AP7 Räntefond
112.96
AP7 Aktiefond
372.98

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2020-08-31)
596,2 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,08%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 53%
Europa 19.41%
Asien exkl Japan 14.42%
Japan 7.5%
Australien & Nya Zeeland 2.04%
Afrika & Mellanöstern 1.71%
Syd & Centralamerika 2.01%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc208753745715236417
Microsoft Corp155978816568529835
Amazon.com Inc13823741401499508
Alibaba Group Holdings Adr74356951013327584
Facebook Inc-A64941969262859511
Tencent Holdings Ltd574709371810152500
Taiwan Semiconductor561432850843634387
Alphabet Inc - Class A4838757059366977
Alphabet Inc Class C4726217494358031
Johnson and Johnson40368443733115716
Samsung Electronics36018848388459180
Nestle SA35635528733402928
Procter and Gamble Co33995208162885037
Visa Inc A Shares33617220971938404
Home Depot Inc31950676511274673
Unitedhealth Group Inc31339924131124422
JP Morgan Chase and Company31222236913600794
Nvidia Corp3003971854700002
Mastercard Inc Class A29159571221015401
Berkshire Hathaway Inc28233865081570127
Atlas Copco AB B28231590308117191
XACTOMXS30276287780512328772
Roche Holdings AG GS2749743562909822
Verizon Communications26929405875268296
Tesla Inc2669636288167239
Intel Corp23597068985545693
The Walt Disney Company22979576172042591
AT T Inc22411827208633878
Pfizer Inc22339080046698428
Adobe Systems Inc2227237600567159
Merck and Co21718133562946487
Paypal Holdings Inc21553107751262655
Netflix Inc2110704074503197
Bank of America Corp20906715169282373
Comcast Corp A19438094305134971
Pepsico Inc19411972071618510
Coca-Cola Co19344560824614182
Cisco Systems Inc18900527775163783
Novartis AG18478368272475626
Sap SE18462300041318706
Chevron Corp18059346472287877
Abbott Laboratories17516494722000081
Abbvie Inc16971951672025597
Investor AB B16782197023082696
Atlas Copco AB A16697895534180745
Bristol Myers Squibb16510921612984356
Thermo Electron Corp1640270763452544
Salesforce Com Inc1627404978951209
Accenture Ltd1615866978798788
ASM Holding NV1605784898487918
Toyota Motor Corp15598134162658691
Amgen Inc1553032689734902
MEITUAN DIANPING-CLASS B15406077606292500
Mcdonalds Corp1536875394846938
Costco Wholesale Corp1486369517502773
AstraZeneca14532956701487141
Nextera Energy Inc1429491392580876
Nike Inc Cl B13853260071507698
Medtronic Plc Npv13826523901560926
LVMH Moet Hennessy1382585993345505
Qualcomm Inc13632503821397440
LINDE PLC USD1361524029630223
Texas Instruments Inc13481147861121090
Danaher Corp1332539910745407
Lilly (Eli) and Co13299943361009309
Oracle Corp13288286562830275
Union Pacific Corp1324334351785525
Philip Morris International13201809081939843
Lowes Cos1299992390943694
Broadcom Ltd1294253490450565
Novo Nordisk A/S B12731574762177330
Reliance Industries Ltd12267299935051276
Intl Business Machines Corp12128584261120787
Citigroup Inc11922650982666329
Naspers N1187506825787560
United Parcel Service Inc1163938024834967
AIA Group Ltd115817929313716875
Sanofi S.A11384892201275195
China Construction Bank1119831616170310333
American Tower Corp Class A1118876106512787
Siemens N1086549878904349
Sony Corp10592993061463930
Glaxosmithkline Plc10529154075941969
Shopify Inc - Class A1049048245119263
Royal Bank of Canada10452887441635097
Ping An Insurance Co101128999710547500
Intuit Inc1004087052374869
UnileverN Euro.169983655701957892
Total Fina ELF9830263812861313
S+P Global Inc957525416308308
Advanced Micro Devices9539019841330896
Starbucks Corp9432847531373927
Wells Fargo and Co9421346784427433
3M Co927045247647223
CSL Limited913240535518665
Softbank Group Corp9120790861783702
Commonwelth Bank of Australia8926913542013504
Allianz SE Germany888822996476566
HSBC Holdings88404349022916980
Blackrock Inc875214590169998
Charter Communications Inc-A873658258166066
Fidelity National Information872145769695162
Jd Com Inc Adr8698718801493424
Gilead Sciences Inc8663481681440699
CVS Caremark Corp8565439281517672
Toronto Dominion Bank8563686902065963
Altria Group Inc8405587222246310
Servicenow Inc837288934217652
Enel82988573610298939
L Oreal824319182286392
Mondelez International Inc8054393981638716
Target Corp802357234667432
Diageo Plc8009333742668398
Intuitive Surgical Inc791350137131124
Keyence Corp785077142209400
Iberdrola SA7846160046959046
BP p.l.c77269498923508334
Air Liquide771926425532370
British American Tobacco7595489982590491
Prologis Inc754847117832957
Kinnevik Investment AB B7469116402291140
Caterpillar Inc746218805618586
Anthem Inc729818119296437
Zoetis Inc729654724533004
Canadian National Railway Co729484683806234
Goldman Sachs Group Inc729386201413033
Rio Tinto7282599131336520
Applied Materials Inc7265076491248037
Vertex Pharmaceuticals Inc723198073303692
China Mobile (HK)71574794310885500
Equinix Inc Com710172984105773
Schneider Electric710048509663473
Booking Holdnings inc USD 0.00870614708646324
TJX Companies Inc7015069441357830
Becton Dickinson and Co692456063306214
Crown Castle International Corp687078649475789
Unilever6834738591318698
Reckitt Benckiser Group Plc683100843802355
Infosys Limited6698040886024040
Cigna Corp new USD 0.01668810249422135
Bayer AG6645100961124316
Ebay Inc6642682211331935
American Express662226820780643
Stryker Corp660973837402093
Dominion Resources Inc659129146963339
Intercontinental Exchange Group648891137717138
Lam Research Corp639152284193886
KDDI Corp6389172452329079
Humana Inc636892145174373
Illinois Tool Works632668560370111
Colgate-Palmolive Co632092016941412
CME Group Inc632069723416264
Biogen Inc629306018250263
Air Products and Chemicals Inc627917850249366
Autodesk Inc625130935300778
Activision Blizzard Inc Common Stock619154055868382
Duke Energy Corp617769880860042
Morgan Stanley6134603021375661
Adidas611313004220532
Edwards Lifesciences Corp608474815892027
Housing Dev Fin Corp Comstk6080409782908081
Regeneron Pharmaceuticals Inc601241111111383
Kimberly-Clark Corp597693620435529
Deere and Co596604842355488
Netease Icn Adr590724906143139
Automatic Data Processing586707600483084
Takeda Chem Ind5866385941800110
Marsh and Mclennan Co581948082574373
Deutsche Post AG5766911781468597
Fiserv Inc575199706647330
ICBC572554886107426000
Hong Kong Exchanges and Clear5700363001348988
SK Hynix Inc568416233965425
CSX Corp566073880868046
Dollar General Corp562887871322465
Chubb Ltd560155755511874
Newmont Goldcorp Corp557270433937563
General Electric Co5500810169776769
Zurich Insurance Group AG547232363168201
Nintendo Co546041483129200
Sherwin Williams Co54429384693279
Basf AG5404599551040934
Mediatek Inc5396293512663332
Samsung Electronics Pref5395765641452543
SQUARE INC - A539018487406503
Ecolab Inc535073482315781
Boston Scientific Corp5349730031563364
Koninklijke Ahold Delhaize NV5252401181946257
Illumina Inc524659773170368
FedEx Holding Corp524004350291604
Baidu Inc Sp Adr522860265485196
Hon Hai Precision52219847022013117
Norfolk Southern Corp521412136287780
Mercadolibre Inc51986844450242
Bank of Nova Scotia5172480621373262
US Bancorp5138981661600187
Progressive Corp-Ohio512573036663543
Truist Finl Corp 5.05113491011517857
Moodys Corporation510296120206899
Global Payments Inc509311706339975
Daiichi Sankyo Co Ltd506736713642700
Waste Management Inc506322143525153
BNP Paribas5018063511339687
Mitsubishi UFJ Financial Group49024081013835353
Aon Plc Ireland488001305285263
Micron Technology Inc4878023021240470
Vinci487802026587459
NHN Corp485994318217049
Electronic Arts Inc484879477396995
ConocoPhillips4844812511368849
Lauder Estee Inc483393345259789
Roper Industries Inc481194838125483
ABB Ltd CHF4782405732068912
Koninklijke Philips N V4745449661039502
Recruit Holdings Co Ltd4736543731538160
Honda Motor Co4727763952103838
Emerson Electric Co472054895783873
PNC Financial Svc Group Inc467518959487280
Lululemon Athletica Inc466983194151323
Hoya Corp466010503539800
Lonza reg46426309985428
PROSUS458441466557225
Baxter International Inc456191115626750
Daikin Industries452540211280406
General Mills Inc452074141808736
Tal Education Group Adr451668782678054
Best Buy Co Inc451167525468285
Westpac Banking Corp4488266774072413
Sumitomo Mitsui Financial Group4478416381780470
UBS Group AG4470147684183592
Sberbank RF USD44522403815795760
Cadence Design Sys Inc441328010463384
Relx Plc4375997862212265
Kering43719622684871
Daimler AG431270553987107
Allstate Corp426821280515401
Essity Ab4262087701457124
Vodafone Group42585045631757163
Tokyo Electron421100812179278
Shin-Etsu Chemical418923725399200
Dexcom Inc418733105109207
Anheuser Bush Inbev417889089854273
Bank of China Ltd H417665024140465000
DowDuPont Inc417634694835803
Analog Devices417611953408912
Munchener Ruckvers N417114390172872
Prudential4166974922929997
Tata Consultancy4166799691592367
Digital Realty Trust Inc414036796304188
National Grid PLC4139551364085012
LG Chem Ltd41395004280552
Australian and New Zealand Bank Group4085934483571327
Danone406909392698099
Eaton Corp PLC406168564462901
Kla-Tencor Corp403390036214131
Cognizant Tech Solutions Crp402727662685683
HCA Holdings Inc401923350344144
American Electric Power400043215566322
Banca Intesa SPA39997826921243708
Canadian Pacific Railway Ltd396929768153069
National Australia Bank3957789543558716
Schwab (Charles) Corp3957518341314525
General Motors Co3956097701515912
NTT Docomo3884464451527900
Exelon Corp3875350821193465
Itochu Corp3856258411830200
Wesfarmers3834158401288838
Nidec Corp382756162516268
AXA3823207602135465
Astellas Pharma Inc3818877622645099
Idexx Laboratories Inc380915528113954
Givaudan37978418310409
OTIS WORLDWIDE CORP377724333679109
Anglo American3749243531703262
Cummins Engine372725866203654
Capital One Finan Corp371737831640027
Banco Santander Spain37169893319048453
Celltrion371094609166006
Hindustan Unilever Ltd3704070381452499
Kroger Co3698128581181279
Pernod Ricard369652295242755
Murata Mfg Co369474070668735
Johnson Controls International3690774291042020
Agilent Technologies Inc368494427434565
Alimentation Couche Tard Inc3673612571229305
Bank of Montreal Canada366554551715809
Woolworths Ltd3664898161467451
Xcel Energy Inc366341664600098
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A366123744788719
Nippon Telegraph and Telephone Corp3653023511707500
Centene Corp363553892652001
Sempra Energy362306065321274
Hitachi3607203731225239
Autozone Inc35756698034045
Vonovia Se357014296589937
Icici Bank3541952208467941
Qatar National Bank3539094018009659
Fujitsu353816805307600
PINDUODUO INC-ADR353074527455273
Fast Retailing Co Ltd34971551369905
Kao Corp349200204529700
Deutsche Boerse AG348294024215786
Veeva Systems Inc-Class A348123365153238
London Stock Exchange Group Plc347682817349546
Ericsson AB B3443997263396447
DOCUSIGN INC342406730189574
Rockwell Intl Corp342125336168525
Manulife Financial Corp3416277012624659
O Reilly Automotive Inc34162314683680
TE Connectivity Ltd340511125413218
Monster Beverage Corp340078218468625
MetLife Inc3400108651005633
XIAOMI CORP-CLASS B33894101218646400
America Movil SA ser L33741394459499766
Essilor Luxottica336295400293438
MSCI Inc335973070106826
Ross Stores335924332397705
SBA Communications Corp335560174125389
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao3351597933624064
Volvo AB A3341855882062874
Nxp Semiconductors Nv332673987306533
Infineon Tech N3320152991429847
Rio Tinto Limited331971439525212
Fanuc Corporation330619966208300
Amphenol Corp Class A330196308345531
CRH Plc330098959948854
Trane Technologies Plc330052408317978
DOW Inc329200299851459
CIE Financiere Richemont328913578570205
Workday Inc328650682204020
Experian Plc3286490401031882
American Water Works Co Inc328449567257707
Itau Unibanco Holding SA3282289688542003
HP INC3278817642100515
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP3268879851591252
Bank Central Asia32640765517352100
Sika AG325747025161263
T Rowe Price324689127270598
Align Technolgy Inc324530112120570
Canadian Imperial Bank of Commerce324130975505825
Hyundai Motor Company322687780263204
AL RAJHI BANK3218960782165865
China Merchant Bank H3185558846874189
Cnooc Limited31782728231578000
Ing Groep Nv3178100764476683
Sysco Corp317516793611597
Mitsubishi Electric Corp3174254492674784
Samsung SDI Co Ltd31575831896872
Chipotle Mexican Grill Inc31535746029817
Ansys Inc315211718114215
Verisk Analytics Inc-Class A315141832191671
SMC Corp31198667563935
Paccar Inc311886528404750
Volkswagen AG VTG Pref Npv311349373216763
DSV A/S310953518240341
Mizuho Financial Group Inc31074493726542474
Koninklijke DSM NV309707447228126
New Oriental Educatio Sp Adr308981855252153
Walgreen Co307322730858290
Costar Group Inc30669406742431
Public Storage306227279176053
Iqvia Holdings INC. USD 0.01305994013217878
Fortescue Metals Group Ltd3058228752719221
Yum China Hldgs Inc305479142631573
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC3051102931609000
Prudential Financial Inc304779145504645
Macquarie Group Ltd303004722381721
Nordea Bank ABP Sverige3020148944342414
Petrol Brasileiros3017046168386748
ALCON INC301112373549608
Splunk Inc299657546176711
Industria de Diseno Textil2988627561221905
ADYEN NV29875199519992
WEC Energy Group Inc298537958372665
Olympus Corp2977394841708200
Ihs Markit Ltd297236411417647
TWILIO INC - A297217561137926
China Life Insurance Co Ltd29661280313119000
Synopsys Inc296035266170032
Bank of New York Mellon Corp294341804912574
Vestas Wind System292851890226253
MARKETAXESS HOLDINGS INC29219587567122
Volvo AB B2917480361790964
Twitter Inc291363461882404
Chugai Pharm Co291147053738300
Dominos Pizza Inc Us29032396981549
Public Service Entrp288995243607320
Zimmer Biomet Holdings Inc288788331239636
Kinder Morgan Inc Del Com2886736322298862
Softbank Corp2882120602364900
Tokio Marine Holdings287991831731211
Mitsui and Co2877450241980100
State Street Corp287654431477942
Travelers Cos Inc287407739285135
Eversource Energy286142912376224
Mitsubishi Corp2852384941505150
Kone B NEW284995785388294
McKesson Corporation284072911209683
Credit Suisse Group2834785832868038
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A282944390133649
Suncor Energy Inc2828269761913511
Franco-Nevada Corp281968496211946
Compass Group Plc2813996662074181
Orsted A/S280484432226548
Tesco27930300110711854
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A278869420120489
Aflac Inc278689689855512
Constellation Brands Inc A278406270184322
Engie2783258582315944
Schlumberger Ltd2780613061597962
MMC Norilsk Nickel USD277778929113160
Nokia2774389486315806
Fastenal Company276466263659034
DBS Group Holdings2759117872067535
Willis Towers Watson Plc275863526157299
YUM Brands Inc275862317338914
American International Group2748786761055048
Clorox Co274458952139170
Aptiv Plc274270729357751
Hershey Foods Corp273512961212042
Parker-Hannifin Corp271921785149807
UBER TECHNOLOGIES INC2710459211057276
Eisai Co270892057343790
Ford Motor Co2707092444459854
Williams Co Inc2696095031387794
Citrix Systems Inc268590582223683
CARRIER GLOBAL CORP2683690781034205
Mettler Toledo International26815284532128
Resmed Inc266921750167545
EOG Resources Inc266869162659394
PPG Industries Inc266103387257317
E. On SE2658220242560395
Incyte Corp264374113311872
Japan Tobacco Inc2641546451619089
M3 Inc263601975542200
Kakao Corp26331489598945
D R Horton Inc262912028412289
Bharti Airtel Ltd Comstk2628260884340865
Transurban Group2625858703129895
Grainger (W W) Inc26223253285692
Sandvik AB2621175771492272
Seven I Holdings Ltd261123175924800
Marriott Intl Inc258130000310105
MATCH GROUP INC258007167260016
Terumo Corp257867698733000
Masco Corp256715550498743
Xilinx Inc256662036282057
LafargeHolcim Ltd CHF256582738609918
Wolters Kluwer256175934353804
New Waste Connections Inc256095810294405
Banco Bradesco SA pref2560246927804120
Valero Energy Corporation255481638528394
Motorola Inc255433070199329
Palo Alto Networks Inc255023017111735
Lloyds Banking Group Plc25422702377967041
Saint Gobain253252714723243
Constellation Software Inc25304281725444
Hermes International Npv25255347234900
Microchip Technology249749134277859
Keysight Technologies Inc248490905278507
Barclays24791414520162934
MCcormick and Co Non VTG shares247851039140886
Corning Inc246681620877413
Oriental Land Co246628209216808
Archer-Daniels-Midland Co246415662638346
Petrol Brasilerios com2454283236628802
Cerner Corp243842167384851
Genmab A/S24329935674947
Ball Corp242484280365885
RWE ST A241023001676945
Ameriprise Financial Inc239983960174850
SunLife Financial Services of Canada Inc239551481650201
Canadian Natural Resourses Ltd2391505241356905
DTE Energy Co238726415234552
Michelin238649945241284
Dollar Tree Inc238528226271926
Consolidated Edison Inc238445937368495
Transdigm Group Inc Com23827540055922
Ferguson Plc238096781288702
SAUDI TELECOM CO2378488171060836
Simon Property Group Inc237727626400955
Skyworks Solutions Inc237422545186885
Heineken237141320294747
Wheaton Precious Metals Corp236975270515156
Orange2369228882332112
Kraft Heinz Co236427311756682
Glencore Plc23590546811902100
Ferrari Nv235866473136979
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES23579231698602
Swiss Re Ltd235448727337749
Delta Electronics Inc2353749263900770
Stanley Black and Decker235278267169340
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA2350089492811340
Fortinet Inc234605054208873
Dassault Systemes SA234053299148814
PPL Corp232886125929874
Paychex Inc231622030357757
Central Japan Railway231498408191500
Lennar Corp CL A231420279345294
Flutter Entertainment Plc230808552166529
Church & Dwight Co Inc230367314276550
Swedish Match AB229833418329936
Take-Two Interactive Software229423966150575
Hilton Worldwide Holdings Inc229380802310394
LyondellBasell Industries NV229220944384633
NATIONAL COMMERCIAL BANK2280899362599046
Amadeus IT Holding SA227917192488275
Neste Ojy227800088512618
Bayer Motoren Werke227755466381289
Ametek Inc227654269258173
Equity Residential226354319469927
Brown-Forman Corp -Cl B224871638358950
Kubota Corp2242579921591247
Alexion Pharmaceuticals Inc224190997250905
Welltower Inc222396446456844
China Resources Land2221543965722222
United Overseas Bank2208783221730977
BBVA (Bilb-Viz-Arg)2206113248499704
Vivendi SA219966637892932
Akzo Nobel219452504250288
RINGCENTRAL INC-CLASS A21930810386263
OKTA INC219140670126169
Waters Corporation218920231116721
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S218630768160646
Marvell Technology Group Ltd218324414743217
Avalonbay Communities Inc218257356161538
Legrand218205398301707
Goodman Group2170169571884461
Magna International -Cl A216144888472103
Geberit Reg21592267443342
Verisign Inc215091642119633
Chunghwa Telecom2147017286690000
Nasdaq Inc214342759189149
Oversea Chinese Banking Corp2134680143770136
Biomarin Pharmaceutical Inc213224967205201
Smith and Nephew Plc2129601471193446
COPART INC212878336241989
Legal and General Group2122352778273400
DNB ASA2115666161495646
AmerisourceBergen Corp211310848234958
Shiseido Co211117763454800
VF Corp211089206384567
Pulte Group210654472521729
Check Point Software Technologies Ltd210632996195871
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2100902799236168
Cdw Corp209401792211933
Ameren Corp209293454295559
Trip.com Group Ltd209214067850415
Sunny Optical Tech2081766201251900
Coloplast B208096826144703
Cap Gemini207751071179818
Largan Precision Co Ltd207642762180000
Fisher and Paykel2072373871040709
East Japan Railway206653016385298
Sun Hung Kai Prop2063210361865833
Fleetcor Technologies Inc20618140396600
Teradyne Inc206176575257762
Newcrest Mining205902113963143
Alexandria Real Estate205559708136305
Weyerhaeuser Co204975253813909
Secom Co204962320245700
CORTEVA INC204909898848516
Kerry Group204749918180362
Telefonica SA2039039205518951
Republic Services203068947260040
KB Financial Group202945259694580
Expeditors Intl lf Washington Inc202614908269357
Realty Income Corp201977435374735
Merck KGaA201814606170269
Equifax Inc200781588140467
Kinross Gold Corp2006781542484174
Seattle Genetics Inc200597927142550
Arthur J Gallagher and Co200339119216012
CBRE Group Inc200315363510866
Xylem Inc199096769289003
PTT Pcl Nvdr19790739918690047
Partners Group Holding Ag19758211022637
Hyundai Mobis197516947120111
China Mengniu Dairy Co.1972929354967000
Fabege AB1958400001800000
NVR Inc1957817565431
Shinhan Bank195605651814817
NIO INC - ADR1953267071598668
Axis Bank India1946355633825412
Sino Biopharmaceutical19443513418733499
Carlsberg B194225272159993
UPM-Kymmene OYJ193841342802341
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR193736099661865
LG hsehold & healthcare19351175616843
First Rep Bk San Francisco Calif New Com193199676192319
3I Group1926406181814541
BOOZ ALLEN HAMILTON HOLDINGS192568876258482
Fresenius SE & KGaA192512928480033
STMicroelectronics NV192463200742407
Unicredit SPA1922316952289715
Agnico Eagle Mines Common Stock192227729268111
Panasonic Corp1920843462513863
Cellnex Telecom SA192074046347101
NRG Energy Inc191726504624569
Freeport McMoran Inc1915219461561969
Link Reit1911610902689297
Otsuka Holdings Co Ltd191142866493217
Bank Rakyat Indonesia19069802097203200
Mitsubishi Estate1905185481392761
Peugeot SA1903408601227937
Telia Co AB1902159405614402
Fortis Inc Canada189555517541701
Public Bank BHD1893338905128687
Anglogold Ashanti189034559729111
Tyson Foods Inc -Cl A188645357340656
Maxim Integrated Products188529792314335
Swisscom AG18849719738686
COUPA SOFTWARE INC18795984373495
Deutsche Wohnen Ag BR186998645417506
KKR & CO INC -A186743528596011
WAYFAIR INC- CLASS A18659700768314
Kansas City Southern186344717116118
Ncsoft Corp18632561929106
Kyocera Corp185649538358580
OLD DOMINION FREIGHT LINE185247295110220
Edison International184780529410362
TRADE DESK INC/THE -CLASS A18466941444721
Nitto Denko Corp184654222362688
Sunac China Holdings Ltd1844955774504836
Idex Corp183981499120992
Denso Corp183878030515000
MODERNA INC183812957303000
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)1830858503429600
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.01830829723116859
Anta Sports Products Ltd1826204961948000
Hexagon AB182351664305140
Shionogi and Co182117279363500
Zebra Technologies A18206538973015
Kellogg Co182021851300392
Tractor Supply Co Com Stk181941284136229
Yahoo Corp Jp1815887463386700
Conagra Brands Inc181439404548340
Teleflex Inc18135037555651
China Overseas Land1811088816897787
National Bank Canada181074514414143
Henkel AG and Co KgAA VZ180501603203280
Scottish and Southern Energy1803038151213842
GODADDY INC - CLASS A179982683256498
Ingenico Group179417343126025
Deutsche Bank1792951352181754
Fortum OYJ178688870972455
Semiconductor Manufacturing1786670875864900
Castellum178149270971900
Sonova Holding Ltd17813455187152
Assa Abloy B177626333898464
Unicharm Corp177615015466100
Chinatrust Financial Holding C17752875330778993
Bridgestone Corp177422707657178
Laboratory Crp of Amer Hldgs177418866108660
Teleperformance17719602665534
Shenzhou International Group1769976091422400
Cspc Pharmaceutical Group Ltd17696989010123200
Akamai Technologies176837193188515
C H Robinson Worldwide176555662213085
Samsung Biologics Co Ltd17646747330047
CP All Pcl Nvdr1760123589680429
Komatsu176012081959500
ABIOMED INC17597982865374
CMS Energy Corp175900652331597
Hologic Inc175386488296244
Nan Ya Plastic1752421249271670
SNAP INC - A175032984923710
Fresenius Medical Care174488489230160
Orix Corp1742535391641260
UNI President Enterprises Co1738489258493491
Mega Financial Holdings Co Ltd17357179719560422
Symrise AG173265212146565
Gold Fields1728872371555838
Techtronic Industries Co Ltd1721641451621950
China Petroleum & Chemical17207998442482400
WH Group Ltd17180487222255273
MAGAZINE LUIZA SA1715459351319910
Tatneft1714897972410951
Vulcan Materials Co171233307151432
Nitori Holdings Co Ltd17123167893700
KIRKLAND LAKE GOLD LTD170886114369424
COLES GROUP LTD1705123061437620
Novozymes A/S B170460382335087
Cathay Financial Holding Co Ltd17011786014131095
Geely Automobile Holdings1700492179690000
Omnicom Group170035300363235
Skanska AB B169868684929514
Ambev SA1698109238301997
Discover Financial169182569369935
Sampo-Leonia Insurance Comp A168811087507207
INVITATION HOMES INC168806109655797
Maruti Suzuki India167924531213652
Fuji Photo Film Co167878229403800
Northern Trust Corp167750408233594
Pioneer Natural Resources167498486177343
ACS Actividades Cons Y Serv167305561766141
Nomura Securities1669453023803307
Mitsui Fudosan Co1664215801126472
Trimble Incorporated166306274376237
SAUDI ARABIAN OIL CO1651383832126067
Vipshop Holdings Adr165106474792080
Assicurazioni Generali1644428651234249
Las Vegas Sands Corp164404812396175
Weg SA Pref1643611911519155
TRANSUNION164160478216583
EQUITABLE HOLDINGS INC164040306879830
S-E Banken A1639874371919778
Synchrony Financial163626545772730
Hcl Technologies1634151331957640
Country Garden Holdings Co16286190913956357
Veolia Environnement162807104798363
Celanese Corp162770889185764
Circuit City Stores Carmax162754124177198
Firstrand1626220968782336
SGS Holding N1622120927091
CGI Group Inc A161702699269633
EPAM SYSTEMS INC16165936960282
Broadridge Financial161326725134295
Formosa Plastics 13011611521516684960
Svenska Cellulosa AB B1609355191418559
Ashtead Group Plc160253745508985
China Resources Ent. Wheelock and Co1601032372635042
Dover Corp159807528164240
Subaru Corp159237033868636
VIACOMBS INC USD158864179670890
KBC Group SA158585995308567
E Sun Financial Holding Company15857725119782989
Galaxy Entertainment Group Ltd1579971802348800
Svenska Handelsbanken A1579844191821356
Alnylam Pharmaceuticals Inc157863426129021
Essex Property Trust Inc15782103382399
Fortune Brands Home & Security Inc157748426211842
Equinor ASA1573517961103965
Regions Financial Corp New1573253761550247
Kirin Brewery Co157132765911800
Cardinal Health Inc157098541342600
FMC Corp157042921165678
Restaurant Brands Intern156934013332078
Intertek Group156519961232812
Qorvi Inc156424700134428
Intact Financial Corp156186786167939
Imperial Brands PLC1560285251055678
Asahi Group Holdongs LTD155089690517136
TDK Corp155082540161399
Enn Energy Holdings Ltd1549550651429600
Kingspan Group154949923235334
Aviva Plc1547132034698012
Telekomunikasi Indonesia15454699686835795
Segro Plc1545207081394434
Kia Motors Corp154356572473553
Jack Henry & Associates Inc15419432089044
Garmin Ltd154095925169602
SARTORIUS AG-VORZUG15364589842440
CLP Holdings1529974281782414
Agricultural Bank Of China-H15257298748563000
Grupo Financiero Banorte1525645144672903
Shimano Inc15192459381311
Liberty Broadband C151287309124309
Hongkong and China Gas15128416111931661
BIO-RAD LABORATORIES-A15120906533967
Firstenergy Corp151126789600504
UCB150981754141693
Swedbank AB1504809511033665
Campbell Soup Co150405441330827
Markel Corp15039195716110
Canon Inc150181069972299
Quest Diagnostics149837447143586
Anhui Conch Cement H1498279922225500
Rogers Communication -Cl B148854874405623
DELIVERY HERO AG148843750140298
Tiffany and Co148665019136306
Western Union Co147933550709991
Daiwa House Inds147721658681086
Varian Medical14739429297911
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1472590931190700
Hartford Finl Service Group Inc146890635403812
Fubon Financial Hldg Co Ltd14676399211674839
Steris Plc146217500106344
Hormel Foods Corp145977089320229
Standard Chartered1457754183070375
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC145171154143085
Ss&C Technologies Holdings144293384264680
Cooper Cos Inc14406107354315
WIX.COM LTD14403019758589
Nortonlifelock Inc143627405724395
PAYCOM SOFTWARE INC14358862655214
ITC1432221746205574
Boston Properties Inc143100781190768
United Micro Electric14292246520008000
Halliburton Co142870101986734
Longfor Properties1428190483259500
RPM INTERNATIONAL INC142660556193023
Ventas Inc Reit142654001399325
Nucor Corp142293080352874
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC14164507845814
TAKEAWAY.COM NV141326198136942
SUN COMMUNITIES INC141092597109449
Berkeley Group Holdings Plc141054458266184
Alliant Energy Corp140870793300542
AMCOR PLC1407876621431446
Alibaba Health Information Technology Ltd1405116206529043
Nec Corp140274443315097
ROKU INC140221593110662
Pembina Pipeline Corp140143686600121
Sumitomo Corp1401262251358100
Meiji Holdings Co Ltd139981862200400
Genuine Parts Co139760840170575
Healthpeak Properties Inc139749370584373
Suzuki Motor Corp139488525397800
Intl Paper Co139347542437457
Singapore Telecom1391094229121100
China Pacific Insurance Gr-H1390419624878632
Societe Generale138825249961122
TELADOC HEALTH INC13863176477757
Nice Systems Ltd13815874171674
INSULET CORP13797026475695
CK Asset Holdings Ltd1379464592885937
Arch Capital Group Ltd137302750497132
Ferrovial SA137177191587889
Credicorp137075786121956
Martin Marietta Materials Inc13704498972818
CATALENT INC136144346171984
Ulta Beauty Inc13598537469785
MS&AD Insurance Group Holdng135951425573193
Perkinelmer Inc135726037130422
Formosa Chemical N Fiber Corp1356633926343730
Korea Tobacco and Ginseng Corp135644361209726
Samsung C&T Corp135581604148938
United Utilities Group Plc1353244581343571
Fifth Third Bancorp135149883750065
BURLINGTON STORES INC13490252976328
Thomson Reuters Corp134691941205983
Siam Cment Co THB1 Nvdr1346164761312751
GEA Group134596712424825
Duke Realty Corp134361687399140
BOC Hong Kong Holdings Ltd1343552405274905
Ocado Group Plc133729694492857
Li Ning Co1336814543649000
Atmos Energy Corp133553768147501
Energias de Portugal SA1333174632960846
Rentokil Initial Plc1329697142177824
Croda International Plc132822310192349
Essential Utils Inc132713139341031
United Rentals Inc13252834485101
Hess Corp132517149290425
Keycorp1322082061222112
Fiat Investments NV1320709441326154
Woodside Petroleum1316124721031205
OTP Bank Regd131543614403016
Sompo Holdings Inc.131043709413554
Sysmex Corp130770056188942
Aeon Co Ltd130705094592000
Hd Supply Holdings Inc130647396361144
First Abu Dhabi Bank1305555974923672
Zalando130529698187212
Snap-On Inc13050139497994
PTC INC130029915169492
Country Garden Services Holdings1298392572312000
Cheniere Energy Inc129624588276190
SEI Investments128873880280622
A2 MILK CO LTD1288515451058291
Oneok Inc128783152511015
Pentair PLC128732686326714
China Steel12844210621286172
TYLER TECHNOLOGIES INC12836528543312
CHINA TOWER CORP LTD-H12817318577708000
Ralph Lauren Corp128125484207808
Credit Agricole1278609451425385
M T Bank Corp127668968137773
Dell Technologies Inc Class C127644770245909
Polyus PJSC12657251458827
TOP GLOVE CORP BHD1264058302718500
Resona Holdings Inc1263551464025067
Grupo Mexico Sa De Cv1262949335449308
DROPBOX INC-CLASS A126253952728834
CI Financial Corp126228485992891
Bajaj Finance Ltd126006212320581
Quanta Computer Inc1258712675048000
Ally Financial Inc125666350658651
NetApp Inc125371173348992
Principal Financial Group125335248324611
Extra Space Storage Inc125307313137653
Alstom125119375251531
Suntory Beverage & Food Ltd125114126391800
Wabtec Corp124930386209909
Asahi Kasei corp1249251201691746
LG Electronics Inc124922560191842
Fair Isaac Corporation12462382732978
Hennes och Mauritz B124461769865821
SKF AB B124357715714289
Emirate Telecom Group Co1241076943124053
Host Hotels and Resorts Inc1241037681310479
China Gas Holdings Ltd1239922744682400
Hang Seng Bank123632801889300
FNF Group123122546425813
Robert Half Intl122996576248704
Mid America Apartment Comm122680475121574
Hewlet Packard Enterprise1226734441491188
Telenor122644820849077
EXACT SCIENCES CORP122613943163913
Japan Exchange Group Inc122581236574622
Itausa Inv SA1218180257947039
Axalta Coating Systems Ltd121685533585973
Swiss Life Holding12151600035900
VISTRA ENERGY CORP121437288721679
Zillow Group Inc - C W/I121387660174944
Edenred121113914272669
JM Smucker121110446122704
Logitech International SA121034965184326
Standard Bank Group1204294272331671
Cboe Holdings Inc120320387154042
Ingersoll Rand Inc120030843396517
Sekisui House119881605697300
First Financial Holdings Co Ltd11970846018522249
Impala Platinum Holdings1191246081385313
Power Corp Canada119102403703084
Petrochina11829567638060544
Svb Financial Group11817083655309
JXTG Holdings Inc1181104783453932
Nexon Co Ltd Npv118101014556400
WP CAREY INC118049821189462
Black Knight Inc117816263169182
TD Ameritrade Holding Corp117363779360039
Hana Financial Group117232695518471
BT Group Plc1170603809694801
Persimmon Plc117046342393236
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD116822701252713
Advance Auto Parts Inc11681988883438
Bank Mandiri11667222832967900
Brambles Inds Ltd1166638361692710
Cognex Corp116546530196310
Malayan Banking1163603477183760
Dollarama Inc116341278356773
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1163222711144968
Elekta B AB1162789821172640
Arista Networks Inc11559786361825
Avery Dennison Corp115534146114670
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC11547011140191
Astra International11527671036512700
Voya Financial Inc115247589258741
Australian Stock Exchange115163378217313
Occidental Petroleum Corp115127444951754
Hydro One Ltd115116249632594
Royal Caribbean Cruises Ltd114961786219271
Kajima Corp1149416231069400
Continental AG114855333121844
E*Trade Financial Corp114678739247092
CD PROJEKT SA114616855119741
ASE Technology Holding Co1144313735655999
Next Plc114253533167559
Snam SPA1140603102499931
MOLINA HEALTHCARE INC11385742866954
JB Hunt Transport Services Inc11363865593729
Expedia Inc113590204148941
Bunzl112671701412134
James Hardie Industries Ltd112558415585356
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A112533556408348
Spirax Sarco Engineering Plc11247717892368
VICI PROPERTIES INC112429741557511
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES112341573194938
Cincinnati Financial Corp112250830165002
Omron Corp111807790174171
Huntington Bancshares1117002031313373
Advantest111570121245200
SAMBA FINANCIAL GROUP1114105571779657
SIBANYE STILLWATER LTD1112503224021562
NORDSON CORP11114925361755
Schindler Holding AG Part Cert11108789048910
Japan Post Holdings Co Ltd1110653501752300
Asian Paints Ltd110709183519068
MGM Mirage110701008595411
Bandai Namco Holdings Inc110385191208100
MASIMO CORP11033747357660
SAREPTA THERAPEUTICS INC10972871579504
VMware Inc A10971999092487
Advanced Info Service Nvdr1096656522055104
Taiwan Cement Corp1092752058522222
Mondi Plc108812778614503
Groupe Bruxelles Lambert SA108734254135113
CHR Hansen Holding A/S108659287108575
UDR Inc108587459356258
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1085014497177410
Suez SA108369514895588
Telstra Corp1080711605655213
EPIROC AB A107551275826364
NN Group Nv107372417331448
Centurylink Inc1072660121142119
Straumann10726185212289
Open Text Corp107240390283133
Aristocrat Leisure Ltd107012778621524
LEG IMMOBILIEN AG10700447582948
Otsuka Corp106759814240700
Brown Brown Inc106683307266693
China Conch Venture Holdings1064823602841300
Seagate Technology106270718272170
Darden Restaurants Inc106260691145641
Beiersdorf106246714107847
QBE Insurance Group1061432201577346
LG Chemical Ltd106135433168108
NATURA &CO HOLDING SA1058875261307685
Henry Schein Inc105679302181977
Metro Inc105676391268099
CHINA MERCHANTS BANK-A1056475712159682
Ono Pharmaceutical105568441398285
Dr Reddys Laboratories105553881201139
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC105541108429322
Eurofins Scientific10551339915310
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A105474278115140
Hasbro Inc105339014154526
Baker Hughes Co105260116726108
Coca Cola HBC AG105221986430439
Umicore104934637259320
Terna1045798361600878
Crown Holdings Inc104468456157488
OBIC10439460969128
Gartner Inc10422426593619
Whirlpool Corp10383514765628
Samsung Electro-Mechanics Co103508507102170
Sm Prime Holdings10346118518440900
Hochtief103356620130489
Nisource Inc103006812494370
Altice USA Inc- A102935254436463
Brenntag AG102762627187806
Sonic Healthcare Ltd102577463487540
Allegion Plc102494396115257
Intl Flavors and Fragrances10222291195344
Pandora A/S102122529167787
APA Group Npv (Stapled Units)1019754521436497
Bank Leumi Le Israel1017759062324709
HALMA PLC101659036393147
OMV AG101432602347055
Hotai Motor Co101404206534000
SIEMENS HEALTHINEERS AG101221628240957
Lundin Petroleum AB101201680451995
Aena SA10114025084998
MTN Group1010633933048910
Sage Group1010104241190268
ON SEMICONDUCTOR CORP100847621528088
Steel Dynamics Inc100363597373742
Realtek Semiconductor100133042825684
Centerpoint Energy Inc100015471556955
PINTEREST INC- CLASS A99967493328352
Citizens Financial Group99917006451643
Western Digital Corp99749171322205
WPP Plc997352951411731
GDS HOLDINGS LTD - ADR99676534139612
Jones Lang Lasalle Inc99593688114104
IAC InterActiveCorp9954797190158
Julius Baer Group Ltd99315191243120
Taiwan Cooperative Financial9929903416416177
Mahindra Mahindra987703691363953
Annaly Capital Management Inc Reit986982161531666
Sands China Ltd Com985856522682800
Sumitomo Realty and Development98124826383856
Danske Bank A/S97875554684882
Exor NV97789077182714
A P Moller Maersk A/S971989717495
RIYAD BANK970546542297427
Kuehne and Nagel International AG9683151860380
MONGODB INC9678221154292
Hartalega Holdings Bhd964191452987800
Pinnacle West Capital96321333144978
SARTORIUS STEDIM BIOTECH9588723831560
Sanlam958356533255836
ELANCO ANIMAL HEALTH INC95771191426037
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC95657208569061
Marubeni Corp954777652012400
Poste Italiane Spa952728421170945
Asustek Computer Inc952198831280000
Puma95131170131348
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING94928875819000
Hannover Rueckversicherung AG9490645165083
FOX CORP - CLASS A94851033426731
Liberty Global Inc C94643384515555
Sumitomo Electric94632108892700
Carrefour94584578669959
Sun Pharmaceutical Ind944652801539676
GSX TECHEDU INC- ADR94362836123294
Evonik Industries AG94327418364584
Yuanta Financial Holding Co Ltd9397736516899962
Dentsply Sirona Inc93975873247404
Chubu Elec Power93686492867016
TEMENOS GROUP AG-REG9363780471078
Nippon Steel Co933974281116864
Publicis Groupe93284671310408
Porsche Automobile Holding pref93235831173404
Albemarle Corp Com Stk93200563116786
Keurig Dr Pepper Inc93098253359855
Loews Corp93067408290819
Lojas Renner930507121440548
Eastman Chemical Co93001550147715
Concho Resources Inc92989886210083
Universal Health Sevices Inc9256471493053
GLOBANT SA9216804659873
Intercontinental Hotels92165984199878
Sberbank-Sponsored Adr92136088822916
XPO LOGISTICS INC92053246127999
Emera Inc91979034261818
Shandong Weigao Gp Med H919277154400000
Interpublic Group Of Cos91915836568876
Tenaga Nasional917242943977200
SCOUT24 AG91681754116738
Heidelberger Zement91588419171459
Lindt Sprungli AG91562551118
Novatek Microelectronics Corp913808581069000
BorgWarner Inc91192561252141
INNOVENT BIOLOGICS INC911639881661500
Ultratech Cement91049953194290
Hengan Intl Group Co Ltd907896141179500
WestRock Company90730754350586
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD90725555118601
LKQ Corporation90651053332725
Byd Co H906305351119500
BEIGENE LTD-ADR9056916346601
Chailease Holding Co Ltd905176252250166
Ageas90461995232941
NOTRE DAME INTERMED PAR SA90440809862968
Associated British Foods90229806394084
Andritz AG90133726295259
W R Berkley Corp90037549169984
China National Building MA H899439226680000
Heineken Holding NV89941158126581
Cochlear Limited8989846472355
Colruyt SA89877605166519
Lindt Spruengli897755561234
Lennox International Inc8968610737251
Globe Life Inc89655651123604
Yamato Transport89644558396600
B2GOLD CORP892925501427638
Raymond James Financial Inc89201799136332
NEW WORLD DEVELOPMENT891876001957782
Taiwan Mobile891632662912500
Mowi ASA89114272492185
Guidewire Software Inc8907530990735
Teva Pharmaceutical ADR89013071883168
MTU Aero Engines Holding AG8887440357107
Loblaw Companies Ltd88779800190704
Nissan Motor Co882607902555300
Daito Trust Const88217909126383
PING AN HEALTHCARE AND TECHN88203951676500
Citic Pacific8819996010090596
Barratt Devel881236021483734
DaVita Inc87779451117019
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR877561844112000
AVALARA INC8759164481757
Packaging Corp of America87316181101187
Picc Property & Casualty -H8720375911956601
Endesa SA87202365352954
Elisa Communications OYJ86727274165884
Lamb Weston Holdings Inc86712975157154
Cemex Cpo8667925228143314
Dcc Plc Gbp86604463109614
CABLE ONE INC865973055165
AVANTOR INC86438070483689
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC86426408204748
Toyoda Auto Loom86372361171862
Bouygues86364251253668
China Shenhua Energy860698515891501
Alleghany Corp8606201318391
EVOLUTION GAMING GROUP86024243137156
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA859570141582650
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS85823270358643
JD SPORTS FASHION PLC856072871084457
Standard Life855823462826598
WORLDLINE SA85563284112832
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD854607101249270
Henkel AG and Co KgAA85387116111357
Amorepacific Corp (New)8532642059149
Pan Pacific Intl85323686422200
Vail Resorts Inc8531897445578
DATADOG INC - CLASS A85176849117373
Ipsen8513128992168
Vornado Realty Trust85100703278170
Daifuku Co84948932106600
Lixil Group Corp84917119603944
Makita Corp84871353214996
Alfa Laval AB84851655378633
Juniper Networks Inc84845700401345
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H8477133817328000
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr8452963614869994
Cimb Group Holdings8444004511404548
Valeo84415704319270
OWENS CORNING84396839144142
Hua Nan Financial Hldgs8430793415161107
AGL Energy Ltd84206409870436
58 Com Inc Adr84188907173591
Everest Re Group Ltd8398505043517
SLACK TECHNOLOGIES INC- CL A83969940341926
President Chain Store Corp838823521035000
Guangdong Investment Ltd838273315738000
Isuzu Motors83815002999825
Localiza Rent A Car SA836379871101091
Taisei Corp83052701288200
Kon Kpn NV830405053687646
RenaissanceRe holdings Ltd8302773853729
Jardine Matheson82874032236946
Toto82662862227600
Bid Corp Ltd82491106595063
Ayala Land8241222013934710
ArcelorMittal82245671786560
GN Store Nordic82016241144387
Franklin Resources Inc81892312431976
Shaw Communications Inc -Cl B81652782495690
China Vanke Co LTD H815862052775245
Coway Co Ltd81327790134443
Grifols Sa Par EUR 0.581299764318680
Biomerieux8128474755663
BANQUE SAUDI FRANSI812838461035665
Kurita Water Ind81230256307700
Suzano Papel e Celulose SA NPV811959141000586
Shimao Property811619342182000
American Capital Agency Corp Reit Fund81094882675752
Rakuten Inc810357031016894
Quebecor Inc - Cl B80976901364754
Informa Plc809434051738648
Sealed Air Corp80716458224688
Ramsay Health Care80679057193749
Adecco SA80496420176795
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR80484915644515
Kingfisher Plc804813332578573
Ajinomoto Co Inc80461244517487
Nestle India Ltd8033041242122
Yara International ASA80207690212136
Banco Do Brasil SA Ord.801921171558282
RSA Insurance Group PLC801715521571705
Caixabank SA799382883964097
Iron Mountain Inc79761125302407
Atos SE79721157108464
Wharf real estate investment796673472232745
Dish Network Corp79583599261474
Sundrug Co Ltd79423265243100
Citic Securities Co Ltd-H794017783689500
Boliden AB79377219312755
AAC Technologies Holdings793472351245000
Fairfax Financial Hldg7931420729490
QIAGEN N.V.-TEND79254418188225
Wynn Resorts79248941109139
Kghm Polska Miedz79141437248130
Rollins Inc78919983165396
Osaka Gas Co78895815460000
Sumitomo Metal Mining78861480293800
Samsung Sds Co Ltd7869269963427
Power Assets Holdings Limited786518091566396
Galapagos Nv7858974647182
Insurance Australia Group Ltd785843102478702
Discovery Communications A78210569407139
Perrigo Co pLC78129374164068
Huazhu Group Ltd78081362228121
FINECOBANK SPA77972946591190
Lojas Americanas SA - Pref779516581478615
Samsung Fire and Marine Insurance7774760056034
Stora Enso OYJ R77706055646473
Haier Electronics Group Co Ltd777045472320000
Camden Property Trust77647515100506
Autohome Inc-Adr7761496599169
Barry Callebaut AG775788954133
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA775773515913732
Nippon Shinyaku Co Ltd77302108106300
Suncorp Group Limited772420491417012
CNH Industrial Nv772184931150062
Assurant Inc7682509270919
Nissin Food Prods7670697988100
Qatar Islamic Bank765086061982269
Stockland Trust Gp764929693538681
SG HOLDINGS CO LTD76449710195900
MTR Corp763846401691321
Nomura Research Institute76257350327398
Securitas76253614588831
AGC Inc76183423301700
Stora Enso OYJ R76127954631561
Cabot Oil & Gas Corp76056639433830
Baloise Holdings7596809555387
Yy Inc Adr75933659106982
F5 Networks Inc7586368864712
Admiral Group Plc75861172245564
Natwest Group PLC755027155824453
Liberty Media Group-C75409376229225
Kintetsu Group Holdings Co Ltd75401013203247
Hollyfrontier Corp75330447326887
MONCLER SPA75182101221092
Mylan NV75025882530922
Atlantia SpA74926170517107
Titan Industries74606330571671
Red Electrica De Espana Redesa74572726442359
Origin Energy745649302044799
SAUDI BRITISH BANK745302661309881
Wsp Global Inc74506520130920
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock74478904206874
China Telecom Corp Ltd H7443802024480000
Kepco Korea Elect. Power74253959460799
OGE Energy Corp74193963263003
Bank Of Communications H7409763415216000
Catcher technology740935631216000
China Evergrande Group740239483325190
Uniper Se73900540249158
Toray Industries Inc738901411786096
Sirius XM Holdings Inc738648181416842
Swatch Group I7364357738237
Burberry Group Pls73475138452489
Prysmian Spa73423099315221
Misumi Group Inc73393850326600
Vodacom Group732688101090060
Ascendas Real Estate Inv Trt731644193376350
St James Place Plc73137078639179
Hankyu Corp73133826264700
Lenovo Group Ltd7308868213348000
Powszechny Zaklad Ubezp.730695081096661
Scentre Group730528675578661
NTT Data Corp73008234710700
Smiths Group72958047445864
NORTHERN STAR RESOURCES LTD72921894815592
Arkema7292104075798
State Bank Of India728620753249362
Polski Koncern Naftowy72853062548832
Nippon Building Fund Inc727766181502
Trend Micro Inc72614742137319
Pegatron Corporation725172533548000
Live Nation Inc72275018163316
China Unicom Hong Kong Ltd7215226010936000
Enel Americas SA7214699959670083
Electricite de France72046769790620
Siemens Gamesa Renewable Energy71912587304553
Pan American Silver Corp71716460235015
Banco Bradesco Common716305472349901
Ubisoft Entertainment SA71590361100623
Smith Corp71538514165489
South32 Ltd AU715112655333345
Eiffage7133809787789
CF Industries Holdings Inc71192798238124
Southwest Airlines71082685241764
Mitsubishi Chemical Holdings710297111404400
Orkla ASA71005456806430
Inpex Corp709042991275394
Gvc Holdings Plc70890917812026
Koito Manufacturing Co70633366173000
Vereit Inc705414221182478
BUDWEISER BREWING CO APAC LT705120622293500
SAUDI ARABIAN MINING CO70430757772936
SSAB Svenskt Stal AB B703851462618495
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR70362172211479
Solvay SA7024877891961
Erste Group Bank AG70212351334979
Sasol700597221013649
Taishin Financial Holdings Co7005059617941478
Smurfit Kappa Group Plc69983844219317
Regency Centers Corp69979366188370
AVENUE SUPERMARTS LTD69899592274890
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD698766626851003
Santos Limited697246501931981
Lincoln National Corp69651332213244
ALGONQUIN POWER & UTILITIES69580524587140
Tokyu Corp69508088625232
Wilmar International Ltd694497312300800
Howmet Aerospace Inc69424945460139
Ayala Corp69295470510300
Industries Qatar691468653246375
Telus Corp physical shares69122597436366
Groupe Eurotunnel SA69099576515046
Wipro689959742107320
Johnson Matthey68964148254379
Commercial Intl Bank Egypt SA688670071901910
Diamondback Energy Inc68820716175553
Tokyo Gas Co68667201353400
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI686260001406000
Tech Mahindra Ltd68480027817857
Gecina6843335458838
Jazz Pharmaceuticals Plc6836240963300
Severn Trent68108306240124
Ugi Corp68089605225190
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS68017823245885
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO67847697345482
Hargreaves Lansdown Plc67765425339845
BCE Inc67684574182150
Rumo Sa675533841909955
EVOLUTION MINING LTD673319401764586
West Japan Railway67288049160300
Ionis Pharmaceuticals Inc67239709143214
Obayashi Corp67215704810132
Kansai Elec Power67105009785889
Sodexho Alliance67079738104265
Newell Brands Inc67069284454748
Power Grid Corp Of India670025523229737
JSR Corp66866835348100
Dentsu Inc66839509297000
Kyowa Kirin Co LTD66783727299700
ZAI LAB LTD-ADR6674775693037
Japan Real Estate Investment665500201506
Unilever Indonesia6643854013793900
Covestro Ag66428918168901
Kikkoman Corp66375064140800
YAGEO CORPORATION66254247591010
Treasury Wine Estates Ltd66242446856762
SSAB Svenskt Stal AB A662215952345788
Swiss Prime Site6611568682208
SBI LIFE INSURANCE CO LTD66107768675832
Vifor Pharma AG6606473350590
IQIYI INC-ADR66043579394114
Sm Investments65891082419062
China Resources Gas Group Ltd657877621574000
Bank Hapoalim657346191261650
BILIBILI INC-SPONSORED ADR65466787173103
Raia Drogasil Sa Com Npv65298863371651
Bausch Health Cos Inc65165079420113
Anglo American Platinum6507778897438
SK Telecom Co Ltd6499012937353
Pearson64977573937890
Bunge Limited64894450160863
Mobile Telesystems ADR64874153784448
Discovery Communications C64826167367040
SILERGY CORP64799627127000
Molson Coors Brewing Company64795413197431
Square Enix Co Ltd64581642116700
Dexus Property Group645662481237085
Israel Chemicals Ltd645109651962029
Ampol Ltd64475734357805
EMS-Chemie Holding AG-Reg642294688298
HK Trust and HKT Ltd642197584891800
Yaskawa Elec Corp64212259205300
Shimadzu Corp64209963245900
AROUNDTOWN SA640919101219632
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR640491683997400
Banco De Chile6402914283552804
TEAMVIEWER AG64005434139058
IPG Photonics Corp6400030645514
Yamaha Corp63931091152900
Nippon Express Co63854435130900
Auto Trader Group Plc63738339999903
Charoen Pokphand Foods-Nvdr637351216878902
Telefonica Brasil63715129812914
Lear Corp6350297462494
Masraf Al Rayan634298936469556
Southern Copper Corp63423375158791
Aurizon Holdings Ltd632438272248075
ACCTON TECHNOLOGY CORP63146471897000
Naturgy Energy Group SA63104638378385
Beijing Enterprices Water GR6308016617035888
Kingsoft Corp Ltd629805331484911
Disco Corp6296006029800
Weichaii Power Co Ltd-H629355113326780
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1262855215319294
Lion Corp62716893332600
Liberty Sirius Group-C62619345201365
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas62562964795950
British American Tobacco ADR62414238211157
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA62251444199732
ALINMA BANK620493321758313
Saputo Inc62039630267399
Calbee Inc62027891227200
Toyota Tsusho Corp61871672247028
New Melrose Industries PLC618219695196001
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A61802378542741
Campari61799616696146
Recordati Spa61763459130415
Nippon Paint Co6172979394000
Unibail Rodamco61662815146410
Federal Realty Investment Trus6163526285963
B2W Cia Global Varcom61594611356774
Mosaic Co/The61417450395664
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Hufvudstaden AB A61344000540000
GLP J-REIT613350364275
Woori Financial Group Inc61303318917633
Nippon Prologis Reit Inc612059092100
Mitsubishi Heavy Ind60945361278000
Toyo Suisan Kaisha60934457119300
Advantech Co Ltd60885483669405
Carnival Corp60829743476500
Trelleborg B60794877408980
Abu Dhabi Commercial Bank604072514944826
Hang Lung Properties603808562556425
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A60242697244584
Santen Pharmaceutical60222896364365
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd601602031808300
Teck Cominco Limited60074636586419
Hero Honda Motors60055269176676
JG Summit Holdings Inc599832605245470
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr598182762333340
M&G PLC597214852886224
Galp Energia59639870611661
Autoliv Inc5962150694802
Weston (George) Ltd5961462890930
Samsung Life Insurance59574449124272
Medibank Private Ltd594433963328877
Knight-Swift Transportation Holdings Inc59387440155917
Equatorial Energia SA593560061592881
New China Life Insurance Co Ltd593289451470800
Aisin Seiki Co59147921198200
Capitaland Ltd589705033314200
National Retail Properties58845321184987
China Development Financial Hl5883811422864400
CDK Global Inc58835876148404
HEICO CORP-CLASS A5881984078999
LASERTEC CORP5877710382500
Whitbread Hldgs Plc58768717216318
Altagas Ltd58698366496693
Arrow Electronics Inc5866324388170
Aramark58656835277464
News Corporation Inc Class A58488560444828
Odakyu Elec Railway58419460283100
ORPEA5820886252322
Petronas Chemicals Group582088324476300
China Citic Bank H5811873014927000
KION GROUP AG5784236980854
Eicher Motors Ltd5782928723563
Ricoh Co57802580890200
First Quantum Minerals Ltd57729058707130
Sekisui Chemical57716545429000
SinoPac Holdings Company5751363417676588
ALMARAI CO57501674460114
Commerzbank AG574555801179517
A P Moller Maersk574196794789
KNORR-BREMSE AG5741068655243
FLIR Systems Inc57302826172770
Morrison Supermarket572539772561778
Want Want China Holdings Ltd572178218962000
Canadian Tire Corp l A5719338566491
Antofagasta plc57065616446296
Rohm Co5706222396400
China Minsheng Banking-H5706049110150412
OTE (Hellenic Telecom)57056783411973
Surgutneftegaz Pref (RUB)5701936012662707
Daiwa Secs Group569226421435702
Sumitomo Chemical569061151966300
Tobu Railway Co56847504209800
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A56846283118832
GPT Group568372662406195
Bdo Unibank Inc567774613491957
WUXI APPTEC CO LTD-H56767600454152
Minebea Mitsumi Inc56729692366500
NEXI SPA56581499364415
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A56537185217819
Randstad Hldgs56509979123160
ZIijin Mining Group Co Ltd-H5640641810408000
Gerdau pref563361041964048
East West Bancorp Inc56239243171565
Bharat Petroleum Corp Ltd562323611187166
Direct Line Insurance Group561177481578994
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg561014271051500
Taylor Woodrow560876054057532
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD55890620140876
FamilyMart UNY Holdings Co Ltd55839662296000
Keisei Electric Railway Co55804954227118
Soquimich B55759934199211
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A556434362417999
Mitsui Chemicals55612564280300
Spark New Zealand Ltd555164471953509
Signature Bank5534820559948
Orion Oyj55333730134480
TMX Group Ltd5525437161669
Bajaj Auto55178117152512
EMIRATES NBD PJSC551623292219039
China Jinmao Holdings Group Limited551327519236000
Mirvac Group549852264219118
Schindler Holding AG Reg5480438324439
Comerica Inc54800527154605
Godrej Consumer Products54722128691322
China Everbright Intl Ltd547045749559592
Evraz Group Sa Ord546748331366683
Great West Lifeco Inc54616722310351
Lite-On Technology Corp546028053857921
Cipla54592027609239
Athene Holding Ltd-Class A54577728170453
Aercap Holdings Nv54511480201364
Wistron Corp544635865337126
SAUDI ELECTRICITY CO543869411499794
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA54376612361594
Aegon NV543130812156893
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Schibsted ASA - B shares54172967170353
American Financial Group Inc5411834294968
Zions Bancorporation54072040183528
Dabur India Ltd54021363938765
PTT Global Chemical539630413873097
Tsingtao Brewery Co Ltd-H53926857736000
Sabesp Cia Saneame53894557621139
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A53883958276796
Mediobanca SpA53848176743908
Tingyi Cayman Isln Hldg Co538243463466000
SBI Holdings Inc53706550279470
Dialog Group Bhd536678797089562
Reinsurance Group Of America5351367065243
CLICKS GROUP LTD53469091434321
Tsuruha Holdings Inc5346189045003
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL53277796420850
Cenovus Energy Inc532432611173740
Sydney Airport532263351567351
WIN SEMICONDUCTORS CORP53063818597000
Hikari Tsushin Inc5304266226300
Israel Discount Bank A529676591991273
China Resources Cement528837944364000
Canadian Utilities l A52869784242462
T D Holdings Inc52865246611200
Surgutneftegaz USD5280055711605140
Erie Indemnity Company5276241627510
Zozo Inc52735464223500
Rea Group Ltd5271412973261
Schroders52680703152581
NEC Electronics Corp52634573938600
Ceska Energeticke Zavody (Cez)52579774279485
Volkswagen AG5238875133596
Richter Gedeon Nyrt52299169245636
Magnit Ojsc5221316193965
Orica Limited52190379459443
OLD MUTUAL LTD521781038428651
Nagoya Railroad Co52176703218400
Grupo Bimbo Sa De Cv520783453029573
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT52041954413278
Henderson Land Dev520196251525034
CCL Industries Inc Cl B51942675158711
BB Seguridade Participacoes517968571239636
Lanxess AG51655970103867
Grupo Televisa S A B De CV516460074409521
Welcia Holdings Co Ltd5164432566800
Tabcorp Holdings Ltd516362092264081
Idemitsu Kosan LTD51634918267208
Nielsen Holdings PLC51623689384232
SAVOLA51614826463292
Micro-Star International Co515672811174000
Ritchie Bros Auctioneers Inc5152703893550
Telecom Italia SpA Savings5148260413791960
Mohawk Industries5141779764514
United Phosphorus51367455898448
Daiwa House Reit Investment Co511572362219
Epiroc AB B51131710406614
China Taiping Insurance Hold509301603054514
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H508942562362400
Lend Lease Group50832973694611
Far East One Telecommunication504679582704000
Pennon Group50447084421575
Bajaj Finserv Ltd5036391469182
Divis Laboratories Ltd50341360138523
Shin Kong Finl Hldgs5033066020113265
Great Wall Motor Company H503159275633500
Korea Zinc Co Ltd4993093615854
Computershare Limited49919344578594
Digi Com499173535730600
Land Securities Group Plc49839460775488
Formosa Petrochemical Corp498220171991000
Kakaku Com Inc49817052232900
ASAHI INTECC CO LTD49814994202200
Orion Corp NE NPV4977942642916
Shoprite Holdings49720485842870
SEB SA4971081132415
AMUNDI SA4954732473075
Jefferies Financial Group49484078324606
Sainsbury (J)494778222286082
Accor49333876205077
Northam Platinum49277501637628
Nihon M&A Center Inc49252495112500
Nomura Real Estate Master Fund492349504432
Vedanta Ltd491994353311301
Central Pattana Pcl Nvdr491168453811103
Ryohin Keikaku49108611382500
Auckland International Airport Ltd490541241377306
Chang Hwa Commercial Bank490300828984348
Japan Post Insurance Co Ltd48997784377300
Yamaha Motor co Ltd48927584336218
ARAB NATIONAL BANK487826401046750
Giant Manufacturing48680692520000
FOX CORP- CLASS B48680536217734
Sun Art Retail Group Ltd484608114129000
Petronas Gas484555701417700
IA FINANCIAL CORP INC48396074151814
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A48365885964265
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD48357408765848
Barclays Africa Group Ltd483322561285221
Nissan Chemical Corporation48318685106000
HLB INC4826001673532
Polymetal International Plc GB48240460208207
Sumco Corp48222066380700
ICA Gruppen AB48113510111168
Sinopharm Group Co-H480887082239170
Coca-Cola Amatil48066318862935
Charoen Pokphand Indon4806200113091900
Electrolux AB B48056143269373
AstraZeneca4801820048700
Klabin units478616131170880
Jeronimo Martins47843985331615
Enagas SA47841671215316
Mizrahi Tefahot Bank Ltd47816607265315
Asia Cement Corp478096173803178
DINO POLSKA SA4757108086801
Cameco Corp47468722525892
Jsw Steel Ltd471021211504525
Momo Inc-Spon Adr47082902265794
Grupo Aeroportuario46979748671610
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A46898594694967
DIASORIN SPA4682159627868
Aurobindo Pharma Ltd46759033466588
Fuji Electric Co Ltd46724282179500
BRITANNIA INDUSTRIES LTD46675822103899
Brilliance China Automotive466549535386000
Kulun Energy Co Ltd465928366468000
Hindalco Industries Ltd465414662081495
Cimic Group Ltd46496410322930
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A46461779404418
Bancolombia Sa-Pref46327708806122
Industrivarden AB C46289831202139
Lupin46054613395157
Buenaventura Minas ADR45976855381460
Remy Cointreau SA4595020632787
Empresas Copec SA45876506685789
Ingredion Inc4583960765206
Manpower Group4583105068668
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes457070012203730
Pigeon Corp45682335119700
Industrivarden AB A45651598199178
Yakult Honsha Co4560006392700
Inter Rao Ues CLS4557588868321302
Ecopetrol SA454069208999956
Vanguard International Semi454063251700000
United Internet AG45401822104821
Coca-Cola European Partners USD45354457127830
Jardine Strategic Hldgs Ltd45335985256562
Au Optronics Corp4514986315341000
Fosun International450719514366208
Aspen Pharmacare Hldgs45067173670092
Home Product Center Plc-Nvdr4504193610564710
Cyberagent Inc4497722294100
PARKLAND FUEL CORP44970791169409
Globalwafers Co Ltd44954954368000
Airtac International Group44865922233000
Inter Pipeline Ltd44859139478484
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A447826462166592
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD447123171228000
Honam Petrochemical4447033832221
Guangzhou Automobile Group-H444438415374400
Taiheiyo Cement44439434212900
Yamada Denki44414134997670
Nabtesco Corp44367083164237
Peoples Insurance Co4425595714554200
LG Display44221534439683
Bluescope Steel Ltd44194968571143
HEICO CORP4415116548243
Compal Electronics436745497896000
INFO EDGE INDIA LTD43663418114922
Discovery Holdings43600738735343
Delta Air Lines Inc43578224178844
Coca-Cola European Partners Eur43506766120794
Kasikornbank Pcl-Nvdr434713811777822
JARIR MARKETING CO43402531111557
Gmo Pamyment Gateway Icn4329349646200
AMBU A/S-B43245234139405
Keppel Corp431676201430100
Peoples United Financial Inc43147324444195
Haitong Securities Co Ltd-H430941914923909
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln143076255326938
CITIC SECURITIES CO-A430487311042300
Remgro43012307960374
Huatai Securities Co LTD-H429809422616500
Hanwha Solutions Corp42933902188047
Ppb Group Berhad428450571056160
Hiwin Technologies Corp42805803434589
Tata Motors Ltd Equity427583402980279
Novolipetsk Steel427539152258628
Lpp Sa426794412465
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD42578657183259
EQT AB42546099204844
Empire Co Ltd A42388422179591
Koninklijke Vopak NV4238056686582
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A42324378107600
China Communic Constru-H421855737849000
AMP Limited421805884503088
Hamamatsu Photonics KK42141035105546
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR4189842944177
CJ Cheiljedang Corp4187648414225
Scor SE41859010188303
Maxis BHD418467323956300
Severstal41838050364494
ETIHAD ETISALAT CO41724437667737
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA416729611273980
AVEVA GROUP PLC4163028782928
Zhen Ding Technology Holding Ltd416229681034700
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD416088095252505
IHH Healthcare BHD414159463718700
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A414144213049816
MULTICHOICE GROUP LTD41414007801366
Fibra Uno Administracion SA414090525544041
Gildan Activewear Inc41390364239769
KWG Property Holding Ltd413876692452500
Kose Corp4137881842200
Singapore Tech Enginering413617601920000
Seek Ltd41262416345881
Oil Natural Gas Corp412364854478033
Keyera Corp41185542253162
IOI Corp410522324340800
Falabella410236501343238
Amcor Limited40980617417130
Yamana Gold Inc40877566744467
Wharf Holdings408184732468000
Norsk Hydro ASA408119611488480
Reinet Investment SCA ZA40770823262174
Covivio4076671863713
Far Eastern Textile407665255220596
United Tractors407454143006200
Gruma B Sa De Cv40721727380168
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc407107361576391
Husqvarna B40478732456047
Hyundai Motor Co Ltd4046050864011
Emaar Properties Pjsc404462536145329
Moscow Exchange Micex404202542368814
Mitsubishi Gas Chemical Co40381782267400
City Developments Ltd40371780768200
Medipal Holdings Corp40348955242200
NH Foods Ltd40102886101800
Invesco Ltd USA40057722435797
Cheung Kong Infrastructure Hldgs39811855856000
NGK Insulators39796180315200
Vicinity Centres397070894677004
JFE Holdings Inc39628053614177
Kimberly Clark de Mexico S A B395773702694212
HUBBELL INC3956701231028
Tryg A/S39514476148244
China Resources Power Holding395118003619094
Tohoku Elec Power39491630448504
Genting Singapore Plc393821578853263
Imperial Oil Ltd39381529263740
Sul America Units39287408523581
S-Oil Corporation Ord3928558284140
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)39268757745932
PING AN BANK CO LTD-A392634632063394
Universal Robina Corp392238031537290
Konami Holdings Corp39164977121400
Gjensidige Forsikring ASA39142255210821
Bco Santander Chile New39081778110759748
Telecom Italia SpA Ord3903707010234326
Sina Corp39001686112857
Kansai Paint Co38929254196700
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE38903213391357
Cmpc Empresas388703562121972
Dai Nippon Printing Co Ltd38854377208500
Mazda Motor Corp38830483719801
Grupo Aeroportuario De Sur-B38789142377555
Bank Negara Indonesia3875797613196900
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI386818177504972
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr38650026227923
Japan Retail Fund Investment386387563217
Toppan Printing Co38576571277600
Ultrapar Participacoes SA Com Npv384915781323571
Hyundai Engineering And Const38347538145098
MERCARI INC3823256298800
Polish Oil and Gas379538583052352
Cencosud378250922611957
Onex Corp3781785388932
Acer Inc377681185376282
Sime Darby Plantation BHD376947953549844
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo37624785455151
Yuhan Corp3761334980055
PEPTIDREAM INC37594226101900
Growthpoint Properties Ltd375605335558046
Sino Land Co375175383638352
Line Corp3751724284900
CAE Inc37507610272714
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL3750476140614
William Demant37500721134199
Misc BHD374751412307700
Qatar Electricity and Water Co37468339906801
Eclat Textile Company Ltd37465765321892
Hitachi Construction Machine37385206130100
Venture MFG37351631291700
Holmen AB B37343960122600
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L373170332316000
Grasim Industries Ltd37301401513666
RioCan Real Estate Investment37215651366817
Taiwan High Speed Rail Corp371854613703000
International Container Ter Se371385601933530
Wartsila37136926496480
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD37101845125100
Feng Tay Enterprise Co Ltd36977799628215
BANK ALBILAD36888379649908
Tim Participacoes SA367788091576100
Shree Cement Ltd3674017214707
Toho Co (Film)36707763122500
Nanya Technology Corp364779232267000
Cosan SA36278813279479
Coal India362419012294832
Singapore Exchange Limited36138466658200
Coca Cola Femsa S A36079010932793
Mirae Asset Daewoo Co36048115536646
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR36046630124778
Netmarble Corporation3603867133739
Kuala Lumpur Kepong36031447764665
British Land Co35984307879451
IT Holding35971054198800
Keihan Holdings Co Ltd3596846496000
Inds Penoles35934314241804
Pou Chen Corp359204234224000
Hong Kong Land Holding359125601104200
Brothers Industries35880854240600
National Oilwell Varco Inc35844559323032
QATAR FUEL QSC35834254862269
Oil Search Ltd357692291847524
Kobayashi Pharmaceutical3575743447100
Teva Pharmaceutical Ltd35737212356218
CHINA VANKE CO LTD -A356031311007480
Orbia Advance Corp SAB de CV355804882394485
China Galaxy Securities Co H355801986341971
Clariant35576698203076
Bts Group Holdings Pcl NVDR3556756512273057
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H35540668911500
Hong Leong Bank354862001165551
Bidvest Group35467513509088
ORIX JREIT INC354544182883
IND & COMM BK OF CHINA-A354516585559940
Arca Continental35317291827238
Tosoh Corp35242486288500
Alrosa AO352251264470288
Harvey Norman Holding352230991332153
Adani Ports and Special Economic Zone35221327848534
Energy Absolute Pcl-Nvdr351507532803200
Brasil Food SA351409771052273
ZTE Corp-H351216881343400
Kumba Iron Ore35089178121690
Emart Co3507100536607
Kangwon Land34982497204953
Powertech Technology Inc349050141273000
Commercial Bank Of Qatar Qsc348903673616807
Phil Long Distance Tel34885431144840
Banco Santander (Brasil) SA34854594762688
Iida Group Holdings Co Ltd34790954206500
DYNATRACE INC34757408104357
Korea Investment Hldg3466400874009
United Spirits34662403510074
Hyundai Robotics Co Ltd3456199217969
Innolux Display Corporation3456042414128429
Altice Nv A34541759823578
Ryman Healthcare Ltd34541005465215
Interconexion Electrica Sa34512419737711
Hypera SA34512335667953
China Longyuan Power Group345057925653000
Swire Properties Ltd344817881506418
McDonalds Holdings Co Japan3447896079200
Marui Co34441985232100
Bangkok Expressway And Metro Plc3430910713604820
Kroton Educacional SA342734553129605
JM AB34229460127865
Capitalmall Trust341793872845800
Itochu Techno-Science Corp34148396104000
Daelim Industrial Co Ltd3414177253333
BANDHAN BANK LTD340907961021834
Aboitiz Equity Ventures340797973799510
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L340409021925000
Indian Oil Corp Ltd339475093339109
CGN Power Co Ltd-H3393321417789427
Hanon Systems33926051355481
Nedbank Group33902198665821
Meridian Energy Ltd338559101260729
Turkcell Iletisim Hizmet AS338460741946301
Oest Elektrizitatswirts3380091672783
Singapore Airlines337481851423782
Marico Ltd33738979785252
Axiata Group337197445161448
Amerco Uhal3367721811054
Cheng Shin Ind336267242933818
LG Chem Pref3361226912341
Yokogawa Electric33553956239900
Voest Alpine AG33430945153380
Magnit GDR33417876251330
Samsung Heavy Industries33361535790323
A-LIVING SERVICES CO LTD-U33350698703500
Hyundai Glovis Co3333832834403
Kalbe Farma3329308034880400
LG Telecom Ltd33283252368593
Keio Electric Railway3325262866600
Cyfrowy Polsat Sa33216459491604
Oji Holdings Co33213972867500
Oracle Corp Japan3321048832800
Turkiye Garanti Bankasi331172954046835
Capitec Bank Holdings Ltd3311233378535
Hikma Pharmaceuticals Plc33020019121287
Alfa S.A.B DE CV330165065664581
Hankook Tire Co Ltd32968939132670
Concordia Financial Group Ltd329291481134600
NEMETSCHEK SE3285803749748
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A328093107936600
PIDILITE INDUSTRIES LTD32767261204423
Atlas Copco Ltd -Class I32716299122335
Klepierre32674132218650
Monotaro Co Ltd3265881193400
Banque Cantonale Vaudoise3264136634410
GENSCRIPT BIOTECH CORP325992861860000
LAND & HOUSES PUB - NVDR3257735015085024
Persol Holdings Co Ltd32475164235500
Hirose Electric3240298431293
LUNDIN MINING CORP32397349628455
Hotel Shilla Co Ltd3234127155835
Japan Post Bank Co Ltd32335281465100
Akbank323117515507187
Havells India Ltd32163468448689
Kimco Realty Corp32112169307724
SOFINA3209560512668
Bankinter SA32040000679940
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A32002856418118
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR319887913587400
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H31968915658000
NGK Spark Plug Co31961397216100
WPG Holdings Co319474162653760
LG Innotek Co3186567626548
Industrial Bank Of Korea31860035498831
SP Ausnet318572912770842
Exxaro Resources31840087454102
Enel Chile3174387548478572
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP31621751854000
Wynn Macau Ltd315687731927040
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A31554789374897
ASM Pacific Technology31549839315400
PETRONET LNG LTD314413001064714
Electrecity General Pcl Nvdr31429027482000
Proximus SA31394778178841
Inventec Co Ltd313550684491755
Dongfeng Motor Group313153414966000
JGC Corp31307596313008
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA31248852593711
SINOTRUK HONG KONG LTD310818191194000
Capitacommercial Trust309572792988664
Jumbo SA30950775189096
Synnex Technolgy Intl Corp309437072296700
Piramal Enterprises Ltd30913363184044
Taiwan Business Bank3087224610232656
Lundbergs B3080357270618
Alibaba Pictures Group Ltd3080058924292179
Bollore Investissement SA30780765955958
Weibo Corp Adr30774319105135
Kyushu Elec Power30747457393947
Dongbu Insurance Co3073952686334
Hyundai Steel Co30641566145939
WIWYNN CORP30608081130000
Gail India306002752698559
Genting304962803751100
Semen Gresik304556825457900
Ambuja Cements303502031191524
Kuraray Co30340070331900
Dubai Islamic Bank302620673219732
Zee Entertainment Ent302574721531818
Agile Property Holdings Ltd302412652632000
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A301757231383599
RHB Bank301570292931600
CRRC Corp Ltd301552417322892
WALSIN TECHNOLOGY CORP30123729555000
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A30084172679360
Hakuhodo Dy Holdings Inc30080530273400
Alfresa Holdings Corp30073315172700
Hitachi Metals30062837243000
WUXI APPTEC CO LTD-A30036667224277
OPAP SA30018212367492
Natixis Banques Populaires299855531179673
Tata Steel29957003606928
SEAZEN GROUP LTD299274933446000
Kingboard Holding298713461147500
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE29798448104487
CIA BRASILEIRA DE DISTRIBUIC29796068292848
Keikyu Corp29770447233368
Deutsche Lufthansa29757323347149
China Life Insurance Co Ltd296230564780421
Nepi Rockcastle Plc29606061674455
Telenet Group Holding2958393485673
BAOZUN INC-SPN ADR2950796280370
CHINA LITERATURE LTD29502145547200
Jtekt Corp29498666424800
Travelsky Technology294795691682000
Kasikornbank Fgn294255901203400
Shizuoka Bank29370478482806
Raiffeisen Bank International AG29299427185075
Sohgo Security Services2924569368600
China Cinda Asset Manageme-H2922315815978111
Liberty Global Plc A29199207154591
Siam Commercial Bank P-Nvdr291907221449903
Kyushu Railway Company29190254154600
Fuchs Petrolub Se -Pref2915451973415
CARLYLE GROUP INC/THE29142798122397
EAST MONEY INFORMATION CO-A29075450886560
CHINA STATE CONSTRUCTION -A290349434332300
Mr Price Group29015981484889
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A29015250413461
Suzuken Co Ltd2896587889900
Woolworths Holdings287622571738287
Nine Dragons Paper Holdings287530393029000
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A28732388680400
Bank of East Asia287152611398452
Aldar Properties Pjsc286913646446218
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS28660114148498
Nisshin Flour Mill28532424198755
Promotora y Operadoa De Inf28492788405360
SHENZHEN INTL HOLDINGS284747211919614
China Medical System Holding284724922673900
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD2845435587760
Thyssen Krupp28361812438869
Chiba Bank28337701638900
Tenaris SA28258533530657
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A28233266494685
Faurecia SA2818369174514
Amada Holdings Co Ltd28181117402500
JIANGSU YANGHE BREWERY -A28149295170169
Beijing Enterprises Hldgs27995831897500
Minor International Pcl-Nvdr278533554828799
Showa Denko K K27829877150800
Swire Pacific A27808086597185
Genting Malaysia277828515558500
Komercni Banka AS CK 50027748490128721
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd27678271240800
Gome Electrical Appliances2765492320887013
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A27653145150496
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK276144904846700
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC275945981376413
Banco De Credito Inversion2733042796561
Qiagen NV EUR2729594761367
BANK OF NINGBO CO LTD -A27217820628500
S F HOLDING CO LTD-A27216360327200
Seibu Holdings Inc27142810298800
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL27120315310994
JUBILANT FOODWORKS LTD27111616123710
Aéroports de Paris2707450531176
CHINA FEIHE LTD270587131458000
BERGER PAINTS INDIA LTD27039345430008
ITV Plc270117963844536
Bayerische Motoren Werke AG2696240655258
Hanmi Pharrm Co Ltd2691583411962
Gudang Garam26822414869800
Huaneng Power268057127068000
Samsung Enginnering Co Ltd26802168294425
Posco Chemical Co Ltd2676423539159
Nien Made Enterprise Co Ltd26762845260000
NSK Ltd26723200390362
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST267045682188700
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)266309103894467
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A26571969171200
China Everbright265600721858000
Seiko Epson Corp26536678260400
Nikon Corp26513583387300
Teijin26486405192300
51JOB INC-ADR2646270845534
ARGENX SE2637050512538
EssilorLuxottica2634810823063
CHINA MINSHENG BANKING-A262676973665872
United Urban Investment Corp261816672877
Spar Group Za26146909308167
Hindustan Petroleum Corp261031451065090
Fuyao Glass Industri Group H26076837939000
China Railway Construction-H257990273361500
BARITO PACIFIC TBK PT2579423647993500
China Merchant Holding257176142477849
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO256936891291555
MAPLETREE LOGISTICS TRUST256743751923900
Far East Horizon Limited256566483646853
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A256508194213241
Liberty Siriusxm Group2563612682392
Tiger Brands25622499287245
Samsung Securities Co Ltd25588293109093
Aselsan Elektronik Sanayi254958751215472
Chicony Electronics Co Ltd25323823970691
Wendel Investissem2530232528844
Haitian International Holdings252911181127000
China Molybdenum Co Ltd-H251950707017000
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD250987972193000
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV2508778526309
Liberty Broadband A2508360620958
CANSINO BIOLOGICS INC-H25034571101600
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD24988836764000
Engie Brasil SA24819888363465
Cosmos Pharmaceutical Corp2478341316200
Polska Grupa Energe-Pda-Allt247681111519017
Barwa Real Estate247443093126198
H. Lundbeck A/S2473939277769
Eregli Demir Ve Celik Fabrik247190692461751
Iliad SA2469085714322
Hulic Co Ltd24660045314631
Qantas Airways246019981058365
VALMONT INDUSTRIES2452760121912
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L245135782176000
3Sbio Inc244762972305900
Guangzhou R&F Properties - H244255332265200
GF Securities Co Ltd H244247532244111
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN243383362319200
Shanghai Pharmaceuticals242958551475000
China Communications Servi-H242746264160400
Cia Siderurgica nacional242123591091175
QINGDAO HAIER CO LTD-A24205496802100
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A24185116339900
ADVANCED PETROCHEMICALS CO24170297186485
Foxconn Technology Co241387191502916
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk241173404035300
Hyundai Motor Co Pref2407784037829
Motherson Sumi Systems Ltd240715581631580
CHINA AOYUAN GROUP LTD240296252201000
Infraestructura Energetica24020947894446
Nippon Sanso Corp24002358153200
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A239718143658900
Rinnai Corp2394126331000
Tokyu Fudosan Holdings Corp23902625649329
QL RESOURCES BHD238958611191500
Bank Zachodni2385702164523
Kumho Petro Chemical Co2383943632473
Yanzhou Coal Mining Co238171863380000
Bancolombia SA23781529412492
VTB Bank (JSC) RUB236844845309083258
KMW CO LTD2365578143427
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC23642119753946
SES Global23611610374822
KOC Holding AS235735121353752
USS Co Ltd23529698164000
Sumitomo Heavy Ind23515269114000
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A23429918829790
WISETECH GLOBAL LTD23406429191772
Sanyo Denki Co Ltd2326447655100
Fischer (Georg)-Reg232362202722
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A2312284240392
DOUZONE BIZON CO LTD2308742230832
PSG Group Ltd23046576292542
HUYA INC-ADR22922550106288
Yuexiu Property Co Ltd2284046013754000
Phosagro Oao-Gdr Reg S22814942206906
Sime Darby227845145109744
Thai Oil Pcl Nvdr227352741931103
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM2266620971170
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A22650946848903
Changsha Zoomlion Heavy In-H226449442437400
BIOCON LTD22619532497861
Kerry Properties225733591018111
Eurazeo2251490349832
Petronas Dagangan22509195504800
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR224909901182600
Stanley Electric2248220092300
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD224643561388400
RMI Holdings224225091401937
BOC AVIATION LTD22422192403700
Amorepacific Group2240993951132
Phison Electronics Corp22404122263000
Bangkok Bank Public Co-Nvdr22401546765633
Cosco Shipping Holdings Co Ltd223942525117500
Fukuoka Financial Group Inc22363396157400
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH22363043635379
Hoshizaki Corp2235608234300
Yangzijiang Shipbuilding223281953737900
SCSK Corporation2231943547100
Blackberry LTD22315901533786
ZSCALER INC2230122420600
Tupras Turkiye Petrol Rafine22274376234748
Dassault Aviation Sa222636602700
Globe Telecom2223875158765
Indocement Tunggal Prakarsa222360953167900
Life Healthcare Group222026142568588
CSC FINANCIAL CO LTD-A22196818315399
SJM Holdings221924512010000
GS Holdings Corp2219172184085
Crown Ltd22178676372607
Shimizu Corp22097059338600
GOERTEK INC -A22032713426896
INTERGLOBE AVIATION LTD21964648164821
Telefonica Deutscland Holding AG21952503895265
Indorama Ventures Pcl Nvdr219286003186001
China Oilfield Sevcices Ltd219243433053040
Jiangxi Copper219186692105000
GS Engineering and Construction Corp21901257107700
Electric Power D Ord21882424166609
Century Tokyo Leasing Corp2181489944200
ENERGISA SA-UNITS21794377314035
SAIC MOTOR CORP LTD-A21774519921145
Nippon Yusen K K21769185162700
Metro Pacific Investments Co2174880136553200
Korea Aerospace Industries21715562118795
Ooredoo QSC216864631371176
Bharat Forge Ltd21647947374980
CHINA LIFE INSURANCE CO-A21646670366800
Commercial Intl Bank-GDR Reg21595388611657
HUATAI SECURITIES CO LTD-A21590492793513
Orange Polska SA215123971202551
BYD CO LTD -A21439648206400
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR214059243148300
PAGE INDUSTRIES LTD213784259519
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A213549024157814
Taisho Pharmaceutical Holding2131897239700
Grupo De Inv Suramericana21305805453195
CELLTRION PHARM INC2129142725734
United Overseas Land Ltd21188799509836
Gamuda211886073022620
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR21186836669888
FILA Holdings Corp2115787384517
Azrieli Group2113931244593
Colbun2111226314281416
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A2109717498200
Winbond Electronics Corp210518705433000
RATCH GROUP PCL-NVDR209994151333800
KAISA GROUP HOLDINGS LTD209853894664000
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A20971672477499
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD2096227076031
Bosch Ltd2093260412973
CNP Assurances20917363179685
Suntec Reit208735052397600
China Merchants Shekou Ind A20833404953051
Japan Prime Realty Investmen20778691865
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE20760666107879
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A20747286832261
China Everbright Bank Co L-H207453685888130
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B2063066656245
BANK AL-JAZIRA20623921704832
Alps Electric Co20595659159500
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc20584468147000
China State Construction Int205262583524750
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A20499247676198
S1 Corp Korea2049420728486
IRB BRASIL RESSEGUROS SA204871371722982
Hyundai Marine & Fire Insurance Co20486790116034
Thai Union Group PCL204382005353700
JSB CO LTD2042843485100
Metropolitan Bank & Trust203902603210092
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2031958573398
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A2029333078259
Shinsegae Co Ltd2027721212009
Mitsubishi Materials Corp20258989110661
Jollibee Foods Corp20258155804680
Hap Seng Consilidated202512241109600
IGM Financial Inc2020847893353
Siemens India Ltd20169820141334
Jiangsu Express Co Ltd-H201359262094000
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-H201085261337400
Doosan Bobcat Inc2009131493885
DALI FOODS GROUP CO LTD199456033613000
Icade1987676434860
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS19786990606000
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME197377094716000
Mebuki Financial Group Inc.19709900917590
Japan Air Lines Co19705709121454
Korean Airline19661126137341
MAGNITOGORSK IRON & STEEL WO196496424144466
UNI President China Holdings Ltd196376222221000
CRRC CORP LTD-A196309712616172
NCC B19598699120756
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN195484411124000
BR Malls Participacoes195361221271836
Hk Electric Investments194610422141248
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A19421180297000
Air Water Inc19413058160100
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A19368649147900
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS1932621072132
Bank Of Phil Islands193195561659652
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD193106102076000
Pola Orbis Holdings Inc19230461124700
DLF191733461122061
CHINA UNITED NETWORK-A191628712864644
ANA Holdings INC1906680396300
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD19060932280200
Berli Jucker Public Co-Nvdr189633961814750
Corp Mapfre SA189386461153434
True Corp Plc-Nvdr1882246619189595
AMMB Holdings188190682994700
TRANSCOSMOS INC1871371078900
Krung Thai Bank Public Co Ltd186932616845276
Manila Electric Co18690937380670
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A18625469330993
CJ ENM Co Ltd1862046918985
ZTE CORP-A18489916366708
Kawasaki Heavy Ind18487775149339
Nippon Suisan Kaisha Ltd18449062465900
Zhaojin Mining Industry H183565491832000
Evergreen Marine Corp183538364164481
Container Corp of India Ltd18327368409141
Sharp Corp18302596177600
China Huarong Asset Managem1825915517688000
China Overseas Property Holdings Ltd182491012140000
Lg Houshold And Heal Th-Pref182158903173
BNK Financial Group18158257452182
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B18134704184393
Air China Ltd H180826553058000
B GRIMM POWER PCL-NVDR180552011371300
MIDDLESEX WATER CO1803101831035
Beijing Capital Intl Airpo-H180145022898000
EVE ENERGY CO LTD-A17973836268589
CJ Logistics1795219015879
Helixmith Co Ltd1790046342040
WASHINGTON H. SOUL PATTINSON17883248139570
Isetan Mitsukoshi HD17882160393000
SAUDI IND INVESTMENT GROUP17865249385259
Moneta Money Bank As17810454820191
CJ Corporation1779737327178
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A177850712398199
Grupa Lotos SA17768042162242
PCCW Ltd177037173226573
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)17693047107204
Shinsei Bank Ltd17673015178447
Chugoku Elec Power17612915162259
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A17580237188500
Multiplan Empreendim On17440433501448
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD174116893116000
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A17401936235170
Park24 Co Ltd17373034127500
Cpfl Energia SA17349739375462
Cheil Worldwide Inc17324531125192
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A1721216168700
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A172030611574855
Nomura Real Estate Holdings17148477106500
Aozora Bank Ltd17141541110275
Ruentex Development Co171364341064981
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV17131533943644
Highwealth Construction170982251303400
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A1709819697500
Malaysia Airports Hldgs170719971510378
UNITED INC17069484167500
GUANGDONG HAID GROUP CO-A16914554198799
ARCADIS NV1690361486571
Kamigumi Co Ltd1690239096700
Makino Milling Machine Co Ltd1690018557500
Zhejiang Expressway Co-H168712182506000
HM Sampoerna Tbk Pt1678821516473500
Fraport AG1678108246116
THK Co Ltd1677892981700
AIR CANADA16730410157056
POLY PROPERTY SERVICES-H16724026187600
Adaro Energy PT1667199625456200
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A16669793197992
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L166143121928000
SAUDI CEMENT16567578130870
Cielo SA165646872168014
INDRAPRASTHA GAS LTD16556613363023
CHINA WATER AFFAIRS GROUP165403912254000
Chongoing Rural Commercial-H164520634338000
STX Pan Ocean16444632587930
Mercury NZ Ltd16437638592037
Rural Electrification Corp Ltd163537551274483
Eva Airways Corp162890304809612
HAITONG SECURITIES CO LTD-A16239284820467
LIC Housing Finance16216633523032
CHINA HONGQIAO GROUP LTD162018673033500
Benesse Corporation1616101672900
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A1611673989400
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A1610940570000
Copel parana energi Pref16105627168438
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A16027290433700
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1602384560000
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A160221712093300
PIRELLI & C SPA16013630417232
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A159620061383500
Aluminum Corp Of China Ltd H158897346976000
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR158691191144700
Emaar Malls Group158593744717472
BANK OF BEIJING CO LTD -A158039172513115
CHINA EAST EDUCATION HOLDING15787279840500
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A15723725237499
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A157141321353200
Entel15688757271652
TPG Telecom Ltd15668371339770
Denki Kogyo1565252978600
YUZHOU PROPERTIES CO156234393616611
Perusahaan Gas Negara1555819021534500
Ishikawajima-Harima Heavy Ind15530634121900
FIRST CAPITAL REAL ESTATE IN15528583163907
SHENZHEN INVESTMENT LTD154746635284046
Japan Airport Terminal Co Ltd1546003643300
Mitsubishi UFJ Lease & Finance15400130372700
Mitsubishi Motor Co15396275757233
TORO CO1534668723720
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A15342845220800
KOBE BUSSAN CO LTD1532840928200
Cervezas15299833256239
SRISAWAD CORP PCL-NVDR152613081190600
Tokuyama Corp1515555269600
C Uyemura Co Ltd1512623425000
BECLE SAB DE CV15093724931929
Kitagawa Iron Works Co Ltd15051087127400
Casio Computer Co15034444114900
YPF S.A.-SPONSORED ADR15011144317313
JASTEC CO LTD14996042142900
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C14939849575310
MEGACABLE HOLDINGS-CPO14931170542049
NH Investment and Securities Co Ltd14918913213465
Swatch Group N1489828440683
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC148559622903500
BANK OF CHINA LTD-A148063313476321
Ebara Corp1479140864000
Bosideng Intl Hldgs Ltd147637295696000
IRPC Pcl Nvdr1476170221021701
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A147341792324485
SJW GROUP1471122825077
VITASOY INTL HOLDINGS LTD14703408468000
KOOLEARN TECHNOLOGY HOLDING14674374387500
MERITZ SECURITIES CO LTD14619669556264
AECC AVIATION POWER CO-A14600948228540
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd145695312978139
Turkiye Is Bankasi C145400862544489
Embotelladora Andina-Pref B14518586740182
PUREGOLD PRICE CLUB INC144876421633100
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A14485650195000
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD14455597220400
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A14415153189357
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A143201282808690
Shanghai Elec- H143160295124000
Shanghai Lujia B SS USD143063871940024
Standard Foods14294528757477
PEARL ABYSS CORP142828019906
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1425806751198
GLODON CO LTD-A14228496166299
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A14201210514591
IJM Corp141810985141100
DAQIN RAILWAY CO LTD -A141378951679449
Telekom Malaysia141370721862414
Lotte Shopping Co1410653422821
AI HOLDINGS CORP14092436114900
Grupo Carso Sa De Cv14076414754963
Pickn Pay Stores14073800651196
AK MEDICAL HOLDINGS LTD14044178636000
PICO HOLDINGS INC14021919179358
PETROCHINA CO LTD-A140060622462700
NWS Holdings Ltd140030341848861
Aguas Andinas SA-A139942694813808
Haci Omer Sabanci Holding139673171496106
Getinge Industrier AB B1395854067400
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A13950743272020
SUNING.COM CO LTD-A139144881051852
Turk Hava Yollari139089501073452
SSY GROUP LTD139061652706000
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A13841500495040
PTT PCL/FOREIGN137761841301000
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A1371846884000
TAKEUCHI MFG CO LTD1367956084100
Luye Pharma Group Ltd136709492486500
IFLYTEK CO LTD - A13669568279796
ACE HARDWARE INDONESIA1365005314524300
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A13612201711142
Yokohama Rubber Co Ltd13610069102600
TOC CO LTD13599411241100
Bank of Kyoto1358778638100
Bonava Ab-B Shares13557500212500
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A13526186169720
Inner Mongolia Yitai B134552572146000
Porto Seguro13454007153705
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A13408430454891
Millicom Intl Cellular1340190554171
Sega Sammy Holdings Inc13393436128938
Hisamitsu Pharmaceutical Co1336486832800
Mettro Wholesale & Foods Spec AG Npv13361329154129
TCL CORP-A132883241595144
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR1328798412164800
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR132430881624783
OSOTSPA PCL-NVDR132383781187700
GT Capital Holdings Inc13212818174407
SAUDI AIRLINES CATERING CO1318235270627
Daicel Corporation13157348225400
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A13071694543478
Momentum Metropolitan Hld130243901640918
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR129994171269400
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A1299783699576
TONGWEI CO LTD-A12962208444666
Next Co Ltd12922781327700
Izumi Co Ltd1289148735900
Motor Oil Hellas Corinth Refineries SA12876649107562
BGF Retail Co Ltd/New1285911213170
CENCOSUD SHOPPING SA12858123849907
Lee & Man Paper128450602380000
Maruichi Steel Tube1284057455500
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A12808555414796
Sino-Ocean Group Holding128017965676240
Ford Otomotiv Sanayi AS12796022124661
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1278133947458
Dairy Farm International12777166349000
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN127263901574850
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A12719758235424
Shriram Transport Fin12616318160008
CARLSBERG BREWERY MALAYSIA B12582286260600
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A12560498498841
China Southern Airlines Co H125418062895734
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A12534606378300
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A12534486175512
BEST INC - ADR12506409337595
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A12505411129787
OKAMOTO INDUSTRIES INC1249582735200
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1246915846500
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A12465430316200
Braskem SA Pref A12453099333622
ABB Ltd SEK1239666653642
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1236841966586
S/Industrial Holding12333628916000
GF SECURITIES CO LTD-A12312466604100
BAIC MOTOR CORP LTD-H123031642811500
SHENZHEN EXPRESSWAY CO-H123031081424000
Dip Corp1227910069500
WEICHAI POWER CO LTD-A12213659600729
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A12162895142700
Sumitomo Bakelite1207304752800
CHINA EASTERN AIRLINES CO-H120442503590000
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F120359562117300
Daewoo Shipbuilding & Marine1201421063802
Sinopec Shanghai Petrochem H119949915939000
Soho China Ltd119399324061500
Bharti Infratel Ltd11884663512108
AVICOPTER PLC-A11880024145900
Formosa Taffeta Co118743861295000
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A11852310137560
M Bank1183708525027
EMAAR ECONOMIC CITY11830170664360
Lotte Corporation1180513448073
Kureha Corporation1179186330700
RABIGH REFINING AND PETROCHE11757927385344
Yapi Ve Kredi Bankasi117278754749741
BANK OF NANJING CO LTD -A117072761038400
LOMON BILLIONS GROUP CO -A11637180380100
SPX Corp1163100630002
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A11624232386799
Casino Guich-Perr1155899745941
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A11545212190300
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A1154067444200
Tokyo Seimitsu1143641740200
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C11436091114000
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR114032071352800
BELLSYSTEM24 HOLDINGS INC1139635177700
NMC HEALTH PLC11374479106409
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A11362193566529
Hosiden11354416149400
China Power International113402396783000
Robinsons Land Co113073904218960
Aboitiz Power112948252469300
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A11235792376700
TMB Bank Public Corp NVDR1122415441525403
Argo Graphics Inc1114996140000
REXNORD CORP1104701542543
XL Axiata TBK109909967338000
Hong Leong Financial Grp10990704399650
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A1098069981700
JC Decaux SA1097712668096
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A10976544574199
JUEWEI FOOD CO LTD-A10962268103000
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD1095852640200
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A10938229145407
Stantec Inc1093644838748
Hyundai Dept Store1091733823456
ZHEJIANG NHU CO LTD-A10909196284499
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A10884399122273
Toyo Construction Co Ltd10859964336200
Itron Inc1084890318888
Samsung Card1081302149015
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A1079188498557
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A10771165115600
Sra Holdings Inc1076627253600
Megaworld Corp1076471520082400
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A1072129357820
CHINA REINSURANCE GROUP CO-H1063648610417000
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H106081081218322
Wesports Holdings105959051300000
CHINA JUSHI CO LTD -A10568037634299
Acom Co10546617320800
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR10544824160183
BEIJING NEW BUILDING MATER-A10522761264568
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A10496174179880
Seazen Holdings10471125231098
PERFECT WORLD CO LTD-A10448481230662
Genting Plantations10446082493800
Komeri Co Ltd1043784039600
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A10427595303798
Korea Gas Corp1041374753630
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A10385405149700
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A10374054191520
China Airlines103499624314577
DAIHO CORP1033421150000
Hi-Lex Corp10320757111700
Kanto Denka Kogyo Co Ltd10307549161600
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A10200166884095
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A10199421120800
Topcon10189523154200
Aeon Mall Co Ltd1010107889280
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A100198891188500
CP ALL PCL-FOREIGN10005714550300
DAWNING INFORMATION INDUST-A9992386174353
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A99840681783000
Gs Retail Co Ltd993842438514
Pal group Holdings Co Ltd9896148103700
Daewoo Engineering and Construction9895378382384
Sinopec Engineering Group H98686192484500
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A983253977883
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A9827818201730
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A9807295211649
Nichirei Corp977533540200
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD974211561000
Legend Holdings Corp H9670318820800
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A9670205124347
ORIENT SECURITIES CO LTD-A9642947611900
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A9616299118500
ASAHI KOGYOSHA CO LTD961622740100
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A9588617653100
Dainichiseika Color Chemicals Mfg956370752100
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A9522058613000
Tele2 B951903277485
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A9468958322200
BANK OF JIANGSU CO LTD-A94351721146399
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A9393105231000
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A9390925716000
SHAANXI COAL INDUSTRY CO L-A9360509935199
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A932167473998
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A9314009497000
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-H92750632417000
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A9231566110800
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A9189019257200
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A9176299368100
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A9167680153746
Smart Real Estate Investment915287267421
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A913914431900
HUAXIA BANK CO LTD-A91372621100155
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A9128075524600
CHINA NATL NUCL A (HK-C)91052331587000
PEPKOR HOLDINGS LTD91006051755063
Cosco Shipping Energy90832812182000
Ito En Ltd898129417900
Cycle and Carriage891388374100
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A8900616193600
NAVINFO CO LTD-A8894760379500
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A8884493134680
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A8874016234799
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A8836328271300
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A8778761791847
Hokuetsu Corporation8767051295400
Tetra Tech Inc873401710696
VENUSTECH GROUP INC-A8704772169980
AIPHONE CO LTD869992174000
Ottogi Corporation86937331997
Anadolu Efes Biracilik VE8684061370769
Ube Industries866811156000
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF858392137300
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A8580249379467
Towa Corp855062785000
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A8520663774694
Daihen Corp846249326000
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A8452780624780
LINDSAY CORP84516149256
GEMDALE CORP-A8439081427998
Sumitomo Rubber Inds8426706103300
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A841304899436
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A8405285107700
Kinder Morgan Management LLC83372149156
Morinaga Milk Industry Co827220620200
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A8256764436500
AALBERTS INDUSTRIES NV821607524309
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A8189301559700
Tachibana Eletech Co Ltd812773258800
Zeon811389289000
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A81134675397300
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A8103837409176
SG MICRO CORP-A810196720300
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A8091885700600
SDIC CAPITAL CO LTD-A8068273418770
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A8045570109600
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A803488175798
Shui On Land Ltd80101265949000
NANJING SECURITIES CO LTD-A8004564395900
YTL Corp78915335248331
DEXERIALS CORP787695695600
CHINA MERCHANTS ENERGY -A7759490942799
YANTAI JEREH OILFIELD-A7725893181500
KOA CORP771700394600
YINTAI GOLD CO LTD-A7706589370600
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A7682988259000
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD766769745600
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A7643277566520
Sinfonia Technology763033786900
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A7599551435500
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7555199946799
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A7534540140299
Amorepacific Corp Pref752408714962
Mitsui Mining and Smelting750789235800
Miura Co Ltd749162621400
Yamazaki Baking Co746047252600
CAITONG SECURITIES CO LTD-A7457686369998
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A744822839559
Alps Logistics Co Ltd7447764107000
Nippon Pillar Packing Co Ltd744014060500
O-FILM TECH CO LTD-A7429934299400
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A7425770363000
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A7421493385200
TONGKUN GROUP CO LTD-A7352294361400
WANDA FILM HOLDING CO LTD-A7350370295597
SDIC POWER HOLDINGS CO LTD-A7321919659694
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A7319252542000
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A7315544116796
Tsukishima Kikai Co Ltd730834171200
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A7271830760800
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A7270868608400
Shikoku Elec Power7268438114100
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A7257815983653
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A7239141148900
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A7234161269726
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A7228428220998
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A71858372360600
Oil & Gas Development Co Ltd71725791188900
Aida Engineering Ltd7158767126000
HUAXIN CEMENT CO LTD-A7145497204300
Toyoda Gosei Co Ltd707206037900
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A7041312127400
DHC SOFTWARE CO LTD -A7016499451700
Shinagawa Refractories Co Ltd700049537500
Ohmoto Gumi Co Ltd699869118700
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A699119328900
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A6961661192895
Foster Electric Co Ltd690715575900
Ryoshoku Ltd687316431200
Dainippon Screen686214515000
AVIC CAPITAL CO LTD -A68575491009999
Modern Times Group B685626656245
HUADONG MEDICINE CO LTD-A6799248199180
YAMABIKO CORP679418079000
YUNDA HOLDING CO LTD-A6741866227370
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6711059126410
NINESTAR CORP-A6708882138100
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A67004682356300
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A6667400106940
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A66463181798500
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD664103293000
OPTORUN CO LTD663996635000
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A6564021804897
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A655685667800
Hitachi Transport Sys Ltd655257023200
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A6543866185900
Outsourcing Inc652141697600
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A6497412148234
Fujibo Holdings Inc649600022900
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A6479539891800
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A6445584432018
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A6444887520200
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A6419987612294
Sintokogio Ltd6417582106500
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A6403215752800
Shindengen Electric Mfg638263139200
DKS CO LTD633858917200
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A6313060335299
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A6279244711000
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A62748621018100
AIR CHINA LTD-A6269572685593
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A62623781510298
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A6256036414786
SPRING AIRLINES CO LTD-A6254514112400
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A6238038876700
Nipro Corp623422263000
Kyowa Exeo Corp620621627800
Central Glass Co614425236100
FUKUDA DENSHI CO LTD61314139700
Seino Holdings Co Ltd611239248100
OPPEIN HOME GROUP INC-A607309445684
MIZUNO CORP606767839200
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN6056583579600
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A6014927248399
GD POWER DEVELOPMENT CO -A59913572266700
Mcb Bank Ltd5979421650500
Nissah Co Ltd596195060600
EASTERN TOBACCO5933907904326
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A59105961112799
Uponor Oyj590157740158
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A5868871526400
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A5757179969578
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A5749709161899
SAAB B571812020400
ZHONGJIN GOLD CORP-A5707370427797
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A5696802453400
TOLY BREAD CO LTD-A564112073222
Inabata Co Ltd563361653600
YANGO GROUP CO LTD-A5628164605500
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A5622213196500
BANK OF CHENGDU CO LTD-A5565867401000
NINGBO ZHOUSHAN PORT CO LT-A55163861092700
DONGXING SECURITIES CO LT-A5487455315597
Star Micronics547523050100
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd545673491300
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5445871402900
DMG Mori Co Ltd538645650500
DCM Japan Holdings Co Ltd537869250700
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A5323725224500
Nisshin Oillio Group Ltd532082720000
Tatneft ADR528609412355
Nachi-Fujikoshi Corp527573519500
Lawson526343812000
BGI GENOMICS CO LTD-A524954927800
Fujikura Kasei Co Ltd5211066121300
CHINA COMMUNICATIONS CONST-A5164580485600
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH515935147199
AISINO CORP-A5144050225500
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5130781242640
TIANMA MICROELECTRONICS-A5110731233797
BEIJING TONGRENTANG CO-A5086390131786
HAPPINET CORP507468448700
Nisshinbo Industries Inc507422484900
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A5044556388700
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A5042475236920
Yamazen Corp503732362000
APPLUS SERVICES SA503067167422
Maxell Holdings Ltd498324660300
BBMG CORPORATION-A49797261204600
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4908838390298
Denka Co Ltd490611420800
Citizen Watch Co4885421186800
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR4825371319200
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG481330590200
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A4799691706912
TIANQI LITHIUM CORP-A4790347151027
Nokia (AB) Oy SEK4785100109000
ANGEL YEAST CO LTD-A475004156696
Nippon Valqua Industries Ltd474443230700
Surgutneftegaz - Sponsored ADR4707177104902
JIANGXI COPPER CO LTD-A4701288241500
HESTEEL CO LTD-A46763651644500
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A4657533559095
Nippon Thompson Co Ltd4627234166000
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A4608556801500
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A4594343337090
WELBILT INC459335569961
JVC Kenwood Corp4577305360200
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A4546974240698
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP448897427200
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A4428804118399
Siam Cement Fgn436247942312
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A43443041077000
Tsubakimoto Chain431005020600
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO427907523714
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4253809577500
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A4234655389000
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR4224017732297
HUANENG POWER INTL INC-A4208092670500
Daiichi Jitsugyo Co Ltd416647814000
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A4147099553598
MACROMILL INC409716063500
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A4092116232500
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A4021903506400
Relia Inc401988943200
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A4011523195500
CHINA CITIC BANK CORP LTD-A3991887584700
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A3964002441949
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A3953115906800
GRANITE CONSTRUCTION INC392278523519
NORMA GROUP SE390826114026
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3891117135700
BEIJING SHIJI INFORMATION -A384585392000
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A383466070435
Habib Bank Ltd3829305596500
Hokuriku Elec Power382853664500
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3824596614300
Nippon Carbide381810839400
Bunka Shutter Co Ltd379366062700
Takasago Thermal377390931900
Kanamoto Co Ltd377258920200
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A3760263252245
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A3759041254300
TOKYO ELECTRON DEVICE LTD371957814200
Sulzer AG37192934820
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A371158431080
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A370111119200
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A363691552500
Nishimatsu Construction363093622300
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A361234477330
LIAONING CHENG DA CO LTD-A3588848103500
Intl Flavors & Fragrances Inc35822103330
VA TECH WABAG LTD3573801218889
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A356872433300
GUANGDONG HONGDA BLASTING -A352141547500
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A34973014700
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR3452545247800
KOJIMA CO LTD339417975000
Nichiha Corp333841316600
Nippon Chemi Con Corp332478723200
Kohnan Shoji Co Ltd331629410000
Ihara Chemical Industry Co329208341100
Tokyo Broadcasting327681022800
Nafco Co Ltd325972420000
Spirit Aerosystems Hold -Cl A324087217823
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A3216883354200
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A319990629100
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A3150011216400
BY-HEALTH CO LTD-A3147405102300
PICC HOLDING CO-A3111418314400
COSTAIN GROUP PLC3110871505735
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A310762727100
Ptt Exploration & Prod Foreign3055851119200
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A3020783157300
CHONGQING BREWERY CO-A301475931500
DTS Corp300248016900
SHANDONG SINOCERA FUNCTION-A299471964350
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2993257116900
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A298200749500
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A297911323100
YIFAN PHARMACEUTICAL CO LT-A297895282800
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A2972871128557
Daiseki Co Ltd296072515400
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A295510194700
Anritsu Corp293055415000
Tav Havalimanlari Hldg2910585149935
PROYA COSMETICS CO LTD-A285706812900
YOUNGOR GROUP CO-A2851481320600
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A283251564000
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A2825300176200
C&S PAPER CO LTD-A282384786700
Mitsubishi Logisnext Co Ltd280108334200
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv278574134800
Dena Co Ltd278328519300
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A2782971371500
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2775582153016
Sumitomo Seika Chemicals Co27649449500
Nikkiso Co Ltd276330532100
ADDSINO CO LTD -A2763048108600
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A275088941200
CHINA NATIONAL MEDICINES-A269716150900
JINYU BIO-TECHNOLOGY CO LT-A269464074200
CHACHA FOOD CO LTD-A266616933100
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A264006283300
JCR PHARMACEUTICALS CO LTD26261442600
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2613843368000
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A260271599601
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2597768282500
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2592081151700
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2586733113958
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A258069763000
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD256176915600
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A2553458138100
JOYOUNG CO LTD -A254712951450
CHONGQING FULING ZHACAI-A254693651800
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A254406078200
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A254336781900
Tohokushinsha Film Corp254034745500
Asanuma Corp25346087700
Abc-Mart Inc25341575500
WONDERS INFORMATION CO LTD-A251282579600
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A251102975300
GUANGZHOU WONDFO BIOTECH C-A248538722205
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A2463773209900
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A2461214164000
CHINA SPACESAT CO LTD -A245304149300
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A244448419500
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A243031276200
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A241090579200
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A239717664000
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A239068620400
CHINA MERCHANTS PROPERTY O-A238946456300
OVCTEK CHINA INC-A237666132200
FTGROUP CO LTD236975220900
SHENZHEN HEPALINK PHARMACE-A235963370760
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A234603944900
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A2337073151800
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A2326915413700
Shinko Electric Industries232339016400
TBEA CO LTD-A2322734214108
HAINAN AIRLINES HOLDING CO-A23034271075300
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A2292269235200
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A227379266100
Dai Nippon Toryo Co Ltd226278630000
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A2220150113390
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN2200467759300
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A218556974400
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI218438333500
VTB Bank OJSC GDR Reg S2182896252661
XIAMEN INTRETECH INC-A217309231200
Kandenko Co215456630000
JIANGSU SHAGANG CO LTD -A2143653143800
TANGSHAN JIDONG CEMENT INV-A212021890800
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A209793435800
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A209306680600
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A208864774500
WUXI TAIJI INDUS CO LTD-A2084551141500
STO EXPRESS CO LTD-A2074479100000
XIAMEN C & D INC-A2059332166725
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A2049355418400
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A204215460400
Home Retail Group2021265111110
MAANSHAN IRON & STEEL-A2018738530100
FF Group SA201158740608
NORDEA BANK ABP Finland200997228875
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1981658785800
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A1976035271500
China Huishan Dairy Holdings19668824173640
Chioyda Integre Co Ltd196664014600
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI1956372151800
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A1926145269280
HUADIAN POWER INTL CORP-A1919970394000
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1876762172600
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A186065055484
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A185256357700
Fujitsu Frontech Ltd184095714600
LEO GROUP CO LTD-A1835773441400
NICHIBAN CO LTD181051614500
LUENMEI QUANTUM CO LTD-A1803962103900
TONGLING NONFERROUS METALS-A1802652617600
Bangkok Bank Fgn174271359000
SHANGHAI TUNNEL ENGINEERIN-A1729553219500
BOHAI LEASING CO LTD-A1712078448100
YANZHOU COAL MINING CO-A1706409146000
Nittan Valve Co Ltd169851694600
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1658431118947
CHINESE UNIVERSE PUBLISHIN-A160408898500
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A1577396139600
Surgutneftegaz Adr Pref154677735152
JINDUICHENG MOLYBDENUM CO -A1524917185000
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A1510540285740
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1497621140980
Hino Motors148852025500
HUBEI ENERGY GROUP CO LTD-A1487356306800
COSCO SHIPPING DEVELOPME-A1477189536000
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1464622189800
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1458787113500
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1442888178300
HgCapital Trust Plc141819050000
THAI OIL PCL-FOREIGN1410430119800
DONGXU OPTOELECTRONIC TECH-A1391805347200
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A137074127500
CHINA FILM CO LTD-A136417072502
ANGANG STEEL CO LTD-A1353631387300
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1285178144700
NISSEI ASB MACHINE CO LTD12554774100
Eniro AB1194313762652
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1168763315200
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN114807636300
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1120216119871
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1115229243906
Seven Bank Ltd109450050000
SHANGHAI 2345 NETWORK HOLD-A1085373277700
Polaris Industries Inc10851541189
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1068898155300
Corbion NV10282952855
Thai Union Group Pcl-F1020828281800
Topy Industries Ltd100970310700
IRPC PCL - FOREIGN9617501369600
TRUE CORP PCL-FOREIGN875523892600
OCCIDENTAL PETROLEUM-CW27-WI81906327540
Suncall Corp78693324300
JAIN IRRIGATION SYSTEMS LTD764267574802
Chubu Steel Plate Co Ltd4867207700
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR rights issue 200806389863358740
Severstal GDR Reg S3523533112
Aoyama Trading Co3329416200
QLIRO Group AB20905626132
Banco Espirito Santo Nom SA1738061684144
Tata Steel Ltd - Partly Paid13555320697
Zardoya Otis SA1213232013
BK Popular Esp2948901
B2W Cia Global Varcom RI2007274023650
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
Minor International pcl wts 31 jul231219490
Chailease Holding Co Ltd Rights Issue 2008131195478
Shin Kong Finl Hldgs Rights Issue 20008111256402
Systemair AB095000

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning