Hoppa till innehållet
ap7 logo
AP7 Aktiefond
525.81
AP7 Räntefond
111.79

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2021-12-31)
879,0 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,05%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2022-12-31

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 59%
Europa 18%
Asien exkl Japan 13%
Japan 6%
Australien & Nya Zeeland 2%
Afrika & Mellanöstern 2%
Syd & Centralamerika 1%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2022-12-31

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc3305144964621201173
Microsoft Corp268937904669146525
Amazon.com Inc17416884158569822
Alphabet Inc - Class A10462309348400174
Alphabet Inc Class C9261140940353268
Facebook Inc-A91860040023030856
Taiwan Semiconductor917712051246615387
Tesla Inc87356319711041372
Nvidia Corp81112718103157354
Tencent Holdings Ltd572322936010902900
Unitedhealth Group Inc53732866641204676
Samsung Electronics53705074519030733
JP Morgan Chase and Company52724687213631921
Johnson and Johnson52232673583335991
Home Depot Inc47034672281300836
Berkshire Hathaway Inc43391192721597306
Procter and Gamble Co42955722302946133
Atlas Copco AB B42793973198381115
Nestle SA42355578533393992
ALIBABA GROUP HOLDING LTD402199024128730896
Pfizer Inc40023491667220424
Visa Inc A Shares39563132282039297
XACTOMXS30376335765312328772
Bank of America Corp37186337769131134
ASM Holding NV3521266916509200
Roche Holdings AG GS3471328404935197
Mastercard Inc Class A34391110861076772
Accenture Ltd3134210424864512
Adobe Systems Inc3118284244608673
Thermo Electron Corp3092035295516693
Cisco Systems Inc30337535985558336
Atlas Copco AB A30043454594985638
The Walt Disney Company29408380412184580
Netflix Inc2868542255536270
Lilly (Eli) and Co27933786381106158
Broadcom Ltd2756923272490807
Intel Corp27159628125904152
Costco Wholesale Corp2688284730537520
Salesforce Com Inc26858227251172478
Abbott Laboratories26509789112152454
Novo Nordisk A/S B26445397932494532
Coca-Cola Co26294113844953867
Qualcomm Inc26104577981619141
Abbvie Inc26008082562180784
Pepsico Inc25982302281670928
Wells Fargo and Co24865972895462498
Chevron Corp24652359932335419
Comcast Corp A24456114005533063
LVMH Moet Hennessy2440420230334349
Verizon Communications24055265685038967
Paypal Holdings Inc23016571991347434
Toyota Motor Corp229418066813477255
Danaher Corp2271941500788234
Merck and Co22678461413301174
Nike Inc Cl B22489917641527217
Mcdonalds Corp2173353992904353
Oracle Corp21642871822316887
Novartis AG21570873612770822
MEITUAN DIANPING-CLASS B21331210197714800
Texas Instruments Inc21120922291239809
Intuit Inc2098442729365754
LINDE PLC USD2016680124655389
Nextera Energy Inc20066500462404104
Advanced Micro Devices19614403841563293
Lowes Cos1931642333842846
AstraZeneca19046976181864318
AT T Inc18508601028625730
Applied Materials Inc18100371091363362
Sap SE18057696551441981
Goldman Sachs Group Inc1794403233498975
Union Pacific Corp1788044693795551
United Parcel Service Inc1780760395946147
Philip Morris International17770776202080560
Sony Corp17312709851549830
Citigroup Inc16736540093028249
Shopify Inc - Class A1618075537134785
Royal Bank of Canada16102552071728004
Amgen Inc1596759587792697
Reliance Industries Ltd15424274645394908
Blackrock Inc1535932679184165
Morgan Stanley15259067781681051
Bristol Myers Squibb15181911472698357
Medtronic Plc Npv15110141941633537
Toronto Dominion Bank15062366812223790
Total Fina ELF14916107273262861
Servicenow Inc1491600180270647
Siemens N1488002504969438
Starbucks Corp14728654061432771
CVS Caremark Corp14463804421578956
Target Corp1436815639706313
Keyence Corp1422647892241500
Commonwelth Bank of Australia13869257672202307
Intl Business Machines Corp13864331071216532
American Tower Corp Class A1385763175547908
Infosys Limited13579776836444996
AIA Group Ltd134884963914537475
Schwab (Charles) Corp13418554131767459
Diageo Plc13354140212797561
HSBC Holdings132705234924538192
Unilever13248942802757403
Prologis Inc1317494524891763
Lam Research Corp1299100935213842
3M Co1296869852803664
L Oreal1290481567301381
Intuitive Surgical Inc1290460226426249
S+P Global Inc1243791047288229
Caterpillar Inc1225406921656763
Zoetis Inc1222744039580347
Sanofi S.A12190120821367250
American Express1215612769824065
Anthem Inc1213547400299398
Glaxosmithkline Plc12028374716159454
Schneider Electric1173575556683400
Deere and Co1155491125366589
ConocoPhillips11388426871755086
Investor AB B11298463755198281
China Construction Bank1105135756181844333
General Electric Co11045182061318998
Edwards Lifesciences Corp11017113011018121
MODERNA INC1084034529424734
Automatic Data Processing1074317305512011
BP p.l.c105836661525880657
Altria Group Inc10553522102462812
Mediatek Inc10524813382967332
Allianz SE Germany1045631815497613
Housing Dev Fin Corp Comstk10420361833245481
Micron Technology Inc10204197111363577
Gilead Sciences Inc10159294781552455
Mondelez International Inc10141348361705887
Analog Devices1004906142643337
JDCOM INC - CL A10025439322976612
Canadian National Railway Co990688995849098
SK Hynix Inc9837219151037858
Sherwin Williams Co973776389308974
CSL Limited966262750543986
Booking Holdnings inc USD 0.00895790806448892
Chubb Ltd957300789540078
TJX Companies Inc9543367051435309
Air Liquide950339866600261
BNP Paribas9494998331629043
Crown Castle International Corp941093447518725
Bank of Montreal Canada936096552966115
CIE Financiere Richemont933997836695717
Marsh and Mclennan Co933748954606925
Stryker Corp931933460409515
Cadence Design Sys Inc926566276570001
PNC Financial Svc Group Inc926111783507128
Recruit Holdings Co Ltd9211927491691960
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A919448407819794
Tokyo Electron918232793182378
Bank of Nova Scotia9176497171487253
Charter Communications Inc-A910064489159220
Lauder Estee Inc910035998277261
CSX Corp9090072492746605
US Bancorp8979810141727755
Duke Energy Corp891578948942391
CME Group Inc891417953429961
Ford Motor Co8884347664824085
Capital One Finan Corp882347659658678
Illinois Tool Works875541922394252
Truist Finl Corp 5.08606085711606884
Cigna Corp new USD 0.01859653037434398
Equinix Inc Com859250934115379
Icici Bank8582189999736160
UBS Group AG8478734195218517
Samsung Electronics Pref8466789711564490
HCA Holdings Inc833953250362824
Intercontinental Exchange Group833326028677114
Waste Management Inc832978046554338
Daimler AG8276090251127383
Deutsche Post AG8249522601495711
Idexx Laboratories Inc820804803149281
British American Tobacco8158838752514384
General Motors Co8146340421541622
Agilent Technologies Inc808269623592255
Becton Dickinson and Co804726835345712
Hon Hai Precision79826898023702117
Norfolk Southern Corp795481334302672
Kla-Tencor Corp793344642220641
Synopsys Inc792785544248218
Rio Tinto7909190541342518
AL RAJHI BANK7899895172306910
PROSUS7888762451108299
Ping An Insurance Co78673367811921500
National Australia Bank7739586964137472
Iberdrola SA7716553707634173
Zurich Insurance Group AG769223787200294
Colgate-Palmolive Co7614527251002250
Mitsubishi UFJ Financial Group75555432914738853
Autodesk Inc745484948305532
Tata Consultancy7418291111741496
Moodys Corporation741749963207016
Fidelity National Information737144082750925
Hong Kong Exchanges and Clear7362058531388988
SNOWFLAKE INC-CLASS A734407341249709
Eaton Corp PLC733224958479975
Koninklijke Ahold Delhaize NV7290209522378364
Ecolab Inc727921045349940
Marvell Technology Group Ltd725609372959185
Air Products and Chemicals Inc724032321263909
SQUARE INC - A719370268479195
Aon Plc Ireland716736495268349
Emerson Electric Co713513319839724
Regeneron Pharmaceuticals Inc713108278124730
MetLife Inc7124078791282286
Sumitomo Mitsui Financial Group7068159702250170
Dominion Resources Inc706537953993648
NIO INC - ADR7040675212587228
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC7021821756876000
NHN Corp693207713234034
Shin-Etsu Chemical692809520433000
Kinnevik Investment AB B6916314382295491
Fiserv Inc690757332728174
O Reilly Automotive Inc684739676110059
Softbank Group Corp6839273041523302
Public Storage679710205206905
Basf AG6785217091098920
Relx Plc6783774452369455
Givaudan67275081114188
ABB Ltd CHF6715074941980353
Enel6680819089820788
Nintendo Co665252701153700
Lonza reg66429044989553
Baidu Inc Sp Adr663992513523434
Nxp Semiconductors Nv663717027336496
FedEx Holding Corp656393920304084
Hoya Corp655203036455600
EOG Resources Inc655164399839938
Progressive Corp-Ohio653728239701180
Humana Inc651172581157285
Essilor Luxottica648826110344004
Infineon Tech N6480652041613977
Johnson Controls International645568789901820
Kering64525252090613
Sika AG640786881170780
Daikin Industries639321524297606
Hitachi6390479881245839
Reckitt Benckiser Group Plc638260436850379
Wesfarmers6372484831669921
Hermes International Npv63211219438073
SAUDI NATIONAL BANK6316637044170844
Sberbank RF USD63068693517172015
NETEASE INC6286605003430635
Autozone Inc62791329234498
Ebay Inc6269203431081720
Australian and New Zealand Bank Group6259146403507070
Freeport McMoran Inc6244133491802412
Honda Motor Co6231490752445238
Boston Scientific Corp6211036101697517
HP INC6200600701866902
Vertex Pharmaceuticals Inc618482028321438
Kroger Co6141377741478129
Illumina Inc614131086179112
Xilinx Inc611828673338401
Exelon Corp6115687971243139
Westpac Banking Corp6112386504482029
TE Connectivity Ltd611173129421925
AXA6103632092315978
Canadian Imperial Bank of Commerce609530265589975
KDDI Corp6071612302230679
Ing Groep Nv6065240064849683
Simon Property Group Inc606316921441756
Dollar General Corp601852046294706
Roper Industries Inc601150380136412
Emirate Telecom Group Co5980580056577967
Trane Technologies Plc592933106324089
Adidas590537102229374
Anglo American5905006961689747
Banco Santander Spain58939217920820029
Canadian Natural Resourses Ltd5887225241628291
Bank of New York Mellon Corp5862188441108797
Naspers N577121884412767
Mercadolibre Inc57350389153794
America Movil SA ser L57304599765202510
Dexcom Inc571188168119229
Mettler Toledo International57013638040233
Electronic Arts Inc570039039486808
Prudential Financial Inc568308110581183
Macquarie Group Ltd566904060419840
XIAOMI CORP-CLASS B56666590726964000
Ferguson Plc566547444367004
Nordea Bank ABP Sverige5660080495322626
Fortinet Inc565451238193488
Vinci562698628636458
Keysight Technologies Inc562484330312973
ADYEN NV56199458223796
Ihs Markit Ltd561138296463447
Bayer AG5611031451174051
Microchip Technology560229852732334
Iqvia Holdings INC. USD 0.01556459712230766
Workday Inc553812832224792
Barclays55376196725199539
Cognizant Tech Solutions Crp553444007722182
Nidec Corp553146220505068
Activision Blizzard Inc Common Stock551035142990213
CBRE Group Inc547013165570655
Parker-Hannifin Corp546602891192880
National Grid PLC5459364744335105
Palo Alto Networks Inc545929727115186
Samsung SDI Co Ltd545918832104567
MSCI Inc545339811101255
China Merchant Bank H5411327757417689
Canadian Pacific Railway Ltd540463875808082
Glencore Plc54018483112189791
Kakao Corp539503077590627
General Mills Inc537140895861936
Equifax Inc535465142203858
Amphenol Corp Class A533243875705234
Aflac Inc5328879191016977
Pernod Ricard532674499247885
Digital Realty Trust Inc532074268341840
ICBC529832784107237000
Murata Mfg Co526769672713135
Kimberly-Clark Corp523440220407834
Centene Corp522352082695407
Zebra Technologies A52180367897389
Lululemon Athletica Inc521676983147571
Expeditors Intl lf Washington Inc519378258423169
Aptiv Plc519114354353731
American International Group5172292631033877
Itochu Corp5141491391854800
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES512595592127334
Newmont Goldcorp Corp509632703954463
Chipotle Mexican Grill Inc50847191233464
BBVA (Bilb-Viz-Arg)5083395219668685
SNAP INC - A5038835851245594
Constellation Software Inc50081599632308
Cerner Corp498199070692539
Nippon Telegraph and Telephone Corp4976854861951700
Seven I Holdings Ltd4976009501240900
Daiichi Sankyo Co Ltd4961774472150800
UBER TECHNOLOGIES INC4957329251452982
YUM Brands Inc494178982408756
Banca Intesa SPA49211545721445797
DSV A/S491800448246307
CARRIER GLOBAL CORP4910957971007333
Anheuser Bush Inbev489745785913545
Koninklijke DSM NV489650208243085
Align Technolgy Inc48931040490861
T Rowe Price487798317282765
Cap Gemini485982867228661
Bank Central Asia483748744105381500
Baxter International Inc483492761636693
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP4833034981715832
Waters Corporation483227528152524
AIRBNB INC-CLASS A482348998340827
DOW Inc480533829972490
Prudential4800844083124593
Bank of China Ltd H479635276151483000
Experian Plc4789612761122698
DBS Group Holdings4782353342229156
Motorola Inc478170213201852
Nucor Corp478058433463779
Rockwell Intl Corp476253133150844
American Electric Power475168638596649
Byd Co H4741450081478000
OLD DOMINION FREIGHT LINE473569845148999
Allstate Corp473314723451565
DowDuPont Inc473313461664466
Merck KGaA472472100205760
Lloyds Banking Group Plc47237675484362949
Schlumberger Ltd4701034431749004
LG Chem Ltd47002171687220
Mitsui and Co4676286672240300
Arista Networks Inc467415451396868
McKesson Corporation465918811221480
Munchener Ruckvers N460133301175070
Volvo AB A4593200002296600
Takeda Chem Ind4584682541835710
ALCON INC458180120590627
Denso Corp456580316615000
TWILIO INC - A456418613193305
CRH Plc456222665994969
United Micro Electric45453484822172000
Svb Financial Group45345691373438
Mitsubishi Corp4533600711564550
Resmed Inc451834227196740
First Rep Bk San Francisco Calif New Com450762574243478
Archer-Daniels-Midland Co450216274751820
Travelers Cos Inc450197100307035
Zalando445873029626591
SMC Corp44546222872835
Fujitsu445222388276200
Marriott Intl Inc445113584326241
Sempra Energy444826493382241
SBA Communications Corp444353830132524
Saint Gobain443327639730720
Fanuc Corporation443015137225200
Li Ning Co4418857864278500
Laboratory Crp of Amer Hldgs441726340157385
Vodafone Group44106926032734536
Constellation Brands Inc A440289776201362
Avery Dennison Corp439799419230459
Verisk Analytics Inc-Class A438948328211618
Pioneer Natural Resources437971278272924
American Water Works Co Inc437161549264065
Cummins Engine436851246221133
Paychex Inc435672079386208
PPG Industries Inc435137890283970
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A433905862262860
Dassault Systemes SA432568943807970
Danone432023860779969
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A431383601143249
PINDUODUO INC-ADR430720147833660
Vonovia Se430062837869067
Veeva Systems Inc-Class A429468404186663
Ansys Inc428464633118914
Bajaj Finance Ltd425902913509474
Hindustan Unilever Ltd4242762381544637
Hyundai Motor Company423812316264653
Weyerhaeuser Co4237365161181478
Ashtead Group Plc423508138571700
Softbank Corp4233762403571300
Petrol Brasileiros4231841668942695
Qatar National Bank4204441708500212
Essity Ab4189639751457266
Sysco Corp418560488624916
Ross Stores418143395422842
Hilton Worldwide Holdings Inc417888681332200
STMicroelectronics NV417848198974568
TRADE DESK INC/THE -CLASS A417337553529387
Volkswagen AG VTG Pref Npv414710445221924
Robert Half Intl414019752425012
Wolters Kluwer412965626394499
Lennar Corp CL A412689994420444
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA4113341783295443
Global Payments Inc410961415357900
Biogen Inc410202835192453
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A409092101225703
Astellas Pharma Inc4083780072775199
Suncor Energy Inc4070002681896337
EPAM SYSTEMS INC40663923770679
Bayer Motoren Werke405736009442333
Ameriprise Financial Inc404188094148759
KKR & CO INC -A404058982628044
Equity Residential402489174504643
Volvo AB B4013808292014964
Mizuho Financial Group Inc4010286713410257
Xcel Energy Inc398182461638119
Partners Group Holding Ag39797087127363
Tokio Marine Holdings396937441767411
First Abu Dhabi Bank3968747248302836
Manulife Financial Corp3966280532377134
Monster Beverage Corp395869124477436
Public Service Entrp393350595662466
Fastenal Company392485633683404
D R Horton Inc390365193412889
Compass Group Plc3900520942106835
Intl Flavors and Fragrances389864587295245
Sandvik AB3877054271619488
Walgreen Co387683750869635
STELLANTIS NV ITALY3843017192228317
Michelin384269488270262
Discover Financial384071164366739
Mitsubishi Electric Corp3839304233209484
New Waste Connections Inc383608426320465
Nokia3832970096889437
Sunny Optical Tech3825679111355200
CORTEVA INC382343441899279
Fast Retailing Co Ltd38195706169605
Hologic Inc381520674541032
COPART INC380909439287832
OTIS WORLDWIDE CORP380795469486384
Oriental Land Co379864843233408
Welltower Inc378844861503749
Realty Income Corp377560635616516
Koninklijke Philips N V3770986551197859
Ally Financial Inc376239024877821
NATIONAL BANK OF KUWAIT37605186712988501
Kinder Morgan Inc Del Com3754046122615473
Avalonbay Communities Inc375210331168598
Goodman Group3747757712217965
Bharti Airtel Ltd Comstk3746256804622651
Tyson Foods Inc -Cl A374350878479872
Industria de Diseno Textil3738700521312850
Arthur J Gallagher and Co372471680247861
Synchrony Financial371599672862263
Twitter Inc370891265950213
Woolworths Ltd3682563651512926
Axis Bank India3637174304309388
Veolia Environnement3609220511114416
Vestas Wind System3605500361322290
Ametek Inc360424821276859
National Bank Canada359550720523820
Ferrari Nv358825045153195
SunLife Financial Services of Canada Inc358542413726684
Garmin Ltd358444612294939
Novozymes A/S B356818288491657
Willis Towers Watson Plc356431565168918
Deutsche Boerse AG356226357247247
Petrol Brasilerios com3558073387073382
Delta Electronics Inc3557303514109770
ROKU INC355643490179434
SAUDI ARABIAN OIL CO3554904454181831
Dai-Ichi Life Holdings Inc.3552999591822700
NVR Inc3548027666806
State Street Corp354637169422771
Grainger (W W) Inc35415419876984
Alimentation Couche Tard Inc3526581291049226
Yum China Hldgs Inc352422212799300
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S351411329172886
Fubon Financial Hldg Co Ltd35072837014390216
E. On SE3476898342886843
Unicredit SPA3461538142588616
Dollar Tree Inc344951789276026
Tractor Supply Co Com Stk342244202162264
Best Buy Co Inc341136477376121
Eversource Energy340627893414021
Ericsson AB B3390491003511279
Bank Rakyat Indonesia339042208129786927
Masco Corp338634875544268
MATCH GROUP INC338439471300521
Costar Group Inc337641372478500
Fifth Third Bancorp337618952857022
WEC Energy Group Inc337254969378873
CLOUDFLARE INC - CLASS A337208301282557
Republic Services337145621267840
Williams Co Inc3360115231420373
DATADOG INC - CLASS A333647082224732
Oversea Chinese Banking Corp3334356554415443
A P Moller Maersk A/S33305331210917
POOL CORP33258467866629
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)3313588689957377
Bridgestone Corp330177314834478
Stanley Black and Decker330029930190491
Cellnex Telecom SA328371996617834
Kia Motors Corp328091632500843
YANDEX NV-A327292315578179
Geberit Reg32675262245507
Paccar Inc326166582419517
SEA LTD-ADR325711768167772
KB Financial Group324854795750862
Consolidated Edison Inc323733638422386
NetApp Inc322924868404793
Gartner Inc322426981109086
Legrand321905348311623
Nitto Denko Corp321468232454488
United Overseas Bank3211517451790477
Itau Unibanco Holding SA3210987439186481
Hartford Finl Service Group Inc320765320512936
Whirlpool Corp319892278148344
Sealed Air Corp319603977535571
Techtronic Industries Co Ltd3191044671660450
HUBSPOT INC31900429154173
Transdigm Group Inc Com31886986561103
Ball Corp318112899380667
Transurban Group3180471383578458
Firstrand3177832859596427
Hexagon AB3170732522340024
Fuji Photo Film Co316716197454000
Corning Inc316522548942724
MTN Group3163690903223513
ETSY INC315602124159757
Engie3153993972370965
Alexandria Real Estate315394779160920
Swiss Re Ltd315232534359659
MMC Norilsk Nickel USD315011053120320
China Mengniu Dairy Co.3140521696004000
Societe Generale3138819581045832
Sonova Holding Ltd31362506294377
Tesco3129979769186533
Chugai Pharm Co3129888851032500
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC31287917973340
Heineken312112998316142
DOCUSIGN INC311627747229546
London Stock Exchange Group Plc311299753383388
Oneok Inc310752443588878
PALANTIR TECHNOLOGIES INC-A3098287161866707
Terumo Corp308036758802900
Orsted A/S307794554268904
DROPBOX INC-CLASS A3059988271406498
VMware Inc A305708236295229
Kansas City Southern305541476114996
SAUDI TELECOM CO3047452901140499
Valero Energy Corporation304343201489153
Magna International -Cl A304200650432944
Kubota Corp3033479051459947
Albemarle Corp Com Stk302356445144681
Extra Space Storage Inc301532305155397
Panasonic Corp3009431703082663
Banco Bradesco SA pref3007474639254095
Geely Automobile Holdings29873881411199000
Amadeus IT Holding SA298277198534849
NN Group Nv298230435625557
Hershey Foods Corp297760353171248
Orix Corp2977523261622160
Cathay Financial Holding Co Ltd29470183715019095
Mid America Apartment Comm294250787145875
Japan Tobacco Inc2934725021535289
Vulcan Materials Co292857104157585
MONGODB INC29260515867216
Martin Marietta Materials Inc29259470073418
ON SEMICONDUCTOR CORP291150122528788
3I Group2911404221701171
Celltrion289701377183980
Olympus Corp2886682731424200
Rio Tinto Limited287978122451636
Chinatrust Financial Holding C28750144334647993
Interpublic Group Of Cos287440120867327
Asian Paints Ltd286118627729310
Genuine Parts Co285758267232157
Dominos Pizza Inc Us28567414859313
Occidental Petroleum Corp2851719031110320
Skyworks Solutions Inc285084511215187
Seagate Technology Holdings PLC285023779301066
Anta Sports Products Ltd2842391782056000
Assa Abloy B2835306371063107
Cdw Corp283088271166537
Equinor ASA2826263831170599
Randstad Hldgs280336507479622
Edison International280312475455767
Franco-Nevada Corp280228586232194
Hcl Technologies2800245942030147
Teradyne Inc279672123195219
RWE ST A279610054781608
XPENG INC - ADR279517636730686
Keycorp2794548061324149
DTE Energy Co278924927256134
Xylem Inc278793324259660
LI AUTO INC - ADR2787167471026929
Keurig Dr Pepper Inc278630519862411
Canon Inc2784055411230799
LafargeHolcim Ltd CHF278160933627417
Church & Dwight Co Inc277459548301937
Bath & Body Works Inc277104475440631
Deutsche Bank2769408602447474
Credit Suisse Group2766007613174316
Trimble Incorporated276281167360133
ZSCALER INC275995990103292
COLES GROUP LTD2757487122431483
OKTA INC275326194143640
Teleperformance27507272771153
Kao Corp274689340569900
Grupo Financiero Banorte2742477854932912
Zimmer Biomet Holdings Inc274047876251363
Duke Realty Corp273842387483525
Idex Corp273709398126281
Verisign Inc273488071125958
ENPHASE ENERGY INC271798146157365
Nasdaq Inc270712333146885
Coloplast B269537869178798
Genmab A/S26932169578759
Chunghwa Telecom2692310907226000
Shenzhou International Group2690977061546800
Ulta Beauty Inc26889223977140
Northern Trust Corp268208608249046
Pulte Group266463184545353
Dover Corp265487132170240
Regions Financial Corp New2646324941331572
Carlsberg B264397085175950
Swiss Life Holding26439232448386
Sampo-Leonia Insurance Comp A264278705590866
Fabege AB2640600001800000
PPL Corp263852739988981
Nan Ya Plastic2636904549798670
Omnicom Group263419205394996
Iron Mountain Inc263209702573651
INVITATION HOMES INC262731209682606
Citizens Financial Group262387606615307
Kraft Heinz Co262342159805229
Power Corp Canada261740915856386
Liberty Broadband C261456220188444
Devon Energy Corp261365493715568
VF Corp261157366398692
Swisscom AG26101642251150
United Rentals Inc26021123585201
Shiseido Co259396614489600
Aviva Plc2582228085276810
Assicurazioni Generali2575373581350212
Straumann25736635314038
Huntington Bancshares2572681491848347
Camden Property Trust255875224162036
Flutter Entertainment Plc254454688195186
Legal and General Group2535759177197803
Kone B NEW253470129397600
James Hardie Industries Ltd253111364714839
Perkinelmer Inc253101896148944
Quest Diagnostics252843447162538
LyondellBasell Industries NV252713624313369
Cheniere Energy Inc252465255276590
Komatsu2521225101183500
Intact Financial Corp251435952218406
China Steel25073781322432172
ArcelorMittal250287534848992
MCcormick and Co Non VTG shares249900414291712
Enn Energy Holdings Ltd2482551591502100
Scottish and Southern Energy2474871661288500
Circuit City Stores Carmax247253939198843
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A246964917265284
Firstenergy Corp246614452676020
Ingersoll Rand Inc246219766457872
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2458979083697275
Clorox Co245748782152409
Segro Plc2453741421475356
SUN COMMUNITIES INC244797631136628
Fortescue Metals Group Ltd2439838861994612
JM Smucker243646599193812
Telefonica SA2434794266223943
KBC Group SA243414912317425
Steris Plc243166466116368
HORIZON PHARMA PLC242251021259558
Natwest Group PLC2408101568926430
Hess Corp240664138351618
Croda International Plc240306045194414
MASIMO CORP24006885496892
Shimano Inc23997471590711
Public Bank BHD23992535127672335
Formosa Plastics 13012397850137259960
Shinhan Bank239573640834673
Mega Financial Holdings Co Ltd23956929820680422
Telekomunikasi Indonesia23932622892508995
Fortis Inc Canada239323093561153
Neste Ojy238669434528172
Brown-Forman Corp -Cl B238664603362750
Hyundai Mobis236540891126307
Tech Mahindra Ltd2362624611202014
Essex Property Trust Inc23564909776101
Cooper Cos Inc23545788365889
Sysmex Corp235243965192242
Castellum235005420971900
Ameren Corp234931912292798
Kotak Mahindra Bank2334138571054713
Expedia Inc233002372166718
China Resources Land2324157676100222
GENERAC HOLDINGS INC23185137173189
TRANSUNION231661748227357
Baker Hughes Co2314766131053880
CATALENT INC230901453200946
Asahi Group Holdongs LTD230784757632636
Broadridge Financial230403071141392
Ambev SA2302860718974102
Kerry Group230173758195854
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC23012066353476
Samsung Biologics Co Ltd22941656131329
Maruti Suzuki India228974057258392
M3 Inc227363800499500
EVOLUTION GAMING GROUP227149017199709
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS2270085631787469
Fisher and Paykel2269541841159033
Grupo Mexico Sa De Cv2264602175861945
Sun Hung Kai Prop2255222322076333
Akzo Nobel225153009232150
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao22497457811694331
Thomson Reuters Corp224792894212152
Principal Financial Group224286641338707
AVANTOR INC224084552626540
Alnylam Pharmaceuticals Inc223893204133815
Svenska Cellulosa AB B2238108151431931
SILERGY CORP223568241151000
ABIOMED INC22348209079659
Central Japan Railway223481778173600
EQUITABLE HOLDINGS INC223395129766605
SGS Holding N2233657057524
TYLER TECHNOLOGIES INC22262544948866
DNB ASA2223703891132391
Halliburton Co2222029731088340
Celanese Corp221961368150394
Kyocera Corp221825724377680
BEIGENE LTD-ADR22125813489542
Evergreen Marine Corp2203925734803481
Take-Two Interactive Software220046907140759
Raymond James Financial Inc219761383245458
Kingfisher Plc2195180865452415
UNIVERSAL MUSIC GROUP BV219509755898500
Orange2191068632322125
SIEMENS HEALTHINEERS AG218352913328590
Ugi Corp217967812535817
Logitech International SA217845785289842
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC21779179955666
KUWAIT FINANCE HOUSE2175834308825286
PINTEREST INC- CLASS A215632305682133
PAYCOM SOFTWARE INC21477488759424
Eastman Chemical Co214733200197565
HALMA PLC214535469572496
BT Group Plc21373216510652522
China Life Insurance Co Ltd21294243514145000
M T Bank Corp212823149153522
Snap-On Inc212277642108153
AmerisourceBergen Corp212232087189153
Ventas Inc Reit212184871477126
LASERTEC CORP21203808083100
CGI Group Inc A211564723277633
China Resources Ent. Wheelock and Co2114557522775042
East Japan Railway210951596364198
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR210864378832145
Eurofins Scientific210608492190396
ASM INTERNATIONAL NV20956649755743
ASE Technology Holding Co2095521176221999
Pentair PLC209289464319244
Darden Restaurants Inc208330817156461
RIVIAN AUTOMOTIVE INC-A208231477211345
Imperial Brands PLC2080013661097749
UPM-Kymmene OYJ207437822631525
Kingspan Group207284706201964
E Sun Financial Holding Company20674345322813126
CK Asset Holdings Ltd2067185653808457
Hewlet Packard Enterprise2064882801526188
Brambles Inds Ltd2056491102959448
Aristocrat Leisure Ltd204823848718723
UNI President Enterprises Co2046342149180491
Kuehne and Nagel International AG20439665671968
Symrise AG203978329151935
Seagen Inc203412775151185
Nice Systems Ltd20268511475556
Sumitomo Corp2025141541527800
Ss&C Technologies Holdings202409102279887
CNH Industrial Nv2021560001238219
Arch Capital Group Ltd201683159505456
OTP Bank Regd201632753425787
LKQ Corporation201589462392930
Loblaw Companies Ltd201381277275948
CMS Energy Corp201141739339791
Publicis Groupe201089554343679
Akamai Technologies201087906190189
Japan Post Holdings Co Ltd2010820152823500
Charles River Laboratories Int20107776161568
LG Electronics Inc200920542202194
Mitsui Fudosan Co2008900441080172
Cincinnati Financial Corp200183346188607
SARTORIUS AG-VORZUG20014260334630
Wipro1994982912603435
BIO-TECHNE CORP19924283147702
Chailease Holding Co Ltd1986331462427124
Unicharm Corp198133324504100
VICI PROPERTIES INC197929549793570
Healthpeak Properties Inc197827269629050
Hydro One Ltd197280000865992
UNILEVER PLC197100728410130
Great Wall Motor Company H1963375525847500
Trip.com Group Ltd196208288965728
Skanska AB B195984828877675
FOX CORP - CLASS A195779679584524
VIACOMBS INC USD195639182726890
Diamondback Energy Inc195191884204827
Swedbank AB1951366781082529
ENTEGRIS INC195027743161509
Check Point Software Technologies Ltd194917462187711
UDR Inc194906647366958
Link Reit1948349532483216
Spirax Sarco Engineering Plc194539582102703
Wheaton Precious Metals Corp194509710525913
Julius Baer Group Ltd194327865331792
State Bank Of India1941547073392838
Marubeni Corp1941329192270800
Country Garden Services Holdings1940448223287000
China Petroleum & Chemical19354677945102400
BURLINGTON STORES INC19289476678541
Fleetcor Technologies Inc19277689198440
Signature Bank19258518669941
CAESARS ENT INC192556814247754
Daiwa House Inds192077765721286
Western Digital Corp191712273373546
MOLINA HEALTHCARE INC19146006068941
UCB191457330191782
GEA Group191364468399001
Shionogi and Co190946632306700
Credit Agricole1908248671528561
MGM Mirage190808885516764
WPP Plc1906736301451901
Hana Financial Group190638075570710
Splunk Inc190520318193298
Intl Paper Co190274660447244
Novatek Microelectronics Corp1899254591093000
PTC INC189383308181150
PG and E Corp1892939021708870
Tata Steel1888645521377024
FNF Group188856266409743
BOC Hong Kong Holdings Ltd1885555576568702
DAIMLER TRUCK HOLDING AG188126544563690
S-E Banken A1879440861512020
Advance Auto Parts Inc18760465386678
Fortune Brands Home & Security Inc187217583197227
Boston Properties Inc187209008181426
TDK Corp187196441502197
Titan Industries186740969666085
DOORDASH INC - A186715538142839
Standard Bank Group1866453482463390
Advantest186546651221400
NONGFU SPRING CO LTD-H1864717093332200
Yahoo Corp Jp1864481753391300
BILL.COM HOLDINGS INC18591699088173
INSULET CORP18537618679167
CLP Holdings1840967442074914
Markel Corp18395632116521
Mitsubishi Estate1833991611448361
Lincoln National Corp183202600301377
Kellogg Co183170805307692
Cognex Corp182311243265625
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.01823095913153260
Restaurant Brands Intern181544901347201
Omron Corp181512134190271
Bandai Namco Holdings Inc181446654241300
Weg SA Pref1812767713194783
Cboe Holdings Inc181229905151651
Tata Motors Ltd Equity1811144643095479
Impala Platinum Holdings1809574801511545
Essential Utils Inc180693248391648
Pembina Pipeline Corp180568622674306
Qorvi Inc179954234134628
PTT Pcl Nvdr17975784817701777
Sage Group1788987861816710
DELIVERY HERO AG178526578186236
Intertek Group178180708267351
Cenovus Energy Inc1781331561668770
LUCID GROUP INC177739562490383
Wabtec Corp177539352219413
Conagra Brands Inc177283308569460
Nuance Communications Inc176887214354795
Eisai Co176158996310790
Hongkong and China Gas17601098612839193
Live Nation Inc175789729191562
Tokyo Gas Co1755710811051300
NEC Electronics Corp1755597031520700
EQT AB174863793344899
JB Hunt Transport Services Inc17450247498113
Royal Caribbean Cruises Ltd174485802280237
AVENUE SUPERMARTS LTD173860952308267
Gvc Holdings Plc173493454917675
Smith Corp173274062228532
Epiroc AB B173147248918066
Ajinomoto Co Inc172804181611287
VIATRIS INC1726885071465569
Nomura Research Institute172331343424698
Formosa Chemical N Fiber Corp1721518316696730
Capitec Bank Holdings Ltd171992241153851
Juniper Networks Inc171835600567298
Suzuki Motor Corp171830737473300
Svenska Handelsbanken A1717434141823953
CHINA MERCHANTS BANK-A1714875122356782
Nortonlifelock Inc171309281741744
Wsp Global Inc171171133135420
Roche Holdings AG I17088316142768
MARKETAXESS HOLDINGS INC17072464446194
United Utilities Group Plc1706194751297409
TCS GROUP HOLD-GDR REG USD170489604222737
RIYAD BANK1704106872578956
Fortum OYJ170382113604819
Tabcorp Holdings Ltd1698855865264171
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO169880869407189
Nomura Securities1697073064120107
BIO-RAD LABORATORIES-A16967239525531
WestRock Company169316388415573
CP All Pcl Nvdr16924821610548629
Fresenius SE & KGaA169067685483813
Rogers Communication -Cl B168888926416273
Dell Technologies Inc Class C168726540339042
MS&AD Insurance Group Holdng168405864595393
Teleflex Inc16816628058434
Mahindra Mahindra1678750651654170
Nippon Steel Co1675368181105064
Bank Leumi Le Israel1675296361824250
C H Robinson Worldwide167339957177131
Centerpoint Energy Inc167265165660559
LYFT INC-A166949081492459
EMIRATES NBD PJSC1669016164787170
Alliant Energy Corp166532725301763
Loews Corp166363734317438
Energias de Portugal SA1663051983420086
Nec Corp166154312399297
Ultratech Cement165462687187654
GODADDY INC - CLASS A165137466261236
Cemex Cpo16479801628887218
Pandora A/S164490462152313
Ferrovial SA164301699624279
Woodside Petroleum1643014071159414
Cspc Pharmaceutical Group Ltd16427995117127520
Hormel Foods Corp164190514368829
Brown Brown Inc163991513269493
Cardinal Health Inc163779342366045
NORDSON CORP16355731472625
Petrochina16347176539928544
Lennox International Inc16315626455484
SMOORE INTERNATIONAL HOLDING1630795073417000
AMCOR PLC1628811641494852
Realtek Semiconductor162692207878684
Ncsoft Corp16268152131298
HAIER SMART HOME CO LTD-H1622258344303800
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD1620881089230829
Erste Group Bank AG162058391404114
Mosaic Co/The161860973490411
Shaw Communications Inc -Cl B161621551611810
Asustek Computer Inc1615792641353000
Bank Mandiri16147788135298200
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC161409532513722
Unimicron Technology1599763292185000
Hindalco Industries Ltd1595956002978666
Standard Chartered1595557133074806
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1591883471671190
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD159017556273072
Steel Dynamics Inc159010720281576
CARVANA CO15884724685990
SARTORIUS STEDIM BIOTECH15855670733510
Carrefour1579299891012051
Brenntag SE157909066201722
Hang Seng Bank157796055939600
Biomarin Pharmaceutical Inc157652297208401
Henkel AG and Co KgAA VZ157628574219185
Sonic Healthcare Ltd157324868546683
NTT Data Corp157149449807500
Next Plc157041763167780
Tatneft1569011822628091
PLUG POWER INC156761127584208
China Overseas Land1559940537246787
Gold Fields1558958111694267
Longfor Properties1555255303474000
F5 Networks Inc15551884673460
Crown Holdings Inc155450573157688
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES155385542204402
WP CAREY INC155203664213943
Porsche Automobile Holding pref155158609173648
Lindt Spruengli1549687971310
First Financial Holdings Co Ltd15490237019876082
LG hsehold & healthcare15453301317812
Coterra Energy Inc154501255850202
Dollarama Inc154371975357273
Carnival Corp154150734969455
KRAFTON INC15410431541654
SAUDI ARABIAN MINING CO153507920829914
Hennes och Mauritz B152816723929090
Secom Co152799920240300
FMC Corp152585654160621
Smith and Nephew Plc1524826661030032
Sasol1524332421077662
SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC15222497458602
Quanta Computer Inc1520474255186000
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A151968298439148
JXTG Holdings Inc1516027344384332
Sompo Holdings Inc.151224730369854
MONCLER SPA151220096233978
Metro Inc150866055321862
Bank Hapoalim1508388541649324
Singapore Telecom1507420479348300
Yuanta Financial Holding Co Ltd15033151118590962
Agricultural Bank Of China-H15028943349084000
INNOVENT BIOLOGICS INC1501827202213500
Annaly Capital Management Inc Reit1494073732048287
Taiwan Cooperative Financial14918130918411675
LEG IMMOBILIEN AG149011074119952
Otsuka Holdings Co Ltd148883223437617
Qiagen NV EUR148703374295128
Samsung Electro-Mechanics Co148672336107162
Power Grid Corp Of India1486067306001412
Groupe Bruxelles Lambert SA148285616151519
Siam Cment Co THB1 Nvdr1482147901444151
Nestle India Ltd14817459664696
ARGENX SE14762989052654
ITC1474520545562070
WAYFAIR INC- CLASS A14704718885739
Novavax Inc14690021883276
Newcrest Mining146892926990196
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC146736223733335
Bunzl146466601420355
Bajaj Finserv Ltd14598047473483
CF Industries Holdings Inc145975485250816
CERIDIAN HCM HOLDING INC145938795160825
VAT Group AG14565431433416
Hasbro Inc145610693158926
EPIROC AB A145137955643342
Korea Tobacco and Ginseng Corp144509421223203
ZOOMINFO TECHNOLOGIES INC-A144493569259867
BILIBILI INC-SPONSORED ADR144342888318482
Taiwan Cement Corp1443000039455222
Teck Cominco Limited144262005587219
Kirin Brewery Co143990044952500
RINGCENTRAL INC-CLASS A14396931489473
Sun Pharmaceutical Ind1439268151583027
XERO LTD143820211156901
Black Knight Inc143687117195531
Malayan Banking1435815338229102
Jack Henry & Associates Inc14335590995945
QBE Insurance Group1433318691949483
Samsung C&T Corp143257616160184
Incyte Corp143104253219621
Nitori Holdings Co Ltd14290471896100
Atmos Energy Corp142509765156921
Fresenius Medical Care142199495257629
SIBANYE STILLWATER LTD1419661595336068
Swedish Match AB1415737932061354
Lindt Sprungli AG141476091121
First Quantum Minerals Ltd141366442724464
Rentokil Initial Plc1411019602215001
JD SPORTS FASHION PLC1408363475836595
XINYI GLASS HOLDINGS LTD1404477886024684
Alfa Laval AB140271504407766
Cimb Group Holdings14023377912463088
Open Text Corp140189871333758
Packaging Corp of America140043397115052
Mondi Plc139992825646422
Asahi Kasei corp1399345001582346
South32 Ltd AU1395761805601027
Divis Laboratories Ltd139438628254791
HELLOFRESH SE139377889200070
Agnico Eagle Mines Common Stock139084100300084
Subaru Corp138820994848836
WORLDLINE SA138788162286535
Toyoda Auto Loom138770939184762
Anglogold Ashanti138750813797122
Nippon Yusen K K138476294205000
Kon Kpn NV1381093755161300
Ipsen137776565144188
West Fraser Timber Co Ltd137740599171745
China Development Financial Hl13753298025615400
Bunge Limited137449851172062
Emera Inc137138473311813
Smurfit Kappa Group Plc136508095288564
China Longyuan Power Group1364622746319000
Suzano Papel e Celulose SA NPV1359297161414081
Lenovo Group Ltd13587323313670000
Ono Pharmaceutical135850603606985
Astra International13583901037117100
Aeon Co Ltd135671680600000
China Conch Venture Holdings1354277993068800
Franklin Resources Inc135393092437958
IMCD NV13521306668042
Vail Resorts Inc13508726146578
Australian Stock Exchange135046513224678
Allegion Plc134872033113228
Sekisui House134817940718300
Suez SA134704603664684
Mohawk Industries13434238885584
Credicorp134284944129354
OWENS CORNING134267944165013
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR1342043914945000
Persimmon Plc133873609406450
AMC ENTERTAINMENT HLDS-CL A133709365604278
Dexus Property Group1334818151812303
Soquimich B133054123257384
Jardine Matheson132729598263546
Athene Holding Ltd-Class A132224248182814
St James Place Plc132207902673718
Las Vegas Sands Corp131442008413673
EXACT SCIENCES CORP131343712189715
Suntory Beverage & Food Ltd131257696385900
RPM INTERNATIONAL INC131229450145340
ELANCO ANIMAL HEALTH INC131087207517686
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD1307820391642454
Host Hotels and Resorts Inc130608544932900
Scentre Group1304164546465853
TELADOC HEALTH INC130392714164796
Itausa Inv SA1302740908417595
Investor AB A130066055570966
Cochlear Limited12968968893866
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC129526056205048
Danske Bank A/S129472529840444
Advanced Info Service Nvdr1292953722170304
Kesko Oyj128990316422866
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1289152107868810
Knight-Swift Transportation Holdings Inc128392083239121
W R Berkley Corp128186986172484
Liberty Global Inc C128015045516255
Western Union Co127855234764074
Arrow Electronics Inc127677046113354
LUMEN TECHNOLOGIES INC LA USD1276117361143619
Getinge Industrier AB B127355184345136
Galaxy Entertainment Group Ltd1271346442726800
Jeronimo Martins126832342616961
Yang Ming Marine Transport1267991993194000
Telstra Corp1267802434752508
Husqvarna B126662296908299
Largan Precision Co Ltd126479327191000
BorgWarner Inc126224746315413
Elekta B AB1258242721172640
Sino Biopharmaceutical12580721919830500
American Capital Agency Corp Reit Fund125744200918946
Henry Schein Inc125583242188465
Minebea Mitsumi Inc125013314485700
Jsw Steel Ltd1247341681583889
Sm Prime Holdings12433121619620300
ZIijin Mining Group Co Ltd-H12427679411232000
Puma124043606115670
Edenred124032855311518
Fairfax Financial Hldg12400403729490
Israel Discount Bank A1239432782102030
DYNATRACE INC123891095240931
Covestro Ag123839764232826
Daito Trust Const123833810119083
Fair Isaac Corporation12375285233478
ADANI GREEN ENERGY LTD123690841741665
Sumitomo Chemical1234886152884900
Japan Exchange Group Inc123444687633922
Ocado Group Plc123419734602806
Nisource Inc123245330506070
Sainsbury (J)1231831053770312
Lixil Group Corp123156902489844
Howmet Aerospace Inc122948401460839
China Pacific Insurance Gr-H1229359054873432
Severn Trent122596823350152
Dentsply Sirona Inc122342225249604
Regency Centers Corp122339084188670
BANQUE SAUDI FRANSI1221826071141101
Caixabank SA1220598975163791
Liberty Media Group-C121972584229525
Snam SPA1219539942310587
Dr Reddys Laboratories121885802222916
Country Garden Holdings Co12146036914565357
American Financial Group Inc12136499696368
Volkswagen AG12096461242219
OBIC12077148369028
IGM Financial Inc120691095368402
SBI LIFE INSURANCE CO LTD120509360870639
ZENDESK INC120200183134568
NRG Energy Inc120052176332886
Continental AG119942745126486
Nissan Motor Co1198854422693100
Apollo Hospitals Enterprise119574283193184
Terna1195254491672491
ROYALTY PHARMA PLC- CL A119431902345109
Resona Holdings Inc1192403443315667
ADANI TOTAL GAS LTD119019790522381
SAUDI BRITISH BANK1189713221591396
Au Optronics Corp11888711815782000
Taishin Financial Holdings Co11887031219587220
Shoprite Holdings1187236501002559
SCSK Corporation118333799637500
SSAB Svenskt Stal AB A1182746312345788
Telia Co AB1182348463418180
FINECOBANK SPA118167623730885
Isuzu Motors118057684985925
Altagas Ltd117934423625512
AVALARA INC11771477097946
GPT Group1176405503385875
Sanlam1171554333598139
Nippon Building Fund Inc1171540712134
KIRKLAND LAKE GOLD LTD117025897319104
Osaka Gas Co116673969760200
Power Assets Holdings Limited1166715892076284
Hannover Rueckversicherung AG11654181468754
SSAB Svenskt Stal AB B1165230282618495
Intercontinental Hotels115838812216782
Heidelberger Zement115740801191255
Stockland Trust Gp1155977044084276
JSR Corp115552458326000
Hua Nan Financial Hldgs11553053017069141
Yamaha Motor co Ltd115474380496018
Telenor115252378850274
Barclays Africa Group Ltd1149127721384175
Heineken Holding NV114812536141668
Bid Corp Ltd114810666645480
Schindler Holding AG Part Cert11462133047753
Sberbank-Sponsored Adr114356901788776
Cosco Shipping Holdings Co Ltd1141950896652749
COUPA SOFTWARE INC11375880082807
Stora Enso OYJ R113544820715885
Aena SA11330530785110
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock113034278214164
Jazz Pharmaceuticals Plc112887235100167
Innolux Display Corporation11284214118108429
A P Moller Maersk1127813453967
Industries Qatar1125676652993293
Hotai Motor Co112560858568000
KE HOLDINGS INC112429401678493
Toto112402857257800
Universal Health Sevices Inc11224901196674
Adecco SA112139385254632
Localiza Rent A Car SA1120941201177442
Coca Cola HBC AG111844797373649
Inpex Corp1117690891389494
Everest Re Group Ltd11163694445593
Jd Com Inc Adr111595900169663
Lundin Petroleum AB111573992302861
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A111479743130587
Alleghany Corp11142832918391
Mitsubishi Chemical Holdings1113327351670400
Kikkoman Corp111080989149000
Citrix Systems Inc111020630144801
Great West Lifeco Inc110583648410351
Alstom109894630362576
MTU Aero Engines Holding AG10988451864341
Adani Transmissions Ltd109873169502117
Globalwafers Co Ltd109266802409000
VISTRA ENERGY CORP109105195576010
Boliden AB108696640319696
Informa Plc1086261661852563
Swatch Group I10850451040323
Grasim Industries Ltd108448546530974
Sumitomo Electric108446674889700
Abu Dhabi Commercial Bank1084112765134148
PELOTON INTERACTIVE INC-A107822351299275
Beiersdorf107095634117860
Toyota Tsusho Corp106909348253528
10X GENOMICS INC-CLASS A10676664086657
YAGEO CORPORATION106693679727010
Yara International ASA106594428234232
Prysmian Spa106299278322513
Lear Corp10622499666094
Mowi ASA106105712509991
WUXI APPTEC CO LTD-H106101043653442
IAC InterActiveCorp10588182793493
Adani Enterprises105798036522638
Citic Securities Co Ltd-H1057364824331000
ALINMA BANK1056924771826125
Hyundai Merchant Marine105689277492053
Siemens Energy AG105443771460847
China Gas Holdings Ltd1050047965902000
Sumitomo Realty and Development104949709384456
NOTRE DAME INTERMED PAR SA104784710995648
Wharf real estate investment1042396382235745
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA1042241606814732
LG Chemical Ltd104156924166988
Weston (George) Ltd10388897699363
Tourmaline Oil Corp103790067367455
Anhui Conch Cement H1037762392271000
Cameco Corp103475928525892
Nexon Co Ltd Npv103309545571000
Vivendi SA103298192894538
Sydney Airport1032834941852274
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H10303809415808000
Trend Micro Inc103011690190119
Globe Life Inc102888170123804
TEMENOS GROUP AG-REG10274676881958
EMS-Chemie Holding AG-Reg10254871010221
Hamamatsu Photonics KK102316611172846
Gerdau pref1021019852147485
Taiwan Mobile1020134683179500
Campbell Soup Co101987818255080
West Japan Railway101956106252800
Burberry Group Pls101916718492413
Huazhu Group Ltd101475370337837
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr10142232616355294
SITC INTERNATIONAL HOLDINGS1012748652830492
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.12101057322347375
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD100555085160427
Red Electrica De Espana Redesa100477392515173
AGC Inc100461967222300
Assurant Inc10043308972161
Umicore100217232276348
Barratt Devel1002086541152619
Associated British Foods100134017440647
DaVita Inc99908804104751
Henkel AG and Co KgAA99827025144528
Woori Financial Group Inc99622358976254
WH Group Ltd9959243017852403
Exor NV99587376124294
Unibail Rodamco99376700170589
Makita Corp99337220243996
Telus Corp physical shares99187800476465
Newell Brands Inc99106040488448
Rakuten Inc989305591093594
Misumi Group Inc98912388255800
Norsk Hydro ASA986912761488480
Ceska Energeticke Zavody (Cez)98658666301673
Polyus PJSC9865009663575
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD986234591120205
PARADE TECHNOLOGIES LTD98613428145000
Invesco Ltd USA98498785479256
Picc Property & Casualty -H9846028613060601
Ayala Land9840509615397010
Suncorp Group Limited983315271419052
Ageas98203944215615
Citic Pacific9819217911110596
Rohm Co98176824116300
Zillow Group Inc - C W/I98093909182539
Qatar Islamic Bank979526002165305
Lawson97857138213900
INFO EDGE INDIA LTD97751486149107
Samsung Fire and Marine Insurance9772970460451
Wynn Resorts97650099133939
Solvay SA9743103096469
Molson Coors Brewing Company97113520238463
Mazda Motor Corp971071971336801
SinoPac Holdings Company9703652818933588
Powszechny Zaklad Ubezp.969571631228578
OMV AG96883907189550
Naturgy Energy Group SA96882949356205
Guidewire Software Inc9665539993826
Cipla96374010919771
DRAFTKINGS INC - CL A96182277393919
Bausch Health Cos Inc96060177429013
Yamato Transport95976273448100
Vedanta Ltd957571702252117
Mirvac Group956510935051869
Atlantia SpA95496338543689
Anglo American Platinum9542014897438
Aegon NV953398382225783
Santos Limited951890992293093
Electricite de France95131166926431
AFFIRM HOLDINGS INC95082753105869
Masraf Al Rayan949943727736516
President Chain Store Corp948758471068000
Industrivarden AB A94520000340000
New Melrose Industries PLC943965385442808
TFI INTERNATIONAL INC9427810199114
FOX CORP- CLASS B93953529302496
Polski Koncern Naftowy93867634567986
CABLE ONE INC933920186343
TAKEAWAY.COM NV93228676199187
Swiss Prime Site93154244107038
Advantech Co Ltd93065559720405
Arkema9303585775798
SKF AB B92836510448269
Seek Ltd92760835419933
Admiral Group Plc92559624247158
Industrivarden AB C92264735336487
APA Group Npv (Stapled Units)922500781436497
SEI Investments92138835163264
ALGONQUIN POWER & UTILITIES92103047734968
Campari91608055696146
CHR Hansen Holding A/S91564429131346
SAUDI ELECTRICITY CO915356711553055
Doosan Heavy Industries & Construction Cp Ltd91519982556884
Sumitomo Metal Mining91400480258500
Ramsay Health Care91369150206573
Tryg A/S91166625406821
Vodacom Group907187361212822
Tenaga Nasional904758604551300
Gildan Activewear Inc89840566246644
Elisa Communications OYJ89455589165884
Kansai Elec Power893591171043789
BENTLEY SYSTEMS INC-CLASS B89350654210065
Tokyu Corp89321597699032
CCL Industries Inc Cl B89190059192434
Aspen Pharmacare Hldgs89188300737151
KUAISHOU TECHNOLOGY89126025904600
Barry Callebaut AG891012224133
Bouygues89095832286884
Imperial Oil Ltd88891201292197
Coway Co Ltd88890009153214
Eiffage88807513101983
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA88757210217060
Bluescope Steel Ltd88595429637478
Aramark88486083293267
Dentsu Inc88350294272500
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln188304106344361
Mizrahi Tefahot Bank Ltd88219395260506
HEICO CORP-CLASS A8802027480808
Toray Industries Inc879677291583996
BRITANNIA INDUSTRIES LTD87574574206800
CLARIVATE PLC87496092408455
ACCTON TECHNOLOGY CORP87407356975000
PING AN INSURANCE GROUP CO-A873938121201068
Bank Of Communications H8731467816225000
Baloise Holdings8728995661747
Emaar Properties Pjsc872400277081423
Tele2 B87182776722609
Valeo87098489319270
Uniper Se86898936207330
KAKAOBANK CORP86662688179676
Vanguard International Semi865769271711000
Meiji Holdings Co Ltd86524351153600
Pegatron Corporation865014343915000
Aisin Seiki Co86478364241000
ZAI LAB LTD-ADR86185251143726
News Corporation Inc Class A86123651445528
KION GROUP AG8604835987522
Auto Trader Group Plc86014684999903
CHINA TOWER CORP LTD-H8597974482370000
Empire Co Ltd A85887778304227
CHINA FEIHE LTD857840156874000
Persol Holdings Co Ltd85780592317100
IA FINANCIAL CORP INC85734327167996
China Resources Gas Group Ltd853731671732000
Liberty Sirius Group-C85314780196357
Grupo Aeroportuario84958821722274
LARSEN & TOUBRO INFOTECH LTD84367969103716
Hargreaves Lansdown Plc84362028511322
Shimadzu Corp84355132211200
Bdo Unibank Inc843523543682987
Discovery Communications C84049930411126
Amorepacific Corp (New)8404378261083
PIDILITE INDUSTRIES LTD83967171291947
BYD CO LTD -A83950338206400
Petronas Chemicals Group837412954484300
EURONEXT NV8371674392758
WISETECH GLOBAL LTD83656777216529
Computershare Limited83638239644343
China National Building MA H835169247612000
Southern Copper Corp83435299157975
Canadian Tire Corp l A8327435566591
Smiths Group83164330445864
Stora Enso OYJ R83138645523873
Lite-On Technology Corp831187464139921
SOFINA8302390218669
GENSCRIPT BIOTECH CORP829744602098000
UNITY SOFTWARE INC8290589168498
Kghm Polska Miedz82844429261796
Insurance Australia Group Ltd828072602994571
Yaskawa Elec Corp82619375176600
Dish Network Corp82329773281649
CARLYLE GROUP INC/THE82281350176234
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR8220569244177
United Phosphorus82135833941004
Sm Investments82066774462997
Taylor Woodrow820467094057532
Adani Ports and Special Economic Zone81930575924481
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A819118932617499
Nedbank Group81904822850078
SG HOLDINGS CO LTD81746134383800
Tsingtao Brewery Co Ltd-H81675016972000
NOVOCURE LTD81623825109590
Banco Do Brasil SA Ord.815568311629077
Sirius XM Holdings Inc814371361419342
Dabur India Ltd814278571200614
Nan Ya Printed Circuit Board Corp81339075437000
Securitas81224341673502
Standard Life Aberdeen812116172830617
Whitbread Hldgs Plc81199712248073
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg811972351109500
WIX.COM LTD8109020664588
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr809690862502140
Berkeley Group Holdings Plc80876100143235
Bharat Petroleum Corp Ltd808370781738097
Chubu Elec Power80703646836216
MTR Corp806217901691321
Oil Natural Gas Corp805309874658474
Idemitsu Kosan LTD80469099338708
Ayala Corp80411980513450
Fuji Electric Co Ltd80160226162500
William Demant80151977186927
ECOPRO BM CO LTD7991675820412
Rea Group Ltd7987814675773
Antofagasta plc79833004489057
Taisei Corp79813727280600
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC79767656104396
Rollins Inc79705621267374
CLICKS GROUP LTD79692907464926
EMEMORY TECHNOLOGY INC79648931123000
Sodexho Alliance79570720104265
Dcc Plc Gbp79507884109614
Lojas Renner794857401903431
VIBRA ENERGIA SA794216622213669
Disco Corp7936459130000
Vifor Pharma AG7921570450590
Land Securities Group Plc79146972885062
Japan Real Estate Investment790829361506
Airtac International Group79017012266844
GN Store Nordic78975169147346
SK BIOSCIENCE CO LTD7895957640038
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT787681792194480
Raia Drogasil Sa Com Npv787309172053047
Commerzbank AG786944611179517
Brothers Industries77978452456700
Lpp Sa779015472037
Daifuku Co7790141899000
Ascendas Real Estate Inv Trt778044344015374
Banco Bradesco Common776910932814314
Samsung Sds Co Ltd7729579463799
CAE Inc77129986362002
Eicher Motors Ltd77113574262378
GANFENG LITHIUM CO LTD-H77076393493000
Havells India Ltd76961042475454
Fastighets AB Balder ser. B76944816118742
CAPITALAND INVESTMENT LTD/SINGA NPV769076573378936
Grupo Bimbo Sa De Cv768155713048961
Mediobanca SpA76807346743908
NEXI SPA76790629543600
Korean Airline76596300345539
Amerco Uhal7650752811854
Groupe Eurotunnel SA76502907551755
Sumco Corp76497680415500
Wharf Holdings764558982764000
ACS Actividades Cons Y Serv76415579345569
EDP Renovaveis76328503348237
KNORR-BREMSE AG7616081886364
BCE Inc76119063164888
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A76113187626545
LG Display76104942436682
Novolipetsk Steel760025762936903
FIRSTSERVICE CORP7578721444596
Guangdong Investment Ltd757704546680000
Hankyu Corp75650249275200
WIN SEMICONDUCTORS CORP75400793605000
COINBASE GLOBAL INC -CLASS A7537377833696
Ibiden Co Ltd75298896135200
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH75224522689348
NORTHERN STAR RESOURCES LTD751563401290618
Wan Hai Lines751187341174800
Grupo Televisa S A B De CV751056144549344
Orkla ASA75038132868863
Nippon Paint Co75007487726300
Poste Italiane Spa74985013653697
GLP J-REIT749480534896
SOFI TECHNOLOGIES INC74934585580246
OTE (Hellenic Telecom)74912874446941
Kinross Gold Corp747458801528322
Nippon Prologis Reit Inc747256412430
Endesa SA74711150365059
Commercial Intl Bank Egypt SA746517712535880
Nissin Food Prods74646157107100
NORTHAM PLATINUM HOLDINGS LT74492574672479
Energy Absolute Pcl-Nvdr743909132803200
BANK ALBILAD74344542691213
Severstal74134428398559
Oest Elektrizitatswirts7406740172783
Aldar Properties Pjsc740151747291188
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL73923979460958
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A73919291231119
Telefonica Brazil SA NPV73903756943584
Want Want China Holdings Ltd737381069241000
Toromont Industries Ltd7372849694554
NATURA &CO HOLDING SA736875621751215
Medibank Private Ltd736413153328877
Recordati Spa73637936130415
Ricoh Co73597288897200
Godrej Consumer Products73146226673992
HYBE CO LTD7310149728719
Seiko Epson Corp72961424449300
Capitaland Integrated Commer728967925520264
Yakult Honsha Co72838316149100
T D Holdings Inc72652042611200
Shin Kong Finl Hldgs7259187921245990
SRF LTD72573684275313
Cosan SA722884542030182
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR722784601269732
Kingsoft Corp Ltd722603211843311
Ritchie Bros Auctioneers Inc72156928125650
Eclat Textile Company Ltd72069610361892
Biomerieux7202409455663
Auckland International Airport Ltd719971351547188
JFE Holdings Inc71979724614177
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H719644412820400
Daiwa Secs Group718070961366202
NEMETSCHEK SE7178170664239
Discovery Communications A71440873337209
Alrosa AO714129554925744
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO713744854018917
Delta Electronics Thai-Nvdr71176637600100
Teva Pharmaceutical ADR71170707959050
Kurita Water Ind71133588166800
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A71010664138700
DINO POLSKA SA7091874492029
British American Tobacco ADR70915736211157
Gecina7083407058838
Remy Cointreau SA7078691032910
Israel Chemicals Ltd70762094812411
Rumo Sa707492222405883
Hufvudstaden AB A70686000540000
Kyowa Kirin Co LTD70623904269800
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA70556863421205
Evonik Industries AG70450980244317
Remgro70446802970902
Canadian Utilities l A70345414275683
Sunac China Holdings Ltd702112124819836
SCOUT24 AG70175420113919
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN700183656140600
Formosa Petrochemical Corp699685452261000
GFL ENVIRONMENTAL INC-SUB VT69961265216884
Micro-Star International Co698489271297000
IT Holding69801695252100
Netease Icn Adr6967863777897
Weichaii Power Co Ltd-H694412963686780
SBI Holdings Inc69375107279470
Samsung Life Insurance69343970134199
Hong Kong Land Holding691851211439700
Nihon M&A Center Inc68946944275100
ESR CAYMAN LTD689181242259400
Mitsubishi Heavy Ind68784659327100
Yamaha Corp68724724146900
NEW WORLD DEVELOPMENT685734261957782
JUBILANT FOODWORKS LTD68390599156548
MINDTREE LTD68062612124650
IPG Photonics Corp6803754745514
Vornado Realty Trust67977121185740
China Vanke Co LTD H678484593135045
Treasury Wine Estates Ltd67841531856762
Cyberagent Inc67815010420700
Ampol Ltd67715055374500
Kajima Corp67606100622500
Cheung Kong Infrastructure Hldgs674219371234229
ENDEAVOUR GROUP LTD/AUSTRALI673977741555344
LG Innotek Co6737249326548
LIFCO AB-B SHS67353610271259
TMX Group Ltd6735313176062
L&F CO LTD6724685842500
M&G PLC671718732886224
Alibaba Health Information Technology Ltd671509997803043
Posco Chemical Co Ltd6711783060556
GDS HOLDINGS LTD - ADR67109398163588
Nissan Chemical Corporation66899696124200
Wilmar International Ltd667308532434900
Kulun Energy Co Ltd667260717580000
Magnit Ojsc6665822293624
Pearson66603547937890
AROUNDTOWN SA665617921232900
Banco De Chile6632253983320484
Origin Energy662559422044799
Siemens Gamesa Renewable Energy66240940310625
Vipshop Holdings Adr66041378861562
Surgutneftegaz USD6591912913341005
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A659114962378392
Hanwha Solutions Corp65896375238804
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS65775905193972
Grupo Aeroportuario De Sur-B65696543377555
KORNIT DIGITAL LTD6567394555766
Tingyi Cayman Isln Hldg Co656502373690000
Dai Nippon Printing Co Ltd65550092290300
China Citic Bank H6538788916680000
AGILITY652365832291004
Bancolombia Sa-Pref65209736870597
Discovery Holdings65093845828366
CHINASOFT INTERNATIONAL LTD650677834870000
ARAB NATIONAL BANK650501501217240
Southwest Airlines64998602181690
Orbia Advance Corp SAB de CV649254772929003
Keppel Corp649077041888300
ICA Gruppen AB64876728121492
Hero Honda Motors64611414219844
Liberty Global Plc A64591835260579
Motherson Sumi Systems Ltd645116462422048
Richter Gedeon Nyrt64503720268094
Shree Cement Ltd6443143520547
EAST MONEY INFORMATION CO-A642211741165272
Northland Power Inc64166602244738
International Container Ter Se641033821799990
Catcher technology640432471278000
Amplifon Spa64009977144801
Equatorial Energia SA639648271717978
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR638492815515440
Schroders63657656152581
Grifols Sa Par EUR 0.563441545384487
Commercial Bank Of Qatar Qsc631194033794168
Mobile Telesystems ADR62973532894401
Voest Alpine AG62834729195186
HUBBELL INC6263412633229
Henderson Land Dev623692211647034
Compal Electronics623290237981000
Coca-Cola European Partners USD62317512128230
Daiwa House Reit Investment Co622867632358
Korea Zinc Co Ltd6216829315854
Square Enix Co Ltd62040753129100
Giant Manufacturing61946349576000
PTT Global Chemical618799733873097
OLD MUTUAL LTD618798778923757
Far East One Telecommunication616086782991000
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A61520788395154
Bank Negara Indonesia6142763414422400
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM61303591162841
Feng Tay Enterprise Co Ltd61188686850858
Electrolux AB B61184261290938
SAGAX AB-B61157075200515
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A61154298137480
Johnson Matthey61135826254379
LUNDIN MINING CORP61011909812055
Toyo Suisan Kaisha60988486154700
Enagas SA60984430284474
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL6094975041514
MPHASIS LTD60856314159393
BECHTLE AG6085117396381
Faurecia SA France60762610150712
Delta Air Lines Inc60514842186781
Central Pattana Pcl Nvdr604988523954203
Sekisui Chemical60490856387900
Dubai Islamic Bank604813984406983
Piramal Enterprises Ltd60472881197625
CHOW TAI FOOK JEWELLERY GROU604653383692217
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A60434014164900
MAGAZINE LUIZA SA604162655922746
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo60407080455151
British Land Co60373250985432
Surgutneftegaz Pref (RUB)6028750412728915
Ambuja Cements602028741347323
Onex Corp5992101788932
SINCH AB59688901584326
Keisei Electric Railway Co59487659235118
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO594786051377861
HK Trust and HKT Ltd593451114891800
PI INDUSTRIES LTD59340077163800
Tosoh Corp59221858430500
DLF591744301228044
Coca-Cola European Partners Eur59132862120794
Klabin units590242061422127
JARIR MARKETING CO58754657120731
Shriram Transport Fin58692567370544
Marico Ltd58465571964832
Bank Of Phil Islands584253013467992
United Spirits58394057532286
Asia Cement Corp581708734162178
SUNRUN INC58119976193496
Hengan Intl Group Co Ltd581156871259000
Nippon Shinyaku Co Ltd5801579589800
AVEVA GROUP PLC57967376147426
Nomura Real Estate Master Fund579010964432
S-Oil Corporation Ord5787665484884
CD PROJEKT SA57855637142270
HEICO CORP5784029846946
Dominos Pizza Enterprisec5768419274917
Kingboard Holding576715691338500
Mitsubishi UFJ Lease & Finance576151451279400
Minth Group Ltd575506301430000
X 5 RETAIL GRO NV-REGS GDR57427587233038
China Everbright Environment Group LTD573835318287592
Ecopetrol SA572159989566499
Kintetsu Group Holdings Co Ltd57213124217247
Mitsui Chemicals57194580225700
Oil Search Ltd571779292175215
Obayashi Corp57174173809232
REDE D OR SAO LUIZ SA57055451778703
BUDWEISER BREWING CO APAC LT568388012367500
MERCARI INC56686527115100
Pennon Group56680198398467
Lanxess AG56670898103867
IDP EDUCATION LTD56627044246410
VOLTRONIC POWER TECHNOLOGY56506259115000
Samsung Heavy Industries564104991272387
GODREJ PROPERTIES LTD56226640236544
Nanya Technology Corp560643612267000
Hyundai Steel Co56022781170842
Sands China Ltd Com558332302795600
Growthpoint Properties Ltd557501276731873
Honam Petrochemical5572429031974
BHARAT ELECTRONICS LTD557126852260789
Vicinity Centres556718134931636
Lend Lease Group55669810828275
Fuyao Glass Industri Group H556487611190600
MULTICHOICE GROUP LTD55620755775217
Galp Energia55601162642579
Shandong Weigao Gp Med H555815154680000
Spark New Zealand Ltd555548771991950
Nippon Express Holdings Co Ltd55523468100700
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A55404708374897
Rational AG553727676504
ALMARAI CO55321658475933
JG Summit Holdings Inc551968245548044
New Oriental Educatio Sp Adr551899212836450
Fibra Uno Administracion SA551384996143776
Japan Post Insurance Co Ltd55085431377300
ALLEGRO.EU SA55079163668886
Koito Manufacturing Co55077833106500
NGK Insulators55003791355800
Mr Price Group54988312485198
PEARL ABYSS CORP5491937257895
REECE LTD54908302341800
Bidvest Group54881914529656
CGN Power Co Ltd-H5487275520481427
Telecom Italia SpA Ord5473186012181041
Komercni Banka AS CK 50054634682150922
Accor54456118205077
Winbond Electronics Corp544517935433000
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
PING AN BANK CO LTD-A542338802153594
IHH Healthcare BHD541791133874300
WPG Holdings Co541507493288760
Hyundai Motor Co Ltd5407193269352
Woolworths Holdings540562091854269
Japan Metropolitan Fund Invest537543746880
Hirose Electric5374869733693
Synnex Technolgy Intl Corp534838132501700
Cia Siderurgica nacional534677281299226
Gmo Pamyment Gateway Icn5344662246200
Empresas Copec SA53434875759584
ETIHAD ETISALAT CO53267723712525
Siam Commercial Bank P-Nvdr532092601535103
Saputo Inc53163792267399
Hyundai Engineering And Const53015401145098
AMUNDI SA5286650573075
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A52787630797767
Acer Inc525564865447282
Schindler Holding AG Reg5255334122066
SEB SA5227433137180
Bajaj Auto52230728134995
CHINA MEIDONG AUTO HOLDINGS522046301048000
Petronas Gas520977641441400
Hikma Pharmaceuticals Plc52009614196124
Far Eastern Textile518886605654596
Charoen Pokphand Indon5177304513790000
Guangzhou Automobile Group-H516736445374400
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd51653526988600
Eregli Demir Ve Celik Fabrik515943352653497
STELLANTIS NV France51582864299451
Yokogawa Electric51580070307100
CHINA LITERATURE LTD51538787790000
Polymetal International Plc GB51521685334668
SKC CO LTD5152148937655
JD HEALTH INTERNATIONAL INC51512210656050
Moscow Exchange Micex514876112823902
Bank Zachodni5147162970622
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A51452017720769
BOUBYAN BANK K.S.C513506592199998
RioCan Real Estate Investment51320461326589
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)51224935754762
Hiwin Technologies Corp51216618545561
Holmen AB B51210020122600
Samsung Enginnering Co Ltd51087337294425
Nippon Sanyo Holdings Corp51068453246300
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP510642652286000
Toppan Printing Co51058046315500
Liberty Siriusxm Group51002296116680
WUXI APPTEC CO LTD-A50955742286932
IVANHOE MINES LTD-CL A50935106737037
Pan American Silver Corp50823093235015
Tobu Railway Co50803172237900
DIASORIN SPA5080237227868
ORPEA5079109459020
Hong Leong Bank506480681253551
ASAHI INTECC CO LTD50482062249700
Wistron Corp504516485337126
CJ Cheiljedang Corp5036577616895
MERDEKA COPPER GOLD TBK PT5036358421572100
SBI CARDS & PAYMENT SERVICES50293954461326
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR50291293163829
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD50142714327283
Keyera Corp50064055253162
AstraZeneca5000516048700
JM AB49905710127865
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA49735195723426
Bco Santander Chile New49628596127113013
Korea Investment Hldg4959999176610
Orion Oyj49505958137482
Tenaris SA49446312530657
Phosagro Oao-Gdr Reg S49437381247855
AAC Technologies Holdings494359171342500
CHOLAMANDALAM INVESTMENT AND49386985760877
Aurizon Holdings Ltd492818752247566
PAGE INDUSTRIES LTD4919736810269
Sinopharm Group Co-H491895602533570
ASANA INC - CL A4897966580490
ZOMATO LTD488368732966931
UNITED CO RUSAL INTERNATIONA487722595745772
Medipal Holdings Corp48626665284000
Hang Lung Properties485924852675425
Indian Oil Corp Ltd482809783507121
Kumho Petro Chemical Co4801982233866
China Merchant Holding479143512967849
Singapore Tech Enginering479054111920000
Iida Group Holdings Co Ltd47845336232900
INARI AMERTRON BHD477359365574900
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD47715609959000
Erie Indemnity Company4770401627510
United Internet AG47608938133965
Digi Com475896695730600
Arca Continental47513499832542
ABU DHABI NATIONAL OIL CO FO474814574523652
BALKRISHNA INDUSTRIES LTD47389370176866
Enel Americas SA4726062044339864
OPAP SA47250879376948
PHOENIX GROUP HOLDINGS47243720610506
THQ NORDIC AB47232192562288
Lupin47231873439593
ABU DHABI ISLAMIC BANK471531502781615
Singapore Exchange Limited47148030759900
WIWYNN CORP47032146137000
EVOLUTION MINING LTD469809831910229
CHINA RESOURCES MIXC LIFESTY469019371062800
Emart Co4685169539672
Nepi Rockcastle Plc46842454791877
PARKLAND FUEL CORP46800211197924
JIANGSU YANGHE BREWERY -A46748230182069
Stanley Electric46653650191000
Yy Inc Adr46614210106929
Alpha Bank465857194234986
Phil Long Distance Tel46572011142115
Odakyu Elec Railway46563504261500
Meridian Energy Ltd465616701619391
S F HOLDING CO LTD-A46533454516700
Totvs SA46521443962026
Singapore Airlines463895851423782
Fosun International463674264816708
Yuhan Corp4635737093735
TRENT LTD46335981377808
Beijing Enterprices Water GR4633089713183888
Cosmos Pharmaceutical Corp4628924933000
ANA Holdings INC46257515246300
CITIC SECURITIES CO-A461721041219100
Pan Pacific Intl46144841351500
Clariant46098472250638
Gail India459646192983197
IND & COMM BK OF CHINA-A459612497000140
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI458635778274420
BROOKFIELD RENEWABLE COR-A45813458143634
Kobayashi Pharmaceutical4565385562100
Genting Singapore Plc455303058853263
Gjensidige Forsikring ASA45369535210821
Eurazeo4535091360463
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING45249750867000
Amcor Limited45107350417130
HLB INC45052556170592
Samsung Securities Co Ltd45043946118807
Ruentex Development Co449750012236459
Eurobank Ergasias SA448854384818156
Covivio4482871563713
Pou Chen Corp448087964224000
AMBU A/S-B44804107191863
Charoen Pokphand Foods-Nvdr447064406878902
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A4468695668700
LG Telecom Ltd44686208419070
LIGHTSPEED POS INC-SUB VOTE44660094123788
Kakaku Com Inc44562204175300
TOP GLOVE CORP BHD4449201110137400
China Life Insurance Co Ltd444481514478495
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas44432709902785
Inventec Co Ltd443496045344755
Chang Hwa Commercial Bank443285048157270
INTERGLOBE AVIATION LTD44315699189565
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD442835461296500
Misc BHD442178642983000
BANK OF NINGBO CO LTD -A44168490797720
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL44080239414407
MICROPORT SCIENTIFIC CORP440613871225496
Blackberry LTD43899085552986
MOMOCOM INC4387085484000
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes438001532203730
Kalbe Farma4377717942694500
EVE ENERGY CO LTD-A43741209227989
BERGER PAINTS INDIA LTD43666434482584
OPEN HOUSE CO LTD4360716388400
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A43574395100700
Evraz Group Sa Ord43433841592106
Americanas SA43426979872722
Aurobindo Pharma Ltd43393672533650
Bollore Investissement SA43315047955958
Sino Land Co432381933916030
KANZHUN LTD43174559128038
Klepierre43136894218650
MUTHOOT FINANCE LTD42991897246844
New China Life Insurance Co Ltd429823331744000
BB Seguridade Participacoes429583441287738
Coca Cola Femsa S A42898544932793
Deutsche Lufthansa42885411731796
DAQO NEW ENERGY CORP-ADR42775331115876
YADEA GROUP HOLDINGS LTD427717132364000
Ryohin Keikaku42672753292600
ACC Ltd42626919158137
Ppb Group Berhad425179851173560
Orica Limited42478638459443
United Tractors424033853079100
Gruma B Sa De Cv42171264377799
Hindustan Petroleum Corp421399691189776
Falabella421373661434911
Hyundai Glovis Co4209573833478
MAPLETREE LOGISTICS TRUST420681173390127
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A420132533437516
Reinet Investment SCA ZA41907251262174
CHEWY INC - CLASS A4189347886688
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE418168552273499
Nien Made Enterprise Co Ltd41776885317000
Brasil Food SA417251581283267
Hikari Tsushin Inc4170400428800
Minor International Pcl-Nvdr416357055168199
Siemens India Ltd41630040141334
ORIX JREIT INC415868792883
Ubisoft Entertainment SA41577267100623
Home Product Center Plc-Nvdr4148253710564710
Polish Oil and Gas414134383282074
GF Securities Co Ltd H412491202271111
Industrial Bank Of Korea41194509487713
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV4113194135106
Peoples Insurance Co4105183515191200
Bayerische Motoren Werke AG4105103855258
SK BIOPHARMACEUTICALS CO LTD4094233653616
SAVOLA40926056508864
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR409104851994400
Interconexion Electrica Sa40893166830853
SK IE TECHNOLOGY CO LTD4079434130849
SCG Packaging PCL-NVDR407679522334100
AKER BP ASA40744556134195
Dongyue Group Limited407309682774000
BANDHAN BANK LTD407189481242938
Zhen Ding Technology Holding Ltd404902701260700
DR SULAIMAN AL HABIB MEDICAL40447776100795
Huatai Securities Co LTD-H404455942728700
Japan Post Bank Co Ltd40329147512000
Hankook Tire Co Ltd40209497132670
China Medical System Holding401915482673900
Axiata Group401868105131648
Dongbu Insurance Co4017040491237
Foxconn Technology Co401295721926916
Hitachi Construction Machine40120054151200
Kuala Lumpur Kepong40113589887865
Universal Robina Corp400714471715690
Schibsted ASA - B shares40028263135199
Lion Corp39970538313200
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI399689771967000
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A39922581679360
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A39865618587465
Container Corp of India Ltd39864543519141
CNP Assurances39825629179685
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)39786887231173
CHINA HONGQIAO GROUP LTD396689474335000
ILJIN MATERIALS CO LTD3965576543596
Maxis BHD396117834352700
Mitsubishi Gas Chemical Co39581115256300
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A39570055617509
RHB Bank395587683469298
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE39544606121465
Aluminum Corp Of China Ltd H394722568142000
Toho Co (Film)3938711595200
Dongfeng Motor Group393379744966000
China Minsheng Banking-H3933206311418412
Banco Santander (Brasil) SA39287977764564
Haitong Securities Co Ltd-H392329834923909
Sabesp Cia Saneame39194497621139
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)391089794128867
Concordia Financial Group Ltd389978271134600
Konami Holdings Corp3899765283500
BACHEM HOLDING AG-REG B389757406332
ONENESS BIOTECH CO LTD38959707415000
Raiffeisen Bank International AG38941697149239
Bharat Forge Ltd38921917450396
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H38893474959500
Liberty Broadband A3885816028458
China Taiping Insurance Hold388273053054514
Zillow Group Inc - A3879998173881
GOERTEK INC -A38777675475696
Aboitiz Equity Ventures387295533799510
RLX TECHNOLOGY INC-ADR387199261153226
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc386303411576391
Indus Towers Ltd386212701225627
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A385973491461735
Hyundai Robotics Co Ltd3843570586995
Globe Telecom3830255458765
KAKAO GAMES CORP3825898156492
Cyfrowy Polsat Sa38247730493779
Oji Holdings Co38168799867500
Quebecor Inc - Cl B38143866194207
PHARMARON BEIJING CO LTD-H38127498264900
Cheng Shin Ind381262943295818
QATAR FUEL QSC38085153862269
Dialog Group Bhd380618307191662
Autohome Inc-Adr37981285145270
Azrieli Group3798115444593
Kangwon Land37850364206753
LAND & HOUSES PUB - NVDR3782193715871624
Qatar Electricity and Water Co37798151906801
Kimberly Clark de Mexico S A B377690722908869
Hino Motors37709710480200
Capcom37672148175300
Mirae Asset Daewoo Co37667658541520
Cencosud375577282631759
China State Construction Int374462533524750
GS Engineering and Construction Corp37419595117819
Rockwool373632629454
Unilever Indonesia3735737714062800
Indorama Ventures Pcl Nvdr373139953186001
Tsuruha Holdings Inc3730477039203
Bts Group Holdings Pcl NVDR3723281514397357
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD37033153130900
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A37009959170544
Hartalega Holdings Bhd369896293371200
PETRONET LNG LTD369769241400469
Ryman Healthcare Ltd36958327478178
Zozo Inc36930990133000
Netmarble Corporation3692417840593
Otsuka Corp3688961784300
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A36870106596406
Genting364363193788800
Bancolombia SA36365267472651
Alfa S.A.B DE CV363518085569745
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C3629928199000
Inter Rao Ues CLS3625427768321302
Hanon Systems36079073348340
Venture MFG36061582291700
Taiwan High Speed Rail Corp360037933757000
Telefonica Deutscland Holding AG359066931449400
Hitachi Metals35826012211400
RMI Holdings357510591401937
Orion Corp NE NPV3559276342916
Magnit GDR35448456251330
Hakuhodo Dy Holdings Inc35335614229400
Qatar Gas Transport352029594317972
Hotel Shilla Co Ltd3516246560448
China Railway Group Ltd-H351555017559000
City Developments Ltd35071814768200
Harmony Gold Mining Co350443881052335
BENEFIT ONE INC3493808389800
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A34909131187596
Rinnai Corp3489511940200
Itochu Techno-Science Corp34793914113000
Ultrapar Participacoes SA Com Npv347092231419609
USS Co Ltd34660486236500
MOUWASAT MEDICAL SERVICES CO3463209388976
Spar Group Za34619928370212
TONGCHENG-ELONG TRAVEL HOLDINGS LTD346090691910400
SUNGROW POWER SUPPLY CO LT-A34527141159176
BANK AL-JAZIRA34407871735451
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A343862051012803
Sohgo Security Services3421811391700
Lundbergs B3413674170618
Beijing Enterprises Hldgs340312571035000
Genting Malaysia339617575617700
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A33936630331200
IOI Corp339001554340800
OAK STREET HEALTH INC33815069119721
TONGWEI CO LTD-A33785298503666
Hyundai Motor Co Pref3378323944643
SEEGENE INC3372820565564
Oracle Corp Japan3369036839500
Aéroports de Paris3351265331176
ZTE Corp-H333429251343400
Qantas Airways333292621058365
VTB Bank (JSC) RUB333085095814405258
Cmpc Empresas333025512123737
Schibsted ASA3326766797334
Metropolitan Bank & Trust332213693488392
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A331607967936600
BANCO INTER SA-UNITS32968051640780
B2GOLD CORP32917186959520
F&F CO LTD / NEW329062824837
LG Chem Pref3286688613312
TIM SA328643411577606
Jollibee Foods Corp32853048813700
Swire Properties Ltd328114681506418
China Galaxy Securities Co H328052756341971
Bosideng Intl Hldgs Ltd327009035696000
Turkcell Iletisim Hizmet AS326707172423029
CRRC Corp Ltd325955938266000
Colruyt SA3246281485212
Kose Corp3244901930300
FLAT GLASS GROUP CO LTD-H32445225751000
Hypera SA32441484694439
DIDI GLOBAL INC32421039565056
Santen Pharmaceutical32417942288765
McDonalds Holdings Co Japan3238934679200
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD3227360187760
WEIMOB INC322454603403000
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC321623901376413
YES BANK LTD3208791820134110
Turkiye Garanti Bankasi320411304461613
Welcia Holdings Co Ltd31875048102200
UPSTART HOLDINGS INC3185144425025
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-H31832906232600
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A31764642804000
Korea Aerospace Industries31752694140814
ADEVINTA ASA-B31747074270835
BARITO PACIFIC TBK PT3170507256456800
PING AN HEALTHCARE AND TECHN31602929909800
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H31566053953300
I-MAB-SPONSORED ADR3155484171158
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A3150712860000
BIOCON LTD31410574727253
SARANA MENARA NUSANTARA PT3138409044408800
Turk Sise VE Cam Fabrikalari313486743058838
Bangkok Expressway And Metro Plc3131493113604820
Tiger Brands31297580313239
INDIAN RAILWAY CATERING & TO31287919308714
China Molybdenum Co Ltd-H312144996408000
ALTEOGEN INC3114896047998
Braskem SA Pref A31121926352139
MRF LTD311166653569
Kumba Iron Ore31102579121830
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A31044796435500
Proximus SA31037398178841
KOC Holding AS310085111420578
Haitian International Holdings308765901283000
360 DIGITECH INC30786574165863
ADVANCED PETROCHEMICALS CO30581244186485
QINGDAO HAIER CO LTD-A30512500722900
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD305110745992505
Kansai Paint Co30487174146700
CHINA STATE CONSTRUCTION -A304766234332300
Huabao Intl Hldg304726881740000
Jiangxi Copper304685132105000
INDRAPRASTHA GAS LTD30459831514790
Buenaventura Minas ADR30389241467030
Weibo Corp Adr30367853114760
SAUDI IND INVESTMENT GROUP30288148385259
China Resources Cement302164644364000
MING YUAN CLOUD GROUP HOLDIN300778911232000
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A300763932093300
Nine Dragons Paper Holdings300365443029000
China Jinmao Holdings Group Limited2999259910642000
ASMEDIA TECHNOLOGY INC2989641549000
Swire Pacific A29886445597185
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A297721451154861
INMODE LTD2971051551473
CHINA VANKE CO LTD -A295951291052280
Fuchs Petrolub Se -Pref2958372673415
CANSINO BIOLOGICS INC-H29522090158200
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD29498660101744
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H294685351461922
BEIJING-SHANGHAI HIGH SPE-A294169624441900
Hulic Co Ltd29408933329731
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST293381752188700
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR29332665757488
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD293259442947000
Wendel Investissem2932349428844
Banco De Credito Inversion29238128101181
Tal Education Group Adr29220838759727
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C29218817575310
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A291771574033500
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A29149695170699
Fischer (Georg)-Reg291245722175
Tower Bersama Infrastructure2907079614719400
Public Power29041032304675
Keio Electric Railway2896111470000
Monotaro Co Ltd28941382164000
BALLARD POWER SYSTEMS INC28808076252758
OZON HOLDINGS PLC - ADR2876945897216
Doosan Bobcat Inc2874163493885
CELLTRION PHARM INC2870814429926
Thai Union Group PCL287050925353700
Sime Darby Plantation BHD285269003724597
HYGEIA HEALTHCARE HOLDINGS C28489771442600
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A284525961383599
HOMESERVE PLC28415784276761
SP Ausnet283779821717129
Polska Grupa Energe-Pda-Allt283575261657366
Moneta Money Bank As28247069746530
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-B28199088657371
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR281845281351700
C Uyemura Co Ltd2813588168400
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A28117956143600
Tupras Turkiye Petrol Rafine28024977234748
AALBERTS INDUSTRIES NV2797097750827
Inds Penoles27898782273031
SAIC MOTOR CORP LTD-A27896812921145
Far East Horizon Limited278732913646853
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A278702062625285
AECC AVIATION POWER CO-A27671102298540
Adeka Corp27652199131200
GS Holdings Corp2762290488572
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR276044591788400
NUVEI CORP-SUBORDINATE VTG2750407060993
JA SOLAR TECHNOLOGY CO LTD-A27499592201900
KOBE BUSSAN CO LTD2748807585200
Hanmi Pharrm Co Ltd2741140212993
Hoshizaki Corp2735989939300
Crown Ltd27249729372607
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A271841204213241
Teva Pharmaceutical Ltd27030291356218
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A268006624468790
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A267704006037500
NH Investment and Securities Co Ltd26767144263292
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd267293063534724
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD266795491769500
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD26652205141985
Jumbo SA26611234210234
BOC AVIATION LTD26547668403700
True Corp Plc-Nvdr2653459421118095
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L264904782054000
SRISAWAD CORP PCL-NVDR264867281577600
Barwa Real Estate264114703320604
Semen Gresik263273375508100
Promotora y Operadoa De Inf26289893405360
Air Water Inc26267794181600
Akbank261966515507187
Thai Oil Pcl Nvdr261465971931103
LEGEND BIOTECH CORP-ADR2610422568417
Travelsky Technology261015731682000
Ooredoo QSC258954821523149
ROBINHOOD MARKETS INC - A25813641157241
Grupo De Inv Suramericana25792318453195
Telekom Malaysia257526612280014
COSMO ENERGY HOLDINGS CO LTD25692645138000
MAIL USD GROUP-GDR25584097220686
Malaysia Airports Hldgs255703402096178
HOPSON DEVELOPMENT HOLDINGS253109281370820
51JOB INC-ADR2515002557692
Nomura Real Estate Holdings25067085122400
AKESO INC24940424560000
Dassault Aviation Sa2476888327000
JINXIN FERTILITY GROUP LTD247176722314000
MABANEE CO SAKC247036721023048
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B24519017184393
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN244987701640000
GF SECURITIES CO LTD-A24490938677400
African Rainbow Minerals Ltd24465719193520
Swatch Group N2445575847677
Engie Brasil SA24352359391765
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B2432033856245
INPOST SA24265282250405
Jtekt Corp24177247283200
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC24166369948820
Krung Thai Bank Public Co Ltd240976146845276
PEPKOR HOLDINGS LTD239713301951492
Indocement Tunggal Prakarsa239144013239300
China Cinda Asset Manageme-H2390560415978111
China Oilfield Sevcices Ltd238658533053040
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME238444095340000
DOUZONE BIZON CO LTD2383592641193
United Overseas Land Ltd23817636509836
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A23786338418118
Sime Darby237453285109744
AC ENERGY CORP2363923912134300
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L236032162784000
Commercial Intl Bank-GDR Reg23507257815542
CRRC CORP LTD-A234791632682000
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK233953774846700
SEAZEN GROUP LTD233859384090000
ENERGISA SA-UNITS23371550321779
Shanghai Pharmaceuticals232998811475000
STX Pan Ocean23224060548423
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO23060627768685
AIR CANADA23007497162056
MERITZ SECURITIES CO LTD22914301585496
Electrecity General Pcl Nvdr22906772482000
Chiba Bank22771710416000
China Overseas Property Holdings Ltd227544832525000
HANGZHOU FIRST APPLIED MAT-A22749077119476
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV22734008943644
CSC FINANCIAL CO LTD-A22666756524999
SK CHEMICALS CO LTD/NEW2262695720001
Sumitomo Bakelite2261863049700
Petronas Dagangan22605663540500
Hello Group Inc-Spon Adr22522228275294
JDE PEET S BV2251907086200
PTT OIL & RETAIL BUS-FOREIGN223994043035500
SK Telecom Co Ltd2234768249806
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk222795474035300
Yuexiu Property Co Ltd222370092750800
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-A222077562931800
ZTE CORP-A22185924473208
Shimizu Corp22181413385600
Brilliance China Automotive221485442616000
Mercury NZ Ltd22112948592037
Aneka Tambang2210871915300500
Cheil Worldwide Inc22009853125192
JIUMAOJIU INTERNATIONAL HOLD217903961400000
NISSO CORP21623768317500
Ford Otomotiv Sanayi AS21605861124661
HAITONG SECURITIES CO LTD-A215895611243167
NATIONAL PETROCHEMICAL CO21443125217136
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A21409725277900
GUANGZHOU TINCI MATERIALS -A21398861120758
IFLYTEK CO LTD - A21388788279796
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd21324530197800
IQIYI INC-ADR21251865513848
CIFI EVER SUNSHINE SERVICES212404171398000
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A21202506352199
Orange Polska SA211870641202551
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A21179595829790
AZBIL Corp2114225051200
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A21085644204000
Manila Electric Co21021078380670
China Huarong Asset Managem2092490417688000
M Bank2089412622612
Greentown China Holdings208468261513000
Atlas Copco Ltd -Class I2079808068670
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE20786723107879
Japan Air Lines Co20708463121454
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A20627621832261
SHENZHEN INTL HOLDINGS206030392274551
CHINA SUNTIEN GREEN ENERGY-H206001702907000
RABIGH REFINING AND PETROCHE20574465385344
BECLE SAB DE CV20516443931929
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR2043416116768900
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A2040882466500
FUTU HOLDINGS LTD-ADR2037316860289
OSOTSPA PCL-NVDR203612362244500
CJ ENM Co Ltd2036015118985
China Coal Energy Co-H203253553491000
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2026641976398
CHINA MINSHENG BANKING-A202660933665872
AMMB Holdings202305762994700
ALPARGATAS SA - PREF20186838330861
CHINA YOUZAN LTD2015094425932000
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A2009359483160
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A20088631622978
WEICHAI POWER CO LTD-A20031035748929
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A19984407810025
SUNAC SERVICES HOLDINGS LTD199606892020000
Zhejiang Expressway Co-H199383752506000
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1990751431900
Toyota Boshoku19846439108500
GREEN CROSS CORP1980917011292
TELESITES SAB DE CV197116512349199
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A196767074157814
HUATAI SECURITIES CO LTD-A19599588793513
Enel Chile1958682155551195
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A19502835159257
SHENZHEN TRANSSION HOLDING-A1947547889027
Nisshin Flour Mill19415137141955
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A193216831718800
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR192965001218100
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A19274390147900
PTT OIL & RETAIL BUSINE-NVDR192328092758200
Aselsan Elektronik Sanayi192303691215472
EMAAR ECONOMIC CITY19225917664360
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS1913757069197
VIA VAREJO SA191261292443964
Hk Electric Investments190975602141248
Beijing Capital Intl Airpo-H190862443562000
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr19059272227923
NINGXIA BAOFENG ENERGY GRO-A18986744741400
Grupo Carso Sa De Cv18974835754963
Koei Tecmo Holdings Co Ltd1897465449840
Alibaba Pictures Group Ltd1892718820922179
NCC B18910390120756
UNI President China Holdings Ltd189072862221000
Lg Houshold And Heal Th-Pref188438884002
CHINA UNITED NETWORK-A188077523350400
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A1876773443392
Jiangsu Express Co Ltd-H187490192094000
China Everbright Bank Co L-H187116695888130
VALMONT INDUSTRIES186924898463
A-LIVING SERVICES CO LTD-U186028031029500
Kandenko Co18581196270300
Sany Heavy Equipment Intl185439422042000
Air China Ltd H183363383058000
TRANSCOSMOS INC1831663273200
GREAT WALL MOTOR CO LTD-A18297248241600
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A18289977357493
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD18252535204100
ABB Ltd SEK1822218753642
Cervezas18187882250939
Amorepacific Group1805707851132
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A18012015522000
CHINA RAILWAY GROUP LTD-A179866052220400
3Sbio Inc179719132305900
MAXSCEND MICROELECTRONICS -A1795814536960
Metro Pacific Investments Co1795711025562200
QL RESOURCES BHD179567391787250
GT Capital Holdings Inc17904140174407
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR179033843148300
Wesports Holdings178870472142800
China Communications Servi-H178534184160400
Sharp Corp17816623174400
CHINA WATER AFFAIRS GROUP177948951782000
Shimamura Co Ltd1777194022700
Hap Seng Consilidated177608881109600
SAUDI CEMENT17736942130870
CHINA CSSC HOLDINGS LTD-A17732395498100
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A177227732398199
CJ Logistics1769464917537
CJ Corporation1767908527178
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A17608328188500
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A17550729271300
S1 Corp Korea1753964230554
Gudang Garam17494923890800
Taisho Pharmaceutical Holding1743586439700
CARABAO GROUP PCL-NVDR17385544546400
SINOTRUK HONG KONG LTD173100741194000
PETROCHINA CO LTD-A172894662462700
DALI FOODS GROUP CO LTD172224273613000
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1721474244698
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A17214589262699
SHANDONG GOLD MINING CO LT-H172012721171500
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A17096731711000
SUZHOU MAXWELL TECHNOLOGIE-A1709221216400
FREAKOUT HOLDINGS INC17080239137700
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L170368702424000
IMEIK TECHNOLOGY DEVELOPME-A1702550320000
SHIN POONG PHARMACEUTICAL CO1695362364947
CORE & MAIN INC-CLASS A1694735769641
CHINA NATL NUCL A (HK-C)168928091587000
HANGZHOU SILAN MICROELECTR-A16883775199300
SINOMA SCIENCE&TECHNOLOGY -A16882349315100
THK Co Ltd1680023976700
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A16798033676198
Ishikawajima-Harima Heavy Ind1660479192100
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A16497809495040
GUANGDONG HAID GROUP CO-A16469608170099
Berli Jucker Public Co-Nvdr163398541814750
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A16240496414796
PHARMARON BEIJING CO LTD-A1614466771900
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1613883566441
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A160473331574855
NORMA GROUP SE1602816547784
Gome Electrical Appliances1599519120584013
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A15981925219900
Shanghai Lujia B SS USD159594221940024
Andritz AG1587294934364
BANK OF BEIJING CO LTD -A158576362513115
KWG Group Holding Ltd157865262452500
Bonava Ab-B Shares15778125212500
BEIJING WANTAI BIOLOGICAL-A1576564045180
Sega Sammy Holdings Inc15694282104700
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A15689872206320
Stantec Inc1567215631479
HENGTEN NETWORKS GROUP LTD156471474960000
UNITED INC1563508799600
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A15590775240950
Lee & Man Paper155682802380000
BEIJING KINGSOFT OFFICE SO-A1552629342931
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR155093721624783
Lotte Shopping Co1549031922821
MEGACABLE HOLDINGS-CPO15482713542049
Weir Group Plc1547897175893
BGF Retail Co Ltd/New1545278913170
BANK OF JIANGSU CO LTD-A154351371834618
SJW GROUP1542930024050
Sun Art Retail Group Ltd154260424263000
BANK OF NANJING CO LTD -A153872801187200
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A15359385187600
Japan Steel Works Ltd1534887350700
JSB CO LTD1531318963000
Maxell Holdings Ltd15311120131000
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD15227435280200
Shimao Property151916922278000
SD BIOSENSOR INC1516230634984
BANK OF CHINA LTD-A150682513476321
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN150327361574850
B GRIMM POWER PCL-NVDR149464511371300
China Southern Airlines Co H149116672895734
Pola Orbis Holdings Inc1482948391500
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A14805354124347
Shizuoka Bank14800614220406
GINLONG TECHNOLOGIES CO LT-A1479666839800
Star Micronics14726408111500
Changsha Zoomlion Heavy In-H146999122437400
VENUS MEDTECH HANGZHOU INC-H14654325430500
Eizo Corp1460165343800
Hong Leong Financial Grp14599662399650
CHONGQING BREWERY CO-A1459588765500
Nippon Suisan Kaisha Ltd14585095340100
SPX Corp1455464027719
TCL CORP-A145311861595144
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A144940751783000
FLAT GLASS GROUP CO LTD-A14438382201100
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A1440480367600
China Merchants Shekou Ind A14372048806451
Sanyo Denki Co Ltd1436916830100
ADVANCED MICRO-FABRICATION-A1424245768736
ORIENT SECURITIES CO LTD-A14209396611900
Marui Co1414963680800
SG MICRO CORP-A1414638130450
Outsourcing Inc14134265107600
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A14097516157606
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A14074044326300
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD1403667221700
CHINA JUSHI CO LTD -A14014225552753
Ebara Corp1394700426600
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A13930688801499
Ushio Inc1388344986900
SK SQUARE CO LTD1388056832197
CHINA ZHENHUA GROUP SCIENC-A1376109784200
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS13733517606000
Kinnevik Investment AB B Redemption 200827137052821971983
AGORA INC-ADR1366744594330
DADA NEXUS LTD-ADR13664954108240
JIUGUI LIQUOR CO LTD-A1365146341600
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A13589372157040
21VIANET GROUP INC-ADR13533708176142
CHENGXIN LITHIUM GROUP CO-A13500195158800
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A1349965272236
MMG Limited134764585052000
ZHEJIANG NHU CO LTD-A13468634341398
Nisshinbo Industries Inc13422187188700
ECOVACS ROBOTICS CO LTD-A1341375460800
Denka Co Ltd1334852845100
SICHUAN ROAD&BRIDGE CO LT-A13344691779900
Kitagawa Iron Works Co Ltd13336561109700
Nichirei Corp1333462861100
OKAMOTO INDUSTRIES INC1330437040100
SRI TRANG GLOVES THAILA-NVDR132831711662800
Millicom Intl Cellular1323397554171
Aeon Mall Co Ltd13229779101700
PTT PCL/FOREIGN132113831301000
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A131787481510298
CHINA LIFE INSURANCE CO-A13153906307500
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F131297852117300
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A13125295111353
Turkiye Is Bankasi C131049312544489
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A13071601122900
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A130598542356300
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1305601766586
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A129813082244300
HOSHINE SILICON INDUSTRY C-A1294187263700
GUANGDONG KINLONG HARDWARE-A1293656152300
JIANGSU KING S LUCK BREWER-A12800890154500
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A12754070106940
Nippon Chemi Con Corp1272428088700
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A12717235729298
JIANGSU EASTERN SHENGHONG -A12652798367140
Century Tokyo Leasing Corp1263150128000
MONDE NISSIN CORP125952284347900
POWERLONG REAL ESTATE HOLDIN125945662623000
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A1256847886900
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A1255706899251
YONGXING SPECIAL MATERIALS-A1255659269000
Tokyo Seimitsu1251645231400
Guangzhou R&F Properties - H124869872982400
CHINA BOHAI BANK CO LTD-H124632535373000
ZHEJIANG YONGTAI TECH-A12431533156400
YIHAI KERRY ARAWANA HOLDIN-A12430095138000
XIAMEN FARATRONIC CO LTD-A1235578238900
KINGSOFT CLOUD HOLDINGS-ADR1234219394445
Tachibana Eletech Co Ltd1232807896600
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1232657841700
SUZHOU TA&A ULTRA CLEAN TE-A1231438496600
Sumida Corp12220794122000
Abc-Mart Inc1218021729900
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A12178295711142
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1212282778259
VITASOY INTL HOLDINGS LTD12122271650000
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A120798361353500
Nitta Corp1206189051600
NMC HEALTH PLC12047351106409
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A12013453613000
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A12006083322200
CHINDATA GROUP HOLDINGS-ADR11999745220991
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A11969117173080
Meidensha Corp1188347755400
BEIJING NEW BUILDING MATER-A11847558264568
TOC CO LTD11721788223900
Nabtesco Corp1166389044900
Alps Electric Co11640952134600
Agile Property Holdings Ltd115420212398000
VIDLER WATER RESOURCES INC11507336100358
AVICOPTER PLC-A11502037109400
ADVANCED DRAINAGE SYSTEMS IN114228449641
INGENIC SEMICONDUCTOR CO -A1141680859200
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A1138207638100
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A11377204791847
Seazen Holdings11350522270098
OPPEIN HOME GROUP INC-A1133880660084
PIOLAX INC1128749179300
Toshiba Machine Co Ltd1118503736000
FAURECIA IT1107671627356
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A11072240197992
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A11023229414786
TONGKUN GROUP CO LTD-A11016879361400
Sankyo Co1100299644900
KUANG-CHI TECHNOLOGIES CO-A10993199337200
Pilot Corp1097717731900
Miura Co Ltd1096942034000
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A1093521637800
SHENZHEN CAPCHEM TECHNOLOG-A1091898965500
SHANGHAI BAIRUN INVESTMENT-A10913022121100
SKSHU PAINT CO LTD-A1088719263140
WUXI SHANGJI AUTOMATION CO-A1086620039100
SAILUN GROUP CO LTD-A10826156531600
ZHEJIANG SATELLITE PETROCH-A10806415196180
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A10770847670700
Tetra Tech Inc106951166937
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO1066389726267
HUAXIA BANK CO LTD-A106583581336855
Next Co Ltd10656274527300
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1065564560300
STARPOWER SEMICONDUCTOR LT-A1061663718400
Taiyo Holdings Co Ltd1061377140000
FU JIAN ANJOY FOODS CO LTD-A1056226438800
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A10557631211649
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A10555783118500
YANTAI JEREH OILFIELD-A10487866181500
ANGEL YEAST CO LTD-A10483906123796
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A10375191222170
OVCTEK CHINA INC-A10345030116060
ZHONGTAI SECURITIES CO LTD-A10330970684500
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A10299373380828
Tsukishima Kikai Co Ltd10282357109800
HUADONG MEDICINE CO LTD-A10275323199180
Dainippon Screen1026703310700
Tokai Carbon Co Ltd10242448103400
Saizeriya Co Ltd1018631641500
ARCADIS NV1018151424447
Daiseki Co Ltd1016185024800
APELOA PHARMACEUTICAL CO-A10157830201000
Nippon Valqua Industries Ltd1014445849400
PROYA COSMETICS CO LTD-A1008386734799
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A100795481493153
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD1003395285500
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A10033475314900
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A10014106282422
GEM CO LTD-A9984116651700
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A9883228175084
Nippon Shokubai Co986961323100
Nippon Soda Co Ltd986189637000
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A9837331875100
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A9800532454891
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A975979767600
YTO EXPRESS GROUP CO LTD-A9744221403800
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A969903250700
JUEWEI FOOD CO LTD-A9690325103000
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A9622586477499
Trusco Nakayama Corp960430943500
Ulvac Inc947840016500
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A943381679091
FIVERR INTERNATIONAL LTD93822419168
Telefonica SA bonus issue 21120193748816223943
MIZUNO CORP931993351900
NINESTAR CORP-A9263579138100
CHONGQING RURAL COMMERCIAL-A92580751700900
Ariake Japan Co Ltd924527917500
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN9185239237200
Dainichiseika Color Chemicals Mfg915492650600
Adastria Co Ltd915378165000
Fujibo Holdings Inc913297528100
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A9054812650145
CALIFORNIA WATER SERVICE GRP904462714164
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A900599657820
JASTEC CO LTD8990230106800
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A8953473163300
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A89358901022397
TAYCA CORP890999884200
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A8908417520200
Tokyo Tatemono Co Ltd890504166900
NATIONAL SILICON INDUSTRY -A8904810231213
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD883584533200
CP ALL PCL-FOREIGN8829327550300
AI HOLDINGS CORP882172255300
BY-HEALTH CO LTD-A8815135241353
HUIZHOU DESAY SV AUTOMOTIV-A879143843561
ACAST AB8776000400000
SHANGHAI JINJIANG INTERNAT-A8768508113900
TORO CO87645669749
ZHUZHOU KIBING GROUP CO LT-A8727608342700
Kinder Morgan Management LLC86764119156
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A86580691109700
CHINA ZHESHANG BANK CO LTD-A86484911743700
BEIJING ROBOROCK TECHNOLOG-A86138977450
MITSUBISHI RESEARCH INSTITUT858617527600
VA TECH WABAG LTD8585763218889
CIA SANEAMENTO BASICO DE-ADR8564928135008
Sumitomo Heavy Ind852626340500
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A8488175235424
CHINA INTERNATIONAL CAPITAL-A8482857113500
Altice USA Inc- A847950661080
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A8469156257200
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A8463185268128
TBS Holdings Inc845126761900
Kanto Denka Kogyo Co Ltd8418709100200
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A83925781093600
Kureha Corporation838400412500
San-A Co Ltd838125924300
Yamada Holdings Co Ltd8371831276900
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A836297544883
DKS CO LTD834939433000
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A8345258791394
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A8336452969578
SHENZHEN SC NEW ENERGY TEC-A832210345000
LACTO JAPAN CO LTD830950942300
MONTAGE TECHNOLOGY CO LTD-A830684672153
HUAFON CHEMICAL CO LTD -A8235437535570
NAVINFO CO LTD-A8208609379500
Foster Electric Co Ltd8202885139700
AIR CHINA LTD-A8194180685593
Ohmoto Gumi Co Ltd815621417200
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A81539441207900
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A8141305524600
FAW CAR COMPANY LIMITED-A8125722546100
AVARY HOLDING SHENZHEN CO -A8103044139100
Kura Corp808436827800
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A8068433413500
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A805548873998
GRANITE CONSTRUCTION INC804131323519
JASON FURNITURE HANGZHOU C-A802614680680
ENN NATURAL GAS CO LTD-A8010336305500
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A7980960197670
JIANGXI COPPER CO LTD-A7976206241500
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A7954842106760
JCET GROUP CO LTD-A7951973176400
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A7939768724620
LOMON BILLIONS GROUP CO -A7934922192200
Denki Kogyo792598138300
NIHON PARKERIZING CO LTD792374586300
JOINN LABORATORIES CHINA C-A790149746144
YOUNGOR GROUP CO-A7885449828149
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A7875785624780
MING YANG SMART ENERGY GRO-A7875423195400
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7858031946799
HANG ZHOU GREAT STAR INDUS-A7844871171430
BAIDU INC-CLASS A780831048400
ZHEJIANG HANGKE TECHNOLOGY-A777200346228
Sintokogio Ltd7672825134500
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L75622932304000
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A750169465345
SDIC CAPITAL CO LTD-A7463043636530
Benesse Corporation739444939700
ASAHI KOGYOSHA CO LTD739224528500
ZHEJIANG WEIXING NEW BUILD-A7389999247500
FAWRY FOR BANKING & PAYMENT73889591089080
Sundrug Co Ltd737617330100
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A7373665441949
ZHEJIANG JIUZHOU PHARMACEU-A734468090700
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A7326595179880
Toyo Construction Co Ltd7307080157800
JIANGSU YOKE TECHNOLOGY-A730115462310
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A7277877115600
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A7271496368100
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A7265453685300
Rengo Co LTD7180502106300
PERFECT WORLD CO LTD-A7162599230662
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A7133032140200
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A7132613904300
Shinagawa Refractories Co Ltd712455324300
CAITONG SECURITIES CO LTD-A7111376444398
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A7101528185900
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A7054552129912
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A7050482474290
SHIMAO SERVICES HOLDINGS LTD70497521160000
Izumi Co Ltd704220526700
SHENGHE RESOURCES HOLDINGS-A7034756238900
NS Solutions Corp702768524400
BGI GENOMICS CO LTD-A702663554900
Makino Milling Machine Co Ltd702466121800
Sinfonia Technology698937566500
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A6968980226500
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A6922326428399
Takashimaya Co691925683300
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A6896228653100
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A6859311385200
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A6845435413104
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A6844116760800
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A68437591018100
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A683616595234
ADDSINO CO LTD -A6833852276200
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A679639960200
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A677458175798
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A6768362363000
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A6747793918392
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A6739444286020
YANTAI EDDIE PRECISION MAC-A6706245149520
CHINA BAOAN GROUP-A6704799288200
BANK OF CHENGDU CO LTD-A6684755401000
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A667663844200
XIAMEN TUNGSTEN CO LTD-A6672273199700
LINDSAY CORP66509654967
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv6639903316800
EF-ON INC6634259133200
GUOLIAN SECURITIES CO LTD-A6575414323100
YINTAI GOLD CO LTD-A6569832518840
Fuji Television655695571600
GD POWER DEVELOPMENT CO -A65389361549200
YUNDA HOLDING CO LTD-A6527211227370
ZHEJIANG CHINA COMMODITIES-A6517357982000
RAYTRON TECHNOLOGY CO LTD-A650029661835
KINGFA SCI.& TECH CO LTD-A6487524342200
Haseko Corp648742556900
Kyoritsu Maintenance Co Ltd646891020200
GEMDALE CORP-A6423161427998
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A6417605112500
EASTERN TOBACCO64023511031037
BEIJING EASPRING MATERIAL-A638598547300
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A6347187109600
Sho-Bond Holdings Co Ltd634343915100
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A6313500371757
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A6303729518180
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A630287577400
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A6275690148234
ANHUI YINGJIA DISTILLERY C-A626409760100
NEC System Integration Construction Ltd625942044000
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A6237783254300
BEIJING UNITED INFORMATION-A622243837745
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6197887126410
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A6170383198800
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A6167423430100
YUNNAN ALUMINIUM CO LTD-A6129352373090
Sra Holdings Inc610789926600
OPTORUN CO LTD609770731500
YOKOWO CO LTD608261426900
CHONGQING FULING ZHACAI-A6078889117900
Nokia (AB) Oy SEK6060400109000
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-A6053566860524
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A6053085284900
SHANGHAI LINGANG HOLDINGS-A6039372285400
SUNING.COM CO LTD-A60242481051852
Hosiden601285262200
Glory Ltd597160733900
Hodogaya Chemical Co Ltd595485113200
JBCC HOLDINGS INC590157540400
Hi-Lex Corp590042951500
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR5899483732297
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF589613320700
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A5865556110800
ITFOR INC584498991600
Morinaga Co Ltd581259119200
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A5797255254000
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A5790683559700
HUBEI XINGFA CHEMICALS GRP-A578612496800
Taikisha Ltd577575322900
Furukawa Sky Alumi577540329400
Nippon Carbide575094554800
LUXI CHEMICAL GROUP CO LT-A5732882250400
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A57040051042500
HESTEEL CO LTD-A57025201644500
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A5701696200600
NANJING SECURITIES CO LTD-A5665759395900
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A5654028269726
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A56445061015795
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5642258523770
AVIC CAPITAL CO LTD -A56410071009999
Alps Logistics Co Ltd561676966100
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A5576890608400
HUAXIN CEMENT CO LTD-A5568780204300
TAKARA BIO INC556530826100
Mebuki Financial Group Inc.5531700294600
FUSO CHEMICAL CO LTD551812714300
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A5501875216400
PICC HOLDING CO-A5494917814000
CHINA NATIONAL MEDICINES-A5469022127300
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG537364590200
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A535348799973
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A5350657252684
Hogy Medical Co Ltd534440020700
DA AN GENE CO LTD SUN YAT-A5330568188960
Fudo Tetra Corp531592438800
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A5302554145407
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A5295208876700
C&S PAPER CO LTD-A5284818220300
DONGXING SECURITIES CO LT-A5274524315597
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A5268149187030
BEIJING SHIJI INFORMATION -A5251575128800
Shibaura Mechatronics Corp52511917500
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A5230503196500
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR5229474319200
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN5218669579600
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A5189915901700
Yurtec Corp517986297900
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A51304899400
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A51274761077000
Ito En Ltd512110510500
Kanamoto Co Ltd507398727300
Dena Co Ltd507109136400
Xebio Holdings Co Ltd504591770000
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5037972242640
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A502906591700
Neturen Co Ltd5008936107800
Toyoda Gosei Co Ltd499131325700
Ryoshoku Ltd497952922400
KH NEOCHEM CO LTD496476220000
BEIJING YUANLIU HONGYUAN E-A495640419500
Yokogawa Bridge Holdings495513528700
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A4951998376700
Daihen Corp491531413300
DHC SOFTWARE CO LTD -A4891569451700
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A4889930813428
Seino Holdings Co Ltd488252650800
Info Services Intl487704416500
YAMABIKO CORP487117246700
DASHENLIN PHARMACEUTICAL G-A479586192760
CANSINO BIOLOGICS INC-A478497111272
BOC INTERNATIONAL CHINA CO-A4754924234300
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP474516721000
BBMG CORPORATION-A47420461204600
Mitsui Mining and Smelting472428219500
Modern Times Group B471614356245
WESTONE INFORMATION INDUST-A469915863600
Honeys Co465160057600
KYNDRYL HOLDINGS INC-W/I461155927830
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A4604319220998
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH458757647199
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A4577142148900
JUROKU FINANCIAL GROUP INC NPV455034826700
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A4525009418400
Nok Corp452423545600
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4515063390298
SAAB B450024020400
RIYUE HEAVY INDUSTRY CO LT-A449600687200
Comsys Holdings Corp437996321100
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A4365077685600
Nissin Electric Co Ltd435662734700
AIPHONE CO LTD435451026000
ZHEFU HOLDING GROUP CO LTD-A4348961437164
TIANMA MICROELECTRONICS-A4342678233797
Siam Cement Fgn434252742312
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A4332210409176
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A4331115118399
Nichiha Corp432340117700
Toyobo Co429437642600
Inabata Co Ltd423542032400
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A4231576263500
Sulzer AG41616814820
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A4146122161899
Shikoku Chemicals Corp412695936400
Tatneft ADR409232412355
CMK CORP408253878100
Kumagai Gumi Co Ltd399326017200
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR3959069247800
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A393122151426
Deutsche Wohnen Ag BR39087729914
Sato Holdings Corp388763222000
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3876204614300
Anritsu Corp386601427100
Ptt Exploration & Prod Foreign3857304119200
O-FILM TECH CO LTD-A3825204299400
Nomura Co Ltd382083847500
China Evergrande Group37805712037290
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONI-A377695471500
JCR PHARMACEUTICALS CO LTD375332920600
Sankyu37426679800
Rohto Pharmaceutical Co Ltd373252313500
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A3691289285740
ZHEJIANG JUHUA CO-A3649085200600
ANHUI HONGLU STEEL CONSTRU-A358196146400
Itoham Yonekyu Holdings Inc357004668400
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3544610135700
CHIFENG JILONG GOLD MINING-A3534121156500
Acom Co3465897125900
Senko Co Ltd345552246500
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A3395245559500
GUANGZHOU YUEXIU FINANCIAL-A3201516248100
Ihara Chemical Industry Co319484841100
LAKALA PAYMENT CO LTD-A316576379500
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A3135649315200
TONGLING NONFERROUS METALS-A3133420617600
NORDEA BANK ABP Finland306934928875
Showa Denko K K304807815000
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A300309052500
SHENZHEN MTC CO LTD -A2983051427500
Tsubakimoto Chain294066712000
Doutor Nichires Holdings Co292427723000
COSTAIN GROUP PLC2898290505735
LEYARD OPTOELECTRONIC CO L-A2894485194900
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A2824812164000
SINOTRANS LIMITED-A2823567433800
NGK Spark Plug Co278979117700
TOYO TANSO CO LTD277199210400
CHACHA FOOD CO LTD-A277162133100
Fujikura Kasei Co Ltd276881069600
Topcon269758520400
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A2692718138100
Maruwa Co Ltd26833592200
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A2611047157300
AECC AERO-ENGINE CONTROL-A258672762100
HgCapital Trust Plc253363850000
XIAMEN INTRETECH INC-A253271353040
Yamazen Corp248419529400
Nagase and Co247987516500
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A247469563000
Tohoku Elec Power247216537800
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A247015076200
TOLY BREAD CO LTD-A246281454910
Yamazaki Baking Co245290319500
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2408938116900
YUAN LONGPING HIGH-TECH AG-A239978671400
TSI Holdings Co235253484000
Fujikura234943151000
INTCO MEDICAL TECHNOLOGY C-A234729028350
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2324651153016
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI2322523151800
Seiko Holdings Corporation231495612700
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A2303548189800
Kitz Corp229897939100
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD227526212200
Mixi Inc226230914000
Taiheiyo Cement225801212000
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A2237262209900
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2220370113958
ASCENTECH KK220995628000
HUAGONG TECH CO LTD-A218960354500
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2133787368000
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A209350942960
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2080444151700
XIAMEN C & D INC-A2068512166725
HUMANWELL HEALTHCARE GROUP-A205895671900
WORLD CO LTD203921322000
China Huishan Dairy Holdings20330544173640
Towa Phatmaceutical20107299000
FF Group SA199455140608
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A198992074400
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN1953335759300
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A1928663235200
JVC Kenwood Corp1915634140800
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A183372378200
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN1820686282500
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1818852155300
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1808717785800
Nipro Corp172060019500
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A170903827300
HANGZHOU OXYGEN PLANT GROU-A168777639600
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A167192427500
Surgutneftegaz Adr Pref165424435152
NORTHEAST SECURITIES CO LT-A1630835126940
THAI OIL PCL-FOREIGN1622059119800
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A160191174500
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI159206833500
Askul Corporation156067813500
Home Retail Group1541616111110
Thai Union Group Pcl-F1495673281800
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1490507243906
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A146664155484
Dai Nippon Toryo Co Ltd141495720800
INABA DENKI SANGYO CO LTD14025456500
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1314330140980
Lintec Corp13137536000
Macnica Fuji Electronics12736536000
Corbion NV11498832855
TRUE CORP PCL-FOREIGN1121540892600
Asanuma Corp11150032600
Daiichikosho Co Ltd10974993800
M&A CAPITAL PARTNERS CO LTD8389971900
MAX CO LTD7823645200
Tohokushinsha Film Corp76579915400
Eniro AB762652762652
Tomy Company6563197300
Topy Industries Ltd6476477400
Severstal GDR Reg S5779143112
Suncall Corp3485129300
BTS GROUP HOLDINGS PCL-CW262389281495460
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD rights issue 211125194604299625
Ingenico Group193329149
Banco Espirito Santo Nom SA1723341684144
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A16410915500
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A16056310500
Zardoya Otis SA1443962013
Nelly Group AB9695026132
BTS GROUP H-CW2274957346003
MAPLETREE LOGISTICS TRUST rights issue 2111301558534743
BK Popular Esp2923901
CP All Pcl Nvdr rights issue 21112298362708
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A Right Issue 2112143187434
BTS GROUP HLD PUBL WTS 07NOV2401
Systemair AB095000

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning