Hoppa till innehållet
ap7 logo
AP7 Aktiefond
496.16
AP7 Räntefond
112.62

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2021-08-31)
818,5 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,075%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2021-05-17

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 55%
Europa 18%
Asien exkl Japan 15%
Japan 7%
Australien & Nya Zeeland 2%
Afrika & Mellanöstern 1%
Syd & Centralamerika 2%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2021-05-17

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc2763340127721505775
Microsoft Corp235762919529097024
Amazon.com Inc15606452885538824
Alphabet Inc - Class A10106520117405823
Facebook Inc-A99197233163078657
Alphabet Inc Class C9202689738368133
Taiwan Semiconductor850442866345841387
Nvidia Corp59496558513039707
Tesla Inc5733261506931344
Tencent Holdings Ltd554771025210713100
JP Morgan Chase and Company51778636803672564
Johnson and Johnson49810622413331127
ALIBABA GROUP HOLDING LTD488527818828222996
Samsung Electronics48837617918887410
Unitedhealth Group Inc43621026961204676
Berkshire Hathaway Inc42197923671702764
Atlas Copco AB B42140246228381115
Visa Inc A Shares41031617392039297
Nestle SA38279877953475291
XACTOMXS30377568642512328772
Home Depot Inc36820536561316790
ASM Holding NV3669960714511882
Procter and Gamble Co36608279762974976
Adobe Systems Inc3548028970623100
Bank of America Corp34819430899477079
The Walt Disney Company34028166432184580
Mastercard Inc Class A33005223241073005
Paypal Holdings Inc32356092381344422
Roche Holdings AG GS3233560385932542
Atlas Copco AB A28903459284815638
Pfizer Inc28662128747113152
Cisco Systems Inc28366414055558336
Comcast Corp A28347026625519003
Salesforce Com Inc26529773921151137
Intel Corp25948870855568649
Lilly (Eli) and Co25881860941152337
Netflix Inc2584368166534742
Accenture Ltd2543101952876201
Pepsico Inc25093959071873032
Thermo Electron Corp2450628975516693
Nike Inc Cl B24084821401662114
Coca-Cola Co23766231474938951
Verizon Communications23692947745002832
Wells Fargo and Co23527093005462498
Abbott Laboratories23147777542148650
Abbvie Inc22898654622214578
Novartis AG22456800442814801
Novo Nordisk A/S B22450579012539897
Qualcomm Inc21768059321737964
Danaher Corp2174915581788234
LVMH Moet Hennessy2123172279334349
Broadcom Ltd2104749050490807
Costco Wholesale Corp2079143524533929
Merck and Co20417446413094685
Oracle Corp20417421102642688
AT T Inc20235134258625730
Texas Instruments Inc20155090371223443
Toyota Motor Corp20087061562700591
Chevron Corp19919494322335419
Intuit Inc1933506120395107
Citigroup Inc19178512203038723
AstraZeneca18976020611864318
Medtronic Plc Npv18900704101633537
Mcdonalds Corp1857057967904353
Philip Morris International18368192542080560
Goldman Sachs Group Inc1805414413497494
Shopify Inc - Class A1784928988134785
LINDE PLC USD1782524332655389
Lowes Cos1744400649979782
Nextera Energy Inc17330078062402824
MEITUAN DIANPING-CLASS B17228403366896400
Sap SE16440629411282769
United Parcel Service Inc1574184341941810
Morgan Stanley15709242511722853
Applied Materials Inc15617157941322665
Bristol Myers Squibb15539393812698357
Union Pacific Corp1547060089807998
Royal Bank of Canada15465281061707545
AIA Group Ltd153742534114537475
Amgen Inc1525340995791827
Blackrock Inc1520700256184165
Target Corp1505522876698737
Intl Business Machines Corp14664859311216532
Servicenow Inc1450182107265198
Starbucks Corp14262248531432771
Siemens N1393532634971980
Reliance Industries Ltd13895100905316687
Commonwelth Bank of Australia13889469142168368
Advanced Micro Devices13695745101421805
Sony Corp13644808671545330
3M Co1358025734805196
Unilever13254902982757403
American Tower Corp Class A1313227025531953
Intuitive Surgical Inc1273445143142083
Infosys Limited12721827466345062
MODERNA INC1267947066383643
Toronto Dominion Bank12613710512211599
Total Fina ELF12552868643262861
Sanofi S.A12471251501387754
Keyence Corp1238769536243700
General Electric Co12099823151318998
L Oreal1208922372301381
Caterpillar Inc1208653905656763
Deere and Co1202929573366589
American Express1201733730824065
Diageo Plc11594487712797561
Schwab (Charles) Corp11590658471767459
Charter Communications Inc-A1157874549165894
HSBC Holdings115170820824538192
CVS Caremark Corp11428988781578956
China Construction Bank1123358071179390333
Investor AB B11105658705425334
Lam Research Corp1106854868209987
S+P Global Inc1092369541288229
CSL Limited1081417092551104
Glaxosmithkline Plc10801116396159454
SQUARE INC - A1072316865462713
Jd Com Inc Adr10694857711618269
Deutsche Post AG10686690981770112
Schneider Electric1063740731685794
Altria Group Inc10547754802462812
Zoetis Inc1037936803588930
Prologis Inc1018962819897429
Housing Dev Fin Corp Comstk10149882773182418
Edwards Lifesciences Corp10109093431004468
Allianz SE Germany1005095776495595
Anthem Inc1004006033311567
Capital One Finan Corp986419766648907
Booking Holdnings inc USD 0.00897467026048892
Stryker Corp968189859409515
Gilead Sciences Inc9548411571549184
Air Liquide932101564606827
BP p.l.c93037591625880657
Analog Devices926106715643337
Automatic Data Processing923504092511111
TJX Companies Inc9139440811435309
Mondelez International Inc9129167571705887
Agilent Technologies Inc901042739599529
BNP Paribas8875420901629043
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A880555424819794
PNC Financial Svc Group Inc871114243517932
US Bancorp8709859511727755
Chubb Ltd870114485540078
Autodesk Inc862979743316190
Rio Tinto8621706631342518
Micron Technology Inc8620112771347165
Mercadolibre Inc86029871553347
Crown Castle International Corp858716499520025
Idexx Laboratories Inc855501575148050
Illinois Tool Works855037215428736
Duke Energy Corp850539589939749
Ping An Insurance Co84759111311835500
Recruit Holdings Co Ltd8432720851699160
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC8380028456506500
Fidelity National Information834957165750925
Equinix Inc Com831939320116648
Truist Finl Corp 5.08216270921639121
Daimler AG8181631651127383
British American Tobacco8173832022548385
Cadence Design Sys Inc816750149581374
Marsh and Mclennan Co815056580602878
Iberdrola SA8130284507634173
PROSUS8106387181108299
Lauder Estee Inc809745419274766
Canadian National Railway Co809318978849098
Sherwin Williams Co809167869308974
NIO INC - ADR8087917802458225
Cigna Corp new USD 0.01808220953443656
HCA Holdings Inc803405114368920
ConocoPhillips8009533361632516
CSX Corp7944247482746605
Samsung Electronics Pref7932089721538737
Mediatek Inc7893122952844332
Bank of Nova Scotia7884038721450047
Kinnevik Investment AB B7855586972307074
Icici Bank7821740729526604
Hon Hai Precision77682561423224117
SK Hynix Inc7751096441012587
Enel7731542039879478
Ebay Inc7651248751158035
Emerson Electric Co760735961839724
Tata Consultancy7529696741725022
Hong Kong Exchanges and Clear7491970771388988
UBS Group AG7485920605136767
Softbank Group Corp7457975661534602
Basf AG7447580021098920
Waste Management Inc744033074558198
CME Group Inc743045458429961
Becton Dickinson and Co742850268345712
Fiserv Inc742603049728174
Westpac Banking Corp7422483704527177
XIAOMI CORP-CLASS B73471356626628800
Electronic Arts Inc731568870591890
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A727643210246914
Eaton Corp PLC726790277494337
Illumina Inc724329115180308
NHN Corp721040700232124
Activision Blizzard Inc Common Stock7199785641010122
Regeneron Pharmaceuticals Inc715376729124730
National Australia Bank7146367804098565
Adidas711217166229374
ADYEN NV70926659225535
SNAP INC - A7092277641121732
Zurich Insurance Group AG708405771185880
Synopsys Inc707354790246540
ABB Ltd CHF7061873752181314
FedEx Holding Corp704411957304084
Australian and New Zealand Bank Group7011297463924548
Bank of Montreal Canada695278471799961
Intercontinental Exchange Group693283096677114
Colgate-Palmolive Co6902930061030879
Norfolk Southern Corp682585286302672
CIE Financiere Richemont680312723695717
Tokyo Electron678162438187178
Moodys Corporation676369127207016
Mitsubishi UFJ Financial Group67491915914504753
Ecolab Inc674557273346733
Dominion Resources Inc672384583994503
Banco Santander Spain67176859420820029
Koninklijke Ahold Delhaize NV6711156772292902
General Motors Co6638465131541622
Anglo American6636620061810818
PINDUODUO INC-ADR663654831811060
Baidu Inc Sp Adr663458765500639
Wesfarmers6595218031680828
Lonza reg65936172689553
Nxp Semiconductors Nv659064201336496
Boston Scientific Corp6575860371697517
MetLife Inc6574751471211342
Aon Plc Ireland657003934266480
Kla-Tencor Corp654262657220641
Sberbank RF USD64574230516861978
Kakao Corp643155100579741
Sumitomo Mitsui Financial Group6411038332157670
KDDI Corp6369247722373479
Align Technolgy Inc632778360104267
AL RAJHI BANK6298337342288092
Nintendo Co626038380153800
Givaudan62305972714222
Daikin Industries620439976297606
Kering61742518090613
Honda Motor Co6157137802411738
Hoya Corp613094016455600
Air Products and Chemicals Inc612715586263909
Shin-Etsu Chemical607275570435500
Hitachi6044127751271239
Zalando603941379629630
TWILIO INC - A603825403193305
Netease Icn Adr601503874749924
Relx Plc5948725652299364
Progressive Corp-Ohio591085121701180
Vinci589540043636458
Ing Groep Nv5873406394941850
Fortinet Inc586895963214749
Infineon Tech N5862737841593992
Johnson Controls International582740606901820
Dollar General Corp582319808298976
Naspers N581581452413040
DOCUSIGN INC578421711222415
Samsung SDI Co Ltd576416696101879
Biogen Inc575427732193908
Essilor Luxottica568084817344004
AXA5679992352315978
Prudential5670094223124593
Bayer AG5660663861174051
Lululemon Athletica Inc564680047160860
Barclays56294368125495378
TE Connectivity Ltd560066276424170
Reckitt Benckiser Group Plc559961877850379
Vertex Pharmaceuticals Inc559814945323838
Roper Industries Inc559458222135201
BBVA (Bilb-Viz-Arg)5592300369833969
T Rowe Price556534598289074
Allstate Corp556133175467718
Chipotle Mexican Grill Inc55526710633464
Ford Motor Co5552050964824085
Humana Inc551844826157285
Trane Technologies Plc551758432321008
Veeva Systems Inc-Class A551587691193058
SAUDI NATIONAL BANK5510516064071984
Freeport McMoran Inc5508088211741869
Mettler Toledo International54834344940505
Nordea Bank ABP Sverige5479904265317198
MSCI Inc547819010100628
Public Storage545654284198634
Takeda Chem Ind5422221991890410
Canadian Pacific Railway Ltd541541941872900
Bank of New York Mellon Corp5408397191108797
Sika AG537370326170780
DSV A/S536355055246307
Canadian Imperial Bank of Commerce536236071534707
Murata Mfg Co535377524765935
Prudential Financial Inc534233245575477
China Merchant Bank H5328300607254689
Exelon Corp5285753181245241
Kroger Co5247888691334161
Waters Corporation524250755148837
Workday Inc523414062224792
America Movil SA ser L52171527464002703
Twitter Inc521166048950213
Dexcom Inc519726726115430
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A519311198212736
Iqvia Holdings INC. USD 0.01517908802230766
Vodafone Group51697584035442663
UBER TECHNOLOGIES INC5112206171452982
Koninklijke Philips N V5109529871317127
Anheuser Bush Inbev510815393969121
Simon Property Group Inc510671730441756
Schlumberger Ltd5095178942026304
Marvell Technology Group Ltd508752535959185
CARRIER GLOBAL CORP5079851461007333
Global Payments Inc507968245357900
Parker-Hannifin Corp507899419192880
HP INC5075827312029776
ICBC505630905104931000
Aflac Inc5037728581020503
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES500227313129431
DOW Inc498195783881241
Expeditors Intl lf Washington Inc498117857462443
Microchip Technology497020354360645
Banca Intesa SPA49612061620471420
Zebra Technologies A49512872797389
Cummins Engine494264430237873
Danone494101080779969
American International Group4917801051033877
LG Chem Ltd49064093984725
Resmed Inc488088740196740
Nidec Corp487937793500468
Hermes International Npv48603732438430
National Grid PLC4831855534335105
Rockwell Intl Corp481998884173296
Glencore Plc48173810012189791
Kimberly-Clark Corp480838250407834
Newmont Goldcorp Corp480250572954463
Aptiv Plc479816870354773
Constellation Software Inc47944109232863
Keysight Technologies Inc478454851311715
Hindustan Unilever Ltd4779731141521173
Ihs Markit Ltd477950935463205
Nippon Telegraph and Telephone Corp4749299232059800
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP4743785501709033
Best Buy Co Inc474017783466548
Cognizant Tech Solutions Crp473882209709525
Digital Realty Trust Inc473262152341840
Canadian Natural Resourses Ltd4729270551628291
CBRE Group Inc472716669571731
Autozone Inc47215881135263
Amphenol Corp Class A468028244705234
Volvo AB A4666691202296600
Saint Gobain464510204727523
Xilinx Inc464114203343470
Itau Unibanco Holding SA4627005459059917
Vestas Wind System4617191251322290
Li Ning Co4609467264225500
American Electric Power460661775596649
Seven I Holdings Ltd4599774891228000
Palo Alto Networks Inc459435721115186
CRH Plc458732597994969
O Reilly Automotive Inc45648594389189
Volkswagen AG VTG Pref Npv454032855221924
Koninklijke DSM NV451395186245048
Ferguson Plc450190595370489
Munchener Ruckvers N449524690175070
Itochu Corp4494101481768500
Pernod Ricard448916048247885
Bank of China Ltd H448840828149723000
Avery Dennison Corp445989905228080
ROKU INC445227113144217
Cap Gemini445095210228661
Ross Stores442924644430848
Cerner Corp442439147665895
Fujitsu442118210285000
Lloyds Banking Group Plc44202785284362949
DBS Group Holdings4366230402258256
Sempra Energy435823633382241
Sysco Corp435700795627889
Merck KGaA435040740213759
DowDuPont Inc431779665664466
General Mills Inc430265985861936
Macquarie Group Ltd429523261411160
Travelers Cos Inc428453380305694
Byd Co H4276908471468000
Motorola Inc423799131201852
Discover Financial423285831366739
EOG Resources Inc421644597700309
United Micro Electric42122722722043000
Partners Group Holding Ag42052484527363
Experian Plc4198370171103665
Fanuc Corporation419548603230000
Mitsui and Co4185748192251000
ALCON INC417647181590627
Petrol Brasileiros4172719388821395
Daiichi Sankyo Co Ltd4168726912072700
Volvo AB B4145452492092606
YUM Brands Inc414282862363790
First Rep Bk San Francisco Calif New Com412392196235031
Softbank Corp4122103083571300
Bajaj Finance Ltd410024986501611
OLD DOMINION FREIGHT LINE407769886162737
Ally Financial Inc407338387879866
Baxter International Inc407235969636693
Yum China Hldgs Inc407050777779900
Laboratory Crp of Amer Hldgs405147683155912
Mitsubishi Corp4050857851589650
Essity Ab4046827681457266
American Water Works Co Inc404592299259500
SBA Communications Corp404315580132524
Hyundai Motor Company403927387261943
Manulife Financial Corp4019441462338840
Monster Beverage Corp401811463477436
Celltrion400241390183758
Bank Central Asia39926113220452000
Mizuho Financial Group Inc3979894713281557
PPG Industries Inc397391678283970
Ericsson AB B3947911723832924
SMC Corp39135104972335
Woolworths Ltd3909247191512926
STELLANTIS NV ITALY3897830372228317
Intl Flavors and Fragrances387615004295245
Industria de Diseno Textil3874727111312850
Synchrony Financial387334106862263
Fast Retailing Co Ltd38713828167905
Robert Half Intl385616316428436
McKesson Corporation385168012221480
Michelin384914488270262
Centene Corp384719084695407
Marriott Intl Inc383708789326241
Dassault Systemes SA383054255771165
Cellnex Telecom SA382701316617834
Vonovia Se382486953643755
OTIS WORLDWIDE CORP382256177480462
Paychex Inc381938839386208
Ashtead Group Plc381415540571700
Wolters Kluwer381341825383544
Qatar National Bank3807435328380652
Ansys Inc380743436120630
Astellas Pharma Inc3806417332632499
Xcel Energy Inc379069506638119
Equifax Inc376881276163328
Compass Group Plc3764365122106835
Hologic Inc376386809549672
Lennar Corp CL A376133606402920
Kinder Morgan Inc Del Com3751950182615473
EPAM SYSTEMS INC37515881968966
Weyerhaeuser Co3747804941205640
Axis Bank India3746307074243578
Nucor Corp373742399360640
Welltower Inc373036469503749
State Street Corp371439047455625
COPART INC371411453297377
Garmin Ltd371222614244122
Verisk Analytics Inc-Class A370891561214981
STMicroelectronics NV370118444974568
Constellation Brands Inc A369856586201362
Ameriprise Financial Inc369150747154445
Public Service Entrp366994833661405
Archer-Daniels-Midland Co366425081699628
Hilton Worldwide Holdings Inc366416123332200
MATCH GROUP INC366399080300521
London Stock Exchange Group Plc365584032383388
Masco Corp364485929679984
Equity Residential363705856504643
Nokia3625746386889437
Walgreen Co362395688864490
Sandvik AB3616316701619488
Mitsubishi Electric Corp3563514183061284
YANDEX NV-A356150106568819
Banco Bradesco SA pref3557382719207564
New Waste Connections Inc354913370320465
Orsted A/S353778433259765
Alimentation Couche Tard Inc3537335811008858
Deutsche Boerse AG352289874232311
TRADE DESK INC/THE -CLASS A349965263502270
KKR & CO INC -A348646681628044
Hexagon AB3478445682340024
Delta Electronics Inc3470033004015770
Anta Sports Products Ltd3466965112025000
NATIONAL BANK OF KUWAIT34660371712844860
D R Horton Inc346167551412889
Costar Group Inc344202090478500
CORTEVA INC343542601899279
Sonova Holding Ltd343362353101632
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S341984354171286
PINTEREST INC- CLASS A340288363687763
Novozymes A/S B340156425488611
Skyworks Solutions Inc338017499213089
SAUDI TELECOM CO3379789581127712
Randstad Hldgs333157058523048
Petrol Brasilerios com3317292086870682
Geberit Reg33144085845507
Firstrand3312236989291379
Panasonic Corp3302659933298363
MMC Norilsk Nickel USD329163210117279
Flutter Entertainment Plc329011914195186
Fastenal Company328972181683404
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA3280010253086361
SAUDI ARABIAN OIL CO3278105874080112
Ametek Inc327591140276859
Zimmer Biomet Holdings Inc326178754251363
OKTA INC325886643143640
Avalonbay Communities Inc325866948167033
Sunny Optical Tech3256239181335500
Fortescue Metals Group Ltd3255286902580143
Corning Inc324960161922236
Regions Financial Corp New3242764741792641
Svb Financial Group32326315065076
Genmab A/S32271794078759
First Abu Dhabi Bank3222339778051942
Transdigm Group Inc Com32163399461103
Willis Towers Watson Plc320313320168918
Pioneer Natural Resources319746864243807
Stanley Black and Decker319630744190491
Eversource Energy319625315409893
SunLife Financial Services of Canada Inc319048582709359
Fubon Financial Hldg Co Ltd31868221012322839
Goodman Group3184152852230457
Grainger (W W) Inc31836824385203
Bharti Airtel Ltd Comstk3174220474545569
E. On SE3169613732811038
LafargeHolcim Ltd CHF316739886635640
Geely Automobile Holdings31601960711032000
Rio Tinto Limited312543649451636
Tokio Marine Holdings312484414744811
Techtronic Industries Co Ltd3117521661660450
Swisscom AG31161674461074
Bayer Motoren Werke311553528390530
Fuji Photo Film Co311485274454000
Ball Corp310627299380667
HUBSPOT INC31015905351056
WEC Energy Group Inc309294424378873
Liberty Broadband C308814581188444
Legrand308563439311623
Arthur J Gallagher and Co308110641247861
NVR Inc3071606666912
Oversea Chinese Banking Corp3064771974130943
Xylem Inc306087638262328
Suncor Energy Inc3020109901822703
CLOUDFLARE INC - CLASS A301911429282557
China Mengniu Dairy Co.3014665815858000
Hershey Foods Corp301080956198255
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A300624515141149
Oriental Land Co300394447231408
Williams Co Inc2996852581408294
NetApp Inc299376163397684
Heineken298410725316142
Paccar Inc298363647419517
Kao Corp297956656570800
Gartner Inc296761675111501
Kia Motors Corp296388325488121
Vivendi SA296311502895169
Trimble Incorporated296215213357923
Albemarle Corp Com Stk296059122144681
United Overseas Bank2953457641790477
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2949417639697777
KB Financial Group294860045728850
Intl Paper Co293874212565210
Kansas City Southern292798925114996
Swiss Re Ltd292523565359659
Fifth Third Bancorp292421626857022
Franco-Nevada Corp292189324232194
Kone B NEW291827993397600
Engie2907787102370965
ETSY INC290647150159757
EVOLUTION GAMING GROUP290386642200904
Assa Abloy B2902568601037002
Logitech International SA290174360321993
Magna International -Cl A288045215417151
Cdw Corp286925735166537
Republic Services286163193267840
Denso Corp286133916484900
Transurban Group2860596223220612
Ferrari Nv285864608153195
Terumo Corp285838927815300
M3 Inc284289027496800
Valero Energy Corporation283852286489153
National Bank Canada283490299416879
Sealed Air Corp283454310536778
Fabege AB2824200001800000
Unicredit SPA2816460422588616
Amadeus IT Holding SA279406976534849
Omnicom Group279223913441205
Arista Networks Inc27917980786592
LyondellBasell Industries NV278770891313369
Tesco2782236619186533
Alexandria Real Estate277840490156817
Veolia Environnement277566523952966
Hcl Technologies2774412392033235
POOL CORP27669033466538
GENERAC HOLDINGS INC27662854573189
Coloplast B276193515183971
Shenzhou International Group2761549991548700
Bridgestone Corp275733025704478
A P Moller Maersk A/S27538760211130
Dell Technologies Inc Class C275338497328442
Hartford Finl Service Group Inc275166891466744
Societe Generale2737262001006707
Realty Income Corp273722637442426
Chugai Pharm Co273408156811700
Telefonica SA2712256506223943
Citizens Financial Group270708833699755
Teleperformance27069402071153
3I Group2690814811701171
Consolidated Edison Inc268925054411168
United Rentals Inc26850891787418
Dominos Pizza Inc Us26797754160545
Nitto Denko Corp267897747421688
Shiseido Co267635919480100
NN Group Nv267069647589689
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2659926683592075
Tractor Supply Co Com Stk265570614159630
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao26486444911443831
Sampo-Leonia Insurance Comp A264772528590866
Credit Suisse Group2647438292882036
Carlsberg B264633930175950
Olympus Corp2645824251489300
VF Corp264178082398692
PELOTON INTERACTIVE INC-A263520603292081
Grupo Financiero Banorte2633725094807612
Deutsche Bank2624483462447474
Orix Corp2620520981645060
DTE Energy Co261592471250748
Cathay Financial Holding Co Ltd26158988414638095
RWE ST A261270451781608
Pulte Group261125681550269
Kuehne and Nagel International AG26055758682807
Splunk Inc259188414193298
Neste Ojy258557531501196
Northern Trust Corp258115128246638
Aviva Plc2577963225276810
Clorox Co257578642180690
Kubota Corp2570566171479347
Dover Corp257004905170240
Vulcan Materials Co256104755157585
Tyson Foods Inc -Cl A256000489377099
DATADOG INC - CLASS A255728540219331
Asahi Group Holdongs LTD255721934644036
Nan Ya Plastic2552464629549670
Extra Space Storage Inc254552530160472
ArcelorMittal254463841848992
Cooper Cos Inc25443252265889
Whirlpool Corp254339907130185
Sun Hung Kai Prop2542802262076333
LI AUTO INC - ADR2541894331001929
Japan Tobacco Inc2541627231531289
Oneok Inc254082265545769
Kraft Heinz Co253304286805229
Asian Paints Ltd253266327710786
ABIOMED INC25023976980718
Huntington Bancshares2501256821848347
PPL Corp249878331988981
China Steel24985051221862172
VIACOMBS INC USD249790303706477
PAYCOM SOFTWARE INC24905504259424
Ambev SA2474109778745002
Mid America Apartment Comm247214952151102
XPENG INC - ADR247111939709486
Kerry Group246705239195854
Eurofins Scientific246519382203511
Occidental Petroleum Corp2463571951110320
Hyundai Mobis246082250122778
Nasdaq Inc245738930146885
Akzo Nobel245107104232150
Martin Marietta Materials Inc24400002573418
Castellum243946900971900
Take-Two Interactive Software243632304176065
Straumann24300098714627
HORIZON PHARMA PLC242908389259558
CARVANA CO24220645582990
Chinatrust Financial Holding C24203672534350993
Eastman Chemical Co241003886241795
MTN Group2403499153145127
Chunghwa Telecom2401830607050000
DROPBOX INC-CLASS A239803945890303
Ulta Beauty Inc23978125971612
Bank Rakyat Indonesia239447069103970000
Keycorp2391859881324149
INVITATION HOMES INC239048246682606
Scottish and Southern Energy2386043371239383
Verisign Inc237525122127967
ASE Technology Holding Co2374178956035999
ZSCALER INC236968523100117
Shinhan Bank236396589814350
Idex Corp236380312121336
Alnylam Pharmaceuticals Inc235964328133815
Enn Energy Holdings Ltd2356189261477800
Perkinelmer Inc235570498148944
Komatsu2352504071143300
TRANSUNION235184594227357
SUN COMMUNITIES INC234875854136628
Orange2346413542378738
James Hardie Industries Ltd234048084704545
Public Bank BHD23264630226969535
Charles River Laboratories Int23251361961568
Dai-Ichi Life Holdings Inc.2322735071331600
Assicurazioni Generali2313777011323823
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC23136547254059
Legal and General Group2309518817197803
Bath & Body Works Inc230249023388502
Kingfisher Plc2297658175452415
Keurig Dr Pepper Inc229535917755635
Trip.com Group Ltd228580888929828
Ventas Inc Reit228107786477126
Deutsche Wohnen Ag BR227813735425950
DELIVERY HERO AG227757316186236
Edison International226724100455767
KBC Group SA226023109308974
Grupo Mexico Sa De Cv2257646505861945
CATALENT INC225622162200946
Firstenergy Corp225460061676020
Shimano Inc22509373590711
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD224545164273072
Segro Plc2244397901473174
UPM-Kymmene OYJ223394572631525
Central Japan Railway223373778173600
Fleetcor Technologies Inc22287842798440
Ameren Corp222848598292798
Svenska Cellulosa AB B2220924981431931
Seagate Technology Holdings PLC222064220297548
Qorvi Inc222031626134628
Fresenius SE & KGaA222002932483813
MCcormick and Co Non VTG shares221937648301182
MONGODB INC22170889764812
Fisher and Paykel2215391321134345
Canon Inc2213311481104999
Mitsui Fudosan Co2209198081136172
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC22088134955666
Fortis Inc Canada220626170558457
Formosa Plastics 13012202168887074960
Brown-Forman Corp -Cl B220099641362750
Skanska AB B220033122877675
COLES GROUP LTD2199616851949042
Equinor ASA2197040031170599
East Japan Railway219543542372598
Great Wall Motor Company H2195064515901500
Genuine Parts Co218349296204203
Seagen Inc218067640151185
Swiss Life Holding21786101647492
Broadridge Financial217779829146788
WORLDLINE SA217697169286535
Circuit City Stores Carmax217655749198843
Eisai Co216993871305290
Dollar Tree Inc216933454276026
Evergreen Marine Corp2164914464957481
Church & Dwight Co Inc215940843301937
WAYFAIR INC- CLASS A21582954485739
Baker Hughes Co2157862131081722
CAESARS ENT INC215598195239194
Pentair PLC215390176324808
BT Group Plc21514506710652522
JM Smucker214634422200875
Samsung Biologics Co Ltd21462074830643
Cheniere Energy Inc214530653276590
Intact Financial Corp213331786179790
EQUITABLE HOLDINGS INC213084496782562
AVANTOR INC212804456626540
ENPHASE ENERGY INC212449758140405
Duke Realty Corp212425416485603
Hess Corp212372337351618
OTP Bank Regd211629488414972
Expedia Inc211539485166718
Thomson Reuters Corp211364207212152
Essex Property Trust Inc21107218476101
DNB ASA2103260931117624
Brambles Inds Ltd2102732792810502
BURLINGTON STORES INC21021302078541
CGI Group Inc A209727885277633
Teradyne Inc209649462197762
Quest Diagnostics209608788162538
BEIGENE LTD-ADR20949956285922
Croda International Plc209182722194414
Camden Property Trust208856423164581
Celanese Corp208395811150394
Gvc Holdings Plc208241051917675
ON SEMICONDUCTOR CORP208043152528788
Interpublic Group Of Cos207957621652822
HALMA PLC207547349583321
Power Corp Canada207359849703984
Darden Restaurants Inc207102333156461
Snap-On Inc206963223105329
Steris Plc206812097111968
Kotak Mahindra Bank2065207141027175
Check Point Software Technologies Ltd205616619187711
LG Electronics Inc204767410197058
SGS Holding N2046968727524
Western Digital Corp204266143373546
BIO-TECHNE CORP20417896547702
Carnival Corp204120704969455
Wheaton Precious Metals Corp203674262524918
Hewlet Packard Enterprise2034945791526188
Cincinnati Financial Corp202879714188607
KUWAIT FINANCE HOUSE2024314878601138
China Life Insurance Co Ltd20241760113938000
Standard Bank Group2023431992364185
Cemex Cpo20219375828367218
Ingersoll Rand Inc202108264442261
INSULET CORP20200360379167
ASM INTERNATIONAL NV20175761359955
Royal Caribbean Cruises Ltd201754076280237
Tata Steel2012650361239261
TYLER TECHNOLOGIES INC20120059348866
Cognex Corp201073644260781
Kingspan Group200310410201964
GLOBANT SA20024958372545
Imperial Brands PLC1995309711097749
Principal Financial Group199507510338707
RINGCENTRAL INC-CLASS A19920302889473
GEA Group199090879493320
SIEMENS HEALTHINEERS AG198915325328590
Tech Mahindra Ltd1984812681170332
Chailease Holding Co Ltd1983522912435123
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.01979850793153260
PTC INC197949944173455
Maruti Suzuki India197365577253906
Link Reit1971335802483216
UNILEVER PLC197074617410130
Aristocrat Leisure Ltd197036727702052
Impala Platinum Holdings1966951851484877
Kyocera Corp196506171373580
Spirax Sarco Engineering Plc196501916102703
SARTORIUS AG-VORZUG19622518134630
Teleflex Inc19615706658434
AmerisourceBergen Corp196090535189153
Mega Financial Holdings Co Ltd19530723319706422
Publicis Groupe195300438343679
Mitsubishi Estate1950745631448361
Daiwa House Inds194978376745586
China Resources Ent. Wheelock and Co1941979402735042
BILIBILI INC-SPONSORED ADR194031038297881
TELADOC HEALTH INC194019330157096
Restaurant Brands Intern193744797347201
MARKETAXESS HOLDINGS INC19363405646194
MGM Mirage193571375516764
Halliburton Co1933912651088340
CK Asset Holdings Ltd1931031953426994
Healthpeak Properties Inc193096302629050
China Resources Land1928539006010222
Sysmex Corp192115123204042
Julius Baer Group Ltd191686870318992
Raymond James Financial Inc191664919155016
Swedish Match AB1916414192414228
UNI President Enterprises Co1912182718757491
Unicharm Corp190963318504100
Swedbank AB1909401361135332
Weg SA Pref1907612783113683
Nice Systems Ltd19051852375556
Wipro1892399872540101
WH Group Ltd18895400027185773
M T Bank Corp188742440153522
Credit Agricole1887112531528561
FOX CORP - CLASS A188020725584524
Devon Energy Corp187850828715568
Symrise AG186815373151935
CMS Energy Corp186683523336497
HELLOFRESH SE186385822194852
Hana Financial Group185733445556214
Henkel AG and Co KgAA VZ185224136219185
MS&AD Insurance Group Holdng185085720655893
Telekomunikasi Indonesia18486877592844295
Shionogi and Co184789066343500
Country Garden Services Holdings1845983632771000
Akamai Technologies184517979190189
Ss&C Technologies Holdings184512610279887
Mohawk Industries183768300104358
Pandora A/S183626234176029
MASIMO CORP18317039776397
VICI PROPERTIES INC182701107692303
Arch Capital Group Ltd182473698505456
LG hsehold & healthcare18244595617360
Rogers Communication -Cl B182438941416273
Yahoo Corp Jp1823848543391300
VIATRIS INC1821056731465569
Markel Corp18182639816521
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR181745410806545
SIBANYE STILLWATER LTD1816040115174267
WestRock Company181507708404063
Nippon Steel Co1811410401118364
Pembina Pipeline Corp181120165674306
Fortune Brands Home & Security Inc180697693205400
Emirate Telecom Group Co1805666043230985
Hongkong and China Gas18018758812839193
Cspc Pharmaceutical Group Ltd17985875916821520
Svenska Handelsbanken A1798052871823953
CNH Industrial Nv1793790761238219
CLP Holdings1790033632074914
China Petroleum & Chemical17794035645400400
Brenntag SE177703294201722
S-E Banken A1776623501512020
Iron Mountain Inc177440203442542
Boston Properties Inc177412480181426
E Sun Financial Holding Company17690045920619998
Nomura Securities1768493704227907
SARTORIUS STEDIM BIOTECH17683325033510
Nec Corp176316400395497
BIO-RAD LABORATORIES-A17493560425531
GODADDY INC - CLASS A174730810272630
BOC Hong Kong Holdings Ltd1743080856568702
Carrefour1743076941012051
Umicore173738871300986
Fresenius Medical Care173707152257629
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A173497646256184
TCS GROUP HOLD-GDR REG USD173430554223198
Sumitomo Corp1733263781452200
Ultratech Cement172730263194582
Steel Dynamics Inc172648797281576
PTT Pcl Nvdr17178832917171177
Nortonlifelock Inc171761194741744
Hydro One Ltd171642412799387
Smith and Nephew Plc1714930941030032
United Utilities Group Plc1714914561375654
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS1712356871436541
COUPA SOFTWARE INC17122278382807
MAGAZINE LUIZA SA1711812165417861
UCB170992752172192
Wabtec Corp170960501219413
SILERGY CORP170729738147000
EXACT SCIENCES CORP170426001189715
Cardinal Health Inc170134147380281
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD1700368208872829
CP All Pcl Nvdr16937452410266729
WPP Plc1691946701451901
Ugi Corp169085258420797
Kellogg Co168361626307692
Nippon Yusen K K167935336256100
Suzuki Motor Corp167631100458200
UDR Inc167568725366958
Standard Chartered1672828013074806
FNF Group166651455392925
Roche Holdings AG I16558382342768
AMCOR PLC1651921811494852
Capitec Bank Holdings Ltd163992488148036
ZAI LAB LTD-ADR163938088138126
Intertek Group163422868262938
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC163300001576122
Novavax Inc16322036283276
Conagra Brands Inc162740304569460
Formosa Chemical N Fiber Corp1626021436363730
Nitori Holdings Co Ltd161633026102300
Ajinomoto Co Inc161420139649687
State Bank Of India1612367463331734
VMware Inc A161234651125837
Hennes och Mauritz B160862643929090
Omron Corp160707621202171
Energias de Portugal SA1606813263420086
LKQ Corporation160331544356236
Sage Group1602807451816710
MOLINA HEALTHCARE INC16020288368941
Siam Cment Co THB1 Nvdr1600386671417551
Fortum OYJ158978301610070
Next Plc158752344167780
Alliant Energy Corp158750693301763
Suez SA158713158793755
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC15829931848614
RIYAD BANK1578060362516556
Resona Holdings Inc1577498804728567
Natwest Group PLC1571723166047411
Las Vegas Sands Corp157065590413673
Open Text Corp157061413333758
Essential Utils Inc156726669372104
Zillow Group Inc - C W/I156640067182539
Citrix Systems Inc156111115177400
Secom Co156012560236500
Mondi Plc155944460646422
Otsuka Holdings Co Ltd155299308426417
Itausa Inv SA1552890648204395
CHINA MERCHANTS BANK-A1551675092309382
Loews Corp155166633317438
Shaw Communications Inc -Cl B154866504611810
Annaly Capital Management Inc Reit1547970492048287
Advantest154560259211600
ARGENX SE15454370252654
Lennox International Inc15447148453515
CERIDIAN HCM HOLDING INC154013124160825
Ferrovial SA153850876617186
Epiroc AB B153730152918066
EMIRATES NBD PJSC1536314484695086
NATURA &CO HOLDING SA1535192541751215
Newcrest Mining153226617990196
Samsung C&T Corp153080797156212
Kesko Oyj152772949422866
Advance Auto Parts Inc15276227486678
Edenred152515366311518
Novatek Microelectronics Corp1524981251104000
Bandai Namco Holdings Inc152491764256000
AVALARA INC15239645297946
Rentokil Initial Plc1523562352215001
JB Hunt Transport Services Inc15233391098113
Porsche Automobile Holding pref152087174173648
TAKEAWAY.COM NV151800746199187
Universal Health Sevices Inc151774571111949
Wsp Global Inc151634588135420
Largan Precision Co Ltd151505802186000
Agnico Eagle Mines Common Stock151399195299137
Cboe Holdings Inc150870291139138
Packaging Corp of America150609303115052
Biomarin Pharmaceutical Inc150486908208401
Hindalco Industries Ltd1497609212914749
Sonic Healthcare Ltd149626299555215
ELANCO ANIMAL HEALTH INC149108187517686
Crown Holdings Inc149004631157688
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1489067921639336
Ncsoft Corp14866831330503
Marubeni Corp1481142582223800
Continental AG148111896126486
Kirin Brewery Co147872897952500
LASERTEC CORP14778976985400
Nestle India Ltd14768195863067
SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC14758384158602
Woodside Petroleum1475183011153088
Hang Seng Bank146992126939600
Realtek Semiconductor146955907878684
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR1468984284785000
Tatneft1468581152577808
Fair Isaac Corporation14637455036840
Centerpoint Energy Inc146335999660559
Galaxy Entertainment Group Ltd1462313492726800
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES146096892204402
Ocado Group Plc145995520602806
Jack Henry & Associates Inc14595624795945
ZENDESK INC145088790134568
QBE Insurance Group1450509791911347
NORDSON CORP14502501771816
China Overseas Land1449477167367287
Heidelberger Zement144586279191255
China Gas Holdings Ltd1445142495759200
Smurfit Kappa Group Plc144247607288564
Live Nation Inc143942677191562
Hyundai Merchant Marine143832654474912
Incyte Corp143719410219621
XERO LTD143535460151285
INNOVENT BIOLOGICS INC1434335172123000
Sun Pharmaceutical Ind1433558741583027
Hormel Foods Corp143260098368829
Divis Laboratories Ltd143115828248383
Western Union Co143038767764074
Titan Industries142970401668566
WP CAREY INC142963651213943
Alfa Laval AB142881206407766
Qiagen NV EUR142806699295128
Mahindra Mahindra1427553631569583
Kon Kpn NV1423268945157163
Agricultural Bank Of China-H14223960149084000
Suzano Papel e Celulose SA NPV1421437361383081
LYFT INC-A142136786339696
Mitsubishi Chemical Holdings1418599031933800
PALANTIR TECHNOLOGIES INC-A141724661637504
Singapore Telecom1417136319348300
Makita Corp141626371290996
Dollarama Inc141414727357273
Ageas141232896321388
Gold Fields1407614791717468
Petrochina14053445239928544
JD SPORTS FASHION PLC1404566711167319
Nomura Research Institute140241505441498
Berkeley Group Holdings Plc140028071244360
Sompo Holdings Inc.139788325369854
Persimmon Plc139641017406450
DYNATRACE INC139519020240931
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD139512674152865
Caixabank SA1395101615163791
Metro Inc139298670321862
Sainsbury (J)1390774723770312
Samsung Electro-Mechanics Co139060031105041
Allegion Plc138528783113228
Sasol1384980591049953
Mosaic Co/The138453464490411
NEC Electronics Corp1381115631536800
Country Garden Holdings Co13810807614565357
Yuanta Financial Holding Co Ltd13807049918121962
AVENUE SUPERMARTS LTD138012519306868
TDK Corp137867373154899
Asahi Kasei corp1373708321567646
Tabcorp Holdings Ltd1368703054510749
Bajaj Finserv Ltd13623165071690
Lincoln National Corp136184773222892
Longfor Properties1359852403388000
Groupe Bruxelles Lambert SA135511747137166
Brown Brown Inc135505725269493
Hasbro Inc135291686158926
Schindler Holding AG Part Cert13506938147753
Sino Biopharmaceutical13484141019462500
PG and E Corp1347610231708870
First Financial Holdings Co Ltd13471640619375083
PLUG POWER INC134372245584208
NOVOCURE LTD134053320115059
Dentsply Sirona Inc134008898249604
Bunzl133877870420355
Taiwan Cement Corp1336626579095222
DaVita Inc132824058117429
Lindt Spruengli1328117271310
Suntory Beverage & Food Ltd132761147395900
Host Hotels and Resorts Inc132455099932900
Bunge Limited132436197198600
Japan Post Holdings Co Ltd1323496091805900
First Quantum Minerals Ltd132142495724464
Atmos Energy Corp132132993156921
Bank Leumi Le Israel1319447481824250
Sekisui House131767066783300
Covestro Ag131689732232826
American Capital Agency Corp Reit Fund131615516920818
Telenor130992801850274
Japan Exchange Group Inc130737619633922
ITC1306700005408753
Howmet Aerospace Inc130662535460839
NOTRE DAME INTERMED PAR SA130601369974248
F5 Networks Inc13057832673460
Korea Tobacco and Ginseng Corp130499339217569
Daito Trust Const130441091133683
Toyoda Auto Loom129934117178462
Asustek Computer Inc1298993921321000
Malayan Banking1298811967519248
NRG Energy Inc129730928332886
MONCLER SPA129575267233978
Unibail Rodamco129484608170589
Huazhu Group Ltd129449792325237
MTU Aero Engines Holding AG12937261264341
FMC Corp129262478160621
Elekta B AB1291662961172640
Telia Co AB1284210233418180
St James Place Plc128382225673718
SAUDI ARABIAN MINING CO128322650809034
C H Robinson Worldwide128166060163348
Alstom128081624340868
Franklin Resources Inc127786771448644
Cochlear Limited12755219489132
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1274170107661910
Liberty Global Inc C127402713516255
Black Knight Inc127363218195531
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC127328774733335
Jardine Matheson127228525263546
Sanlam1270770333408371
Emera Inc127050284311813
OWENS CORNING126817658148745
NTT Data Corp126684257825000
ZIijin Mining Group Co Ltd-H12662563910966000
Lixil Group Corp126433656521244
Onex Corp126210379207279
Danske Bank A/S126174877840444
Sberbank-Sponsored Adr126018558822916
Jsw Steel Ltd1259089021583889
SMOORE INTERNATIONAL HOLDING1251566022746000
Toto125070772268700
Lindt Sprungli AG124964247121
Yang Ming Marine Transport1249586822945000
WIX.COM LTD12482720164588
China Pacific Insurance Gr-H1247549265084232
Aeon Co Ltd124494192537100
EPIROC AB A124486677643342
Australian Stock Exchange124187904224678
Beiersdorf124077837117860
Subaru Corp123960391779136
Puma123894180115670
HAIER SMART HOME CO LTD-H1236586093894200
SAUDI BRITISH BANK1235919511556155
Barclays Africa Group Ltd1234608761334074
Quanta Computer Inc1233543035186000
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD1233393661492949
Bank Hapoalim1232779411649324
Ono Pharmaceutical123082344606985
10X GENOMICS INC-CLASS A12304492086657
Bank Mandiri12278655435298200
Vail Resorts Inc12261482646578
Henry Schein Inc122597667188465
Stora Enso OYJ R121948679715885
Nippon Building Fund Inc1218140812134
SK Telecom Co Ltd12164310257109
Ipsen121520821143767
Cimb Group Holdings12140454412030389
Adecco SA121361896247788
EQT AB121353382278717
Volkswagen AG12133455642219
JXTG Holdings Inc1213158893683332
New Melrose Industries PLC1210624386047566
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A120533706439148
Nissan Motor Co1205056822693100
Cenovus Energy Inc1202758331668240
Arrow Electronics Inc120246115113354
Loblaw Companies Ltd120128470199104
Power Grid Corp Of India1198025625856279
Mowi ASA119192407509991
FINECOBANK SPA119103622730885
Taiwan Cooperative Financial11908772117597662
Lenovo Group Ltd11897114713344000
Intercontinental Hotels118531351216782
Vereit Inc118528504274702
LUMEN TECHNOLOGIES INC LA USD1183684471143619
Aena SA11822352485110
BENTLEY SYSTEMS INC-CLASS B118175703210065
SBI LIFE INSURANCE CO LTD118065904849830
Smith Corp117898123188377
LEG IMMOBILIEN AG11768734884507
Tokyo Gas Co117501839703100
Informa Plc1174753071852563
Snam SPA1173385372310587
Dr Reddys Laboratories117075406216887
Wynn Resorts117031779133939
Astra International11661820638503900
Coca Cola HBC AG116604773373649
Bid Corp Ltd116327497620868
Teck Cominco Limited115873880587219
Telstra Corp1157245924752508
Newell Brands Inc115475762522889
XINYI GLASS HOLDINGS LTD1153648703236894
Erste Group Bank AG114528009335459
Severn Trent114441434347904
China Shenhua Energy1143337566396001
Scentre Group1142087446465853
Terna1140636271672491
SSAB Svenskt Stal AB A1140287552345788
American Financial Group Inc11397664896368
Fairfax Financial Hldg11380473929490
Dexus Property Group1136404051723856
SCSK Corporation113614642212500
W R Berkley Corp113559148172484
Siemens Energy AG113423059460847
CABLE ONE INC1133759236343
Henkel AG and Co KgAA113193977144528
Heineken Holding NV113191882141668
Altagas Ltd112874451648018
Credicorp112761541125754
KE HOLDINGS INC112627920655193
LG Chemical Ltd112400052162890
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock112222394214164
West Fraser Timber Co Ltd111914198167096
Sm Prime Holdings11184505519006400
Jazz Pharmaceuticals Plc11182223597124
Stockland Trust Gp1117672873868421
Rohm Co111657640139500
Solvay SA11148804296469
TEMENOS GROUP AG-REG11148688481958
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD1114525851120205
Soquimich B111281978250912
Suncorp Group Limited1110927171419052
Athene Holding Ltd-Class A111065097195860
Regency Centers Corp110984865188670
Anglogold Ashanti110846293765029
Molson Coors Brewing Company110838087269801
Great West Lifeco Inc110586486410351
Localiza Rent A Car SA1105452511142042
SSAB Svenskt Stal AB B1102648242618495
Apollo Hospitals Enterprise109919747196599
Hannover Rueckversicherung AG10941261968754
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO109058922388388
Alleghany Corp10893540018391
AROUNDTOWN SA1088760161638038
KIRKLAND LAKE GOLD LTD108653115319104
Nisource Inc108610748506070
Burberry Group Pls108316274492413
OBIC10800490066328
Globalwafers Co Ltd107545333409000
Admiral Group Plc107442513247158
IAC InterActiveCorp10733453793493
Bausch Health Cos Inc107302934429013
Cosco Shipping Holdings Co Ltd1071048686652749
Tata Motors Ltd Equity1069236843189079
Powszechny Zaklad Ubezp.1064474441179997
Industrivarden AB C106345734353543
Lojas Renner1061354251672992
Kikkoman Corp106121580165000
Advanced Info Service Nvdr1061191042170304
Sumitomo Realty and Development106101181384456
Electricite de France105907762909985
Everest Re Group Ltd10562033345593
Kghm Polska Miedz105545785261796
Juniper Networks Inc105328839413059
Minebea Mitsumi Inc105260153484000
Dish Network Corp105087110281649
RPM INTERNATIONAL INC104925260145340
Prysmian Spa104882127322513
China Development Financial Hl10463901624482400
GPT Group1043283153409926
Vipshop Holdings Adr104232099835362
CHR Hansen Holding A/S104219058131346
DRAFTKINGS INC - CL A104131389200677
Citic Pacific10412864510829596
Husqvarna B104068742891763
YAGEO CORPORATION104005852704010
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC103988183205048
BANQUE SAUDI FRANSI1039529921099778
Yara International ASA103871031234232
Globe Life Inc103786992123804
Sunac China Holdings Ltd1037113064819836
Anhui Conch Cement H1035071542271000
Bouygues103353027286884
Associated British Foods103344111440647
Assurant Inc10332202870554
CHINA FEIHE LTD1033056686627000
Osaka Gas Co103243827636500
Taishin Financial Holdings Co10293895818063478
South32 Ltd AU1024663265601027
WUXI APPTEC CO LTD-H102215327635342
BorgWarner Inc102097446271497
China Longyuan Power Group1019561216485000
Barratt Devel1018447571169168
China Conch Venture Holdings1018053422957800
Lamb Weston Holdings Inc101724579179443
Unimicron Technology1016802832272000
Insurance Australia Group Ltd1016324492994571
Industrivarden AB A101285785321951
Sumitomo Electric100593272889700
Polyus PJSC10057956563575
Invesco Ltd USA100447639452184
Swatch Group I10038856440323
Samsung Fire and Marine Insurance10026684358562
Grupo Televisa S A B De CV1000932214549344
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA100036334238306
Swiss Prime Site99905767107038
Pinnacle West Capital99734303149193
Kinross Gold Corp995119931904844
FOX CORP- CLASS B99423606332991
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1299231399347375
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT991670992044780
Gerdau pref990825422061385
Boliden AB99073790319696
ALGONQUIN POWER & UTILITIES99034154734968
Liberty Media Group-C98916437229525
Bluescope Steel Ltd98726149637478
Amorepacific Corp (New)9872383459195
SNOWFLAKE INC-CLASS A9846062538248
SKF AB B98395046448269
LIGHTSPEED POS INC-SUB VOTE98175670108759
CF Industries Holdings Inc98093959250816
AGC Inc98057692245500
NEXI SPA97337159543600
EMS-Chemie Holding AG-Reg9733455010221
INFO EDGE INDIA LTD97309575140670
Toray Industries Inc973048631719796
Mitsubishi Heavy Ind97261513428700
Picc Property & Casualty -H9693478412634601
Hua Nan Financial Hldgs9686114815293107
Securitas96714887673502
Discovery Communications C96517311411126
ALLEGRO.EU SA96412010641251
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr9615839915707194
Yamato Transport96022378439300
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H9600731515808000
GN Store Nordic95995142147346
Israel Discount Bank A959396202102030
Guidewire Software Inc9573387793826
Shoprite Holdings95632573915338
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA956147892123469
SAUDI ELECTRICITY CO955974271553055
SEA LTD-ADR9554974634421
Genting Singapore Plc9548533618816663
Hotai Motor Co95379775547000
CCL Industries Inc Cl B95339274192434
Anglo American Platinum9502374097438
Aegon NV949171512203879
Qatar Islamic Bank948243232165305
Alibaba Health Information Technology Ltd948210777571043
Tele2 B94589518722609
Electrolux AB B94581829427006
Whitbread Hldgs Plc94573975248073
Telus Corp physical shares94520669474887
Cipla94046335867550
Lear Corp9401310066094
Wharf real estate investment939568012235745
Taiwan Mobile939348203060500
Mirvac Group938784734800526
A P Moller Maersk937784453967
ALINMA BANK937138481826125
SINCH AB93361842485880
CHINA TOWER CORP LTD-H9328446182370000
VISTRA ENERGY CORP93039492576010
Barry Callebaut AG929581564133
Elisa Communications OYJ92913470165884
Chubu Elec Power92772561891516
Altice USA Inc- A92609371379657
Vodacom Group925696001133438
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A92378905120039
Sydney Airport923098021852274
Yakult Honsha Co92183540186100
Colruyt SA92055866187910
Morrison Supermarket920226352665574
Dentsu Inc91986582285000
BRITANNIA INDUSTRIES LTD91942591198805
Nexon Co Ltd Npv91676559571000
Rakuten Inc916069031041194
Industries Qatar915598032993293
Hargreaves Lansdown Plc91390299511322
Lawson91322349213900
Campbell Soup Co91313962255080
William Demant91298041186927
Eiffage91066467101983
Kansai Elec Power909734931043789
China Resources Gas Group Ltd908635651732000
Grasim Industries Ltd90853681530974
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR906630451222032
Johnson Matthey90478576254379
Standard Life Aberdeen898825422830617
Exor NV89708489124294
Toyota Tsusho Corp89684260247428
AIRBNB INC-CLASS A8962162867224
Liberty Global Plc A89596297364719
Power Assets Holdings Limited895747071654896
Tenaga Nasional895641734181100
KNORR-BREMSE AG8951197986364
Red Electrica De Espana Redesa89438125515173
Citic Securities Co Ltd-H893904644124500
CAE Inc89377492362002
Norsk Hydro ASA893662971488480
Stora Enso OYJ R89320346523873
Ayala Land8927281015397010
Rollins Inc89264630267374
SEI Investments89150590163264
Abu Dhabi Commercial Bank889545105134148
Innolux Display Corporation8889956416355429
Ramsay Health Care88886766206573
Aramark88627972293267
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA885499466512732
Au Optronics Corp8847105115782000
Atlantia SpA88349181543689
CLARIVATE PLC88332057408455
Banco Bradesco Common879415322656314
Canadian Tire Corp l A8790965366591
Tryg A/S87780440406821
ADANI GREEN ENERGY LTD87733025712728
CAPITALAND INVESTMENT LTD/SINGA NPV876856073378936
SG HOLDINGS CO LTD87651456377000
News Corporation Inc Class A87604396445528
Knight-Swift Transportation Holdings Inc87574895195293
President Chain Store Corp87496784993000
Quebecor Inc - Cl B87494707405419
Bharat Petroleum Corp Ltd874051191580582
Taylor Woodrow873731374057532
Inpex Corp870580811478294
Reinsurance Group Of America8700506484754
Voya Financial Inc86981901153390
Misumi Group Inc86886621259100
West Japan Railway86865950181800
Polski Koncern Naftowy86853836530088
Uniper Se86805153251777
JSR Corp86722725302600
Delta Electronics Thai-Nvdr86655360577700
Kyowa Kirin Co LTD86555880310100
Sumitomo Metal Mining86531718273700
Santos Limited863597742293093
Adani Enterprises86106143487273
Southern Copper Corp86057624157975
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC85955263104396
Baloise Holdings8556253060138
Pearson85487980937890
Trend Micro Inc85290147182619
TEAMVIEWER AG85012541286657
Antofagasta plc84969808489057
Isuzu Motors84836299795125
Raia Drogasil Sa Com Npv847370801974347
APA Group Npv (Stapled Units)846383321436497
ACCTON TECHNOLOGY CORP84503555936000
OMV AG84387443174434
Seek Ltd84240827419933
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR8414590344177
Hufvudstaden AB A83997000540000
Weston (George) Ltd8388710590930
Liberty Sirius Group-C83688473196357
Advantech Co Ltd83669766720405
GANFENG LITHIUM CO LTD-H83572229463200
Naturgy Energy Group SA83531385376672
PING AN INSURANCE GROUP CO-A833444101201068
SCOUT24 AG83102734113919
Aspen Pharmacare Hldgs83095158737151
IA FINANCIAL CORP INC83001691167996
MTR Corp829080731691321
Campari82793958696146
Arkema8273221975798
Banco Do Brasil SA Ord.825767671629077
Discovery Communications A82459178337209
SinoPac Holdings Company8238911118933588
Gildan Activewear Inc82342818246644
Tokyu Corp81934839686032
CLICKS GROUP LTD81915789464926
Coway Co Ltd81627488146572
HEICO CORP-CLASS A8159171780808
GENSCRIPT BIOTECH CORP815603671980000
Ricoh Co81529065941800
Hamamatsu Photonics KK81437817164146
RenaissanceRe holdings Ltd8127828759166
Novolipetsk Steel812352672823393
Weichaii Power Co Ltd-H812136373686780
Japan Real Estate Investment811114191506
ACS Actividades Cons Y Serv81106595345569
Ceska Energeticke Zavody (Cez)81010443301673
Cameco Corp80871927525892
Sumitomo Chemical808146851903400
Severstal80809145398559
Cia Siderurgica nacional807841181299226
Siemens Gamesa Renewable Energy80692598310625
Mitsubishi Gas Chemical Co80608291517000
Grifols Sa Par EUR 0.580523184384487
KION GROUP AG8045466487522
Samsung Sds Co Ltd8045049163799
NEW WORLD DEVELOPMENT804277881957782
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln180231508344361
Dcc Plc Gbp80216460109614
Pan Pacific Intl80140262479200
Yamaha Corp80133705160500
Godrej Consumer Products80100280647665
Northam Platinum79963421672479
Southwest Airlines79935292181690
Wharf Holdings796371062764000
JFE Holdings Inc79534143614177
BYD CO LTD -A79365883206400
Bank Of Communications H7926426816225000
Ascendas Real Estate Inv Trt791828924015374
Gecina7909156258838
Shimadzu Corp79056921205200
Adani Ports and Special Economic Zone78859641924481
Taisei Corp78843923289400
Woori Financial Group Inc78708308937636
Vanguard International Semi786931691711000
Dabur India Ltd786817951101572
Valeo78545776319270
Brothers Industries78460110456700
Meiji Holdings Co Ltd78378063147900
Daiwa Secs Group782773511616702
Daifuku Co77988393103000
Hankyu Corp77833893295500
Groupe Eurotunnel SA77682756551755
China Vanke Co LTD H776226943135045
Yamaha Motor co Ltd77565772365918
Teva Pharmaceutical ADR77537768959050
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg775108281065000
Poste Italiane Spa77478938653697
Alrosa AO774433624925744
Vedanta Ltd773192562252117
China National Building MA H771240557088000
United Phosphorus76876177898448
GLP J-REIT767211614896
Sirius XM Holdings Inc767056771419342
Guangdong Investment Ltd764596526400000
BANCO INTER SA-UNITS76451432640780
Sumco Corp76409621425300
PIDILITE INDUSTRIES LTD76224654291947
OTE (Hellenic Telecom)76066621446941
Eicher Motors Ltd76045161251586
NORTHERN STAR RESOURCES LTD760431491290618
Wan Hai Lines76018635974000
TOP GLOVE CORP BHD759371569410900
Rumo Sa759357142405883
Petronas Chemicals Group758848234484300
EDP Renovaveis75735027348237
Mediobanca SpA75555758743908
Smiths Group75478393445864
Doosan Heavy Industries & Construction Cp Ltd75404274498554
Masraf Al Rayan752587026944908
PPD INC75254652188134
Land Securities Group Plc75203408885062
Sands China Ltd Com751156572795600
Adani Transmissions Ltd75034554446047
Sm Investments74978293444317
Nippon Prologis Reit Inc748960302430
Pegatron Corporation746433513725000
Endesa SA74631375365059
Recordati Spa74615218130415
ROYALTY PHARMA PLC- CL A74534899219950
DOORDASH INC - A7442950645800
Auto Trader Group Plc74409557999903
Nedbank Group74326036702965
SUNRUN INC74253978193496
Medibank Private Ltd741289683328877
Fastighets AB Balder ser. B74095008118742
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A74091507231119
Samsung Life Insurance73942818134199
Sodexho Alliance73786297104265
Autoliv Inc7356377494802
Nippon Paint Co73528055685100
Yaskawa Elec Corp73476044175000
Disco Corp7333766229800
BCE Inc73326284164888
AVEVA GROUP PLC73268263147426
UNITY SOFTWARE INC7315439968498
Cosan SA726712061946182
B2GOLD CORP725811152154602
Rea Group Ltd7248904875773
REDE D OR SAO LUIZ SA72479174576214
GDS HOLDINGS LTD - ADR72423889163588
OLD MUTUAL LTD724164388468121
Evonik Industries AG72206973244317
Equatorial Energia SA721651601717978
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA72147577394744
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr719478762502140
SOFINA7157598018669
M&G PLC715487622886224
Bdo Unibank Inc713930953682987
Lite-On Technology Corp713326293857921
Orbia Advance Corp SAB de CV711896422929003
FIRSTSERVICE CORP7116925044596
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM71161647162841
ADANI TOTAL GAS LTD71135374459049
Grupo Aeroportuario71029974722274
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL70669352460958
Ayala Corp70470824513450
Catcher technology702570291278000
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS70247765245885
Aldar Properties Pjsc702010137291188
Dominos Pizza Enterprisec7018144974917
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A70145772578845
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO698719174018917
Woolworths Holdings693298321854269
Amerco Uhal6905858811854
Hero Honda Motors68977355219844
Korean Airline68731659307214
Shandong Weigao Gp Med H684859264680000
Kajima Corp68473658622500
Toromont Industries Ltd6846234394554
Banco De Chile6832350783320484
British American Tobacco ADR68086076211157
Tsingtao Brewery Co Ltd-H68044249972000
Schroders68033227152581
Remgro68021644970902
Seiko Epson Corp68021409434300
Ritchie Bros Auctioneers Inc67947127125650
CARLYLE GROUP INC/THE67880810162297
IPG Photonics Corp6786069045514
BANK ALBILAD67804664691213
Richter Gedeon Nyrt67755599268094
Orkla ASA67711648868863
Telefonica Brazil SA NPV67694642943584
Hanwha Solutions Corp67618804224914
Imperial Oil Ltd67541339292197
X 5 RETAIL GRO NV-REGS GDR67464084233038
Computershare Limited67434012644343
NUVEI CORP-SUBORDINATE VTG6735640760993
Vornado Realty Trust67294551185740
Treasury Wine Estates Ltd67289151856762
Delta Air Lines Inc67057982186781
Oest Elektrizitatswirts6683165272783
Japan Post Insurance Co Ltd66807249428700
Ryohin Keikaku66611423365800
Keisei Electric Railway Co66587206248718
ENDEAVOUR GROUP LTD/AUSTRALI663341951510820
T D Holdings Inc66269557611200
Auckland International Airport Ltd662427071547188
Mobile Telesystems ADR66183407849501
Nippon Shinyaku Co Ltd6616224996500
JUBILANT FOODWORKS LTD66149648147881
Capitaland Integrated Commer661300594997637
AGILITY660994452291004
CHEWY INC - CLASS A6604571186688
Kurita Water Ind66007119166900
China Citic Bank H6593046116680000
Commercial Intl Bank Egypt SA658942352535880
WIN SEMICONDUCTORS CORP65729013653000
DINO POLSKA SA6559549292029
Kintetsu Group Holdings Co Ltd65592090217247
Inter Pipeline Ltd65489502478484
GFL ENVIRONMENTAL INC-SUB VT65413125216884
Lend Lease Group65376373851559
Aisin Seiki Co65345638204200
Nihon M&A Center Inc65293785258300
LG Display65238971436682
ASAHI INTECC CO LTD65212446260000
Square Enix Co Ltd65125957125500
Nissin Food Prods6508287096700
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A649230282491099
Saputo Inc64848481267399
Shree Cement Ltd6484653420547
Cyberagent Inc64825983410600
Ambuja Cements648232701347323
Wilmar International Ltd647512942434900
Grupo Bimbo Sa De Cv646372403048961
Faurecia SA France64617150150712
Amplifon Spa64458715144801
Coca-Cola European Partners USD64431902128230
HLB INC64427181162220
Emaar Properties Pjsc642700736594573
ORPEA6420879959020
Cheung Kong Infrastructure Hldgs641330171234229
Airtac International Group64007934244000
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas63921605856068
Havells India Ltd63847906440613
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN638293715759700
Henderson Land Dev638216551647034
Oil Natural Gas Corp637603684658474
Keppel Corp636791531888300
PTT Global Chemical636394913873097
Posco Chemical Co Ltd6353711557464
Lanxess AG63512074103867
Commerzbank AG633613871179517
Vifor Pharma AG6319020050590
Mitsui Chemicals63086673225700
Zillow Group Inc - A6300894973881
Ampol Ltd62974700357805
Formosa Petrochemical Corp629018532109000
ALMARAI CO62870737475933
Northland Power Inc62838496218621
JG Summit Holdings Inc623193045548044
Mr Price Group62252898485198
AAC Technologies Holdings621570541342500
Ibiden Co Ltd62157038136300
British Land Co62113780985432
Lpp Sa619784972037
MICROPORT SCIENTIFIC CORP615701981225496
Wartsila61526582496480
Nippon Sanyo Holdings Corp61511989305600
Bancolombia Sa-Pref61476927870597
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Japan Metropolitan Fund Invest610188476880
Daiwa House Reit Investment Co609039742358
Motherson Sumi Systems Ltd608871962422048
Nissan Chemical Corporation60833918129600
Kulun Energy Co Ltd608308577190000
Accor60818737205077
Nomura Real Estate Master Fund608081294432
Shin Kong Finl Hldgs6080083121245990
Eclat Textile Company Ltd60748959361892
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL6059010941514
BECHTLE AG6056509596381
International Container Ter Se604371371961760
Coca-Cola European Partners Eur60394913120794
KAKAOBANK CORP6037853797420
Voest Alpine AG60368232153380
LARSEN & TOUBRO INFOTECH LTD6020719298045
Nabtesco Corp60174556175937
ARAB NATIONAL BANK601543021149457
Mitsubishi UFJ Lease & Finance600903281310900
Biomerieux6001775355663
Jeronimo Martins60004290331615
Schindler Holding AG Reg5994889322066
Lundin Petroleum AB59876213227148
Totvs SA59651368910026
Piramal Enterprises Ltd59618802197625
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI595398001875000
Korea Zinc Co Ltd5944800115854
Klabin units592353581335227
Fuji Electric Co Ltd59226723161300
AMUNDI SA5913121273075
Nippon Express Co58986442100700
Bidvest Group58854109499558
Spark New Zealand Ltd587466311991950
Empire Co Ltd A58677354210616
Mizrahi Tefahot Bank Ltd58668965205960
Bajaj Auto58597251134995
Origin Energy585628192044799
Hyundai Steel Co58397412163139
TMX Group Ltd5828587661669
Direct Line Insurance Group582451781578994
Sekisui Chemical58201754404500
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS58191600193972
Idemitsu Kosan LTD58150281283908
Grupo Aeroportuario De Sur-B58149526377555
Discovery Holdings58071198783205
PI INDUSTRIES LTD58055382154946
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO580035121377861
United Urban Investment Corp577784244613
Schibsted ASA - B shares57597028135199
LUNDIN MINING CORP57546282812055
IT Holding57533708241100
Fuyao Glass Industri Group H574784191125400
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD57474209327283
Magnit Ojsc5742316987369
Surgutneftegaz Pref (RUB)5741971112728915
Giant Manufacturing57354042576000
Hengan Intl Group Co Ltd573486531191500
Yy Inc Adr57297733106929
Fibra Uno Administracion SA572875286143776
Moscow Exchange Micex572454742683492
Honam Petrochemical5722723731974
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A571613772378392
Hang Lung Properties571528542675425
Asia Cement Corp569775134162178
RioCan Real Estate Investment56853445368884
S-Oil Corporation Ord5681524284884
Far East One Telecommunication566928652991000
SBI Holdings Inc56669972279470
Bco Santander Chile New56600050127113013
HK Trust and HKT Ltd564861674891800
BOSTON BEER COMPANY INC-A5630086611128
Kingsoft Corp Ltd562095901745711
Tingyi Cayman Isln Hldg Co561289613690000
WISETECH GLOBAL LTD56072566191772
Growthpoint Properties Ltd560453206353427
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A55943080395154
Compal Electronics558632667981000
Enagas SA55837545284474
SBI CARDS & PAYMENT SERVICES55812650435999
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A55602842128900
Hyundai Engineering And Const55588074145098
Remy Cointreau SA5544063432910
Rational AG552925605751
Tosoh Corp55285498361700
THQ NORDIC AB55118281281144
Ubisoft Entertainment SA55108981100623
Polymetal International Plc GB55092851314514
Central Pattana Pcl Nvdr550167463954203
Commercial Bank Of Qatar Qsc549199363794168
Persol Holdings Co Ltd54915704277600
Empresas Copec SA54890982719177
Marico Ltd54797407889651
Dai Nippon Printing Co Ltd54751541266700
Tobu Railway Co54656411237900
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd54497920988600
BROOKFIELD RENEWABLE COR-A54492518143634
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H54491741959500
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo54456667455151
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Aurizon Holdings Ltd541615792247566
Pennon Group54131819366163
Holmen AB B54103380122600
Ecopetrol SA540098128999956
Want Want China Holdings Ltd539690519241000
Charoen Pokphand Indon5396535513790000
JARIR MARKETING CO53919419113315
Eurazeo5391693660463
Blackberry LTD53877881552986
NEMETSCHEK SE5385362464239
PING AN HEALTHCARE AND TECHN53841012909800
DIASORIN SPA5380564827868
Galp Energia53770949611661
Sinopharm Group Co-H533911392533570
HUBBELL INC5336043529640
Keyera Corp53352971253162
Korea Investment Hldg5331697876610
Vicinity Centres531988964931636
Mazda Motor Corp53086213719801
Hong Kong Land Holding530324931439700
Banco Santander (Brasil) SA52858402764564
Shriram Transport Fin52853134351531
PING AN BANK CO LTD-A528507432153594
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)52820123754762
Nan Ya Printed Circuit Board Corp52699663412000
Kingboard Holding525740051256000
Surgutneftegaz USD5248815813341005
HYBE CO LTD5248122824942
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH52444575689348
ESR CAYMAN LTD524433001984600
Konami Holdings Corp5243980196800
Cosmos Pharmaceutical Corp5243752133700
Pan American Silver Corp52392781235015
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A52379842374897
STELLANTIS NV France52350234299451
China Everbright Environment Group LTD523199589203592
Covivio5229583963713
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA52268377678912
Minth Group Ltd522362521430000
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE522255082118199
Feng Tay Enterprise Co Ltd52211743800858
ICA Gruppen AB52205112121492
HEICO CORP5191938946946
MULTICHOICE GROUP LTD51808275775217
Americanas SA51685613740135
ETIHAD ETISALAT CO51661720712525
CJ Cheiljedang Corp5162405215900
CHINA HONGQIAO GROUP LTD515951654006000
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H515944192622400
Fosun International515546004816708
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A51552696137480
Hikma Pharmaceuticals Plc51540203171830
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR514992445080340
Digi Com514441235730600
Eregli Demir Ve Celik Fabrik513445792653497
Micro-Star International Co512165981297000
CHINA LITERATURE LTD51073768736000
BUDWEISER BREWING CO APAC LT509429192367500
Nepi Rockcastle Plc50942558825779
Oil Search Ltd509086522175215
IHH Healthcare BHD507707273874300
Hiwin Technologies Corp50762536496671
Gmo Pamyment Gateway Icn5063737846200
SEB SA5062246637180
ADEVINTA ASA-B50445308270835
FUTU HOLDINGS LTD-ADR5029106160289
Gail India502291962983197
United Internet AG50078133133965
BOUBYAN BANK K.S.C500709372199998
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR50013847154529
Liberty Siriusxm Group49931465116680
NGK Insulators49767789355800
OPAP SA49767135375640
Bank Of Phil Islands497588833467992
Scor SE49741593188303
Sino Land Co497407243916030
CD PROJEKT SA49706593133007
Bollore Investissement SA49686276955958
AstraZeneca4967400048700
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD495189051296500
Meridian Energy Ltd493695351607961
Singapore Exchange Limited49348571759900
Charoen Pokphand Foods-Nvdr492220306878902
Hong Leong Bank491520941253551
New Oriental Educatio Sp Adr490529992836450
Winbond Electronics Corp490499805433000
Obayashi Corp49032064692132
Medipal Holdings Corp48946131299000
Israel Chemicals Ltd48857808812411
AMBU A/S-B48786978191863
Emart Co4857110236895
Falabella485205541434911
Lupin48489445439593
Petronas Gas483672581441400
OAK STREET HEALTH INC48365269119721
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD48340878959000
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP482247402286000
EAST MONEY INFORMATION CO-A482052731165272
Energy Absolute Pcl-Nvdr481028152803200
MERCARI INC47873751115100
Orion Oyj47848024137482
ABU DHABI NATIONAL OIL CO FO478142454523652
Autohome Inc-Adr47670727136970
EVOLUTION MINING LTD475990221910229
BALKRISHNA INDUSTRIES LTD47540463176866
Telecom Italia SpA Ord4753321912181041
Kumho Petro Chemical Co4746391533866
Atos SE47376747108464
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE47324493121465
Canadian Utilities l A47104807193035
Hyundai Glovis Co4704392533478
Aluminum Corp Of China Ltd H470082968142000
Hartalega Holdings Bhd469920843140800
Telecom Italia SpA Savings4695805511197287
CANSINO BIOLOGICS INC-H46944610146200
Brasil Food SA468713421183667
Koito Manufacturing Co4674208690900
Kumba Iron Ore46723918121830
Klepierre46683237218650
WUXI APPTEC CO LTD-A46667414269132
Schibsted ASA4666361097334
Tenaris SA46639094530657
Tsuruha Holdings Inc4663172342003
ORIX JREIT INC465825142883
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes464311532203730
CHINA MEIDONG AUTO HOLDINGS464273881048000
Enel Americas SA4642212039184244
Singapore Tech Enginering463720241920000
Clariant46348533250638
Cyfrowy Polsat Sa46331398565234
Singapore Airlines462765521423782
Amcor Limited46207390417130
Alpha Bank462039983908356
Far Eastern Textile460491085014596
Polish Oil and Gas460415923282074
Guangzhou Automobile Group-H458877115374400
Hyundai Motor Co Ltd4587574763554
Bank Negara Indonesia4584412214422400
Samsung Enginnering Co Ltd45837110294425
SAVOLA45811116508864
Komercni Banka AS CK 50045748280139358
Coca Cola Femsa S A45665499932793
Nanya Technology Corp456378782267000
PHOENIX GROUP HOLDINGS45635033610506
Lion Corp45557506313200
Liberty Broadband A4551867228458
Wistron Corp454569955337126
WIWYNN CORP45454218154000
Toho Co (Film)45413424122500
REECE LTD45387855341800
JD HEALTH INTERNATIONAL INC44953798578400
Bradespar SA Pref44951298420600
Ppb Group Berhad449499991173560
Beijing Enterprices Water GR4493885013183888
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)44907091231173
Capcom44851287189200
Arca Continental44827372832542
Dongfeng Motor Group447716214966000
WPG Holdings Co447570573032760
Weibo Corp Adr44728138106260
DAQO NEW ENERGY CORP-ADR4464012094778
Hankook Tire Co Ltd44547058132670
PARKLAND FUEL CORP44537594169750
Minor International Pcl-Nvdr445142675168199
Bank Zachodni4446979570622
Aurobindo Pharma Ltd44456704533650
Toppan Printing Co44429222302500
Ryman Healthcare Ltd44305393478178
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A44292610720769
SK BIOPHARMACEUTICALS CO LTD4416801849152
VIA VAREJO SA441076392443964
Spar Group Za43964909370212
Rockwool438427399454
United Spirits43746628532286
Gjensidige Forsikring ASA43695195210821
Zozo Inc43659080133000
Brilliance China Automotive436545265386000
China Medical System Holding436417912673900
Indian Oil Corp Ltd435987573507121
ACC Ltd43568487158137
LG Telecom Ltd43391539419070
Yamana Gold Inc433722361127156
BHARAT ELECTRONICS LTD433689911994718
PHARMARON BEIJING CO LTD-H43366737242600
IND & COMM BK OF CHINA-A433441257000140
Reinet Investment SCA ZA43334475262174
MAPLETREE LOGISTICS TRUST432775433302672
MUTHOOT FINANCE LTD43204249246844
Misc BHD430921052983000
Samsung Securities Co Ltd43011557118807
Siam Commercial Bank P-Nvdr429206821535103
Universal Robina Corp429086321715690
CHOLAMANDALAM INVESTMENT AND42904471696765
Kimberly Clark de Mexico S A B428072972908869
Axiata Group427843205131648
Powertech Technology Inc427778261273000
ANA Holdings INC42767020205800
Interconexion Electrica Sa42737556830853
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL42613353414407
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A424066261461735
SCG Packaging PCL-NVDR423727512334100
Pou Chen Corp423212774224000
Yuhan Corp4228847993735
Toyo Suisan Kaisha42210159120100
BB Seguridade Participacoes421836411287738
Acer Inc421774625447282
Hikari Tsushin Inc4217729328100
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A420648753437516
SKC CO LTD4205232837655
TRENT LTD42046600377808
Atlas Copco Ltd -Class I42044701144284
DR SULAIMAN AL HABIB MEDICAL41966702100795
China Minsheng Banking-H4196370011418412
Evraz Group Sa Ord41923520592106
Haitian International Holdings418094861283000
GF Securities Co Ltd H417907272621111
Kangwon Land41668587206753
Erie Indemnity Company4159979327510
Hirose Electric4158616229093
Hyundai Robotics Co Ltd4156399286995
Hanon Systems41478178348340
Gruma B Sa De Cv41326594428371
Peoples Insurance Co4132360815191200
JM AB41300395127865
PAGE INDUSTRIES LTD4119750111378
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A41095707187596
JIANGSU YANGHE BREWERY -A41085176182069
DLF410501711122061
HOPSON DEVELOPMENT HOLDINGS410253711246200
Sohgo Security Services40978325101200
Santen Pharmaceutical40971761324065
Odakyu Elec Railway40876001198200
Cmpc Empresas408452542123737
New China Life Insurance Co Ltd408208761609000
THK Co Ltd40717286205500
Nien Made Enterprise Co Ltd40695311317000
INPOST SA40575845250405
China Molybdenum Co Ltd-H405543486408000
Maxis BHD404900894174500
Synnex Technolgy Intl Corp404451362501700
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A40433056797767
MOUWASAT MEDICAL SERVICES CO4040984888976
Kakaku Com Inc40286416150700
BANDHAN BANK LTD402659801242938
CHOW TAI FOOK JEWELLERY GROU402583652466600
CITIC SECURITIES CO-A402317561219100
ZTE Corp-H401979761343400
DIDI GLOBAL INC40162778565056
LG Innotek Co4015277526548
Samsung Heavy Industries40152389877062
Dongbu Insurance Co4008186291237
Dialog Group Bhd399234407191662
Hotel Shilla Co Ltd3983364860448
Container Corp of India Ltd39797301519141
Hypera SA39766444694439
Genting397265643904700
BERGER PAINTS INDIA LTD39649580430008
Phosagro Oao-Gdr Reg S39627350247855
KUAISHOU TECHNOLOGY39625777499500
Turkiye Garanti Bankasi395750824002780
INTERGLOBE AVIATION LTD39521309189565
Foxconn Technology Co395076631926916
S F HOLDING CO LTD-A39454074516700
Orion Corp NE NPV3935785042916
Shimao Property393047292278000
Yamada Holdings Co Ltd392400381048470
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A39209902149644
Oji Holdings Co39083240867500
Kuala Lumpur Kepong39027699887865
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI390262278274420
China Taiping Insurance Hold390013853054514
Dubai Islamic Bank389587143219732
Cheng Shin Ind389420073295818
Haitong Securities Co Ltd-H389251314923909
Home Product Center Plc-Nvdr3891786610564710
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING38890232867000
Chang Hwa Commercial Bank388072287392347
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD38791517140876
Rinnai Corp3876767543100
TONGWEI CO LTD-A38559645503666
Bharat Forge Ltd38548941450396
Bayerische Motoren Werke AG3851933055258
IQIYI INC-ADR38478045513848
Lundbergs B3840206870618
Bosideng Intl Hldgs Ltd383250455696000
Japan Post Bank Co Ltd38324224512000
Netmarble Corporation3827822440593
China Life Insurance Co Ltd382773014306246
Concordia Financial Group Ltd382707111134600
Sabesp Cia Saneame38178132621139
Otsuka Corp3815447086500
PEARL ABYSS CORP3810847057895
Cencosud379367302328842
CELLTRION PHARM INC3793586029926
CHINA RESOURCES MIXC LIFESTY37912047821800
Orica Limited37823146459443
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV3770938235106
Industrial Bank Of Korea37693899487713
IVANHOE MINES LTD-CL A37591797549037
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A37446150596406
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A37272483164900
Phison Electronics Corp37239989288000
IPCA LABORATORIES LTD37218988128951
WEIMOB INC370494443084000
JIUMAOJIU INTERNATIONAL HOLD369791851301000
Inventec Co Ltd369263944926755
Siemens India Ltd36851247141334
QATAR FUEL QSC36716631862269
Swire Properties Ltd366293901506418
Turkcell Iletisim Hizmet AS365873622218034
Yokogawa Electric36555350277900
IOI Corp365490724340800
ABU DHABI ISLAMIC BANK364732102781615
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H36398498862700
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD36387620130900
China Resources Cement363400964364000
BANK AL-JAZIRA36311534852304
Inter Rao Ues CLS3630443368321302
Wendel Investissem3624482628844
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD36175690101744
Indorama Ventures Pcl Nvdr360959653186001
Phil Long Distance Tel36083449142115
Kansai Paint Co36038722163000
United Tractors359642923079100
Qatar Electricity and Water Co35964019906801
Telefonica Deutscland Holding AG358496971449400
Hindustan Petroleum Corp358215401189776
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc358202201576391
Far East Horizon Limited357940303646853
Iida Group Holdings Co Ltd35772777172600
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A35761236100700
BALLARD POWER SYSTEMS INC35754170252758
KOBE BUSSAN CO LTD35740021109400
China Merchant Holding356959382747849
Venture MFG35694261291700
LG Chem Pref3567629413550
CGN Power Co Ltd-H3567003118787427
GS Engineering and Construction Corp35639293117819
Swire Pacific A35549744600716
Polska Grupa Energe-Pda-Allt354986791657366
Bts Group Holdings Pcl NVDR3548480014397357
Kobayashi Pharmaceutical3547497352100
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-H35458497232600
RHB Bank353872273112064
Mirae Asset Daewoo Co35364347541520
Nine Dragons Paper Holdings353125143029000
Hitachi Metals35304166211400
Proximus SA35297201207332
Zhen Ding Technology Holding Ltd350080081161700
Jiangxi Copper349174702105000
A-LIVING SERVICES CO LTD-U348059681029500
Eurobank Ergasias SA347294144291899
MIDEA GROUP CO LTD-A34706741383600
SARANA MENARA NUSANTARA PT3462443144408800
Harmony Gold Mining Co345596591052335
Ultrapar Participacoes SA Com Npv345535101419609
VTB Bank (JSC) RUB345400115814405258
Azrieli Group3448016544593
Qantas Airways343841421058365
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L342995442054000
LAND & HOUSES PUB - NVDR3428116815871624
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD341323225992505
CHINASOFT INTERNATIONAL LTD340460402316000
Banco De Credito Inversion3404563496561
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A34019149933803
Unilever Indonesia3398968214062800
Adeka Corp33890218188800
51JOB INC-ADR3388966952292
Genting Malaysia338522715617700
City Developments Ltd33850524768200
Hakuhodo Dy Holdings Inc33786887249400
Tiger Brands33736342313239
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A33647070587465
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C3350828990000
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)334977744128867
OZON HOLDINGS PLC - ADR3344645973272
Banque Cantonale Vaudoise3340652145244
PETRONET LNG LTD333621211247907
YADEA GROUP HOLDINGS LTD332908592088000
Korea Aerospace Industries33274163140814
MAIL USD GROUP-GDR33271504199471
Bancolombia SA33269465472651
USS Co Ltd33247969236500
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A33192182331200
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A3315971568700
Ruentex Development Co330993661597471
Magnit GDR33098222251330
Rural Electrification Corp Ltd329788461921183
Huatai Securities Co LTD-H329628502728700
Iliad SA3294694617763
NONGFU SPRING CO LTD-H32926925747000
Braskem SA Pref A32858056316139
STX Pan Ocean32854217548423
McDonalds Holdings Co Japan3281725579200
Hyundai Motor Co Pref3265428044643
Akbank326352285507187
Inds Penoles32625835273031
Deutsche Lufthansa32624653365898
WALSIN TECHNOLOGY CORP32487430555000
Tohoku Elec Power32309557486304
Welcia Holdings Co Ltd32262863102200
MRF LTD322253053569
Stanley Electric32204444151700
A2 MILK CO LTD32056572869209
Sime Darby Plantation BHD320524893724597
Koninklijke Vopak NV3203035186582
TIM SA320080501577606
Fuchs Petrolub Se -Pref3191781273415
Aéroports de Paris3188344431176
Qatar Gas Transport317893234317972
BANK OF NINGBO CO LTD -A31742211725200
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC317073731376413
INDRAPRASTHA GAS LTD31699056514790
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD316889731715200
SUNGROW POWER SUPPLY CO LT-A31687920159176
Hulic Co Ltd31541196314631
Tal Education Group Adr31532560759727
PEPTIDREAM INC31487138101900
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD3137452987760
AGL Energy Ltd31309816728816
SEAZEN GROUP LTD312429344090000
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A3122636260000
MERDEKA COPPER GOLD TBK PT3115641919311900
ADVANCED PETROCHEMICALS CO31126521186485
Indus Towers Ltd311055031225627
Raiffeisen Bank International AG31087849149239
SAUDI IND INVESTMENT GROUP31086294385259
I-MAB-SPONSORED ADR3108380656513
EVE ENERGY CO LTD-A31075297227989
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A310318497936600
Fischer (Georg)-Reg310070102175
SEEGENE INC3093688465564
JINXIN FERTILITY GROUP LTD309335612314000
SITC INTERNATIONAL HOLDINGS30928053834000
Bangkok Expressway And Metro Plc3082730413604820
Hello Group Inc-Spon Adr30802890275294
RLX TECHNOLOGY INC-ADR30597718657728
Kalbe Farma3052139937282200
Hoshizaki Corp3051319738500
BARITO PACIFIC TBK PT3051114847993500
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A30370386679360
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd30295749197800
China Galaxy Securities Co H302079756341971
Monotaro Co Ltd30147602160700
Pigeon Corp30069864119700
FILA Holdings Corp2993919692846
China Jinmao Holdings Group Limited2977582910642000
Taiwan High Speed Rail Corp297075013208000
IGM Financial Inc2958740993353
BIOCON LTD29584331727253
Teva Pharmaceutical Ltd29561402356218
African Rainbow Minerals Ltd29464084193520
Hanmi Pharrm Co Ltd2945305612993
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD294232872629000
C Uyemura Co Ltd2940492484900
CHINA VANKE CO LTD -A293483131052280
Doosan Bobcat Inc2930212493885
Itochu Techno-Science Corp29280734111000
KOC Holding AS292396951198005
Semen Gresik292358245508100
Hitachi Construction Machine29227426120300
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A291912912093300
SHIN POONG PHARMACEUTICAL CO2911262559282
Globe Telecom2896654758765
SUNAC SERVICES HOLDINGS LTD289588271260000
360 DIGITECH INC28870649150263
ALTEOGEN INC2886051947998
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR288371831351700
ALPARGATAS SA - PREF28827830297361
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST288208702188700
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD287235431769500
Nomura Real Estate Holdings28662537129500
China Railway Group Ltd-H285776396882000
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B2857246056245
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A28517389435500
Telekom Malaysia285138952280014
Jumbo SA28474453210234
Shinsegae Co Ltd2845311714545
Hino Motors28448163392000
Maxim Integrated Products2837306131121
Thai Union Group PCL282347375353700
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A282275822324485
ASMEDIA TECHNOLOGY INC2822731749000
Jollibee Foods Corp28110130813700
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A28088673804000
FLAT GLASS GROUP CO LTD-H28023621659000
GUANGZHOU TINCI MATERIALS -A27969185150558
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A278311363658900
AIR CANADA27772657162056
Malaysia Airports Hldgs277721562096178
Metropolitan Bank & Trust277427053488392
Oracle Corp Japan2754781639500
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C27507985575310
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A2749881589400
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A27454698151099
CHINA STATE CONSTRUCTION -A273454584332300
BEIJING-SHANGHAI HIGH SPE-A273259484441900
AALBERTS INDUSTRIES NV2725666950827
GS Holdings Corp2721810788572
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A27021383386799
Abc-Mart Inc2699200857600
CNP Assurances26900545179685
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR266982101210100
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR266559321559400
GOERTEK INC -A26655122426896
SRISAWAD CORP PCL-NVDR266063611419000
Dassault Aviation Sa265808182700
Aboitiz Equity Ventures265015113799510
Travelsky Technology264441321682000
Casio Computer Co26442727199000
SK CHEMICALS CO LTD/NEW2637999313334
BOC AVIATION LTD26355796403700
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC26240801842920
GREEN CROSS CORP2621695110128
HOMESERVE PLC26158487237068
Sharp Corp26124228228200
SHENZHEN INTL HOLDINGS261129712274551
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A26080898617509
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR260491321547900
Moneta Money Bank As25968767746530
Promotora y Operadoa De Inf25927576405360
RMI Holdings258512781401937
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A256739361015261
TRANSCOSMOS INC2555444996300
JDE PEET S BV2550244186200
Shimizu Corp25469179409000
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L254086222784000
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L254064912424000
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr25384257227923
Ooredoo QSC253788381523149
Sumitomo Bakelite2535532969500
Beijing Enterprises Hldgs25310938897500
Buenaventura Minas ADR25289373377865
QINGDAO HAIER CO LTD-A25274644722900
China Cinda Asset Manageme-H2501408515978111
Engie Brasil SA24918807391765
Shanghai Pharmaceuticals248601571475000
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A24783041505900
Sime Darby247806915109744
Thai Oil Pcl Nvdr245653701931103
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO24561775768685
Keio Electric Railway2452378051300
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A245136704213241
China State Construction Int243812763524750
Mercury NZ Ltd24379979592037
Barwa Real Estate243677443320604
VALMONT INDUSTRIES2419575111404
Tupras Turkiye Petrol Rafine24180398234748
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A239122365397300
Enel Chile2386605755551195
ENERGISA SA-UNITS23790296321779
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd237830863534724
21VIANET GROUP INC-ADR23714207153642
Getinge Industrier AB B2365066067400
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR23611875669888
AZBIL Corp2359725065600
KINGSOFT CLOUD HOLDINGS-ADR2359320594445
Nisshin Flour Mill23479332166455
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE23278815107879
Swatch Group N2326554647677
ECOPRO BM CO LTD232270749705
SAIC MOTOR CORP LTD-A23220175921145
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN231681271408000
YES BANK LTD2309782617815025
Agile Property Holdings Ltd230838552398000
LUFAX HOLDING LTD23011361303793
United Overseas Land Ltd22957019509836
Tower Bersama Infrastructure2286177913054400
Copel parana energi Pref228068192087610
Electrecity General Pcl Nvdr22801420482000
Turk Sise VE Cam Fabrikalari227613252453595
KWG Group Holding Ltd226826652452500
NH Investment and Securities Co Ltd22625353231756
Japan Air Lines Co22574896121454
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A22520978622978
DOUZONE BIZON CO LTD2247838536751
Cpfl Energia SA22371948464800
NATIONAL PETROCHEMICAL CO22276141217136
MABANEE CO SAKC222551301023048
Yuexiu Property Co Ltd222346592750800
Orange Polska SA222053361202551
Petronas Dagangan22085503540500
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H220751251461922
Chiba Bank22053970407100
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS2201291269197
CJ Logistics2198444217537
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A21939055418118
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV21928899943644
Crown Ltd21906975372607
Sun Art Retail Group Ltd218674124263000
RABIGH REFINING AND PETROCHE21765207385344
Ford Otomotiv Sanayi AS21762323124661
ONENESS BIOTECH CO LTD21737109359000
CIFI EVER SUNSHINE SERVICES217369961216000
Cervezas21711171250939
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A21631019143600
Guangzhou R&F Properties - H216231592982400
MOMOCOM INC2161802440000
China Power International216144306783000
Indocement Tunggal Prakarsa215647493239300
PTT OIL & RETAIL BUSINE-NVDR215637562758200
AECC AVIATION POWER CO-A21482339256340
Amorepacific Group2147986651132
AGORA INC-ADR2145786583330
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME213443945340000
Kose Corp2132456420500
SP Ausnet212853591717129
Cheil Worldwide Inc21249549125192
BAOZUN INC-SPN ADR21077852107007
China Oilfield Sevcices Ltd210505853053040
CHINA YOUZAN LTD2101836625932000
Commercial Intl Bank-GDR Reg20979433815542
CJ ENM Co Ltd2094931718985
3Sbio Inc208403472305900
Grupo Carso Sa De Cv20774341754963
DADA NEXUS LTD-ADR20759159108240
Aneka Tambang2073883315300500
HANGZHOU FIRST APPLIED MAT-A20730437102276
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A206792031383599
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A20521098188500
HENGTEN NETWORKS GROUP LTD204863554960000
QL RESOURCES BHD204703231787250
Air Water Inc20323686146700
Krung Thai Bank Public Co Ltd203182186845276
GREAT WALL MOTOR CO LTD-A20301876241600
CJ Corporation2030155527178
SHIMAO SERVICES HOLDINGS LTD20253791999000
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk200874214035300
SK IE TECHNOLOGY CO LTD2007839912627
China Huarong Asset Managem2003175417688000
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2000821976398
Alibaba Pictures Group Ltd1997769820922179
MERITZ SECURITIES CO LTD19935695507629
Jtekt Corp19935431262200
MING YUAN CLOUD GROUP HOLDIN19924987701000
MAXSCEND MICROELECTRONICS -A1990276136960
Aselsan Elektronik Sanayi198737141215472
PTT OIL & RETAIL BUS-FOREIGN198725122563600
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A19843201829790
Colbun1983294714281416
Grupo De Inv Suramericana19825017453195
Sanyo Denki Co Ltd1977633936400
Lg Houshold And Heal Th-Pref197716994002
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK197662974846700
CARABAO GROUP PCL-NVDR19766054546400
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B19711541184393
IFLYTEK CO LTD - A19650808279796
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A19646326219900
CHINA WATER AFFAIRS GROUP196455252254000
AKESO INC19641417484000
Ebara Corp1956609347400
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-A195618482931800
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A19558000832261
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A19545656159257
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A19535212204000
Bonava Ab-B Shares19528750212500
CHINA MINSHENG BANKING-A195189183665872
China Everbright194122291858000
Changsha Zoomlion Heavy In-H194037662437400
Greentown China Holdings193858481513000
Taisho Pharmaceutical Holding1938423039700
Hap Seng Consilidated193036941109600
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A19206096683725
BECLE SAB DE CV19200145931929
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR1919839616768900
SAUDI CEMENT19128348130870
EMAAR ECONOMIC CITY19114642664360
Jiangsu Express Co Ltd-H190879772094000
SINOTRUK HONG KONG LTD189839861194000
Manila Electric Co18777230380670
NCC B18753407120756
China Overseas Property Holdings Ltd187274182525000
Zhejiang Expressway Co-H186977962506000
Andritz AG1868168638158
AMMB Holdings186640842994700
PHARMARON BEIJING CO LTD-A1860521271900
Taiwan Business Bank184866166243656
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A184636941783000
S1 Corp Korea1846207830554
Hk Electric Investments184488272141248
FREAKOUT HOLDINGS INC18414661101300
Wynn Macau Ltd184004841927040
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A183653244157814
GF SECURITIES CO LTD-A18323333677400
Gome Electrical Appliances1828353220584013
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD18238846242900
Kandenko Co18097122251000
Toyota Boshoku18067299113700
Lotte Shopping Co1805963222821
SUPERMAX CORP BHD180321752730560
True Corp Plc-Nvdr1802134721118095
Nippon Suisan Kaisha Ltd18001395383500
China Everbright Bank Co L-H179783635888130
POWERLONG REAL ESTATE HOLDIN179689842623000
Huabao Intl Hldg17961268822000
UNI President China Holdings Ltd178536572221000
China Evergrande Group178466073678190
Beijing Capital Intl Airpo-H177178903562000
Shimamura Co Ltd1771224823200
Bangkok Bank Public Co-Nvdr17690498568101
COSMO ENERGY HOLDINGS CO LTD17683439104900
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A17663312231000
Millicom Intl Cellular1764349554171
UNITED INC17539695133900
Lee & Man Paper174934322380000
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO1740874951047
ABB Ltd SEK1740682953642
Sany Heavy Equipment Intl174001111641000
BGF Retail Co Ltd/New1724048513170
Air China Ltd H172141473058000
Berli Jucker Public Co-Nvdr171937061814750
SPX Corp1714510931137
VICTORIAS SECRET & CO1713323528867
YPF S.A.-SPONSORED ADR17122460390569
Metro Pacific Investments Co1712171225562200
Gudang Garam17082877890800
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A1701226683160
WUXI SHANGJI AUTOMATION CO-A1700982739100
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A169960931718800
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A16984310495040
DALI FOODS GROUP CO LTD169686933613000
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD1693479343600
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A16871363522000
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A16868845357493
ZTE CORP-A16843672366708
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A16835373147900
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A16828648694429
China Communications Servi-H168142134160400
Stantec Inc1672775040712
HUATAI SECURITIES CO LTD-A16720209793513
Alps Electric Co16687357186500
CHINA RAILWAY GROUP LTD-A166522562220400
SUZHOU MAXWELL TECHNOLOGIE-A1664868516400
GT Capital Holdings Inc16587068174407
Next Co Ltd16539980639400
NH Foods Ltd1651288649300
RATCH GROUP PCL-NVDR164369151333800
MMG Limited163807344264000
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A16374718262699
WEICHAI POWER CO LTD-A16273470600729
SHANDONG GOLD MINING CO LT-H162589461171500
CSC FINANCIAL CO LTD-A16241246451099
MEGACABLE HOLDINGS-CPO16131762542049
Wesports Holdings160851531791800
OSOTSPA PCL-NVDR160790401697100
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD16005920280200
SRI TRANG GLOVES THAILA-NVDR159744041662800
NORMA GROUP SE1592050736028
UP FINTECH HOLDING LTD - ADR15884266142292
HANGZHOU SILAN MICROELECTR-A15845770199300
TORO CO1583116016509
B GRIMM POWER PCL-NVDR158087801371300
Shanghai Lujia B SS USD157519071940024
Kitagawa Iron Works Co Ltd15734299127300
Ishikawajima-Harima Heavy Ind1570457982400
Denka Co Ltd1565373952600
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1556033166441
PETROCHINA CO LTD-A155445512462700
JIANGSU EASTERN SHENGHONG -A15511298367140
HAITONG SECURITIES CO LTD-A15468803932567
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A153671452808690
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD153610353116000
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR152687623148300
TCL CORP-A152411751595144
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1521944941700
KAISA GROUP HOLDINGS LTD152098045330285
SSY GROUP LTD152026182706000
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A15195456157040
JSB CO LTD1518862756900
TBEA CO LTD-A15181420554408
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A151523981574855
CHINA BOHAI BANK CO LTD-H150407534300500
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1496778231900
SJM Holdings149300842010000
Hong Leong Financial Grp14928109399650
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A1492614243392
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A148493942398199
Turkiye Is Bankasi C148416402544489
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A14807394271300
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS14802510606000
OKAMOTO INDUSTRIES INC1475150545100
PIOLAX INC14722413125500
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR146403321624783
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A146118831510298
BANK OF NANJING CO LTD -A145436061187200
KOSSAN RUBBER INDUSTRIES145188182284200
BANK OF BEIJING CO LTD -A144877732513115
JA SOLAR TECHNOLOGY CO LTD-A14453749154400
GUANGDONG HAID GROUP CO-A14341247170099
HUYA INC-ADR14275291159201
ECOVACS ROBOTICS CO LTD-A1427329860800
Chongoing Rural Commercial-H142567764338000
SJW GROUP1424719924050
Pilot Corp1424527143500
VENUS MEDTECH HANGZHOU INC-H14218771341500
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A1421201599251
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN141904041574850
China Southern Airlines Co H140501242895734
BANK OF CHINA LTD-A140098133476321
VITASOY INTL HOLDINGS LTD13813234650000
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A13812520124347
Kinnevik Investment AB B Redemption 200827137052821971983
NISSO CORP13617505233100
SHENZHEN INVESTMENT LTD136111445284046
ORIENT SECURITIES CO LTD-A13554830611900
Nitta Corp1354534263500
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A13406558711000
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A13398447187600
ZHEJIANG NHU CO LTD-A13357663341398
Bank of East Asia13352671955977
CHINDATA GROUP HOLDINGS-ADR13337936148891
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A13160572206320
TAKEUCHI MFG CO LTD1314783263800
SG MICRO CORP-A1312488030450
TOC CO LTD13119212259900
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A131120982356300
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1310744978259
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1308911469800
CHINA JUSHI CO LTD -A13070746552753
PTT PCL/FOREIGN130158011301000
ADECOAGRO SA12988600159799
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F129619702117300
BANK OF JIANGSU CO LTD-A129270031490318
Tachibana Eletech Co Ltd12918575112000
Morinaga Milk Industry Co1287454423800
TELESITES SAB DE CV128511021720599
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC127983042903500
Shizuoka Bank12794549187906
NINGXIA BAOFENG ENERGY GRO-A12777774556700
Koei Tecmo Holdings Co Ltd1276365033540
Daewoo Shipbuilding & Marine1266977963802
Weir Group Plc1266411763150
Dainichiseika Color Chemicals Mfg1263874465000
ARCADIS NV1259857629731
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A1259652237800
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A12559279240950
YIHAI KERRY ARAWANA HOLDIN-A12539146138000
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A12537424414796
Zhaojin Mining Industry H125298611832000
CHONGQING BREWERY CO-A1249921965500
BURNING ROCK BIOTECH LTD-ADR1244863274594
Nippon Valqua Industries Ltd1233718274400
GUANGDONG KINLONG HARDWARE-A1229041652300
SINOMA SCIENCE&TECHNOLOGY -A12139498315100
CHINA LIFE INSURANCE CO-A12088806307500
SKSHU PAINT CO LTD-A1207414363140
BEIJING NEW BUILDING MATER-A12067433264568
Nippon Chemi Con Corp1206350072100
Seazen Holdings12060154270098
VIDLER WATER RESOURCES INC12018830100358
INGENIC SEMICONDUCTOR CO -A1198035459200
SHANGHAI BAIRUN INVESTMENT-A11971557121100
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A11947235676198
NMC HEALTH PLC11866541106409
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1182933044698
JIUGUI LIQUOR CO LTD-A1182438341600
Tokyo Seimitsu1182331432200
FAURECIA IT1175107627356
SHENZHEN SC NEW ENERGY TEC-A1169187145000
TONGKUN GROUP CO LTD-A11671026361400
GEM CO LTD-A11653545651700
OVCTEK CHINA INC-A11625099116060
CHINA AOYUAN GROUP LTD116079022201000
Trusco Nakayama Corp1160596051200
NSK Ltd11604342196262
REXNORD CORP1152836421549
EF-ON INC11438754180500
Meidensha Corp1135942059700
Miura Co Ltd1132686929400
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A1129568972236
Century Tokyo Leasing Corp1129172324300
AI HOLDINGS CORP1126793964700
Marui Co1125846474000
Fujibo Holdings Inc1124372234500
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A11204147111353
CHINA NATL NUCL A (HK-C)112030981587000
Foster Electric Co Ltd11200831164500
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A11116785118500
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L111158732430000
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A11112679711142
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD11097422100600
CRRC CORP LTD-A110956611256000
Tsukishima Kikai Co Ltd11067977122300
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A1105787967600
ASAHI KOGYOSHA CO LTD1102887641500
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD1100638941600
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A10968130157606
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A109441191798500
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A109160531093600
Maxell Holdings Ltd10867826106900
Kureha Corporation1086061619000
China Merchants Shekou Ind A10804813806451
CHINA CSSC HOLDINGS LTD-A10784038363200
Daiseki Co Ltd1077334126000
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A10757096122900
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A10753444197992
Aeon Mall Co Ltd1070811381600
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A10694266326300
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A10533826222170
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A10519788613000
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A1048697073998
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A10440078791847
KUANG-CHI TECHNOLOGIES CO-A10390036337200
Ushio Inc1031972467900
MIZUNO CORP1025711450800
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A10254928282422
ACAST AB10240000400000
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A1019908486900
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1014739566586
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A1010346367600
RAYTRON TECHNOLOGY CO LTD-A1009999961835
Nippon Soda Co Ltd1006570737000
YOKOWO CO LTD1004290548200
JASTEC CO LTD9998372102800
Sumitomo Heavy Ind996679544400
POLY PROPERTY SERVICES-H9935536187600
CENCOSUD SHOPPING SA9929393849907
HUAXIA BANK CO LTD-A98475661336855
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A9755033454891
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A9751012875100
Pola Orbis Holdings Inc970850952100
Hi-Lex Corp968287773000
Haseko Corp967032882600
AVICOPTER PLC-A9639714109400
Comsys Holdings Corp962593642100
DKS CO LTD961533738700
Dainippon Screen955872613200
Kanto Denka Kogyo Co Ltd9546932118000
SHANDONG SINOCERA FUNCTION-A9497288154750
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A949339138100
ZHUZHOU KIBING GROUP CO LT-A9454723251600
HUAFON CHEMICAL CO LTD -A9376821535570
Taiyo Holdings Co Ltd937167520100
Eizo Corp936774328300
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A9343096322200
LOMON BILLIONS GROUP CO -A9312905192200
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A92683911207900
VALUECOMMERCE CO LTD920023127500
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A9178087380828
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A9175329553598
NIHON PARKERIZING CO LTD9090807101600
CP ALL PCL-FOREIGN9078529550300
Sintokogio Ltd9007778148400
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A8917905567299
Acom Co8915408266800
CHINA EAST EDUCATION HOLDING88870021039500
OPPEIN HOME GROUP INC-A885189545684
JUEWEI FOOD CO LTD-A8848991103000
Shikoku Chemicals Corp878558081800
JOINN LABORATORIES CHINA C-A874090046144
JIANGSU KING S LUCK BREWER-A8706731154500
Denki Kogyo869828248500
MITSUBISHI RESEARCH INSTITUT869352527200
BY-HEALTH CO LTD-A8692829241353
Ohmoto Gumi Co Ltd867402619700
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A8658907268128
YANTAI JEREH OILFIELD-A8658810181500
Shinagawa Refractories Co Ltd864627128600
VA TECH WABAG LTD8570429218889
Ariake Japan Co Ltd855844617500
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A8546547211649
Tsubakimoto Chain853485832500
Dena Co Ltd851774956600
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A8511933257200
CHINA UNITED NETWORK-A84875521532600
Raysum Co Ltd8484694131600
ADDSINO CO LTD -A8484662276200
Nishio Rent All Co Ltd848192738200
APELOA PHARMACEUTICAL CO-A8473273201000
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A8454235197670
YANTAI EDDIE PRECISION MAC-A8454020149520
GRANITE CONSTRUCTION INC845394323519
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A84316701022397
Sho-Bond Holdings Co Ltd842014221900
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A8406425791394
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN8360706237200
HUADONG MEDICINE CO LTD-A8348707199180
CIA SANEAMENTO BASICO DE-ADR8323567135008
Toyo Construction Co Ltd8318007192000
Nichirei Corp830091438900
Kinder Morgan Management LLC82899979156
CHINA ZHESHANG BANK CO LTD-A82372181743700
JIANGXI COPPER CO LTD-A8192156241500
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A817500944883
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A8118537173080
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A811682450700
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A8112521969578
BAIDU INC-CLASS A808764248400
FLAT GLASS GROUP CO LTD-A8078020112100
FU JIAN ANJOY FOODS CO LTD-A803372638800
TAYCA CORP800710478700
Star Micronics799320365800
KINGFA SCI.& TECH CO LTD-A7991413342200
Sega Sammy Holdings Inc798447567700
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A7948430520200
JASON FURNITURE HANGZHOU C-A792947080680
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A789256379091
AIPHONE CO LTD787745047800
SPRING AIRLINES CO LTD-A7871648112400
JCET GROUP CO LTD-A7864672176400
Nippon Shokubai Co783492917300
XIAMEN TUNGSTEN CO LTD-A7834854199700
CHINA INTERNATIONAL CAPITAL-A7786620113500
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A7765380179880
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A77300381109700
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A7727074414786
Sra Holdings Inc770657235500
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A7662106624780
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A7637314394700
ADVANCED MICRO-FABRICATION-A755830632681
SDIC CAPITAL CO LTD-A7517400636530
Sankyo Co750391334000
ZHEJIANG SATELLITE PETROCH-A7495662135480
IMEIK TECHNOLOGY DEVELOPME-A74824509400
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A7468468474290
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A7443605106940
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv7442710316800
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A7440712129912
SUNING.COM CO LTD-A74393681051852
Hosiden7401715105300
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7391272946799
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A738406657820
Toshiba Machine Co Ltd731977136000
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A7248190441949
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A7236109112500
Sinfonia Technology723379378300
BGI GENOMICS CO LTD-A722654954900
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A7224595524600
Alps Logistics Co Ltd719941897100
Askul Corporation717858255300
ONECONNECT FINANCIAL TECHNO7174811195697
Xebio Holdings Co Ltd717355884400
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A7156998368100
OPTORUN CO LTD713842841800
PROYA COSMETICS CO LTD-A713657234799
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A7123347106760
YOUNGOR GROUP CO-A7117048828149
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A7079328477499
Makino Milling Machine Co Ltd706749922500
ANGEL YEAST CO LTD-A7034250123796
Adastria Co Ltd703360350200
ITFOR INC7025906105500
BEIJING KINGSOFT OFFICE SO-A694594420412
SHANGHAI JINJIANG INTERNAT-A6908172113900
ZHEJIANG HANGKE TECHNOLOGY-A690674746228
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A6888055385200
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A6832680760800
Yamazaki Baking Co682471048600
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A6822210685300
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A6820812163300
BEIJING WANTAI BIOLOGICAL-A680774721480
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A6770576413500
Nippon Carbide676687266000
Modern Times Group B676627456245
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A6762729436500
RELO GROUP INC675838134800
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A6747705891800
ZHEJIANG WEIXING NEW BUILD-A6737688247500
HESTEEL CO LTD-A66713391644500
ZHONGJIN GOLD CORP-A6649979564997
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A6630776175084
Mebuki Financial Group Inc.6598738346800
AIR CHINA LTD-A6559807685593
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A6557301286020
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A6528712226500
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A6528529904300
EASTERN TOBACCO65246181031037
CHINA MERCHANTS ENERGY -A65221281131358
NINESTAR CORP-A6507242138100
Seino Holdings Co Ltd647583859900
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A6469663876700
TAKARA BIO INC646424126100
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A6460893413104
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6443923126410
Morinaga Co Ltd643121821000
BANK OF CHENGDU CO LTD-A6421421401000
Kyoritsu Maintenance Co Ltd641966022400
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A639242495234
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A6384969115600
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A634363644200
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A6342101650145
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A63311401018100
Sulzer AG63193514820
Yurtec Corp6318712115300
JBCC HOLDINGS INC631436452800
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR6307355732297
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A6256332140200
Neturen Co Ltd6222749130600
CANSINO BIOLOGICS INC-A620483811272
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A6195687983653
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A6176809918392
Itoham Yonekyu Holdings Inc6175133107000
CAITONG SECURITIES CO LTD-A6155665444398
YINTAI GOLD CO LTD-A6155180518840
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A614674865345
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A6142306363000
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A614157260200
M&A CAPITAL PARTNERS CO LTD611899415200
Sato Holdings Corp606096029100
Taikisha Ltd603179722900
Honeys Co602918767800
AVARY HOLDING SHENZHEN CO -A6019766139100
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A5997790430100
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A5961305653100
Furukawa Sky Alumi594313929400
KMW CO LTD593246918461
NANJING SECURITIES CO LTD-A5927668395900
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A5878983148234
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A5845575608400
GEMDALE CORP-A5819980427998
NAVINFO CO LTD-A5813788379500
Nichiha Corp581038623800
FUSO CHEMICAL CO LTD576722116300
C&S PAPER CO LTD-A5762038220300
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A5754700371757
FAWRY FOR BANKING & PAYMENT5743425644513
Nokia (AB) Oy SEK5733400109000
SHENZHEN CAPCHEM TECHNOLOG-A573213942500
JUROKU BANK LTD/THE569686632800
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A5676151724620
Mcb Bank Ltd5670514650500
MONTAGE TECHNOLOGY CO LTD-A567024172153
Ryoshoku Ltd566909524400
BEIJING ROBOROCK TECHNOLOG-A56361133542
TBS Holdings Inc559739644300
PICC HOLDING CO-A5583327814000
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A557957477400
Ulvac Inc556711711900
BEIJING UNITED INFORMATION-A554212237745
DASHENLIN PHARMACEUTICAL G-A552078992760
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN5491374579600
Topcon548520541600
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A5469689518180
Nippon Pillar Packing Co Ltd546647627000
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A5450223200600
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5437832523770
Tetra Tech Inc54331364433
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A54255801042500
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A5375344235424
Lucky Cement Ltd5368578125348
YAMABIKO CORP533635055000
NEC System Integration Construction Ltd533337033300
SAAB B532848020400
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A53272631015795
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR5308273319200
HUIZHOU DESAY SV AUTOMOTIV-A529800543561
AVIC CAPITAL CO LTD -A52968671009999
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A5295959109600
Nippon Kayaku Co528602155700
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A5246312901700
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A5242318428399
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A5169225252684
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP513063322800
DCM Japan Holdings Co Ltd512695361400
Kitz Corp512670281200
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A5123715559700
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A510703375798
HUAXIN CEMENT CO LTD-A5087279204300
Sundrug Co Ltd508659417700
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A507590791700
San-A Co Ltd503749215800
Saizeriya Co Ltd502269525800
CHINA BAOAN GROUP-A5022093137000
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A50175699400
YTO EXPRESS GROUP CO LTD-A5011351403800
CHONGQING RURAL COMMERCIAL-A5007286964600
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A4997125418400
DA AN GENE CO LTD SUN YAT-A4982673188960
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A4974340196500
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A4971501148900
ZHEJIANG JIUZHOU PHARMACEU-A496487790700
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4962990577500
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A4952976198800
CHINA NATIONAL MEDICINES-A4946811127300
Kyushu Railway Company492002525000
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A4916760269726
Info Services Intl491192715200
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH489750047199
Inabata Co Ltd487692238100
Daihen Corp486262813300
Takasago Thermal484319229700
Siam Cement Fgn477694042312
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A4765288813428
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A4704717242640
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A4697886254000
SHENGHE RESOURCES HOLDINGS-A4689783140800
Nisshinbo Industries Inc467557766000
DT MIDSTREAM INC-W/I466509211440
BOC INTERNATIONAL CHINA CO-A4646186234300
Asanuma Corp464302613300
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A4642746110800
LINDSAY CORP46305243199
DONGXING SECURITIES CO LT-A4624244315597
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF461802215600
Shibaura Mechatronics Corp45873588800
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A4577004185900
YUNNAN ALUMINIUM CO LTD-A4554517198200
TOYO TANSO CO LTD455150521600
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A4501724145407
YUNDA HOLDING CO LTD-A4499662227370
PERFECT WORLD CO LTD-A4469390230662
JIANGSU YOKE TECHNOLOGY-A446574336458
GSX TECHEDU INC- ADR4461499215885
DHC SOFTWARE CO LTD -A4448484451700
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A4443789376700
STARPOWER SEMICONDUCTOR LT-A44408628500
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A4431952254300
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A4431864118399
Zeon441685839700
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG441041690200
TIANMA MICROELECTRONICS-A4386618233797
BBMG CORPORATION-A43723741204600
CHONGQING FULING ZHACAI-A4339239117900
Izumi Co Ltd433249215500
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A4326535284900
FAW CAR COMPANY LIMITED-A4321741288900
Tatneft ADR430107412355
NATIONAL SILICON INDUSTRY -A4292148109812
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A4290984220998
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A428789264600
ZHEJIANG JUHUA CO-A4269698200600
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A4226864685600
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4171905390298
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A410235699973
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A4085691187030
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR4071642247800
ENN NATURAL GAS CO LTD-A4057578150600
LUXI CHEMICAL GROUP CO LT-A4057568143900
ZHONGTAI SECURITIES CO LTD-A4050940308500
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A4047143240698
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A4038058285740
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A3988241161899
Habib Bank Ltd3955228596500
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A3953250409176
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A39092201077000
GUANGZHOU WONDFO BIOTECH C-A387414564846
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A3864416263500
Sankyu38295609800
Japan Steel Works Ltd381039919300
Yokogawa Bridge Holdings377202222200
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3623334614300
COSTAIN GROUP PLC3600042505735
SICHUAN ROAD&BRIDGE CO LT-A3591699384500
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A3553960559500
YANGO GROUP CO LTD-A3531028605500
HANG ZHOU GREAT STAR INDUS-A352426078530
MACROMILL INC349099760000
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A347727651426
Ptt Exploration & Prod Foreign3427541119200
SHANGHAI BAILIAN GROUP CO-A3420162187900
LIAONING CHENG DA CO LTD-A3338278103500
Fujikura Kasei Co Ltd333800681800
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3326554135700
Nomura Co Ltd332391647500
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A3316700232500
Matsumotokiyoshi Holdings Co Ltd32825598300
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A3268605534800
TONGLING NONFERROUS METALS-A3238958617600
NGK Spark Plug Co322866925100
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-A3208765458882
Yamazen Corp319199737800
Ihara Chemical Industry Co315720541100
GUOLIAN SECURITIES CO LTD-A3044223164000
BEIJING SHIJI INFORMATION -A2971778128800
NORDEA BANK ABP Finland297097428875
O-FILM TECH CO LTD-A2944590299400
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A288573652500
Daiichi Jitsugyo Co Ltd28515317700
CMK CORP283312588100
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD281440416300
ZHEJIANG CHINA COMMODITIES-A2806988466400
ASCENTECH KK276512128000
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A2754026193600
SHANGHAI LINGANG HOLDINGS-A2731645134760
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A2708260224500
OPEN HOUSE CO LTD27035576500
Kaneka Corp26941227700
DOUYU INTERNATIONAL HOLD-ADR266852481643
INTCO MEDICAL TECHNOLOGY C-A265353218900
Nachi-Fujikoshi Corp26481258000
LEYARD OPTOELECTRONIC CO L-A2608665194900
JAPAN LIFELINE CO LTD256714125000
Round One Corp256352426400
Nihon Unisys Ltd256064611100
Fujikura249016651000
Kumagai Gumi Co Ltd242777611500
Mitsubishi Logistics Corp24169259900
HgCapital Trust Plc241242550000
XIAMEN INTRETECH INC-A235342753040
MING YANG SMART ENERGY GRO-A233893580400
Hogy Medical Co Ltd23357838500
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A2317893506400
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A2295778216400
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A2293123113500
Nipro Corp228220023000
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2266656116900
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2265879113958
NS Solutions Corp22630157800
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2254299153016
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A2250326315200
Tokai Carbon Co Ltd223917619600
TSI Holdings Co221574592700
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A2162079157300
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI2112067151800
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A210597863000
HUMANWELL HEALTHCARE GROUP-A210125471900
Harmonic Drive Systmes Inc20653494400
AECC AERO-ENGINE CONTROL-A203362962100
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A2030598379467
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A2025335138100
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A2025146209900
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2023255368000
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2021431282500
TOLY BREAD CO LTD-A200847354910
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A2003449189800
HUADIAN POWER INTL CORP-A1992696394000
FF Group SA198646240608
LACTO JAPAN CO LTD19846399500
HUAXI SECURITIES CO LTD-A1963644151700
HUAGONG TECH CO LTD-A194911254500
China Huishan Dairy Holdings19462764173640
WEIFU HIGH-TECHNOLOGY GRP-A193176461600
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A192680742960
HANGZHOU OXYGEN PLANT GROU-A192460139600
GUANGDONG HONGDA BLASTING -A191111347500
Fudo Tetra Corp190212114000
Komeri Co Ltd18960049700
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN1871427759300
JILIN AODONG PHARMACEUTICA-A186994185600
WORLD CO LTD185513417400
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A185068227300
YUAN LONGPING HIGH-TECH AG-A184558271400
BEIJING YANJING BREWERY CO-A1811468206300
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1780552785800
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A177221674400
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1759479155300
CHACHA FOOD CO LTD-A171514533100
YIFAN PHARMACEUTICAL CO LT-A170712182800
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A169054778200
XIAMEN C & D INC-A1664209166725
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A1663484235200
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A165036176200
Dai Nippon Toryo Co Ltd164701924500
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A163541474500
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1616901224380
JOYOUNG CO LTD -A159355151450
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI158474633500
Surgutneftegaz Adr Pref158361035152
INABA DENKI SANGYO CO LTD15803847500
PACIFIC SECURITIES CO/THE-A1559407369800
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A1556034164000
TANGSHAN JIDONG CEMENT INV-A154490490800
Showa Denko K K15385558000
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1537245119871
THAI OIL PCL-FOREIGN1523964119800
Home Retail Group1505275111110
Thai Union Group Pcl-F1486178281800
SHENZHEN HEPALINK PHARMACE-A147399670760
LEO GROUP CO LTD-A1460796441400
NORTHEAST SECURITIES CO LT-A1441563126940
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1411920151800
PERENNIAL ENERGY HOLDINGS LT1380324740000
JIANGSU SHAGANG CO LTD -A1379727143800
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A137124355484
Corbion NV13384172855
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1311110118947
Tokyu Fudosan Holdings Corp128414426300
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A125762827500
JIANGSU CHANGSHU RURAL COM-A1238229148700
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1237910140980
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1145061144700
Towa Corp11432705800
ZHONGTIAN FINANCIAL GROUP -A1130821380000
Tohokushinsha Film Corp112922721500
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A110461580600
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1087112243906
CHINA MERCHANTS PROPERTY O-A96166556300
Eniro AB800785762652
Topy Industries Ltd7955468700
TRUE CORP PCL-FOREIGN761710892600
Tokuyama Corp7431114400
Severstal GDR Reg S6323653112
Suncall Corp38746911000
Bangkok Bank Fgn2387557700
Ito En Ltd217637400
Ingenico Group192545149
Banco Espirito Santo Nom SA1716351684144
Zardoya Otis SA1161152013
Nelly Group AB9695026132
BK Popular Esp2911901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
Systemair AB095000

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning