AP7 Räntefond
112.79
AP7 Aktiefond
360.45

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2020-06-30)
569 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,08%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 53%
Europa 19.41%
Asien exkl Japan 14.42%
Japan 7.5%
Australien & Nya Zeeland 2.04%
Afrika & Mellanöstern 1.71%
Syd & Centralamerika 2.01%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc154704310805130962
Microsoft Corp144147673818359938
Amazon.com Inc11278309824489192
Alibaba Group Holdings Adr64316814023218084
Facebook Inc-A60719116872797999
Tencent Holdings Ltd50842564229818400
Alphabet Inc - Class A4816497881358120
Alphabet Inc Class C4735694133352868
Johnson and Johnson42940549873106195
Taiwan Semiconductor389495688542198387
Visa Inc A Shares34862328861903966
Nestle SA34003395303403462
JP Morgan Chase and Company32697555663544403
Samsung Electronics31998407718180858
Unitedhealth Group Inc31668081671108706
Procter and Gamble Co31481017252859577
Intel Corp30688207155297804
Roche Holdings AG GS2948468808907078
Mastercard Inc Class A28856827391019335
Home Depot Inc28756055121220289
Verizon Communications27222733695176169
Atlas Copco AB B27175582958121812
Berkshire Hathaway Inc27160080421566441
XACTOMXS30259828869912328772
AT T Inc24555073708497193
Nvidia Corp2243435666681526
Merck and Co22312576762959915
Cisco Systems Inc22219085205081615
The Walt Disney Company22211615732005868
Pfizer Inc22191436446581317
Adobe Systems Inc2093679192575058
Bank of America Corp20819543758988256
Chevron Corp20039863182269585
Pepsico Inc19849267441604939
Coca-Cola Co19836003044535625
Netflix Inc1945161465488167
Novartis AG19405419222420438
Comcast Corp A19101556715023164
Paypal Holdings Inc18145168531235560
Abbvie Inc17049715252008356
Abbott Laboratories16900977471956874
Bristol Myers Squibb15715500442778774
Salesforce Com Inc1564500903962961
Investor AB B15610840693088809
Sap SE15558932421286902
Amgen Inc1516647311727002
Atlas Copco AB A15120959804083435
Toyota Motor Corp15102754692596191
Accenture Ltd1504772553784194
Costco Wholesale Corp1489009033519981
AstraZeneca14663696481466067
ASM Holding NV1466203596473888
Mcdonalds Corp1459782032834515
Thermo Electron Corp1445427094442764
Nike Inc Cl B13982413161488456
Medtronic Plc Npv13935229431536669
Lilly (Eli) and Co1392776200970759
Oracle Corp13727202932762954
Nextera Energy Inc1368391287571886
LVMH Moet Hennessy1364723482339969
Tesla Inc1350111720164238
Philip Morris International12969029261886336
Intl Business Machines Corp12936284011101019
Texas Instruments Inc12712262471111323
China Construction Bank1250407249164705333
Citigroup Inc12421196962620075
Novo Nordisk A/S B12418598212045860
American Tower Corp Class A1237329769503399
Union Pacific Corp1230632123772041
Broadcom Ltd1227165619441525
Naspers N1210372849761646
LINDE PLC USD1188103772617725
Sanofi S.A11607038751253169
Glaxosmithkline Plc11326388935860296
Wells Fargo and Co11312191384427433
Danaher Corp1124058734721992
Lowes Cos1123639221913008
AIA Group Ltd111574126013597675
Qualcomm Inc10934972171385636
MEITUAN DIANPING-CLASS B10735325616065800
Royal Bank of Canada10430690791611161
Starbucks Corp10277884491417071
Total Fina ELF10250818482765534
HSBC Holdings101668786822564333
British American Tobacco9699185002586925
Gilead Sciences Inc9638029381410838
Ping An Insurance Co95905763210167500
3M Co931061532633385
Siemens N930851702874972
S+P Global Inc929889824304613
UnileverN Euro.169292957601911528
Reliance Industries Ltd9282449304885031
CSL Limited928194332507280
CVS Caremark Corp9031018281448959
Intuit Inc885316577330598
Fidelity National Information880068181679176
BP p.l.c87085564022633334
Diageo Plc8604450302607204
Sony Corp8584558611401430
Shopify Inc - Class A848784825116456
Toronto Dominion Bank8446570732009720
Charter Communications Inc-A844299800166066
Blackrock Inc843500906167098
Allianz SE Germany835059182465573
Altria Group Inc8201698532217721
Commonwelth Bank of Australia8088873931965833
Keyence Corp802406400207500
Anthem Inc794805440289717
Softbank Group Corp7815381851755202
Cigna Corp new USD 0.01779740130415375
Mondelez International Inc7770907831595845
United Parcel Service Inc776381517822961
Goldman Sachs Group Inc772130279405619
Servicenow Inc769087746209918
L Oreal768014462281965
Vertex Pharmaceuticals Inc767671239289601
Crown Castle International Corp758967068466293
Dominion Resources Inc753138426936639
Biogen Inc752316797266388
Target Corp740882486668507
TJX Companies Inc7397675131459928
Bayer AG7381696581107089
Prologis Inc735389053826136
Booking Holdnings inc USD 0.00872655653147079
American Express721171932780643
Enel7162410339554098
Caterpillar Inc711340910618586
Zoetis Inc703185169533004
Intuitive Surgical Inc699493373129376
CME Group Inc699034058419310
Stryker Corp696538442376514
China Mobile (HK)69599706610527500
Automatic Data Processing694798348502597
Rio Tinto6942140521334403
Becton Dickinson and Co686920255301289
Iberdrola SA6851647706615418
Humana Inc684144369181199
Duke Energy Corp676428237827421
Air Liquide670082858521152
Unilever6696040241327432
Jd Com Inc Adr6654898361283117
Fiserv Inc650832520647330
Equinix Inc Com650150197100076
Advanced Micro Devices6501050881302150
Reckitt Benckiser Group Plc646800661787993
Canadian National Railway Co645919588788934
KDDI Corp6449988172377579
General Electric Co6427301229776769
ICBC642443006103886000
Takeda Chem Ind6393206221790010
Colgate-Palmolive Co633442092937744
Housing Dev Fin Corp Comstk6310586312812233
Schneider Electric629770205664381
Regeneron Pharmaceuticals Inc629704766109331
Intercontinental Exchange Group626062593696822
Applied Materials Inc6245195921200454
Ecolab Inc597979393302287
SK Hynix Inc591800094933606
Marsh and Mclennan Co589868707585608
Activision Blizzard Inc Common Stock580944988853664
Autodesk Inc578489625283158
Kimberly-Clark Corp575856168434739
CSX Corp572850295851099
Illinois Tool Works571290070355613
Morgan Stanley5710149081343473
ConocoPhillips5657410921372623
Chubb Ltd560874406494232
Kinnevik Investment AB B5578925902291140
Global Payments Inc555063979328178
Illumina Inc550806833161367
Air Products and Chemicals Inc549860736240387
Boston Scientific Corp5472661151563364
US Bancorp5464283971600187
Basf AG5440785171004907
Micron Technology Inc5415790521240470
Ebay Inc5402147791259950
Astellas Pharma Inc5393745223250099
Edwards Lifesciences Corp534479585765969
Adidas533591742212232
Bank of Nova Scotia5316426491344346
Moodys Corporation531251145206089
Mitsubishi UFJ Financial Group52634234013835353
Aon Plc Ireland524574247288740
Sherwin Williams Co52201586493753
Vinci520404247580420
Baxter International Inc519729099612614
Zurich Insurance Group AG519485976164914
Truist Finl Corp 5.05127534061462046
Hon Hai Precision51089650221286117
Infosys Limited5104062785825491
PNC Financial Svc Group Inc507602240473926
Honda Motor Co5071255922090738
Dollar General Corp505843255282858
Waste Management Inc505541246504646
Norfolk Southern Corp493928640287780
Vodafone Group49365364931233658
Recruit Holdings Co Ltd4924590261514660
Daiichi Sankyo Co Ltd491554767629700
Newmont Goldcorp Corp489218469897275
Deere and Co481943352337911
Bank of China Ltd H475578634135836000
Progressive Corp-Ohio474675020643703
Lam Research Corp471659026186328
Relx Plc4712272382116987
Samsung Electronics Pref4702921341404587
Baidu Inc Sp Adr469153316469196
Essity Ab4685081681549812
Sumitomo Mitsui Financial Group4657639441711470
Lauder Estee Inc463613600245302
Netease Icn Adr462609315121400
BNP Paribas4615394361283632
Nintendo Co461339980121900
Shin-Etsu Chemical458035108422300
General Mills Inc455340551769956
American Electric Power453999326566257
Hong Kong Exchanges and Clear4515931511303288
Emerson Electric Co446029936782210
Analog Devices445365818408912
Electronic Arts Inc444726670389771
Roper Industries Inc443963089120344
Schwab (Charles) Corp4430319611279231
Allstate Corp441615412478371
Danone440205844679553
Sberbank RF USD43596929015164700
UBS Group AG4333265954183592
PROSUS432832193545137
Westpac Banking Corp4303185763893173
National Grid PLC4283770433899426
Constellation Software Inc42024537439899
Kering42023672682622
Koninklijke Philips N V420039808984841
Hoya Corp415080413475500
Exelon Corp4143738381141468
Australian and New Zealand Bank Group4127656533564436
Banco Santander Spain40966165218157974
National Australia Bank4089015813558716
Munchener Ruckvers N408825478181251
NTT Docomo4072325931608300
Deutsche Post AG4063640781325912
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A403197603747559
Centene Corp402911270652001
Mercadolibre Inc40280364350242
Lululemon Athletica Inc401715864137944
Hitachi4003780521280839
Kao Corp398965044516200
Koninklijke Ahold Delhaize NV3943932381644374
Capital One Finan Corp392836082594184
Cerner Corp390692617572687
Sempra Energy390418901321274
DowDuPont Inc390276132794931
Tata Consultancy3900125671539714
Mediatek Inc3888275862575332
Anheuser Bush Inbev387339073831151
Best Buy Co Inc386501326514694
HP INC3858122422620292
ABB Ltd CHF3848956792022951
AXA3842674622135465
Tal Education Group Adr383252137665154
Daikin Industries382659989273706
Cummins Engine378936131236992
SBA Communications Corp378660223127592
Itochu Corp3774197081850100
Digital Realty Trust Inc377081798288844
America Movil SA ser L37397365957532366
NHN Corp373706408209869
Itau Unibanco Holding SA3724477018259603
Lonza reg37084810880938
Hindustan Unilever Ltd3697577541418017
Eaton Corp PLC369579204462901
Fast Retailing Co Ltd36910653669605
Essilor Luxottica366890579293438
Ross Stores366442750397705
Prudential3660703692845997
HCA Holdings Inc365152769359190
Idexx Laboratories Inc364746686123595
Fanuc Corporation363750526218000
Dexcom Inc363480438103738
Alimentation Couche Tard Inc3634134001225839
Murata Mfg Co362917999685935
Nippon Telegraph and Telephone Corp3621685441708800
Tokyo Electron362145593185978
Public Storage361213493186466
Pernod Ricard360858075242755
Daimler AG360593480961606
Xcel Energy Inc359012777582722
General Motors Co3571977911397512
UBER TECHNOLOGIES INC3530505381057276
Kla-Tencor Corp353031748213543
Icici Bank3530120818188843
Canadian Pacific Railway Ltd351365569148731
Qatar National Bank3508935587745047
Bank of Montreal Canada348997394715809
Agilent Technologies Inc347341133412546
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP3414287431533855
Givaudan34078966310120
MetLife Inc3404481601003286
Kinder Morgan Inc Del Com3404141332298862
Wesfarmers3404066991288838
Walgreen Co339890574836964
Industria de Diseno Textil3395884871265154
Cnooc Limited33947983930905000
FedEx Holding Corp338964643270868
Valero Energy Corporation337114603530167
EOG Resources Inc337014802659394
Deutsche Boerse AG334765971212882
Bank of New York Mellon Corp333907101934206
Anglo American3336778751619325
Autozone Inc33108843231533
Banca Intesa SPA33074887819518390
London Stock Exchange Group Plc330217666349546
Experian Plc329906079999105
MMC Norilsk Nickel USD329859768109471
SQUARE INC - A327886088399573
O Reilly Automotive Inc32752632583680
Chugai Pharm Co326777258241600
WEC Energy Group Inc326359850372446
ALCON INC324489809549608
CIE Financiere Richemont323919385570205
Canadian Imperial Bank of Commerce323345562505825
Cognizant Tech Solutions Crp321130746646116
SMC Corp32097606065435
Citrix Systems Inc319008705237787
Cadence Design Sys Inc317776208368892
Woolworths Ltd3149711601378711
Hershey Foods Corp314747204246052
Fujitsu313455494306600
Mitsubishi Corp3121690121461050
Workday Inc310962131186476
MSCI Inc310016925102321
American International Group3094707051053908
TE Connectivity Ltd309093307384225
Petrol Brasileiros3089112138083048
Seven I Holdings Ltd308836747944900
Volkswagen AG VTG Pref Npv308644462211261
Iqvia Holdings INC. USD 0.01307862071217878
McKesson Corporation306703247201549
Mizuho Financial Group Inc30612003126542474
Public Service Entrp304497814624723
AL RAJHI BANK3038754282094474
Sysco Corp303232786574128
Veeva Systems Inc-Class A302619746147775
Suncor Energy Inc3022159601767586
Central Japan Railway302214432191000
Mitsubishi Electric Corp3021854492416784
DOW Inc302067489797873
Manulife Financial Corp3015381842455764
Splunk Inc300504330170924
Mitsui and Co3001277152063700
Monster Beverage Corp299802803446043
T Rowe Price299069579260834
Vonovia Se298945057543976
Amphenol Corp Class A298843950323913
China Merchant Bank H2986829466646689
Synopsys Inc297908223174558
Constellation Brands Inc A297744990184322
Ericsson AB B2969853263396447
Aflac Inc296813268854731
PPG Industries Inc295942355295171
Bharti Airtel Ltd Comstk2953174244276497
Wolters Kluwer295272960411083
Travelers Cos Inc295132945285135
New Oriental Educatio Sp Adr295104271248250
Chipotle Mexican Grill Inc29441435129817
Johnson Controls International294400753975934
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao2942520543546464
Infineon Tech N2931095181429847
Volvo AB A2921029582062874
Japan Tobacco Inc2916793341566289
Lloyds Banking Group Plc29150099977967041
YUM Brands Inc291414874338914
Compass Group Plc2910900921990375
Bank Central Asia29050873416777400
Eversource Energy290361383363044
Nxp Semiconductors Nv289983622306533
Oriental Land Co289201336216708
Tesco28735569710711854
Prudential Financial Inc286148278503387
Rio Tinto Limited285754090458561
Banco Bradesco SA pref2819054427636920
Transurban Group2816487492997799
Willis Towers Watson Plc281205662149935
Schlumberger Ltd2810297641597962
Nordea Bank ABP Sverige2806716594194764
American Water Works Co Inc280517815231245
Engie2797886652460387
State Street Corp279290771476852
Kroger Co277269561901040
Macquarie Group Ltd276781949380112
Verisk Analytics Inc-Class A276721804173582
Ihs Markit Ltd276510672417647
Ing Groep Nv2765091754312251
Rockwell Intl Corp276488452136268
Marriott Intl Inc276475257310105
PINDUODUO INC-ADR275421672438873
CRH Plc275253690872583
Tokio Marine Holdings274791928691411
Hermes International Npv27462701134900
Celltrion274207559160508
Align Technolgy Inc272822791110914
Zimmer Biomet Holdings Inc272742671227653
Fortescue Metals Group Ltd2725528802879321
Alexion Pharmaceuticals Inc272056134250905
Ansys Inc271898486101195
Yum China Hldgs Inc270702226610773
Terumo Corp270611193733000
XIAOMI CORP-CLASS B27040284518037600
Clorox Co268322032139170
Franco-Nevada Corp267937138211946
Fortinet Inc267195609199069
DBS Group Holdings2667829501981235
Equity Residential264614019469354
Olympus Corp2641489691588800
Samsung SDI Co Ltd26369329593655
Koninklijke DSM NV263199753216186
Motorola Inc262126164201277
Costar Group Inc26115461642431
DOCUSIGN INC261062589189574
Shiseido Co260917033437100
Barclays26042653918611752
New Waste Connections Inc260144361294405
East Japan Railway260075882358698
Nidec Corp259029661442468
Parker-Hannifin Corp258642570149807
NRG Energy Inc258531138772279
Heineken258491586294747
E. On SE2573860632560395
Consolidated Edison Inc257094915368495
Credit Suisse Group2568063722868038
Paccar Inc256516005374625
TWILIO INC - A255992101136126
Twitter Inc255684245849954
MARKETAXESS HOLDINGS INC25543542253091
Volvo AB B2547646291790964
Sika AG254470716152408
Canadian Natural Resourses Ltd2537636651356905
Petrol Brasilerios com2533063266488602
SAUDI TELECOM CO2532773731022571
Incyte Corp253104895269008
Nokia2520509086315806
Williams Co Inc2512799911324838
ADYEN NV25058884419992
NATIONAL COMMERCIAL BANK2505145992505298
Softbank Corp2504807282137600
Palo Alto Networks Inc249914380111735
Resmed Inc249599498167545
Amadeus IT Holding SA248272838488275
DSV A/S248232687240341
Kone B NEW246511024388294
Telefonica SA2464130225298193
PPL Corp246131676906114
Orange2458544572147211
Ford Motor Co2453673864459854
Paychex Inc244265453357757
Magna International -Cl A243960905569687
Saint Gobain243869794762009
Trane Technologies Plc243029383285022
Sandvik AB2427398751519023
Coloplast B242419211159912
Hilton Worldwide Holdings Inc241971256310394
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC2412819231551000
DTE Energy Co241233632234307
Firstenergy Corp241176484600504
BBVA (Bilb-Viz-Arg)2411361107695144
Marvell Technology Group Ltd239861982743217
IAC InterActiveCorp23926453891166
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A239116188129249
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA2369278572590395
Michelin236422438240372
Verisign Inc236244924116541
United Overseas Bank2355997151744477
Xilinx Inc235026814270722
OKTA INC234985003126169
China Life Insurance Co Ltd23493733312949000
Ball Corp234820182349848
Dollar Tree Inc234676941259504
LG Chem Ltd23406047877869
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A233787842120489
Teradyne Inc233727888360906
Welltower Inc233364148456844
LyondellBasell Industries NV233312850365849
Orsted A/S233172690213771
Fastenal Company232758598605996
Aptiv Plc231378508311486
Microchip Technology231298586256138
CBRE Group Inc231120003538927
MCcormick and Co Non VTG shares230457650140886
LafargeHolcim Ltd CHF229637744578953
Ameriprise Financial Inc229538904168140
Swiss Re Ltd229112386337749
Edison International229059355410362
BURLINGTON STORES INC228743149115742
Grainger (W W) Inc22828015277719
Avalonbay Communities Inc227966642153978
Masco Corp226007322510252
Chunghwa Telecom2255122516468000
Transdigm Group Inc Com22550321455922
Glencore Plc22549254611902100
Fleetcor Technologies Inc22509724996600
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S224494683155321
Largan Precision Co Ltd223813787176000
Ametek Inc223747233258173
Mettler Toledo International22318044129060
Cdw Corp222997915211126
OTIS WORLDWIDE CORP222223542440096
Archer-Daniels-Midland Co222105526600417
Kraft Heinz Co221769577756682
Dassault Systemes SA221689453142106
CORTEVA INC221624275848516
SunLife Financial Services of Canada Inc221259521650201
Swedish Match AB221000262332932
Smith and Nephew Plc2204449371136524
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2202729143356200
UPM-Kymmene OYJ219716545799312
Simon Property Group Inc218768690369751
Keysight Technologies Inc218444548220355
Fresenius SE & KGaA217951841480033
Ferrari Nv217833594136979
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES217257712110253
Eisai Co216115088293890
Skyworks Solutions Inc215691991186885
Sun Hung Kai Prop2153719551859833
AmerisourceBergen Corp215235505233953
China Resources Land2149366075600222
Check Point Software Technologies Ltd214787535213098
RWE ST A214644052676864
Dominos Pizza Inc Us21421792859691
Ferguson Plc213519015283593
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2130950808929968
VF Corp212831997384567
Oversea Chinese Banking Corp2123138653584436
D R Horton Inc212219364412289
Vestas Wind System210745503217041
Link Reit2096702602670803
Brown-Forman Corp -Cl B208139980341559
Genmab A/S20809537174947
Mitsubishi Estate2077805711373561
RINGCENTRAL INC-CLASS A20758316381257
Biomarin Pharmaceutical Inc207287159205201
Legal and General Group2071419508247279
Otsuka Holdings Co Ltd207085930497717
Stanley Black and Decker207048782169340
Ameren Corp206421387295509
Fabege AB2063700001800000
Trip.com Group Ltd206116748829415
Mitsui Fudosan Co2050251511111472
Secom Co204981125251600
Kerry Group203880339180362
China Overseas Land2030978686752287
Vivendi SA202059439892932
Bayer Motoren Werke200282552346996
Orix Corp2002160721583860
Realty Income Corp199877758374735
Komatsu1995748651046600
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR199528113637965
Equifax Inc198922186127647
Hyundai Motor Company198082139253954
Akzo Nobel197381852250305
PTT Pcl Nvdr19706806318022047
Waters Corporation196999625104152
Alexandria Real Estate196958885136305
First Rep Bk San Francisco Calif New Com196085484192319
Church & Dwight Co Inc195653639276550
Bank Rakyat Indonesia19541569295111400
CP All Pcl Nvdr1952713709339029
Bridgestone Corp194177506636578
Lennar Corp CL A193545497344723
Panasonic Corp1931866342345763
Wheaton Precious Metals Corp192329040493409
Seattle Genetics Inc192224127128181
Akamai Technologies192136086195249
Take-Two Interactive Software191932205152918
Shinhan Bank191911990788108
Unicredit SPA1918528842289715
Canon Inc191624490985599
Sino Biopharmaceutical18990667412086000
Republic Services189415100234478
Hyundai Mobis188804988115940
Ambev SA1881764048124197
Chinatrust Financial Holding C18804101729755993
COPART INC187997360228736
UNI President Enterprises Co1878847228211491
M3 Inc187460241487800
ACS Actividades Cons Y Serv187360777736356
Kellogg Co187143185300392
Tyson Foods Inc -Cl A187137338321097
Newcrest Mining186751296945370
Corning Inc186632957838127
Kyocera Corp186367528359480
Axis Bank India1862779183670986
Swisscom AG18595434838520
Suntory Beverage & Food Ltd185692473483200
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.01855655953115859
Shionogi and Co185485511349500
Fresenius Medical Care185384379230160
KB Financial Group185250155671559
DNB ASA1847923221384232
Hongkong and China Gas18429602711363487
Asahi Group Holdongs LTD184080221496536
Goodman Group1840110081878888
CMS Energy Corp183980477331597
Legrand183772794287488
Imperial Brands PLC1837496251055678
Kirin Brewery Co183706940918900
Kakao Corp18348826192919
Merck KGaA183060630169857
Carlsberg B183048948147034
Synchrony Financial182887945888666
Scottish and Southern Energy1822844461213842
Laboratory Crp of Amer Hldgs182201470108660
Arthur J Gallagher and Co182168179204562
Mega Financial Holdings Co Ltd18205772218926422
Fortis Inc Canada181275629497149
Deutsche Bank1807820742181754
Neste Ojy180415229492346
Agricultural Bank Of China-H18019801046951000
Kubota Corp1801549221364447
Sunac China Holdings Ltd1795784394313836
TRANSUNION179523561216583
Deutsche Wohnen Ag BR179331068417506
Cardinal Health Inc178169018342600
Nan Ya Plastic1781671638970670
Boston Properties Inc178113001211737
Sampo-Leonia Insurance Comp A177451137507207
Restaurant Brands Intern177312301332078
Skanska AB B176885471924408
Tatneft1768534332328422
Las Vegas Sands Corp176550227396175
Geberit Reg17648184638772
Telekomunikasi Indonesia17627882883949295
Conagra Brands Inc176252544548340
Castellum176205470971900
Northern Trust Corp176132542233594
STMicroelectronics NV176048991742407
Essex Property Trust Inc17583942676409
Ncsoft Corp17558316928486
Cap Gemini175400792179818
CARRIER GLOBAL CORP175342815880324
National Bank Canada175151568396151
Fisher and Paykel174658941972722
Fuji Photo Film Co174338570403600
Veolia Environnement174082730803358
Expeditors Intl lf Washington Inc173547798241203
GODADDY INC - CLASS A172879382230821
Cathay Financial Holding Co Ltd17265270713745095
Henkel AG and Co KgAA VZ171407338203280
Nasdaq Inc171345068154101
3I Group1711217441703287
Assa Abloy B170887853898464
OLD DOMINION FREIGHT LINE170181547110220
SNAP INC - A170116692923710
China Petroleum & Chemical16997329341068400
LG hsehold & healthcare16990048816297
Anglogold Ashanti169898739704876
China Mengniu Dairy Co.1696396684862000
Formosa Plastics 13011696059756462960
MODERNA INC169159374303000
Public Bank BHD1690767474958987
SAUDI ARABIAN OIL CO1687835252080842
Unicharm Corp168661498482200
Subaru Corp168502987809136
Delta Electronics Inc1684476583731770
Regions Financial Corp New1684285601543781
Teleflex Inc16842230649458
Anta Sports Products Ltd1681779791907000
Partners Group Holding Ag16807633121708
CLP Holdings1674842921782414
Nitori Holdings Co Ltd16726414995900
Discover Financial167214077342279
Svenska Handelsbanken A1672004811821356
Oneok Inc167150733452314
Alnylam Pharmaceuticals Inc167015442129021
Xylem Inc166925856263639
Zebra Technologies A16656374567637
Omnicom Group166226622322586
Denso Corp165293627458500
Weyerhaeuser Co164694755813909
S-E Banken A1646261831913368
Quest Diagnostics164165605143586
MS&AD Insurance Group Holdng163675529602193
GEA Group163319357556363
Telia Co AB1632454135007528
KKR & CO INC -A163064179596011
Svenska Cellulosa AB B1628505731418559
Cspc Pharmaceutical Group Ltd1627827608260000
Arch Capital Group Ltd162703911574336
Maxim Integrated Products162625206297102
C H Robinson Worldwide162508178212063
Kansas City Southern161671186116118
NVR Inc1613140885301
BIO-RAD LABORATORIES-A16069084534950
Assicurazioni Generali1605523481159358
Credicorp160459492119456
Enn Energy Holdings Ltd1603309621399800
BOOZ ALLEN HAMILTON HOLDINGS160307181213769
Rogers Communication -Cl B160241697405623
Cooper Cos Inc16022556354315
Hexagon AB160198500305140
Celanese Corp159929635185154
Liberty Broadband C159721896124309
Hang Seng Bank1594875411078600
Country Garden Holdings Co15935595813419511
Pioneer Natural Resources159020344177343
Sompo Holdings Inc.158789725482654
Sunny Optical Tech1584378771225000
Pulte Group158038979487714
PAYCOM SOFTWARE INC15798118555214
COUPA SOFTWARE INC15768153873495
Expedia Inc157457360200495
Tractor Supply Co Com Stk157215026136229
Equinor ASA1568313981103965
SGS Holding N1564449527007
Vulcan Materials Co156162840151432
EQUITABLE HOLDINGS INC155750862847852
Agnico Eagle Mines Common Stock155657940267868
Idex Corp154936653103911
Peugeot SA1546007871089713
Galaxy Entertainment Group Ltd1545780512348800
TYLER TECHNOLOGIES INC15454874743312
Cboe Holdings Inc154466537161326
Singapore Telecom1543606869121100
Broadridge Financial154303825134227
CGI Group Inc A154134631251398
Ferrovial SA153903389579453
Nomura Securities1537956523631907
E Sun Financial Holding Company15375542317927789
Shenzhou International Group1537268511327500
Teleperformance15301069765534
Fubon Financial Hldg Co Ltd15274160411423839
Hartford Finl Service Group Inc152164118403812
Circuit City Stores Carmax152066105177198
Dover Corp152003516164240
CK Asset Holdings Ltd1519075522885937
Western Union Co151852860706493
Woodside Petroleum1517534021031205
Fiat Investments NV1516335141743943
Jack Henry & Associates Inc15158865389027
Sumitomo Corp1507533451342100
Ingenico Group149621903110540
Host Hotels and Resorts Inc1493847541304559
China Gas Holdings Ltd1493267144472600
Ashtead Group Plc149234552508985
Alibaba Health Information Technology Ltd1488029966215043
Daiwa House Inds148685918652986
Swedbank AB1485736311183665
ITC1482736706075166
Pembina Pipeline Corp148246540600121
INVITATION HOMES INC148089739575611
KIRKLAND LAKE GOLD LTD148071263401142
Ss&C Technologies Holdings147543887264680
Australian Stock Exchange147184760258974
Hormel Foods Corp145602402320229
Cellnex Telecom SA145568444274791
Hologic Inc145498014296244
Hochtief145155769164829
Anhui Conch Cement H1450933022153500
Kinross Gold Corp1444664302424080
Fortum OYJ144418278788897
Hennes och Mauritz B144098571936313
Standard Chartered1439872443070375
TAKEAWAY.COM NV143374330136942
Pandora A/S143251030291615
COLES GROUP LTD1431969431437620
Societe Generale143002175961122
SUN COMMUNITIES INC142843313109449
BOC Hong Kong Holdings Ltd1426330405176905
SARTORIUS AG-VORZUG14250571142440
UCB142465669154023
Nucor Corp142248953352874
Grupo Financiero Banorte1422079284575103
Healthpeak Properties Inc142115652584373
Freeport McMoran Inc1420107461561969
MAGAZINE LUIZA SA1419531711286210
Longfor Properties1417474733188500
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1416206111190700
Formosa Chemical N Fiber Corp1415258716210730
Fifth Third Bancorp141354421750065
Samsung Biologics Co Ltd14083764429424
CHINA TOWER CORP LTD-H14078083274058000
First Abu Dhabi Bank1404964214820786
Meiji Holdings Co Ltd140485366199500
Steris Plc14036620591540
Hess Corp140121444290425
Symrise AG139999244137133
Ventas Inc Reit139749173399325
Nec Corp139510281335997
China Resources Ent. Wheelock and Co1391193522581042
KBC Group SA138448833270345
Hewlet Packard Enterprise1383565311491188
Maruti Suzuki India138201061196292
Qorvi Inc137486913134428
Campbell Soup Co137440278283389
Techtronic Industries Co Ltd1372827681621950
Keycorp1365249451222112
M T Bank Corp136180261137773
VMware Inc A13618023195488
Korea Tobacco and Ginseng Corp136099215204634
Intertek Group136024302209841
FMC Corp135808194144327
Ralph Lauren Corp135523490185400
Ulta Beauty Inc13529854660150
Thomson Reuters Corp135176698205983
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC13488226240191
Trimble Incorporated134690425357706
Aviva Plc1343630404398207
United Utilities Group Plc1342111931237792
Firstrand1339198425929288
Resona Holdings Inc1339152524103667
Siam Cment Co THB1 Nvdr1338845811283351
Seagate Technology133707321272134
JXTG Holdings Inc1336305023711132
Essential Utils Inc133515900322192
Mid America Apartment Comm133500437121574
BT Group Plc1334984739694801
Intl Paper Co132921608404612
Hcl Technologies1328597331916732
Arista Networks Inc13285717761825
TRADE DESK INC/THE -CLASS A13272042044721
Duke Realty Corp132649962399140
Itausa Inv SA1325570417780539
China Steel13235954020842172
TDK Corp132314006147299
Western Digital Corp132199294322205
EXACT SCIENCES CORP131800169163913
JM Smucker131766363122704
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1316643327015910
Intact Financial Corp131487331143947
Nitto Denko Corp131091226256988
Occidental Petroleum Corp130906410951754
EPAM SYSTEMS INC13076681860282
TD Ameritrade Holding Corp130297887360039
Nice Systems Ltd12989771473620
Advance Auto Parts Inc12981678699803
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC129599767112655
RPM INTERNATIONAL INC129475481184689
Emirate Telecom Group Co1290791203048277
Omron Corp128871158204171
OTP Bank Regd128673460394574
Extra Space Storage Inc128591094137653
Novozymes A/S B128580815252544
Tiffany and Co128378623117639
Martin Marietta Materials Inc12836779267224
SEI Investments128358630248603
Kia Motors Corp128232320461677
Vipshop Holdings Adr127267164774580
AMCOR PLC1272009851320523
First Financial Holdings Co Ltd12661885117607767
Brambles Inds Ltd1263998711692710
Markel Corp12630171514552
SKF AB B126143437714289
MASIMO CORP12613825857660
Garmin Ltd126107101146297
Standard Bank Group1260046092282554
DELIVERY HERO AG125837486138545
Wirecard AG125821120130271
Alliant Energy Corp125765588268881
Ocado Group Plc125346100492857
Shimano Inc12516421672911
Fortune Brands Home & Security Inc125111785219842
UDR Inc125109165356258
Ally Financial Inc124678905714238
Telenor124527277849077
Wabtec Corp124450248209909
Aeon Co Ltd124172537602100
Semiconductor Manufacturing1237177155498900
Sysmex Corp123539681167842
TELADOC HEALTH INC12316870277757
Suzuki Motor Corp123088677376200
Swiss Life Holding12287919535900
Sonova Holding Ltd12216244560619
Sekisui House122038871697300
Snap-On Inc12203869797362
Nexon Co Ltd Npv122024564602600
Credit Agricole1218841011425385
China Pacific Insurance Gr-H1218504084656432
Cheniere Energy Inc121792753276190
Black Knight Inc121633363169182
Atmos Energy Corp121511585126207
Dollarama Inc121457056356773
Hana Financial Group121406658504881
Genuine Parts Co121114926153038
Nortonlifelock Inc121105291616681
Geely Automobile Holdings1210831019083000
WH Group Ltd12093684015393273
INSULET CORP12092267469532
Energias de Portugal SA1206303672698374
Petrochina12060423437264544
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC12042986742348
Principal Financial Group120200785324611
WAYFAIR INC- CLASS A12016131268314
China Conch Venture Holdings1197537572780300
Intl Flavors and Fragrances11907358295344
MONGODB INC11893235454292
VISTRA ENERGY CORP118581217616414
Japan Exchange Group Inc118184930574622
Endesa SA118035412515441
FNF Group118008320375302
Flutter Entertainment Plc11800547691927
Japan Post Holdings Co Ltd1174958701752300
Li Ning Co1173141123470000
Sage Group1171117251477344
Continental AG116995856121844
Rentokil Initial Plc1168395582008934
PTC INC116837244157605
Halliburton Co116763176986734
Telstra Corp1167265185640995
Colruyt SA116644048210891
VIACOMBS INC USD116634704572705
Elekta B AB1166307741172640
Concho Resources Inc116619447210083
FOX CORP - CLASS A116591260426731
Zalando116346922182605
Grupo Mexico Sa De Cv1162819095267808
Power Corp Canada115933334703084
Baker Hughes Co115849834726108
Robert Half Intl115741148233397
Hydro One Ltd115522058631484
Bank Leumi Le Israel1154366372314141
Malayan Banking1151825267035460
Darden Restaurants Inc115115808158026
OBIC11503505570428
Berkeley Group Holdings Plc114964819234943
Yahoo Corp Jp1149621842910200
Segro Plc1149599921136589
Advanced Info Service Nvdr1149559642010204
Snam SPA1144143952494735
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1142620731172968
Samsung C&T Corp114215688145721
Hollyfrontier Corp113958895374990
Perkinelmer Inc113958870119907
Open Text Corp113633253283133
United Rentals Inc11358200285101
SIEMENS HEALTHINEERS AG113440756240196
Varian Medical11339587797911
WP CAREY INC113387718189462
Pentair PLC113356859311462
Kajima Corp1132066451045400
WIX.COM LTD11297601153094
Dell Technologies Inc Class C112704726245909
Daito Trust Const112699823115983
Weg SA Pref1126907941487555
Huntington Bancshares1126730611313373
SAREPTA THERAPEUTICS INC11194639479504
SK Holdings Co Ltd11179006560207
Asahi Kasei corp1116876651481446
Voya Financial Inc111589773256965
Gold Fields1111456911467681
Otsuka Corp111103065238700
Gartner Inc11065120593619
Edenred109387769269661
Dentsply Sirona Inc109283422247404
Astra International10925328435749800
Centurylink Inc1090574901142119
Persimmon Plc109034778393236
Chubu Elec Power108877184865416
WPP Plc1088027591411731
Andritz AG108712025306618
Svb Financial Group10825611355309
CD PROJEKT SA108242687117205
Beiersdorf108166771107847
NORDSON CORP10814059961755
E*Trade Financial Corp108108756247092
ASE Technology Holding Co1080699195466999
Kingspan Group107806734185605
Croda International Plc107561394176926
Asian Paints Ltd107488372508223
Teva Pharmaceutical ADR107225602883168
Henry Schein Inc107205423181852
Tokyo Gas Co106983879469400
Schindler Holding AG Part Cert10682718448910
Ingersoll Rand Inc106672338396517
Sm Prime Holdings10659128317983900
Bandai Namco Holdings Inc106122701201100
Ono Pharmaceutical106098704398285
Next Plc105986955167559
Aristocrat Leisure Ltd105882838621524
Altice USA Inc- A105819320436463
Citizens Financial Group105793528451643
NetApp Inc105719327256849
APA Group Npv (Stapled Units)1056983371436497
Lojas Renner1056826531404648
Hasbro Inc105649684154526
Allegion Plc105501278113128
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC105478883388322
Pinnacle West Capital105463764144702
Taiwan Cement Corp1053450967815276
Coca Cola HBC AG104683489430439
Taiwan Cooperative Financial10438876216006177
Terna1039365691600878
Quanta Computer Inc1039040944775000
Advantest103859984213300
HALMA PLC103762148393147
Umicore103760962239649
Cognex Corp103555408196310
Liberty Global Inc C103553525515555
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES103462379177156
SAMBA FINANCIAL GROUP1034567381735161
ABIOMED INC10310035147934
JB Hunt Transport Services Inc10294131693729
Qiagen NV EUR102808442249592
Metro Inc102798738268099
Sumitomo Realty and Development102386836383856
Cabot Oil & Gas Corp102293476542797
Hannover Rueckversicherung AG10207430365083
NN Group Nv101962022331448
Vornado Realty Trust101886589276545
Aena SA10180031571257
Avery Dennison Corp10177058794435
Brown Brown Inc101713619266693
A2 MILK CO LTD101682899916072
Sanlam1015307663171102
MGM Mirage101049094595411
Heineken Holding NV101044979126581
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC100905946582721
Spirax Sarco Engineering Plc10077011287960
Julius Baer Group Ltd100703585243120
Tenaga Nasional1005741973844600
West Japan Railway100543347170000
TEMENOS GROUP AG-REG10039215971078
China Shenhua Energy1003694735737501
ROKU INC9968862496468
Exor NV99671475187855
Sands China Ltd Com995767462682800
Logitech International SA99378875184326
Jones Lang Lasalle Inc99141989100691
Emera Inc99068976261818
Lindt Spruengli989456731234
Crown Holdings Inc98892820157488
Informa Plc988803161738648
Lindt Sprungli AG98510395118
VICI PROPERTIES INC98410458515812
Bank Mandiri9840858832967900
Eastman Chemical Co97700940147715
Poste Italiane Spa976551061162162
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr9734742014510694
Country Garden Services Holdings973386972146000
Guangdong Investment Ltd973318155226000
Sumitomo Electric97240323888100
Packaging Corp of America97054443101187
Impala Platinum Holdings970461891385313
Zillow Group Inc - C W/I96868690174944
CHINA MERCHANTS BANK-A966462472103182
Nippon Steel Co966012271073364
Eurofins Scientific9617477415310
Straumann9603156912289
James Hardie Industries Ltd95912717565346
Carrefour95883472660784
Samsung Electro-Mechanics Co9586873999591
Picc Property & Casualty -H9579568911640601
Insurance Australia Group Ltd957319122478702
CHR Hansen Holding A/S95703418108575
AGL Energy Ltd95497451868528
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC95138158204748
MTU Aero Engines Holding AG9510323457107
United Micro Electric9509565919273000
NOTRE DAME INTERMED PAR SA95074301841568
Fair Isaac Corporation9462068124378
Sberbank-Sponsored Adr94615604822916
LEG IMMOBILIEN AG9455446778929
W R Berkley Corp94518547169984
Royal Caribbean Cruises Ltd94455567180882
Elisa Communications OYJ94449174165884
DROPBOX INC-CLASS A94386494434980
Taiwan Mobile943819842833500
Dr Reddys Laboratories94314978195682
Intercontinental Hotels94295798199878
Grifols Sa Par EUR 0.594179347318680
Keurig Dr Pepper Inc94158470359855
Centerpoint Energy Inc94003249556955
Jardine Matheson93947845236946
Loews Corp93938764290819
Pan Pacific Intl93837252490000
Mowi ASA93693324492185
President Chain Store Corp936029501009000
Cincinnati Financial Corp93533144165002
Brenntag AG93476387187806
Power Assets Holdings Limited933673551743896
Steel Dynamics Inc93307322367877
Raymond James Financial Inc92803605136332
Interpublic Group Of Cos92796736567037
Bunzl92703448412134
INNOVENT BIOLOGICS INC925406541612500
Tokyu Corp92458891625232
RIYAD BANK920355832119369
Taisei Corp91983650279300
Porsche Automobile Holding pref91967947173404
Citic Pacific919527149823596
CATALENT INC91790715126184
Hankyu Corp91494326264700
Nisource Inc91460981396774
Kuehne and Nagel International AG9133497965023
Globe Life Inc90985845123604
CI Financial Corp90919796790776
Bajaj Finance Ltd90780569312708
Juniper Networks Inc90680823401345
MTN Group906802912948169
Kyowa Kirin Co LTD90589213354700
Lamb Weston Holdings Inc90520558157154
Kintetsu Group Holdings Co Ltd90513688195547
Misumi Group Inc90420612358500
Guidewire Software Inc9034600390735
CABLE ONE INC902369555165
SLACK TECHNOLOGIES INC- CL A90054344251626
Nissan Motor Co900363222555300
Associated British Foods89843121394084
Axalta Coating Systems Ltd89627520411986
Nomura Research Institute89362585369398
Samsung Sds Co Ltd8935720061803
Annaly Capital Management Inc Reit891236251531666
Loblaw Companies Ltd89102669190704
Banco Do Brasil SA Ord.889830231518182
Barratt Devel889172691478533
Mondi Plc88651414491307
Unibail Rodamco88582817146410
ELANCO ANIMAL HEALTH INC88473196426037
F5 Networks Inc8842706164712
Obayashi Corp88323060988932
Sonic Healthcare Ltd88289526487540
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H8818500315270000
Henkel AG and Co KgAA88065311114432
Hengan Intl Group Co Ltd879649201141500
Sun Pharmaceutical Ind878269401500327
Aurizon Holdings Ltd876664232812766
LKQ Corporation87525118332725
Rakuten Inc873272981016894
Hd Supply Holdings Inc87275562282250
Evonik Industries AG87257378362705
Orkla ASA872294931060767
Standard Life872116982826598
Kon Kpn NV871385143687646
Galapagos Nv8711106047182
RenaissanceRe holdings Ltd8694157653729
Camden Property Trust86888591100506
Hua Nan Financial Hldgs8664019513985701
Hotai Motor Co86565031514000
SCOUT24 AG86553149116738
Mylan NV86539889530922
Nestle India Ltd8638955441035
Dcc Plc Gbp86276916109614
QBE Insurance Group862609971577346
Perrigo Co pLC86256760164068
Bank Of Communications H8622957214808000
Polski Koncern Naftowy86215725534515
Ramsay Health Care86209370193749
Stora Enso OYJ R86204165736473
China Vanke Co LTD H857379782704445
AVANTOR INC85651576483689
Wynn Resorts85589433109139
Albemarle Corp Com Stk85585907116786
Alstom85435778203804
Nippon Building Fund Inc847441321502
Suncorp Group Limited846865461417012
Yamato Transport84551460422200
ON SEMICONDUCTOR CORP84403664528088
LG Electronics Inc84345998184734
Samsung Fire and Marine Insurance8431636554582
Heidelberger Zement84213597171459
AVALARA INC8414342281757
TOP GLOVE CORP BHD841150232607100
Ultratech Cement83930862176910
Danske Bank A/S83903208684882
Inpex Corp838800911290294
Shimao Property837135512077000
Everest Re Group Ltd8361337443517
Stockland Trust Gp835587733715062
Vail Resorts Inc8354852345578
Burberry Group Pls83475016452489
WestRock Company83469932315631
Discovery Communications A83201924408729
Suez SA83184902755047
Asustek Computer Inc830068481246000
Scentre Group828132635578661
Atlantia SpA82773214517107
Yuanta Financial Holding Co Ltd8270002515626964
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A82671439397048
Acuity Brands Inc8266136895032
LG Chemical Ltd82558936163638
SARTORIUS STEDIM BIOTECH8235323233865
Enel Americas SA8222742657674714
Royal Bank of Scotland Group822152605824453
PING AN HEALTHCARE AND TECHN81748422636200
Ajinomoto Co Inc81727129520187
WORLDLINE SA81421557112832
Bid Corp Ltd81257499595063
Fairfax Financial Hldg8109363529490
EVOLUTION GAMING GROUP80949471137156
Toray Industries Inc808752551772896
SILERGY CORP80664611164000
Adecco SA80576273176795
Shaw Communications Inc -Cl B80570399495690
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA805139921534154
Regency Centers Corp80431573188370
Daifuku Co80408743105800
China Resources Gas Group Ltd803890481574000
Hartalega Holdings Bhd802446762889300
Ayala Land8021633113005610
MONCLER SPA79956383221092
Banco Bradesco Common799446282349901
Cimb Group Holdings799175019961848
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA798975525913732
BorgWarner Inc79799375252141
British American Tobacco ADR79764916211157
Universal Health Sevices Inc7970186882161
Franklin Resources Inc79502609430598
Origin Energy793680132044799
NORTHERN STAR RESOURCES LTD79246975815592
Catcher technology792388471157000
Dish Network Corp79120203261474
Sumitomo Metal Mining79066494306900
Dentsu Inc79014968306700
Sirius XM Holdings Inc790072221416842
GLOBANT SA7895764557873
SIBANYE STILLWATER LTD789049164021562
OGE Energy Corp78725951262354
Makita Corp78586025245996
Nippon Shinyaku Co Ltd78538353100500
MTR Corp785143171669005
58 Com Inc Adr78491802168991
New Melrose Industries PLC784245835196001
Whirlpool Corp7841229765628
MOLINA HEALTHCARE INC7831112945861
Qatar Islamic Bank781820071982269
Huazhu Group Ltd78146368221821
ALGONQUIN POWER & UTILITIES78101516587140
Valeo77873439319270
Eiffage7775948687789
Barry Callebaut AG777135284133
Polyus PJSC7766118951399
DATADOG INC - CLASS A77500942117373
Lincoln National Corp77471141213244
Baloise Holdings7720828155387
ArcelorMittal77207757786560
Southwest Airlines77156410239972
Chailease Holding Co Ltd771506382082622
Ionis Pharmaceuticals Inc77015761143214
Live Nation Inc76952408163316
Liberty Media Group-C76843132229225
Alfa Laval AB76645138390648
Sundrug Co Ltd76541381242200
Red Electrica De Espana Redesa76505272442359
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD76333066239869
Powszechny Zaklad Ubezp.762946341067572
OMV AG76271359230583
NATURA &CO HOLDING SA762502841123308
MATCH GROUP INC7623080586636
Quebecor Inc - Cl B76178288362090
Mahindra Mahindra760531861327970
Atos SE75984785108464
Toto75845266203500
STARS GROUP INC/THE75831282296038
Securitas75782550588831
Vodacom Group757208451090060
Swiss Prime Site7557282682208
Autohome Inc-Adr7547736199169
SAUDI BRITISH BANK754222451268141
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR75363908621215
Bouygues75363766253581
Iron Mountain Inc75319931302407
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS75315030358643
Lennox International Inc7525941837251
Rumo Sa751411801857655
Ampol Ltd75101684423431
EPIROC AB A75095869697917
Japan Real Estate Investment750114051506
Shandong Weigao Gp Med H749966204252000
Carnival Corp74958722476500
Caixabank SA749244063964097
Mitsubishi Heavy Ind74866703308600
FLIR Systems Inc74737211172770
Cochlear Limited7466426560413
Diamondback Energy Inc74664216175553
Aisin Seiki Co74474162252100
Erste Group Bank AG74404330334979
Smith Corp73886902165489
Manpower Group73879605108860
Stora Enso OYJ R73861072631561
Kepco Korea Elect. Power73725951443407
Gecina7362752058838
Ubisoft Entertainment SA73576681100623
DaVita Inc7355758397555
Kansai Elec Power73394719785889
A P Moller Maersk A/S733212947495
Uniper Se73238477248875
Localiza Rent A Car SA731990151071591
Remgro73191819934673
Amorepacific Corp (New)7317743057583
BEIGENE LTD-ADR7314774546601
Telus Corp physical shares73025354434665
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A7289521484740
SAUDI ARABIAN MINING CO72776390772936
Raia Drogasil Sa Com Npv72714324359151
Toyoda Auto Loom72696254149562
Keisei Electric Railway Co72695272238118
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock72649129206874
BCE Inc72625954182150
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD72624714103399
BANQUE SAUDI FRANSI72493638972682
Osaka Gas Co72468035383400
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS72431227245885
Isuzu Motors72398582831825
Molson Coors Brewing Company72389077197431
OWENS CORNING72259339144142
CNH Industrial Nv722209221150062
Mitsubishi Chemical Holdings721928851312300
XPO LOGISTICS INC7211735997934
Ascendas Real Estate Inv Trt717618973376350
Vifor Pharma AG7174910650590
St James Place Plc71729760639179
Sodexho Alliance71694941104265
American Capital Agency Corp Reit Fund71674119591255
Puma71620064104346
Smiths Group71524207445864
AVENUE SUPERMARTS LTD71334097242059
Dexus Property Group713099171237085
Ipsen7118831294031
Bank Hapoalim709628521261650
Solvay SA7088701191961
Federal Realty Investment Trus7081302485963
Coway Co Ltd70770051133813
China National Building MA H706873266492000
Taishin Financial Holdings Co7064952917063791
EVOLUTION MINING LTD705328051764586
Sm Investments70492345402312
RSA Insurance Group PLC704483561460305
Alleghany Corp7020736714314
Rohm Co70153543111600
AROUNDTOWN SA700270841219632
Yamaha Corp69854350152900
Publicis Groupe69837821235070
Severn Trent69729625240124
Lojas Americanas SA - Pref696868411303765
Hargreaves Lansdown Plc69578746339845
Jazz Pharmaceuticals Plc6957467363300
Yy Inc Adr69532473106982
China Telecom Corp Ltd H6950849424480000
Trend Micro Inc69484835133519
Discovery Communications C69461713378509
Unilever Indonesia6945729413271900
Capitaland Ltd693368533314200
Lixil Group Corp69326545508044
Kikkoman Corp69257766146900
South32 Ltd AU692323375333345
Ugi Corp69211855225190
Pegatron Corporation691670713413000
TEAMVIEWER AG68886850139058
GDS HOLDINGS LTD - ADR68835433123712
Aramark68667580277464
CF Industries Holdings Inc68635114238124
Santos Limited685330201931981
Groupe Bruxelles Lambert SA6843149887825
Cemex Cpo6824321327202514
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING68149192790000
Telefonica Brasil67845663790814
Commercial Intl Bank Egypt SA677400091837086
Taylor Woodrow676928123792146
Novatek Microelectronics Corp676915611033000
China Evergrande Group676600953217190
Banco De Chile6762615680839918
JSR Corp67612054378700
Ayala Corp67481088491010
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR674709123966000
Smurfit Kappa Group Plc67421871219317
Tosoh Corp67214523508900
Titan Industries67182828556228
Sealed Air Corp67008918221449
Naturgy Energy Group SA66979674377494
HK Trust and HKT Ltd668592484891800
Suzano Papel e Celulose SA NPV66793133973486
Industries Qatar666884633246375
State Bank Of India665822473160694
Land Securities Group Plc66491017866416
Odakyu Elec Railway66423429289800
Wsp Global Inc66412313111839
NTT Data Corp66318952607600
Realtek Semiconductor66299670794684
FINECOBANK SPA66242166591190
Rollins Inc66164720165396
Hufvudstaden AB A66042000540000
Mobile Telesystems ADR66039280758248
Admiral Group Plc65961146245564
Arkema6595277475798
Electricite de France65866510753377
Auto Trader Group Plc65799753999903
Boliden AB65678550312755
Assurant Inc6563534667589
ALINMA BANK656105811758313
China Jinmao Holdings Group Limited655617299236000
LASERTEC CORP6553450482500
Nippon Paint Co6547567998000
Lear Corp6542537662494
Woori Financial Group Inc65376672885696
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas65330598748107
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD650071061051387
Yaskawa Elec Corp64924309194100
Lion Corp64820613313200
Lenovo Group Ltd6461510212910000
Johnson Matthey64456778254379
Daiwa Secs Group643785821616702
Nippon Express Co64364093133600
Power Grid Corp Of India640985383138656
China Minsheng Banking-H639990609742412
SinoPac Holdings Company6390522916965588
Marubeni Corp638976061403100
HEICO CORP-CLASS A6383876378999
Tsuruha Holdings Inc6361296445003
BUDWEISER BREWING CO APAC LT636039572293500
Liberty Sirius Group-C63568340184494
Vereit Inc635125771182478
SAUDI ELECTRICITY CO634905321499794
ZAI LAB LTD-ADR6331245389337
SSAB Svenskt Stal AB B632366542618495
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR632035973997400
Kurita Water Ind63125840242200
Prysmian Spa63014178315221
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI630090971355000
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1262946047319294
Mirvac Group629024564219118
China Development Financial Hl6279978922071400
PINTEREST INC- CLASS A62798535328352
Charoen Pokphand Foods-Nvdr627274196632802
Pearson626760611058261
Israel Chemicals Ltd625279481944058
New World Development Co624811506197129
Masraf Al Rayan623957116248532
Pan American Silver Corp62328533235015
Saputo Inc62320547267399
Minebea Mitsumi Inc62286526366500
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR62236968211479
Sasol62219726971321
China Citic Bank H6195924114927000
Byd Co H619520221079500
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A61896847587041
Covestro Ag61821617168901
Galp Energia61796971506501
SK Telecom Co Ltd6174456336062
ALMARAI CO61725835460114
Weston (George) Ltd6169098790930
Santen Pharmaceutical61548199364365
Haier Electronics Group Co Ltd615475882320000
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Citic Securities Co Ltd-H613442343511500
Bdo Unibank Inc612186163372637
Wilmar International Ltd611656412300800
ACCTON TECHNOLOGY CORP61111100861000
Yara International ASA61101900183510
Nagoya Railroad Co61048917218400
Want Want China Holdings Ltd610289418962000
Surgutneftegaz USD6077753011141940
SBI LIFE INSURANCE CO LTD60743536629789
AAC Technologies Holdings607138161201500
Medibank Private Ltd605399603328877
IQIYI INC-ADR60500705377214
HLB INC6038612261183
Brothers Industries60176068339500
Barclays Africa Group Ltd600602901285221
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO60054609305993
Howmet Aerospace Inc60027595460139
Abu Dhabi Commercial Bank600045844944826
Ageas59945930173045
Bunge Limited59806251160863
Anglo American Platinum5979376793607
Toyota Tsusho Corp59674701247028
Sydney Airport595266841567351
EMS-Chemie Holding AG-Reg594893098583
Autoliv Inc5941492894802
Shimadzu Corp59265451232600
Surgutneftegaz Pref (RUB)5908198412224507
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr590374732244540
Gvc Holdings Plc58863748614861
Newell Brands Inc58730643454748
BB Seguridade Participacoes586879111239636
FOX CORP- CLASS B58616140217734
Petronas Chemicals Group585147844315400
Knight-Swift Transportation Holdings Inc58461739155917
Mohawk Industries5835390064514
Aegon NV583444562156893
Schindler Holding AG Reg5834198926759
Sabesp Cia Saneame58334562598039
Jeronimo Martins58249271361310
National Retail Properties58097504184987
IPG Photonics Corp5804747838933
AGC Inc58046889210900
Arrow Electronics Inc5800454788170
Keppel Corp579329641430100
Lend Lease Group57850165694611
SSAB Svenskt Stal AB A578471322345788
Israel Discount Bank A578450511991273
Central Pattana Pcl Nvdr577238063811103
East West Bancorp Inc57625749171565
Reinsurance Group Of America5735240265243
Zions Bancorporation57245669183528
Beijing Enterprices Water GR5723710815395888
Sun Art Retail Group Ltd572284294129000
NEXI SPA57153799364415
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A570785152417999
Groupe Eurotunnel SA57036198403060
Accor56992170205077
ASAHI INTECC CO LTD56954669202200
Canadian Tire Corp l A5693398766491
SBI Holdings Inc56879776279470
China Unicom Hong Kong Ltd5684034610936000
Lundin Petroleum AB56837577239821
GN Store Nordic56698241112598
Lite-On Technology Corp564686203720921
Teck Cominco Limited56436490586419
Ricoh Co56391319800800
CDK Global Inc56336634148404
Dialog Group Bhd562240546647162
Signature Bank5604805157978
Nabtesco Corp56036476191637
Weichaii Power Co Ltd-H560359293326780
Disco Corp5597224225600
TMX Group Ltd5594736961669
Recordati Spa55921869130415
Sekisui Chemical55850984429000
Morrison Supermarket557936172561778
GPT Group556172362219151
Tech Mahindra Ltd55405181817857
Treasury Wine Estates Ltd55388056856762
Yakult Honsha Co5523172997300
Amada Holdings Co Ltd55168549667100
Far East One Telecommunication551353452704000
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes549625132122530
Digi Com549574185528500
B2GOLD CORP549386611106728
OLD MUTUAL LTD548643018428651
Wheelock and Company54838786822000
OTE (Hellenic Telecom)54645813411973
American Financial Group Inc5455978994968
Comerica Inc54408858154605
Idemitsu Kosan LTD54384124267208
B2W Cia Global Varcom54326224341074
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA54298880338974
ARAB NATIONAL BANK542976741046750
Nippon Prologis Reit Inc542825362100
Canadian Utilities l A54273225241689
Wipro542598912031599
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR5416025857074
Trelleborg B54128503408980
Henderson Land Dev540355141525034
Equatorial Energia SA540221441504981
Tingyi Cayman Isln Hldg Co539601843342000
Schroders53884254152581
Tobu Railway Co53850749163300
Fosun International537921424366208
Nielsen Holdings PLC53779704384232
Kingfisher Plc537288652210295
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD53693644140876
Advantech Co Ltd53689671586626
Bausch Health Cos Inc53658371303169
Campari53458299696146
Sinopharm Group Co-H533955642239170
Cameco Corp53301970525892
Formosa Petrochemical Corp532695551895000
Square Enix Co Ltd53115474116700
Lanxess AG53040635103867
Southern Copper Corp52953090151391
BILIBILI INC-SPONSORED ADR52765390165503
Koito Manufacturing Co52680724131500
KNORR-BREMSE AG5254160652321
Kasikornbank Pcl-Nvdr525410421777822
Hikari Tsushin Inc5251348025000
Swatch Group I5241960927742
Biomerieux5240829641916
Hang Lung Properties523488412556425
NIO INC - ADR523466981194393
Bancolombia Sa-Pref52238360806122
Cenovus Energy Inc520978331173740
DIASORIN SPA5198968227868
CLICKS GROUP LTD51973256412670
Sainsbury (J)519306322286082
AMUNDI SA5189397773075
GAP Inc51819856521798
Ingredion Inc5167727165206
Volkswagen AG5167501533596
Orica Limited51668712459443
Dabur India Ltd51578654904527
Randstad Hldgs51423872123160
Jardine Strategic Hldgs Ltd51412998256562
CCL Industries Inc Cl B51298110158711
Dai Nippon Printing Co Ltd51272410242900
Spark New Zealand Ltd511944441953509
China Resources Cement511922034364000
National Oilwell Varco Inc51177121432484
Ceska Energeticke Zavody (Cez)51174894266216
Nihon M&A Center Inc51038207127400
Coca-Cola Amatil50989638897577
Daiwa House Reit Investment Co509747882219
PTT Global Chemical508524263700397
News Corporation Inc Class A50812714444828
T D Holdings Inc50808110611200
FamilyMart UNY Holdings Co Ltd50788049296000
Bajaj Auto50784957146789
Hero Honda Motors50678844176676
Shin Kong Finl Hldgs5064942719369265
Altagas Ltd50596064494807
Asia Cement Corp504797293652178
JG Summit Holdings Inc504450345048230
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc503594781576391
YAGEO CORPORATION50315712422010
Wharf real estate investment502150101339865
Aspen Pharmacare Hldgs50132269637226
AMP Limited500627254503088
Mediobanca SpA49989154743908
Direct Line Insurance Group499014821578994
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL49862035387465
Grupo Televisa S A B De CV497979464247321
Chang Hwa Commercial Bank497692698326796
Nomura Real Estate Master Fund497450274432
Computershare Limited49712234578594
Godrej Consumer Products49610638626919
Medipal Holdings Corp49482409270900
Petronas Gas494499831260200
Great West Lifeco Inc49436572310351
SAVOLA49433998463292
Orion Oyj49403063103939
AstraZeneca4933310048700
Kghm Polska Miedz49299386235217
Tsingtao Brewery Co Ltd-H49278496736000
Charoen Pokphand Indon4906032413091900
Gmo Pamyment Gateway Icn4903823046200
Eicher Motors Ltd4879732822670
Kyushu Railway Company48788587187500
Siemens Gamesa Renewable Energy48765617304553
Mizrahi Tefahot Bank Ltd48750622264388
Soquimich B48661446199211
Rea Group Ltd4866125373261
Momo Inc-Spon Adr48653004265794
WIN SEMICONDUCTORS CORP48607494573000
Tabcorp Holdings Ltd485955352264081
SG HOLDINGS CO LTD48555432160400
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg484371441009000
Bharat Petroleum Corp Ltd483159151143098
Enagas SA48274278215316
Peoples United Financial Inc48255162444195
M&G PLC482263162886224
Nissan Chemical Corporation48193892115000
Toppan Printing Co48077065299700
Genting Singapore Plc480747178853263
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD480525376792420
ICA Gruppen AB47965755111109
GLP J-REIT479491783921
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A47939893244584
Maxis BHD478670173956300
Gerdau pref478262041864948
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA477006591170480
JD SPORTS FASHION PLC47590570606438
Richter Gedeon Nyrt47376977235944
Shoprite Holdings47332218800571
EMIRATES NBD PJSC473232582118295
Nissin Food Prods4731632061700
United Phosphorus47213270898448
Evraz Group Sa Ord471924631366683
Ecopetrol SA470969758999956
Athene Holding Ltd-Class A46936671170453
China Communic Constru-H469337427849000
Scor SE46930606188303
Magnit Ojsc4681611988532
Inter Rao Ues CLS4681587168321302
Klepierre46718884218650
Severstal46709843364494
Oil Natural Gas Corp467093414478033
Mosaic Co/The46635624395664
Kingsoft Corp Ltd466289241484911
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A465693452166592
Commerzbank AG464325121179517
Coca-Cola European Partners USD46416557127830
HEICO CORP4636269048243
Grupo Bimbo Sa De Cv463235662901373
Erie Indemnity Company4627765127510
Wistron Corp460630895076126
China Everbright Intl Ltd459492569180592
PARKLAND FUEL CORP45713845169409
Samsung Life Insurance45581301124272
Brilliance China Automotive455550095386000
Schibsted ASA - B shares45542601194697
Cipla45452253576127
British Land Co45413013879451
Sumitomo Chemical453240711552300
Turkiye Garanti Bankasi451771014046835
Seek Ltd45165659345881
Japan Post Insurance Co Ltd45134876377300
New China Life Insurance Co Ltd451240701470800
S-Oil Corporation Ord4491476079869
NEC Electronics Corp44902503893800
China Taiping Insurance Hold448349213054514
ETIHAD ETISALAT CO44789578667737
Ultrapar Participacoes SA Com Npv447684401323571
Home Product Center Plc-Nvdr4474647210027010
IHH Healthcare BHD446680413718700
KION GROUP AG4460239880854
Pigeon Corp44561273119700
Compal Electronics444906797522000
Coca-Cola European Partners Eur44402304120794
Bajaj Finserv Ltd4438187369182
XEROX HOLDINGS CORP44332060276244
Honam Petrochemical4428605530630
Fibra Uno Administracion SA439476445544041
Jefferies Financial Group43889841319534
Industrivarden AB C43864163202139
A P Moller Maersk438542364789
Epiroc AB B43812658406614
Empresas Copec SA43764561685789
Bco Santander Chile New43667173110759748
AMBU A/S-B43631626139405
Mitsui Chemicals43603363228200
Korea Zinc Co Ltd4349426415061
First Quantum Minerals Ltd43462404707130
Grupo Aeroportuario43454824621910
City Developments Ltd43454800768200
Koninklijke Vopak NV4341033186582
Industrivarden AB A43301297199178
Orbia Advance Corp SAB de CV432552993045485
Globalwafers Co Ltd43188814368000
Teva Pharmaceutical Ltd43179912356218
Keihan Holdings Co Ltd4316015597400
Tohoku Elec Power43137868448504
Electric Power D Ord43104985248609
Bluescope Steel Ltd43089445571143
Electrolux AB B43072743269373
Inter Pipeline Ltd43071612478484
Sul America Units43011685523581
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A4282411867536
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A427158383049816
Delta Air Lines Inc42575509172881
ORPEA4256488338635
Keio Electric Railway4239508177500
Vicinity Centres423852894135200
Cheung Kong Infrastructure Hldgs42379718856000
Aurobindo Pharma Ltd42329672466588
SEB SA4232055732415
Novolipetsk Steel423168312258628
Yamaha Motor co Ltd42278972310418
Singapore Tech Enginering422154021920000
Far Eastern Textile421329084948596
Kose Corp4206265334300
Guangzhou Automobile Group-H420298475374400
BRITANNIA INDUSTRIES LTD4201182698387
Toho Co (Film)41921687122500
Hong Kong Land Holding419069771104200
DP World Ltd41859044278817
Peoples Insurance Co4185050514554200
PEPTIDREAM INC41785143101900
Sino Land Co417606793638352
Whitbread Hldgs Plc41759529144212
IA FINANCIAL CORP INC41727557134420
JFE Holdings Inc41720007614177
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A41686654276796
Taiwan High Speed Rail Corp416735043509000
Imperial Oil Ltd41610637263740
BARITO PACIFIC TBK PT4155152447993500
Axiata Group415095484932948
Seibu Holdings Inc41459594334800
United Internet AG41438412104821
Brasil Food SA41431572993573
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR413480293587400
Klabin units412139041170880
Reinet Investment SCA ZA41054260249012
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)41040075709375
Japan Retail Fund Investment409700553217
Covivio4086054963713
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT40858565413278
Oil Search Ltd408419511847524
Bidvest Group40822863509088
Bts Group Holdings Pcl NVDR4078016511595557
RMB Holdings407519941352973
Orion Corp NE NPV4068335840656
Akbank406707445080266
Sony Financial Holdings INC40634475182200
CAE Inc40481090272714
Amcor Limited40450008417130
Toyo Suisan Kaisha4044405383800
Capitalmall Trust403868282845800
Grupo Aeroportuario De Sur-B40333927357320
Lupin40292202373757
Nanya Technology Corp402249062150000
Powertech Technology Inc402231941273000
IT Holding40110380198500
Auckland International Airport Ltd400723981022880
Cmpc Empresas400211412013754
Oji Holdings Co39930855867500
Welcia Holdings Co Ltd3988954851100
Konami Holdings Corp39884396121900
Marui Co39883803232100
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL3971273540614
Vedanta Ltd397019023311301
Huatai Securities Co LTD-H395389232616500
WUXI APPTEC CO LTD-H39516395385952
Keyera Corp39434146253162
JARIR MARKETING CO39409796111557
Tryg A/S39325343148244
MULTICHOICE GROUP LTD39314487801366
Northam Platinum39290590637628
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H392804032362400
ORIX JREIT INC392664972883
Line Corp3915221384900
Divis Laboratories Ltd39136339131188
Alrosa AO390950594222852
Misc BHD390641612166800
Onex Corp3903082288932
Singapore Airlines389889091423782
McDonalds Holdings Co Japan3897213079200
China Resources Power Holding389706243619094
Growthpoint Properties Ltd389680775283038
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A38898250107600
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd388923711543000
Hyundai Robotics Co Ltd3883368917969
Tokyu Fudosan Holdings Corp38816513784729
Wartsila38767573496480
Lpp Sa387572692334
Capitec Bank Holdings Ltd3869701378535
Coal India386909562180577
Kimberly Clark de Mexico S A B386672682553512
Kangwon Land38600762204953
Shree Cement Ltd3858063014707
Hypera SA38575674633453
AVEVA GROUP PLC3841382582928
Sime Darby Plantation BHD383061613549844
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln138225836306640
ITV Plc382012033844536
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE38132231391357
Hitachi Construction Machine38112291153300
Hamamatsu Photonics KK3806568692346
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI380636317077297
Antofagasta plc38055612358724
Emaar Properties Pjsc379763085820685
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD37962142125100
IND & COMM BK OF CHINA-A378426475559940
Bangkok Expressway And Metro Plc3776597012843020
PIDILITE INDUSTRIES LTD37708392204423
Hiwin Technologies Corp37678290387931
Discovery Holdings37652663692814
Monotaro Co Ltd37636836105100
Telecom Italia SpA Ord3759870710234326
Empire Co Ltd A37584581179591
Ritchie Bros Auctioneers Inc3757144593550
Norsk Hydro ASA375566271488480
Aercap Holdings Nv37463904122079
NGK Insulators37428002269700
Daelim Industrial Co Ltd3739563950454
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo37391467455151
Remy Cointreau SA3733333532845
GENSCRIPT BIOTECH CORP372245241748000
Oracle Corp Japan3715275034200
Yamazaki Baking Co37067964227300
Electrecity General Pcl Nvdr37064471454400
CGN Power Co Ltd-H3702734117789427
INFO EDGE INDIA LTD37007618114922
Coca Cola Femsa S A36984972884193
Holmen AB B36976160122600
Alfresa Holdings Corp36872363197500
Tim Participacoes SA368326111497800
Zhen Ding Technology Holding Ltd36799804945700
PING AN BANK CO LTD-A366661662063394
Vanguard International Semi366420051608000
ZIijin Mining Group Co Ltd-H366375399698000
Hyundai Engineering And Const36617357137288
Haitong Securities Co Ltd-H366111154923909
Ryman Healthcare Ltd36588642465215
Gjensidige Forsikring ASA36459532210821
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A36422653228305
Proximus SA36413226178841
Yamana Gold Inc36389626744467
Banco Santander (Brasil) SA36350118723588
Clariant36341541203076
Singapore Exchange Limited36311482658200
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD362546624798326
Hoshizaki Corp3624125747100
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A36191791964265
DINO POLSKA SA3613341581790
Telecom Italia SpA Savings360756749530305
Giant Manufacturing36075248490000
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd36065983267500
Keikyu Corp36013366233368
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc35995633188300
CHINA VANKE CO LTD -A359904751007480
Kasikornbank Fgn359204511203400
Grasim Industries Ltd35844135485767
BANK ALBILAD35843682649908
Pou Chen Corp358128833913000
Micro-Star International Co358072171106000
DYNATRACE INC35781571104357
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A357003657936600
Adani Ports and Special Economic Zone35692188848534
Nedbank Group35663435629017
Commercial Bank Of Qatar Qsc356623183616807
Turkcell Iletisim Hizmet AS356449131843505
Capitacommercial Trust356439552988664
Japan Post Bank Co Ltd35587574465100
Tata Motors Ltd Equity355855032980279
Meridian Energy Ltd355835251260729
Ppb Group Berhad35506087951360
Indian Oil Corp Ltd354492263339109
Samsung Heavy Industries35423079790323
Atlas Copco Ltd -Class I35369895132057
Au Optronics Corp3532175114491000
Yamada Denki35305084786070
Kimco Realty Corp35251658302915
ZTE Corp-H352351641343400
Sohgo Security Services3523238076400
LG Display35181790416513
KWG Property Holding Ltd351722162452500
Cyberagent Inc3516960475700
William Demant35120772134199
Universal Robina Corp350555021450300
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L350536832316000
QATAR FUEL QSC35027644817507
Zee Entertainment Ent350159701422438
Mazda Motor Corp34963045585801
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA34931912108844
Moscow Exchange Micex348301142223754
Inventec Co Ltd348174944491755
Energy Absolute Pcl-Nvdr347947552803200
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD34747281183259
NEMETSCHEK SE3469707447330
Kuala Lumpur Kepong34688373716765
IOI Corp346793483623700
Gruma B Sa De Cv34587159346098
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr34494580227923
Hikma Pharmaceuticals Plc34439439121287
Concordia Financial Group Ltd343947231134600
Gildan Activewear Inc34364107239769
A-LIVING SERVICES CO LTD-U34345933653250
Semen Gresik342937465457900
Feng Tay Enterprise Co Ltd34256118593215
Hindalco Industries Ltd342020641958315
United Spirits34191979481881
Itochu Techno-Science Corp34116930105800
LAND & HOUSES PUB - NVDR3410498415085024
Genting340537413526200
Interconexion Electrica Sa34018930689019
Invesco Ltd USA34013700435797
Qatar Electricity and Water Co33975118855866
Airtac International Group33883059219000
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A33876735534602
Sina Corp33855072112857
Bank Negara Indonesia3385027313196900
Jsw Steel Ltd338004091421650
Arca Continental33787264782038
Great Wall Motor Company H337537565633500
OPAP SA33723418367492
THK Co Ltd33713998131300
Tenaris SA33689112530657
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP33687788800000
Polymetal International Plc GB33682892179395
Neles OYJ33599700107438
Hong Leong Bank335703241099951
Park24 Co Ltd33534206180200
Kroton Educacional SA334597252927505
Mr Price Group33409428457201
Sumco Corp33392227234100
Kulun Energy Co Ltd333884485968000
Taiheiyo Cement33318296151200
Amerco Uhal3331566111054
Showa Denko K K33307853150800
Kuraray Co33205308331900
Swire Properties Ltd331673711506418
Pennon Group33030702242867
Yokogawa Electric33004039239900
CARLYLE GROUP INC/THE32984720122397
Nikon Corp32960629387300
CIA BRASILEIRA DE DISTRIBUIC32931450276548
WPG Holdings Co328796222653760
Siam Commercial Bank P-Nvdr327801391449903
Cosan SA32777959262579
Enel Chile3272947145645392
CJ Cheiljedang Corp3269080514225
Hotel Shilla Co Ltd3266904052547
KOC Holding AS326254251353752
Raiffeisen Bank International AG32613875184515
Synnex Technolgy Intl Corp325667752296700
CRRC Corp Ltd325104867322892
Nepi Rockcastle Plc32347260632568
Casio Computer Co32333189199000
EQT AB32303899204844
SOFINA3223286512668
International Container Ter Se322315551933530
Nippon Sanso Corp32155382199700
Marico Ltd32146157785252
Husqvarna B32078346456047
Emart Co3203526936607
NGK Spark Plug Co31970945214700
Liberty Global Plc A31930235154591
Falabella318642931343238
Fuji Electric Co Ltd31832907125400
United Tractors318052583006200
Altice Nv A31785192823578
Aéroports de Paris3177885031176
Kumba Iron Ore31777363121690
Exxaro Resources31776830454102
Centrica317695947039955
Telenet Group Holding3176136878621
Mitsubishi Gas Chemical Co31744763225400
Industrial Bank Of Korea31718577463132
RHB Bank316986342931600
China Life Insurance Co Ltd316233004780421
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A31616773418118
Genting Malaysia315054095558500
JGC Corp31482006322708
CITIC SECURITIES CO-A314660411042300
Travelsky Technology314478871682000
Cimic Group Ltd31447397190560
GSX TECHEDU INC- ADR3139837191078
Swire Pacific A31362278597185
Polish Oil and Gas313119613052352
Phil Long Distance Tel31297379136050
Lundbergs B3128377470618
Wynn Macau Ltd312532431927040
Cencosud312145322611957
Kalbe Farma3121267434880400
Jumbo SA31205186177593
Korea Investment Hldg3120043874009
SP Ausnet311311652736933
Venture MFG31096548291700
Seiko Epson Corp31048477290400
Weibo Corp Adr31038621105135
Oest Elektrizitatswirts3102714872783
Eclat Textile Company Ltd31013654321892
Taiwan Business Bank309775369171387
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD308701652193000
Cheng Shin Ind308696692933818
WIWYNN CORP30837590130000
Dongbu Insurance Co3081208686334
Far East Horizon Limited307574793646853
WALSIN TECHNOLOGY CORP30756651520000
VALMONT INDUSTRIES3074652228454
Alfa S.A.B DE CV307167935664581
Dongfeng Motor Group305908214966000
NH Foods Ltd3057546986000
Havells India Ltd30498848448689
Wharf Holdings304181471768000
Hyundai Glovis Co3036831534403
Kakaku Com Inc30293622129500
Gail India302447722531682
Banco De Credito Inversion3020847491919
Spar Group Za30203339308167
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST301864712188700
PETRONET LNG LTD30170985999949
Suzuken Co Ltd3014776189900
Hulic Co Ltd30126641314631
China Galaxy Securities Co H299105766341971
Gome Electrical Appliances2990458420887013
Woolworths Holdings297752291738287
Aboitiz Equity Ventures296380223548010
Thyssen Krupp29628429438869
Yuhan Corp2954310974948
Persol Holdings Co Ltd29526917235500
Teijin29461067192300
Nisshin Flour Mill29374688198755
LUNDIN MINING CORP29328556628455
51JOB INC-ADR2925069445534
Buenaventura Minas ADR29239168381460
Alibaba Pictures Group Ltd2922677824292179
Faurecia SA2919309274514
Magnit GDR29178158251330
Shizuoka Bank29147568482806
Hakuhodo Dy Holdings Inc29107531250700
CHINA STATE CONSTRUCTION -A290892504332300
Tupras Turkiye Petrol Rafine29051214234748
Beijing Enterprises Hldgs29046994897500
H. Lundbeck A/S2904103977769
Bank of East Asia290067641398452
China Railway Construction-H289574693361500
LG Innotek Co2892929424686
Isetan Mitsukoshi HD28922467463900
EssilorLuxottica2873986523063
LG Telecom Ltd28728391284924
Indorama Ventures Pcl Nvdr287181303186001
Acer Inc287030655376282
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV2869703626309
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L286935252176000
SHENZHEN INTL HOLDINGS286784231839229
Harvey Norman Holding286515331311327
China Cinda Asset Manageme-H2864350515978111
DOUZONE BIZON CO LTD2862384230832
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A286213494213241
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)285716303894467
Hyundai Motor Co Ltd2854281159727
ASM Pacific Technology28536059315400
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A28528232217819
MERCARI INC2846582798800
USS Co Ltd28458184173500
United Urban Investment Corp284126692877
Bankinter SA28390019679940
Liberty Siriusxm Group2836553182392
SINOTRUK HONG KONG LTD282999071194000
Fuchs Petrolub Se -Pref2829552773415
Innolux Display Corporation2819252714128429
Eregli Demir Ve Celik Fabrik281638482461751
Cyfrowy Polsat Sa28156262440628
Aldar Properties Pjsc281474436446218
SES Global28142235374822
Promotora y Operadoa De Inf28087489379260
SEAZEN GROUP LTD278565283112000
Bollore Investissement SA27794587952602
CHINA MINSHENG BANKING-A277874813665872
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR277853201182600
Samsung Enginnering Co Ltd27781952294425
China Medical System Holding277632572673900
Chiba Bank27762447638900
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO277547151291555
CHINA LITERATURE LTD27631794509800
Indocement Tunggal Prakarsa276315333167900
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A275983741383599
China Merchant Holding275398112330961
China Longyuan Power Group274773485653000
Aselsan Elektronik Sanayi27457864607736
NSK Ltd27388228390362
Agile Property Holdings Ltd273282072632000
Hanon Systems27321476355481
Engie Brasil SA27320350363465
3Sbio Inc271882342305900
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H27142281911500
Komercni Banka AS CK 50026869393128721
Piramal Enterprises Ltd26848767184044
Kingboard Holding268112081147500
VTB Bank (JSC) RUB267831095309083258
BERGER PAINTS INDIA LTD26749612430008
Blackberry LTD26718894533786
Chicony Electronics Co Ltd26712552970691
Wendel Investissem2669468928844
Gudang Garam26693945869800
Thai Oil Pcl Nvdr266807151931103
Mirae Asset Daewoo Co26640336541927
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC265115191277986
Yangzijiang Shipbuilding264933533996300
Dubai Islamic Bank264820252946744
Liberty Broadband A2642621420958
Natixis Banques Populaires263254881179673
Pargesa Holdings2631258536580
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A26295927680400
China Communications Servi-H262790014160400
Ambuja Cements261923341107127
Bangkok Bank Public Co-Nvdr26134430765633
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR26040078124778
JUBILANT FOODWORKS LTD26032065123710
WISETECH GLOBAL LTD26015452191772
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A25893847339900
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD25889045569415
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS25868352148498
MAPLETREE LOGISTICS TRUST257652471923900
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD2572960087760
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A25694447679360
SPX Corp2565411667463
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA25640084544741
Infraestructura Energetica25615993894446
PSG Group Ltd25598110271588
Hindustan Petroleum Corp255338851065090
Huaneng Power255112807068000
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A25495606494685
Kerry Properties254752101013111
China Everbright254391401858000
Life Healthcare Group254154922568588
Foxconn Technology Co254048511502916
FILA Holdings Corp2540431984517
Ebara Corp25388820113100
China Oilfield Sevcices Ltd252717553053040
Suntec Reit252400132397600
Bayerische Motoren Werke AG2522736855258
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC25178311753946
Yanzhou Coal Mining Co251722373380000
RioCan Real Estate Investment25164984245770
Tiger Brands25163368287245
Kyushu Elec Power25142779317547
GS Holdings Corp2511450384085
Bank Zachodni2511277764523
CHINA FEIHE LTD250846491458000
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD2504918976031
Rinnai Corp2502441231000
Icade2486477334860
Iliad SA2482940714322
Hankook Tire Co Ltd24785097132670
Hirose Electric2476949423093
United Overseas Land Ltd24763601509836
Stanley Electric24713342107100
Minor International Pcl-Nvdr246761464303930
Samsung Securities Co Ltd24614328109093
JM AB24588440127865
Hyundai Steel Co24543135145939
Netmarble Corporation2449328233739
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L244573341925000
RATCH GROUP PCL-NVDR244540681199200
Daicel Corporation24418055306400
Sime Darby243948095109744
CHINA UNITED NETWORK-A243679733650544
Japan Air Lines Co24358293132854
BAOZUN INC-SPN ADR2434937880370
Sumitomo Heavy Ind24337744114000
Eurazeo2432992449832
Hanwha Solutions Corp24326617188047
Japan Prime Realty Investmen24290597865
Petronas Dagangan24254096504800
Fukuoka Financial Group Inc24195360157400
PAGE INDUSTRIES LTD240250669519
Tata Steel23986173606928
Ooredoo QSC239848721371176
ENERGISA SA-UNITS23973990286235
Qantas Airways23930775935655
Telefonica Deutscland Holding AG23923024808356
Shimizu Corp23908121301300
CHINA AOYUAN GROUP LTD238593882201000
Globe Telecom2385871958765
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR23856111669888
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD238537841388400
Nine Dragons Paper Holdings238337013029000
Ryohin Keikaku23778172166000
ANA Holdings INC23734032106400
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A23682778374897
BR Malls Participacoes236670201271836
Crown Ltd23657339372607
GS Engineering and Construction Corp23644379107700
Mitsubishi Materials Corp23624904110661
CANSINO BIOLOGICS INC-H23592039101600
BIOCON LTD23575203497861
Mitsubishi Motor Co23549271893233
JIANGSU YANGHE BREWERY -A23467945170169
Bancolombia SA23458664364901
MAGNITOGORSK IRON & STEEL WO233801904144466
Grupa Lotos SA23359261162242
Yuexiu Property Co Ltd2333257113754000
Korea Aerospace Industries23277792118795
Gamuda232605942757120
Helixmith Co Ltd2325752642040
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM2319252471170
Phison Electronics Corp23169907263000
Barwa Real Estate231386403126198
Taisho Pharmaceutical Holding2311503439700
Phosagro Oao-Gdr Reg S23111767177543
Hitachi Metals23074105211400
ADVANCED PETROCHEMICALS CO23048611186485
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD229891241228000
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH22951180635379
Dassault Aviation Sa229468142700
WUXI APPTEC CO LTD-A22941604160198
Jiangsu Express Co Ltd-H229010302094000
Shinsegae Co Ltd2289185412009
Winbond Electronics Corp228326115433000
Metropolitan Bank & Trust226829673210092
China Everbright Bank Co L-H226694945888130
Berli Jucker Public Co-Nvdr226596881814750
China Overseas Property Holdings Ltd226574442140000
SCSK Corporation2261033847100
Cosmos Pharmaceutical Corp2249569316200
Hisamitsu Pharmaceutical Co2242948248100
B GRIMM POWER PCL-NVDR223910861371300
Guangzhou R&F Properties - H223135682058400
BANDHAN BANK LTD22291876748638
Hyundai Marine & Fire Insurance Co22251137116034
Kawasaki Heavy Ind22250873149339
BOC AVIATION LTD22245322403700
Hanmi Pharrm Co Ltd2216507311962
Shanghai Pharmaceuticals221118221475000
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk220960824035300
SAIC MOTOR CORP LTD-A22022099921145
Commercial Intl Bank-GDR Reg22016052611657
BANK OF NINGBO CO LTD -A21998745628500
Amorepacific Group2198404651132
GF Securities Co Ltd H219507492244111
Inds Penoles21878828241804
Krung Thai Bank Public Co Ltd218486766845276
DLF218251831122061
Nippon Yusen K K21796486162700
Grupo De Inv Suramericana21792895453195
UNI President China Holdings Ltd217781322221000
SJM Holdings217647172010000
Air Water Inc21723148160100
True Corp Plc-Nvdr2166404619189595
IGM Financial Inc2165377093353
Deutsche Lufthansa21583797218933
Zozo Inc21570622119100
IJM Corp215184735141100
Zeon21462925237800
Haitian International Holdings214508671127000
Shinsei Bank Ltd21423517178447
Azrieli Group2140633644593
Zhaojin Mining Industry H214022371832000
QL RESOURCES BHD213902371048300
Fraport AG2136147446116
RMI Holdings213465101401937
Atrium Ljungberg SER21330000150000
Colbun2124865414281416
INDRAPRASTHA GAS LTD21239604363023
Metro Pacific Investments Co2122197136144200
Thai Union Group PCL212016295353700
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A211563544157814
Nordstrom Inc21153506127587
HUBBELL INC2098948017495
Cia Siderurgica nacional209482441091175
Bank Of Phil Islands208263981659652
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2082370973398
China State Construction Int208220883524750
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE2082030276188
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A20740297848903
Nien Made Enterprise Co Ltd20720270260000
Motherson Sumi Systems Ltd205818531631580
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A203931123658900
Manila Electric Co20376722380670
POLY PROPERTY DEVELOPMENT -H20358878187600
Multiplan Empreendim On20337042501448
CRRC CORP LTD-A203110342616172
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H20302144584900
Corp Mapfre SA202792241153434
Hk Electric Investments202490192141248
S1 Corp Korea2024625728486
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN202233162319200
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A20211313563499
China Molybdenum Co Ltd-H201773377017000
Calbee Inc2006109475600
Fuyao Glass Industri Group H20041659939000
China Merchants Shekou Ind A20035201953051
BANK AL-JAZIRA20031773704832
DALI FOODS GROUP CO LTD199523983613000
Polska Grupa Energe-Pda-Allt199479651519017
Tatung Co Ltd199347622951000
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD19913147280200
AMMB Holdings199116542994700
Container Corp of India Ltd19822075409141
KMW CO LTD1979488843427
SRISAWAD CORP PCL-NVDR197924161190600
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A19782128171200
CJ Logistics1975637715879
Bank of Kyoto1974292159100
HM Sampoerna Tbk Pt1963731016473500
IRB BRASIL RESSEGUROS SA194661711267469
Kobayashi Pharmaceutical1940894823300
Siemens India Ltd19405353141334
Mebuki Financial Group Inc.19384657917590
Pickn Pay Stores19347982651196
INTERGLOBE AVIATION LTD19283503164821
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD192322143116000
CNP Assurances19149778179685
Malaysia Airports Hldgs190641911510378
Nomura Real Estate Holdings19050800106500
Benesse Corporation1902611975900
CJ Corporation1896501627178
Aozora Bank Ltd18949532110275
ARCADIS NV18941375115694
BNK Financial Group18925282452182
Daihen Corp1889832659800
Hap Seng Consilidated188433481109600
Adaro Energy PT1883210225456200
Abc-Mart Inc1881725933000
SAUDI IND INVESTMENT GROUP18759300385259
Turk Hava Yollari187484571073452
Jiangxi Copper187412382105000
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE18733626107879
FIRST CAPITAL REAL ESTATE IN18695207200005
HUATAI SECURITIES CO LTD-A18616946793513
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR186065041144700
Haci Omer Sabanci Holding185875711496106
ZTE CORP-A18582389366708
Orange Polska SA185528391202551
VITASOY INTL HOLDINGS LTD18524072530000
AK MEDICAL HOLDINGS LTD18517696636000
NCC B18499819120756
S F HOLDING CO LTD-A18476875289900
TPG Telecom Ltd18459522355070
Jollibee Foods Corp18421692804680
Highwealth Construction184211051303400
Changsha Zoomlion Heavy In-H183869132437400
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR183669571624783
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN183375141124000
Kansai Paint Co1829912393500
Morinaga Milk Industry Co1820839446600
Iida Group Holdings Co Ltd18195169128800
Sharp Corp18134231177600
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)18128304107204
AIR CANADA18122729157056
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A18083691203707
Cervezas18067083256239
Japan Airport Terminal Co Ltd1805308743300
Doosan Bobcat Inc1803947993885
IRPC Pcl Nvdr1801674221021701
Century Tokyo Leasing Corp1801079244200
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK180058544846700
Air China Ltd H179912283058000
QINGDAO HAIER CO LTD-A17913779802100
Turkiye Is Bankasi C179032602544489
Telekom Malaysia178641791862414
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS17862950606000
EAST MONEY INFORMATION CO-A17846808886560
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD178336412076000
Jtekt Corp17766216233500
PIRELLI & C SPA17742951417232
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN176861461574850
Beijing Capital Intl Airpo-H176774982898000
Posco Chemical Co Ltd1758126039159
Kumho Petro Chemical Co1754474932473
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A1753345120196
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A17528677832261
WASHINGTON H. SOUL PATTINSON17525668139570
Braskem SA Pref A17504561333622
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS1750166872132
Motor Oil Hellas Corinth Refineries SA17497842107562
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L174901221928000
Kamigumi Co Ltd1745554996700
KAISA GROUP HOLDINGS LTD174515254664000
China Huarong Asset Managem1745046717688000
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV17441703943644
Cheil Worldwide Inc17433880125192
Moneta Money Bank As17410959820191
CJ ENM Co Ltd1739416118985
United Airlines Holdings1732212462107
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A17188737147900
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-H171205381337400
Lg Houshold And Heal Th-Pref171191703173
Hyundai Motor Co Pref1709927537829
Mitsubishi UFJ Lease & Finance17091296372700
Embotelladora Andina-Pref B17072088740182
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A1705733470000
Cielo SA170356812168014
PCCW Ltd170031773226573
Zhejiang Expressway Co-H168541692506000
Bosch Ltd1685348212973
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A168529051574855
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR1682523912164800
NH Investment and Securities Co Ltd16812544213465
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME168088594158000
AALBERTS INDUSTRIES NV1679272960745
LG Chem Pref1676312412341
Eva Airways Corp166942544809612
Nippon Suisan Kaisha Ltd16641835384500
Casino Guich-Perr1656633645941
KOBE BUSSAN CO LTD1653157031200
Mercury NZ Ltd16481563592037
Grupo Carso Sa De Cv16453571754963
HUYA INC-ADR16422941106288
LIC Housing Finance16415420523032
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR164129621269400
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD16347579198500
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A16325990150496
BANK OF BEIJING CO LTD -A162481282513115
Entel16231738271652
STX Pan Ocean16218102587930
Tokuyama Corp1619843872800
SSY GROUP LTD161481932706000
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B1614231556245
Voest Alpine AG1611892184053
YPF S.A.-SPONSORED ADR16066892317313
Emaar Malls Group160479534717472
BEST INC - ADR16023522337595
KOOLEARN TECHNOLOGY HOLDING15991172387500
BGF Retail Co Ltd/New1598500813170
Chongoing Rural Commercial-H159707554338000
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A15952186330993
Hosiden15901872194100
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A15889914418099
BANK OF CHINA LTD-A158651133476321
SHENZHEN INVESTMENT LTD157664075284046
MEGACABLE HOLDINGS-CPO15733998542049
Ruentex Development Co156814101064981
Lotte Shopping Co1562944622821
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC155452002903500
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A155439112808690
SAUDI CEMENT15540886130870
Spirit Aerosystems Hold -Cl A1550508171981
Bharat Forge Ltd15489891374980
Momentum Metropolitan Hld154223871640918
PEARL ABYSS CORP154004389906
Standard Foods15374435757477
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A15307104297000
DAQIN RAILWAY CO LTD -A152631471679449
Kitagawa Iron Works Co Ltd15213838103300
MERITZ SECURITIES CO LTD15111778556264
Kohls Corp1506911876770
Dairy Farm International15035282349000
Swatch Group N1501504740683
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C14978591575310
Dip Corp1497754964500
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A149371202324485
Rural Electrification Corp Ltd148708101274483
OSOTSPA PCL-NVDR148300931187700
JSB CO LTD1482421672500
Yapi Ve Kredi Bankasi147941574413743
NWS Holdings Ltd147034821848861
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A14671836348961
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A1461977885800
Evergreen Marine Corp145846334164481
Yokohama Rubber Co Ltd14511600102600
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD14431367764000
BYD CO LTD -A14423465180300
Aguas Andinas SA-A144050214813808
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A14397840638300
Fischer (Georg)-Reg143866921814
Formosa Taffeta Co143314941295000
CARLSBERG BREWERY MALAYSIA B14304883260600
Mettro Wholesale & Foods Spec AG Npv14304589154129
YUZHOU PROPERTIES CO142884503492945
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A14258958433700
PTT PCL/FOREIGN142262171301000
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F142042622117300
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A141842312398199
Bharti Infratel Ltd14146269512108
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd141004172915355
China Power International139550826783000
CSC FINANCIAL CO LTD-A13901859315399
Bosideng Intl Hldgs Ltd138431785696000
ACE HARDWARE INDONESIA1384162214524300
Sinopec Shanghai Petrochem H137906615939000
JC Decaux SA1376183768096
Pola Orbis Holdings Inc1372236173400
PICO HOLDINGS INC13714462179358
SHENZHEN EXPRESSWAY CO-H137061171424000
REXNORD CORP1370068147595
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A135993871169100
S/Industrial Holding13555485916000
CHINA EAST EDUCATION HOLDING13543934708000
RABIGH REFINING AND PETROCHE13536481385344
Shanghai Elec- H134394065124000
Soho China Ltd134379684061500
Aboitiz Power134007562469300
PUREGOLD PRICE CLUB INC133999861633100
Maruichi Steel Tube1334997455500
Daewoo Shipbuilding & Marine1330305163802
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A13281218272020
Shanghai Lujia B SS USD132784491940024
Korean Airline1327095682652
Sanyo Denki Co Ltd1321793930600
CHINA HONGQIAO GROUP LTD132119533033500
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A1318918397500
SAUDI AIRLINES CATERING CO1317705870627
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A1316270644200
Chugoku Elec Power13146123102259
Porto Seguro13137279153705
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A13078562514591
GOERTEK INC -A13044338426896
Lotte Corporation1302319748073
Millicom Intl Cellular1301187454171
Cosco Shipping Holdings Co Ltd129913655117500
HAITONG SECURITIES CO LTD-A12987107820467
Sino-Ocean Group Holding129756415676240
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR12965233160183
Ito En Ltd1292398423700
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1292054547458
CHINA LIFE INSURANCE CO-A12920502366800
NORMA GROUP SE1290859944084
Sumitomo Rubber Inds12889702133300
Alps Electric Co12872655108700
M Bank1283673125027
EVE ENERGY CO LTD-A12765453141298
Gs Retail Co Ltd1274894638514
CHINA WATER AFFAIRS GROUP125874421974000
Miura Co Ltd1257923332300
JASTEC CO LTD12578090125400
Aeon Mall Co Ltd1253558791980
CRONOS GROUP INC12501401208558
TMB Bank Public Corp NVDR1245706635420803
SUNING.COM CO LTD-A124562251051852
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1244412960000
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A12416515235170
Perusahaan Gas Negara1231339521534500
Aluminum Corp Of China Ltd H122538856976000
GLODON CO LTD-A12212982166299
IFLYTEK CO LTD - A12211496279796
Robinsons Land Co122060254218960
XL Axiata TBK121845807338000
Inner Mongolia Yitai B121468202146000
Acom Co12121640320800
CHINA EASTERN AIRLINES CO-H120507233590000
Korea Gas Corp1203916153630
GT Capital Holdings Inc11984658174407
Makino Milling Machine Co Ltd1197642340600
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A11972620237499
TCL CORP-A119657511595144
Argo Graphics Inc1196388537400
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A1192753957820
GUANGDONG HAID GROUP CO-A11927498198799
EMAAR ECONOMIC CITY11883483664360
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A11858307197992
Lee & Man Paper117688292380000
Denki Kogyo1171021450900
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A11694906127944
NMC HEALTH PLC11692206106409
UNITED INC11689621114100
SJW GROUP1163430319642
Hyundai Dept Store1161987223456
PEPKOR HOLDINGS LTD116155251755063
China Southern Airlines Co H115667462895734
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1152915663659
Sumitomo Bakelite1151655443400
CP ALL PCL-FOREIGN11506318550300
Hong Leong Financial Grp11482842399650
Itron Inc1145652318428
TRANSCOSMOS INC1139700551700
Getinge Industrier AB B1137038067400
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A11346171380800
Megaworld Corp1134496820082400
Ford Otomotiv Sanayi AS11343937124661
Bonava Ab-B Shares11310000250000
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A1128147084000
Daewoo Engineering and Construction11275552382384
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A11241268211649
Cycle and Carriage1123689374100
AI HOLDINGS CORP1123481090100
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A11233629115600
China Airlines111614694314577
Samsung Card1115235549015
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1115226846500
Nachi-Fujikoshi Corp1114500936100
PETROCHINA CO LTD-A111417141971200
Seino Holdings Co Ltd1113651687800
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A11054904137560
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A1099841976597
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A10955648414796
Komeri Co Ltd1091696448800
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR108857561574100
BANK OF NANJING CO LTD -A108806671038400
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A1082156456100
BAIC MOTOR CORP LTD-H107905412811500
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A10771066884095
Wesports Holdings107691421300000
Genting Plantations10764782493800
Banque Cantonale Vaudoise1074489411530
GF SECURITIES CO LTD-A10742678604100
Nihon Kohden Corp1072769234700
Sra Holdings Inc1067874350000
C Uyemura Co Ltd1065452619600
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A106514132093300
AZBIL Corp1062296644100
Stantec Inc1060710137229
WEICHAI POWER CO LTD-A10588194600729
Sega Sammy Holdings Inc1055830984038
CHINA REINSURANCE GROUP CO-H1052777110417000
YTL Corp105259965248331
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H105244881218322
Next Co Ltd10513190290100
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A10481768235424
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD1044172442000
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1041791950400
Shriram Transport Fin10401721143456
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A10396830175512
Cosco Shipping Energy103697032182000
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A10312591555342
Ishikawajima-Harima Heavy Ind1031162175000
Dainichiseika Color Chemicals Mfg1026670746700
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A10240921124347
ABB Ltd SEK1022684753642
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-H101779232417000
Seven Bank Ltd10168533383200
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A10142171543478
Kureha Corporation1005236023600
MIZUNO CORP1000001856500
Seazen Holdings9995186231098
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A997166098557
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A9945952458529
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A994255866586
CELLTRION PHARM INC994067011469
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A9933822149700
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A986725151198
Tele2 B984446977485
Cpfl Energia SA9792853171362
TOC CO LTD9745780158500
Sinopec Engineering Group H97447582484500
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A9710837257200
Tachibana Eletech Co Ltd967275164400
ZHEJIANG NHU CO LTD-A9655818284499
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A9648058386799
Smart Real Estate Investment963492667421
Shui On Land Ltd95909855949000
FCC952069857000
Anadolu Efes Biracilik VE9510694370769
Hokuetsu Corporation9508701268100
Luye Pharma Group Ltd94192261982000
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL936446396044
HUAXIA BANK CO LTD-A92914561100155
Legend Holdings Corp H9263064820800
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A9218913190300
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A9121648653100
Denka Co Ltd911634939100
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A9073890574199
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A9059019378300
BANK OF JIANGSU CO LTD-A90205101146399
DAIHO CORP901925741300
Nisshin Oillio Group Ltd900415130000
Kinder Morgan Management LLC89400139156
Copel parana energi Pref893831477538
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C8931288114000
DAWNING INFORMATION INDUST-A8917396174353
COSTAIN GROUP PLC8908702942781
Tav Havalimanlari Hldg8894325312336
SHAANXI COAL INDUSTRY CO L-A8854933935199
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A881076731900
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A878141773998
AIPHONE CO LTD876927965000
GRANITE CONSTRUCTION INC876308250935
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B876181888800
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A8712593291898
VENUSTECH GROUP INC-A8689278169980
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A8680238145407
CHINA NATL NUCL A (HK-C)86579351587000
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A8625988120800
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A861327181700
Shindengen Electric Mfg856810536400
Towa Corp855250981100
Ottogi Corporation85252541997
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A852228889400
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A8503471122273
LOMON BILLIONS GROUP CO -A8484016380100
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A847744277883
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A8461525109600
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A8380942118500
Hi-Lex Corp837934872600
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A8313606150400
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A8309431103600
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A8260520259000
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A8259122472100
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A82307241783000
TONGWEI CO LTD-A8228203444666
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A8201511115920
ASAHI KOGYOSHA CO LTD819948830800
Tokyo Seimitsu815839625300
Whitbread Hldgs Plc rights issue 200526814758372106
ARCONIC CORP814487054762
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A8101837376700
LINDSAY CORP80453188937
AVICOPTER PLC-A8043814145900
Furukawa Electric802515935600
J Front Retailing Co Ltd8003690100000
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7959025946799
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A7916539107700
BEIJING NEW BUILDING MATER-A7914193264568
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A7896887195000
Nippon Soda Co Ltd789634430000
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A7887445716000
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A7874643316200
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A78399121188500
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A7829092110800
Oil & Gas Development Co Ltd78266241188900
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD782393395600
BECLE SAB DE CV7822234446529
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A77859805397300
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A7762387174500
Tetra Tech Inc775684010515
GEMDALE CORP-A7728936427998
NAVINFO CO LTD-A7684279379500
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A7667401231000
KOJIMA CO LTD7667054180000
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A7627895498841
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A758467039559
ORIENT SECURITIES CO LTD-A7575242611900
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A7564509149900
Aida Engineering Ltd7536384116700
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A7518001220998
CHINA JUSHI CO LTD -A7494849634299
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A7435667335299
Shikoku Elec Power7425105105700
CHINA MERCHANTS ENERGY -A7406107942799
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR7352722667900
Ryoshoku Ltd734141031200
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A7331610613000
AECC AVIATION POWER CO-A7316006228540
Shinagawa Refractories Co Ltd728272234600
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN7237115579600
MIDDLESEX WATER CO723401911360
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A7191660322200
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A7189123497000
OKAMOTO INDUSTRIES INC716854121000
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A7107338153746
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A7091677303798
Nippon Pillar Packing Co Ltd704489654400
Hitachi Transport Sys Ltd700816627900
Toyo Construction Co Ltd6972794190600
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A6960009132020
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A6920820277900
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH690435249860
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A6885271148900
Sulzer AG68603649020
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A6845199368100
Takasago Thermal677421343200
DHC SOFTWARE CO LTD -A6747111451700
HUAXIN CEMENT CO LTD-A6727584204300
PERFECT WORLD CO LTD-A6725741114222
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A6711258454891
SDIC CAPITAL CO LTD-A6711055418770
SDIC POWER HOLDINGS CO LTD-A6704838659694
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A6677016106940
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A664910275798
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A6646274608400
DKS CO LTD661553915900
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A6586284116796
Amorepacific Corp Pref658087914962
WANDA FILM HOLDING CO LTD-A6555226295597
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A6550941700600
CENCOSUD SHOPPING SA6542753396726
YAMABIKO CORP653314177000
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A651884899436
EASTERN TOBACCO6517175904326
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF650725726700
Nomura Co Ltd648991075800
YANTAI JEREH OILFIELD-A6474252181500
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A6460547185900
KOA CORP644617374100
Sinfonia Technology643524168000
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A6431923624780
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A6428382804897
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A6407201752800
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A6385242385200
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A63772532360600
Nipro Corp633418258400
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A6326565409176
OVINTIV INC Canada631345986557
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A6301024142700
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A6280009207482
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A6268194436500
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A62420322356300
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD623510630700
O-FILM TECH CO LTD-A6223363299400
Pal group Holdings Co Ltd621101852600
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A6195459161899
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A6186147234799
Nippon Thompson Co Ltd6171017179200
Toyoda Gosei Co Ltd616373430400
Nippon Chemi Con Corp614188744700
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A6115890140299
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A6112550520200
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A6106082791847
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A6076197760800
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A6070083711000
Modern Times Group B606883656245
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A6064850127400
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A60616051798500
Hodogaya Chemical Co Ltd602938917000
H&R Real Estate Inv-Reit Uts600853389873
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A5999691891800
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A5993291148234
Sintokogio Ltd599205088100
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR5990278319200
Nippon Carbide598370349000
Uponor Oyj597953249432
Mcb Bank Ltd5965516650500
Fujibo Holdings Inc594420021200
JUEWEI FOOD CO LTD-A591540070700
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5886785242640
HUADONG MEDICINE CO LTD-A5819758199180
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO579976032394
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A5798179969578
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A5779150983653
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A5756954435500
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A5729983774694
Eizo Corp571813016300
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A5714778542000
Citizen Watch Co5701650172900
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A5701087126410
Ohmoto Gumi Co Ltd565582614800
Surgutneftegaz - Sponsored ADR5639327104902
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A56343901018100
YUNDA HOLDING CO LTD-A5628216126300
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A5608944432018
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd560869784600
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A56052261510298
Inabata Co Ltd559694949600
GD POWER DEVELOPMENT CO -A55885092266700
Central Glass Co556916032200
Tatneft ADR550123612355
DEXERIALS CORP549403572700
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A549137467800
YANGO GROUP CO LTD-A5487016605500
NINESTAR CORP-A5400642138100
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A5385682192895
SPRING AIRLINES CO LTD-A5377311112400
NS Solutions Corp536062620300
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP536044525200
Oki Electric Ind530778656600
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A530413828900
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv530202551100
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A5287305414786
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A5260206236920
Comsys Holdings Corp523563320500
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A5227392612294
Alps Logistics Co Ltd521442175900
FUKUDA DENSHI CO LTD51961298100
JVC Kenwood Corp5182252333400
AVIC CAPITAL CO LTD -A51789501009999
ZHONGJIN GOLD CORP-A5172645427797
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A5167399559700
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG515819790200
WELBILT INC515505686650
YINTAI GOLD CO LTD-A5152896243900
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A51369271112799
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A5133198388700
Sumitomo Seika Chemicals Co511935618600
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A5107622453400
APPLUS SERVICES SA506215267422
HAPPINET CORP505458854600
BBMG CORPORATION-A50235881204600
CHINA COMMUNICATIONS CONST-A4992738485600
CAITONG SECURITIES CO LTD-A4983264369998
OPPEIN HOME GROUP INC-A497229032632
NINGBO ZHOUSHAN PORT CO LT-A49581661092700
SAAB B490824020400
AISINO CORP-A4894277225500
Eurobank Ergasias SA48426001190729
TOLY BREAD CO LTD-A482527173222
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A4774839232500
Star Micronics471566842700
Yamazen Corp466976757300
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A4653978196500
Alpha Bank4611671768310
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A45903281383500
TIANMA MICROELECTRONICS-A4565388233797
Fujikura Kasei Co Ltd4557938105100
TIANQI LITHIUM CORP-A4555400151027
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A4519767801500
DONGXING SECURITIES CO LT-A4474068315597
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A4465262559095
Daiichi Jitsugyo Co Ltd443543513700
BEIJING TONGRENTANG CO-A4424389131786
HESTEEL CO LTD-A44211151644500
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A44208331077000
Mitsui Mining and Smelting441525422000
FUJIMI INC441061716000
Tsubakimoto Chain440973318100
Nokia (AB) Oy SEK4364905109000
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A4342207526400
BGI GENOMICS CO LTD-A434028527800
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A4337949402900
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A4318104118399
Siam Cement Fgn430162442312
CHINA GRAND AUTOMOTIVE SER-A4281958977579
NANJING SECURITIES CO LTD-A4229577220600
BANK OF CHENGDU CO LTD-A4212316401000
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4181792390298
Intl Flavors & Fragrances Inc41652883330
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A4157682389000
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A4138218553598
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A4128923337090
Toyo Tire Rubber Co Ltd412567931400
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4112405577500
JIANGXI COPPER CO LTD-A4101389241500
Outsourcing Inc408277571600
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A3999936106200
TONGKUN GROUP CO LTD-A3979256236500
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A3975130296300
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A3945842217400
CHINA CITIC BANK CORP LTD-A3918303584700
Kohnan Shoji Co Ltd389900814300
HUANENG POWER INTL INC-A3868971670500
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A3854234315678
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A3816303240698
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3802477614300
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A3765819158299
BANK OF GUIYANG CO LTD-A3759904366160
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR3742189652700
Bunka Shutter Co Ltd370308953700
AIR CHINA LTD-A3688971418593
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3658870135700
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A3638957906800
TORO CO36364525591
BEIJING SHIJI INFORMATION -A361471292000
NORITSU KOKI CO LTD360147127700
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A3589546167000
SG MICRO CORP-A354620312000
ELSWEDY ELECTRIC CO3466499781646
Ihara Chemical Industry Co344834541100
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A3445244216400
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR3405373247800
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A3380302506400
MACROMILL INC329288351400
Nippon Valqua Industries Ltd327577618800
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A3142745706912
Ptt Exploration & Prod Foreign3135282119200
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A3046779876700
ANGEL YEAST CO LTD-A299269456696
DTS Corp296786614700
Rengo Co LTD283673338100
Mitsubishi Logisnext Co Ltd283310031600
NICHIBAN CO LTD281567621500
Tokyo Broadcasting280973319100
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A2801883252245
Kandenko Co277724633000
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2758802113958
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI273252633500
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A2727996254300
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A271308019200
Fujitsu Frontech Ltd268034328400
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD267220214300
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN2670366759300
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A2607425195500
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2588157282500
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2514386153016
Asanuma Corp24597186700
VTB Bank OJSC GDR Reg S2459704252661
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A239085468900
Dai Nippon Toryo Co Ltd236826827800
LIAONING CHENG DA CO LTD-A2348175103500
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO2310710785800
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI2299196151800
TITAN CEMENT INTERNATIONAL T225552118614
VA TECH WABAG LTD2253296181473
CHINA SPACESAT CO LTD -A213226749300
Nafco Co Ltd211775718500
China Huishan Dairy Holdings21090104173640
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2086917151700
Ferrovial SA bonus issue 2005142081142598957
Home Retail Group2077725111110
Chioyda Integre Co Ltd206558713400
TUI AG-DI205436839215
FF Group SA203260940608
Bangkok Bank Fgn201393059000
TBEA CO LTD-A1999203214108
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A1992616113390
FTGROUP CO LTD195308917100
CHINA RAILWAY HI-TECH INDU-A1952720157400
NORDEA BANK ABP Finland193251428875
XIAMEN C & D INC-A1930659166725
HUADIAN POWER INTL CORP-A1911798394000
MARUHA NICHIRO CORP18784459400
BOHAI LEASING CO LTD-A1845222448100
MAANSHAN IRON & STEEL-A1842246530100
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A1838148418400
Liberty Sirius Group-C rights issue 200518183278316871
SHANGHAI TUNNEL ENGINEERIN-A1784721219500
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A177978855484
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A176520780600
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A176466899601
Tohokushinsha Film Corp175177835600
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1700294118947
YANZHOU COAL MINING CO-A1673433146000
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1668216172600
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A166396463000
Surgutneftegaz Adr Pref166189035152
THAI OIL PCL-FOREIGN1655194119800
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1652319151800
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A165017574500
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A1630334224400
Takara Shuzo Co162126221000
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A1612917271500
TONGLING NONFERROUS METALS-A1563179617600
JAIN IRRIGATION SYSTEMS LTD15495011527176
Carnival Plc153783611695
CHINESE UNIVERSE PUBLISHIN-A153202298500
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A1519524139600
Micro Focus International151342229209
JINDUICHENG MOLYBDENUM CO -A1475093185000
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A147176857700
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1436204189800
Nittan Valve Co Ltd143309076200
HUBEI ENERGY GROUP CO LTD-A1420280306800
HEILAN HOME CO LTD -A1409889173400
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A1406668219800
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1399851155300
HgCapital Trust Plc136998550000
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1369392113500
DONGXU OPTOELECTRONIC TECH-A1352322347200
COSCO SHIPPING DEVELOPME-A1342586536000
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1323463178300
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN129271936300
CHINA FILM CO LTD-A128549672502
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1282801144700
ANGANG STEEL CO LTD-A1274868387300
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1263520135700
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A126152727500
TASLY PHARMACEUTICAL GROUP-A121642262800
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1179015119871
IRPC PCL - FOREIGN11738221369600
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1170705243906
Thai Union Group Pcl-F1140964281800
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1120210315200
Suncall Corp111467729500
Topy Industries Ltd11075329800
SHANGHAI 2345 NETWORK HOLD-A1059773277700
TRUE CORP PCL-FOREIGN1007699892600
Corbion NV9824742855
Polaris Industries Inc9736201170
SPACE CO LTD95314311000
Kcc Corp692538617
ANXIN TRUST CO LTD-A670713226300
Arcelik AS64155628261
NATURA &CO HOLDING SA RIGHTS ISSUE 20051363090659077
OCI Company6091492024
Hanwha Life Insurance Co Ltd58389249186
Dainippon Ink and Chemicals5542302300
Under Armour Inc-Class A5332406077
Habib Bank Ltd44290477000
Aoyama Trading Co4243935700
Raysum Co Ltd4102754900
Eniro AB395816762652
Severstal GDR Reg S3940793112
Chubu Steel Plate Co Ltd3848306800
Easyjet Plc2117742496
Banco Espirito Santo Nom SA1756231684144
QLIRO Group AB16071226132
Zardoya Otis SA1366552013
Bank Millennium S.A12600020077
Ruentex Industries1239605908
HDC Hyundai Development Co104630674
BOLLORE-NEW Drip 1909951903356
Tata Steel Ltd - Partly Paid8515120697
Sinotrans Limited H164598000
BK Popular Esp2978901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd64712024
Systemair AB095000
Singapore Airlines convertible rights issue 20050601297463

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning