Hoppa till innehållet
ap7 logo
AP7 Aktiefond
420.34
AP7 Räntefond
112.99

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2020-12-31)
655,4 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,075%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2020-10-08

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 55.5%
Europa 18.0%
Asien exkl Japan 15.3%
Japan 6.7%
Australien & Nya Zeeland 1.7%
Afrika & Mellanöstern 1.6%
Syd & Centralamerika 1.2%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2020-10-08

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc2288998232921349944
Microsoft Corp161820467479013840
Amazon.com Inc13869650100522672
Alibaba Group Holdings Adr73685530093445154
Facebook Inc-A68574220722968345
Taiwan Semiconductor672759452044809387
Tencent Holdings Ltd633413402810457900
Alphabet Inc - Class A5636165565381732
Alphabet Inc Class C5419613385365676
Samsung Electronics49161770658687294
Tesla Inc4743281535893424
Johnson and Johnson41121968613257537
JP Morgan Chase and Company36811497353649216
Procter and Gamble Co34786096503036337
Visa Inc A Shares34750001401989273
Unitedhealth Group Inc33529745971177408
Nvidia Corp3349160205747493
Nestle SA33104311943513154
Berkshire Hathaway Inc32053097391703883
The Walt Disney Company30935086332121318
Atlas Copco AB B30407582468169689
Home Depot Inc29759031741324556
XACTOMXS30295767240312328772
Mastercard Inc Class A29482998401053985
Verizon Communications27258483255369594
Roche Holdings AG GS2646924285923088
Paypal Holdings Inc24280569461306902
Intel Corp23953850285639248
Adobe Systems Inc2390304794590723
Comcast Corp A23135444645357229
Bank of America Corp22899865689537045
Netflix Inc2248838555516051
Pfizer Inc22260741406859151
AT T Inc22250796048678846
Coca-Cola Co21632550914792439
Pepsico Inc20656326441701878
Merck and Co20442471343029698
Novartis AG20441820192712248
Cisco Systems Inc20111333315364052
Thermo Electron Corp1975765868500365
ASM Holding NV1975226904507044
Salesforce Com Inc19649377381064594
MEITUAN DIANPING-CLASS B19421254666548700
Investor AB B18790469043195658
Abbott Laboratories18745662682080886
Atlas Copco AB A18620655164347573
Accenture Ltd1796630951867417
Nike Inc Cl B17953012861536242
Abbvie Inc17940355202081169
Qualcomm Inc17932113811441679
Toyota Motor Corp17917470812804491
Texas Instruments Inc16847007971237497
Chevron Corp16828480052245986
LVMH Moet Hennessy1681601394325412
Costco Wholesale Corp1679393048538646
Broadcom Ltd1646177274469669
Mcdonalds Corp1614519996896276
Lilly (Eli) and Co16135691681149498
Medtronic Plc Npv15172297141575154
Amgen Inc1499091488775630
Nextera Energy Inc14663618442334830
Danaher Corp1442203105770805
Citigroup Inc14355585772869583
Philip Morris International14072267161991324
Bristol Myers Squibb13998481142668509
Lowes Cos13990913501021725
Oracle Corp13888008742677836
AIA Group Ltd137468730214177475
Novo Nordisk A/S B13713337992361558
LINDE PLC USD1366444303647637
Naspers N1363485502792201
Union Pacific Corp1342997840799739
United Parcel Service Inc1299273448927035
AstraZeneca12965421741537805
Sap SE12818565221249643
Intl Business Machines Corp12358591361170560
Starbucks Corp12259905051403643
Sony Corp12132539001542830
Total Fina ELF11948724663207784
Softbank Group Corp11869423541836002
Royal Bank of Canada11784403331714193
Reliance Industries Ltd11663762545189159
Advanced Micro Devices11499483641412289
Wells Fargo and Co11443248584591011
Shopify Inc - Class A1128905293125937
Siemens N1118790997957527
Commonwelth Bank of Australia10905592572076904
Ping An Insurance Co108897923310838000
Intuit Inc1086388712359516
China Construction Bank1085998610174929333
Unilever10855978622246280
HSBC Holdings107948881623864688
Jd Com Inc Adr10519212721578229
Blackrock Inc1034495690176732
Servicenow Inc1033035115233639
Sanofi S.A10305819841326925
Toronto Dominion Bank10051965212122937
3M Co998457786681774
Applied Materials Inc9924440221338024
CSL Limited985113306537699
Caterpillar Inc977651300641634
Morgan Stanley9766644451821624
Target Corp970452968675293
Allianz SE Germany969078790490688
American Tower Corp Class A959560254526825
General Electric Co95437607610246119
Kinnevik Investment AB B9486350372361551
Glaxosmithkline Plc9443240116189942
CVS Caremark Corp9255033831579490
Charter Communications Inc-A921964234170156
Keyence Corp918415092219800
L Oreal914783973296813
Diageo Plc9100785402756415
SK Hynix Inc894857287993183
Goldman Sachs Group Inc889277511437527
Fidelity National Information880672303723987
Intuitive Surgical Inc879661493136531
Rio Tinto8713930111384391
Enel86959618310609168
Lam Research Corp860808412207284
Booking Holdnings inc USD 0.00884783035548200
Iberdrola SA8437861397384530
Altria Group Inc8266657102337638
Housing Dev Fin Corp Comstk8243922333080944
Infosys Limited8239417676268266
PINDUODUO INC-ADR823783354691810
XIAOMI CORP-CLASS B82253288525736000
Deere and Co819675930373174
Mondelez International Inc8094887521680640
Anthem Inc806454062307103
SQUARE INC - A805821826436908
TJX Companies Inc8042899681437409
British American Tobacco8029245122518417
Schneider Electric802853520678725
American Express801677760802864
Micron Technology Inc7978778001300996
Samsung Electronics Pref7977127431496839
S+P Global Inc793663844292321
Stryker Corp776908301395910
Baidu Inc Sp Adr771835328496289
Canadian National Railway Co768884857830638
Schwab (Charles) Corp7681320331794709
Gilead Sciences Inc7553389041515968
Cigna Corp new USD 0.01752356113436661
Air Liquide750543582550978
Zoetis Inc749216303551764
BP p.l.c74429576524470475
Automatic Data Processing741466526503211
Autodesk Inc740497512307181
Mercadolibre Inc74025291252903
Colgate-Palmolive Co7397456401041110
FedEx Holding Corp731434142305322
Prologis Inc731302480876213
BNP Paribas7310911681586305
NIO INC - ADR7235214361983883
Activision Blizzard Inc Common Stock716855413983707
Basf AG7141859351082416
Deutsche Post AG6997803481741906
Becton Dickinson and Co696537502340312
Illinois Tool Works694494123406660
Chubb Ltd688975491532278
CSX Corp685018201905635
Nintendo Co683774675137300
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A679477747202903
Duke Energy Corp668065714865100
Crown Castle International Corp666908205511848
Adidas659989263223218
Equinix Inc Com653512839112053
Fiserv Inc647151954673089
CME Group Inc643068243422861
Tokyo Electron641258082217678
Bank of Nova Scotia6352984431416573
Dominion Resources Inc627912442992250
Edwards Lifesciences Corp627347167878774
Vertex Pharmaceuticals Inc619784305323087
Zurich Insurance Group AG617931788183197
Truist Finl Corp 5.06171104781575484
Ecolab Inc609829010326253
Intercontinental Exchange Group607801245653237
PNC Financial Svc Group Inc607727432506374
Humana Inc605147357183977
US Bancorp6043201691595066
Reckitt Benckiser Group Plc600136882833668
Daimler AG5996510141015103
Sherwin Williams Co59877143598872
Honda Motor Co5950840062405438
Hon Hai Precision58888431322696117
Shin-Etsu Chemical588174696424100
Marsh and Mclennan Co585246883598423
Air Products and Chemicals Inc584969973258409
Takeda Chem Ind5812178861865010
Norfolk Southern Corp577161473299572
KDDI Corp5764889232409379
Daiichi Sankyo Co Ltd5750595642081100
Mediatek Inc5732884072745332
Global Payments Inc570926202351800
Emerson Electric Co570006149824699
Lauder Estee Inc569314813271189
National Australia Bank5685047593846812
Recruit Holdings Co Ltd5684076521715360
ICBC565708186110580000
Hong Kong Exchanges and Clear5627703071360688
Australian and New Zealand Bank Group5589689533849799
Progressive Corp-Ohio556778680686839
Koninklijke Philips N V5564708591259775
Bayer AG5551298471156200
Banco Santander Spain55510871520145628
Icici Bank5530983029378062
Dollar General Corp549948044315698
Netease Icn Adr545164979759818
General Motors Co5397606311545382
Wesfarmers5363871681664850
Mitsubishi UFJ Financial Group53595559614882053
Vinci534718199614118
Waste Management Inc534074878545491
China Mobile (HK)53385983611180000
PROSUS533124563574381
Tata Consultancy5318874411691801
Sumitomo Mitsui Financial Group5312733652104870
Daikin Industries529629179290606
Ebay Inc5289596681211450
Anheuser Bush Inbev528946136896185
Westpac Banking Corp5276796164188653
Allstate Corp524917315591108
Kimberly-Clark Corp523033974459325
Nidec Corp520551344510368
Kering51569669688846
Canadian Pacific Railway Ltd514983486182357
UBS Group AG5149335254329147
Illumina Inc512814013173463
LG Chem Ltd51265305483465
Sberbank RF USD51220881616260326
Regeneron Pharmaceuticals Inc506030294122730
Vodafone Group50489504434571886
Murata Mfg Co504213918701135
Hoya Corp500599693468000
Idexx Laboratories Inc497255502127561
Electronic Arts Inc497027340421467
Bank of Montreal Canada494326851770413
ABB Ltd CHF4928502142170111
Exelon Corp4925576771375244
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC4922210035618500
Analog Devices491535736406973
Koninklijke Ahold Delhaize NV4903400232054945
HCA Holdings Inc489440825362713
Fanuc Corporation489052889231400
Fast Retailing Co Ltd48900099471705
Boston Scientific Corp4869350121675217
NHN Corp486305424224097
Cognizant Tech Solutions Crp485928294719728
UBER TECHNOLOGIES INC4845486571133238
Moodys Corporation484201309208204
DowDuPont Inc482788139846467
Celltrion474498337171888
Cadence Design Sys Inc472377677458748
Kla-Tencor Corp472029877215708
Infineon Tech N4696408251525573
Anglo American4682229081701881
Roper Industries Inc465942395130472
Newmont Goldcorp Corp464080049937563
Eaton Corp PLC460242020471048
Prudential4593825433086199
AXA4554553982242995
Nxp Semiconductors Nv455295714339285
Hitachi4546383951349639
SNAP INC - A4531677341052622
CIE Financiere Richemont452247735604754
Aon Plc Ireland451940617259125
Lululemon Athletica Inc451925855151386
Itau Unibanco Holding SA4513273738814661
ConocoPhillips4512740181257623
Agilent Technologies Inc450497373457736
Align Technolgy Inc449768298103906
Cummins Engine446721097237829
Relx Plc4452819072238744
Itochu Corp4427712591884900
Lonza reg44130735086207
Capital One Finan Corp439950194566202
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A430740935788719
TWILIO INC - A430428058148768
MetLife Inc4258769541098551
Samsung SDI Co Ltd423557379100066
Banca Intesa SPA41740814020743573
General Mills Inc416311735841201
ADYEN NV41590903821947
TE Connectivity Ltd414819457419626
Bank of China Ltd H414121810146141000
American Electric Power412664455583949
Fujitsu411304510374200
Twitter Inc408479157922413
UNILEVER PLC407366971841482
Volvo AB A4051484542062874
Essilor Luxottica404947410307628
Munchener Ruckvers N404886385162867
Vestas Wind System404483016229382
Tal Education Group Adr404386763697725
DOCUSIGN INC402318404205336
Biogen Inc400701925192153
Trane Technologies Plc400172140340013
Hindustan Unilever Ltd3995690251512784
MODERNA INC398709978323031
Petrol Brasileiros3963840738661685
Ross Stores396170730417842
Pernod Ricard396167825246256
National Grid PLC3939011624042343
Synopsys Inc393718077193463
Hyundai Motor Company393251751272065
Danone389125789727479
Nippon Telegraph and Telephone Corp3889613181816100
M3 Inc388951999524300
Autozone Inc38742065139182
Baxter International Inc387239244580111
DOW Inc386409555851459
Canadian Imperial Bank of Commerce386349642529205
Workday Inc386206764209150
Amphenol Corp Class A385041853349117
Microchip Technology382997357323622
Xilinx Inc381955073299508
Ing Groep Nv3811376304618347
TRADE DESK INC/THE -CLASS A37940505848497
YUM Brands Inc379019802421010
Essity Ab3786886661422572
Aptiv Plc375433031365225
New Oriental Educatio Sp Adr375076409276671
Chipotle Mexican Grill Inc37479234433201
Sempra Energy374265562340901
China Merchant Bank H3738489527178689
HP INC3711185451866960
Givaudan37109396410913
London Stock Exchange Group Plc369917912372409
America Movil SA ser L36926111261861625
Alimentation Couche Tard Inc3685362521249784
Volkswagen AG VTG Pref Npv366664871239410
Sika AG366320329169116
Bank Central Asia36571322518142200
Veeva Systems Inc-Class A365568328162041
Resmed Inc365304723208829
Johnson Controls International364257847943686
Vonovia Se364241470623696
AL RAJHI BANK3640432572228288
Woolworths Ltd3633696331471352
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP3629558711637110
Rio Tinto Limited362647065510331
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao3623861133745546
Best Buy Co Inc362002981419248
Prudential Financial Inc361792704554598
MATCH GROUP INC361391329285769
MSCI Inc361083238101577
DBS Group Holdings3610163942254935
T Rowe Price357298232284380
Volvo AB B3560885541808015
Sysco Corp353787331567870
OTIS WORLDWIDE CORP353572204651518
Manulife Financial Corp3525678112386468
Ferguson Plc352043088360696
Macquarie Group Ltd351232195404025
Ericsson AB B3509020043489826
Alexion Pharmaceuticals Inc350581072264809
Banco Bradesco SA pref3504992978067465
Industria de Diseno Textil3501577741283823
Constellation Brands Inc A350070528196726
Softbank Corp3495477343224000
Ford Motor Co3487943984546763
Freeport McMoran Inc3486805671711494
Public Storage347853742184272
Monster Beverage Corp347807792468336
Xcel Energy Inc347722407628219
Yum China Hldgs Inc346805403719778
Centene Corp346511053684507
Parker-Hannifin Corp346383113149807
Travelers Cos Inc346376104300994
Dexcom Inc346212014116583
Marriott Intl Inc345694428316302
Qatar National Bank3452000018232570
Orsted A/S342423385234849
SMC Corp34044097265035
Kao Corp339572448541300
Rockwell Intl Corp338928850163523
Lloyds Banking Group Plc33891541082315696
Mizuho Financial Group Inc3378138353156957
CARRIER GLOBAL CORP3365346671065585
Weyerhaeuser Co3359783451194107
Canadian Natural Resourses Ltd3357274921593078
Ansys Inc335379362116616
Compass Group Plc3346075802074181
Oriental Land Co334569290235008
Costar Group Inc33405495545990
O Reilly Automotive Inc33362035588610
Verisk Analytics Inc-Class A332701968202322
Koninklijke DSM NV332562647240804
Mettler Toledo International33227265434488
Digital Realty Trust Inc332208241307644
BBVA (Bilb-Viz-Arg)3316154117940476
Iqvia Holdings INC. USD 0.01331271378229166
Experian Plc3308140681087830
PPG Industries Inc330154939273242
CRH Plc329801802983293
Ihs Markit Ltd328929112440825
American International Group3286036231016985
Sandvik AB3285302051611232
Barclays32776074820162934
Deutsche Boerse AG327713297230491
Engie3266376412579199
Fortescue Metals Group Ltd3265566852405114
American Water Works Co Inc326155535254282
Glencore Plc32583907812065186
ROKU INC325378588121228
Nordea Bank ABP Sverige3247780844463690
Schlumberger Ltd3245052151685057
Aflac Inc324336685862172
Flutter Entertainment Plc323679353189440
Bank of New York Mellon Corp323409322959817
Simon Property Group Inc323330765429749
DSV A/S323252067240341
Mitsui and Co3230285092124300
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A322526038138649
Hermes International Npv32240291337071
Mitsubishi Electric Corp3214409612590184
Chugai Pharm Co320246215793600
Tokio Marine Holdings318677434757111
SAUDI ARABIAN OIL CO3170578544001824
YANDEX NV-A316817954548539
LafargeHolcim Ltd CHF314885854710260
ALCON INC314765268582787
Petrol Brasilerios com3142170286768971
McKesson Corporation312983161215689
Amadeus IT Holding SA312836110516221
WEC Energy Group Inc312620084401293
Public Service Entrp310513678640666
MMC Norilsk Nickel USD308400773115141
Transdigm Group Inc Com30823297059903
Astellas Pharma Inc3069254342487799
Denso Corp304505254649600
PINTEREST INC- CLASS A303910249512647
Credit Suisse Group3037023922848941
Palo Alto Networks Inc303104065113886
SBA Communications Corp302575831130624
Willis Towers Watson Plc302367259171731
Mitsubishi Corp3022501981479050
CORTEVA INC302156440918921
CBRE Group Inc301575744543941
Paccar Inc301317358411731
EOG Resources Inc299210939671346
OKTA INC299139028139840
State Street Corp298897911496607
Paychex Inc298844377381108
Ameriprise Financial Inc298394626186567
Delta Electronics Inc2979990404074770
Walgreen Co297403139858290
Maxim Integrated Products297052292410607
Clorox Co297021770174486
Seven I Holdings Ltd2969748651022400
Zimmer Biomet Holdings Inc296962745239636
Neste Ojy296952474496184
Kakao Corp296047270104064
Marvell Technology Group Ltd295899727781528
Bayer Motoren Werke295723325392976
Saint Gobain295248984746680
Grainger (W W) Inc29249825486016
Olympus Corp2903482221665900
Kinder Morgan Inc Del Com2899437152341462
Eversource Energy289061224397993
Hilton Worldwide Holdings Inc288571013327900
Teradyne Inc288039219285256
Axis Bank India2879128014165654
Bajaj Finance Ltd287652643493252
Ball Corp287570039372667
Tesco28697551711414321
Michelin285372644259947
Zebra Technologies A28294476188013
Magna International -Cl A282428824527271
Merck KGaA281985802206236
Japan Tobacco Inc2815341521583389
Heineken281382024307820
VF Corp281308943384567
Motorola Inc280695601199252
Fastenal Company280617603671704
Transurban Group2805003383192493
Constellation Software Inc28048397225968
Take-Two Interactive Software279888460171464
Ferrari Nv278650430150603
Kroger Co2779486021062926
United Micro Electric27683909621121000
Masco Corp276262594601855
Kubota Corp2742740391549247
Corning Inc274152810883304
NATIONAL BANK OF KUWAIT27357725511837553
Stanley Black and Decker273330483184891
Keysight Technologies Inc271325348262322
Geely Automobile Holdings27001893710831000
Shiseido Co268971734453100
Welltower Inc268750690486649
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA2686755963013080
Archer-Daniels-Midland Co268518052646113
Kone B NEW267671987388294
New Waste Connections Inc265567168308521
Skyworks Solutions Inc264977273218451
Suncor Energy Inc2649461771758885
Peugeot SA2634826661198924
OLD DOMINION FREIGHT LINE263472375158493
Equity Residential262607711528032
Panasonic Corp2622581922794963
Ametek Inc260900057264192
COPART INC259957507255494
Williams Co Inc2598123661387794
RINGCENTRAL INC-CLASS A25952851187673
Bank Rakyat Indonesia259487088102108300
Swiss Re Ltd259348631337749
SAUDI TELECOM CO2580692721091406
RWE ST A256907890757449
Cerner Corp256852533406534
Genmab A/S25637945278650
SunLife Financial Services of Canada Inc255819063682659
NATIONAL COMMERCIAL BANK2557765322673946
Expeditors Intl lf Washington Inc255175400337694
KB Financial Group255105478718542
Splunk Inc254750808187798
Discover Financial254083555355039
Vivendi SA252395041968434
Terumo Corp251754856780700
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES251689809112361
Dollar Tree Inc250869235271926
China Life Insurance Co Ltd25049271113688000
Trip.com Group Ltd249959549872782
Oversea Chinese Banking Corp2488392603914112
Cnooc Limited24872979432853000
DTE Energy Co248381609237388
Firstrand2482204178673161
Goodman Group2472554292150426
STMicroelectronics NV246633390801823
Hologic Inc246317037389136
Fortinet Inc245662862222286
Citrix Systems Inc245565912229817
Franco-Nevada Corp245249661222743
D R Horton Inc245245043412289
Komatsu2422703361077900
Dassault Systemes SA241025017150535
Dominos Pizza Inc Us24042292074547
Hyundai Mobis240377484121034
DNB ASA2401021971546195
Waters Corporation240071258117226
Akzo Nobel239633968271406
Anta Sports Products Ltd2395280111988000
PELOTON INTERACTIVE INC-A239192262223274
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A238908428162900
Xylem Inc238404969285016
China Mengniu Dairy Co.2379468095075000
Public Bank BHD2374321775296287
Consolidated Edison Inc237050631387322
ETSY INC236398888158587
Nokia2362817546961136
Edison International235731289440984
E. On SE2356584702603540
Wolters Kluwer234488130339855
Seagen Inc234268392142550
Orange2324749152332112
Shenzhou International Group2324481601521000
Kerry Group232375414190222
EQUITABLE HOLDINGS INC2320965581074257
Equifax Inc232077748142997
PTT Pcl Nvdr23193908019444647
Hershey Foods Corp231674876183940
Lennar Corp CL A231488941373780
Brown-Forman Corp -Cl B230429827358950
LyondellBasell Industries NV229449030307469
Fabege AB2291400001800000
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2288733423538036
Arthur J Gallagher and Co228086314220054
Valero Energy Corporation228017950473158
Kia Motors Corp227861659479284
Fleetcor Technologies Inc22750500498340
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S227264148165692
Tractor Supply Co Com Stk226785374191668
Byd Co H2266527821174000
Fortune Brands Home & Security Inc225961896315485
Avalonbay Communities Inc224648135165433
Chunghwa Telecom2244998956914000
Cap Gemini224322772192880
Fuji Photo Film Co224299937483500
Kotak Mahindra Bank2239415361008153
Legrand223675911308426
Secom Co223593632283400
Sun Hung Kai Prop2220795051974333
First Rep Bk San Francisco Calif New Com221747796197147
Verisign Inc221353569123658
Hexagon AB221206232316280
Kraft Heinz Co221147964768357
MCcormick and Co Non VTG shares220747368286912
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2201268219528778
Nitto Denko Corp219793720307988
Ambev SA2195447868586673
Sunny Optical Tech2187462011311600
Alexandria Real Estate218682505148051
Carlsberg B216638058167023
Fisher and Paykel2163869121137876
MARKETAXESS HOLDINGS INC21611863946548
Geberit Reg21605305143342
Mitsui Fudosan Co2159229641179272
Church & Dwight Co Inc215650239298537
MAGAZINE LUIZA SA2151261295319771
A P Moller Maersk A/S21479974111448
NVR Inc2147544376364
Ally Financial Inc214457644741011
VIATRIS INC2141207431440469
COUPA SOFTWARE INC21341057379296
Grupo Financiero Banorte2129468864720571
3I Group2121137451660633
Synchrony Financial211721330771565
TDK Corp211200152183899
Realty Income Corp210179764405983
Republic Services209730368260040
PAYCOM SOFTWARE INC20939056258724
National Bank Canada209040218437772
Maruti Suzuki India208999065236413
LG hsehold & healthcare20822117617046
East Japan Railway207826652369198
Swedish Match AB207620178327167
TELADOC HEALTH INC207293240126078
Regions Financial Corp New2070006061605348
WORLDLINE SA206872392268507
Orix Corp2064671991632360
Nasdaq Inc206208204193226
NN Group Nv205690373598532
Shinhan Bank205459587798633
Pulte Group204988465576385
Legal and General Group2049385867187824
PPL Corp204741704874358
AmerisourceBergen Corp203712009245360
Omnicom Group203300972376888
Idex Corp203256052123440
Alibaba Health Information Technology Ltd2029132657147043
Trimble Incorporated202784585370404
Partners Group Holding Ag20250029121708
EVOLUTION GAMING GROUP202168710249591
Deutsche Bank2020287382223242
Li Ning Co2020110963871000
Suzuki Motor Corp201832160474500
Henkel AG and Co KgAA VZ201677740222212
VIACOMBS INC USD201620646684364
Hcl Technologies2014150541996828
EXACT SCIENCES CORP201353819185615
Svenska Cellulosa AB B2011516661418559
Ncsoft Corp20095833129951
Asian Paints Ltd200818582697917
Swisscom AG20069589545096
Eastman Chemical Co200557802235729
United Overseas Bank2003606121391977
Unicredit SPA2000299632488329
China Resources Land1988512515902222
Central Japan Railway198741306170000
KKR & CO INC -A198027013596011
Mitsubishi Estate1974051371405361
Scottish and Southern Energy1969764881213842
Daiwa House Inds196428866773286
Zillow Group Inc - C W/I196246200174944
Las Vegas Sands Corp196240711404473
Asahi Group Holdongs LTD195965556564936
Ashtead Group Plc195821841521735
Check Point Software Technologies Ltd195314010189201
Telefonica SA1950050585518951
Tyson Foods Inc -Cl A194923763340656
Svenska Handelsbanken A1946752762335356
Cellnex Telecom SA194342395378917
Castellum194331405971900
Bridgestone Corp194100684668978
Teleperformance19379704671054
Pioneer Natural Resources193672831196701
Fortis Inc Canada193292006551457
China Resources Ent. Wheelock and Co1926844852685042
Ventas Inc Reit192669116460077
Canon Inc1918729371157799
Grupo Mexico Sa De Cv1914418515664400
Fiat Investments NV1908637321326154
KBC Group SA190705024308567
Ameren Corp190361266288398
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD189588638272666
Fifth Third Bancorp189173121832922
Pandora A/S188941848226242
Eisai Co188764440308290
Nan Ya Plastic1877260279377670
Kansas City Southern187519750116118
Laboratory Crp of Amer Hldgs187455353108660
Kirin Brewery Co187307331969900
Assa Abloy B186700819898464
Telekomunikasi Indonesia18665204791117695
FMC Corp186622673193579
Teleflex Inc18653218556659
Fresenius SE & KGaA186486822480033
UPM-Kymmene OYJ186473253608455
Svb Financial Group18623920762189
Qorvi Inc186185337140128
COLES GROUP LTD1861735821611214
ENPHASE ENERGY INC186059033138305
Citizens Financial Group185941097628460
Sampo-Leonia Insurance Comp A185837473524588
Unicharm Corp185503133475700
Assicurazioni Generali1852615221273347
Imperial Brands PLC1849488061055678
Oneok Inc184691804533269
Samsung Biologics Co Ltd18457988730089
Formosa Plastics 13011844621356941960
Cooper Cos Inc18429089164189
Intl Paper Co184048006446644
Chinatrust Financial Holding C18351296831918993
Skanska AB B182818081889193
Coloplast B182559755144189
Weg SA Pref1825379841526974
Sysmex Corp182258993194742
EPAM SYSTEMS INC18162809966468
TYLER TECHNOLOGIES INC18152574247866
Occidental Petroleum Corp1813268281090120
Deutsche Wohnen Ag BR181167633417506
Wheaton Precious Metals Corp181132467522855
Aviva Plc1809815124963077
TRANSUNION180509693216583
Dell Technologies Inc Class C180067171291263
CP All Pcl Nvdr17968503910062229
Vulcan Materials Co179623669155885
Kyocera Corp179420714352380
Halliburton Co1793770851066040
Logitech International SA179346550237840
Otsuka Holdings Co Ltd179138264501017
Techtronic Industries Co Ltd1789603031657950
Whirlpool Corp178928988113142
Cdw Corp178485372160273
Link Reit1781717062397879
Restaurant Brands Intern178067463340001
Sonova Holding Ltd17800451585307
Northern Trust Corp177688239233594
Bandai Namco Holdings Inc177071800230600
CGI Group Inc A176699318269633
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.01765402253036760
Robert Half Intl176205254331814
Cathay Financial Holding Co Ltd17597557314373095
Expedia Inc175904853166518
Largan Precision Co Ltd175808989183000
Incyte Corp175787911243043
SGS Holding N1751949167091
Garmin Ltd174928442175055
Nomura Securities1748587904025207
Seagate Technology174667212315757
Agnico Eagle Mines Common Stock174034537296351
WAYFAIR INC- CLASS A17361829676070
Societe Generale173562468983780
Yahoo Corp Jp1735578493500900
Standard Bank Group1732740862357335
Smith and Nephew Plc1732132641028596
Broadridge Financial172530021139602
Nec Corp172141375395897
Veolia Environnement171911446870869
Mega Financial Holdings Co Ltd17126217719790422
LEG IMMOBILIEN AG170875023138698
Arista Networks Inc17073624972838
Vipshop Holdings Adr170690295816331
Enn Energy Holdings Ltd1706049891449800
United Rentals Inc17050703885101
Galaxy Entertainment Group Ltd1704322842661800
Intact Financial Corp170147376173590
UNI President Enterprises Co1701138468785491
Fresenius Medical Care170004440247272
Credicorp168909359122742
Perkinelmer Inc168749204138621
BOC Hong Kong Holdings Ltd1686889106405202
Conagra Brands Inc167906698561460
Liberty Broadband C167845380124309
Steris Plc167830541106344
Dover Corp167770236164240
WH Group Ltd16770321923965273
Kingfisher Plc1674370355512012
Nucor Corp167360101352874
C H Robinson Worldwide167040413220764
CMS Energy Corp166804565331597
Newcrest Mining166693380988796
China Pacific Insurance Gr-H1665891215125632
Nitori Holdings Co Ltd16627011096000
Quest Diagnostics166107536159138
Western Digital Corp165868760369246
Shimano Inc16577500884811
HORIZON PHARMA PLC165644836256258
INVITATION HOMES INC165639572673606
Hennes och Mauritz B165629728932075
Ss&C Technologies Holdings165607021273587
Standard Chartered1654955603070375
Fubon Financial Hldg Co Ltd16526435812099839
BEIGENE LTD-ADR16513256482329
Woodside Petroleum1649604221149649
China Petroleum & Chemical16493116744588400
Fair Isaac Corporation16459061837875
Cardinal Health Inc164313970356860
Keurig Dr Pepper Inc164225070648829
DELIVERY HERO AG163784946143531
Rogers Communication -Cl B163705178415673
Swiss Life Holding16364611443306
Hess Corp162858726344418
Firstenergy Corp162769706618298
Martin Marietta Materials Inc16273456872818
CATALENT INC162367105193646
PTC INC162065504169492
MS&AD Insurance Group Holdng161233656644993
Celanese Corp161124984146694
Ingersoll Rand Inc160860769428661
Akamai Technologies160833773184689
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR160772073718213
Keycorp1607607571222112
GEA Group160439211555257
SLACK TECHNOLOGIES INC- CL A160412489454691
Semiconductor Manufacturing1602607276972900
PG and E Corp1595286311559670
Varian Medical159474387108800
Equinor ASA1593406671134050
Kingspan Group159181222228082
Duke Realty Corp158949846479003
GODADDY INC - CLASS A158816214220678
Energias de Portugal SA1586430563280134
M T Bank Corp158459554149222
Zalando157399429187212
HUBSPOT INC15738574549414
Essential Utils Inc156809080385244
Swedbank AB1564557081054568
BT Group Plc15604692910120645
NetApp Inc156022232297043
Continental AG155965925135230
BURLINGTON STORES INC15592680078441
China Steel15570904421466172
Baker Hughes Co155577492843103
OTP Bank Regd155561802407459
Impala Platinum Holdings1553327011462510
Credit Agricole1550280621425385
Hartford Finl Service Group Inc154887514403812
Symrise AG154778213146565
Circuit City Stores Carmax154775963192043
ACS Actividades Cons Y Serv154764170556006
Agricultural Bank Of China-H15467463850893000
ABIOMED INC15463633166983
Essex Property Trust Inc15449819576001
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD154459786124111
Country Garden Holdings Co15426248114234357
CARVANA CO15425137171858
Kellogg Co154230275300392
Intertek Group154228796237686
E Sun Financial Holding Company15389348020788998
MGM Mirage153549807595411
Boston Properties Inc153457447181226
Alstom153266750327951
Snap-On Inc153243071104483
China Gas Holdings Ltd1530445934821200
Nice Systems Ltd15301683774418
INSULET CORP15293505775453
Longfor Properties1528428043309500
MONGODB INC15257134854292
Hewlet Packard Enterprise1521489881491188
Itausa Inv SA1518199798034197
Hana Financial Group151810501546144
Healthpeak Properties Inc151776068604450
Shionogi and Co151757586341900
First Abu Dhabi Bank1514299464965899
SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC15126569957502
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1511588451165300
RPM INTERNATIONAL INC150849892206909
Samsung C&T Corp150823320153066
SARTORIUS AG-VORZUG15073461942440
ZENDESK INC150457472132668
Advantest150401517250800
Aeon Co Ltd150316979609800
Alnylam Pharmaceuticals Inc150192836132015
Pentair PLC149969612341045
Tiffany and Co149932195136306
Siam Cment Co THB1 Nvdr1498296161387551
ArcelorMittal149474639786560
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A149313529430448
Formosa Chemical N Fiber Corp1492271826397730
Hd Supply Holdings Inc149006104318739
Pembina Pipeline Corp148963700673406
Hongkong and China Gas14866479011931661
Tatneft1482639142529675
CLP Holdings1481485591942914
Sino Biopharmaceutical14705024919095500
Darden Restaurants Inc146746145152961
United Utilities Group Plc1466848691395300
Arch Capital Group Ltd146441213500056
Suez SA146300146903956
Biomarin Pharmaceutical Inc146284308205201
Segro Plc1460462641431759
Ulta Beauty Inc14599521765086
Hydro One Ltd145775042763521
Ocado Group Plc145145864578863
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC14465345752038
AMCOR PLC1443756881492252
Edenred144258988305546
Nexon Co Ltd Npv144122018577100
Kinross Gold Corp1438553382417093
KUWAIT FINANCE HOUSE1435097417677650
Sunac China Holdings Ltd1434575154711836
Mid America Apartment Comm143322528138376
Thomson Reuters Corp143310691211852
Extra Space Storage Inc143308351153097
VICI PROPERTIES INC143288186654572
VMware Inc A143166485118004
ITC1424041595857409
Gartner Inc142343084107586
CK Asset Holdings Ltd1421362503143937
Anglogold Ashanti141709976766448
Croda International Plc141667767200934
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC14154024348514
Black Knight Inc141444273190331
Sealed Air Corp141437391378169
BILIBILI INC-SPONSORED ADR141072225219496
Korea Tobacco and Ginseng Corp140638206212277
Ferrovial SA140471361593766
Cheniere Energy Inc140299135276190
Kuehne and Nagel International AG13989857974660
Western Union Co139492560739802
Hang Seng Bank139453516938400
Albemarle Corp Com Stk139086955120268
Hormel Foods Corp139074361350481
Berkeley Group Holdings Plc139043221280976
ON SEMICONDUCTOR CORP138888698528088
Aristocrat Leisure Ltd138737293722465
LG Electronics Inc138577281193490
Genuine Parts Co138131789170575
Novozymes A/S B138048941293464
DATADOG INC - CLASS A137526250162043
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1375136677467310
Wabtec Corp137207134219113
WestRock Company137186754368207
Markel Corp13712706616110
Principal Financial Group137067764338207
ASE Technology Holding Co1368033965917999
Bank Mandiri13660832934339300
Subaru Corp136537981776736
SUN COMMUNITIES INC136448528109449
Royal Caribbean Cruises Ltd136129531219271
AVALARA INC13600060593046
Power Corp Canada135995080703084
Cspc Pharmaceutical Group Ltd13596803416519520
MTU Aero Engines Holding AG13583815164253
AVANTOR INC135810206590340
Campbell Soup Co135693969345687
Singapore Telecom1353610519121100
Sumitomo Corp1353379561256700
Omron Corp135288905185171
Cognex Corp135160959206474
Huntington Bancshares1349470451278473
S-E Banken A1349267991562738
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC13458047941438
James Hardie Industries Ltd134366438565346
China Overseas Land1336724677054287
Bharti Airtel Ltd Comstk1333500412323126
XERO LTD132893957142565
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1327725201201068
UCB132369473149989
Centerpoint Energy Inc132321179709657
Astra International13217640037413300
JM Smucker132173471138949
SK Telecom Co Ltd13185004469897
Mondi Plc131713471645624
HALMA PLC131449625493715
FNF Group131335216408479
Malayan Banking1309708297156860
Elekta B AB1306907281172640
Samsung Electro-Mechanics Co130453288102485
Spirax Sarco Engineering Plc130452461102086
ARGENX SE13032595951289
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC130196604512222
CERIDIAN HCM HOLDING INC130115070158025
Crown Holdings Inc129897375157488
NOVOCURE LTD12989345698620
Atmos Energy Corp129764590152221
Country Garden Services Holdings1293503952550000
NATURA &CO HOLDING SA1289057311600986
Alliant Energy Corp128786060293263
SIBANYE STILLWATER LTD1287522494170701
Universal Health Sevices Inc128705168113153
MASIMO CORP12862724357660
CHINA MERCHANTS BANK-A1286050532263782
Altice USA Inc- A128586472436463
WIX.COM LTD12817485458589
Cincinnati Financial Corp127767999188307
ELANCO ANIMAL HEALTH INC127641931493986
Toto127333124268400
EPIROC AB A127215488847256
Next Plc127134523167559
Nestle India Ltd12711475661383
Brenntag AG127063659195843
Jack Henry & Associates Inc12655291695175
VISTRA ENERGY CORP126378695816575
Japan Exchange Group Inc126086447633022
Packaging Corp of America126062482112052
Concho Resources Inc126013810241298
Endesa SA125834831554339
Dollarama Inc125569778356773
Nippon Steel Co1253510211193064
B2GOLD CORP1251829152670551
Gold Fields1249405531633604
WP CAREY INC124888667210043
Jardine Matheson124870340263146
Asahi Kasei corp1248197111497246
SEI Investments124718310262965
WPP Plc1246231311411731
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR1243788494356000
Emirate Telecom Group Co1242105103163898
Metro Inc124019921321462
Open Text Corp124008668324758
XPENG INC - ADR123925166298673
Qiagen NV EUR123681431290206
Sompo Holdings Inc.123549171377454
Ultratech Cement123429639210241
Steel Dynamics Inc123356721380982
Rentokil Initial Plc1233070762177824
OBIC12327801772428
ZSCALER INC12307782180999
Sm Prime Holdings12300686218483000
Suntory Beverage & Food Ltd122654635399900
BIO-RAD LABORATORIES-A12239146924831
Cemex Cpo12232274727894736
Ajinomoto Co Inc122173238641487
Electricite de France121986401957836
Quanta Computer Inc1218008135269000
Toyoda Auto Loom121514659185162
Sekisui House121495372757700
Straumann12129409612578
TAKEAWAY.COM NV121245797136942
Nortonlifelock Inc121222175724395
Brambles Inds Ltd1211577681786335
NRG Energy Inc121115875430332
CLOUDFLARE INC - CLASS A121056744177255
Dr Reddys Laboratories121036963211308
Persimmon Plc121025864405922
Telenor121011566849077
Kajima Corp1208004141083100
Julius Baer Group Ltd120667328256062
Tech Mahindra Ltd1205819311142514
Ono Pharmaceutical120569781468685
Aena SA11976809484998
Avery Dennison Corp11953593894435
Hasbro Inc119512692154526
SIEMENS HEALTHINEERS AG119502220288433
SAMBA FINANCIAL GROUP1193629921792211
Snam SPA1188299582594116
Interpublic Group Of Cos118551375584554
GENERAC HOLDINGS INC11850417662989
Localiza Rent A Car SA1181776031111584
Lennox International Inc11780303450726
Anhui Conch Cement H1176541862271000
Japan Post Holdings Co Ltd1176360771883200
IAC InterActiveCorp11741016690158
POOL CORP11739575540146
Gvc Holdings Plc117200846957127
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD1171613067596437
Nissan Motor Co1170556872555300
Heidelberger Zement117035295194563
China Conch Venture Holdings1169259542957800
QBE Insurance Group1168476071861581
SAREPTA THERAPEUTICS INC11681539382961
GDS HOLDINGS LTD - ADR116730289153288
TOP GLOVE CORP BHD1167107808805300
ZAI LAB LTD-ADR116499291123057
Mahindra Mahindra1164232581424387
XPO LOGISTICS INC116296059115508
Advance Auto Parts Inc11602166986578
Resona Holdings Inc1155100033850267
Siemens Energy AG115383864438780
Caixabank SA1153371104911203
MTN Group1152203853088248
JB Hunt Transport Services Inc114865959100667
INNOVENT BIOLOGICS INC1146967681748500
UDR Inc114664459356258
DROPBOX INC-CLASS A114660835591536
Bunzl114636724412134
First Financial Holdings Co Ltd11462086318678250
New Melrose Industries PLC1145583096039359
MOLINA HEALTHCARE INC11453492466954
EMIRATES NBD PJSC1141302024695086
Loews Corp113967527306646
Ageas113893217263026
Telia Co AB1138050493327633
Sonic Healthcare Ltd113778982545952
Lamb Weston Holdings Inc113454501176043
Informa Plc1134005811850147
Groupe Bruxelles Lambert SA113376677135113
Host Hotels and Resorts Inc113341667931700
Sage Group1130014511748761
Live Nation Inc112851482183962
Suzano Papel e Celulose SA NPV1128077081283206
Associated British Foods112713644440055
Heineken Holding NV112576340141477
DIASORIN SPA11248083265871
Taiwan Cement Corp1123263388872222
Covestro Ag112241585214998
GLOBANT SA11214839668658
Umicore112086904279576
Emera Inc112044643311413
Makita Corp111930939262796
DaVita Inc111926186118784
Dentsply Sirona Inc111634003247404
Cimb Group Holdings11155377311988448
Hikma Pharmaceuticals Plc111510291405811
NOTRE DAME INTERMED PAR SA111038157912554
Scentre Group1109678906247444
Stora Enso OYJ R110792323714941
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR110584208692392
Kghm Polska Miedz110544660260261
XINYI GLASS HOLDINGS LTD1104630635449953
RIYAD BANK1104385432458444
CNH Industrial Nv1103311011150062
Puma110095402128366
Lojas Renner1100114581454798
SNOWFLAKE INC-CLASS A10997817739919
MONCLER SPA109926677221092
Advanced Info Service Nvdr1097184582097204
Carnival Corp109603942607206
JXTG Holdings Inc1095319403778232
Natwest Group PLC1094333126039215
Smurfit Kappa Group Plc109295113278921
KIRKLAND LAKE GOLD LTD109086630318704
Schindler Holding AG Part Cert10905879847683
Capitec Bank Holdings Ltd108980881130481
Unibail Rodamco108827280170357
Wsp Global Inc108628586130920
Henry Schein Inc108382213187517
Sberbank-Sponsored Adr108249161822916
LKQ Corporation107955647345679
Annaly Capital Management Inc Reit1077387971531666
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC107712434601758
Kikkoman Corp107609642203900
TEAMVIEWER AG107520905253499
Danske Bank A/S107244123797208
Ayala Land10717416014875710
Raymond James Financial Inc106858495136332
Australian Stock Exchange106716333224355
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES106640162204102
Chailease Holding Co Ltd1065677072264166
NORDSON CORP10650039462914
Stockland Trust Gp1064467123784283
CHR Hansen Holding A/S106445115128470
Mitsubishi Gas Chemical Co106383032572300
CI Financial Corp106314804949906
Publicis Groupe106052572248189
Intercontinental Hotels105984334199878
Allegion Plc105942294113128
Sanlam1059159913240713
Kon Kpn NV1059141304322436
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1055254111602026
Vail Resorts Inc10548461145578
Nippon Paint Co105197801115700
Huazhu Group Ltd105074070266997
Beiersdorf105043267111992
Sumitomo Realty and Development104966333375256
JD SPORTS FASHION PLC1048717221145986
Discovery Communications A104734757434971
Liberty Global Inc C104514703515555
Wynn Resorts104402694109139
Brown Brown Inc104261297266693
Howmet Aerospace Inc103928037460139
LG Chemical Ltd103906701173725
Valeo103864535319270
Eurofins Scientific103418675153100
American Capital Agency Corp Reit Fund103343258798859
Terna1032904431670172
Realtek Semiconductor102865150887684
Sands China Ltd Com1028075582791600
Yuanta Financial Holding Co Ltd10275364317688962
CHINA TOWER CORP LTD-H10245228482370000
FOX CORP - CLASS A102249809426731
Titan Industries102184786611112
Polyus PJSC10191790459713
Lindt Spruengli1015761491308
Hotai Motor Co101516268547000
Sumitomo Metal Mining101157995290000
Adecco SA101125728184647
Taiwan Cooperative Financial10092999717068662
Nomura Research Institute100909492369398
Bouygues100836839288042
Petrochina10079389138992544
Banco Do Brasil SA Ord.1007851441573094
Porsche Automobile Holding pref100703419173404
Centurylink Inc1005418211142119
Intl Flavors and Fragrances100472572108032
Sun Pharmaceutical Ind1002021631539676
State Bank Of India1001206543249362
Stora Enso OYJ R99977049646473
Fortum OYJ99936209519530
Divis Laboratories Ltd99735765241445
Sundrug Co Ltd99493904290000
Guidewire Software Inc9938664593726
Cboe Holdings Inc99277398130441
YAGEO CORPORATION99101066681010
Misumi Group Inc99091419358500
F5 Networks Inc9886796267560
Novatek Microelectronics Corp988632331062000
Daito Trust Const98855595126883
Pinnacle West Capital98854397147332
Great Wall Motor Company H987243495512000
OWENS CORNING98627428157672
Otsuka Corp98511937239000
Bid Corp Ltd98433475617431
SKF AB B98167233447639
Disco Corp9814178035300
China Shenhua Energy981406206215001
FINECOBANK SPA98050985729897
AGC Inc97865778341100
Arrow Electronics Inc97649022118607
ALGONQUIN POWER & UTILITIES97535436719868
Asustek Computer Inc973740661292000
Tokyo Gas Co97353486531700
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD973081811312051
Randstad Hldgs97289054177094
Lenovo Group Ltd9727487213344000
Globe Life Inc97110134123604
Sumitomo Electric97008593938100
Marubeni Corp969820931790200
Solvay SA9688500996345
SARTORIUS STEDIM BIOTECH9623815432958
Nisource Inc96158169494370
Banco Bradesco Common960044212447655
GN Store Nordic95872692144387
Amorepacific Corp (New)9577543159195
Dish Network Corp95758118320114
Meiji Holdings Co Ltd95492811162300
Coca Cola HBC AG95474228361954
Cochlear Limited9518815076484
Lindt Sprungli AG95096042118
Burberry Group Pls95082463452489
Iron Mountain Inc94885481385345
Grifols Sa Par EUR 0.594878115384487
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING94522319867000
Molson Coors Brewing Company94514986244914
RSA Insurance Group PLC945109391243413
Henkel AG and Co KgAA94339723118105
CABLE ONE INC940026795165
Lincoln National Corp93981282222592
Wharf real estate investment939384662232745
W R Berkley Corp93730725169984
Aramark93677278293267
Lixil Group Corp93412479511644
Tenaga Nasional933733834181100
SILERGY CORP93207735134000
BorgWarner Inc92976359294161
Haier Electronics Group Co Ltd927961872341000
Daifuku Co9274863793300
South32 Ltd AU926067325722871
APA Group Npv (Stapled Units)925268001436497
Insurance Australia Group Ltd924622492851402
Alleghany Corp9221077418391
Carrefour92183473669959
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS92135387358643
First Quantum Minerals Ltd92133725668629
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr9210888314869994
Securitas92000373673502
Standard Life911340412826598
Teck Cominco Limited90997992586419
Boliden AB90987330321510
KNORR-BREMSE AG9098093783409
Suncorp Group Limited909134641417012
HELLOFRESH SE90745094145533
Toyota Tsusho Corp90606902287828
Telstra Corp905956974745828
Pan Pacific Intl90479298469200
Autohome Inc-Adr90370742109499
Santos Limited903610562237133
TEMENOS GROUP AG-REG9031616681854
Taiwan Mobile902133893074500
Discovery Communications C90134388423931
Dexus Property Group900982481439768
China Vanke Co LTD H895163663135045
Tata Steel894121391236135
Colruyt SA89296254178465
Prysmian Spa89283291315221
A P Moller Maersk892644815074
PING AN HEALTHCARE AND TECHN89129880933800
ALLEGRO.EU SA89007723456521
Barclays Africa Group Ltd889839881325597
Everest Re Group Ltd8897122245493
Siemens Gamesa Renewable Energy88899181304553
10X GENOMICS INC-CLASS A8887555370889
Franklin Resources Inc88563794429064
Swatch Group I8852790040272
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock88402925206874
Hannover Rueckversicherung AG8839098365083
Jazz Pharmaceuticals Plc8834389969061
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI879717881406000
Bunge Limited87878640160863
Whitbread Hldgs Plc87869499248073
Samsung Sds Co Ltd8781424363799
A2 MILK CO LTD876081131040120
AVENUE SUPERMARTS LTD87569059291354
Red Electrica De Espana Redesa87550653515173
Taisei Corp87492162291400
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A87253538244584
KE HOLDINGS INC87187969163462
Chubu Elec Power87159646880716
Erste Group Bank AG86790900334979
Uniper Se86746307306264
Camden Property Trust86666571105364
NTT Data Corp86223573783300
Yamato Transport86113075413300
Alfa Laval AB85987554378633
Guangdong Investment Ltd859718576400000
Lear Corp8593691263964
CD PROJEKT SA85654844124358
Mitsubishi Heavy Ind85610041355100
SCOUT24 AG85371945127441
Kurita Water Ind85283907264800
BRITANNIA INDUSTRIES LTD85226228198805
Yaskawa Elec Corp85122630221500
Rollins Inc85080143260674
Mowi ASA85026486492185
Industries Qatar850262213356872
Baloise Holdings8493772358883
Samsung Fire and Marine Insurance8492834156508
Fairfax Financial Hldg8490016029490
Qatar Islamic Bank848103402165305
Rohm Co84803187109300
Mitsubishi Chemical Holdings847937721603000
NEXI SPA84671288521033
Quebecor Inc - Cl B84511729387464
News Corporation Inc Class A84472565556969
Wipro842392352097932
Eiffage83997109101983
St James Place Plc83822499672813
HEICO CORP-CLASS A8373729380808
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H8323179618279000
President Chain Store Corp831961471046000
DRAFTKINGS INC - CL A83101120196277
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC82945472204748
Ramsay Health Care82784961206573
Atlantia SpA82758268543689
Enel Americas SA8245967463822239
Reinsurance Group Of America8227920281154
ADANI GREEN ENERGY LTD82248766712728
Bank Leumi Le Israel820950161648883
NEC Electronics Corp82061292960600
Kintetsu Group Holdings Co Ltd81820190217247
Loblaw Companies Ltd81784640190704
Raia Drogasil Sa Com Npv817222401974347
IPG Photonics Corp8162481045514
Atos SE81621612108464
Vodacom Group815780471195031
Sm Investments81385037444317
ZIijin Mining Group Co Ltd-H8117305910482000
Teva Pharmaceutical ADR81151507927150
Liberty Media Group-C81119156229225
SG HOLDINGS CO LTD80998836350300
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC80951038101296
Axalta Coating Systems Ltd80950315333983
Altagas Ltd80891194652163
Ugi Corp80844430265277
EMS-Chemie Holding AG-Reg8068880610403
CF Industries Holdings Inc80514395250416
Toray Industries Inc804345011607796
Hua Nan Financial Hldgs8040826815293107
Barratt Devel803147701150878
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP802368312166000
Southern Copper Corp80168753157975
Picc Property & Casualty -H7994147112634601
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS79902781245885
Power Grid Corp Of India797868183635018
Volkswagen AG7966738247854
Exor NV79613283129543
Kansai Elec Power796015321043789
Tele2 B79486990722609
West Japan Railway79461406181500
Industrivarden AB A79429782295278
Barry Callebaut AG791255524133
Telus Corp physical shares79010914470818
RenaissanceRe holdings Ltd7894980156466
LASERTEC CORP7893288186200
Smiths Group78713908445864
Admiral Group Plc78677201245564
SAUDI BRITISH BANK784641251413368
Sumco Corp78423527426900
NEW WORLD DEVELOPMENT783467151957782
MTR Corp782932911691321
Antofagasta plc78290493489057
Smith Corp78279547165489
Assurant Inc7820003170454
Voya Financial Inc78093247162107
DYNATRACE INC78092305235931
BANQUE SAUDI FRANSI779163471099778
Athene Holding Ltd-Class A77895152219180
Iliad SA7787418644908
Sydney Airport778601991852274
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1277831567337717
Toyo Suisan Kaisha77807700188400
Hartalega Holdings Bhd778047093140800
Shimadzu Corp77782040256300
Severn Trent77607693299319
Sasol775138321026031
Sodexho Alliance77187005104265
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR77095657233038
Mirvac Group770722644433807
Soquimich B77049795199211
ACCTON TECHNOLOGY CORP76956481897000
Ubisoft Entertainment SA76869304100623
Gerdau pref768099821964048
Mosaic Co/The76660663395664
AROUNDTOWN SA763075681215446
Rakuten Inc76302977925594
Newell Brands Inc76251235454748
Polski Koncern Naftowy76209437554147
Vereit Inc761378101182478
Trend Micro Inc76136259164119
Sirius XM Holdings Inc759046481416842
Woori Financial Group Inc75643616986474
Regency Centers Corp75615699188370
GPT Group756005002502120
Gecina7553334158838
CCL Industries Inc Cl B75433663190234
Ayala Corp75417579513450
Shaw Communications Inc -Cl B75319973495690
Nippon Building Fund Inc752825491595
Juniper Networks Inc75002202401345
CAE Inc74776035348402
Globalwafers Co Ltd74686834409000
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A74645916600641
Elisa Communications OYJ74635219165884
SAUDI ARABIAN MINING CO74583739783376
Liberty Sirius Group-C74177202205185
Powszechny Zaklad Ubezp.740419101107083
Hankyu Corp74020297264700
Bausch Health Cos Inc73903799420113
Petronas Chemicals Group738332664485700
Autoliv Inc7382994694802
IQIYI INC-ADR73716978394114
Arkema7342723475798
Samsung Life Insurance73294344128819
Taylor Woodrow732280334057532
Bajaj Finserv Ltd7322361369182
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA731191616182732
Abu Dhabi Commercial Bank730068915134148
OMV AG72955192218843
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A72944048289196
Canadian Tire Corp l A7291179166491
Bank Of Communications H7282618116225000
Nippon Express Co72745113128400
Osaka Gas Co72741961442500
Ritchie Bros Auctioneers Inc72663952125650
Mohawk Industries7255349964514
Power Assets Holdings Limited724903951654896
Lojas Americanas SA - Pref724023091743647
SAUDI ELECTRICITY CO721962211553055
Coway Co Ltd72164378134443
Hufvudstaden AB A72090000540000
Anglo American Platinum7207951197438
AGL Energy Ltd72022628886701
Rumo Sa719984272246983
Bank Hapoalim719793171261650
Yy Inc Adr71960614106929
Citic Securities Co Ltd-H719595953941500
Seek Ltd71828440419933
Yara International ASA71828418212136
Johnson Matthey71671001254379
Pegatron Corporation716121623572000
Yamaha Corp71575561145900
Catcher technology715419781216000
Epiroc AB B71459626506088
Groupe Eurotunnel SA71419103515046
Shandong Weigao Gp Med H713836374400000
Hindalco Industries Ltd713144782561489
OGE Energy Corp71170802262573
Hero Honda Motors71078988200602
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA71035684208619
SBI LIFE INSURANCE CO LTD71005684728451
Eicher Motors Ltd70894789251586
China Resources Gas Group Ltd708372281656000
China National Building MA H706820877088000
Masraf Al Rayan706668796944908
Land Securities Group Plc70653484885062
Northam Platinum70583010642040
American Financial Group Inc7019318794968
Lend Lease Group70051800828275
Naturgy Energy Group SA69924334362167
Bdo Unibank Inc697487953491957
WUXI APPTEC CO LTD-H69693598494152
Capitaland Ltd696928633378936
Taishin Financial Holdings Co6968373418063478
Pearson69560406937890
Bancolombia Sa-Pref69359290819346
Sumitomo Chemical691681092082300
Zillow Group Inc - A6897388059581
Sekisui Chemical68892956440300
Kasikornbank Pcl-Nvdr687783032106822
Japan Real Estate Investment687692361506
Tsingtao Brewery Co Ltd-H68751528816000
Minebea Mitsumi Inc68636852391000
VIA VAREJO SA683507012443964
Aegon NV682516212184895
Banco De Chile6815196183320484
Nihon M&A Center Inc68083071124800
Ampol Ltd68054560357805
Bluescope Steel Ltd67897493637478
SSAB Svenskt Stal AB B678452052618495
British American Tobacco ADR67838631211157
Orkla ASA67795696833605
Shoprite Holdings67693348915338
Hanwha Solutions Corp67629920194480
Advantech Co Ltd67600132720405
Capitaland Integrated Commer675674714997637
JG Summit Holdings Inc675066205548043
GSX TECHEDU INC- ADR67479177136418
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO67473133371801
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO673994284018917
Rea Group Ltd6738824873261
Kingsoft Corp Ltd672928911484911
Yakult Honsha Co67184026161100
Ipsen6716303395745
Hengan Intl Group Co Ltd671407991191500
Knight-Swift Transportation Holdings Inc67097250195293
Swiss Prime Site6702891582208
Odakyu Elec Railway66970175251100
Honam Petrochemical6681132931974
BCE Inc66747741182150
Dcc Plc Gbp66692864109614
Yamaha Motor co Ltd66650626387718
ALINMA BANK666062451826125
Husqvarna B66542393631332
Perrigo Co pLC66534372164068
Au Optronics Corp6649315415341000
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr664073192333340
Evonik Industries AG66263136244317
Kyowa Kirin Co LTD66222570299700
CLICKS GROUP LTD66059450469358
Cipla66041227742139
BUDWEISER BREWING CO APAC LT659834652293500
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR658703194123600
INFO EDGE INDIA LTD65861854124706
Isuzu Motors65773205772125
Grupo Aeroportuario65654899722274
T D Holdings Inc65432002686100
Keisei Electric Railway Co65424853217318
Tokyu Corp65286666625232
Saputo Inc65259923267399
Lanxess AG65209299103867
Dentsu Inc65190996244800
BANDHAN BANK LTD651154561387750
Northland Power Inc65084905220274
Calbee Inc65063219261800
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL65006234460958
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas64960212856068
Wilmar International Ltd649204442434900
Campari64898054696146
Southwest Airlines64872521166690
Ascendas Real Estate Inv Trt647303463501274
Obayashi Corp64556014860732
Auckland International Airport Ltd645401641377306
PTT Global Chemical643003133873097
Invesco Ltd USA64268204435797
Kobayashi Pharmaceutical6419229862100
Biomerieux6414155255663
Origin Energy639800332044799
Citic Pacific6395281110829596
Equatorial Energia SA639120331717978
Hamamatsu Photonics KK63904870132446
Auto Trader Group Plc63735572999903
Nissin Food Prods6364765092000
Inpex Corp635941091358994
Commerzbank AG635726221179517
JSR Corp63536635288600
Commercial Intl Bank Egypt SA633964891901910
BB Seguridade Participacoes633319471287738
Tata Motors Ltd Equity632531993105665
Vifor Pharma AG6316542950590
Israel Discount Bank A630498382036500
ASAHI INTECC CO LTD63003148219900
Cabot Oil & Gas Corp62996085433830
Meridian Energy Ltd629494561607961
IA FINANCIAL CORP INC62866199167996
Keppel Corp628146821888300
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD62789210965391
SinoPac Holdings Company6278486219073588
Jsw Steel Ltd626728391504525
Accor62661916205077
SUNRUN INC62597897118196
SBI Holdings Inc62565619279470
KION GROUP AG6252725987522
Square Enix Co Ltd62471552120400
ORPEA6242033857204
Unilever Indonesia6241571314062800
Discovery Holdings62380213743561
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A623193672491099
Mobile Telesystems ADR62176207849501
Lion Corp62143260313200
Innolux Display Corporation6194679815014429
Orion Oyj61932794163318
Ionis Pharmaceuticals Inc61817620143214
M&G PLC617836652886224
Godrej Consumer Products61587515748440
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
GLP J-REIT613725244896
Cameco Corp61247531525892
MULTICHOICE GROUP LTD61208523801366
Telefonica Brazil SA NPV61098335812914
Wharf Holdings610589032913000
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg610492331065000
Tabcorp Holdings Ltd610444232469907
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A60931017217819
China Development Financial Hl6089163022864400
LG Display60819886441870
Delta Air Lines Inc60658102172881
Shimao Property606098992278000
Medibank Private Ltd606008723328877
WIN SEMICONDUCTORS CORP60555238597000
Vornado Realty Trust60389208185740
NORTHERN STAR RESOURCES LTD60369626815592
Great West Lifeco Inc60336594310351
Grupo Televisa S A B De CV601782184409521
Ryohin Keikaku60162918365800
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A601299181004965
Cia Siderurgica nacional600968511299226
AAC Technologies Holdings600405341342500
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT59998094413278
Cenovus Energy Inc599649971173740
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA59925359361594
Tobu Railway Co59892615237900
Formosa Petrochemical Corp598407422160000
Pan American Silver Corp59770169235015
Weston (George) Ltd5943375390930
Central Pattana Pcl Nvdr593027973954203
Gmo Pamyment Gateway Icn5927300552800
Hargreaves Lansdown Plc59220848363933
Airtac International Group59159163232000
Aurizon Holdings Ltd589588752247566
Cyberagent Inc58914810107200
OLD MUTUAL LTD588941748793388
Nippon Shinyaku Co Ltd58887735100500
China Citic Bank H5881233016680000
Magnit Ojsc5880387893965
Sainsbury (J)587857792286082
Enagas SA58691858284474
SHIN POONG PHARMACEUTICAL CO5867229152051
HLB INC5858844181110
Tsuruha Holdings Inc5837639745003
Weichaii Power Co Ltd-H583417883435780
ALMARAI CO58183178475933
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A581763112261792
Surgutneftegaz Pref (RUB)5807046612728915
Grasim Industries Ltd57973744558366
CHEWY INC - CLASS A5782751075688
Shimamura Co Ltd5776877768400
Hikari Tsushin Inc5774574328500
Recordati Spa57720171130415
Richter Gedeon Nyrt57631933268094
Mediobanca SpA57557255743908
Empire Co Ltd A57541663250865
Electrolux AB B57518443290938
Japan Post Insurance Co Ltd57510782377300
Nippon Prologis Reit Inc574518802246
BECHTLE AG5738023732127
Vanguard International Semi573406751711000
China Telecom Corp Ltd H5714649524690000
Toromont Industries Ltd5706519894554
Norsk Hydro ASA570278351488480
Jardine Strategic Hldgs Ltd56872180256562
Nanya Technology Corp567946972267000
Hochtief5653035872011
Empresas Copec SA56443969748545
Fosun International562205694551708
Beijing Enterprices Water GR5619780517035888
Want Want China Holdings Ltd560707769241000
Hang Lung Properties560212602675425
Kesko Oyj55923715271728
Schroders55810966152581
Erie Indemnity Company5577593527510
Bank Negara Indonesia5566238714422400
Banco Santander (Brasil) SA55617566764564
Gildan Activewear Inc55612173239769
OTE (Hellenic Telecom)55492711424852
AMBU A/S-B55458990187193
Lite-On Technology Corp553937343857921
Galp Energia55364272611661
Far East One Telecommunication552956103053000
China Evergrande Group550972563325190
Charoen Pokphand Indon5506396613790000
Vedanta Ltd549445693311301
Dabur India Ltd54917505938765
Tosoh Corp54830504391700
Koito Manufacturing Co5480024595500
Emaar Properties Pjsc547905896781024
Severstal54626848380812
Pennon Group54624592515525
B2W Cia Global Varcom54590544423321
Ceska Energeticke Zavody (Cez)54462902305675
Grupo Bimbo Sa De Cv544592843048961
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
SEEGENE INC5429700032782
CELLTRION PHARM INC5399555229340
HK Trust and HKT Ltd539664194891800
Fibra Uno Administracion SA539333925804682
Novolipetsk Steel539033262258628
Nabtesco Corp53882692152737
Bharat Petroleum Corp Ltd538723961187166
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd537845961808300
Charoen Pokphand Foods-Nvdr537421336878902
Klabin units537319381335227
Ricoh Co53628600935900
Delta Electronics Thai-Nvdr53545184542100
Aldar Properties Pjsc534208457291188
EVOLUTION MINING LTD533162211764586
Oil Natural Gas Corp532734924658474
Asia Cement Corp532530014162178
Nissan Chemical Corporation53159511107300
Adani Ports and Special Economic Zone53127383980894
Aurobindo Pharma Ltd53126236533650
Computershare Limited53031091578594
Industrivarden AB C53021060202139
Scor SE52989664188303
EQT AB52980237274509
Ibiden Co Ltd52905654130400
HEICO CORP5272145746946
Direct Line Insurance Group526831351578994
China Unicom Hong Kong Ltd5258248511280000
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA524253301406726
AVEVA GROUP PLC52401684147426
LUNDIN MINING CORP52393295812055
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD521970131228000
Remgro52185266970902
Aspen Pharmacare Hldgs52146639737151
Hong Kong Land Holding521466341477400
Petronas Gas520996411441400
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A52099538107600
NH Foods Ltd52053888136600
DINO POLSKA SA5201423186801
Monotaro Co Ltd52003699119600
Brothers Industries51937879306600
Yamana Gold Inc517968851127156
Poste Italiane Spa51791525609220
Vicinity Centres517473054931636
Alrosa AO517342524925744
PING AN BANK CO LTD-A516967482153594
ARAB NATIONAL BANK516360581149457
Spark New Zealand Ltd515911601972260
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A5156848794036
Morrison Supermarket515000772561778
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A51442147797767
TMX Group Ltd5135553961669
Ultrapar Participacoes SA Com Npv513272331323571
Daiwa Secs Group509847431344502
Bajaj Auto50979530136871
Surgutneftegaz USD5071971612760512
Ecopetrol SA506511838999956
Shree Cement Ltd5063599018334
Konami Holdings Corp50625874104400
SOFINA5059574518882
AMUNDI SA5059044973075
Bidvest Group50527148536900
Santen Pharmaceutical50474061364365
Lundin Petroleum AB50472286227148
Coca-Cola European Partners USD50467009127830
Micro-Star International Co502277351297000
Henderson Land Dev502251871525034
Digi Com501244075730600
Shin Kong Finl Hldgs5008978020113265
Hiwin Technologies Corp50082701496671
Grupo Aeroportuario De Sur-B50013781377555
Chang Hwa Commercial Bank499852209870347
Dialog Group Bhd499663167191662
Bco Santander Chile New49922798127113013
Treasury Wine Estates Ltd49877935856762
Mitsui Chemicals49845909216100
Schindler Holding AG Reg4984238122066
GFL ENVIRONMENTAL INC-SUB VT49818733216884
Nomura Real Estate Master Fund497534024432
Hyundai Motor Co Ltd4952169970581
PIDILITE INDUSTRIES LTD49514322268397
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD49403998140876
Remy Cointreau SA4939021132910
AMP Limited493853974503088
Stanley Electric49371784178100
Covivio4936708963713
SAVOLA49300931508864
Evraz Group Sa Ord49299797949263
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes492839062203730
Sinopharm Group Co-H491597972533570
Hyundai Steel Co49037746163139
British Land Co48904805879451
PHOENIX GROUP HOLDINGS48859445610506
Nagoya Railroad Co48858429218400
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE488094031956785
Compal Electronics487384197981000
Guangzhou Automobile Group-H487111905374400
Seiko Epson Corp48706754369500
FIRSTSERVICE CORP4862354944596
United Tractors485856493079100
MICROPORT SCIENTIFIC CORP484894991135000
Amplifon Spa48449016144801
Tingyi Cayman Isln Hldg Co484334953466000
Yamada Holdings Co Ltd484090381132270
Nedbank Group48404784665821
Korea Zinc Co Ltd4838475715854
Mr Price Group48212079485198
NGK Insulators48166106355800
Kose Corp4802378133800
Jeronimo Martins47909391331615
JFE Holdings Inc47896917579877
SEB SA4788773332415
New China Life Insurance Co Ltd478822841470800
Hyundai Glovis Co4787678533478
Kansai Paint Co47851068196700
Wistron Corp477762665337126
Imperial Oil Ltd47765757292197
Taiheiyo Cement47759919215200
FOX CORP- CLASS B47664533201533
Genting Singapore Plc475996748853263
China Minsheng Banking-H4753640210150412
Orbia Advance Corp SAB de CV475326752588085
Coca-Cola European Partners Eur47505393120794
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR4748527244177
MAIL USD GROUP-GDR47410978199471
Holmen AB B47348120122600
Lupin47263327439593
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)47204087754762
CHINA YOUZAN LTD4699271419660000
Samsung Heavy Industries46943163877062
Oil Search Ltd469172252027975
Kulun Energy Co Ltd468922367190000
S-Oil Corporation Ord4686460684884
China Taiping Insurance Hold467799883054514
Singapore Tech Enginering467247181920000
Sabesp Cia Saneame46674386621139
Galapagos Nv4665808247182
PARKLAND FUEL CORP46622833169661
Yuhan Corp4661750389272
Apollo Hospitals Enterprise46559427173645
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln146538677326938
CJ Cheiljedang Corp4633053915900
Oest Elektrizitatswirts4630977272783
Aisin Seiki Co46293094183000
Telecom Italia SpA Savings4627442010752435
BYD CO LTD -A46188345206400
Growthpoint Properties Ltd461639996353427
Giant Manufacturing46156730576000
Universal Robina Corp460916101715690
Japan Retail Fund Investment459938403217
United Phosphorus45905354898448
Keihan Holdings Co Ltd45877475114100
IHH Healthcare BHD456643093874300
SSAB Svenskt Stal AB A456162041545788
Fuji Electric Co Ltd45606121154600
Interconexion Electrica Sa45515929737711
Hong Leong Bank454068071165551
Orica Limited45304868459443
China Everbright Environment Group LTD452864429559592
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H452252982362400
ICA Gruppen AB45138227111673
Feng Tay Enterprise Co Ltd44913801753858
Ppb Group Berhad448937431173560
Voest Alpine AG44881092153380
Minth Group Ltd448581271106000
PEPTIDREAM INC44719279101900
Toppan Printing Co44716709366900
Daiwa House Reit Investment Co446019522219
Moscow Exchange Micex445278812368814
Coca-Cola Amatil44310024546796
Pigeon Corp44162710119700
JARIR MARKETING CO44065727113315
Unimicron Technology440640911724000
Turkiye Garanti Bankasi440634114272381
Cheng Shin Ind439846873295818
Korea Investment Hldg4369803474009
Emart Co4356872736895
Maxis BHD435455304137300
SMOORE INTERNATIONAL HOLDING43520657808000
JUBILANT FOODWORKS LTD43462076147881
ALTEOGEN INC4343064831999
Toho Co (Film)43413667122500
Dongfeng Motor Group433983104966000
Gail India433845833042567
Tryg A/S43359182172310
JIANGSU YANGHE BREWERY -A43285831170169
ETIHAD ETISALAT CO43278055667737
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN430737882636800
RioCan Real Estate Investment42949780361226
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR429219144302940
Sino Land Co428210543714030
Fastighets AB Balder ser. B42786688100912
Liberty Global Plc A42721772202210
Onex Corp4270005888932
William Demant42588055134199
ESR CAYMAN LTD425195991651800
Swire Properties Ltd424418391728676
Klepierre42337734218650
Hanon Systems42336919348340
China Jinmao Holdings Group Limited4224195910642000
Liberty Siriusxm Group42230338116680
Far Eastern Textile422231075220596
Capcom4212914879100
Cmpc Empresas420912312123737
Oracle Corp Japan4197583245800
Inter Pipeline Ltd41960035478484
Orion Corp NE NPV4195812342916
Eclat Textile Company Ltd41936179361892
Wartsila41863207496480
Rinnai Corp4173062343100
HUBBELL INC4158528531028
Home Product Center Plc-Nvdr4156372310564710
Hyundai Engineering And Const41556472145098
China Resources Cement414885594364000
International Container Ter Se414773341961760
Casio Computer Co41463148267900
Ryman Healthcare Ltd41392104465215
Marico Ltd41374169889651
Lpp Sa413305962483
CITIC SECURITIES CO-A413103021119400
Cosco Shipping Holdings Co Ltd412906215117500
Singapore Exchange Limited41237601705900
Idemitsu Kosan LTD41237452228908
AstraZeneca4123429048700
Bradespar SA Pref41217014391135
USS Co Ltd41136238243300
Persol Holdings Co Ltd41118328254000
Doosan Heavy Industries & Construction Cp Ltd41007684373975
Evergreen Marine Corp409362094796481
Kumba Iron Ore40828308121830
Keio Electric Railway4079747164800
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A40596884459985
Gruma B Sa De Cv40594309428371
Havells India Ltd40591685412291
Axiata Group405348915131648
Inter Rao Ues CLS4047913068321302
Zee Entertainment Ent404587721531818
Eregli Demir Ve Celik Fabrik404407262653497
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A40415300413461
United Internet AG40399919117315
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A40381842374897
Sina Corp40353832111547
Canadian Utilities l A40350041193035
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A40345256419618
Telecom Italia SpA Ord4028044010234326
Mirae Asset Daewoo Co40278461541520
Falabella401873911434911
Hankook Tire Co Ltd40184305132670
IOI Corp401223244340800
Sharp Corp40076052340100
Semen Gresik400634965508100
BANK ALBILAD40016378649908
Amcor Limited39972311417130
Peoples Insurance Co3992575115191200
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO398342171291555
Keyera Corp39734611253162
Polymetal International Plc GB39665882215626
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A396387233186916
Amerco Uhal3961605211054
Sime Darby Plantation BHD395578993714644
Netmarble Corporation3953133740593
China Longyuan Power Group394971945653000
Hyundai Robotics Co Ltd3949140917399
BROOKFIELD RENEWABLE COR-A3947616892490
Buenaventura Minas ADR39409701377865
Reinet Investment SCA ZA39397623262174
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL3938947040614
Singapore Airlines393045221423782
Kasikornbank Fgn392856201203400
Pou Chen Corp391960434224000
Spar Group Za39186742370212
Bank Of Phil Islands391648782704932
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD390823315992505
Blackberry LTD39079552562643
Sul America Units39049199533428
LG Chem Pref3901538313550
Phil Long Distance Tel39003453164400
Minor International Pcl-Nvdr389350505168199
OPAP SA38902157367492
Siam Commercial Bank P-Nvdr388706591535103
Schibsted ASA - B shares38719135135199
SCSK Corporation3868515083100
Oji Holdings Co38631526867500
PI INDUSTRIES LTD38629500144518
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo38545287455151
CHINA VANKE CO LTD -A384828501052280
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A38460378155000
Polish Oil and Gas384596803052352
City Developments Ltd38403953768200
SUPERMAX CORP BHD383380592730559
Winbond Electronics Corp382764035433000
CHINA FEIHE LTD382468342037000
Qatar Electricity and Water Co38148367906801
Indian Oil Corp Ltd381104633507121
WPG Holdings Co379895643032760
Ambuja Cements379786841347323
NEMETSCHEK SE3796094564239
PETRONET LNG LTD379111511247907
QATAR FUEL QSC37863336862269
Koninklijke Vopak NV3786147986582
Kuala Lumpur Kepong37758464764665
Commercial Bank Of Qatar Qsc377420703794168
Brasil Food SA376941131052273
Kangwon Land37653215206753
Shimizu Corp37643764572200
Gjensidige Forsikring ASA37593515210821
Weibo Corp Adr37559215106260
Inds Penoles37531190273031
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H37463377959500
Akbank374341315507187
Fuyao Glass Industri Group H37373877939000
TIM SA373033601577606
Cyfrowy Polsat Sa37270881565234
ORIX JREIT INC372575152883
Genting372313403751100
Marui Co37225793238900
Sun Art Retail Group Ltd372086244263000
Kimberly Clark de Mexico S A B371955792694212
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD37190770130900
Mizrahi Tefahot Bank Ltd37176806205960
Cencosud371595212611957
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA37111454678912
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A3710763898200
Hypera SA37087086667953
Magnit GDR37022197251330
KINGSOFT CLOUD HOLDINGS-ADR3693828394445
Brilliance China Automotive369326395386000
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-H36888760213300
WALSIN TECHNOLOGY CORP36868725555000
Turkcell Iletisim Hizmet AS367909282218034
Line Corp3677843684900
Tenaris SA36732433530657
S F HOLDING CO LTD-A36709354371700
WISETECH GLOBAL LTD36596280191772
Cheung Kong Infrastructure Hldgs36570054856000
LAND & HOUSES PUB - NVDR3653533215871624
Acer Inc365155425086282
Bangkok Bank Public Co-Nvdr365151111034533
Totvs SA36487906850785
Powertech Technology Inc364428271273000
Kingboard Holding364263401147500
Nepi Rockcastle Plc36421729703402
Chugoku Elec Power36418539365459
RHB Bank363327563088000
Altice Nv A36274399823578
JM AB36236941127865
PPD INC36226413123491
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM36159249100340
Trelleborg B36090000200000
ROYALTY PHARMA PLC- CL A3599100297899
Energy Absolute Pcl-Nvdr359790482803200
Medipal Holdings Corp35961803219300
INTERGLOBE AVIATION LTD35820485189565
IND & COMM BK OF CHINA-A356810515559940
SK BIOPHARMACEUTICALS CO LTD3567405927127
Woolworths Holdings356507761738287
Daelim Industrial Co Ltd3564077254235
BARITO PACIFIC TBK PT3562077647993500
Bts Group Holdings Pcl NVDR3561425312273057
Samsung Securities Co Ltd35552689109093
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI355129147504972
Fuchs Petrolub Se -Pref3540978673415
Coca Cola Femsa S A35390878932793
CIA BRASILEIRA DE DISTRIBUIC35354192292848
Hotel Shilla Co Ltd3523651855835
THK Co Ltd35230888131300
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr35217585227923
Hakuhodo Dy Holdings Inc35159863308100
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A35156946679360
Haitong Securities Co Ltd-H351486534923909
Clariant34959952203076
Kakaku Com Inc34939579149900
Rational AG348391684710
Zhen Ding Technology Holding Ltd348299751034700
Industrial Bank Of Korea34823874485712
Misc BHD347718142544000
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc346540211576391
Eurazeo3462073360463
Deutsche Lufthansa34612373347149
Kyushu Railway Company34611319187500
Hino Motors34571418411700
Motherson Sumi Systems Ltd345291561928145
United Spirits34510914510074
YES BANK LTD3446422516542452
Arca Continental34394806832542
IT Holding34363354205700
Bangkok Expressway And Metro Plc3435414413604820
Venture MFG34338140291700
MERCARI INC3429579698800
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A34285607848903
Nine Dragons Paper Holdings342022373029000
JINXIN FERTILITY GROUP LTD341876142314000
Dubai Islamic Bank341727643219732
Travelsky Technology341645981682000
Bancolombia SA34119164412492
Concordia Financial Group Ltd341119461134600
Japan Post Bank Co Ltd34075577491400
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD34022232183259
Cosan SA33919317279479
Huatai Securities Co LTD-H338807032728700
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)338019394128867
Qantas Airways337843431058365
Keikyu Corp33742125233368
Korean Airline33725277160516
SP Ausnet337240912915416
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A33721269187596
Tiger Brands33707588287245
LARSEN & TOUBRO INFOTECH LTD3369137890691
Aéroports de Paris3366948831176
Taiwan High Speed Rail Corp335341703703000
Hanmi Pharrm Co Ltd3350549912739
BERGER PAINTS INDIA LTD33497230430008
LG Telecom Ltd33492847368593
SK CHEMICALS CO LTD/NEW3349081911725
Bollore Investissement SA33446398955958
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD33341999764000
WUXI APPTEC CO LTD-A33296454224277
China Life Insurance Co Ltd332844095067246
McDonalds Holdings Co Japan3322104779200
LG Innotek Co3308048126548
Teijin33055648210500
CHINA LITERATURE LTD33053998547200
Pola Orbis Holdings Inc32939340196700
IPCA LABORATORIES LTD32921862128951
CGN Power Co Ltd-H3291827418787427
Hindustan Petroleum Corp329049331276354
Kalbe Farma3287296837282200
ASM Pacific Technology32799386315400
INDRAPRASTHA GAS LTD32724366594938
Alfa S.A.B DE CV327171405683455
Genting Malaysia326417665617700
Kumho Petro Chemical Co3256503231458
BANK OF NINGBO CO LTD -A32512895725200
Welcia Holdings Co Ltd32502474102200
Indorama Ventures Pcl Nvdr324471473186001
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A324306007936600
Sohgo Security Services3235982674700
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD32326231101744
Israel Chemicals Ltd32308604812411
Guangzhou R&F Properties - H322244952982400
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A32134182680400
Infraestructura Energetica32112629966846
Qatar Gas Transport320354464317972
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE32032988121465
Dongbu Insurance Co3200727791237
Natixis Banques Populaires319948401179673
Nippon Sanyo Holdings Corp31989135199700
Inventec Co Ltd319796894491755
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR31936486130678
CHINA MEIDONG AUTO HOLDINGS31893344970000
WIWYNN CORP31654108154000
Atlas Copco Ltd -Class I31645855127568
Komercni Banka AS CK 50031426064128721
MRF LTD314026933569
China Galaxy Securities Co H313469436341971
Proximus SA31340490178841
Dai Nippon Printing Co Ltd31285238203200
Far East Horizon Limited312390763646853
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL31178654310994
Aboitiz Equity Ventures311521333799510
Faurecia SA3114939774514
Bayerische Motoren Werke AG3110553655258
BIOCON LTD31101419600019
CARLYLE GROUP INC/THE31082514122397
MUTHOOT FINANCE LTD31081369227113
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK310799874846700
Mazda Motor Corp31033012565501
BAOZUN INC-SPN ADR31005020107007
Rural Electrification Corp Ltd310034021921183
Tokyu Fudosan Holdings Corp30903501728329
SES Global30872941394041
China Communic Constru-H308159597849000
AGILITY307835101644477
Banque Cantonale Vaudoise3075794534410
Teva Pharmaceutical Ltd30690720356218
Lundbergs B3066233670618
Shriram Transport Fin30606923246105
GS Engineering and Construction Corp30556532107700
Posco Chemical Co Ltd3047784639159
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L304644602424000
Itochu Techno-Science Corp3043755499500
BALKRISHNA INDUSTRIES LTD30392444163810
Harmony Gold Mining Co30383502835802
Synnex Technolgy Intl Corp303771842296700
EssilorLuxottica3035907723063
Piramal Enterprises Ltd30353074184044
EAST MONEY INFORMATION CO-A30321396886560
Chiba Bank30310407638900
Metropolitan Bank & Trust303051863488392
Haitian International Holdings301685101127000
Bank Zachodni3015851170622
Nippon Yusen K K30112292162700
Hyundai Motor Co Pref3005623144643
Hirose Electric2998992624493
YADEA GROUP HOLDINGS LTD299663321818000
LUFAX HOLDING LTD29809632250393
KOC Holding AS298053401428675
Samsung Enginnering Co Ltd29801303294425
Telefonica Deutscland Holding AG297869861306340
GF Securities Co Ltd H297666152621111
Shizuoka Bank29751800481206
Momo Inc-Spon Adr29727521275294
Amada Holdings Co Ltd29659779339800
Enel Chile2948714548478572
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A29474434100700
Promotora y Operadoa De Inf29441368405360
Jollibee Foods Corp29383058813700
DOUZONE BIZON CO LTD2930819936751
United Urban Investment Corp292510382877
Thai Oil Pcl Nvdr292309501931103
Banco De Credito Inversion2916429096561
SSR MINING INC29037226186413
FILA Holdings Corp2896931584517
Wendel Investissem2890281228844
Taiwan Business Bank2889728110232656
Fischer (Georg)-Reg288882892722
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC288698731376413
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)28833480157804
SAIC MOTOR CORP LTD-A28672402921145
Swire Pacific A28645556597185
Suzuken Co Ltd2862705689900
SEAZEN GROUP LTD285766004090000
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS28556165148498
VALMONT INDUSTRIES2850476519559
NGK Spark Plug Co28501486189700
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST284899102188700
Engie Brasil SA28485741391765
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A28471716418118
Hulic Co Ltd28454593314631
Phosagro Oao-Gdr Reg S28426924247855
Bharat Forge Ltd28393950450396
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A283924291383599
MAPLETREE LOGISTICS TRUST283893262363672
CHINA STATE CONSTRUCTION -A281911014332300
BOC AVIATION LTD28162629403700
CHINA HONGQIAO GROUP LTD281211623641500
Tohoku Elec Power28072415413504
Electrecity General Pcl Nvdr27973585482000
Wynn Macau Ltd278869861927040
TRENT LTD27769978343824
Liberty Broadband A2776917320958
Mitsubishi UFJ Lease & Finance27757187718500
51JOB INC-ADR2773455545679
China Molybdenum Co Ltd-H277228096408000
ABU DHABI ISLAMIC BANK276737102515434
Nien Made Enterprise Co Ltd27659959278000
Kyushu Elec Power27604360393947
AZBIL Corp2760031565800
Grupo De Inv Suramericana27561529453195
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L275471622054000
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD2746758687760
Indocement Tunggal Prakarsa274079763239300
DLF274070651122061
Kuraray Co27396680298400
Metro Pacific Investments Co2735552336553200
AIR CANADA27235446157056
Tupras Turkiye Petrol Rafine27171348234748
ZTE Corp-H271707541343400
Jiangxi Copper271383282105000
Jumbo SA26972464189096
Malaysia Airports Hldgs267870832096178
ACC Ltd26745003143732
ADEVINTA ASA-B26741244206240
PAGE INDUSTRIES LTD266926029519
Chicony Electronics Co Ltd264553041038691
Beijing Capital Intl Airpo-H264285153562000
Agile Property Holdings Ltd264029042398000
Cosmos Pharmaceutical Corp2631955419100
Hoshizaki Corp2629611632700
BOUBYAN BANK K.S.C262616761666881
KWG Group Holding Ltd262337302452500
PHARMARON BEIJING CO LTD-H26161800220700
A-LIVING SERVICES CO LTD-U26099440784750
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B2607518256245
Barwa Real Estate259968913320604
Hitachi Metals25969845211400
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD259112222076000
KMW CO LTD2584093343427
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H25762571658000
SHENZHEN INTL HOLDINGS257448481919614
Bank of East Asia257129101398452
ENERGISA SA-UNITS25672003314035
Raiffeisen Bank International AG25666404149239
GS Holdings Corp2550310388572
Sega Sammy Holdings Inc25478021202338
Phison Electronics Corp25462402263000
Ooredoo QSC254276261523149
ADVANCED PETROCHEMICALS CO25423658186485
Zozo Inc25382984119100
China Cinda Asset Manageme-H2523091715978111
Seibu Holdings Inc25170111292700
Rockwool249876258497
Telekom Malaysia249874632280014
RMI Holdings249572561401937
Dassault Aviation Sa249368632700
Hitachi Construction Machine24892509106500
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L248424792538000
China Merchant Holding248165022477849
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH24793703635379
Foxconn Technology Co247833951599916
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD247624652193000
Siemens India Ltd24721945141334
Korea Aerospace Industries24702633128091
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A246996593658900
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV2468733626309
United Overseas Land Ltd24622164509836
Sime Darby246186285109744
Copel parana energi Pref24554420208761
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC24517413753946
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A24450845220800
SINOTRUK HONG KONG LTD244073631194000
Container Corp of India Ltd24403255519141
Cpfl Energia SA24386734464800
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A243401164213241
CHINA MINSHENG BANKING-A243241053665872
Fresnillo Plc24269465189505
CNP Assurances24183819179685
QINGDAO HAIER CO LTD-A24085096722900
Shinsegae Co Ltd2407899813084
HOPSON DEVELOPMENT HOLDINGS240390241154000
ASMEDIA TECHNOLOGY INC2401166449000
Fukuoka Financial Group Inc23941157157400
CRRC Corp Ltd239063947782892
Beijing Enterprises Hldgs23782378897500
GENSCRIPT BIOTECH CORP237785381860000
Moneta Money Bank As23733572910106
Japan Airport Terminal Co Ltd2351678543300
Gamuda235006673022620
Koei Tecmo Holdings Co Ltd2342456945500
SAUDI IND INVESTMENT GROUP23419951385259
Perusahaan Gas Negara2339002722007300
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR233454401182600
Schibsted ASA2333125470566
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk232411974035300
Petronas Dagangan23202342540500
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A23192777829790
KOSSAN RUBBER INDUSTRIES231440302284200
Aselsan Elektronik Sanayi231100951215472
Azrieli Group2306351544593
Yuexiu Property Co Ltd2305767213754000
Changsha Zoomlion Heavy In-H230405572437400
Lg Houshold And Heal Th-Pref230318684297
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR22990322669888
Suntec Reit229168442397600
Crown Ltd22916721372607
VTB Bank (JSC) RUB227895415309083258
JDE PEET'S BV2271425265092
Multiplan Empreendim On22707757551448
AMMB Holdings226643462994700
Polska Grupa Energe-Pda-Allt226202041519017
Krung Thai Bank Public Co Ltd225377586845276
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD224346831388400
PEARL ABYSS CORP2241026711579
Alibaba Pictures Group Ltd2240251920922179
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A223360452093300
Gudang Garam22214699890800
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS2215557469197
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A2199184343392
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A219287811718800
Doosan Bobcat Inc2184950293885
Iida Group Holdings Co Ltd21839472128800
Thai Union Group PCL218094465353700
Mercury NZ Ltd21807857592037
Amorepacific Group2172146851132
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A2169219368700
Bosideng Intl Hldgs Ltd216853975696000
CJ Logistics2165049417537
China Medical System Holding216322402673900
Taisho Pharmaceutical Holding2162575039700
IGM Financial Inc2161547893353
BANK AL-JAZIRA21612451704832
QL RESOURCES BHD215827581787250
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN215331121408000
Hyundai Marine & Fire Insurance Co21487656116034
Alfresa Holdings Corp21418818128400
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A21408016147900
H. Lundbeck A/S2136874377769
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd21303802189500
KOBE BUSSAN CO LTD2116269081700
NH Investment and Securities Co Ltd21147770231756
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A211439134157814
Air China Ltd H209030333058000
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A20883392159257
SRISAWAD CORP PCL-NVDR208457421190600
RATCH GROUP PCL-NVDR208409011333800
Globe Telecom2081024158765
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A20748279522000
CHINA BOHAI BANK CO LTD-H206982534300500
VITASOY INTL HOLDINGS LTD20685031612000
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2062591576398
China Everbright206180601858000
EVE ENERGY CO LTD-A20530476227989
TONGWEI CO LTD-A20503421503666
Shinsei Bank Ltd20489707205447
True Corp Plc-Nvdr2038771621118095
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR203828591352800
Aluminum Corp Of China Ltd H203715926976000
NSK Ltd20363236274762
Huaneng Power203344737068000
Adeka Corp20313551138100
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A20246549326300
Highwealth Construction202025021498740
GOERTEK INC -A20178006426896
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR201163573148300
Cheil Worldwide Inc20111629125192
Air Water Inc20011040134200
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A19929033357493
Commercial Intl Bank-GDR Reg19922556611657
Emaar Malls Group199199614717472
Colbun1976139914281416
ONENESS BIOTECH CO LTD19725877293000
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A19710583622978
China Oilfield Sevcices Ltd196803813053040
CJ ENM Co Ltd1965309718985
SJM Holdings196525642010000
B GRIMM POWER PCL-NVDR196093901371300
Shanghai Pharmaceuticals195904821475000
C Uyemura Co Ltd1951068132800
Greentown China Holdings194733481513000
S1 Corp Korea1942268430554
Nomura Real Estate Holdings19375186106500
GT Capital Holdings Inc19319682174407
Gome Electrical Appliances1931584118999013
Jiangsu Express Co Ltd-H192508692094000
Ruentex Development Co192491601597471
Berli Jucker Public Co-Nvdr192414661814750
KAISA GROUP HOLDINGS LTD191184424664000
Japan Air Lines Co19082218121454
Manila Electric Co19058683380670
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE19047075107879
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B19045946184393
NCC B19006994120756
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A18944222832261
BECLE SAB DE CV18883291931929
Hap Seng Consilidated188372891109600
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD18830432280200
China Everbright Bank Co L-H187868585888130
Cimic Group Ltd18703669115539
HUATAI SECURITIES CO LTD-A18651764793513
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C18645944120600
DALI FOODS GROUP CO LTD185616383613000
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A18475441576241
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV18411396943644
TORO CO1840704723720
Turkiye Is Bankasi C183019122544489
CANSINO BIOLOGICS INC-H18288293108600
Millicom Intl Cellular1827729554171
CHINA EAST EDUCATION HOLDING181460771039500
SHANDONG GOLD MINING CO LT-H18128848970000
CRRC CORP LTD-A180963032616172
UNI President China Holdings Ltd180402782221000
HUYA INC-ADR18000381106288
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C17898039575310
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR178063251144700
Hk Electric Investments177861902141248
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME177503854716000
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A17706096130600
Orange Polska SA176977671202551
Lotte Shopping Co1767431922821
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A175972192324485
CHINA AOYUAN GROUP LTD175683572201000
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A17522706505900
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR1748034312164800
China State Construction Int173839273524750
SJW GROUP1728346029362
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd172432593036724
China Huarong Asset Managem1721773317688000
SAUDI CEMENT17110404130870
Zhaojin Mining Industry H170997991832000
CSC FINANCIAL CO LTD-A17085504315399
CHINA UNITED NETWORK-A170262282864644
Ford Otomotiv Sanayi AS16920576124661
Haci Omer Sabanci Holding168852351496106
3Sbio Inc168843322305900
CJ Corporation1688064927178
China Railway Construction-H166878563361500
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A16630485676198
Zhejiang Expressway Co-H166148442506000
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H166030311218322
Indus Towers Ltd16593721590344
Sanyo Denki Co Ltd1654166538400
Grupo Carso Sa De Cv16433564754963
Ishikawajima-Harima Heavy Ind1627402098900
MEGACABLE HOLDINGS-CPO16268229542049
PCCW Ltd161751773109204
CHINA WATER AFFAIRS GROUP161630082254000
Swatch Group N1614904737822
China Communications Servi-H161091584160400
Kanto Denka Kogyo Co Ltd16066376248800
Bonava Ab-B Shares16033125212500
Cervezas16023568256239
Yapi Ve Kredi Bankasi159397094749741
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A159164931574855
DOUYU INTERNATIONAL HOLD-ADR15848348166843
JSB CO LTD1583250663500
TAKEUCHI MFG CO LTD1578964780200
Turk Sise VE Cam Fabrikalari157830872014685
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1569340578259
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A15684863414796
Lee & Man Paper156507542380000
ANA Holdings INC1565046385100
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A156362572398199
Sumitomo Bakelite1563001154400
ACE HARDWARE INDONESIA1560934714524300
TPG Telecom Ltd15570827339770
BANK OF BEIJING CO LTD -A155485292513115
Hisamitsu Pharmaceutical Co1553302730800
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR155272191624783
PTT PCL/FOREIGN155185511301000
TOC CO LTD15480784276800
ZTE CORP-A15444790366708
Aeon Mall Co Ltd15425923114980
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A15419128219900
Hong Leong Financial Grp15370980399650
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD153679893116000
CHINA LIFE INSURANCE CO-A15172642307500
China Southern Airlines Co H150333112895734
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A15009113514591
MERITZ SECURITIES CO LTD14986278507629
AECC AVIATION POWER CO-A14963225256340
HAITONG SECURITIES CO LTD-A14944010932567
Tokyo Seimitsu1493734037300
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD14849965190800
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A14816274197992
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1477824044698
YPF S.A.-SPONSORED ADR14658366317313
Embotelladora Andina-Pref B14629507740182
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A14606366112576
TCL CORP-A145482141595144
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN145007641574850
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A144990202808690
Turk Hava Yollari144899471073452
Chongoing Rural Commercial-H144509044338000
STX Pan Ocean14428574456709
Next Co Ltd14425230445100
SHENZHEN INVESTMENT LTD144019695284046
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A14315898169720
Andritz AG1430683838158
UNITED INC14248565118800
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A142483181353200
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A14231145171900
Nippon Suisan Kaisha Ltd14192734410300
BANK OF CHINA LTD-A141604423476321
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A14129092477499
DAQIN RAILWAY CO LTD -A141123871679449
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A14052055495040
EMAAR ECONOMIC CITY14046202664360
Megaworld Corp1394315420082400
IFLYTEK CO LTD - A13941866279796
China Merchants Shekou Ind A13904419806451
GF SECURITIES CO LTD-A13866018677400
SSY GROUP LTD138434292706000
Ebara Corp1382028250000
VALUECOMMERCE CO LTD1376209147300
Kinnevik Investment AB B Redemption 200827137052821971983
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS13632977606000
Toyota Boshoku1361515995500
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L135959441928000
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A13519328432018
Standard Foods13516260757477
GUANGDONG HAID GROUP CO-A13485034170099
Kitagawa Iron Works Co Ltd13473401117400
Luye Pharma Group Ltd134143913398000
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR133706711269400
African Rainbow Minerals Ltd1327478894819
Daewoo Shipbuilding & Marine1323391163802
China Railway Group Ltd-H131634893538000
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A1315792389400
Samsung Card1311719849015
Kureha Corporation1311560923900
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F131151462117300
Yokogawa Electric1311203783800
PETROCHINA CO LTD-A130915002462700
SPX Corp1307149428655
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A13059662122100
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A12892234291898
BGF Retail Co Ltd/New1287604813170
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A12864350118500
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A12820266164100
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A12815709566529
Wesports Holdings127831471405000
OSOTSPA PCL-NVDR127586651187700
Lotte Corporation1271765348073
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1266673360000
SUNGROW POWER SUPPLY CO LT-A12639475159176
Getinge Industrier AB B1254651067400
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD1252226649900
MIDDLESEX WATER CO1247989920029
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A12470232153746
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A12462522567299
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1245607447458
BEIJING NEW BUILDING MATER-A12413780264568
WEICHAI POWER CO LTD-A12396639600729
Denka Co Ltd1235517039400
AALBERTS INDUSTRIES NV1235487733314
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A12352243711142
BANK OF NANJING CO LTD -A123179581187200
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A12287593386799
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1226840971100
SAUDI AIRLINES CATERING CO1226467670627
JASTEC CO LTD12242838113300
Seazen Holdings12226938270098
RABIGH REFINING AND PETROCHE12212065385344
Korea Gas Corp1219324053630
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC121845162903500
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A1216785737800
Shanghai Lujia B SS USD121661951940024
ABB Ltd SEK1216600653642
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A11991466234799
House Foods Corp1197951738600
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A119550501005712
Acom Co11952426320800
AI HOLDINGS CORP1191999367500
Gs Retail Co Ltd1190038345246
ZHEJIANG NHU CO LTD-A11887609284499
Daiseki Co Ltd1188657448700
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A1188499086900
Aboitiz Power117813082469300
KOOLEARN TECHNOLOGY HOLDING11776948387500
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1175335866586
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A11745638653100
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A11744484303798
MAXSCEND MICROELECTRONICS -A1170448915700
PUREGOLD PRICE CLUB INC116804341633100
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A11624726380828
SARANA MENARA NUSANTARA PT1150725419477700
Kawasaki Heavy Ind1147810867500
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A11440627613000
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A11432161197670
CENCOSUD SHOPPING SA11423391849907
LINDSAY CORP1141041410908
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1134494831900
Topcon11331225108600
BANK OF JIANGSU CO LTD-A113204441490318
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO11250560372886
Denki Kogyo1124211250000
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A11229340124347
NMC HEALTH PLC11217628106409
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A11209430115600
TRANSCOSMOS INC1116504250400
Nitta Corp1115760658300
China Power International111511626783000
Anritsu Corp1110132358500
DR SULAIMAN AL HABIB MEDICAL1097071944544
SUNING.COM CO LTD-A109675301051852
POLY PROPERTY SERVICES-H10845143187600
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR10824244160183
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A10806254104791
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A10785314116796
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A10781104140299
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A107801091783000
Hi-Lex Corp1074768592800
Nisshin Flour Mill1073385380055
Telefonica SA BI 201211107174065518951
HUAXIA BANK CO LTD-A106513461336855
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A10601808154500
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1057117436500
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A10569986454891
ALPARGATAS SA - PREF10525911157661
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A10524734240950
ARCADIS NV1037584839626
CHINA JUSHI CO LTD -A10332639483599
Nachi-Fujikoshi Corp1027558128700
Genting Plantations10200592493800
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A1015739973998
Tsukishima Kikai Co Ltd1013328992600
Hosiden10122863128200
China Overseas Property Holdings Ltd100914832140000
CHONGQING BREWERY CO-A1009002665500
Pal group Holdings Co Ltd10077976104000
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A10053749271300
Makino Milling Machine Co Ltd1004419330800
TELESITES SAB DE CV100264121119283
Toyo Construction Co Ltd9966573288800
Towa Corp996540963200
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A9948085231000
MERDEKA COPPER GOLD TBK PT99223238355500
Matsumotokiyoshi Holdings Co Ltd991067726600
Foster Electric Co Ltd985547798500
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A9855258120800
CP ALL PCL-FOREIGN9826916550300
Jtekt Corp9818696148700
Pilot Corp981749240900
NORMA GROUP SE980375023865
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc977724375000
GLODON CO LTD-A9729492107999
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A9706762106760
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A9692758201730
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A963828838100
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A9630441791394
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A9629086179880
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A9561731875100
JUEWEI FOOD CO LTD-A9541693103000
Itron Inc951932512963
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A9509208110800
CHINA NATL NUCL A (HK-C)94934401587000
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A94595461015795
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A9428601193600
Sra Holdings Inc935754346000
BGI GENOMICS CO LTD-A931016454900
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A9190260106940
Tsubakimoto Chain918165440300
BEIJING-SHANGHAI HIGH SPE-A91537721264800
Trusco Nakayama Corp912069939500
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A910945267600
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A9083172257200
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A902692999973
HANGZHOU FIRST APPLIED MAT-A902438785230
Argo Graphics Inc900900535900
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A900469873257
REXNORD CORP898273827960
SRI TRANG GLOVES THAILA-NVDR8946128450000
Seino Holdings Co Ltd887918376400
DKS CO LTD886474124900
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A882802967600
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A878876344200
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A8746286173080
MABANEE CO SAKC8744811468528
AK MEDICAL HOLDINGS LTD8736059636000
FUSO CHEMICAL CO LTD870948528100
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A8685064235424
CKD Corp866518747800
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A8663024187030
Sumitomo Heavy Ind866027343400
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A862478065345
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A8588700322200
ORIENT SECURITIES CO LTD-A8567033611900
Modern Times Group B856048956245
TONGKUN GROUP CO LTD-A8554998361400
YANTAI JEREH OILFIELD-A8544050181500
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A8533117188500
Ottogi Corporation84988011997
GREAT WALL MOTOR CO LTD-A8498206241600
Tokyo Ohka Kogyo848274315300
Ariake Japan Co Ltd848064214800
YOKOWO CO LTD847738539300
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A8449210791847
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A8439471376700
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD843328130600
Sato Holdings Corp843001646900
AIPHONE CO LTD840123663500
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A838405957820
SHANDONG SINOCERA FUNCTION-A8333418154750
DASHENLIN PHARMACEUTICAL G-A832930177300
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv8323812316800
OVCTEK CHINA INC-A828177282900
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A8265310204000
ASAHI KOGYOSHA CO LTD821001532300
Takara Shuzo Co820064081500
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A817175079091
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A8164590524600
BY-HEALTH CO LTD-A8155626241353
CHINA NATIONAL MEDICINES-A8105914127300
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A8049245129912
Kinder Morgan Management LLC80378539156
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A80198155397300
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A7994867650145
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A7987423413500
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A797421944883
OKAMOTO INDUSTRIES INC795272324600
CHINA RAILWAY GROUP LTD-A79390311141400
PERFECT WORLD CO LTD-A7936187230662
Kaneka Corp791999128200
Stantec Inc787676028906
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A78618652360600
GULF BANK78391201292317
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A7819578170900
ADDSINO CO LTD -A7818902276200
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-A78027911271700
JASON FURNITURE HANGZHOU C-A779955980680
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7798275946799
SHANGHAI JINJIANG INTERNAT-A7793946113900
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A778760859400
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A7761848187600
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A775598239559
Kyowa Exeo Corp773308633200
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A7699317413104
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A7690596145407
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A7680555211649
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A767889060200
Hokuetsu Corporation7647344244500
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF762474632100
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A7614827109600
Abc-Mart Inc760616617300
Sinfonia Technology759711462500
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO759353037365
PICO HOLDINGS INC7589351100358
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A7582080474290
GEMDALE CORP-A7571209427998
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A7570910624780
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A756595450700
Nippon Valqua Industries Ltd754434644900
SDIC CAPITAL CO LTD-A7542072418770
HUADONG MEDICINE CO LTD-A7541886199180
LOMON BILLIONS GROUP CO -A7516402192200
OPPEIN HOME GROUP INC-A746346245684
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A7462082122900
Toshiba Machine Co Ltd745228440800
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A7416933368100
DAWNING INFORMATION INDUST-A7381263174353
SPRING AIRLINES CO LTD-A7358715112400
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A7341398436500
Takasago Thermal733097261000
PROYA COSMETICS CO LTD-A732955534799
AVICOPTER PLC-A7294035109400
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A7284149559700
COSMO ENERGY HOLDINGS CO LTD726003650100
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A7216025268128
CAITONG SECURITIES CO LTD-A7189609444398
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A7189430685300
EASTERN TOBACCO71823611031037
Konica Minolta Inc7176347223100
NAVINFO CO LTD-A7175100379500
SG MICRO CORP-A716256620300
Ohmoto Gumi Co Ltd713078017300
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A7119270724620
Dainichiseika Color Chemicals Mfg711841537400
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A7095373371757
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A700361172236
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A7002915198800
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A6991751385200
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A699069075798
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A69839261510298
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A69541471022397
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A6942619983653
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A693023577400
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A6930158901700
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A69039311042500
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A68921291093600
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A6885076127400
CHINA MERCHANTS ENERGY -A6859576942799
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A6842971428399
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A6812927163300
PICC HOLDING CO-A6808750814000
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A6796953891800
Yurtec Corp6778096106700
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A6729708200600
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A6704845760800
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A6698122379467
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A6683971414786
Oil & Gas Development Co Ltd66774781222606
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A6658566226500
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A66402292356300
AIR CHINA LTD-A6639234685593
Adastria Co Ltd662054542400
DAIHO CORP661914723300
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6617834126410
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A6616109435500
Ryoshoku Ltd659668728400
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A6564287134680
Nishio Rent All Co Ltd655721437200
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A6556850520200
NANJING SECURITIES CO LTD-A6521632395900
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A6499226409176
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A6491153363000
ZHONGJIN GOLD CORP-A6455662564997
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A6454877685600
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A6427270204300
Miraca Holdings Inc637219226900
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A63255081109700
Daihen Corp631902115700
Mcb Bank Ltd6295140650500
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A6289200254000
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A6262094335299
Nichicon Corporation625856762000
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A6253756259000
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A6240790534800
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A6234173185900
CHINA SPACESAT CO LTD -A6208619155300
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A6180053608400
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD617635778300
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN6145394579600
CHINA COMMUNICATIONS CONST-A6139983643400
GMO Internet Inc612274825900
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A61033191018100
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A6068884252684
Kandenko Co605260492800
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A604480864600
Shinagawa Refractories Co Ltd604339931300
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A6043344774694
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A6023208918392
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A59898181798500
JIANGXI COPPER CO LTD-A5985879241500
HUAXIN CEMENT CO LTD-A5977152204300
SHENZHEN SC NEW ENERGY TEC-A590334531900
YINTAI GOLD CO LTD-A5881750518840
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR5878203319200
Meidensha Corp587762833700
SHANGHAI BAIRUN INVESTMENT-A584676447800
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A5837911711000
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A5803367904300
Sintokogio Ltd579878091400
GUANGZHOU TINCI MATERIALS -A579030348800
Alps Logistics Co Ltd574493789300
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5736362523770
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A5734355148234
Taiyo Yuden Co Ltd571286815300
MIMASU SEMICONDUCTOR INDUST570256325500
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A5643476263500
TBS Holdings Inc563628335800
SHENZHEN CAPCHEM TECHNOLOG-A562366042500
O-FILM TECH CO LTD-A5580134299400
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A55734391112799
AVIC CAPITAL CO LTD -A55631301009999
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5557247242640
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A5551624969578
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR5516819732297
GUANGDONG KINLONG HARDWARE-A550231628800
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A5483143269726
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A5477711220998
Dip Corp545384724300
BANK OF CHENGDU CO LTD-A5434503401000
JA SOLAR TECHNOLOGY CO LTD-A5409254112700
FU JIAN ANJOY FOODS CO LTD-A533042021500
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A5323342148900
JIUGUI LIQUOR CO LTD-A528556033800
VA TECH WABAG LTD5280468218889
YANGO GROUP CO LTD-A5274155605500
Fujibo Holdings Inc526908317000
GRANITE CONSTRUCTION INC526473123519
CREEK & RIVER CO LTD525948260200
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A5238364240698
NISSEI ASB MACHINE CO LTD520968011000
NINESTAR CORP-A5163659138100
Nippon Pillar Packing Co Ltd516244140300
DHC SOFTWARE CO LTD -A5120627451700
Tachibana Eletech Co Ltd508227537700
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A5072186752800
Inabata Co Ltd506131843100
Gree Inc5059338103300
SAAB B499392020400
DONGXING SECURITIES CO LT-A4992633315597
YUNDA HOLDING CO LTD-A4977428227370
Outsourcing Inc496382541000
Morinaga Milk Industry Co492511212200
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A4902543161899
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A4902143559500
INGENIC SEMICONDUCTOR CO -A487324538900
FUKUDA DENSHI CO LTD48077617900
Nippon Soda Co Ltd478574520100
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A4782401196500
YAMABIKO CORP473485343300
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A4719553559095
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG471895290200
Lawson470701812300
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A4705381876700
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH469709847199
KOA CORP468046938100
SBS HOLDINGS INC467693722900
BBMG CORPORATION-A46753631204600
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4669528390298
CONTROLADORA NEMAK SAB DE CV46633044336155
Shindengen Electric Mfg463679322100
Kewpie Corp460613025800
Siam Cement Fgn460432442312
HESTEEL CO LTD-A45921931644500
Shibaura Mechatronics Corp458283812800
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A4510997388700
Mitsui Mining and Smelting445966715500
FAW CAR COMPANY LIMITED-A4448174288900
SKSHU PAINT CO LTD-A444104025600
KINGFA SCI.& TECH CO LTD-A4439666203400
KUANG-CHI TECHNOLOGIES CO-A4438652178800
TIANMA MICROELECTRONICS-A4423329233797
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A4422853224500
Tatneft ADR440746012355
CHINA ZHESHANG BANK CO LTD-A4358911842300
Kanamoto Co Ltd432382523200
PIOLAX INC431868431600
YTO EXPRESS GROUP CO LTD-A4292482270900
HEBEI CONSTRUCTION GROUP C-H4282380801500
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A4282117236920
Sulzer AG42674044820
Kumagai Gumi Co Ltd419273420400
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A41801141077000
Star Micronics417745931100
Asanuma Corp413905312900
Habib Bank Ltd4138165596500
GUOLIAN SECURITIES CO LTD-A4127967164000
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR4113922247800
Surgutneftegaz - Sponsored ADR4110726104902
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A4084574553598
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP406560419400
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd406157978400
MIZUNO CORP397655624700
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A3960996232500
SHENERGY COMPANY LIMITED-A3891056577500
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A3890140118399
BEIJING SHIJI INFORMATION -A387715892000
HUANENG POWER INTL INC-A3856337670500
Fujikura Kasei Co Ltd384938584900
VENUSTECH GROUP INC-A3844007103480
Citizen Watch Co3834829160300
Relia Inc379279435100
JVC Kenwood Corp3772218309100
DEXERIALS CORP374631534800
Nokia (AB) Oy SEK3706000109000
DTS Corp368987020400
Kokuyo Co368657231200
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A3670527906800
TOKYO ELECTRON DEVICE LTD365211014300
Bank of Kyoto36456458400
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A3623113441949
Shinko Electric Industries361725319300
Century Tokyo Leasing Corp36038616100
Nippon Carbide357583233800
Nippon Thompson Co Ltd3568704116200
Saizeriya Co Ltd354025523300
Kyoritsu Maintenance Co Ltd353649711500
ANGEL YEAST CO LTD-A348596956696
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3478218135700
BML INC343830011900
Ptt Exploration & Prod Foreign3392456119200
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3336385614300
LIAONING CHENG DA CO LTD-A3335652103500
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A3335617254300
Yamazen Corp332792438700
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A3256321506400
Ihara Chemical Industry Co324531741100
TOLY BREAD CO LTD-A311746339222
Maeda Corp311252140200
HUMANWELL HEALTHCARE GROUP-A307429171900
Intl Flavors & Fragrances Inc30542973330
Daiichi Jitsugyo Co Ltd30373919200
Alps Electric Co302921229100
COSTAIN GROUP PLC3022521505735
Dainippon Ink and Chemicals302213214100
Toyoda Gosei Co Ltd298760512200
YOUNGOR GROUP CO-A2923973320600
MACROMILL INC290941251500
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A2893927216400
CHONGQING FULING ZHACAI-A282530451800
Nichiha Corp272405010700
Japan Steel Works Ltd267026411500
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A2618973234200
XIAMEN INTRETECH INC-A260254831200
Nipro Corp260190625900
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2554603116900
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2539942113958
CHACHA FOOD CO LTD-A252444933100
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2517207368000
Gungho Online Entertainment250316811600
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A24984794700
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A249764752500
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD248797413000
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A245837327300
Maxell Holdings Ltd245742423000
Hokuriku Elec Power244037145000
Nok Corp241076625300
TBEA CO LTD-A2388806214108
Ito En Ltd23648044400
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A235642363000
Aida Engineering Ltd234204529600
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A232103841200
C&S PAPER CO LTD-A231222386700
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2287135151700
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A2276680138100
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI2276607151800
YIFAN PHARMACEUTICAL CO LT-A226336582800
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A225609964000
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A223673344900
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A2220866209900
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2207060282500
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2187413153016
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A2182162157300
GUANGZHOU WONDFO BIOTECH C-A217676922205
GUANGDONG HONGDA BLASTING -A213869447500
BEIJING YANJING BREWERY CO-A2137852206300
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A212298599601
JOYOUNG CO LTD -A211421751450
VTB Bank OJSC GDR Reg S2102397252661
NORDEA BANK ABP Finland209965528875
Bangkok Bank Fgn209894059000
ZHEJIANG WEIXING NEW BUILD-A207821085300
JINYU BIO-TECHNOLOGY CO LT-A207295374200
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A206550078200
FTGROUP CO LTD205863217900
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A205074176200
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN2044459759300
Dai Nippon Toryo Co Ltd203554225700
JIANGSU SHAGANG CO LTD -A2028038143800
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A2016717164000
Tohokushinsha Film Corp201006738800
CENTRE TESTING INTL GROUP-A199120061200
DA AN GENE CO LTD SUN YAT-A199015547600
FF Group SA198592640608
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1984259785800
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1979472151800
APELOA PHARMACEUTICAL CO-A197345863900
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A1970357235200
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A196417874400
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A1950869285740
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI194422233500
ZHEJIANG JUHUA CO-A1940027200600
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A1924048418400
TONGLING NONFERROUS METALS-A1914487617600
China Huishan Dairy Holdings18959164173640
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A1883842113390
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A1879881269280
WEIFU HIGH-TECHNOLOGY GRP-A186691861600
ACCELINK TECHNOLOGIES CO -A185852749100
XIAMEN C & D INC-A1853746166725
HANGZHOU SILAN MICROELECTR-A185233671200
JILIN AODONG PHARMACEUTICA-A183990685600
Autobacs Seven Co182780116400
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A182654655484
Posco Chemical Co Ltd Rights offer 20120818173749329
LEO GROUP CO LTD-A1814960441400
PACIFIC SECURITIES CO/THE-A1814243369800
THAI OIL PCL-FOREIGN1813403119800
WUXI TAIJI INDUS CO LTD-A1781721141500
GEM CO LTD-A1781689259500
TANGSHAN JIDONG CEMENT INV-A177488590800
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A174792180600
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1746617172600
SHANGHAI ELECTRIC POWER CO-A1731425192000
LEYARD OPTOELECTRONIC CO L-A1720128194900
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A171965374500
CHINA NATIONAL ACCORD MEDI-A171441828100
HgCapital Trust Plc170476150000
Chioyda Integre Co Ltd168432912600
SHENZHEN HEPALINK PHARMACE-A166867470760
HUADIAN POWER INTL CORP-A1665482394000
HUBEI JUMPCAN PHARMACEUT-A166067960300
HUAGONG TECH CO LTD-A163498354500
VISIONOX TECHNOLOGY INC-A1620444100400
CHINA MERCHANTS PROPERTY O-A161830856300
SHENZHEN AIRPORT CO-A1612292150200
Surgutneftegaz Adr Pref161206835152
YUAN LONGPING HIGH-TECH AG-A160877071400
ZHONGTIAN FINANCIAL GROUP -A1586832380000
LUENMEI QUANTUM CO LTD-A1583771103900
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1581620155300
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1563258118947
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A154467342960
AECC AERO-ENGINE CONTROL-A154320362100
NORTHEAST SECURITIES CO LT-A1541476126940
Miura Co Ltd15278283400
OCEANWIDE HOLDINGS CO LTD -A1514912326700
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A146680827500
Mabuchi Motor Co14596164000
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1450963113500
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1444886119871
STO EXPRESS CO LTD-A1437218100000
BEIJING THUNISOFT CORP LTD-A142945343900
XIAMEN TUNGSTEN CO LTD-A142499076300
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1388717140980
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1384056178300
JIANGSU CHANGSHU RURAL COM-A1363810148700
Home Retail Group1348067111110
Nittan Valve Co Ltd132564880800
Corbion NV13016962855
CHINA AEROSPACE TIMES ELEC-A1264003147500
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A1249949139600
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN124580336300
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1240008144700
Thai Union Group Pcl-F1234464281800
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1230202189800
CHINA FILM CO LTD-A119803572502
Gulliver International Co Ltd119360427400
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1166847315200
Sms Co Ltd11473263900
INNER MONGOLIA FIRST MACHI-A111941791700
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1062261243906
Topy Industries Ltd9153079200
TRUE CORP PCL-FOREIGN861729892600
Suncall Corp75842620900
Eniro AB649017762652
OPTORUN CO LTD6328403400
Dainippon Screen510623900
Severstal GDR Reg S4471953112
NS Solutions Corp4060011700
Chubu Steel Plate Co Ltd2675964300
Ingenico Group192493149
Banco Espirito Santo Nom SA1715891684144
Zardoya Otis SA1185452013
Nelly Group AB9418026132
BK Popular Esp2910901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
Systemair AB095000

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning