Hoppa till innehållet
ap7 logo
AP7 Aktiefond
398.00
AP7 Räntefond
113.07

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2020-10-30)
579,5 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,08%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2020-10-08

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 55.5%
Europa 18.0%
Asien exkl Japan 15.3%
Japan 6.7%
Australien & Nya Zeeland 1.7%
Afrika & Mellanöstern 1.6%
Syd & Centralamerika 1.2%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2020-10-08

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc2023934738720887288
Microsoft Corp156593380968688936
Amazon.com Inc13642145197504793
Alibaba Group Holdings Adr90869517133350533
Tencent Holdings Ltd693901173910229100
Facebook Inc-A67445509592879848
Taiwan Semiconductor590992646943961387
Alphabet Inc - Class A5322652967370008
Alphabet Inc Class C5152601179357104
Johnson and Johnson38101044493121919
Samsung Electronics37874270158530266
Procter and Gamble Co35241797842887849
Nestle SA34452684923440919
Nvidia Corp3167374142709747
Visa Inc A Shares31353533821938481
Unitedhealth Group Inc30845245931135646
JP Morgan Chase and Company30831247173532984
Home Depot Inc29968228751262338
Tesla Inc2929170059848051
Berkshire Hathaway Inc28479294231584699
Atlas Copco AB B27703972888117191
Verizon Communications27104774645343195
XACTOMXS30268335722612328772
Mastercard Inc Class A26358403091025927
Roche Holdings AG GS2566484413896592
Adobe Systems Inc2272403119570998
The Walt Disney Company22351361442070981
Intel Corp21974878935575358
Netflix Inc2170486604512556
Pfizer Inc21223305616720217
Salesforce Com Inc21205978901025697
Paypal Holdings Inc21203007971279779
MEITUAN DIANPING-CLASS B21057793436365700
AT T Inc20720946158615453
Coca-Cola Co20049640294686803
Merck and Co19734001452947769
Bank of America Corp19610651829296031
Comcast Corp A19603726765213971
Pepsico Inc19559365771648584
Thermo Electron Corp1911893575453990
Abbott Laboratories19003670792031175
Novartis AG17873520422574393
Atlas Copco AB A17081614324347573
Investor AB B16638260773113447
Cisco Systems Inc16560972235182571
Costco Wholesale Corp1619197313508665
Mcdonalds Corp1613437777850994
ASM Holding NV1601074987494927
Nike Inc Cl B15916481871489122
Accenture Ltd1555262281805523
Danaher Corp1554545872760850
Toyota Motor Corp15271806142636491
Nextera Energy Inc15264715352342460
Abbvie Inc15195153552005993
Qualcomm Inc14962631771362660
Texas Instruments Inc14703078441142415
Bristol Myers Squibb14537971782794301
Lowes Cos14284765871015068
Amgen Inc1424081435737478
Chevron Corp14196560782294839
Broadcom Ltd1410283348453160
Medtronic Plc Npv13647285331524515
Naspers N1347188745777918
AstraZeneca13340302641492532
LVMH Moet Hennessy1317542765315863
Lilly (Eli) and Co13028716731121962
Oracle Corp13007806872604460
Novo Nordisk A/S B12757108652231205
Reliance Industries Ltd12595444965104150
LINDE PLC USD1243180477633862
Union Pacific Corp1237400773784558
Philip Morris International12039354541904480
Sap SE11751364631238793
United Parcel Service Inc1161859878830814
AIA Group Ltd115516402513776875
Intl Business Machines Corp11187504661125614
Jd Com Inc Adr11031801581520324
Sony Corp10822273301465330
China Construction Bank1056788360172092333
Royal Bank of Canada10535598141694056
American Tower Corp Class A1051038097514169
Sanofi S.A10442338461301695
Softbank Group Corp10319173941784102
Starbucks Corp10307680831331666
Intuit Inc1006395885359297
Shopify Inc - Class A1002859449122309
UnileverN Euro.169855845751957892
Citigroup Inc9830371952666329
Servicenow Inc979549811221170
Ping An Insurance Co97316978610658000
Siemens N955194849914843
3M Co949174972666636
CSL Limited937446454521531
Glaxosmithkline Plc9077522816105587
Blackrock Inc906711208169998
S+P Global Inc901302501313751
Advanced Micro Devices8995974451342347
Charter Communications Inc-A897879987167057
Target Corp878641566648476
HSBC Holdings87745889923490947
Commonwelth Bank of Australia8686909952013504
Wells Fargo and Co8648818004529845
Caterpillar Inc864737210618586
Keyence Corp850894709211500
Kinnevik Investment AB B8366097712291140
L Oreal824617779286392
Toronto Dominion Bank8156007092078481
Intuitive Surgical Inc783763096131996
Fidelity National Information775679394699444
Infosys Limited7754881736087509
Mondelez International Inc7748325921638716
Zoetis Inc770248354545781
Diageo Plc7674701752668398
Total Fina ELF7660154662861313
CVS Caremark Corp7659566601534167
Morgan Stanley7592024141771394
British American Tobacco7514161752667009
Allianz SE Germany750801950479358
Gilead Sciences Inc7504606031449880
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A744594351181492
Prologis Inc740748149838905
Altria Group Inc7394597692302512
Iberdrola SA7353734467004820
Stryker Corp731558463406846
Enel72836601410279187
Schneider Electric722085964668352
Deere and Co720776249358442
Anthem Inc719818319296437
Equinix Inc Com713483562109617
Canadian National Railway Co712339470806234
Air Liquide708929639544808
Goldman Sachs Group Inc701832977417094
Automatic Data Processing700242956498030
Duke Energy Corp695969158848862
Colgate-Palmolive Co695146069989938
Applied Materials Inc6907698961310224
Rio Tinto6867911391369596
Dominion Resources Inc686284102959679
Unilever6860341311353486
FedEx Holding Corp684315109296294
Becton Dickinson and Co679963701330509
Housing Dev Fin Corp Comstk6790858562939255
Booking Holdnings inc USD 0.00867379691646655
Crown Castle International Corp668099780480523
Nintendo Co654967653135000
Autodesk Inc654691770312267
General Electric Co6457216969776769
American Express633992129780643
Activision Blizzard Inc Common Stock633474568939756
Illinois Tool Works632595702362819
Schwab (Charles) Corp6314723891725682
Reckitt Benckiser Group Plc627942851802355
Cigna Corp new USD 0.01627387597422135
Humana Inc620427159174569
CSX Corp619495946881648
TJX Companies Inc6139814241357830
Air Products and Chemicals Inc613154506249366
Sherwin Williams Co612503794100020
SK Hynix Inc611447754975545
Deutsche Post AG6108327821548695
Dollar General Corp608672449327638
Regeneron Pharmaceuticals Inc605359557125118
Lam Research Corp601170896197435
China Mobile (HK)59528831510999500
Chubb Ltd591904679511874
Adidas583079441220532
SQUARE INC - A578783262419831
Baidu Inc Sp Adr578643269488596
Hong Kong Exchanges and Clear5784835981361388
Vertex Pharmaceuticals Inc577102035311166
Samsung Electronics Pref5768573061467795
Truist Finl Corp 5.05690695401517857
Mediatek Inc5676263082690332
Mercadolibre Inc56660332352432
Netease Icn Adr565287831731735
Edwards Lifesciences Corp560030535877621
Intercontinental Exchange Group557639188663644
Micron Technology Inc5558346241240470
US Bancorp5547845011600187
Ebay Inc5524582291303085
Fiserv Inc550096367647330
CME Group Inc546625971407449
Biogen Inc546397936243524
KDDI Corp5446544482290679
ICBC543251628108553000
Progressive Corp-Ohio542788582663543
Hon Hai Precision53646799522244117
Norfolk Southern Corp535676135287780
BP p.l.c53192452023508334
Marsh and Mclennan Co528947550574373
Newmont Goldcorp Corp524424238937563
Recruit Holdings Co Ltd5242696811550960
NTT Docomo5191139531568500
Moodys Corporation518402745221529
Ecolab Inc518300666317166
Tata Consultancy5150254341609059
Kimberly-Clark Corp514012841435529
Basf AG5128706951050867
NIO INC - ADR5085250081868223
Bank of Nova Scotia5074263111373262
Tokyo Electron505231488212678
Waste Management Inc504421586525153
Takeda Chem Ind5015774941818710
Boston Scientific Corp5010394801642524
NHN Corp498959463219332
Zurich Insurance Group AG496583305168201
PROSUS495601448557225
Allstate Corp495536022627279
Lauder Estee Inc495280408253311
Koninklijke Ahold Delhaize NV4926945152014345
PNC Financial Svc Group Inc485262983487280
Shin-Etsu Chemical483241525408600
Mitsubishi UFJ Financial Group48322516013835353
Canadian Pacific Railway Ltd479542672180422
Hoya Corp477644546475400
XIAOMI CORP-CLASS B47746439518908000
Global Payments Inc477347815339975
Bayer AG4704955071124316
Daikin Industries463434455279406
General Motors Co4624166331504495
Sumitomo Mitsui Financial Group4620987281883770
Best Buy Co Inc462061814465355
Kering46173428885887
Nidec Corp461559978516268
Westpac Banking Corp4614503764121844
Lonza reg46061667385428
American Electric Power459338078573828
Emerson Electric Co457086982792583
Murata Mfg Co456353550737535
HCA Holdings Inc456047652413383
Daiichi Sankyo Co Ltd4558415471948200
Daimler AG454425960987107
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC4521103761818500
ABB Ltd CHF4520923052092219
Align Technolgy Inc451736823119110
Illumina Inc449691487172602
Cadence Design Sys Inc449051112461266
Honda Motor Co4487119362164238
BNP Paribas4471249521444428
Koninklijke Philips N V4445485651075233
Exelon Corp4438250701249976
Lululemon Athletica Inc443390779156011
National Australia Bank4381064893768156
Cognizant Tech Solutions Crp437883392688799
UBS Group AG4376018734232954
Idexx Laboratories Inc436931652115548
Aon Plc Ireland435860094266109
Eaton Corp PLC433099200468798
Wesfarmers4321668761504297
Workday Inc431497266230709
Fanuc Corporation431254090229700
Fast Retailing Co Ltd42968336669405
DowDuPont Inc428564051846467
National Grid PLC4281814044048253
Australian and New Zealand Bank Group4265913223628151
General Mills Inc425585988808736
Electronic Arts Inc424056957397569
Icici Bank4217337878943431
Roper Industries Inc419710424126979
Vinci417476456593688
Analog Devices413264381391700
Bank of Montreal Canada400780663756776
Anheuser Bush Inbev399572764864838
Bank of China Ltd H399151240141938000
Tal Education Group Adr398480066673597
Cummins Engine397220904202946
Agilent Technologies Inc396663762436509
Baxter International Inc396247974573888
Trane Technologies Plc394905873334205
Hitachi3942961961322339
Nxp Semiconductors Nv394156509327720
Sempra Energy393910024353014
Relx Plc3935775322238744
Digital Realty Trust Inc390710001304188
LG Chem Ltd39015893181402
PINDUODUO INC-ADR388584213485169
Itochu Corp3882652131824000
Veeva Systems Inc-Class A386665715160859
Vodafone Group38314125632320424
Givaudan38292517110554
OTIS WORLDWIDE CORP379882429696441
Xcel Energy Inc374069609600098
Public Storage371327975182114
Kla-Tencor Corp370809563211272
Essity Ab3668813191422572
Hindustan Unilever Ltd3651622211467773
New Oriental Educatio Sp Adr363676833254753
DOCUSIGN INC363405397201863
TE Connectivity Ltd361861717419626
Sberbank RF USD36078133115995810
Softbank Corp3568882113456900
Volvo AB A3568772022062874
Capital One Finan Corp355680177546783
London Stock Exchange Group Plc354805411372409
Infineon Tech N3543263101429847
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A353973919788719
Sika AG353473005161263
Pernod Ricard353377458246256
Rockwell Intl Corp352149846166845
Resmed Inc352120824206101
Munchener Ruckvers N351775923168961
Qatar National Bank3502172178093545
Woolworths Ltd3500336871467451
ConocoPhillips3487155331368849
Centene Corp348284567662065
Amphenol Corp Class A347053329345531
DSV A/S346429556240341
Kroger Co3458864691206415
O Reilly Automotive Inc34488455488745
DOW Inc344767085851459
MetLife Inc3441210651021408
Vestas Wind System343768295226253
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP3434716041607934
Hyundai Motor Company343220816265976
Danone343092551698099
WEC Energy Group Inc342714786382917
TWILIO INC - A342491473137926
AL RAJHI BANK3417955822188570
Experian Plc3398720261048296
Samsung SDI Co Ltd33941443097891
Vonovia Se339357666597039
Anglo American3383475381623125
Banco Santander Spain33788964619048453
Johnson Controls International337795619899068
Ericsson AB B3371992583396447
MSCI Inc336991619108219
Autozone Inc33585499333421
CIE Financiere Richemont335740880601238
Canadian Imperial Bank of Commerce335583993505825
Alimentation Couche Tard Inc3345250721221308
Kao Corp333644301528100
MARKETAXESS HOLDINGS INC33312810169454
Costar Group Inc33278687145394
Yum China Hldgs Inc330689705697940
Nippon Telegraph and Telephone Corp3304316791767200
American Water Works Co Inc329650896246061
Dexcom Inc326099794114637
Koninklijke DSM NV325994586228744
Twitter Inc324858413882404
America Movil SA ser L32460800760104566
M3 Inc324409158542200
SBA Communications Corp324083786125389
ADYEN NV32400142021588
SNAP INC - A323867781923710
Astellas Pharma Inc3237517182649699
Synopsys Inc323672905170032
Essilor Luxottica323114764293438
Prudential3222912022970190
T Rowe Price322024877285630
China Merchant Bank H3213332156946689
Volvo AB B3204831621850899
Orsted A/S320080346226548
Monster Beverage Corp319199578468336
Chipotle Mexican Grill Inc31887950829817
Celltrion317364238167871
Public Service Entrp316329279611144
UBER TECHNOLOGIES INC3144205831057276
Hermes International Npv31404622937908
SAUDI ARABIAN OIL CO3140308853926109
Paccar Inc312907402411731
Itau Unibanco Holding SA3128751678631803
Ford Motor Co3128440734546763
Travelers Cos Inc312038667290415
Splunk Inc311503279176711
Deutsche Boerse AG310078095236690
Prudential Financial Inc309928051543875
AXA3097368922164701
CARRIER GLOBAL CORP3094782021041280
Ansys Inc309436192114215
Bank Central Asia30896210617534900
Verisk Analytics Inc-Class A308826054194949
Mettler Toledo International30837537034717
CRH Plc307340759979246
Ross Stores306654361404498
SMC Corp30622166665035
Ihs Markit Ltd305968452425053
Aptiv Plc304724337354796
Rio Tinto Limited304701419527380
Xilinx Inc304242276287978
PPG Industries Inc302898908262328
Macquarie Group Ltd302434888381721
Volkswagen AG VTG Pref Npv300558673231716
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A299620412135049
Mitsubishi Electric Corp2988712822619484
Iqvia Holdings INC. USD 0.01298642779217878
Microchip Technology295349116315769
YUM Brands Inc295204997355350
Mizuho Financial Group Inc2946043102699957
Eversource Energy292252068376224
Mitsubishi Corp2910006111469650
Banca Intesa SPA29099652419769964
Fujitsu289892985278500
Ball Corp289854957365885
Industria de Diseno Textil2895799971318019
Nordea Bank ABP Sverige2895521664342414
Tokio Marine Holdings289472453729711
Mitsui and Co2888035012080900
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao2886136563662264
Manulife Financial Corp2851981422365522
Ameriprise Financial Inc284321643198608
HP INC2818928611763322
Zimmer Biomet Holdings Inc281774053239636
Willis Towers Watson Plc280843205172903
Olympus Corp2805706861656700
Sysco Corp280454527569656
Bank of New York Mellon Corp279104839912574
MATCH GROUP INC278722056268137
Clorox Co278267791150842
ALCON INC278087025549608
Parker-Hannifin Corp277838596149807
Motorola Inc277151151196992
DBS Group Holdings2771444092089235
Fortescue Metals Group Ltd2766035032547534
Constellation Brands Inc A276005862187665
YANDEX NV-A275769158538150
McKesson Corporation275278262209683
American International Group275268962982061
Kone B NEW275138640388294
Oriental Land Co273714261220408
Grainger (W W) Inc27313671387668
Freeport McMoran Inc2722006431763575
Ing Groep Nv2719542014476683
Seven I Holdings Ltd2716531961003600
Dominos Pizza Inc Us26860728779765
Flutter Entertainment Plc268323614173044
Paychex Inc267802024365790
DTE Energy Co265235646241435
Transurban Group2633374933129895
Archer-Daniels-Midland Co262736304638346
Shiseido Co262238667477500
Marriott Intl Inc261499140316302
Weyerhaeuser Co2610856311074814
New Waste Connections Inc260272337294405
Walgreen Co260057704858290
Kakao Corp259774540100350
Incyte Corp259766453336836
Engie2587801512403303
Aflac Inc258530630855512
Fastenal Company258469492671704
Cnooc Limited25784491431909000
Consolidated Edison Inc257449497368495
Swedish Match AB257433952383886
Alexion Pharmaceuticals Inc257147118250905
Stanley Black and Decker257099909173790
Franco-Nevada Corp256932538211946
Chugai Pharm Co256299367748600
China Life Insurance Co Ltd25622842113256000
PINTEREST INC- CLASS A255988113487854
Japan Tobacco Inc2547912411518989
Masco Corp254571416533579
SAUDI TELECOM CO2536601401071956
Tesco25335012110711854
Ferguson Plc253165421284859
Equity Residential252697500604285
Compass Group Plc2518510442074181
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES251628045103904
Lloyds Banking Group Plc25147876577967041
State Street Corp250574349477942
Citrix Systems Inc250546973248501
Corning Inc249685212877413
Keysight Technologies Inc249447611267228
CORTEVA INC249090295848516
Marvell Technology Group Ltd248146880743217
Kinder Morgan Inc Del Com2480162832341462
Petrol Brasileiros2477926958474948
Barclays24728204620162934
RWE ST A246886950749017
E. On SE2462437602652951
Banco Bradesco SA pref2454349497886320
D R Horton Inc245182427412289
Hershey Foods Corp244687168199981
NATIONAL COMMERCIAL BANK2434132182626292
Transdigm Group Inc Com24291830557164
Saint Gobain242770013698931
Hilton Worldwide Holdings Inc242607049310394
MMC Norilsk Nickel USD242029778114333
Credit Suisse Group2402058652868038
Terumo Corp239474576733000
Kubota Corp2389345841549947
Constellation Software Inc23889757525587
COPART INC237713276241989
Williams Co Inc2370533521387794
Sandvik AB2365251121492272
Cerner Corp236085533378414
OKTA INC235649412126169
Delta Electronics Inc2355454953983770
Skyworks Solutions Inc235034702186885
Eisai Co234992915341190
Vivendi SA234975847914178
Fortinet Inc234895622239099
LafargeHolcim Ltd CHF234407437613390
Ferrari Nv234357089147586
LyondellBasell Industries NV234350624384633
Axis Bank India2336141763949199
Akzo Nobel232885909271595
Heineken232873621294747
Orange2328582472332112
Tractor Supply Co Com Stk232809438196344
TRADE DESK INC/THE -CLASS A23204047846021
Bayer Motoren Werke231985218381289
Michelin231762412241284
Ametek Inc230928359264192
SunLife Financial Services of Canada Inc230095111650201
VF Corp230031551384567
CBRE Group Inc229183663510866
Fisher and Paykel2272616431103764
BOOZ ALLEN HAMILTON HOLDINGS227210773325172
MCcormick and Co Non VTG shares226368100140886
Dassault Systemes SA226003379148735
Neste Ojy225878081487579
Chunghwa Telecom2251239286761000
Merck KGaA224474949170269
Wolters Kluwer224463142311132
Simon Property Group Inc224166415400955
Nasdaq Inc223746084207759
Brown-Forman Corp -Cl B222728176358950
Genmab A/S22221667274947
Shenzhou International Group2209640221437700
KB Financial Group220793102701901
Palo Alto Networks Inc219988937111735
Geberit Reg21971990843342
Expeditors Intl lf Washington Inc219685653279287
Waters Corporation219628715110736
Hologic Inc219597879358482
PELOTON INTERACTIVE INC-A219030843223274
Komatsu2190000311098700
Welltower Inc218652316456844
Dollar Tree Inc218615416271926
Maxim Integrated Products218588534352582
Nitto Denko Corp218273956350688
Sun Hung Kai Prop2176351081912333
Church & Dwight Co Inc217581976276550
Goodman Group2172502521888881
Xylem Inc217146811279956
BBVA (Bilb-Viz-Arg)2169740438499704
OLD DOMINION FREIGHT LINE216911083128008
PPL Corp216656461885101
TELADOC HEALTH INC216169763123616
First Rep Bk San Francisco Calif New Com215934054192319
Lennar Corp CL A215852866345294
Swiss Re Ltd215632257337749
Trip.com Group Ltd215235684840774
Hyundai Mobis214373664121188
Discover Financial214067979369935
Glencore Plc21355726711902100
Schlumberger Ltd2125020701597962
Panasonic Corp2123406772595863
Denso Corp212146920515000
Seagen Inc211645670142550
Secom Co210503988281100
Wheaton Precious Metals Corp210264595515156
China Mengniu Dairy Co.2099427625018000
Zebra Technologies A20938783482935
China Resources Land2093228315780222
Yahoo Corp Jp2090924113386700
Oversea Chinese Banking Corp2090417943808611
Fuji Photo Film Co208834030461200
Ameren Corp208329123288520
Take-Two Interactive Software207637829150575
Amadeus IT Holding SA207519226488275
Kraft Heinz Co206034050756682
Hexagon AB205708512316280
Teradyne Inc205327858262579
Avalonbay Communities Inc204875039165433
Edison International204696956410362
STMicroelectronics NV204340769753646
Verisign Inc204125069120254
Republic Services204083135260040
Nokia2029485046749505
Fabege AB2024100001800000
UPM-Kymmene OYJ201820703802341
Pulte Group201750420556076
EOG Resources Inc200967054659394
AmerisourceBergen Corp200920452234958
Bank Rakyat Indonesia20088412698232000
LG hsehold & healthcare20023478517017
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2001027829333268
Hcl Technologies2000062701977759
Arthur J Gallagher and Co199408943216012
ROKU INC199367858110662
Legrand198581248301707
MAGAZINE LUIZA SA1984851545220260
Cellnex Telecom SA198372861347102
Byd Co H1980156221119500
Check Point Software Technologies Ltd197989265195871
United Micro Electric19721417720643000
Peugeot SA1964526741227937
Petrol Brasilerios com1964524226697802
Shinhan Bank196014594823312
Vulcan Materials Co195232580151432
Laboratory Crp of Amer Hldgs193217336108660
NVR Inc1932120755491
RINGCENTRAL INC-CLASS A19302426883941
Realty Income Corp192996222374735
Anta Sports Products Ltd1926845271968000
Techtronic Industries Co Ltd1924999931621950
Geely Automobile Holdings19247213510533000
Swisscom AG19232131042469
Unicharm Corp192082634466100
Kerry Group192057565180362
Canadian Natural Resourses Ltd1920380371356905
Bridgestone Corp190960873661578
Fortis Inc Canada190324616541701
Fleetcor Technologies Inc18994970496600
Kia Motors Corp189531502478437
Agnico Eagle Mines Common Stock188891634268276
Mitsubishi Estate1881624151422061
Deutsche Wohnen Ag BR187571712417506
Newcrest Mining1872758941024629
CMS Energy Corp186924488331597
Grupo Financiero Banorte1866343614721003
Sunny Optical Tech1861596691265100
Coloplast B184965338142382
Cap Gemini184840872179818
National Bank Canada184678916432656
TDK Corp184221608177199
Alexandria Real Estate183834860136305
Regions Financial Corp New1835264481550247
Idex Corp183504567120992
EPAM SYSTEMS INC18278768466468
Kansas City Southern182055439116118
MODERNA INC181969859303000
KKR & CO INC -A181172010596011
Suzuki Motor Corp180715608476200
Sonova Holding Ltd18071094785553
EXACT SCIENCES CORP180669728163913
Maruti Suzuki India180613814215892
Castellum180190260971900
EQUITABLE HOLDINGS INC179967147940829
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR179566057696113
Daiwa House Inds179482236770586
East Japan Railway179257594385798
DNB ASA1792453231495646
Novozymes A/S B179205525335012
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA1791241362874031
Ncsoft Corp17903452129411
PAYCOM SOFTWARE INC17893861955214
Deutsche Bank1787326012181754
Partners Group Holding Ag17825270822205
Cooper Cos Inc17771600762578
COLES GROUP LTD1772984121597970
Kingspan Group177010386228082
Suncor Energy Inc1764811721758885
NRG Energy Inc176248692626207
Sampo-Leonia Insurance Comp A176229778524588
Magna International -Cl A176052507387650
Henkel AG and Co KgAA VZ176035829203280
Firstrand1754456578517823
Weg SA Pref1753726031498129
Scottish and Southern Energy1753276981213842
COUPA SOFTWARE INC17512666873495
Teleperformance17510438765534
Cdw Corp174902878160273
Chinatrust Financial Holding C17471101931103993
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S174118666162335
Tyson Foods Inc -Cl A173534532340656
Martin Marietta Materials Inc17263846672818
Nitori Holdings Co Ltd17192954193700
Assa Abloy B171606624898464
Largan Precision Co Ltd171326172182000
Svenska Cellulosa AB B1712909991418559
C H Robinson Worldwide171283140217605
Conagra Brands Inc171269258548340
A P Moller Maersk A/S17121232412041
Nan Ya Plastic1711001019366670
Equifax Inc170793417140467
VIACOMBS INC USD170611001670889
Cathay Financial Holding Co Ltd17060746014277095
Mitsui Fudosan Co1705628101128872
Intl Paper Co170356829437457
Sino Biopharmaceutical16983806518921500
Li Ning Co1697621593697500
Las Vegas Sands Corp169479414396175
Mega Financial Holdings Co Ltd16942080519761422
Shimano Inc16878147883411
Central Japan Railway168556530157300
Svenska Handelsbanken A1684258752335356
Orix Corp1682266851625460
Kellogg Co168157436300392
Steris Plc167725200106344
United Overseas Bank1676683211354477
Synchrony Financial167438969751836
Public Bank BHD1674260515182587
PTT Pcl Nvdr16734397818901847
Logitech International SA167043754222804
Kinross Gold Corp1668959222358511
CLP Holdings1668634252038914
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A166670544151200
Formosa Plastics 13011662993296755960
Semiconductor Manufacturing1652394446327900
WH Group Ltd16489738623589773
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)1648261903465600
Ashtead Group Plc164024099508985
Kyocera Corp163948509335980
UNI President Enterprises Co1637196388582491
Canon Inc1632545081064899
ACS Actividades Cons Y Serv163101279771101
Eastman Chemical Co162983090226501
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.01627796343036760
Northern Trust Corp162743307233594
Valero Energy Corporation162611819473158
Samsung Biologics Co Ltd16239235230354
Enn Energy Holdings Ltd1623695171444200
Otsuka Holdings Co Ltd161892250493217
Pandora A/S161850582229586
Dover Corp161849703164240
Ventas Inc Reit161638112460077
Ingenico Group161376241126025
Fifth Third Bancorp161143175779657
RPM INTERNATIONAL INC160941157213546
Symrise AG160855927146565
Telefonica SA1605684215518951
Carlsberg B160349379142322
Longfor Properties1601944433295500
SARTORIUS AG-VORZUG15991022342440
BIO-RAD LABORATORIES-A15965318230586
Intact Financial Corp159480729173590
Broadridge Financial159157632129946
INVITATION HOMES INC159126092655797
Firstenergy Corp158858636600504
Tiffany and Co158745575136306
Trimble Incorporated158685648370404
Fresenius SE & KGaA158474754480033
SGS Holding N1577693127091
Ambev SA1577521918389897
Sysmex Corp157658802188942
Teleflex Inc15763774455651
Garmin Ltd157034089169602
Liberty Broadband C156801131124309
Link Reit1567704872312979
Fresenius Medical Care156501028230160
Duke Realty Corp156485816462764
Galaxy Entertainment Group Ltd1561237732661800
Quest Diagnostics156104755143586
Zalando155638009187212
China Overseas Land1551785316968787
FMC Corp155007539169499
WAYFAIR INC- CLASS A15478330170109
LEG IMMOBILIEN AG154488084128424
Smith and Nephew Plc1543788051003631
TRANSUNION153571557216583
Restaurant Brands Intern153474558332078
Cspc Pharmaceutical Group Ltd15345163016363520
Nomura Securities1533801453878107
Ally Financial Inc153284385645455
Skanska AB B152886268913845
Country Garden Holdings Co15282456313956357
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD152737969252713
TOP GLOVE CORP BHD1526538368314800
Omnicom Group152607475363235
Hongkong and China Gas15256637011931661
Qorvi Inc152394365134428
Unicredit SPA1519655652289715
Essex Property Trust Inc15188770183405
Kirin Brewery Co151749669948500
Nice Systems Ltd15174704174418
Akamai Technologies151391844178807
E Sun Financial Holding Company15117828619991998
GODADDY INC - CLASS A151004935239817
Varian Medical15059874297911
Perkinelmer Inc150395344130422
CP All Pcl Nvdr1502619179788729
Nucor Corp150013415352874
Nec Corp149883080335297
Sunac China Holdings Ltd1495570304555836
Fortune Brands Home & Security Inc149486903207668
Fubon Financial Hldg Co Ltd14942519111797839
Svb Financial Group14941113857742
Intertek Group149300449232812
Shionogi and Co149172108355800
Anglogold Ashanti148981173737359
CGI Group Inc A148806854269633
Imperial Brands PLC1487159441055678
Gold Fields1486974701572211
China Petroleum & Chemical14832151342930400
Celanese Corp148215149146694
TYLER TECHNOLOGIES INC14818871843312
Vipshop Holdings Adr148073021777349
ABIOMED INC14759228665830
Agricultural Bank Of China-H14758532249076000
Assicurazioni Generali1472970471234249
China Resources Ent. Wheelock and Co1468737302663042
Rogers Communication -Cl B146548816405623
Suez SA146094539896325
MS&AD Insurance Group Holdng145244119599693
Fiat Investments NV1449549011326154
Alibaba Health Information Technology Ltd1449229616235043
Segro Plc1447601901394434
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1444113761096700
Alliant Energy Corp144301693293263
Swedbank AB1441962681033665
DELIVERY HERO AG143693272140298
Nexon Co Ltd Npv142836411574700
Hydro One Ltd142797433734812
Thomson Reuters Corp142432547205983
Extra Space Storage Inc142070057137653
NN Group Nv141847342456934
DROPBOX INC-CLASS A141619508871317
Asahi Group Holdongs LTD141613268516036
SEI Investments141569632323594
Bandai Namco Holdings Inc141224728213300
Alnylam Pharmaceuticals Inc141223086129021
Keycorp1411990651222112
BOC Hong Kong Holdings Ltd1408303875706702
Legal and General Group1404304666602596
Healthpeak Properties Inc140286929584373
GEA Group140166520473171
Telekomunikasi Indonesia13993329187753895
Cardinal Health Inc139638161342600
Ss&C Technologies Holdings139519737264680
Grupo Mexico Sa De Cv1394178135531408
Asian Paints Ltd138834306522668
Hormel Foods Corp138786286320229
First Abu Dhabi Bank1387327074995590
Hartford Finl Service Group Inc138455948403812
Veolia Environnement138090574832913
Zillow Group Inc - C W/I137999311174944
Aeon Co Ltd137931276608200
Robert Half Intl137893272305615
Oneok Inc137654513533269
INSULET CORP13755380669532
Standard Bank Group1375181202366689
Campbell Soup Co137431051330827
Snap-On Inc13740700697994
3I Group1373821121242116
Country Garden Services Holdings1373696112460000
Genuine Parts Co137301104170575
China Pacific Insurance Gr-H1372193654950232
United Utilities Group Plc1371050071379738
Pentair PLC137065959309459
China Steel13644577321599172
Circuit City Stores Carmax136338871177198
Fortum OYJ136114443812860
Avery Dennison Corp136067958110460
Biomarin Pharmaceutical Inc135948247205201
TAKEAWAY.COM NV135627236136942
KBC Group SA135429626308567
Korea Tobacco and Ginseng Corp135193109212767
United Rentals Inc13505409885101
B2GOLD CORP1348216442356551
Advantest134672599262300
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A134601615414648
CATALENT INC134363177171984
SUN COMMUNITIES INC134082169109449
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC133825621152373
Formosa Chemical N Fiber Corp1338063246249730
Markel Corp13376121316110
Croda International Plc133579521192349
AMCOR PLC1328940071431446
Nortonlifelock Inc132634302724395
Black Knight Inc132445168169182
Aviva Plc1324244824468342
Dell Technologies Inc Class C131901481245909
Rentokil Initial Plc1318418142177824
Mid America Apartment Comm131654981126818
BURLINGTON STORES INC13151960376328
Boston Properties Inc131065637203350
UCB130865876149014
Subaru Corp130824367806336
Metro Inc130373508314229
Essential Utils Inc130365349355483
Expedia Inc130144768155296
BEIGENE LTD-ADR12974346249157
Pioneer Natural Resources129691719183135
Emirate Telecom Group Co1296878533170439
China Gas Holdings Ltd1295426464752000
KIRKLAND LAKE GOLD LTD129145167318704
NetApp Inc129107546330476
Ocado Group Plc129103445492857
Samsung C&T Corp129102028148938
WIX.COM LTD12897972458589
SIEMENS HEALTHINEERS AG128833197337144
Sompo Holdings Inc.128331395387354
Siam Cment Co THB1 Nvdr1276364621322251
Bajaj Finance Ltd127414392320581
Arch Capital Group Ltd127365988473649
Energias de Portugal SA1272144142899177
Endesa SA127042700532497
M T Bank Corp127024104137773
PTC INC126547551169492
Meiji Holdings Co Ltd126358870196300
Hana Financial Group125559983526517
Hennes och Mauritz B125412158867304
Darden Restaurants Inc125151728152961
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC12498986845814
Anhui Conch Cement H1247571662248000
James Hardie Industries Ltd124688314576850
Equinor ASA1246457641103965
Jack Henry & Associates Inc12447480394328
LG Electronics Inc124460868188881
Japan Exchange Group Inc124396124574622
Standard Chartered1243173953070375
Berkeley Group Holdings Plc124288687266184
Ingersoll Rand Inc123319238396517
Western Union Co122855675709991
Qiagen NV EUR122676967290206
Sumitomo Corp1226693801258800
JM Smucker122545593122704
Astra International12237956437064300
Elekta B AB1223063521172640
Huntington Bancshares1220491341313373
EVOLUTION GAMING GROUP121854689184349
VMware Inc A121001236105600
Singapore Telecom1206973329121100
Atmos Energy Corp120356158147501
Crown Holdings Inc120276526157488
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1201949961162468
DIASORIN SPA12016815761484
S-E Banken A1199535191572130
Spirax Sarco Engineering Plc11991548992368
Bank Mandiri11956565934017400
DATADOG INC - CLASS A119115145147460
Power Corp Canada119077480703084
CK Asset Holdings Ltd1189197572885937
VISTRA ENERGY CORP118836924768609
Fair Isaac Corporation11857260634030
SK Telecom Co Ltd11857156370632
FNF Group118360805424968
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC118222588498822
Credicorp118141443115736
BT Group Plc11811112110120645
Dr Reddys Laboratories118105241201139
Principal Financial Group118069113338207
ON SEMICONDUCTOR CORP117937816528088
Cheniere Energy Inc117684021276190
Omron Corp117610514184171
ELANCO ANIMAL HEALTH INC117596719426037
First Financial Holdings Co Ltd11729563318799250
Bharti Airtel Ltd Comstk1166147172238360
SAMBA FINANCIAL GROUP1165803891779657
Telenor116384557849077
Puma116362381149556
Daito Trust Const116020003143583
Societe Generale115997180961122
Seagate Technology115849975272170
Wabtec Corp115656210219113
Continental AG115317631121844
Hartalega Holdings Bhd1152123732987800
Cognex Corp115152655196310
Arista Networks Inc11496051161825
MASIMO CORP11487344657660
Quanta Computer Inc1148294575125000
Hewlet Packard Enterprise1146812091491188
CHINA MERCHANTS BANK-A1142195222159682
Western Digital Corp114107817339768
Straumann11409441712289
MOLINA HEALTHCARE INC11404634268711
Bunzl113839854412134
Hasbro Inc113777977154526
Hang Seng Bank113669895830800
Whirlpool Corp11355416168973
Woodside Petroleum1135470241036821
Telia Co AB1135388383327633
OTP Bank Regd113359144408902
Ferrovial SA113224416587889
Edenred113199828272669
Itausa Inv SA1131783558065439
Suntory Beverage & Food Ltd113138440369100
ASE Technology Holding Co1130474335747999
OBIC11297533471528
Tatneft1128453952437200
HALMA PLC112747420413695
Next Plc112622523167559
China Conch Venture Holdings1123515412841300
ITC1121449245650075
WestRock Company111924001334863
Pembina Pipeline Corp111735015600121
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD1114839946888437
Schindler Holding AG Part Cert11138596448910
Asahi Kasei corp1112296171450846
Aristocrat Leisure Ltd111228766621524
Hess Corp111149763335495
Brenntag AG110902068194899
JD SPORTS FASHION PLC1108808611299800
Toto110821918274300
ARGENX SE11077463249831
Ulta Beauty Inc11070552160150
Australian Stock Exchange110641710222282
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC11059721340191
MONGODB INC11041069554292
Voya Financial Inc110387221258741
Royal Caribbean Cruises Ltd110118528219271
Sm Prime Holdings10999618917747900
EPIROC AB A109906412826364
NATURA &CO HOLDING SA1098368551543390
Citizens Financial Group109548872451643
CHINA TOWER CORP LTD-H10954206978872000
Advance Auto Parts Inc10938399583438
Malayan Banking1093361577291060
Dollarama Inc109274127356773
Taiwan Cement Corp1092310708656222
INNOVENT BIOLOGICS INC1090860191661500
MGM Mirage109017763595411
Mondi Plc108709785645624
Eurofins Scientific10854759815310
AVALARA INC10846835381757
Impala Platinum Holdings1083455391385313
Sage Group1082621021479953
Snam SPA1082446302491589
VICI PROPERTIES INC108174964529539
Lixil Group Corp107943320561944
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1077975657293810
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES107532990204102
Swiss Life Holding10745262835900
Kuehne and Nagel International AG10736714660380
PG and E Corp1072478591260331
Axalta Coating Systems Ltd106812626477892
Ultratech Cement106741990194290
Japan Post Holdings Co Ltd1066638851752300
SARTORIUS STEDIM BIOTECH10654604231560
Mitsubishi Gas Chemical Co106363441659900
NORDSON CORP10632663761755
JB Hunt Transport Services Inc10620943598013
Resona Holdings Inc1062087313641967
Sonic Healthcare Ltd106115027487540
Halliburton Co105923792986734
Persimmon Plc105723310393236
WP CAREY INC105587362189462
Sekisui House105313925716400
Pinnacle West Capital105263713144978
Gartner Inc10500742598227
Centerpoint Energy Inc104752820556955
Altice USA Inc- A104701360436463
GDS HOLDINGS LTD - ADR104437126139612
Polyus PJSC10410833459713
PING AN HEALTHCARE AND TECHN103946323905600
Dentsply Sirona Inc103920880247404
Cincinnati Financial Corp103896372165002
EMIRATES NBD PJSC1038372434510473
Daifuku Co103786697113600
Steel Dynamics Inc103467719369253
SIBANYE STILLWATER LTD1033883234021562
Brown Brown Inc103287275266693
Gvc Holdings Plc103152091927612
Localiza Rent A Car SA1031431211101091
Packaging Corp of America103118929101187
JXTG Holdings Inc1031072813453932
Advanced Info Service Nvdr1028396452087504
GLOBANT SA10268457963873
Samsung Electro-Mechanics Co10266310598032
Henry Schein Inc102489152181097
Cboe Holdings Inc102294619141374
CHR Hansen Holding A/S102090218113864
Aena SA10187848484998
Julius Baer Group Ltd101808240256062
KE HOLDINGS INC101486235163462
Brambles Inds Ltd1014703211692710
Cochlear Limited10144085676484
Nisource Inc101078601494370
Taiwan Cooperative Financial10102699016908662
Ono Pharmaceutical100787435398285
FOX CORP - CLASS A100733479426731
Hd Supply Holdings Inc100651038283684
IAC InterActiveCorp10063990793658
Beiersdorf100527225107847
XPO LOGISTICS INC100449567125389
Alstom100355808251531
Credit Agricole1002318861425385
AVANTOR INC100186387483689
WPP Plc1001844031411731
Hotai Motor Co100037929534000
Allegion Plc99186476113128
Suzano Papel e Celulose SA NPV991452581283206
A2 MILK CO LTD991224111150930
UDR Inc99065348356258
Otsuka Corp98660915240400
Groupe Bruxelles Lambert SA98456597135113
Cemex Cpo9843327626860390
Emera Inc98370712277243
RIYAD BANK981509112297427
SLACK TECHNOLOGIES INC- CL A97939869430143
ZSCALER INC9787361280999
Nomura Research Institute97346162369398
Mahindra Mahindra973127601363953
Chailease Holding Co Ltd969820312250166
Ajinomoto Co Inc96902502542587
Albemarle Corp Com Stk96894564116786
Annaly Capital Management Inc Reit966621451531666
Asustek Computer Inc965936681280000
MTN Group965213673048910
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING96450388819000
Terna963388751600878
Petrochina9621954038630544
SAREPTA THERAPEUTICS INC9618038579504
Yuanta Financial Holding Co Ltd9617187217410962
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR960484234112000
QBE Insurance Group960005571861581
Nippon Steel Co956973551116664
Baker Hughes Co95461408726108
Henkel AG and Co KgAA95087992118105
ArcelorMittal95027273786560
LKQ Corporation94742708332725
APA Group Npv (Stapled Units)941928811436497
Vail Resorts Inc9413784245578
Toyoda Auto Loom93644174163662
Jardine Matheson93622589236946
Carrefour92804838669959
Raymond James Financial Inc92760825136332
Open Text Corp92522027283133
GN Store Nordic92437740144387
CI Financial Corp92300474890288
Umicore92178090269074
Misumi Group Inc91716928348600
Interpublic Group Of Cos91601439568876
CD PROJEKT SA91566121121570
Realtek Semiconductor91344083825684
W R Berkley Corp90964751169984
Lindt Sprungli AG90875152118
Universal Health Sevices Inc9073793393053
China Shenhua Energy906157045891501
Tokyo Gas Co90575237449700
Kajima Corp90487796955700
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC90263598569061
Intercontinental Hotels90084967199878
Lennox International Inc9007613737251
Loews Corp89773464290819
Stockland Trust Gp895458673720891
Alleghany Corp8953301518391
LG Chemical Ltd89409433168108
Iron Mountain Inc89386156385345
American Capital Agency Corp Reit Fund89322794718323
Globe Life Inc89216657123604
Informa Plc890076151850147
DaVita Inc88967717115885
Novatek Microelectronics Corp888210521069000
Pan Pacific Intl88769893469200
Lamb Weston Holdings Inc88757117157154
Kon Kpn NV887060303687646
Taiwan Mobile885497712912500
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD884928541249270
Makita Corp88085252224896
Disco Corp8806698036900
Rakuten Inc878831001016894
Colruyt SA87743385166519
Centurylink Inc876324071142119
Yamato Transport87629568373700
NOTRE DAME INTERMED PAR SA87591493862968
Sundrug Co Ltd87566152265400
Sumitomo Realty and Development87482647368656
Autohome Inc-Adr87405536102769
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR87352176659515
Heidelberger Zement87324192171459
Intl Flavors and Fragrances8712459095344
Lindt Spruengli871243451234
Heineken Holding NV87081396126581
Coca Cola HBC AG86942751430439
Host Hotels and Resorts Inc86912751931700
Nestle India Ltd8682618142122
Huazhu Group Ltd86819816246121
MTU Aero Engines Holding AG8677429657107
IQIYI INC-ADR86649275394114
Chubu Elec Power86483457867016
Franklin Resources Inc86323075517225
Wipro862355952107320
Keurig Dr Pepper Inc86164018359855
ZAI LAB LTD-ADR86159595117972
Hikma Pharmaceuticals Plc86149104298217
Sun Pharmaceutical Ind861323201539676
KNORR-BREMSE AG8598967183409
Valeo85969815319270
Ralph Lauren Corp85769931144141
Liberty Global Inc C85631344515555
Ayala Land8538616414069310
Kingfisher Plc852034672578573
Rollins Inc85167615165396
Siemens Energy AG85143713438780
ALGONQUIN POWER & UTILITIES85026087630520
Poste Italiane Spa849866031170945
Great Wall Motor Company H845193805872000
Kansai Elec Power845106031043789
Loblaw Companies Ltd84431844190704
Stora Enso OYJ R84397050646473
Sanlam843090683255836
Hannover Rueckversicherung AG8414919265083
OWENS CORNING83999946144142
Samsung Sds Co Ltd8383769863427
Guangdong Investment Ltd837789926358000
BILIBILI INC-SPONSORED ADR83763829210666
SCOUT24 AG83699018116738
Sumitomo Electric83655431857700
Sands China Ltd Com836047302682800
Ageas83446845232941
Lojas Renner832819791440548
Natwest Group PLC832571205824453
President Chain Store Corp830973171035000
NEW WORLD DEVELOPMENT829207871957782
Porsche Automobile Holding pref82705211173404
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI826281441406000
Camden Property Trust82519655100506
Tech Mahindra Ltd82477622844309
Barratt Devel823944601483734
AGC Inc82392177298200
Stora Enso OYJ R82017961631561
China Vanke Co LTD H819333472974245
Kikkoman Corp81815825185500
Yy Inc Adr81707173100453
Mitsubishi Chemical Holdings814472421631800
Sumitomo Metal Mining81367063296500
Tenaga Nasional812832203977200
Bunge Limited81229741160863
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP812177062048000
Jazz Pharmaceuticals Plc8119210763300
Hua Nan Financial Hldgs8114958515161107
Qatar Islamic Bank810840662047364
Danske Bank A/S81035810684882
TEAMVIEWER AG81000812206672
Occidental Petroleum Corp80966322996294
Ramsay Health Care80509640206573
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock80488315206874
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A80312316244584
Marubeni Corp802782811735700
Titan Industries80045243571671
Nissan Motor Co796318162555300
CABLE ONE INC796212935165
Taisei Corp79601563288100
Caixabank SA795398654911203
Telstra Corp795032094745828
CNH Industrial Nv794166231150062
Smurfit Kappa Group Plc79075218235968
Ubisoft Entertainment SA79020267100623
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD78801962118601
MONCLER SPA78766603221092
Samsung Fire and Marine Insurance7868101056034
Ipsen7864430997056
BorgWarner Inc78507183252141
Kurita Water Ind78472997297300
Haier Electronics Group Co Ltd782903142320000
SKF AB B78160520428982
NEC Electronics Corp781491021066000
Admiral Group Plc77721655245564
Yaskawa Elec Corp77679736226100
Concho Resources Inc77622882210083
Guidewire Software Inc7762284290735
ALLEGRO.EU SA77589727429470
Capitec Bank Holdings Ltd77429627123987
RenaissanceRe holdings Ltd7734257253729
Adecco SA77263157176795
Nippon Paint Co7723361496600
Hochtief77162269117753
Associated British Foods76991580394084
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS76964788358643
Kintetsu Group Holdings Co Ltd76950378217247
Siemens Gamesa Renewable Energy76828247304553
FINECOBANK SPA76818488630539
Publicis Groupe76783707248506
Sealed Air Corp76724125217721
Electricite de France76646636741599
Grifols Sa Par EUR 0.576625177318680
F5 Networks Inc7657493164712
Everest Re Group Ltd7633920343517
Prysmian Spa76283731315221
Tele2 B76271380722609
Wharf real estate investment762427962232745
Smith Corp76141562165489
Boliden AB76062016312755
OMV AG76060296372371
Andritz AG75981670253393
Barry Callebaut AG759811704133
NORTHERN STAR RESOURCES LTD75707216815592
Shandong Weigao Gp Med H756549254400000
Lundin Petroleum AB75638621445326
Vodacom Group755925031126186
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H7557962817328000
Rohm Co75473308110800
IPG Photonics Corp7533740645514
Quebecor Inc - Cl B75266379364754
Jones Lang Lasalle Inc7507154274729
Bid Corp Ltd74895921613920
Assurant Inc7482345867589
Toyo Suisan Kaisha74560544168400
Uniper Se74479635279940
WORLDLINE SA74452346112832
MTR Corp744499011691321
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr7431782614869994
RSA Insurance Group PLC743100231524217
Lenovo Group Ltd7430715813348000
Securitas74163264588831
SAUDI BRITISH BANK740548851309881
Sberbank-Sponsored Adr74054726822916
Bouygues74038910253668
AVENUE SUPERMARTS LTD73955676274890
Insurance Australia Group Ltd739061472478702
State Bank Of India738614663249362
Industries Qatar737956633348418
Biomerieux7375872455663
Liberty Media Group-C73718428229225
Wsp Global Inc73651390130920
Ryohin Keikaku73460698395400
Discovery Communications A73349867407139
Amorepacific Corp (New)7331110459149
Scentre Group732296805578661
Sm Investments73215435419062
Coway Co Ltd73191885134443
Standard Life730339922826598
BANQUE SAUDI FRANSI730055471035665
GSX TECHEDU INC- ADR72893186123294
Hengan Intl Group Co Ltd727694561179500
Suncorp Group Limited727201141417012
Elisa Communications OYJ72651459165884
Shaw Communications Inc -Cl B72635116495690
Abu Dhabi Commercial Bank725647145101289
First Quantum Minerals Ltd72273054707130
Sirius XM Holdings Inc722640281416842
Kepco Korea Elect. Power72114018460799
Cimb Group Holdings7207342911404548
OGE Energy Corp72033467263003
Swatch Group I7202173138237
Picc Property & Casualty -H7191371811956601
Covestro Ag71748713168901
Exor NV71712123155075
Banco Do Brasil SA Ord.716859101558282
Hankyu Corp71671204264700
Power Assets Holdings Limited716477591566396
Ayala Corp71606240510300
Telus Corp physical shares71599293470818
New Melrose Industries PLC715527905196001
Newell Brands Inc71483798454748
Calbee Inc71331812261800
Iliad SA7110845941314
NTT Data Corp71102983710700
Enel Americas SA7108582060248636
Toyota Tsusho Corp71046861287828
Live Nation Inc70940570163316
Citic Securities Co Ltd-H708070513689500
AROUNDTOWN SA707375001657116
Howmet Aerospace Inc70651968460139
Burberry Group Pls70617504452489
Kingsoft Corp Ltd705624231484911
Atlantia SpA70532163517107
Juniper Networks Inc70448360401345
Wynn Resorts70363037109139
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA703622076102732
Taishin Financial Holdings Co7034864017941478
WUXI APPTEC CO LTD-H70048725494152
Shimao Property699902472229500
Bank Leumi Le Israel695804681648883
SILERGY CORP69557399127000
YAGEO CORPORATION69475728628010
SAUDI ELECTRICITY CO694531401546645
Red Electrica De Espana Redesa69372314442359
Mowi ASA69045914492185
Raia Drogasil Sa Com Npv690195961858255
Fairfax Financial Hldg6895130229490
West Japan Railway68924738181500
Mylan NV68713370530922
Cabot Oil & Gas Corp68697613433830
China Telecom Corp Ltd H6856049724480000
Teva Pharmaceutical ADR68549759883168
Teck Cominco Limited68548212586419
Aramark68510828277464
SAUDI ARABIAN MINING CO68427784772936
Trend Micro Inc68399061137319
Alfa Laval AB68343256378633
Catcher technology683026771216000
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR68296913218350
Smiths Group68223720445864
China National Building MA H681633526680000
Masraf Al Rayan681612306491556
Banco Bradesco Common680118522424701
TEMENOS GROUP AG-REG6795114271078
AGL Energy Ltd67903052870436
Pegatron Corporation679024853548000
Nissin Food Prods6781222288100
South32 Ltd AU676758295333345
Orkla ASA67644973806430
Nippon Building Fund Inc675254511502
SEEGENE INC6750408032782
Baloise Holdings6739828955387
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA673680561582650
Lear Corp6720279462494
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC67177079204748
Severn Trent67156258240124
ZIijin Mining Group Co Ltd-H6701975910408000
Lion Corp66741734366800
Auto Trader Group Plc66631729999903
Lincoln National Corp66623901213244
Dexus Property Group665795051237085
Bank Of Communications H6654235915216000
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg665018291051500
Solvay SA6645878591961
Dentsu Inc66443749260900
Pan American Silver Corp66427574235015
Power Grid Corp Of India663356843229737
Unilever Indonesia6630774913922800
T D Holdings Inc66231038750100
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A66168571560641
St James Place Plc66149024639179
Gerdau pref661270651964048
Kyowa Kirin Co LTD66092190299700
Arkema6607944475798
Canadian Tire Corp l A6604035166491
Atos SE65902086108464
Bank Hapoalim658986721261650
Kghm Polska Miedz65835228248130
Commercial Intl Bank Egypt SA658297341901910
ALINMA BANK657657401813411
HEICO CORP-CLASS A6574751278999
Yara International ASA65682020212136
Japan Real Estate Investment656536041506
Vereit Inc652575671182478
Southern Copper Corp65192386139932
Mosaic Co/The65154495395664
BCE Inc65104273182150
JG Summit Holdings Inc650800035507743
Gecina6503258858838
EMS-Chemie Holding AG-Reg649528838298
Nippon Express Co64902873130300
Ugi Corp64823912225190
Soquimich B64717267199211
Campari64702061696146
Sekisui Chemical64485232467500
Hanwha Solutions Corp64463386188047
Toray Industries Inc643964451607796
Wilmar International Ltd641234542434900
Perrigo Co pLC64067479164068
Yamaha Corp64052521152900
Citic Pacific6404934110090596
Woori Financial Group Inc63993528917633
Autoliv Inc6396358994802
China Resources Gas Group Ltd638663841656000
Orion Oyj63639792167015
LASERTEC CORP6350179782500
Samsung Life Insurance63403836127889
Ascendas Real Estate Inv Trt633861483376350
Dcc Plc Gbp63381177109614
American Financial Group Inc6334861294968
Nippon Shinyaku Co Ltd6328518699900
Barclays Africa Group Ltd631323911325734
Sydney Airport631014881852274
Tokyu Corp63075431599832
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS63055274245885
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR630049204123600
SSAB Svenskt Stal AB B630009902618495
Johnson Matthey62916176254379
A P Moller Maersk628931364789
Hufvudstaden AB A62802000540000
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A627739422492199
Square Enix Co Ltd62739571120400
Comerica Inc62629146154605
SBI LIFE INSURANCE CO LTD62435808675832
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1262404807319294
Liberty Sirius Group-C62016350201365
Molson Coors Brewing Company61964617197431
Hikari Tsushin Inc6193664629800
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO61826816345482
China Unicom Hong Kong Ltd6162951811280000
Groupe Eurotunnel SA61626536515046
Bausch Health Cos Inc61560565420113
Swiss Prime Site6155430382208
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A61547887289196
Nippon Prologis Reit Inc615093842100
Nihon M&A Center Inc61492525118200
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Hero Honda Motors61264552182179
Arrow Electronics Inc6112919388170
EVOLUTION MINING LTD611069291764586
Erste Group Bank AG61059379334979
SSAB Svenskt Stal AB A607089932345788
Empire Co Ltd A60602079249736
VIA VAREJO SA603975902279979
Advantech Co Ltd60202391669405
Recordati Spa60159731130415
BUDWEISER BREWING CO APAC LT600214262293500
Obayashi Corp60012080810132
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A599453681004965
British American Tobacco ADR59919739211157
Tobu Railway Co59857085237900
Discovery Communications C59852871367040
Ionis Pharmaceuticals Inc59850418143214
Shimadzu Corp59700545236000
Regency Centers Corp59674096188370
China Development Financial Hl5962532722864400
Sodexho Alliance59567048104265
Shoprite Holdings59521432842870
Osaka Gas Co59386339351900
Dish Network Corp59325918261474
Mohawk Industries5925673364514
Eicher Motors Ltd59026297235630
Honam Petrochemical5889252932221
Mitsubishi Heavy Ind58884996309500
SinoPac Holdings Company5885849617676588
MULTICHOICE GROUP LTD58811822801366
China Evergrande Group587773373325190
Altagas Ltd58733285520898
Odakyu Elec Railway58713806274400
Reinsurance Group Of America5866612565243
GLP J-REIT586037814275
Naturgy Energy Group SA58565657354133
CF Industries Holdings Inc58521533238124
Bluescope Steel Ltd58416703637478
AAC Technologies Holdings583759731245000
NEXI SPA58275570426114
Lojas Americanas SA - Pref582493321624315
Carnival Corp58149566476500
ALMARAI CO58071612474170
Ampol Ltd58016863357805
Antofagasta plc57946936489057
ACCTON TECHNOLOGY CORP57921192897000
Saputo Inc57890684267399
WIN SEMICONDUCTORS CORP57777888597000
Weichaii Power Co Ltd-H577349963435780
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A57700459217819
Dabur India Ltd57669211938765
Santen Pharmaceutical57611900364365
Beijing Enterprices Water GR5748900917035888
Isuzu Motors57445709800325
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL57434823420850
DYNATRACE INC57369421182531
Banco De Chile5736193183552804
Santos Limited571217971931981
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA57119533199772
Bdo Unibank Inc570914943491957
Erie Indemnity Company5702302527510
SBI Holdings Inc56943156279470
CDK Global Inc56933646148404
Anglo American Platinum5686843897438
Eiffage5672617287789
Auckland International Airport Ltd567166211377306
Weston (George) Ltd5671468190930
Sumco Corp56708604420200
Capitaland Ltd566066573378936
Evraz Group Sa Ord565472301366683
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A56533197116579
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas56455844795950
Capitaland Integrated Commer563592534997637
Tingyi Cayman Isln Hldg Co563332143466000
HK Trust and HKT Ltd562612184891800
Great West Lifeco Inc56250312310351
Koito Manufacturing Co56207350131500
Dialog Group Bhd561948127089562
CLICKS GROUP LTD56138005434321
Petronas Chemicals Group560983574476300
KION GROUP AG5603429180854
Tsuruha Holdings Inc5602120945003
GPT Group559023122219151
Lite-On Technology Corp558856053857921
Tsingtao Brewery Co Ltd-H55873444760000
Schindler Holding AG Reg5587015124439
Jsw Steel Ltd558395391504525
China Citic Bank H5578546415429000
NH Foods Ltd55772084153400
ASAHI INTECC CO LTD55695368202200
Mirvac Group556470314219118
Medibank Private Ltd555580353328877
Pennon Group55530557486086
Cyberagent Inc5549169999500
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A55291337107600
Hang Lung Properties552236862556425
Cipla55211670609239
Godrej Consumer Products55202066691322
Mitsui Chemicals55183436243100
Au Optronics Corp5513947115341000
Pearson55051192937890
Rumo Sa549240391939955
SNOWFLAKE INC-CLASS A5489333324666
Randstad Hldgs54795403123160
SUNRUN INC54729219118196
Coca-Cola Amatil54708221704115
Mobile Telesystems ADR54603066784448
Inpex Corp545260801301594
Welcia Holdings Co Ltd54319666155600
Want Want China Holdings Ltd543077309241000
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Aisin Seiki Co54279775202700
SUPERMAX CORP BHD541915382671200
Rea Group Ltd5416082973261
Yakult Honsha Co54156356125700
Electrolux AB B54117036269373
JSR Corp54112880270900
Daiwa Secs Group541066511509402
Northam Platinum54074506637628
CCL Industries Inc Cl B53823594158711
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA53681374361594
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A534848792261792
Whitbread Hldgs Plc53452663216318
Telefonica Brasil53384302812914
Epiroc AB B53355174418144
TMX Group Ltd5329720961669
Powszechny Zaklad Ubezp.531950831096661
HLB INC5306760373532
Sainsbury (J)530428652286082
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A53025790727567
Japan Post Insurance Co Ltd53007142377300
Unibail Rodamco52980018146410
Aurizon Holdings Ltd529653292247566
Hargreaves Lansdown Plc52900869339845
Knight-Swift Transportation Holdings Inc52724065155917
National Retail Properties52707571184987
Federal Realty Investment Trus5262836285963
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr524774522333340
Aegon NV524442042184895
Evonik Industries AG52361261244317
Divis Laboratories Ltd52277995138523
Far East One Telecommunication521680492794000
Spark New Zealand Ltd520945611972260
New China Life Insurance Co Ltd520812631470800
News Corporation Inc Class A51987982444828
Grupo Bimbo Sa De Cv519499173029573
Surgutneftegaz Pref (RUB)5193708912662707
Lend Lease Group51929089694611
Nagoya Railroad Co51622108218400
SHIN POONG PHARMACEUTICAL CO5124341652051
Keisei Electric Railway Co51183357206218
Origin Energy511267852044799
Airtac International Group50905859213000
Invesco Ltd USA50854928435797
ORPEA5085408157204
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR5079765944177
Tabcorp Holdings Ltd507942282469907
PING AN BANK CO LTD-A507832562153594
Nabtesco Corp50754772153237
China Resources Cement506918304364000
Vifor Pharma AG5067851450590
FOX CORP- CLASS B50661489217734
Bharat Petroleum Corp Ltd505417611187166
Schibsted ASA - B shares50468841158196
Ritchie Bros Auctioneers Inc5043616593550
Canadian Utilities l A50403912242462
SAVOLA50361701463292
OTE (Hellenic Telecom)50305990424852
Gmo Pamyment Gateway Icn5023385546200
Minebea Mitsumi Inc50055032313700
Israel Discount Bank A499594311991273
Shin Kong Finl Hldgs4982216420113265
Magnit Ojsc4962282293965
Galapagos Nv4960554647182
Charoen Pokphand Foods-Nvdr496049096878902
Grupo Aeroportuario49597661671610
Globalwafers Co Ltd49591388384000
Jardine Strategic Hldgs Ltd49533385256562
Grupo Televisa S A B De CV494922974409521
Tata Motors Ltd Equity494818363105665
Remy Cointreau SA4947796432910
Commerzbank AG494696301179517
Volkswagen AG4945276835700
Taylor Woodrow494074304057532
China Minsheng Banking-H4939946510150412
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd493992271808300
Wharf Holdings493836862689000
Vanguard International Semi493050931700000
Treasury Wine Estates Ltd49109713856762
Charoen Pokphand Indon4909909513790000
Guangzhou Automobile Group-H490421875374400
Equatorial Energia SA490074511592881
East West Bancorp Inc49004206150915
INFO EDGE INDIA LTD48987694114922
Pigeon Corp48972377119700
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H489173232362400
United Phosphorus48911919898448
Fosun International487970974551708
M&G PLC487143312886224
Asia Cement Corp487016233803178
Formosa Petrochemical Corp486990791991000
Athene Holding Ltd-Class A48672665170453
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD48520635140876
LG Display48459761439683
Tosoh Corp48176561334800
Henderson Land Dev480501331525034
Morrison Supermarket480294072561778
Grasim Industries Ltd48021939513666
Idemitsu Kosan LTD47892245267208
Direct Line Insurance Group478856891578994
Petronas Gas478039911417700
Industrivarden AB A47683213199178
Chang Hwa Commercial Bank476691988984347
Vornado Realty Trust47646325174189
Korea Zinc Co Ltd4757026415854
Bajaj Auto47459933136871
Wistron Corp473346605337126
ARAB NATIONAL BANK471540811046750
Delta Air Lines Inc47150049172881
Sinopharm Group Co-H470483052313170
IA FINANCIAL CORP INC47045589151814
Nomura Real Estate Master Fund470198714432
Mediobanca SpA46958023743908
FLIR Systems Inc46956002152069
Ceska Energeticke Zavody (Cez)46948371279485
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD469369991228000
SEB SA4691885232415
Novolipetsk Steel469152952258628
Nissan Chemical Corporation4690652599800
Jeronimo Martins46899096331615
Lanxess AG46868646103867
ICA Gruppen AB46835078111168
Monotaro Co Ltd4681661194800
BB Seguridade Participacoes467558491279036
Sasol466603641013649
Empresas Copec SA46529772685789
Seek Ltd46505571345881
Ricoh Co46502048800800
Accor46481812205077
Signature Bank4637275364525
Severstal46366444380812
Bancolombia Sa-Pref46354828819346
Bajaj Finserv Ltd4631322969182
Innolux Display Corporation4630303115014429
Digi Com462824715730600
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT46254264413278
Industrivarden AB C46006836202139
Yamada Holdings Co Ltd459475401062270
Hamamatsu Photonics KK45930841102946
Schroders45904016152581
Daiwa House Reit Investment Co457042732219
Compal Electronics457032447896000
Giant Manufacturing45471220520000
Remgro45439075960374
Toho Co (Film)45433501129200
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD45335800765848
Hyundai Glovis Co4520395134403
HEICO CORP4511038048243
Kansai Paint Co45035895196700
Aurobindo Pharma Ltd44911480483939
Southwest Airlines44716441127085
OLD MUTUAL LTD446701568693376
B2W Cia Global Varcom44643755384362
Klabin units446330631217880
Richter Gedeon Nyrt44599857245636
Cameco Corp44445953525892
Zions Bancorporation44401002154578
ETIHAD ETISALAT CO44375533667737
Kakaku Com Inc44332982187900
AstraZeneca4431213048700
Polski Koncern Naftowy44292398517677
PTT Global Chemical442448293873097
Gildan Activewear Inc44177798239769
Galp Energia44102317611661
Aldar Properties Pjsc439970686626218
Computershare Limited43942835578594
Orica Limited43825214459443
BYD CO LTD -A43819962206400
Singapore Tech Enginering436798431920000
Fuji Electric Co Ltd43584047162500
Sumitomo Chemical435546721504500
Central Pattana Pcl Nvdr434774283954203
BRITANNIA INDUSTRIES LTD43344236103899
Land Securities Group Plc43164332736388
Lupin43155577395157
Discovery Holdings43102247735343
AMP Limited430665154503088
Surgutneftegaz USD4287201511605140
China Jinmao Holdings Group Limited427972369536000
China Everbright Environment Group LTD427933899559592
Yamaha Motor co Ltd42745121338518
Hindalco Industries Ltd426643962081495
AMUNDI SA4265727973075
CITIC SECURITIES CO-A425760141119400
Maxis BHD425435124137300
Ppb Group Berhad425365891056160
DINO POLSKA SA4237694286801
Acer Inc423292115703282
Home Product Center Plc-Nvdr4224057010564710
Micro-Star International Co420138891174000
Husqvarna B41956324456047
PEPTIDREAM INC41863462101900
Far Eastern Textile418335065220596
JARIR MARKETING CO41770820101612
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A41739702413461
Kasikornbank Pcl-Nvdr415779601909322
CAE Inc41454570272714
Havells India Ltd41381821473319
Enagas SA41368298215316
Holmen AB B41365240122600
Brilliance China Automotive413585395386000
IHH Healthcare BHD412500743874300
Japan Retail Fund Investment411693193217
Ingredion Inc4114515165206
Konami Holdings Corp41030778118400
Sun Art Retail Group Ltd410045524263000
AVEVA GROUP PLC4094521282928
BANDHAN BANK LTD409385471177538
Kose Corp4093269036200
Keppel Corp409246851430100
International Container Ter Se408930511933530
China Taiping Insurance Hold408802353054514
PIDILITE INDUSTRIES LTD40816657216393
Oracle Corp Japan4079066645800
Kobayashi Pharmaceutical4078547347100
Emart Co4077723336607
Nanya Technology Corp407761582267000
Sabesp Cia Saneame40752027621139
NGK Insulators40747761322700
Scor SE40727474188303
Polymetal International Plc GB40687143215626
Coca-Cola European Partners USD40632052127830
Feng Tay Enterprise Co Ltd40584724753858
Brothers Industries40503657296200
CJ Cheiljedang Corp4028327314225
Nielsen Holdings PLC40268194334858
Buenaventura Minas ADR40222368368279
HUBBELL INC4018766231028
Hyundai Motor Co Ltd4012053064011
Peoples Insurance Co4010445615191200
Koninklijke Vopak NV4006548886582
IOI Corp399864944340800
CHINA LITERATURE LTD39883433547200
Korea Investment Hldg3982666374009
Emaar Properties Pjsc397616006145329
ALTEOGEN INC3973585731999
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A39512651419618
Commercial Bank Of Qatar Qsc394212993794168
Meridian Energy Ltd393078681260729
Cmpc Empresas392410932121972
Huatai Securities Co LTD-H392132502728700
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A392048643186916
Bidvest Group39193981536900
Telecom Italia SpA Savings3911010812078169
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A39091708374897
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD39091066130900
Inter Rao Ues CLS3902422668321302
SG HOLDINGS CO LTD38995238182100
Zhen Ding Technology Holding Ltd389607011034700
Universal Robina Corp389305471537290
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE38889118391357
Line Corp3881911484900
Fibra Uno Administracion SA387960965770941
Keio Electric Railway3878948375300
Aspen Pharmacare Hldgs38745283670092
Grupo Aeroportuario De Sur-B38699672377555
United Tractors386516423006200
Amcor Limited38615739417130
Sime Darby Plantation BHD385156873714644
CHINA VANKE CO LTD -A385133481052280
Keihan Holdings Co Ltd38471974114100
USS Co Ltd38461671236500
Coca-Cola European Partners Eur38387672120794
Adani Ports and Special Economic Zone38361738887550
Shree Cement Ltd3832292814707
Ryman Healthcare Ltd38314540465215
Sino Land Co382536523638352
Vedanta Ltd380821433311301
Bank Negara Indonesia3807181913196900
JFE Holdings Inc38070499614177
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A38046187459985
JIANGSU YANGHE BREWERY -A37992962170169
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes379659322203730
Voest Alpine AG37929145153380
Eclat Textile Company Ltd37914297321892
Inter Pipeline Ltd37883846478484
Banco Santander (Brasil) SA37735180762688
Sina Corp3772110998898
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA377209561273980
William Demant37621818134199
AMBU A/S-B37615495139405
Mizrahi Tefahot Bank Ltd37607619216046
Orbia Advance Corp SAB de CV375737642394485
Yuhan Corp3736549180055
Oest Elektrizitatswirts3726464372783
Genting Singapore Plc372235258853263
Ecopetrol SA372218138999956
Ambuja Cements371671011191524
Singapore Exchange Limited37156105658200
Kulun Energy Co Ltd371204076468000
Cia Siderurgica nacional370883171169675
Norsk Hydro ASA370495071488480
Marui Co37034660232100
Reinet Investment SCA ZA37029618262174
Qatar Electricity and Water Co37021491906801
MERCARI INC3701461798800
Haitong Securities Co Ltd-H369624274923909
Hong Leong Bank369545651165551
PARKLAND FUEL CORP36855434169661
Yamana Gold Inc36826938744467
Peoples United Financial Inc36793040387396
Momo Inc-Spon Adr36756498275294
Aercap Holdings Nv36725492166167
KOSSAN RUBBER INDUSTRIES367003732284200
Venture MFG36622427291700
United Internet AG36613055117315
Tryg A/S36604340148244
Orion Corp NE NPV3652702042916
Harmony Gold Mining Co36514072835802
China Communic Constru-H364873297849000
IND & COMM BK OF CHINA-A363407235559940
Oil Natural Gas Corp363138514658474
QATAR FUEL QSC36257400862269
NSK Ltd36257312513662
Altice Nv A36112566823578
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc361060411576391
Hong Kong Land Holding360711451104200
S F HOLDING CO LTD-A35991669327200
ORIX JREIT INC359621712883
Bco Santander Chile New35955664115502308
Gruma B Sa De Cv35880577380168
BANK ALBILAD35879113649908
Swire Properties Ltd358786681506418
Cheung Kong Infrastructure Hldgs35862400856000
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A35857243679360
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL3584384640614
S-Oil Corporation Ord3583996784140
Nine Dragons Paper Holdings358104043029000
CGN Power Co Ltd-H3579712218787427
CHINA FEIHE LTD357968821774000
Moscow Exchange Micex356709402368814
Gjensidige Forsikring ASA35591980210821
Kimberly Clark de Mexico S A B355370402694212
Interconexion Electrica Sa35535474737711
Chugoku Elec Power35533682317359
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A35520506155000
Alrosa AO354915974470288
Kyushu Railway Company35426008187500
Fuyao Glass Industri Group H35405741939000
Vicinity Centres353745554677004
Phil Long Distance Tel35374259144840
British Land Co35284476879451
Mirae Asset Daewoo Co35235353536646
Cimic Group Ltd35226126262113
RioCan Real Estate Investment35213589366817
Diamondback Energy Inc35193241152303
Wartsila35117970496480
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H35077379959500
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR350230774302940
Nedbank Group35007766665821
Hyundai Engineering And Const34886482145098
Taiwan High Speed Rail Corp348582873703000
Taiheiyo Cement34814550167300
Medipal Holdings Corp34768179219300
Kuala Lumpur Kepong34760954764665
Telenet Group Holding34754268101573
Sharp Corp34749737340100
EQT AB34731300204844
SP Ausnet346401392770842
WISETECH GLOBAL LTD34631445191772
Kalbe Farma3460387537282200
Zee Entertainment Ent345714731531818
Falabella345635551417732
Hirose Electric3453212227893
Weibo Corp Adr3452926293362
Kingboard Holding345085491147500
NEMETSCHEK SE3446259553523
JUBILANT FOODWORKS LTD34450741131888
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD34390850183259
China Longyuan Power Group343896355653000
Dai Nippon Printing Co Ltd34323845207900
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR34244151130678
Onex Corp3419656688932
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A34195716160696
Inds Penoles34166242241804
Cenovus Energy Inc341633421173740
Amerco Uhal3415822211054
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI340344267504972
Kangwon Land33923605204953
Kumho Petro Chemical Co3387968232473
LUNDIN MINING CORP33773185628455
Covivio3375708163713
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L337215832424000
Hiwin Technologies Corp33674722434588
Marico Ltd33638391785252
Fuchs Petrolub Se -Pref3362996773415
WUXI APPTEC CO LTD-A33584901224277
Alfa S.A.B DE CV335786455664581
Indian Oil Corp Ltd335100343507121
China Resources Power Holding334817093619094
Ultrapar Participacoes SA Com Npv334682211323571
Mazda Motor Corp33463297719801
Powertech Technology Inc334347281273000
McDonalds Holdings Co Japan3338059179200
Woolworths Holdings332618371738287
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo33251717455151
SOFINA3323752314375
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A332126407936600
Concordia Financial Group Ltd331360351134600
Pou Chen Corp331246574224000
Hyundai Steel Co33085254145939
Netmarble Corporation3299422635949
Cheng Shin Ind329584912933818
LG Chem Pref3295082213550
Hankook Tire Co Ltd32939099132670
JM AB32938024127865
Persol Holdings Co Ltd32919364246100
Japan Post Bank Co Ltd32908721465100
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr32703882227923
Mr Price Group32637310484889
Daelim Industrial Co Ltd3263291653333
Misc BHD325791582307700
Hotel Shilla Co Ltd3249942655835
Tohoku Elec Power32461925413504
Dubai Islamic Bank324579073219732
Oji Holdings Co32426318867500
Axiata Group323977075161448
Sul America Units32322635523581
Growthpoint Properties Ltd323045495558046
Cencosud322896162611957
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD322546985252505
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)32188934745932
BERGER PAINTS INDIA LTD32179803430008
WPG Holdings Co320420512653760
Kumba Iron Ore32018626121690
Industrial Bank Of Korea31969862498831
Arca Continental31958979827238
Keyera Corp31958913253162
LG Telecom Ltd31950277368593
Bangkok Expressway And Metro Plc3186036913604820
Far East Horizon Limited318548553646853
Semen Gresik318066345457900
City Developments Ltd31748117768200
Tiger Brands31705320287245
Dongbu Insurance Co3167010891237
LG Innotek Co3165487926548
Inventec Co Ltd315901324491755
Coal India314775512294832
Singapore Airlines314628181423782
Travelsky Technology314306321682000
Coca Cola Femsa S A31342562932793
Samsung Heavy Industries31308428790323
Toppan Printing Co31271085277600
Hanon Systems31231992355481
Imperial Oil Ltd31199072263740
Bts Group Holdings Pcl NVDR3119513812273057
Aboitiz Equity Ventures311297813799510
Dongfeng Motor Group310653274966000
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln131034374326938
Clariant31002813203076
Proximus SA30957754178841
Telecom Italia SpA Ord3092179710234326
United Spirits30896273510074
Shimizu Corp30872125500800
China Galaxy Securities Co H308647546341971
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS30857884148498
Spar Group Za30857299326261
Magnit GDR30849968251330
SSR MINING INC30688186186413
MICROPORT SCIENTIFIC CORP30652458980000
Bollore Investissement SA30488852955958
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H30437127658000
Energy Absolute Pcl-Nvdr304215852803200
Synnex Technolgy Intl Corp303395342296700
Atlas Copco Ltd -Class I30290714122335
NGK Spark Plug Co30270212194800
Hyundai Robotics Co Ltd3023545217969
China Life Insurance Co Ltd301972665067245
Turkcell Iletisim Hizmet AS301723761946301
Guangzhou R&F Properties - H300950782670000
Kuraray Co29962801365800
Turkiye Garanti Bankasi299406044272381
Taiwan Business Bank2993251210232656
Tata Steel29928653606928
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL29923743310994
Pola Orbis Holdings Inc29771615169900
Seiko Epson Corp29770542290400
Oil Search Ltd296798081847524
Banque Cantonale Vaudoise2967478634410
Trelleborg B29580000200000
PETRONET LNG LTD295348571064714
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L295173582054000
MAPLETREE LOGISTICS TRUST294850682319600
WIWYNN CORP29410656130000
CHINA STATE CONSTRUCTION -A294101864332300
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD294045972076000
Kyushu Elec Power29383636393947
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A2936864698200
A-LIVING SERVICES CO LTD-U29274360784750
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A29265354848903
Chiba Bank29212640638900
Agile Property Holdings Ltd291761352398000
Cosco Shipping Holdings Co Ltd290760745117500
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO290603841291555
LAND & HOUSES PUB - NVDR2900985115871624
Lpp Sa290063812465
Itochu Techno-Science Corp2896777895700
Keikyu Corp28931191233368
Enel Chile2892823248478572
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A28843600680400
TIM SA288319221576100
KWG Group Holding Ltd288258212452500
Suzuken Co Ltd2881962489900
Shizuoka Bank28776259482806
Hypera SA28768790667953
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA28763458593711
Infraestructura Energetica28709050966846
Winbond Electronics Corp286573715433000
Polish Oil and Gas285835403052352
Siam Commercial Bank P-Nvdr284967301535103
IT Holding28487019167200
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE28420191104487
51JOB INC-ADR2841187845534
BANK OF NINGBO CO LTD -A28371808628500
SAIC MOTOR CORP LTD-A28329398921145
ADEVINTA ASA-B28327314206240
Fukuoka Financial Group Inc28324049191400
Lundbergs B2828957170618
Sohgo Security Services2827541468400
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A28239874418118
WALSIN TECHNOLOGY CORP28238244555000
ASM Pacific Technology28237680315400
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A282331811383599
Cosan SA28039302279479
CIA BRASILEIRA DE DISTRIBUIC28006256292848
Zozo Inc27989494124000
RHB Bank279829023088000
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC279321661376413
Piramal Enterprises Ltd27903005184044
Akbank278929765507187
Nien Made Enterprise Co Ltd27856568278000
Chicony Electronics Co Ltd278302091038691
Qantas Airways277196261058365
EAST MONEY INFORMATION CO-A27536643886560
Teva Pharmaceutical Ltd27485541356218
Samsung Securities Co Ltd27470539109093
Gail India274698042698559
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN272763112319200
United Urban Investment Corp272645712877
Brasil Food SA272578671052273
Cyfrowy Polsat Sa27246198491604
Rinnai Corp2718707931000
Hakuhodo Dy Holdings Inc27162455240400
CARLYLE GROUP INC/THE27149693122397
Samsung Enginnering Co Ltd27137999294425
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)271351734128867
Exxaro Resources27122242454102
Aéroports de Paris2712053731176
SINOTRUK HONG KONG LTD270809561194000
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD2705708787760
Barwa Real Estate270568883320604
Metro Pacific Investments Co2695693736553200
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK269173544846700
Stanley Electric26891794106700
Banco De Credito Inversion2687345396561
Yangzijiang Shipbuilding268670674480000
Eregli Demir Ve Celik Fabrik268508572653497
CRRC Corp Ltd268000117782892
THK Co Ltd26777153114400
Casio Computer Co26754624199000
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD266819282193000
SES Global26636987374822
China Cinda Asset Manageme-H2659292815978111
Nisshin Flour Mill26586299198755
Deutsche Lufthansa26534883347149
Nippon Yusen K K26528944162700
SHENZHEN INTL HOLDINGS265285261919614
OPAP SA26386610367492
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A26384289339900
Sime Darby263810015109744
Israel Chemicals Ltd26364672812411
ZTE Corp-H263369771343400
BARITO PACIFIC TBK PT2628925647993500
Hanmi Pharrm Co Ltd2623191012739
Liberty Broadband A2621964520958
BAOZUN INC-SPN ADR2617595380370
Metropolitan Bank & Trust261428943488392
Teijin26132190192300
Liberty Global Plc A26117195154591
Hitachi Metals26104194222000
Seibu Holdings Inc26031037293400
Nippon Sanyo Holdings Corp25964546199700
INTERGLOBE AVIATION LTD25923998164821
Hulic Co Ltd25878689314631
Kasikornbank Fgn258619141203400
Amada Holdings Co Ltd25783279334600
GF Securities Co Ltd H257325332244111
GOERTEK INC -A25724887426896
CHINA MINSHENG BANKING-A257139963665872
ADVANCED PETROCHEMICALS CO25583023186485
Sega Sammy Holdings Inc25546985229738
Bayerische Motoren Werke AG2543865055258
FILA Holdings Corp2539265584517
Hindustan Petroleum Corp253867681126354
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A253555394213241
Liberty Siriusxm Group2535306982392
EssilorLuxottica2528786223063
Jollibee Foods Corp25157813804680
Faurecia SA2514035274514
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD24948724764000
Foxconn Technology Co249437561599916
China Medical System Holding249214842673900
Haitian International Holdings248369271127000
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L247327282538000
VALMONT INDUSTRIES2471315319559
Bank Of Phil Islands246744141824162
Klepierre24654414218650
Minor International Pcl-Nvdr246490315168199
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST245396922188700
Evergreen Marine Corp244934324164481
Cosmos Pharmaceutical Corp2446990416200
Fischer (Georg)-Reg244523052722
Natixis Banques Populaires244139531179673
Phison Electronics Corp24266514263000
Alibaba Pictures Group Ltd2425498520922179
Ooredoo QSC242419951495648
Swire Pacific A24196710597185
Iida Group Holdings Co Ltd24193751150900
National Oilwell Varco Inc24152993323032
BIOCON LTD24134772497861
Engie Brasil SA24124657391765
QL RESOURCES BHD241213131787250
DOUZONE BIZON CO LTD2411360430832
Beijing Enterprises Hldgs24002866897500
Bangkok Bank Public Co-Nvdr24001117868633
Tokyu Fudosan Holdings Corp23879074617729
QINGDAO HAIER CO LTD-A23874688722900
Hoshizaki Corp2383131033600
Genting Malaysia238156645558500
Genting237862213751100
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2375381676398
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM2374646371170
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk237004454035300
GS Holdings Corp2368517391495
Yuexiu Property Co Ltd2368061613754000
Raiffeisen Bank International AG23679845185075
Wynn Macau Ltd236672191927040
Indocement Tunggal Prakarsa235707653167900
Promotora y Operadoa De Inf23564391405360
Jumbo SA23527703189096
Huaneng Power234459107068000
Eurazeo2340109757811
China Merchant Holding233786472477849
Bancolombia SA23336900412492
Hyundai Motor Co Pref2332451837829
Thai Union Group PCL232403025353700
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD2321387685890
Komercni Banka AS CK 50023188225128721
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A229916443658900
PAGE INDUSTRIES LTD229489999519
SEAZEN GROUP LTD229411923446000
GENSCRIPT BIOTECH CORP229292551860000
Life Healthcare Group229214302568588
Electrecity General Pcl Nvdr22850688482000
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A22807991829790
XPENG INC - ADR22793854132135
Showa Denko K K22688278150800
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV2266842226309
Posco Chemical Co Ltd2263937139159
GS Engineering and Construction Corp22557566107700
Bank of East Asia224081341398452
Tenaris SA22404621530657
Jiangxi Copper222769502105000
Wendel Investissem2225073528844
Nepi Rockcastle Plc22183292703402
BOC AVIATION LTD22172436403700
Bosideng Intl Hldgs Ltd221637075696000
WASHINGTON H. SOUL PATTINSON22107343139570
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH21987229635379
VITASOY INTL HOLDINGS LTD21987127612000
CELLTRION PHARM INC2196349525734
CJ Logistics2194225517537
Globe Telecom2193893558765
Korea Aerospace Industries21904855128091
ASMEDIA TECHNOLOGY INC2188139149000
Yanzhou Coal Mining Co218422723380000
China Everbright217956251858000
BANK AL-JAZIRA21780944704832
RMI Holdings217801511401937
Gudang Garam21691607869800
China State Construction Int216853203524750
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A21674317326300
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A216525714157814
Aselsan Elektronik Sanayi216175471215472
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A2158952243392
Gamuda215626873022620
Sumitomo Heavy Ind21548719114000
Siemens India Ltd21521087141334
Korean Airline21493561137341
China Communications Servi-H214892034160400
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC21473760753946
HUATAI SECURITIES CO LTD-A21462987793513
DLF213344441122061
Blackberry LTD21309356533786
Shinsegae Co Ltd2129726813084
Doosan Bobcat Inc2124747393885
BNK Financial Group21233956491263
KMW CO LTD2122331143427
Phosagro Oao-Gdr Reg S21216399206906
Hyundai Marine & Fire Insurance Co21208329116034
Taisho Pharmaceutical Holding2119442739700
HUYA INC-ADR21192314106288
Commercial Intl Bank-GDR Reg21042802611657
Grupo De Inv Suramericana21035010453195
Manila Electric Co21002484380670
Suntec Reit209428582397600
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A2092758668700
Zhaojin Mining Industry H209228701832000
Hitachi Construction Machine2081646595500
SCSK Corporation2081382547100
Japan Prime Realty Investmen20806460865
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE20739680107879
Kroton Educacional SA207261343129605
Motherson Sumi Systems Ltd206945621631580
United Overseas Land Ltd20671657509836
China Molybdenum Co Ltd-H206681476408000
TONGWEI CO LTD-A20541841503666
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD204940741388400
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A20493054357493
Cheil Worldwide Inc20476131125192
ENERGISA SA-UNITS20346443314035
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A20343971832261
Bharat Forge Ltd20326255374980
Shanghai Pharmaceuticals203163641475000
Air Water Inc20311465160100
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A20229962147900
China Railway Construction-H202179503361500
Telefonica Deutscland Holding AG20115297895265
Indorama Ventures Pcl Nvdr201086233186001
Dassault Aviation Sa200443842700
Petronas Dagangan19962184540500
DALI FOODS GROUP CO LTD199059043613000
Alfresa Holdings Corp19785995121600
Aeon Mall Co Ltd19769170142880
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd19717146189500
Ruentex Development Co196361811597471
CJ ENM Co Ltd1958401018985
S1 Corp Korea1955795830554
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)19529657107204
CHINA HONGQIAO GROUP LTD194986593033500
H. Lundbeck A/S1949511277769
VTB Bank (JSC) RUB194698625309083258
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A194386902093300
Hk Electric Investments193917362141248
Bankinter SA19379592581002
Highwealth Construction193553641498740
Kerry Properties19335647888480
Crown Ltd19284981372607
KAISA GROUP HOLDINGS LTD192723094664000
Container Corp of India Ltd19209790409141
Bank Zachodni1918658869462
Colbun1916595814281416
Century Tokyo Leasing Corp1915595044200
Changsha Zoomlion Heavy In-H191082202437400
3Sbio Inc190830792305900
Shinsei Bank Ltd19022922178447
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD18968383280200
Thai Oil Pcl Nvdr188890521931103
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1885117278259
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A18843560220800
CHINA LIFE INSURANCE CO-A18824175307500
CANSINO BIOLOGICS INC-H18810129108600
Japan Air Lines Co18790156121454
Gome Electrical Appliances1875435818999013
Azrieli Group1874768844593
CRRC CORP LTD-A187332622616172
Mercury NZ Ltd18633074592037
Tupras Turkiye Petrol Rafine18632012234748
Jiangsu Express Co Ltd-H186273512094000
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B18625152184393
Lg Houshold And Heal Th-Pref186033263432
SAUDI IND INVESTMENT GROUP18562178385259
SJM Holdings185261132010000
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc18436723147000
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A1841473470000
CHINA AOYUAN GROUP LTD183412692201000
Moneta Money Bank As18331905910106
AMMB Holdings182840872994700
IGM Financial Inc1822871793353
C Uyemura Co Ltd1820708431400
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR181623333148300
CHINA UNITED NETWORK-A181529572864644
China Everbright Bank Co L-H181127715888130
Bosch Ltd1809098412973
CNP Assurances18015828179685
Nikon Corp18011138336300
CSC FINANCIAL CO LTD-A17929202315399
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR178986371144700
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV17895139943644
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B1787466156245
KOC Holding AS178258371185605
CHINA EAST EDUCATION HOLDING177780241039500
LIC Housing Finance17775503523032
Electric Power D Ord17721300147609
MIDDLESEX WATER CO1771849531035
RATCH GROUP PCL-NVDR177128241333800
Shimamura Co Ltd1770557518700
TAKEUCHI MFG CO LTD1758437891300
Air China Ltd H175501253058000
INDRAPRASTHA GAS LTD17539376363023
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR174780261182600
Amorepacific Group1746812251132
Adaro Energy PT1743008325456200
Hap Seng Consilidated174239061109600
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR17409558669888
HAITONG SECURITIES CO LTD-A17394242932567
BECLE SAB DE CV17360453931929
TORO CO1733420623720
PCCW Ltd172583843226573
Hisamitsu Pharmaceutical Co1719819140600
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A17148751414796
NCC B17147352120756
UNI President China Holdings Ltd170803232221000
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A17051402477499
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A17023210676198
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A170028171370300
JSB CO LTD1693653767200
Emaar Malls Group169191484717472
Krung Thai Bank Public Co Ltd169102976845276
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A16886554197992
SAUDI CEMENT16835247130870
SRISAWAD CORP PCL-NVDR168312061190600
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME167264974716000
Telekom Malaysia167172691862414
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A16684880169720
Japan Airport Terminal Co Ltd1666441143300
TRANSCOSMOS INC1664268268800
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN166170871124000
STX Pan Ocean16534081587930
Nomura Real Estate Holdings16512894106500
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A164902162324485
China Huarong Asset Managem1644509817688000
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A164236081574855
Orange Polska SA164192161202551
True Corp Plc-Nvdr1640468121118095
Morinaga Milk Industry Co1640326938300
Jtekt Corp16382408233500
IRB BRASIL RESSEGUROS SA163312941722982
China Oilfield Sevcices Ltd163301863053040
CJ Corporation1620303427178
Eva Airways Corp161644434809612
Cpfl Energia SA16153790375462
Multiplan Empreendim On16148916551448
EVE ENERGY CO LTD-A16122364227989
ANA Holdings INC1610032083300
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A16079684495040
Copel parana energi Pref16059013168438
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A160573592398199
Isetan Mitsukoshi HD16017004372500
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A16007489159257
Thyssen Krupp15997578376777
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C15989549120600
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD159873943116000
Lee & Man Paper159810582380000
NH Investment and Securities Co Ltd15974980213465
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A15973069622978
Hino Motors15907055234700
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A15886301219900
SJW GROUP1586166929362
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd157897863036724
Rural Electrification Corp Ltd157442611274483
Beijing Capital Intl Airpo-H157337502898000
ZTE CORP-A15720911366708
BANK OF BEIJING CO LTD -A155914892513115
PEARL ABYSS CORP155803779906
AIR CANADA15443980157056
Ishikawajima-Harima Heavy Ind15430307144400
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C15429806575310
Chongoing Rural Commercial-H153858234338000
Polska Grupa Energe-Pda-Allt153845401519017
B GRIMM POWER PCL-NVDR153715011371300
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR152607141352800
MEGACABLE HOLDINGS-CPO15258597542049
TPG Telecom Ltd15249210339770
Zhejiang Expressway Co-H151875492506000
Malaysia Airports Hldgs151001251686278
China Merchants Shekou Ind A15063353806451
UNITED INC15059888123600
Mitsubishi Materials Corp1504518892561
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A149749491353200
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A14940409505900
Lotte Shopping Co1493021222821
Berli Jucker Public Co-Nvdr149004301814750
Swatch Group N1479240440683
Bonava Ab-B Shares14779375212500
BANK OF CHINA LTD-A146860623476321
FamilyMart UNY Holdings Co Ltd1466480275276
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A14591012576241
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A145521372808690
Standard Foods14402491757477
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A14375139291898
CHINA WATER AFFAIRS GROUP143588482254000
MERITZ SECURITIES CO LTD14356287556264
SHENZHEN INVESTMENT LTD143136805284046
DAQIN RAILWAY CO LTD -A143015531679449
Ford Otomotiv Sanayi AS14295555124661
Nippon Suisan Kaisha Ltd14275396418100
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H142637911218322
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS14259333606000
Millicom Intl Cellular1424697354171
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A14212504175900
Shanghai Lujia B SS USD141946621940024
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A14192140514591
IFLYTEK CO LTD - A14139705279796
Perusahaan Gas Negara1408953321534500
EMAAR ECONOMIC CITY14033745664360
Sanyo Denki Co Ltd1402352636000
Mitsubishi UFJ Lease & Finance13962903372700
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A13958880316200
GUANGDONG HAID GROUP CO-A13917791170099
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A13899745112576
GF SECURITIES CO LTD-A13858757677400
ACE HARDWARE INDONESIA1383448214524300
Sumitomo Bakelite1381815555200
Turkiye Is Bankasi C138060082544489
GT Capital Holdings Inc13792187174407
China Overseas Property Holdings Ltd137800042140000
JASTEC CO LTD13768923113800
Kinnevik Investment AB B Redemption 200827137052821971983
Embotelladora Andina-Pref B13704172740182
Kanto Denka Kogyo Co Ltd13668383229000
Mebuki Financial Group Inc.13648962766990
Aozora Bank Ltd1363762093775
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1363030960000
Entel13616274271652
Denki Kogyo1361377961900
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L135656381928000
SUNING.COM CO LTD-A135405641051852
Aluminum Corp Of China Ltd H135321226976000
China Southern Airlines Co H134612812895734
Mettro Wholesale & Foods Spec AG Npv13455889154129
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A13445256197670
TOC CO LTD13430400248400
Icade1342418829832
Shriram Transport Fin13327258160008
PETROCHINA CO LTD-A133157082462700
PIRELLI & C SPA13306019358467
Corp Mapfre SA13158122980717
Bharti Infratel Ltd13156793590344
SSY GROUP LTD131383522706000
Kitagawa Iron Works Co Ltd13136647119600
Turk Sise VE Cam Fabrikalari131133692014685
Haci Omer Sabanci Holding130740111496106
SAUDI AIRLINES CATERING CO1304158870627
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A1303049697500
Shanghai Elec- H129391135124000
FIRST CAPITAL REAL ESTATE IN12933526163907
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC128974992903500
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A12895772711142
MAGNITOGORSK IRON & STEEL WO128868793087866
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-H128681511112200
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A1282988377883
Kamigumi Co Ltd1280805280700
Luye Pharma Group Ltd127861322486500
TCL CORP-A127783731595144
Acom Co12756011320800
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A1274607789400
DEXERIALS CORP12716111125500
CHINA EASTERN AIRLINES CO-H126916443590000
Fraport AG1267740239416
Cervezas12670743256239
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A12657057118500
AK MEDICAL HOLDINGS LTD12614603636000
Formosa Taffeta Co125935081295000
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD12545454192100
Next Co Ltd12544440376800
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A12531260566529
Ebara Corp1252071050900
LOMON BILLIONS GROUP CO -A12492689380100
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1248185644698
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A12465928188500
AECC AVIATION POWER CO-A12443521256340
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR124126161624783
YUZHOU PROPERTIES CO124121133616611
Grupo Carso Sa De Cv12405740754963
PUREGOLD PRICE CLUB INC123890351633100
Mabuchi Motor Co1230979533700
Aboitiz Power122840592469300
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1227534647458
Mitsubishi Motor Co12250301757233
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS1223889452221
BGF Retail Co Ltd/New1219082413170
BEIJING NEW BUILDING MATER-A12143496264568
AI HOLDINGS CORP1213605578100
IRPC Pcl Nvdr1212727921021701
JGC Corp12099897166208
WEICHAI POWER CO LTD-A12074687600729
Hong Leong Financial Grp12071855399650
BANK OF NANJING CO LTD -A120654541187200
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A12030927380828
POLY PROPERTY SERVICES-H12004675187600
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A11993462386799
Inner Mongolia Yitai B119577692146000
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1195256066586
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A11836286171900
Toyoda Gosei Co Ltd1181474052600
Braskem SA Pref A11763113333622
Daiseki Co Ltd1175566652100
Getinge Industrier AB B1175119067400
Wesports Holdings117385921405000
Adeka Corp11718696102100
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A11691068234799
Momentum Metropolitan Hld116857451640918
Seazen Holdings11665321270098
Robinsons Land Co116385114218960
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1161731131900
ABB Ltd SEK1160812953642
China Power International116006096783000
PTT PCL/FOREIGN115181611301000
NMC HEALTH PLC11492407106409
PEPKOR HOLDINGS LTD114891201755063
Tsubakimoto Chain1148670758300
Korea Gas Corp1146409053630
Gs Retail Co Ltd1139332545246
Kyowa Exeo Corp1134929955400
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A11315453153746
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A1131186537800
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A11305309653100
Samsung Card1130424649015
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1129422664800
Cielo SA112788152168014
Porto Seguro11251775153705
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A11247088106760
Megaworld Corp1119074520082400
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR111477641269400
KOOLEARN TECHNOLOGY HOLDING11141718387500
RABIGH REFINING AND PETROCHE11139764385344
Aguas Andinas SA-A111196794813808
JUEWEI FOOD CO LTD-A11097277103000
ZHEJIANG NHU CO LTD-A10979567284499
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A10871685454891
SHAANXI COAL INDUSTRY CO L-A10871024935199
OSOTSPA PCL-NVDR108542771187700
Yapi Ve Kredi Bankasi108431394749741
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A10800199875100
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN107943031574850
Yokohama Rubber Co Ltd1076557384800
HUAXIA BANK CO LTD-A107625521336855
Hosiden10747266136900
Lotte Corporation1070988648073
Daewoo Shipbuilding & Marine1068556463802
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A10647244283500
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A10642302154500
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F105819232117300
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A10562307613000
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A105393901015795
HM Sampoerna Tbk Pt1046570012152300
Pal group Holdings Co Ltd10419335101300
Anritsu Corp1041007253600
Genting Plantations10388137493800
CARLSBERG BREWERY MALAYSIA B10305788260600
Turk Hava Yollari102810111073452
LINDSAY CORP1022397110908
KOBE BUSSAN CO LTD1020571340700
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A10195397120800
GLODON CO LTD-A10182464107999
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A10164374193600
Grupa Lotos SA10157841162242
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A10151206115600
Nissah Co Ltd1014875097300
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR1014453112164800
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A1010090273998
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A1008797044200
Kureha Corporation1007463126800
Alps Electric Co1006812679200
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A10048493271300
Dairy Farm International10045388299350
Foster Electric Co Ltd1001744798700
CENCOSUD SHOPPING SA9988740849907
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A9987615124347
Toyo Construction Co Ltd9966479294100
FUSO CHEMICAL CO LTD995627832800
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A9932694240950
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A991800473257
Argo Graphics Inc988543736000
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A9864279497000
Legend Holdings Corp H9835820820800
House Foods Corp979616133300
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A9770978303798
Japan Steel Works Ltd973034351500
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A9677974322200
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A9663398104791
VALUECOMMERCE CO LTD960956434200
TMB Bank Public Corp NVDR960601041525403
Dainippon Screen959270519800
Maruichi Steel Tube958478747100
Nachi-Fujikoshi Corp956524627300
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A9481351432018
Smart Real Estate Investment947884767421
Outsourcing Inc9457281115100
Mitsui Mining and Smelting944063542400
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A93563571783000
CHINA NATL NUCL A (HK-C)93398311587000
ETSY INC93077018600
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A9305086116796
DKS CO LTD926302025300
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A9262711409176
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A9257651235424
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A922471736500
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD920465346900
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A9175659145407
BANK OF JIANGSU CO LTD-A91531091146399
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A914960739559
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A914561686900
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR9139461160183
YPF S.A.-SPONSORED ADR9094731317313
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A9074356201730
Sra Holdings Inc906887946900
Topcon9050539102700
Hi-Lex Corp904410296300
POOL CORP90302792900
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A8997758231000
CHINA JUSHI CO LTD -A8962269483599
Park24 Co Ltd894345174600
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC88189033100
HORIZON PHARMA PLC880391413200
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A87379541005712
ORIENT SECURITIES CO LTD-A8730580611900
SHENZHEN EXPRESSWAY CO-H86802531096000
GENERAC HOLDINGS INC86046534600
PERFECT WORLD CO LTD-A8601552230662
Star Micronics859999872300
Cycle and Carriage857858474100
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A8575795211649
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A856293560200
KWG LIVING GROUP HOLDINGS LT85576661226250
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A8557563376700
Kinder Morgan Management LLC85337539156
Tsukishima Kikai Co Ltd846758780200
OKAMOTO INDUSTRIES INC846452223200
CP ALL PCL-FOREIGN8447382550300
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A8445516904300
YTL Corp84231525423274
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A834730699973
Lawson834616920400
Ottogi Corporation83340281997
ASAHI KOGYOSHA CO LTD832342734900
Towa Corp831011981400
DAWNING INFORMATION INDUST-A8287587174353
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A828047457820
Ube Industries826205454300
SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC82574543600
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A8234865179880
ARCADIS NV821724439626
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A8211409724620
ZENDESK INC81961978300
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A8188880524600
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A81740975397300
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A8169752257200
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A8152698791847
S/Industrial Holding8129874685000
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A8109238624780
Nisshinbo Industries Inc8107523137600
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD810248231200
SDIC POWER HOLDINGS CO LTD-A8097908659694
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A8086987110800
Soho China Ltd80842773402500
AIPHONE CO LTD804305064700
NEC System Integration Construction Ltd799851951900
REXNORD CORP798394727960
Takara Shuzo Co798370389300
Tokyo Seimitsu791984426500
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7911645946799
JC Decaux SA785251657158
Yokogawa Electric784793060400
Itron Inc784045212963
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A7836519268128
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A7782526106940
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A7780058791394
SDIC CAPITAL CO LTD-A7771956418770
HUBSPOT INC77458703000
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A7741478436500
Makino Milling Machine Co Ltd774039925500
Anadolu Efes Biracilik VE7649321370769
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO762632237365
GEMDALE CORP-A7590692427998
CARVANA CO75892104600
CAITONG SECURITIES CO LTD-A7580458444398
SBS HOLDINGS INC757053337500
Pilot Corp749982830300
NATIONAL BANK OF KUWAIT7489497304500
SK CHEMICALS CO LTD/NEW74640422750
OPPEIN HOME GROUP INC-A745828645684
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A7441494354299
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A7414429140299
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A7408611368100
Tetra Tech Inc73914128229
PICO HOLDINGS INC7387604100358
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A7383511559700
Stantec Inc738303528906
HUADONG MEDICINE CO LTD-A7379936199180
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A73696802360600
BAIC MOTOR CORP LTD-H73665072244000
Sinopec Shanghai Petrochem H73583004483000
SG MICRO CORP-A735157220300
Sino-Ocean Group Holding73161584306740
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A7293519129912
Hokuetsu Corporation7293256249000
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A72801901022397
AVICOPTER PLC-A7277015109400
TONGKUN GROUP CO LTD-A7264160361400
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A7258632474290
CHINA MERCHANTS ENERGY -A7251970942799
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A7193110127400
NAVINFO CO LTD-A7159101379500
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A711524375798
XL Axiata TBK71126355756800
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A7092943379467
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A7058800685600
DAIHO CORP701687224600
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A7010127134680
SPX Corp700909218576
EASTERN TOBACCO69970481031037
Dainichiseika Color Chemicals Mfg699200938000
ZHONGJIN GOLD CORP-A6980515564997
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv6977168105600
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A6959182520200
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A6934639363000
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A6920546428399
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A6886999109600
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A6886319608400
YINTAI GOLD CO LTD-A6878953518840
Sinfonia Technology687833171300
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A6855420685300
Denka Co Ltd683891725100
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF681032532700
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A6800950385200
Sinopec Engineering Group H67785721962000
CHINA REINSURANCE GROUP CO-H67729947974000
AGILITY6769508349200
NOVOCURE LTD67383496200
KWG Group Holding Ltd rights issue 201007669337354499
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO6681282391700
BOUBYAN BANK K.S.C6680590383800
Modern Times Group B667628256245
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A6630293760800
Motor Oil Hellas Corinth Refineries SA662986879928
AALBERTS INDUSTRIES NV661807822132
CERIDIAN HCM HOLDING INC66001328600
KUWAIT FINANCE HOUSE6590111342000
Ryoshoku Ltd658460328400
NANJING SECURITIES CO LTD-A6563847395900
HUAXIN CEMENT CO LTD-A6562707204300
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A6527959891800
Nichiha Corp649697125100
M Bank649136625027
Nippon Valqua Industries Ltd647806943600
Minth Group Ltd6474607176000
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A6455460983653
YANTAI JEREH OILFIELD-A6445164181500
Miraca Holdings Inc641049728400
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A6408499534800
NISSEI ASB MACHINE CO LTD638743118500
Aida Engineering Ltd638451194200
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A6381033414786
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A6374661269726
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A6370583774694
Ohmoto Gumi Co Ltd636891217000
SPRING AIRLINES CO LTD-A6364116112400
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A635575072236
Oil & Gas Development Co Ltd63468241222606
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A6337934259000
CHINA COMMUNICATIONS CONST-A6316607643400
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD628504379800
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A6248248185900
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A62293402356300
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A621680877400
Alps Logistics Co Ltd621224391200
CHINA YOUZAN LTD62090942956000
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A62081401018100
KOA CORP620104756500
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A61882601798500
AIR CHINA LTD-A6184356685593
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A61622631109700
O-FILM TECH CO LTD-A6145237299400
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6134645126410
BEIJING TONGRENTANG CO-A6117569171186
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A6086681148900
WANDA FILM HOLDING CO LTD-A6039691295597
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A601687364600
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A6010225148234
Mcb Bank Ltd6007782650500
ENPHASE ENERGY INC59371746800
GD POWER DEVELOPMENT CO -A59021262266700
Shinagawa Refractories Co Ltd588862131900
Takasago Thermal587181349900
AVIC CAPITAL CO LTD -A58635511009999
ONENESS BIOTECH CO LTD583545364000
YUNDA HOLDING CO LTD-A5832756227370
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A5826074435500
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5824041523770
Shindengen Electric Mfg578612234200
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A57584141510298
Adastria Co Ltd575112737400
BEST INC - ADR5714299249795
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A5693291969578
Sintokogio Ltd569164493100
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A5690497752800
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A56768351112799
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO5663934193699
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A5629557711000
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A5610575220998
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A5590290335299
YANGO GROUP CO LTD-A5518190605500
Trusco Nakayama Corp551581824100
BANK OF CHENGDU CO LTD-A5513699401000
Cosco Shipping Energy55103261574000
BGI GENOMICS CO LTD-A550287227800
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A5499657224500
Tachibana Eletech Co Ltd548756737800
DHC SOFTWARE CO LTD -A5478721451700
Unimicron Technology5475591258000
TIANQI LITHIUM CORP-A5448291207127
Seven Bank Ltd5433414267000
Dip Corp541257031800
CKD Corp540506036800
Benesse Corporation538090525700
Kura Corp535567610000
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5350925242640
NINESTAR CORP-A5347990138100
Bank of Kyoto532093613600
Fujibo Holdings Inc530152317200
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A5225331559500
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A5200083196500
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-H51953071775000
Nichicon Corporation517723672300
Daicel Corporation516924081600
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A5162128559095
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A5116239240698
DONGXING SECURITIES CO LT-A5115064315597
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A5078068161899
Taiyo Yuden Co Ltd506788315500
Hitachi Transport Sys Ltd506532818000
YAMABIKO CORP491130044200
HELLOFRESH SE490214710296
FUKUDA DENSHI CO LTD48691528100
ASCENTECH KK482879327800
BBMG CORPORATION-A48169011204600
VA TECH WABAG LTD4799431218889
Kewpie Corp478770226300
Nippon Pillar Packing Co Ltd476910639500
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN4758942579600
JIANGXI COPPER CO LTD-A4748290241500
BELLSYSTEM24 HOLDINGS INC474560635500
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A4740406388700
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4718414390298
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR4717560319200
Amorepacific Corp Pref467037111362
MAXSCEND MICROELECTRONICS -A46674848100
AISINO CORP-A4649397225500
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A4614175236920
BEIJING-SHANGHAI HIGH SPE-A4607905621600
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd459213079900
Inabata Co Ltd452942044000
BEIJING SHIJI INFORMATION -A450262592000
HESTEEL CO LTD-A45004861644500
Asanuma Corp448952913100
CHONGQING BREWERY CO-A447432831500
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG444364990200
TIANMA MICROELECTRONICS-A4429114233797
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A4423075232500
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A43495831077000
HUANENG POWER INTL INC-A4346873670500
Kesko Oyj433075718934
Habib Bank Ltd4312258596500
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A4259465118399
VENUSTECH GROUP INC-A4239642103480
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH422646147199
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A4218461135700
SAAB B417180020400
Siam Cement Fgn415686742312
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A414208419200
Nippon Thompson Co Ltd4124466140000
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A407234629100
Toyota Boshoku406488131700
Nitta Corp406116921700
GRANITE CONSTRUCTION INC404247423519
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A4029818876700
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4004800577500
ANGEL YEAST CO LTD-A397840756696
CHINA CITIC BANK CORP LTD-A3922679584700
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A3890528553598
CLOUDFLARE INC - CLASS A38857798400
Tokuyama Corp388144319700
NORMA GROUP SE387421714026
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A3859437195500
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A3854960906800
Citizen Watch Co3837593163300
Surgutneftegaz - Sponsored ADR3826501104902
JVC Kenwood Corp3781754315000
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A375816831080
TOKYO ELECTRON DEVICE LTD372581314300
MIZUNO CORP371225025100
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-A3708188606800
Kanamoto Co Ltd369444620200
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A3681273441949
10X GENOMICS INC-CLASS A36557023000
Daiichikosho Co Ltd361725211900
MIMASU SEMICONDUCTOR INDUST360448917300
DTS Corp359520020800
Saizeriya Co Ltd358490623300
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A358288070435
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A3570917254300
Tokai Rika Co Ltd356974125800
Oki Electric Ind356599543400
BY-HEALTH CO LTD-A3515851102300
Resort Trust351472828100
Nippon Carbide350741434500
SHANDONG SINOCERA FUNCTION-A350502264350
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR3492592732297
Fujikura Kasei Co Ltd348370186500
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A346104677330
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP345488819900
Gulliver International Co Ltd345434371300
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3452067614300
Yamazen Corp343389139500
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A342019123100
Ihara Chemical Industry Co341900741100
Tatneft ADR340918512355
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A338007849500
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A3350282506400
TOLY BREAD CO LTD-A331290239222
Nikkiso Co Ltd331255839100
Nokia (AB) Oy SEK3270000109000
Zillow Group Inc - A32600734100
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A3256052176200
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A320923483300
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A3170963216400
Daiichi Jitsugyo Co Ltd315891210000
Sulzer AG31362584820
LIAONING CHENG DA CO LTD-A3100596103500
Fastighets AB Balder ser. B30989477389
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A308321827100
Intl Flavors & Fragrances Inc30470903330
YOUNGOR GROUP CO-A3036766320600
CHEWY INC - CLASS A30157105500
GUANGDONG HONGDA BLASTING -A300750347500
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A300115952500
Kandenko Co298678144800
PROYA COSMETICS CO LTD-A296667712900
ESR CAYMAN LTD2953529110200
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A29361964700
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A292285233300
OVCTEK CHINA INC-A291570632200
ADDSINO CO LTD -A2902794108600
CHINA NATIONAL MEDICINES-A289346650900
Kyoritsu Maintenance Co Ltd28823589100
MACROMILL INC287878252500
CHONGQING FULING ZHACAI-A287512451800
Hokuriku Elec Power285451645000
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR2830776247800
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A2791950413700
Maxell Holdings Ltd278427030000
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A2778021252245
PICC HOLDING CO-A2769201314400
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A2757430354200
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2749280113958
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A274890594700
TBS Holdings Inc272121119900
Futaba Industrial Co Ltd271195660900
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A2706852234200
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2702229116900
Ptt Exploration & Prod Foreign2680840119200
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A264692641200
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A262637264000
CHACHA FOOD CO LTD-A261815433100
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A260910481900
PPD INC26047618900
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A259423427300
SHANGHAI JINJIANG INTERNAT-A258376143500
FCC258196415200
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A257947663000
XINYI GLASS HOLDINGS LTD2572671132000
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A2572048128557
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2542199368000
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A252312220400
YIFAN PHARMACEUTICAL CO LT-A249807782800
Iwatani Corp24969886200
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A249188075300
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A248015876200
JIANGSU SHAGANG CO LTD -A2473928143800
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A245874044900
Nipro Corp245655226300
XIAMEN INTRETECH INC-A243595231200
JOYOUNG CO LTD -A241688551450
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A2413621157300
DA AN GENE CO LTD SUN YAT-A239032647600
Eizo Corp23848947100
BEIJING YANJING BREWERY CO-A2384387206300
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2337771151700
TBEA CO LTD-A2335256214108
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A233475279200
JINYU BIO-TECHNOLOGY CO LT-A233226074200
C&S PAPER CO LTD-A233124586700
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A2324546371500
WONDERS INFORMATION CO LTD-A230741779600
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A229195157700
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2274706153016
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A2271290138100
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A226587364000
Yamazaki Baking Co226471015500
GUANGZHOU WONDFO BIOTECH C-A224783322205
Tohokushinsha Film Corp223548839600
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD222874413200
HAINAN AIRLINES HOLDING CO-A22142151075300
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A220138578200
CENTRE TESTING INTL GROUP-A218137661200
Rockwool2181256627
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A2170009164000
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A2163877209900
Dai Nippon Toryo Co Ltd215943626200
Fresnillo Plc215823616131
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A212636699601
ZHEJIANG WEIXING NEW BUILD-A211908885300
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A211514860400
FTGROUP CO LTD211218018200
WEIFU HIGH-TECHNOLOGY GRP-A210234161600
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2097664282500
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A208057574400
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A2055993235200
CHINA SPACESAT CO LTD -A205456549300
ACCELINK TECHNOLOGIES CO -A204818649100
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A203230880600
FF Group SA202101140608
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A2014023113390
China Huishan Dairy Holdings20120424173640
Schibsted ASA19994765517
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1988415151800
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN1962484759300
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A1945441418400
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A1938928269280
Rational AG1934918290
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A193452566100
NORDEA BANK ABP Finland193406228875
WUXI TAIJI INDUS CO LTD-A1913650141500
JILIN AODONG PHARMACEUTICA-A191161285600
CHINA MERCHANTS PROPERTY O-A190350756300
COSTAIN GROUP PLC1900425505735
BAIC BLUEPARK NEW ENERGY -A1885085213700
STO EXPRESS CO LTD-A1871843100000
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A187157074500
SHENZHEN HEPALINK PHARMACE-A187067970760
LEO GROUP CO LTD-A1858874441400
Ito En Ltd18572873300
CHINA NATIONAL ACCORD MEDI-A185271628100
XIAMEN C & D INC-A1851678166725
PACIFIC SECURITIES CO/THE-A1847197369800
LEYARD OPTOELECTRONIC CO L-A1846119194900
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1840221785800
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1825207172600
SHANGHAI ELECTRIC POWER CO-A1823751192000
LUENMEI QUANTUM CO LTD-A1821998103900
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A1817853271500
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A181317542960
TANGSHAN JIDONG CEMENT INV-A180819790800
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A178451855484
OCEANWIDE HOLDINGS CO LTD -A1783813326700
TONGLING NONFERROUS METALS-A1780432617600
ZHEJIANG JUHUA CO-A1777523200600
HUBEI JUMPCAN PHARMACEUT-A177038660300
HUADIAN POWER INTL CORP-A1758708394000
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A1757561285740
YANZHOU COAL MINING CO-A1747576146000
VTB Bank OJSC GDR Reg S1746328252661
VISIONOX TECHNOLOGY INC-A1737947100400
APELOA PHARMACEUTICAL CO-A173176763900
HgCapital Trust Plc170911450000
BTG HOTELS GROUP CO LTD-A170730174200
HUAGONG TECH CO LTD-A168553554500
Chioyda Integre Co Ltd167839612800
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI1669078151800
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1657629118947
Izumi Co Ltd16554495500
GEM CO LTD-A1654767259500
Bangkok Bank Fgn163443659000
SHANGHAI TUNNEL ENGINEERIN-A1627148219500
BEIJING CAPITAL DEVELOPMEN-A1615881197136
HUBEI ENERGY GROUP CO LTD-A1614020306800
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1598307113500
SHENZHEN AIRPORT CO-A1592323150200
YUAN LONGPING HIGH-TECH AG-A158880871400
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI158817033500
YOKOWO CO LTD15869067100
NORTHEAST SECURITIES CO LT-A1571711126940
ZHONGTIAN FINANCIAL GROUP -A1534672380000
Sumitomo Seika Chemicals Co15264955400
BOHAI LEASING CO LTD-A1512053448100
AECC AERO-ENGINE CONTROL-A147343662100
Nittan Valve Co Ltd144354682300
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A1441003139600
Koei Tecmo Holdings Co Ltd14386253300
HANGZHOU SILAN MICROELECTR-A142828671200
Surgutneftegaz Adr Pref140802035152
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1406552140980
FUJIAN STAR-NET COMMUNICAT-A139958243933
Kawasaki Heavy Ind139778513239
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A139740627500
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1392794178300
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1366639189800
Kyoei Steel Ltd136080112200
XIAMEN TUNGSTEN CO LTD-A136030276300
BEIJING THUNISOFT CORP LTD-A135829043900
JIANGSU CHANGSHU RURAL COM-A1337390148700
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1328124119871
INNER MONGOLIA FIRST MACHI-A132177591700
MAANSHAN IRON & STEEL-A1296625378300
CHINA AEROSPACE TIMES ELEC-A1295245147500
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1282191144700
Capcom12729312600
Home Retail Group1270474111110
CHINA FILM CO LTD-A121938872502
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1205972315200
THAI OIL PCL-FOREIGN1171822119800
Corbion NV11574412855
Thai Union Group Pcl-F1110617281800
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1072528243906
INDORAMA VENTURES-FOREIGN980185155300
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN94339236300
DONGXU OPTOELECTRONIC TECH-A898716247800
GUOCHENG MINING CO LTD-A86476161700
Topy Industries Ltd8623329300
CHINESE UNIVERSE PUBLISHIN-A85614455700
Eniro AB846544762652
COSCO SHIPPING DEVELOPME-A840738302800
Yurtec Corp83681415600
NEWLAND DIGITAL TECHNOLOGY-A83644739900
IRPC PCL - FOREIGN7901131369600
JINDUICHENG MOLYBDENUM CO -A787150104500
SHENZHEN KINGDOM SCI-TECH-A77493132900
WESTONE INFORMATION INDUST-A76759931300
ANGANG STEEL CO LTD-A767028218700
Suncall Corp75446121300
YOUZU INTERACTIVE CO LTD-A69485933400
TRUE CORP PCL-FOREIGN693378892600
HAPPINET CORP6760675700
SHANGHAI 2345 NETWORK HOLD-A562788156900
Severstal GDR Reg S3786643112
Chubu Steel Plate Co Ltd2636124300
Minor International pcl wts 31 jul23198936112351
Banco Espirito Santo Nom SA1746201684144
Nelly Group AB16515426132
PACIFIC CENTURY PREMIUM DEVE131512139727
Zardoya Otis SA1093682013
SHANGHAI INDUSTRIAL URBAN DE7636292400
SRISAWAD CORP PCL-NVDR WTS23JUN255742224520
BK Popular Esp2961901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
MAPLETREE LOG TR Right 201027044072
Systemair AB095000

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning