Hoppa till innehållet
ap7 logo
AP7 Aktiefond
467.57
AP7 Räntefond
112.81

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2021-05-31)
748,7 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,075%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2021-05-17

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 55%
Europa 18%
Asien exkl Japan 15%
Japan 7%
Australien & Nya Zeeland 2%
Afrika & Mellanöstern 1%
Syd & Centralamerika 2%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2021-05-17

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc2306850559421905897
Microsoft Corp188916398479239030
Amazon.com Inc14621865436536099
Facebook Inc-A80873661893074005
Alphabet Inc - Class A7716943631404256
Taiwan Semiconductor742712356045470387
Alphabet Inc Class C7119485342367738
Tencent Holdings Ltd686813548710651200
Alibaba Group Holdings Adr61581170933498681
Samsung Electronics51608029318822349
JP Morgan Chase and Company51041118583716614
Johnson and Johnson46849755273296894
Tesla Inc4413751636917491
Berkshire Hathaway Inc41152443391706118
Unitedhealth Group Inc40999782271203076
Visa Inc A Shares38381057742032383
Atlas Copco AB B37008102538380458
Home Depot Inc36643590411373018
XACTOMXS30355438496812328772
Nestle SA35138643023464419
Nvidia Corp3513248868743462
Bank of America Corp34474102619671642
Procter and Gamble Co34367006032991954
Mastercard Inc Class A32531808601073704
The Walt Disney Company30879078382176972
Paypal Holdings Inc27359601481342522
ASM Holding NV2691648135512227
Roche Holdings AG GS2583148196916246
Comcast Corp A25491856255511915
Intel Corp25459641165517386
Verizon Communications25404484965257432
Adobe Systems Inc2501361000621305
Cisco Systems Inc24509795675551336
Pfizer Inc23702968187085848
Atlas Copco AB A23657235704593638
Investor AB B23649458203235220
AT T Inc22617488968645132
Coca-Cola Co22475289504932151
Netflix Inc2174801345533342
Chevron Corp21552940182332219
Accenture Ltd2131751027890628
LVMH Moet Hennessy2095982752331625
Abbott Laboratories20889921572145650
Pepsico Inc20878086091712672
Wells Fargo and Co20860484115221925
Abbvie Inc20828276482136573
Novartis AG20581171972775248
Merck and Co20399176353062462
Salesforce Com Inc19643516991095220
Thermo Electron Corp1952240576516837
Citigroup Inc19150471822965979
Lilly (Eli) and Co18787727651152133
Texas Instruments Inc18499048241226650
Nike Inc Cl B18233428451602743
MEITUAN DIANPING-CLASS B18169197106656300
Broadcom Ltd1790499408488003
Oracle Corp17868123742709281
Novo Nordisk A/S B17649390972625837
Toyota Motor Corp17633534642669491
Mcdonalds Corp1745050956903153
Philip Morris International17320245162128965
United Parcel Service Inc1730500623959350
Qualcomm Inc17165617691585720
Medtronic Plc Npv17078489411631337
Lowes Cos17043501271052708
Costco Wholesale Corp1688999948527455
Amgen Inc1658938632788165
LINDE PLC USD1638973023653161
Danaher Corp1631504019779672
AIA Group Ltd159294859214416475
Union Pacific Corp1512501806806898
Bristol Myers Squibb14710302902694557
Naspers N1458043267804516
AstraZeneca14567716541566974
Sap SE14555282301271930
Intl Business Machines Corp14552880841202523
Applied Materials Inc14445705361401740
Royal Bank of Canada14398441141705145
Goldman Sachs Group Inc1436655812466524
Nextera Energy Inc14290644362383223
Unilever13854449062729506
Siemens N1382196201964946
Starbucks Corp13809479631492019
Commonwelth Bank of Australia13703826002163813
Toronto Dominion Bank13476742812208599
Total Fina ELF13222612153279210
Caterpillar Inc1321525762647327
Sony Corp13084782631658330
Morgan Stanley13056551471777230
3M Co1290942099754678
Blackrock Inc1289751879182056
HSBC Holdings126948007724313789
Target Corp1242681014709481
Sanofi S.A12302097021385865
Shopify Inc - Class A1208226326132299
Softbank Group Corp12043136741870102
Deere and Co1196952858374194
Intuit Inc1190380804340313
China Construction Bank1188437879177648333
Reliance Industries Ltd11746138285260662
General Electric Co114629105410452277
Schwab (Charles) Corp11114716331825649
Diageo Plc11056620862793678
CVS Caremark Corp11027849091563751
Lam Research Corp1094759031221711
Allianz SE Germany1089587419494251
American Tower Corp Class A1086795757529967
L Oreal1083535510300960
American Express1067979231816380
Anthem Inc1021581596311167
BP p.l.c101014437427198453
Altria Group Inc9991329202386024
Glaxosmithkline Plc9977303656141613
Rio Tinto9906087611340636
Cigna Corp new USD 0.01987387386447242
Charter Communications Inc-A974692019170156
CSL Limited973006362543229
Ping An Insurance Co96442109011006500
Infosys Limited9558487286312660
Intuitive Surgical Inc955586272140244
Deutsche Post AG9454048001831608
Servicenow Inc941654305248482
BNP Paribas9391009781627174
Fidelity National Information915748920737187
Jd Com Inc Adr9082818551596667
Booking Holdnings inc USD 0.00890463966548792
Schneider Electric904328258684898
S+P Global Inc900048985287829
TJX Companies Inc8966316361493011
Housing Dev Fin Corp Comstk8918389753149094
Enel89107833810785234
Mondelez International Inc8907081621709644
Micron Technology Inc8889270571325885
Iberdrola SA8885030537749196
Gilead Sciences Inc8857481871537668
Keyence Corp881358439221600
Advanced Micro Devices8760615491407170
SK Hynix Inc8709386601008625
PNC Financial Svc Group Inc857447710516572
Air Liquide851827596602608
Truist Finl Corp 5.08493996591642185
Illinois Tool Works848391772428236
British American Tobacco8482718372557689
Daimler AG8475528181125914
Capital One Finan Corp846251094634589
Prologis Inc845964873888313
US Bancorp8458164221630263
Stryker Corp843132743401417
Automatic Data Processing827262466509811
Samsung Electronics Pref8255441141520113
Zoetis Inc822971959579547
Bank of Nova Scotia8003002501448047
ConocoPhillips7926326281630216
FedEx Holding Corp786694359305017
Baidu Inc Sp Adr784063055496903
SQUARE INC - A782044164462113
Crown Castle International Corp781548427514904
Duke Energy Corp778264243910871
Activision Blizzard Inc Common Stock7765590501008822
CME Group Inc774993915429361
Basf AG7687285701097393
Canadian National Railway Co766852453847898
CSX Corp766596627915535
Mediatek Inc7587902282790332
Chubb Ltd757783375539278
Nintendo Co737175094153900
Edwards Lifesciences Corp731125920975699
XIAOMI CORP-CLASS B72736502525903200
Autodesk Inc727228538317342
Westpac Banking Corp7267615964430259
Banco Santander Spain72114923721374436
Sherwin Williams Co720429888303923
Norfolk Southern Corp720322863302272
General Motors Co7195189981539522
Colgate-Palmolive Co7173352721029479
Mitsubishi UFJ Financial Group71709080415327553
PINDUODUO INC-ADR714978978726406
Adidas711492456236674
Equinix Inc Com704288808118105
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC7021941436060500
Allstate Corp699119467602998
KDDI Corp6944449112574079
Becton Dickinson and Co694102039345212
HCA Holdings Inc691029267395507
Australian and New Zealand Bank Group6882894073891542
Ebay Inc6867525331334834
National Australia Bank6840880524054867
Anheuser Bush Inbev6816404241086321
Bank of Montreal Canada681380973812043
Marsh and Mclennan Co675306596602078
Bayer AG6741573881172429
Hon Hai Precision67338989023048117
Icici Bank6721797289463640
Emerson Electric Co671865020843392
Netease Icn Adr669493163765266
Anglo American6686972771722135
NIO INC - ADR6665031342363735
MetLife Inc6663074731216049
Lauder Estee Inc666141123269264
Air Products and Chemicals Inc662913742263509
Hong Kong Exchanges and Clear6627656891386988
Waste Management Inc661085245560160
Zurich Insurance Group AG658804573187029
Sumitomo Mitsui Financial Group6563339132170970
Kering64788813090487
Dominion Resources Inc647139486999048
Tokyo Electron643522033188478
Freeport McMoran Inc6398467891736569
Fiserv Inc639528183679697
Idexx Laboratories Inc638761357146273
Reckitt Benckiser Group Plc636172013849187
Intercontinental Exchange Group634277189676214
Koninklijke Philips N V6329646551340596
Ecolab Inc630718789341216
Recruit Holdings Co Ltd6282717631718260
Progressive Corp-Ohio622246056700180
ABB Ltd CHF6220959782209483
Canadian Pacific Railway Ltd620097311957605
Eaton Corp PLC606948454493637
Tata Consultancy6068019501735493
UBS Group AG6036042354668052
Honda Motor Co6035869712440438
Wesfarmers5986083181709143
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A597435438231885
Shin-Etsu Chemical596448871431300
ICBC595889146112334000
Mercadolibre Inc59362655953247
Humana Inc593419205157960
Kinnevik Investment AB B5914952902323690
Vodafone Group59064365635397952
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A590262359806290
Boston Scientific Corp5897965381695117
Newmont Goldcorp Corp588243497953163
Global Payments Inc586624165357400
Vinci586587953618202
NHN Corp576390844228002
Schlumberger Ltd5686718892002564
Sberbank RF USD56824530116658074
Aon Plc Ireland566518805266180
Cadence Design Sys Inc562344460553442
Cummins Engine561652786252875
HP INC5600909202032639
Johnson Controls International5600156871018804
Vertex Pharmaceuticals Inc559135536309886
Illumina Inc557575570176180
Moodys Corporation557067398202602
Prudential5494813403120247
Electronic Arts Inc549238049478856
Exelon Corp5479571651457163
Kla-Tencor Corp547093514220341
Nxp Semiconductors Nv544805976341697
Regeneron Pharmaceuticals Inc543925825124530
Ing Groep Nv5438391004916006
Takeda Chem Ind5424099141884610
CIE Financiere Richemont541888332621851
LG Chem Ltd53680982584938
AXA5344516162312768
Hitachi5308917861290939
China Merchant Bank H5285984507255189
Prudential Financial Inc527124438585453
DOW Inc520437558880041
Analog Devices519167884420334
AL RAJHI BANK5129724652270430
Dollar General Corp508474143298576
Canadian Imperial Bank of Commerce507625756551713
Infineon Tech N5053867041591841
Trane Technologies Plc504855708329821
SNAP INC - A5013198521115032
Agilent Technologies Inc500379868461138
Relx Plc5000665422296127
Banca Intesa SPA49903866920443785
PROSUS496914442580246
Bank of China Ltd H494783654147684000
Align Technolgy Inc493873222105838
Volkswagen AG VTG Pref Npv492042817228445
Lonza reg48826525593300
Roper Industries Inc487554578135001
Koninklijke Ahold Delhaize NV4866194122004313
National Grid PLC4864681434436909
Hoya Corp485494042477900
SAUDI NATIONAL BANK4852770784041139
Parker-Hannifin Corp484642480183468
Expeditors Intl lf Washington Inc483777171480755
Aflac Inc4837116511028005
Essilor Luxottica483566212340576
DowDuPont Inc482937233678865
EOG Resources Inc481649477678646
Itochu Corp4782560291901400
Lloyds Banking Group Plc47686380684244718
Canadian Natural Resourses Ltd4754874191626391
UBER TECHNOLOGIES INC4735220951195080
Simon Property Group Inc470379331461399
Samsung SDI Co Ltd466642704101924
Glencore Plc46608712612173229
TE Connectivity Ltd464961632415562
Volvo AB A4645592252062874
Ford Motor Co4631212574570463
Hyundai Motor Company462801286277427
Best Buy Co Inc462768086461983
Daikin Industries462113348288506
T Rowe Price460963615288674
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP4604003271675039
Fast Retailing Co Ltd46033818570005
Ross Stores458736519428324
Volvo AB B4585009442090271
DSV A/S457073293245201
Murata Mfg Co456301670731735
Seven I Holdings Ltd4541951451241400
Kimberly-Clark Corp453843624407234
General Mills Inc450837041860936
Nidec Corp450547472497768
Autozone Inc45051066635263
Biogen Inc449348626192153
Essity Ab4451726991520918
YUM Brands Inc445109306449822
Iqvia Holdings INC. USD 0.01444916567230466
Barclays44368831821023933
Pernod Ricard443151158247535
Public Storage442742579191943
Fanuc Corporation441495293235200
American International Group4413444271026177
Cognizant Tech Solutions Crp440807821748292
Workday Inc440109679229993
MODERNA INC440097223328931
Synopsys Inc439647703223375
Danone439532785744460
Baxter International Inc439305352635793
Sika AG434107116170546
Mitsui and Co4331907512366500
Industria de Diseno Textil4331713651323631
Kakao Corp432781531532950
Microchip Technology431189947360245
Bank of New York Mellon Corp430575538991144
Munchener Ruckvers N428383286174840
CRH Plc4273802381005595
American Electric Power424625940595849
PPG Industries Inc422891519281770
Digital Realty Trust Inc421941490341340
Manulife Financial Corp4202153812369811
Nippon Telegraph and Telephone Corp4201817961929500
Ameriprise Financial Inc416657851194283
Twitter Inc416265464948913
Itau Unibanco Holding SA4157619859041649
DBS Group Holdings4155001652278631
Hindustan Unilever Ltd4146848731532163
TWILIO INC - A414211811167115
Hermes International Npv41416082038376
Mizuho Financial Group Inc4133473843259957
O Reilly Automotive Inc41099173889089
Lululemon Athletica Inc409985117156291
Aptiv Plc409645742353273
Centene Corp408630615694407
BBVA (Bilb-Viz-Arg)4085189148053636
Daiichi Sankyo Co Ltd4079029732028200
Travelers Cos Inc406543406304194
Nordea Bank ABP Sverige4060249944670712
Sysco Corp405189431577496
ADYEN NV40500784323535
Saint Gobain402610033726677
Ferguson Plc400792027370120
Veeva Systems Inc-Class A398756212192858
Macquarie Group Ltd398144221408241
Walgreen Co398143914863290
Rockwell Intl Corp398003598180128
Sempra Energy397968909346946
America Movil SA ser L39676056463700676
Givaudan39591995211097
Woolworths Ltd3957846211510820
Constellation Brands Inc A395513166201062
CBRE Group Inc395036395546462
Maxim Integrated Products393300127515795
Softbank Corp3916601953589500
McKesson Corporation390781817235038
Ihs Markit Ltd390708627451725
Amphenol Corp Class A390568194704234
Fortinet Inc390340686229051
Magna International -Cl A389620037480629
Alexion Pharmaceuticals Inc389395338267187
Yum China Hldgs Inc386603203730478
Fortescue Metals Group Ltd3855800532577359
Fujitsu385413366299900
Ericsson AB B3847498443489478
MSCI Inc382120684100528
Weyerhaeuser Co3812939331200933
Marriott Intl Inc379948023325741
Zebra Technologies A37965459594444
Mitsubishi Electric Corp3775249143015584
Vestas Wind System3767415021218425
Xcel Energy Inc376253210637219
Mettler Toledo International37547837535760
Compass Group Plc3754463252103848
OTIS WORLDWIDE CORP374482660568318
Kinder Morgan Inc Del Com3708004532364962
CARRIER GLOBAL CORP3705567211005933
Engie3701625952873996
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A369418088138649
Discover Financial368624270374167
Koninklijke DSM NV368046544243626
Sandvik AB3678442661611232
Willis Towers Watson Plc367406988165618
Archer-Daniels-Midland Co367015643650613
OLD DOMINION FREIGHT LINE366583209162660
Petrol Brasileiros3664049088661685
Ally Financial Inc365965293809921
Rio Tinto Limited365433705447685
CORTEVA INC363178188942175
First Rep Bk San Francisco Calif New Com362544037228712
Monster Beverage Corp361751574474836
MMC Norilsk Nickel USD360688725116832
Kinnevik Investment AB B redemption share 2105173600557662323690
Masco Corp358177936673057
Banco Bradesco SA pref3576446239015980
Celltrion355661381179580
Suncor Energy Inc3530577031758885
Chipotle Mexican Grill Inc35143444631646
Mitsubishi Corp3500066191562050
Bank Central Asia34964720918424400
Grainger (W W) Inc34911570189625
MATCH GROUP INC348988953298921
Resmed Inc348940783214565
Kroger Co3463942611110854
STELLANTIS NV ITALY3459194472262037
Qatar National Bank3454972988456715
Denso Corp344315274629400
ROKU INC342847392131580
Public Service Entrp342721089659727
Synchrony Financial342641935875824
Motorola Inc342638501204757
Regions Financial Corp New3423117141754073
Experian Plc3411085441098929
Stanley Black and Decker340755700190191
Michelin339631085269979
Xilinx Inc338813621343879
ALCON INC338681043589813
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES338325356124173
Astellas Pharma Inc3379329772620199
Zimmer Biomet Holdings Inc337902937244356
Dexcom Inc337605982124404
Cerner Corp336995287528207
Hilton Worldwide Holdings Inc336689811331700
Axis Bank India3365143844165654
Lennar Corp CL A336232422411014
Ashtead Group Plc334529134570921
Bayer Motoren Werke334523767389977
Vonovia Se333430438643456
Waters Corporation333192118129319
Deutsche Boerse AG332904827235608
Laboratory Crp of Amer Hldgs331052823148488
American Water Works Co Inc329554260261953
Corning Inc329146053893113
D R Horton Inc328885678412289
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A327882066208535
Paccar Inc327709524418917
Pioneer Natural Resources327021633243507
Marvell Technology Group Ltd326818971915385
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA3266700563082164
State Street Corp326357508453025
DOCUSIGN INC326081550209636
Costar Group Inc32593909247780
New Waste Connections Inc325600493320065
SMC Corp32552797369535
SAUDI ARABIAN OIL CO3253537474115513
Amadeus IT Holding SA325345117534103
Intl Flavors and Fragrances325044734273029
Ansys Inc322901077120530
Valero Energy Corporation322077968473158
Palo Alto Networks Inc322020780114986
Paychex Inc321192174385708
Intl Paper Co319996332598589
London Stock Exchange Group Plc319130372377561
SunLife Financial Services of Canada Inc319127906701959
Svb Financial Group31908028366246
Keysight Technologies Inc318856181273992
SBA Communications Corp318377727132324
LafargeHolcim Ltd CHF318098688634773
Delta Electronics Inc3180921084011770
Equity Residential315905807512087
KB Financial Group315763229742101
Heineken315680649315709
EVOLUTION GAMING GROUP315260434228152
Tokio Marine Holdings315259822758011
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao31343970711236638
Kraft Heinz Co313068974857053
Nucor Corp312890853352874
Williams Co Inc3111512951406294
Bajaj Finance Ltd311042112502910
Merck KGaA310899564217462
Cap Gemini308789780198415
Skyworks Solutions Inc308586958225399
Verisk Analytics Inc-Class A308231136213709
Welltower Inc306764226503049
Orsted A/S305120328261746
Fifth Third Bancorp304764505851822
Fastenal Company304414380680104
SAUDI TELECOM CO3034698131125954
Transdigm Group Inc Com30344743861003
Anta Sports Products Ltd3027052221988000
Alimentation Couche Tard Inc3025377491007458
Arthur J Gallagher and Co302467065247561
WEC Energy Group Inc302177772378373
LyondellBasell Industries NV301416024312969
Constellation Software Inc30140736825464
YANDEX NV-A300409605565745
NATIONAL BANK OF KUWAIT29777417212838009
Wolters Kluwer297695184376423
Ametek Inc297458685266292
PINTEREST INC- CLASS A296816936612568
Franco-Nevada Corp295890616231894
Omnicom Group295219237425925
Logitech International SA294306444333766
Panasonic Corp2939177643182763
Oversea Chinese Banking Corp2932747933946512
Kao Corp293037150567100
Trip.com Group Ltd292998159902680
Vivendi SA292419555990743
New Oriental Educatio Sp Adr2923828152836450
NN Group Nv291753197662781
Transurban Group2915256223192493
DTE Energy Co291107558247962
Citizens Financial Group289613857684401
Komatsu2891193111164300
Nokia2882736626958663
Kansas City Southern287655527116118
Kia Motors Corp287410787479284
Eversource Energy286933954409293
DNB ASA2867986471557695
Dassault Systemes SA286414083154016
National Bank Canada286246784446762
Equifax Inc286238021144397
Flutter Entertainment Plc285196567194994
United Micro Electric28507225321801000
Bharti Airtel Ltd Comstk2850140984552595
E. On SE2837913142655772
Petrol Brasilerios com2832164356880971
KKR & CO INC -A283108900612311
Li Ning Co2828646023871000
Shenzhou International Group2825547551521000
Robert Half Intl281899942376703
Ball Corp281004584380167
Pulte Group280627024580254
NVR Inc2804109776902
Swiss Re Ltd278170908342103
VF Corp277906574384567
Firstrand2774740018978647
Kubota Corp2772003461418447
Tal Education Group Adr277038869697725
Hologic Inc276568127529410
Dominos Pizza Inc Us27607740276476
Avalonbay Communities Inc275865382166833
Avery Dennison Corp273909817148640
Legrand272695805311176
Carlsberg B272663761178807
Randstad Hldgs272466446435703
Tractor Supply Co Com Stk272409047175243
COPART INC272313428265572
M3 Inc272127237512100
Credit Suisse Group2715628563127646
United Overseas Bank2714756431726477
Clorox Co270915500179790
Deutsche Bank2708607912287186
Seagate Technology Holdings PLC270053801310670
STMicroelectronics NV269760103917434
Shiseido Co269384005458200
OKTA INC269088543143440
Xylem Inc268487007273892
Kone B NEW268394143397037
Hexagon AB267191929333823
Societe Generale2667545521005397
Unicredit SPA2666643632571042
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S266597216171495
Oriental Land Co266581433228408
Goodman Group2658509782180019
Pandora A/S262246429254127
Eastman Chemical Co261710953241595
Dell Technologies Inc Class C261536401318730
Consolidated Edison Inc260880191397322
Take-Two Interactive Software259852017185221
Olympus Corp2597857491632400
Assa Abloy B2597680601035345
Partners Group Holding Ag25912467321905
Teradyne Inc258998097259098
Neste Ojy258534176500486
Whirlpool Corp258439878126216
Geberit Reg25752283644891
Orange2570605562375449
Hershey Foods Corp256752187178481
Ferrari Nv256059264152983
Liberty Broadband C256028862188144
Asahi Group Holdongs LTD255931773665736
Grupo Financiero Banorte2556199934821174
Vulcan Materials Co255589299158701
ETSY INC254606430184822
Hartford Finl Service Group Inc254123061460634
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2540756019680978
Keycorp2536671771293209
Hess Corp253061219351118
RWE ST A252514595780541
Chugai Pharm Co252492832810600
Genmab A/S25240201678650
Aviva Plc2524006845270342
Fuji Photo Film Co252395444462600
EPAM SYSTEMS INC25230461767568
Dollar Tree Inc252050207275626
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2515150563672601
A P Moller Maersk A/S25102234111836
Tesco2508901659173823
Oneok Inc250064111545069
Hyundai Mobis249610005122842
Cellnex Telecom SA249135110535179
Telefonica SA2488272415919622
Northern Trust Corp247804378246338
NetApp Inc247433607378236
China Mengniu Dairy Co.2466248695208000
Sun Hung Kai Prop2460350921999333
Republic Services245411956267440
3I Group2445545851699523
Japan Tobacco Inc2445497081474389
Occidental Petroleum Corp2440166791108720
Grupo Mexico Sa De Cv2432657925757500
Sunny Optical Tech2429505071311600
BILIBILI INC-SPONSORED ADR242378827295834
United Rentals Inc24204617485101
Fubon Financial Hldg Co Ltd24136939412366839
Kingfisher Plc2410992845554731
Shinhan Bank240924179798633
Akzo Nobel240806744231834
Techtronic Industries Co Ltd2394534041657950
POOL CORP23862138665674
EQUITABLE HOLDINGS INC238232328843886
Western Digital Corp237753906373046
Bank Rakyat Indonesia237407502104250100
Byd Co H2371659481444500
Legal and General Group2371609187187824
Fabege AB2371500001800000
Ambev SA2370679948586673
Terumo Corp236906262788000
Assicurazioni Generali2362610971321949
Orix Corp2359651411689960
Nasdaq Inc235948889172774
Brown-Forman Corp -Cl B235525787362250
Expedia Inc235321170166518
Chunghwa Telecom2352026067027000
Tyson Foods Inc -Cl A234843244349326
Cdw Corp234635343166337
China Life Insurance Co Ltd23340910713688000
BEIGENE LTD-ADR23165091385817
Verisign Inc230380035125758
Realty Income Corp230307845422253
Arista Networks Inc23027455184752
Alexandria Real Estate228990559158851
Martin Marietta Materials Inc22837185572818
Fisher and Paykel2280903701133388
Public Bank BHD22776156726481435
Veolia Environnement227639382881356
Impala Platinum Holdings2268237531462510
Idex Corp226322398121236
VIACOMBS INC USD225988014705477
Citrix Systems Inc225641918231504
Bridgestone Corp225621831634278
Teleperformance22519043971054
Coloplast B224419663168704
China Resources Land2240434555902222
Fleetcor Technologies Inc22313572198340
PELOTON INTERACTIVE INC-A222424271288981
Church & Dwight Co Inc222029339301537
Sampo-Leonia Insurance Comp A221758788536486
ArcelorMittal221721463810302
Scottish and Southern Energy2215284551237680
Asian Paints Ltd221207100697917
Nitto Denko Corp220931014339088
Country Garden Services Holdings2202254742720000
Novozymes A/S B220081315360409
Fresenius SE & KGaA219914332480033
BURLINGTON STORES INC21989159978441
Trimble Incorporated219734426345632
Edison International219296336455167
Swedish Match AB2191129082867970
WORLDLINE SA218092600286140
PPL Corp217757213895420
Snap-On Inc217567988103077
Nan Ya Plastic2173462039377670
Kerry Group217121060195585
Swisscom AG21705727546380
M T Bank Corp216922148155499
MCcormick and Co Non VTG shares216565486291312
Enn Energy Holdings Ltd2163964831449800
Ventas Inc Reit215677411476526
Halliburton Co2155438841086840
Mitsui Fudosan Co2152065961141372
Canon Inc2146487161116699
Dover Corp213184190170040
KBC Group SA213152144308567
Cooper Cos Inc21300481965789
Cathay Financial Holding Co Ltd21280494914702095
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.02125064643148760
Sealed Air Corp212491171450637
TRADE DESK INC/THE -CLASS A21234675450157
Geely Automobile Holdings21213908610831000
Henkel AG and Co KgAA VZ211904834218886
East Japan Railway211851044367698
Celanese Corp211726206150194
Svenska Cellulosa AB B2114157701430902
Fortis Inc Canada210898317557657
Equinor ASA2106028801168932
Hewlet Packard Enterprise2102344041524088
Central Japan Railway209995783173400
LG Electronics Inc209734811193490
Hcl Technologies2097313351996828
Garmin Ltd208859663178755
Sonova Holding Ltd20881377486534
Skanska AB B208711115877675
PTT Pcl Nvdr20860283719780547
BT Group Plc20818647810637607
UNILEVER PLC207995999410130
Genuine Parts Co207992831188437
UPM-Kymmene OYJ207975473630626
Gartner Inc207871580108986
Wheaton Precious Metals Corp207497151523707
SLACK TECHNOLOGIES INC- CL A207314442603943
Kuehne and Nagel International AG20723222678175
WestRock Company206944999401456
CGI Group Inc A206666943277233
China Steel20616830221894172
WAYFAIR INC- CLASS A20607125581919
Circuit City Stores Carmax206050096198543
Castellum206042800971900
HUBSPOT INC20522004050956
BOC Hong Kong Holdings Ltd2050547756562202
Chinatrust Financial Holding C20465205531918993
TRANSUNION204586848227057
Hennes och Mauritz B204420576964248
HORIZON PHARMA PLC202711970259158
Swiss Life Holding20267769147444
China Resources Ent. Wheelock and Co2023514492759042
Cardinal Health Inc202170885429434
Imperial Brands PLC2020024701078902
Ameren Corp200593351288398
Kotak Mahindra Bank2002771361008153
INVITATION HOMES INC199952908681706
GEA Group199812760557268
Samsung Biologics Co Ltd19860902630922
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1985423361272300
Carnival Corp198537871865041
Mitsubishi Estate1982664441437661
Intact Financial Corp198212407179590
Cemex Cpo19817717027894736
SIBANYE STILLWATER LTD1976784515054817
Royal Caribbean Cruises Ltd197369839279937
VIATRIS INC1971260271463569
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR197045916765372
Darden Restaurants Inc197010896169924
Keurig Dr Pepper Inc197008458656729
Firstenergy Corp196968055626298
MGM Mirage196786121608926
Maruti Suzuki India196061913256237
WH Group Ltd19558871427185773
Las Vegas Sands Corp195536319413073
Restaurant Brands Intern195036558346701
China Petroleum & Chemical19439058444588400
Pentair PLC194219795342473
Ulta Beauty Inc19398916370527
Cheniere Energy Inc193714525276190
Fortune Brands Home & Security Inc193691034218401
Cspc Pharmaceutical Group Ltd19299836116519520
Formosa Plastics 13011929072896941960
Link Reit1926572232479816
Credit Agricole1926233681425385
Qorvi Inc191799389134428
AmerisourceBergen Corp191573523194487
Teleflex Inc19131000658334
TDK Corp190840944185899
Baker Hughes Co190626996868771
LG hsehold & healthcare19015783717046
UNI President Enterprises Co1897677088785491
Broadridge Financial188889500139602
Cincinnati Financial Corp188768346188307
Principal Financial Group188613231338207
Extra Space Storage Inc188465892155197
Marubeni Corp1883020612673800
Deutsche Wohnen Ag BR188113391425383
First Abu Dhabi Bank1874681205077937
Secom Co187389371285300
Mega Financial Holdings Co Ltd18714474420225422
SUN COMMUNITIES INC186540516136428
Seagen Inc186335269150985
Hana Financial Group186228061546144
Mohawk Industries185453711101888
Albemarle Corp Com Stk185063968140632
Splunk Inc184087021192998
Power Corp Canada183899437703084
Smith and Nephew Plc1836812401028596
Galaxy Entertainment Group Ltd1830279342722800
Check Point Software Technologies Ltd182872364187511
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC18284561652666
Pembina Pipeline Corp182646635673406
Essex Property Trust Inc18262743776001
PTC INC182412291171333
Aristocrat Leisure Ltd182103087722465
Daiwa House Inds181957146734786
Agnico Eagle Mines Common Stock181765769297983
Duke Realty Corp181573418485003
Newcrest Mining181546311988796
Mid America Apartment Comm181402775138376
ASE Technology Holding Co1813559325917999
Standard Chartered1801244643070375
Svenska Handelsbanken A1798771191821356
Ncsoft Corp17938615029951
SGS Holding N1791818287091
GENERAC HOLDINGS INC17917760473089
Conagra Brands Inc178888575568660
Akamai Technologies178781470188889
FMC Corp178746636180990
Quest Diagnostics178724982162338
Suez SA178691555882542
SARTORIUS AG-VORZUG17863630743016
Fresenius Medical Care178635052262057
Huntington Bancshares1778788971338907
Nomura Securities1778259474002907
Standard Bank Group1777518712482550
ABIOMED INC17740988079390
KUWAIT FINANCE HOUSE1774080998698247
Gvc Holdings Plc176662261967909
Ingersoll Rand Inc176633372434361
Steris Plc176631669107744
Rogers Communication -Cl B176604573415673
Perkinelmer Inc176599740147842
OTP Bank Regd176514064407459
CMS Energy Corp176480325335997
VICI PROPERTIES INC176406047678172
MTN Group1761660593088248
RINGCENTRAL INC-CLASS A17555403289373
IAC InterActiveCorp17499957093393
MARKETAXESS HOLDINGS INC17494435346094
CLP Holdings1748034542072414
Healthpeak Properties Inc174552710628150
COLES GROUP LTD1737042731642467
Intertek Group173254111252024
Hongkong and China Gas17307741812210661
Segro Plc1730650801471182
Kyocera Corp173017520342580
Sino Biopharmaceutical17285657819095500
Interpublic Group Of Cos172759792636014
Ss&C Technologies Holdings172741491279487
ZAI LAB LTD-ADR172262059134134
Kinross Gold Corp1722581332499689
Eurofins Scientific171538889203287
NOVOCURE LTD171330542117392
Nippon Steel Co1711380101037764
Ageas171067309321089
CNH Industrial Nv1705981921189475
Alibaba Health Information Technology Ltd1704698297401043
HALMA PLC170170663582714
Kellogg Co169962852307292
Telekomunikasi Indonesia16972536891117695
Fair Isaac Corporation16966069841501
CK Asset Holdings Ltd1689682943143937
Arch Capital Group Ltd168567246500056
CATALENT INC168163442197646
INNOVENT BIOLOGICS INC1680682841798000
Raymond James Financial Inc168040201150456
Woodside Petroleum1679394891151481
Zillow Group Inc - C W/I167533306182339
Thomson Reuters Corp167407007211852
Agricultural Bank Of China-H16722714750893000
MS&AD Insurance Group Holdng166733053657093
Boston Properties Inc166465338181226
WPP Plc1658689411449773
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A165622514430448
Vipshop Holdings Adr165504378816331
Markel Corp16527803016501
Swedbank AB1651987261081002
S-E Banken A1645105391509271
Straumann16423568913346
Siam Cment Co THB1 Nvdr1641831541387551
Sysmex Corp163941275203442
Hydro One Ltd163887303793004
MAGAZINE LUIZA SA1637985025473555
SK Telecom Co Ltd16362591072526
CHINA MERCHANTS BANK-A1631038662263782
Longfor Properties1627628053309500
VMware Inc A162746173119368
Shimano Inc16212715390611
Devon Energy Corp162035812714568
Tata Steel1620338381236135
Zalando161937491187212
ON SEMICONDUCTOR CORP161809379528088
Eisai Co161660530307490
LG Chemical Ltd161500109173725
Symrise AG161356001151719
AVANTOR INC161228282625640
Epiroc AB B160992054918066
Publicis Groupe160295737287533
Largan Precision Co Ltd160260435189000
Hang Seng Bank160218413938400
DELIVERY HERO AG160211613153048
Umicore160001230315998
Next Plc159464554167559
PAYCOM SOFTWARE INC15940950159324
TYLER TECHNOLOGIES INC15932109948766
Gold Fields1591483541633604
E Sun Financial Holding Company15902684821422998
Resona Holdings Inc1586627664398067
Anglogold Ashanti158487338766448
Western Union Co158460310763374
Centerpoint Energy Inc158232937758015
Nortonlifelock Inc157739535724395
Samsung C&T Corp157480485153066
Energias de Portugal SA1574393043415470
FNF Group157331889403531
Unicharm Corp157217754482600
Emirate Telecom Group Co1571771353163898
CP All Pcl Nvdr15685714010372529
Ultratech Cement156425644210241
United Utilities Group Plc1564199171358793
James Hardie Industries Ltd156295146573239
SIEMENS HEALTHINEERS AG156180990328076
Weg SA Pref1558875573053948
COUPA SOFTWARE INC15570042282707
Kirin Brewery Co155647534951100
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC155543519525922
Lennox International Inc15517164153415
Brenntag SE155081656201461
Croda International Plc155073441200934
JM Smucker154713233138949
Advantest154662827223000
China Pacific Insurance Gr-H1546610825125632
Mosaic Co/The154593981500183
PG and E Corp1544049381706370
Nitori Holdings Co Ltd154024726104400
Formosa Chemical N Fiber Corp1539905556397730
TELADOC HEALTH INC153938303134378
Otsuka Holdings Co Ltd153209230454317
AMCOR PLC1529509901492252
Sumitomo Corp1528529611327900
Universal Health Sevices Inc152696007114005
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD152677093272666
Suzuki Motor Corp152428907457600
Ferrovial SA152300242611237
Kingspan Group152120971201702
Shaw Communications Inc -Cl B151571983611110
Alstom151563781340394
Alnylam Pharmaceuticals Inc151426176133615
Shionogi and Co151416446343500
Steel Dynamics Inc151344084281176
Brambles Inds Ltd1512530752195002
China Gas Holdings Ltd1511866545303000
Loews Corp151054441309878
ELANCO ANIMAL HEALTH INC150948615516986
INSULET CORP15062832379067
Porsche Automobile Holding pref150590801173404
Incyte Corp150480406219321
MOLINA HEALTHCARE INC15044909368841
XINYI GLASS HOLDINGS LTD1501196655111554
LKQ Corporation149852245351904
Spirax Sarco Engineering Plc149777324104946
EXACT SCIENCES CORP149549507189415
Caixabank SA1488390915157850
Nec Corp148732437378097
Packaging Corp of America148591030114852
Persimmon Plc148559749405922
Tatneft1483658992610292
FOX CORP - CLASS A148277820483531
ZENDESK INC148200536134368
DATADOG INC - CLASS A148016341219031
Advance Auto Parts Inc14771648486578
Credicorp147681967122742
State Bank Of India1475828423382226
Novatek Microelectronics Corp1473994351062000
Carrefour147322835841482
Mondi Plc147184669645624
GODADDY INC - CLASS A147137516217355
Wabtec Corp146920512219113
Continental AG146891740126306
Bandai Namco Holdings Inc146817648250800
Crown Holdings Inc146289421157488
Suzano Papel e Celulose SA NPV1459817641383081
Sunac China Holdings Ltd1459698924711836
Heidelberger Zement145482024191001
JB Hunt Transport Services Inc14392203398013
Country Garden Holdings Co14383175514234357
Essential Utils Inc143217949371704
Hormel Foods Corp142992691368329
Nice Systems Ltd14252137875452
Dentsply Sirona Inc142265380247404
Sasol1421988511026031
Julius Baer Group Ltd142035951259043
Alliant Energy Corp141952439301363
ITC1418371205857409
UDR Inc141807900366458
Jardine Matheson141792988263146
Huazhu Group Ltd141759672302507
Asustek Computer Inc1414588051292000
Kon Kpn NV1413808714941017
First Quantum Minerals Ltd140814787668629
CLOUDFLARE INC - CLASS A140676953237712
Edenred140039657305546
Iron Mountain Inc139957484385345
Jazz Pharmaceuticals Plc13978417294802
China Overseas Land1393792917054287
Ocado Group Plc139362761601985
Wynn Resorts139119252133739
ZIijin Mining Group Co Ltd-H13866988810482000
LUMEN TECHNOLOGIES INC LA USD1385902221142119
ENPHASE ENERGY INC138467164140205
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC13845448453159
Quanta Computer Inc1384230955269000
Singapore Telecom1381612719335200
CARVANA CO13804136873058
Natwest Group PLC1375354076039215
DROPBOX INC-CLASS A137358095631038
XPO LOGISTICS INC136918495113812
Japan Post Holdings Co Ltd1366834191933500
Sekisui House136508510782300
Camden Property Trust136322826132786
MTU Aero Engines Holding AG13614789864253
Sage Group1360415321796172
Itausa Inv SA1357659428034197
Asahi Kasei corp1356494371448546
Host Hotels and Resorts Inc135046741931700
Live Nation Inc134817547191262
C H Robinson Worldwide134743174163148
RIYAD BANK1345986172458444
Berkeley Group Holdings Plc134348106244360
EMIRATES NBD PJSC1343178324695086
Biomarin Pharmaceutical Inc134225977208101
Cognex Corp134122856217004
Lenovo Group Ltd13325891913344000
NATURA &CO HOLDING SA1330890701678886
MONGODB INC13261851660193
Danske Bank A/S132164580839341
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC13211386948514
Aeon Co Ltd132084578576800
Elekta B AB1316288401172640
Covestro Ag131607317232524
WP CAREY INC131564462213643
Suntory Beverage & Food Ltd131522676421000
Petrochina13147359038992544
ACS Actividades Cons Y Serv131270204487224
Allegion Plc131076364113128
Toyoda Auto Loom131005981188062
Dollarama Inc130590925356773
Hindalco Industries Ltd1304546452914749
Roche Holdings AG I13032102742707
Lincoln National Corp130262458222592
Molson Coors Brewing Company130203347269501
Athene Holding Ltd-Class A130163463250923
OWENS CORNING129947175146594
American Capital Agency Corp Reit Fund129559920853105
Howmet Aerospace Inc129361796460139
Korea Tobacco and Ginseng Corp129011500212277
Campbell Soup Co128952162313253
Atmos Energy Corp128755489156721
Bunge Limited128623236172244
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC128337443732435
Metro Inc128231648321462
Teck Cominco Limited128117284586419
Amorepacific Corp (New)12811214459195
Jsw Steel Ltd1280986391574280
Smurfit Kappa Group Plc128013320288158
ASM INTERNATIONAL NV12773573455143
Telia Co AB1274542063459669
Open Text Corp127299286333258
Mahindra Mahindra1272192611482244
Hasbro Inc127185999158726
Telenor126681038849077
Cboe Holdings Inc126570154134735
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1265026521602026
Taiwan Cement Corp1264408978872222
Henry Schein Inc126393200188265
Dr Reddys Laboratories126363356211308
JXTG Holdings Inc1263457133580332
Wsp Global Inc126151274135220
Franklin Resources Inc126076250436917
QBE Insurance Group1259870461861581
Chailease Holding Co Ltd1259706952264166
BIO-RAD LABORATORIES-A12557021925531
EPIROC AB A125216741642203
Jack Henry & Associates Inc12508760995845
Kghm Polska Miedz124540956260261
DaVita Inc124395755119960
Groupe Bruxelles Lambert SA124180031135113
Sonic Healthcare Ltd124104989545952
Tech Mahindra Ltd1240609191142514
Samsung Electro-Mechanics Co123892832102485
Aena SA12388689184998
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A123775545256184
Capitec Bank Holdings Ltd123547817130481
Ajinomoto Co Inc123421443676787
Vail Resorts Inc12337930246478
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR1231769204534000
JD SPORTS FASHION PLC1230790691167319
MONCLER SPA122956045233628
NOTRE DAME INTERMED PAR SA122798007950754
Daito Trust Const122790051138583
Altice USA Inc- A122328774396861
Lixil Group Corp122163987540144
Rentokil Initial Plc1220239232211861
NORDSON CORP12200655871716
HAIER SMART HOME CO LTD-H1218684613745600
Yuanta Financial Holding Co Ltd12183526117688962
Yahoo Corp Jp1218149673386700
GLOBANT SA12172276068658
Heineken Holding NV121660440141477
Liberty Global Inc C121164176515555
Arrow Electronics Inc121054728119723
Malayan Banking1209545127217963
WIX.COM LTD12089123564488
Emera Inc120825607311413
SARTORIUS STEDIM BIOTECH12080124233464
Henkel AG and Co KgAA120769899144352
Japan Exchange Group Inc120710655633022
Sun Pharmaceutical Ind1205041451539676
ARGENX SE12046726052580
Sompo Holdings Inc.120358732362154
Annaly Capital Management Inc Reit1201486691571055
Hikma Pharmaceuticals Plc120025286427552
HELLOFRESH SE119918976171239
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1198572577467310
Fortum OYJ119742232519649
LASERTEC CORP11963828690800
Informa Plc1195197281850147
Wipro1194287132097932
Newell Brands Inc119347643487748
Volkswagen AG11925567643802
Nestle India Ltd11912051061383
Omron Corp118857181191871
Bank Mandiri11880456934339300
China Conch Venture Holdings1186278652957800
Nexon Co Ltd Npv118460051580200
Unibail Rodamco118352283170357
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES118216405204102
Associated British Foods117990638440055
CERIDIAN HCM HOLDING INC117669446160625
Electricite de France117588381983428
MASIMO CORP11748038966122
Ugi Corp117362314321216
First Financial Holdings Co Ltd11725686918678250
Snam SPA1169687302397880
Great Wall Motor Company H1168335505732500
RPM INTERNATIONAL INC116808022145140
BorgWarner Inc116775914271097
Subaru Corp116699529744736
OBIC11662869675328
Fairfax Financial Hldg11652625529490
Black Knight Inc116432386195231
Brown Brown Inc116168901266693
Lamb Weston Holdings Inc116120704179243
ZSCALER INC11610252285261
KIRKLAND LAKE GOLD LTD116084221318704
Realtek Semiconductor116074528887684
Gerdau pref1157873532061385
Endesa SA115639922493388
China Shenhua Energy1155889706215001
Beiersdorf115553650117686
Qiagen NV EUR115351881294735
Ono Pharmaceutical115235677606985
Cenovus Energy Inc1150468431666140
Stockland Trust Gp1149937093868421
New Melrose Industries PLC1148170686039359
Intercontinental Hotels114764151199878
Bunzl114684539419797
Anhui Conch Cement H1144932902271000
Siemens Energy AG114429976460185
Erste Group Bank AG114409213334979
Schindler Holding AG Part Cert11426891747683
F5 Networks Inc11425405575836
CF Industries Holdings Inc114049265250416
SILERGY CORP113934712139000
Otsuka Corp113818837258700
UCB113809217141693
SEI Investments113621845216494
Tata Motors Ltd Equity1135836993105665
Dexus Property Group1134285441723856
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD1133015571492949
Astra International11305498637413300
Sberbank-Sponsored Adr112930599822916
W R Berkley Corp112574877169984
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS112219395358643
Scentre Group1120727356457100
Discovery Communications C112040659423931
Mitsubishi Chemical Holdings1119171451712300
Adecco SA111886045199084
Stora Enso OYJ R111880536714941
Sanlam1118334713240713
Alfa Laval AB111775465373706
Lojas Renner1117731311561932
Nippon Building Fund Inc1113295242134
Burberry Group Pls111254114452489
Boliden AB111191292319240
Divis Laboratories Ltd111191069241445
TCS GROUP HOLD-GDR REG USD110655980217533
Cochlear Limited11058835079286
Nissan Motor Co1104727802689300
Telstra Corp1101420574958284
Coca Cola HBC AG109689147373649
Alleghany Corp10967153518391
Swatch Group I10955073740272
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1094257751201068
Tokyo Gas Co109413520616500
Altagas Ltd109406625670244
Trend Micro Inc109320617268019
AROUNDTOWN SA1092437511626774
Sm Prime Holdings10919508518483000
Globe Life Inc109052439123604
Solvay SA10900293996345
Titan Industries108936223651383
Sumitomo Electric108551770888500
Mowi ASA108338989509261
XERO LTD108149326140625
AGC Inc107841124285800
St James Place Plc107629562672813
Toto107329589248700
Australian Stock Exchange107318037224355
Nisource Inc107285594505470
South32 Ltd AU1072136455592818
PLUG POWER INC106999310514430
Mitsubishi Gas Chemical Co106760308564500
SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC10636662258502
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD106334917126593
Pinnacle West Capital106308484149193
Puma106111859115505
Bank Leumi Le Israel1060940091699425
Terna1059665511670172
Localiza Rent A Car SA1056848761111584
Industrivarden AB A105535538321951
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H10540325518279000
SSAB Svenskt Stal AB B1048969102618495
Great West Lifeco Inc104640069410351
Invesco Ltd USA104548125451584
Wharf real estate investment1045328802232745
Bausch Health Cos Inc104330076428513
GDS HOLDINGS LTD - ADR103959613163588
Anglo American Platinum10380898497438
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock103647130214164
WUXI APPTEC CO LTD-H103643141529452
Dish Network Corp103456630274449
Cimb Group Holdings10345462712056789
Bid Corp Ltd103268442617431
Everest Re Group Ltd10323983945493
Southern Copper Corp103225169157975
FINECOBANK SPA103205502729897
Polyus PJSC10307926859713
Barratt Devel1029147061150878
Picc Property & Casualty -H10283904612634601
American Financial Group Inc10259020594968
Santos Limited1025776452237133
A P Moller Maersk1024968275074
Ricoh Co1023096541096100
Taiwan Cooperative Financial10207401317068662
Severn Trent102049459347904
Hargreaves Lansdown Plc101970773510590
SAUDI BRITISH BANK1019206121507635
Lear Corp10182031165994
TAKEAWAY.COM NV101655295140368
NTT Data Corp101419536801800
Hannover Rueckversicherung AG10138776468655
Nomura Research Institute101190452416598
Minebea Mitsumi Inc101142908488800
Lindt Spruengli1009342531308
SKF AB B100763539447639
Power Grid Corp Of India1007350963872252
Kikkoman Corp100400529193300
Chubu Elec Power100360495960816
Citic Pacific10035762010829596
SSAB Svenskt Stal AB A1003528112345788
Bouygues100244092288626
TEMENOS GROUP AG-REG10016139581854
RSA Insurance Group PLC1000617131243413
Regency Centers Corp99914172188370
News Corporation Inc Class A99830686444828
Cia Siderurgica nacional997972421299226
Kingsoft Corp Ltd996507011568911
FOX CORP- CLASS B99531084332991
Sands China Ltd Com993719992791600
Loblaw Companies Ltd99304022198804
Industries Qatar991682393356872
DIASORIN SPA9901128369402
CHR Hansen Holding A/S98874101131167
SAUDI ARABIAN MINING CO98774662783376
Makita Corp98596320262896
LEG IMMOBILIEN AG9859403683698
GN Store Nordic98220421147129
Antofagasta plc98015914489057
Soquimich B98011514250912
Sumitomo Metal Mining97989141273300
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC97980229204748
Smith Corp97811474165489
Barclays Africa Group Ltd974831091325597
Lindt Sprungli AG97389388118
Canadian Tire Corp l A9728749866491
Colruyt SA96991832187910
Husqvarna B96804000806700
AVALARA INC9634584195546
AVENUE SUPERMARTS LTD96193416291354
Kesko Oyj96157811354237
Securitas96108735673502
Johnson Matthey96003451254379
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD957646757596437
Au Optronics Corp9562964716071000
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A95569970231119
Sumitomo Realty and Development95539766347156
CHINA TOWER CORP LTD-H9552567782370000
B2GOLD CORP955136192154602
Rakuten Inc95440786940894
Northam Platinum95409427672479
Pearson95310393937890
Discovery Communications A95195423337209
Yara International ASA95090095212136
Assurant Inc9498750370454
SCSK Corporation94790980212500
NRG Energy Inc94749425332486
Polski Koncern Naftowy94699070554147
Misumi Group Inc94608998358500
Aramark94481362293267
Yamato Transport94350955413400
Bank Hapoalim943105211373596
Southwest Airlines94098102181690
Suncorp Group Limited940643501417012
TOP GLOVE CORP BHD940435818805300
Cosco Shipping Holdings Co Ltd939682775117500
Prysmian Spa93883623322513
NORTHERN STAR RESOURCES LTD937817301290618
Advanced Info Service Nvdr937530412097204
Insurance Australia Group Ltd936719172994571
KE HOLDINGS INC93657260225097
DYNATRACE INC93598385240631
Grifols Sa Par EUR 0.593464945384487
Eiffage93400271101983
ALGONQUIN POWER & UTILITIES93176056734968
Banco Bradesco Common930463702692420
Grupo Televisa S A B De CV930162294409521
Genting Singapore Plc9282908018816663
PING AN HEALTHCARE AND TECHN92747474968300
ADANI GREEN ENERGY LTD92743208712728
Quebecor Inc - Cl B92716631405419
Toyota Tsusho Corp92079136247028
Vereit Inc91454924243095
West Fraser Timber Co Ltd91368447143299
Taiwan Mobile911073663074500
CAE Inc90711250362002
Shandong Weigao Gp Med H906587424680000
Rohm Co90622774119000
Sumitomo Chemical905931382044900
KNORR-BREMSE AG9022767086235
Whitbread Hldgs Plc90118141248073
Evergreen Marine Corp900475174796481
Reinsurance Group Of America8990242684754
BANQUE SAUDI FRANSI898782491099778
Globalwafers Co Ltd89804753409000
Vodacom Group896682811195031
Exor NV89564537129543
Valeo89360638343020
Toray Industries Inc891858131705796
Standard Life891690872826598
CCL Industries Inc Cl B89072799190234
Cameco Corp89038994525892
Bluescope Steel Ltd88886723637478
Kansai Elec Power888242821071289
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr8881707816017894
Juniper Networks Inc88766606401345
Aegon NV887423232184895
Grasim Industries Ltd88645378558366
Bajaj Finserv Ltd8864242669182
Axalta Coating Systems Ltd88614534323158
China Vanke Co LTD H885374133135045
Bank Of Communications H8850661316225000
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR88349015692392
KUAISHOU TECHNOLOGY88216641364800
Nippon Paint Co88192123683200
Pan Pacific Intl87931115533700
Samsung Fire and Marine Insurance8782947456508
Voya Financial Inc87692560153390
NEXI SPA87618490542860
Innolux Display Corporation8752549015606429
APA Group Npv (Stapled Units)874500861436497
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1287376747346868
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA87099007218385
10X GENOMICS INC-CLASS A8707200372589
Electrolux AB B86724658361956
Taisei Corp86515865292300
Telus Corp physical shares86440403474187
SAUDI ELECTRICITY CO863413981553055
Citic Securities Co Ltd-H863413833941500
Mirvac Group861184614800526
Teva Pharmaceutical ADR86062065959050
Powszechny Zaklad Ubezp.859847481107083
Sodexho Alliance85901069104265
Mitsubishi Heavy Ind85855338348100
Atlantia SpA85604604543689
NEC Electronics Corp85530459958700
Ayala Land8542088214875710
Yamaha Motor co Ltd85405061376218
Ramsay Health Care85340233206573
Admiral Group Plc85245161245564
Qatar Islamic Bank851407532165305
SBI LIFE INSURANCE CO LTD85117391775493
NEW WORLD DEVELOPMENT850374371957782
Inpex Corp848432751390194
West Japan Railway84442379181500
Naturgy Energy Group SA84306239381635
Hotai Motor Co84301779547000
Adani Ports and Special Economic Zone84261600980894
YAGEO CORPORATION84186833681010
TEAMVIEWER AG84168629266941
Samsung Sds Co Ltd8415856063799
Autohome Inc-Adr83987485109499
Taylor Woodrow839242884057532
Liberty Media Group-C83904606229225
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO83837967371801
Tenaga Nasional836553154181100
Nippon Yusen K K83625924256100
Red Electrica De Espana Redesa83462846515173
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD833549241120205
Raia Drogasil Sa Com Npv833304781974347
Cipla83111589828068
President Chain Store Corp830926481046000
Power Assets Holdings Limited830767741654896
Tabcorp Holdings Ltd830360052523917
Autoliv Inc8301270497557
IA FINANCIAL CORP INC82917595167996
Arkema8280065075798
Israel Discount Bank A824253212102030
Isuzu Motors82402256798525
JSR Corp82401242328400
Nippon Express Co82229380124600
HEICO CORP-CLASS A8221230680808
Stora Enso OYJ R82038512523873
Baloise Holdings8199572458883
Kyowa Kirin Co LTD81948712321700
Meiji Holdings Co Ltd81719984158500
Elisa Communications OYJ81640800165884
OMV AG81608417174434
MICROPORT SCIENTIFIC CORP814820721366000
China Resources Gas Group Ltd813539671656000
Smiths Group80853847445864
Samsung Life Insurance80845857128819
China National Building MA H808305497088000
Norsk Hydro ASA808214651488480
ALINMA BANK807307731826125
Imperial Oil Ltd80563491292197
Rollins Inc80497912267374
Shoprite Holdings80485714915338
Woori Financial Group Inc80468998986474
M&G PLC803782852886224
Tele2 B80281860722609
Sundrug Co Ltd80220896294600
Hua Nan Financial Hldgs8008073515293107
Siemens Gamesa Renewable Energy79914571310625
Tryg A/S79779566399248
Knight-Swift Transportation Holdings Inc79627843195293
MTR Corp794568601691321
EMS-Chemie Holding AG-Reg7942357410650
BRITANNIA INDUSTRIES LTD79417300198805
Banco Do Brasil SA Ord.791497721573094
Rumo Sa790211962405883
United Phosphorus78872857898448
Dcc Plc Gbp78684383109614
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr786637662502140
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC78633374101296
Sumco Corp78378697419000
Guangdong Investment Ltd783451526400000
ALLEGRO.EU SA78331107630224
Yy Inc Adr77842762106929
Seek Ltd77753836419933
GPT Group775465832603018
Ipsen7754583291143
Commerzbank AG774048261179517
AIRBNB INC-CLASS A7734547969994
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP772012232286000
Barry Callebaut AG770940234133
RenaissanceRe holdings Ltd7672429659166
CABLE ONE INC767119325365
Osaka Gas Co76593388452100
Coway Co Ltd76570216134443
Gecina7649087558838
VISTRA ENERGY CORP76477085576010
LUNDIN MINING CORP76202306812055
China Development Financial Hl7618991422864400
ROYALTY PHARMA PLC- CL A76125525219950
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT75982232413278
JFE Holdings Inc75980084648877
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA759714006182732
KION GROUP AG7593660187522
Daiwa Secs Group758958041616702
William Demant75876468186927
Yamaha Corp75763276160500
Severstal75581145380812
Capitaland Ltd753290573378936
Japan Post Insurance Co Ltd75248655428700
OGE Energy Corp75228298266953
Japan Real Estate Investment751161611506
Shimadzu Corp75077397256300
Cyberagent Inc75071936478500
China Citic Bank H7504769716680000
Poste Italiane Spa74752597653697
Pennon Group74596407610888
IPG Photonics Corp7454570345514
Land Securities Group Plc74517331885062
Ceska Energeticke Zavody (Cez)74511089305675
Wharf Holdings744465792913000
BCE Inc74408158182150
Hufvudstaden AB A74196000540000
Taishin Financial Holdings Co7416519018063478
Abu Dhabi Commercial Bank741387185134148
Gildan Activewear Inc74049700246644
Groupe Eurotunnel SA74048797551755
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS73802678245885
Hanwha Solutions Corp73800266224914
Wilmar International Ltd737457872434900
Mediobanca SpA73705983743908
SCOUT24 AG73408387113919
Orkla ASA73375563868863
Delta Electronics Thai-Nvdr73349028542100
ACCTON TECHNOLOGY CORP72857580897000
T D Holdings Inc72856179678400
Delta Air Lines Inc72823668186781
Ascendas Real Estate Inv Trt727174014015374
DRAFTKINGS INC - CL A72710176200377
Pegatron Corporation726920983572000
Evonik Industries AG72605521244317
Faurecia SA France72563824160992
Uniper Se72536375231014
Saputo Inc72507661267399
EQT AB72442925274509
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A72368719118100
Weston (George) Ltd7223027790930
Kurita Water Ind72220186201600
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM72160190162841
Hankyu Corp72100418275200
LG Display72088745441870
Sm Investments72012321444317
Petronas Chemicals Group719990364485700
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL71959924460958
Guidewire Software Inc7195187593726
Aspen Pharmacare Hldgs71940789737151
Kasikornbank Pcl-Nvdr719043612221522
Swiss Prime Site7176112886319
Godrej Consumer Products71730920748440
SinoPac Holdings Company7150272619073588
Hero Honda Motors71483168219844
Vedanta Ltd714777862252117
Vornado Realty Trust71441897185740
Masraf Al Rayan713944116944908
Campari71357019696146
CLICKS GROUP LTD71345723469358
Sainsbury (J)712024662286082
Eicher Motors Ltd71190221251586
Tsingtao Brewery Co Ltd-H71149768816000
Dentsu Inc71112407268300
Rea Group Ltd7102206573261
SNOWFLAKE INC-CLASS A7079511339919
Bharat Petroleum Corp Ltd707015041399159
SMOORE INTERNATIONAL HOLDING706257491184000
SG HOLDINGS CO LTD70494547382000
British American Tobacco ADR70475929211157
Sinopharm Group Co-H704628132533570
Lite-On Technology Corp701316723857921
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR697431414123600
XPENG INC - ADR69593002319473
Tokyu Corp69581852625232
Cabot Oil & Gas Corp69545369455430
Sirius XM Holdings Inc693613861416842
Sydney Airport692163521852274
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg691882401065000
Advantech Co Ltd69123559720405
Auckland International Airport Ltd689134811547188
Kajima Corp68849874622500
PTT Global Chemical688458803873097
Equatorial Energia SA688027351717978
Zillow Group Inc - A6875689973881
Kulun Energy Co Ltd685597397190000
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING68381433867000
Disco Corp6837630128600
Novolipetsk Steel683493112258628
Grupo Aeroportuario68061375722274
BUDWEISER BREWING CO APAC LT678779242367500
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI677889591406000
Weichaii Power Co Ltd-H677763673686780
GLP J-REIT676137574896
Toromont Industries Ltd6738525894554
Liberty Sirius Group-C67365542196057
Cosan SA671931281864700
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO671568384018917
Banco De Chile6713676683320484
Airtac International Group66954439232000
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A667947662261792
Shimamura Co Ltd6660765982500
Orbia Advance Corp SAB de CV666032492784885
China Longyuan Power Group665264166062000
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A66416003375954
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A66395036600641
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA66340058394744
Lanxess AG66299742103867
Motherson Sumi Systems Ltd662638772422048
OLD MUTUAL LTD662092128793388
Pan American Silver Corp66111928235015
Accor66033351205077
Ritchie Bros Auctioneers Inc65895155125650
Hyundai Steel Co65818823163139
PING AN BANK CO LTD-A658021862153594
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A6569629994036
Catcher technology656182661286000
Kintetsu Group Holdings Co Ltd65545988217247
Coca-Cola European Partners USD65489480127830
Yakult Honsha Co65476507144800
Hengan Intl Group Co Ltd654435711191500
INFO EDGE INDIA LTD65136487134354
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln164888062326938
Honam Petrochemical6485239631974
Richter Gedeon Nyrt64805371268094
Telefonica Brazil SA NPV64663994943584
Empresas Copec SA64598420748545
Surgutneftegaz Pref (RUB)6454360312728915
Korean Airline64479765287676
Auto Trader Group Plc64476116999903
Bdo Unibank Inc644459723491957
Ayala Corp64426062513450
ORPEA6435304459020
Galp Energia64307851611661
Medibank Private Ltd642453473328877
Lundin Petroleum AB64169310227148
Lend Lease Group64101785828275
Micro-Star International Co640571661297000
OTE (Hellenic Telecom)64031909424852
Shree Cement Ltd6395600620547
Ampol Ltd63747720357805
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A637297792491099
Nippon Prologis Reit Inc636642502430
Yaskawa Elec Corp63592068176200
Schroders63513703152581
Capitaland Integrated Commer633541544997637
Mobile Telesystems ADR63266468849501
Unimicron Technology629328882272000
Korea Investment Hldg6292304883129
PIDILITE INDUSTRIES LTD62883920291947
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR6280070144177
Discovery Holdings62749050743561
Alrosa AO624692774925744
Industrivarden AB C62440737202139
Apollo Hospitals Enterprise62347322173645
Remgro62235438970902
Computershare Limited62177184644343
Hamamatsu Photonics KK61945533125346
Daifuku Co6190301786400
Coca-Cola European Partners Eur61786357120794
AAC Technologies Holdings616279491342500
Hartalega Holdings Bhd615727913140800
Cheung Kong Infrastructure Hldgs615635651219828
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H61561641959500
Treasury Wine Estates Ltd61534603856762
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Formosa Petrochemical Corp613086542160000
Fuji Electric Co Ltd61292184167000
Amerco Uhal6112846411854
Tosoh Corp61082124389900
Aurobindo Pharma Ltd60925205533650
S-Oil Corporation Ord6088294284884
EVOLUTION MINING LTD608220271834270
X 5 RETAIL GRO NV-REGS GDR60773306233038
Keppel Corp607285021888300
Oil Natural Gas Corp606207044658474
JD HEALTH INTERNATIONAL INC60461711521350
Bajaj Auto60244112136871
AMBU A/S-B60030372191863
Asia Cement Corp599976294162178
Atos SE59917903108464
Eclat Textile Company Ltd59865061361892
Mitsui Chemicals59752843216100
Emaar Properties Pjsc597374376781024
Lupin59539955439593
Kingboard Holding594778871256000
Inter Pipeline Ltd59437673478484
Recordati Spa59402714130415
Henderson Land Dev593904091587034
Vifor Pharma AG5900275750590
Nissin Food Prods5894196396700
British Land Co58786778963024
Aldar Properties Pjsc587687197291188
Nabtesco Corp58746003161237
AGILITY587406891948257
ALMARAI CO58527932475933
SBI Holdings Inc58489915279470
Empire Co Ltd A58462937210616
FIRSTSERVICE CORP5843375544596
Grupo Aeroportuario De Sur-B58384717377555
Commercial Intl Bank Egypt SA583684231901910
CARLYLE GROUP INC/THE58364327162297
SOFINA5832398618397
Far East One Telecommunication583151623053000
WIN SEMICONDUCTORS CORP58284636653000
Nomura Real Estate Master Fund581253104432
Ryohin Keikaku58079908345000
Fosun International580654964551708
Fibra Uno Administracion SA577886025804682
MULTICHOICE GROUP LTD57780793801366
Northland Power Inc57719142218081
Morrison Supermarket576760692665574
Voest Alpine AG57667690153380
Mitsubishi UFJ Lease & Finance576158061178600
Fastighets AB Balder ser. B57578557114607
Hyundai Motor Co Ltd5757457870581
Want Want China Holdings Ltd573553739241000
Nedbank Group57349417665821
ASM Pacific Technology57319594532200
GFL ENVIRONMENTAL INC-SUB VT57237599216884
Keisei Electric Railway Co57215728233718
United Urban Investment Corp571869864613
Lpp Sa571610742483
Dabur India Ltd57135206938765
Klabin units571180991335227
Hong Kong Land Holding570326901439700
Japan Metropolitan Fund Invest568605346880
Mr Price Group56780457485198
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN566432485273600
Kumho Petro Chemical Co5661940233866
TMX Group Ltd5660052461669
ARAB NATIONAL BANK563884901149457
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A5635653998200
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H563191692622400
DAQO NEW ENERGY CORP-ADR5631054094778
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas56207597856068
Hyundai Engineering And Const56087637145098
SEB SA5608513235655
Hang Lung Properties559065792675425
Aisin Seiki Co55903000171000
Remy Cointreau SA5586730832910
Sekisui Chemical55855795378500
Ubisoft Entertainment SA55830966100623
Calbee Inc55521468278500
AVEVA GROUP PLC55361285147426
RioCan Real Estate Investment55333336380871
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA553330731406726
Bidvest Group55326478536900
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A55305252419618
Nippon Shinyaku Co Ltd55182252100900
PPD INC55066773143291
HK Trust and HKT Ltd550499944891800
Enagas SA54846802284474
Lojas Americanas SA - Pref545702531760081
Magnit Ojsc5448904993965
Seiko Epson Corp54480814384300
Direct Line Insurance Group544599711578994
Bancolombia Sa-Pref54324353819346
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Oil Search Ltd542363662175215
IQIYI INC-ADR54210503513848
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A54173923187596
Nihon M&A Center Inc54136832269900
BANK ALBILAD54052491649908
Telecom Italia SpA Savings5387189711197287
AMUNDI SA5384652473075
Keyera Corp53840917253162
NGK Insulators53783241355800
Wartsila53757036496480
Origin Energy536331512044799
Onex Corp5360258988932
Biomerieux5357195455663
Spark New Zealand Ltd535215701991950
Jeronimo Martins53506408331615
CJ Cheiljedang Corp5345744515900
BANCO INTER SA-UNITS53421531187003
Woolworths Holdings533908651738287
Vanguard International Semi531968551711000
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A53182275413461
Growthpoint Properties Ltd530945836353427
Giant Manufacturing53039912576000
Korea Zinc Co Ltd5301151615854
Oest Elektrizitatswirts5300473872783
ASAHI INTECC CO LTD52946713242200
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A52891198374897
Shimao Property528365892278000
Bco Santander Chile New52785095127113013
DINO POLSKA SA5276914686801
Shin Kong Finl Hldgs5272033220113265
Aurizon Holdings Ltd526924862247566
Tenaris SA52673942530657
Surgutneftegaz USD5258441112760512
Tingyi Cayman Isln Hldg Co524777223466000
Tobu Railway Co52460987237900
Central Pattana Pcl Nvdr524534123954203
PHOENIX GROUP HOLDINGS52450825610506
HEICO CORP5238180846946
Scor SE52335599188303
China Minsheng Banking-H5223271611418412
JARIR MARKETING CO52161489113315
Compal Electronics520021247981000
Shriram Transport Fin51995054328642
Falabella518078901434911
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A51736369155000
Eregli Demir Ve Celik Fabrik516029252653497
Charoen Pokphand Indon5153444413790000
LI AUTO INC - ADR51454681327307
Odakyu Elec Railway51298648230000
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS51275889199906
Evraz Group Sa Ord51188153643241
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD511631641228000
Schindler Holding AG Reg5112375122066
Posco Chemical Co Ltd5095540848488
CHEWY INC - CLASS A5075936786688
Grupo Bimbo Sa De Cv507183653048961
Konami Holdings Corp50713251106400
WEIMOB INC506617382898000
Meridian Energy Ltd506465291607961
Obayashi Corp50624734699132
Daiwa House Reit Investment Co505937502219
Yamana Gold Inc505116951127156
Nippon Sanyo Holdings Corp50486914297200
Brothers Industries50420995306600
China Evergrande Group503978653678190
Square Enix Co Ltd50363342116700
China Medical System Holding503618942673900
Klepierre50206142218650
Charoen Pokphand Foods-Nvdr501876196878902
ESR CAYMAN LTD501869961984600
Sino Land Co501244443916030
Orion Oyj50108273133851
JINXIN FERTILITY GROUP LTD498201502314000
NH Foods Ltd49660468141800
Kumba Iron Ore49570776121830
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)49507039754762
Covivio4949704563713
Lion Corp49401148313200
BECHTLE AG4939668432127
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO493433121291555
JG Summit Holdings Inc493106815548044
Idemitsu Kosan LTD49282492239408
Amplifon Spa49279545144801
Holmen AB B49150340122600
Mizrahi Tefahot Bank Ltd49127321205960
ICA Gruppen AB49119216121492
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo49051578455151
ETIHAD ETISALAT CO48927507667737
GENSCRIPT BIOTECH CORP487337771860000
Natixis Banques Populaires487264431179673
Bank Of Phil Islands486524703467992
Ecopetrol SA486129998999956
CAESARS ENT INC4855010358000
Vicinity Centres485469854931636
Liberty Global Plc A48424868206635
Havells India Ltd48394278412291
Nanya Technology Corp483604502267000
Telecom Italia SpA Ord4835113810763592
CHINA FEIHE LTD483404412037000
United Internet AG48088465133965
Marico Ltd48056054889651
BB Seguridade Participacoes480169011287738
Digi Com480150655730600
Chang Hwa Commercial Bank480142159870347
Mazda Motor Corp47997865719801
Singapore Exchange Limited47928316759900
Banco Santander (Brasil) SA47907083764564
CD PROJEKT SA47728858124358
CHINA HONGQIAO GROUP LTD477053903641500
BROOKFIELD RENEWABLE COR-A47695263143634
Hyundai Robotics Co Ltd4769283086995
PARKLAND FUEL CORP47646779169750
Ambuja Cements476030311347323
Sharp Corp47487363340100
Minth Group Ltd474484271430000
JUBILANT FOODWORKS LTD47433946147881
Commercial Bank Of Qatar Qsc473544913794168
New China Life Insurance Co Ltd473018091470800
International Container Ter Se471797781961760
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes471004152203730
Moscow Exchange Micex470280752368814
Hiwin Technologies Corp46991096496671
Canadian Utilities l A46984910193035
Nepi Rockcastle Plc46886129825779
WUXI APPTEC CO LTD-A46874157224277
Erie Indemnity Company4667509127510
Hankook Tire Co Ltd46652470132670
Oji Holdings Co46648467867500
Gail India465886492670804
CANSINO BIOLOGICS INC-H46543463125200
Dai Nippon Printing Co Ltd46527996266700
Petronas Gas465040331441400
VIA VAREJO SA464569162443964
China Everbright Environment Group LTD464496589203592
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A46386314459985
HUBBELL INC4637726628831
Bank Negara Indonesia4631840314422400
Tsuruha Holdings Inc4620610547003
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE461222611989581
SUNRUN INC46067997138096
Far Eastern Textile460536905220596
Unilever Indonesia4598468114062800
STELLANTIS NV France45787139299451
Israel Chemicals Ltd45760092812411
Schibsted ASA - B shares45588525135199
LG Telecom Ltd45579364419070
SAVOLA45490427508864
Enel Americas SA4548386939184244
Kansai Paint Co45471982207500
CHINA LITERATURE LTD45391222547200
OPAP SA45336817367492
AstraZeneca4528126048700
China Taiping Insurance Hold452635393054514
Rational AG451906925751
Hyundai Glovis Co4514561233478
Bradespar SA Pref45038359391135
Kimberly Clark de Mexico S A B449792323028240
Singapore Tech Enginering449621271920000
BANDHAN BANK LTD449375291387750
Cmpc Empresas448888892123737
PI INDUSTRIES LTD44449936144518
Peoples Insurance Co4436988315191200
Fuyao Glass Industri Group H44365520939000
Kasikornbank Fgn443611311376200
IT Holding44359391227300
Polish Oil and Gas443439533052352
Wistron Corp443028145337126
Yamada Holdings Co Ltd442870111048470
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR441416805080340
Yuhan Corp4401722193735
CHINA YOUZAN LTD4399673025932000
Ppb Group Berhad438335211173560
Eurazeo4372640360463
S F HOLDING CO LTD-A43616473516700
Gmo Pamyment Gateway Icn4358170046200
Kose Corp4349034635900
Weibo Corp Adr43237330106260
Harmony Gold Mining Co43113659967243
Hypera SA43084822784556
Hakuhodo Dy Holdings Inc42992178315500
Dialog Group Bhd429784067191662
L Brands Inc4290886273000
Ultrapar Participacoes SA Com Npv428426341323571
Swire Properties Ltd428321761749476
WPG Holdings Co428147993032760
Energy Absolute Pcl-Nvdr427628572803200
Acer Inc427502385086282
Feng Tay Enterprise Co Ltd42727175753858
BYD CO LTD -A42696925206400
Amcor Limited42683122417130
Beijing Enterprices Water GR4261252813183888
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA42429659678912
Haitian International Holdings422953221283000
Toppan Printing Co42283575302500
ORIX JREIT INC422585752883
Hindustan Petroleum Corp422568721473107
Brilliance China Automotive422198335386000
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A421270303186916
Orica Limited42103262459443
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD42041398140876
Reinet Investment SCA ZA41990560262174
Spar Group Za41928251370212
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD418906115992505
Genting418774124422600
Nine Dragons Paper Holdings418280433029000
Polymetal International Plc GB41793478215626
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc417819451576391
Emart Co4175497336895
Hikari Tsushin Inc4172407225000
Jiangxi Copper416360032105000
IHH Healthcare BHD416134963874300
JIANGSU YANGHE BREWERY -A41516241170169
JM AB41479406127865
Hong Leong Bank414635531165551
Winbond Electronics Corp414616645433000
CHINA MEIDONG AUTO HOLDINGS41403416970000
Singapore Airlines412549271423782
Sabesp Cia Saneame41108132621139
Totvs SA40998066850785
Hanon Systems40958430348340
Misc BHD409535442983000
Siam Commercial Bank P-Nvdr409306241535103
Tokyu Fudosan Holdings Corp40809748837429
Minor International Pcl-Nvdr407916225168199
Indian Oil Corp Ltd407447843507121
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD40676446959000
Bollore Investissement SA40667170955958
PHARMARON BEIJING CO LTD-H40620050220700
Cencosud405918052611957
BANK OF NINGBO CO LTD -A40588922725200
Samsung Enginnering Co Ltd40569152294425
Ryman Healthcare Ltd40547549465215
Cheng Shin Ind404979393295818
Itochu Techno-Science Corp40381607151700
Universal Robina Corp403349661715690
Gjensidige Forsikring ASA40249881210821
Liberty Siriusxm Group40130384116680
INDRAPRASTHA GAS LTD40043090684846
United Spirits40025131620369
LG Chem Pref3993039813550
Kangwon Land39884220206753
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL39808378414407
MAPLETREE LOGISTICS TRUST398049523302672
Atlas Copco Ltd -Class I39787517131706
Pou Chen Corp397756494224000
Marui Co39756872260900
Mirae Asset Daewoo Co39676160541520
China Resources Cement396444514364000
AGL Energy Ltd39601125728816
Nissan Chemical Corporation3946734493100
Bayerische Motoren Werke AG3945846055258
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL3939590340614
EAST MONEY INFORMATION CO-A39393076886560
Deutsche Lufthansa39373493365898
Kuala Lumpur Kepong39364850887865
B2W Cia Global Varcom39293836423321
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH39279856635379
Netmarble Corporation3922806440593
HOPSON DEVELOPMENT HOLDINGS392199311154000
Hotel Shilla Co Ltd3918590455835
Aluminum Corp Of China Ltd H391684538142000
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L391274332054000
Blackberry LTD39061866552986
Capcom39051096153300
Inter Rao Ues CLS3902145868321302
Guangzhou Automobile Group-H389548075374400
MIDEA GROUP CO LTD-A38936700383600
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)38888973213850
BALKRISHNA INDUSTRIES LTD38881085163810
BIO-TECHNE CORP3876529112000
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD387439972076000
SAREPTA THERAPEUTICS INC3869777161761
SK BIOPHARMACEUTICALS CO LTD3869302747434
Kobayashi Pharmaceutical3868113652100
Maxis BHD386747344137300
JIUMAOJIU INTERNATIONAL HOLD386544631190000
Persol Holdings Co Ltd38589019254000
Industrial Bank Of Korea38549838485712
United Tractors385210373079100
ANA Holdings INC38471206202600
Koito Manufacturing Co3846252974600
Indorama Ventures Pcl Nvdr384593633186001
Telefonica Deutscland Holding AG384485181449400
Samsung Heavy Industries38285711877062
Synnex Technolgy Intl Corp382659022296700
SSR MINING INC38257382249013
SEEGENE INC3825656065564
Phosagro Oao-Gdr Reg S38240860247855
Dongfeng Motor Group382343034966000
HLB INC38207833162220
Axiata Group380235145131648
Coca Cola Femsa S A37990319932793
Haitong Securities Co Ltd-H379631084923909
IND & COMM BK OF CHINA-A379354475559940
Arca Continental37809620832542
MERCARI INC37800290103100
PEPTIDREAM INC37788413101900
Liberty Broadband A3770785628458
Orion Corp NE NPV3768834942916
BERGER PAINTS INDIA LTD37617257430008
ADEVINTA ASA-B37596942270835
Japan Post Bank Co Ltd37582752512000
Schibsted ASA3756812197334
Home Product Center Plc-Nvdr3755840710564710
LG Innotek Co3755627626548
Swire Pacific A37284158600716
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd37261045988600
Buenaventura Minas ADR37091241377865
Gruma B Sa De Cv37084812428371
Nan Ya Printed Circuit Board Corp37018926412000
LARSEN & TOUBRO INFOTECH LTD3701782390691
CHINA VANKE CO LTD -A369475361052280
CGN Power Co Ltd-H3691864018787427
Rockwool368942799454
NEMETSCHEK SE3686643964239
BOUBYAN BANK K.S.C368647042024797
Ibiden Co Ltd36789059108600
INTERGLOBE AVIATION LTD36786216189565
Bank Zachodni3671437670622
Concordia Financial Group Ltd366588111134600
Clariant36546264203076
PAGE INDUSTRIES LTD3650732711378
Banque Cantonale Vaudoise3650415145244
Powertech Technology Inc364732401273000
Hyundai Motor Co Pref3641634244643
Cyfrowy Polsat Sa36408995565234
SEAZEN GROUP LTD364086974090000
Phil Long Distance Tel36386180164400
China Molybdenum Co Ltd-H362627246408000
Tiger Brands36197050287245
CITIC SECURITIES CO-A360723711119400
Samsung Securities Co Ltd35996742109093
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A35922796797767
Interconexion Electrica Sa35890898737711
WIWYNN CORP35875845154000
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A35832235100700
Nien Made Enterprise Co Ltd35745232317000
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD35678184130900
IOI Corp356692124340800
Kyushu Railway Company35575261187500
Infraestructura Energetica35553906966846
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD35545726183259
Komercni Banka AS CK 50035452850128721
Banco De Credito Inversion3540714896561
QATAR FUEL QSC35385789862269
SP Ausnet352995243045006
Shizuoka Bank35285714508206
Aéroports de Paris3525615731176
Zozo Inc35251398133000
Chiba Bank35234273638900
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A35193763804000
City Developments Ltd35115571768200
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-H35066575213300
Nagoya Railroad Co34915406218400
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A34883268679360
Stanley Electric34877658151700
Brasil Food SA348123421052273
Turkcell Iletisim Hizmet AS347650512218034
Piramal Enterprises Ltd34649939184044
FILA Holdings Corp3459547184517
PETRONET LNG LTD344679181247907
Qatar Electricity and Water Co34409837906801
Doosan Heavy Industries & Construction Cp Ltd34353624373975
Hitachi Metals34280742211400
Proximus SA34129986195510
THK Co Ltd34098783131300
Turkiye Garanti Bankasi340381514272381
Dongbu Insurance Co3399373991237
Indus Towers Ltd339851501225627
Koninklijke Vopak NV3398248886582
GS Engineering and Construction Corp33875011107700
Lundbergs B3386133170618
MAIL USD GROUP-GDR33853410199471
Sime Darby Plantation BHD337488553714644
Bharat Forge Ltd33614190450396
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A336005777936600
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A3358382968700
Container Corp of India Ltd33532511519141
Toyo Suisan Kaisha33532023100000
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)334369354128867
Venture MFG33389756291700
Dubai Islamic Bank333352833219732
Wendel Investissem3321787228844
Siemens India Ltd33193757141334
DLF331326621122061
Doosan Bobcat Inc3311749193885
Chugoku Elec Power32997536398159
YADEA GROUP HOLDINGS LTD329919421818000
Polska Grupa Energe-Pda-Allt329593651519017
China Merchant Holding329399392477849
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr32884595227923
Monotaro Co Ltd32864354180100
LAND & HOUSES PUB - NVDR3284435615871624
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A32829009848903
Inds Penoles32786995273031
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI327753917504972
ADVANCED PETROCHEMICALS CO32761458186485
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD32704687101744
Tohoku Elec Power32682098448504
RHB Bank326691553088000
SAUDI IND INVESTMENT GROUP32641492385259
Far East Horizon Limited326204963646853
Huatai Securities Co LTD-H325827612728700
Nisshin Flour Mill32565331234255
Inventec Co Ltd325412844491755
Hanmi Pharrm Co Ltd3246447112993
Ionis Pharmaceuticals Inc32435899104214
Phison Electronics Corp32433957263000
China Galaxy Securities Co H324159326341971
Hitachi Construction Machine32390674120300
Guangzhou R&F Properties - H322815012982400
Kyushu Elec Power32234464469947
Medipal Holdings Corp32172823202600
Momo Inc-Spon Adr32142749275294
IPCA LABORATORIES LTD32018597128951
BIOCON LTD31957209727253
WISETECH GLOBAL LTD31956017191772
African Rainbow Minerals Ltd31909707193520
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L318863482538000
China Jinmao Holdings Group Limited3188267610642000
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV3187773835106
Bangkok Bank Public Co-Nvdr318380981034533
MRF LTD317936163569
Kalbe Farma3178394037282200
21VIANET GROUP INC-ADR31777511153642
Crown Ltd31732510372607
MUTHOOT FINANCE LTD31599072227113
Pigeon Corp31543398119700
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD314978441629600
Rinnai Corp3145196838700
USS Co Ltd31438143220100
Fuchs Petrolub Se -Pref3140975673415
Cosmos Pharmaceutical Corp3135465626900
China Railway Group Ltd-H313334226882000
Semen Gresik312784185508100
Teva Pharmaceutical Ltd31224429356218
Qantas Airways311870671058365
ACC Ltd31163789143732
TRENT LTD31139121343824
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A310314052093300
GS Holdings Corp3101553988572
Rural Electrification Corp Ltd309741721921183
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A309334393658900
Oracle Corp Japan3092546239500
Genting Malaysia307366955617700
Qatar Gas Transport307135054317972
ABU DHABI ISLAMIC BANK306695072515434
Jumbo SA30644898189096
Magnit GDR30644317251330
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE30630666121465
Shinsegae Co Ltd3062456613084
GF Securities Co Ltd H306225682621111
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L306102762424000
Sohgo Security Services3043432178900
McDonalds Holdings Co Japan3042905079200
DR SULAIMAN AL HABIB MEDICAL3039414291730
TIM SA303889711577606
WALSIN TECHNOLOGY CORP30382986555000
LUFAX HOLDING LTD30352385303793
A2 MILK CO LTD30094670869209
BALLARD POWER SYSTEMS INC30088836252758
EVE ENERGY CO LTD-A30078250227989
Amada Holdings Co Ltd29972312356400
Thai Oil Pcl Nvdr299713351931103
Raiffeisen Bank International AG29808841149239
Keihan Holdings Co Ltd29762649114100
Taiwan High Speed Rail Corp297465863703000
Kakaku Com Inc29698373131800
BANK AL-JAZIRA29686419704832
KWG Group Holding Ltd296534152452500
Santen Pharmaceutical29574216269065
A-LIVING SERVICES CO LTD-U29535658784750
Korea Aerospace Industries29416338128091
Sul America Units29413297565677
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H29357848658000
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd29354345189500
BOC AVIATION LTD29326069403700
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC293017121376413
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A2921309043392
KINGSOFT CLOUD HOLDINGS-ADR2917482094445
CELLTRION PHARM INC2916165529926
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR29153084130678
Shimizu Corp29049441427800
IGM Financial Inc2900708093353
Hino Motors28924005392000
China Life Insurance Co Ltd288271044306246
Travelsky Technology288261191682000
Casio Computer Co28796599213600
Hulic Co Ltd28766756314631
VTB Bank (JSC) RUB286471925309083258
JDE PEET'S BV2863762386200
BAOZUN INC-SPN ADR28619984107007
MING YUAN CLOUD GROUP HOLDIN28604141701000
Agile Property Holdings Ltd283764512398000
Taiwan Business Bank2834377610232656
Akbank283319105507187
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN282729791408000
Amorepacific Group2825729651132
ENERGISA SA-UNITS28172681390571
CHINA STATE CONSTRUCTION -A280448434332300
Bts Group Holdings Pcl NVDR2800244712273057
Taiheiyo Cement27984146141400
China Cinda Asset Manageme-H2796664315978111
Toho Co (Film)2795150085500
Hirose Electric2792626724293
SHENZHEN INTL HOLDINGS278275511919614
ZTE Corp-H277836261343400
C Uyemura Co Ltd2774832247800
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST277457602188700
AIR CANADA27686532157056
SRISAWAD CORP PCL-NVDR276703411419000
Metropolitan Bank & Trust276609833488392
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD2764489487760
CNP Assurances27545465179685
QINGDAO HAIER CO LTD-A27544378722900
Foxconn Technology Co275134261599916
KOC Holding AS274976541428675
STX Pan Ocean27486536548423
Sun Art Retail Group Ltd274659034263000
Iliad SA2733838617763
Zhen Ding Technology Holding Ltd273367621034700
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A273306871005712
GSX TECHEDU INC- ADR27316313136418
51JOB INC-ADR2727645045679
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A27239804418118
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD271280402193000
Bangkok Expressway And Metro Plc2707066013604820
Bancolombia SA27031721412492
SINCH AB2696328021024
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A269468334213241
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK268858084846700
Shanghai Pharmaceuticals267673901475000
Yuexiu Property Co Ltd2673221213754000
Dassault Aviation Sa266776082700
Keio Electric Railway2661151749700
SARANA MENARA NUSANTARA PT2657679039750600
Wynn Macau Ltd265694801927040
Denka Co Ltd2653230983200
RMI Holdings265137551401937
Welcia Holdings Co Ltd26463411102200
Thai Union Group PCL264187195353700
Telekom Malaysia263307282280014
Ishikawajima-Harima Heavy Ind26320003145700
Promotora y Operadoa De Inf26130472405360
Azrieli Group2612681844593
Shinsei Bank Ltd26049724205447
Enel Chile2592834848478572
China Oilfield Sevcices Ltd258664483053040
TONGWEI CO LTD-A25842302503666
MERDEKA COPPER GOLD TBK PT2579680717057400
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR257513671352800
SHIN POONG PHARMACEUTICAL CO2574329452051
KOBE BUSSAN CO LTD25711286118400
ALTEOGEN INC2567878647998
Beijing Enterprises Hldgs25635595897500
SUPERMAX CORP BHD255799112730560
AMP Limited255645423604925
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A25562200220800
Keikyu Corp25525811233368
Swatch Group N2532127647677
SK CHEMICALS CO LTD/NEW2518335313334
YES BANK LTD2515372116542452
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS2507467369197
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO25025439768685
Engie Brasil SA24858550391765
Teijin24854424178200
Air Water Inc24838254175300
VALMONT INDUSTRIES2466902211404
Fischer (Georg)-Reg246524522175
SAIC MOTOR CORP LTD-A24543577921145
Suzuken Co Ltd2451450689900
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A244874321383599
Ooredoo QSC244865511523149
Gome Electrical Appliances2448158818999013
EVER SUNSHINE LIFESTYLE SERV244436871216000
BARITO PACIFIC TBK PT2438119747993500
Ebara Corp2437655863700
Fukuoka Financial Group Inc24357875157400
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A243466802324485
Barwa Real Estate243340943320604
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC24284828753946
Hoshizaki Corp2422631432200
Changsha Zoomlion Heavy In-H242100592437400
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C24205568575310
NSK Ltd24169229315162
Chicony Electronics Co Ltd241664451038691
Bosideng Intl Hldgs Ltd241598585696000
Jtekt Corp24148968297700
Bank of East Asia240868071398452
Tupras Turkiye Petrol Rafine23777453234748
AALBERTS INDUSTRIES NV2374322150827
PEARL ABYSS CORP2374079457895
Seibu Holdings Inc23732537266700
Jollibee Foods Corp23709998813700
Indocement Tunggal Prakarsa235490763239300
AZBIL Corp2353543272500
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR234079041547900
SINOTRUK HONG KONG LTD233091001194000
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A23245087622978
Malaysia Airports Hldgs232343132096178
Mercury NZ Ltd23167156592037
Sega Sammy Holdings Inc23131352218338
United Overseas Land Ltd23082500509836
Nomura Real Estate Holdings23053915106500
Ruentex Development Co230274801597471
Lg Houshold And Heal Th-Pref229888214297
Aboitiz Equity Ventures229767183799510
Moneta Money Bank As22895364746530
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME228896704716000
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A227871381718800
Sumitomo Bakelite2278099968800
Alibaba Pictures Group Ltd2269110220922179
Sime Darby224897675109744
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR22482133669888
Aneka Tambang2242501315300500
NONGFU SPRING CO LTD-H22367283549600
CHINA MINSHENG BANKING-A222594603665872
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV22201692943644
NH Investment and Securities Co Ltd22140851231756
Adani Transmissions Ltd22075066161463
ALPARGATAS SA - PREF22001292297361
Koei Tecmo Holdings Co Ltd2194919161140
Galapagos Nv2190397234142
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A21866236291898
CJ Logistics2184464417537
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A21810036147900
Bonava Ab-B Shares21781250212500
Ford Otomotiv Sanayi AS21772533124661
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2171226276398
Electrecity General Pcl Nvdr21675121482000
Sanyo Denki Co Ltd2166275640400
QL RESOURCES BHD216503981787250
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd216195253036724
CJ Corporation2157055027178
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR214918221182600
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C21339537120600
NGK Spark Plug Co21327512171300
DOUZONE BIZON CO LTD2130915136751
SRI TRANG GLOVES THAILA-NVDR212854151662800
Adeka Corp21198425143500
Beijing Capital Intl Airpo-H211900013562000
MABANEE CO SAKC211210831023048
Suntec Reit211110672397600
China State Construction Int210441033524750
Japan Air Lines Co21040212121454
CJ ENM Co Ltd2102537918985
Huaneng Power210234327068000
Cheil Worldwide Inc21022422125192
Petronas Dagangan20886562540500
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A208324584157814
RLX TECHNOLOGY INC-ADR20824416212328
China Everbright Bank Co L-H207385575888130
PTT OIL & RETAIL BUSINE-NVDR206723092758200
Cpfl Energia SA20650135464800
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR2064274016768900
Jiangsu Express Co Ltd-H206417572094000
Iida Group Holdings Co Ltd2063628795500
Millicom Intl Cellular2061206654171
HUYA INC-ADR20539712159201
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B20513109184393
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A20508723829790
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A2045059878259
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-A203832352931800
Hyundai Marine & Fire Insurance Co20294679116034
Grupo De Inv Suramericana20284813453195
UNI President China Holdings Ltd201526692221000
Emaar Malls Group201366284717472
Air China Ltd H201291423058000
KAISA GROUP HOLDINGS LTD200902275330285
GOERTEK INC -A19968918426896
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A19912107576241
NCC B19900589120756
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A19846540219900
Krung Thai Bank Public Co Ltd197953076845276
CHINA EAST EDUCATION HOLDING197795091039500
Copel parana energi Pref196758982087610
Lotte Shopping Co1962187522821
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A19620586514591
Gamuda195282293022620
IFLYTEK CO LTD - A19459962279796
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk194394124035300
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B1938202756245
China Huarong Asset Managem1937341617688000
KOSSAN RUBBER INDUSTRIES193692472284200
CHINA AOYUAN GROUP LTD193094282201000
Taisho Pharmaceutical Holding1925570739700
Turk Sise VE Cam Fabrikalari192285952453595
SES Global19224350289329
SPX Corp1922211036996
PTT OIL & RETAIL BUS-FOREIGN192138102563600
RABIGH REFINING AND PETROCHE19075063385344
GUANGDONG HAID GROUP CO-A18943738170099
HOMESERVE PLC18931668155036
Getinge Industrier AB B1885852067400
SAUDI CEMENT18800303130870
ONENESS BIOTECH CO LTD18777233322000
Globe Telecom1875158658765
Cervezas18746744256239
Lee & Man Paper187330392380000
MOUWASAT MEDICAL SERVICES CO1871844243704
SJM Holdings186482082010000
3Sbio Inc186450152305900
China Overseas Property Holdings Ltd186134162140000
BECLE SAB DE CV18594914931929
Commercial Intl Bank-GDR Reg18593610611657
Japan Airport Terminal Co Ltd1854634053600
Grupo Carso Sa De Cv18497612754963
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE18472253107879
Aselsan Elektronik Sanayi184549751215472
China Everbright183353211858000
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A18263909832261
Kuraray Co18251472207600
Orange Polska SA182364291202551
DALI FOODS GROUP CO LTD181956723613000
Manila Electric Co18164064380670
TRANSCOSMOS INC1813480581700
Zhejiang Expressway Co-H181102082506000
Aeon Mall Co Ltd18021768139280
Hk Electric Investments179804692141248
Andritz AG1797964738158
S1 Corp Korea1794051230554
Hap Seng Consilidated179219711109600
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A17889118522000
SUNGROW POWER SUPPLY CO LT-A17848845159176
Toyota Boshoku17845116115600
TCL CORP-A176988561595144
RATCH GROUP PCL-NVDR176046981333800
Gudang Garam17477239890800
BGF Retail Co Ltd/New1746960013170
Alfresa Holdings Corp17377394130900
SHANDONG GOLD MINING CO LT-H17373811970000
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A1735871137800
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD1734331253300
SKC CO LTD1731932318412
Daewoo Shipbuilding & Marine1723104563802
ASMEDIA TECHNOLOGY INC1720274549000
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A171882881574855
AMMB Holdings171712142994700
Metro Pacific Investments Co1715101725562200
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A17083383188500
True Corp Plc-Nvdr1703229221118095
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A17017438122100
JSB CO LTD1697407864600
MEGACABLE HOLDINGS-CPO16889930542049
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD167968743116000
JIUGUI LIQUOR CO LTD-A1677434258100
HUATAI SECURITIES CO LTD-A16725262793513
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A16692966159257
CHINA BOHAI BANK CO LTD-H166245064300500
Colbun1658410114281416
VITASOY INTL HOLDINGS LTD16547944518000
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC165243732903500
Zee Entertainment Ent16426656766317
GULF BANK163772842662104
NORMA GROUP SE1633375736028
Kitagawa Iron Works Co Ltd16315353133500
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A16282845505900
Berli Jucker Public Co-Nvdr162493261814750
China Southern Airlines Co H161070402895734
OPTORUN CO LTD1609555479100
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS16072998606000
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A160727642808690
Zhaojin Mining Industry H160721821832000
Chongoing Rural Commercial-H160707434338000
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L160655671928000
Kureha Corporation1605106931600
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A16028191357493
GT Capital Holdings Inc16017896174407
BANK OF BEIJING CO LTD -A159756432513115
CHINA RAILWAY GROUP LTD-A158684602220400
KMW CO LTD1579737843427
Yokogawa Electric15785104116100
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H157774461218322
Hochtief1576822321652
THQ NORDIC AB1576179571906
EMAAR ECONOMIC CITY15748997664360
Seazen Holdings15743140270098
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A15736489326300
MERITZ SECURITIES CO LTD15686729507629
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A15539597169720
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A15529995171900
Next Co Ltd15527244550900
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD15515145192900
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A15473142234799
TORO CO1545349316509
DAQIN RAILWAY CO LTD -A153074891679449
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD15274297280200
SHENZHEN INVESTMENT LTD152632205284046
Stantec Inc1524773540712
BANK OF NANJING CO LTD -A151399561187200
ABB Ltd SEK1512704453642
SHANGHAI BAIRUN INVESTMENT-A1511869786500
ZHEJIANG NHU CO LTD-A15101813284499
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A15047320140299
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1503750731900
SSY GROUP LTD149354472706000
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc14885468105000
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR148676013148300
Nippon Suisan Kaisha Ltd14860445365700
PETROCHINA CO LTD-A148580532462700
CHINA WATER AFFAIRS GROUP148368492254000
Fresnillo Plc14824600137469
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A14816240566529
PALANTIR TECHNOLOGIES INC-A1481097386800
BEIJING NEW BUILDING MATER-A14773427264568
Greentown China Holdings147682871513000
BANK OF CHINA LTD-A147624423476321
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A1469729289400
Shanghai Lujia B SS USD146586351940024
China Communications Servi-H146533274160400
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A14625939130600
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A14614457153746
B GRIMM POWER PCL-NVDR145524881371300
YIHAI KERRY ARAWANA HOLDIN-A14534535138000
Perusahaan Gas Negara1452106822007300
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A144999532398199
CHONGQING BREWERY CO-A1441633065500
EF-ON INC14366967189800
Turk Hava Yollari143539691073452
UNITED INC14299124134100
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A14148420118500
MAXSCEND MICROELECTRONICS -A1405850728260
SKSHU PAINT CO LTD-A1405572345100
BANK OF JIANGSU CO LTD-A139888311490318
Nitta Corp1398619968400
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1387009080100
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A13851666386799
ZTE CORP-A13839597366708
OVCTEK CHINA INC-A1382511082900
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A13820687106760
WEICHAI POWER CO LTD-A13797382600729
AECC AVIATION POWER CO-A13763057256340
CHINA LIFE INSURANCE CO-A13762869307500
PTT PCL/FOREIGN137201611301000
Kinnevik Investment AB B Redemption 200827137052821971983
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A136889621783000
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR136862311624783
HAITONG SECURITIES CO LTD-A13667559932567
VALUECOMMERCE CO LTD1365704359500
Weir Group Plc1365657763150
Hong Leong Financial Grp13571728399650
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A13533172414796
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A13529851495040
GUANGZHOU TINCI MATERIALS -A13500530150558
TOC CO LTD13486014241200
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A13468115613000
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1340795736500
Kanto Denka Kogyo Co Ltd13382241195100
FAURECIA IT1337978929988
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD13299488111900
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A13295219432018
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN132656251574850
GF SECURITIES CO LTD-A13207927677400
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1320113760000
Kyowa Exeo Corp1310552163500
HUADONG MEDICINE CO LTD-A13094922199180
China Power International130377356783000
Turkiye Is Bankasi C129628732544489
Pilot Corp1296169347600
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A12929534112576
Nichirei Corp1291066959100
ECOVACS ROBOTICS CO LTD-A1283085760800
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A12804058197992
CENCOSUD SHOPPING SA12803263849907
Pola Orbis Holdings Inc1276172359500
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1269665244698
Toyoda Gosei Co Ltd1267754962000
SJW GROUP1266821524050
PCCW Ltd126290832728772
Haci Omer Sabanci Holding125933501496106
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A1258111267600
Embotelladora Andina-Pref B12576537740182
YPF S.A.-SPONSORED ADR12411348317313
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A1239819467600
China Merchants Shekou Ind A12372596806451
GUANGDONG KINLONG HARDWARE-A1236422652300
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO1235877751047
CSC FINANCIAL CO LTD-A12352367315399
COSMO ENERGY HOLDINGS CO LTD1232731966800
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A12301271124347
Gs Retail Co Ltd1228611645246
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A12282762676198
Wesports Holdings122826921405000
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A12245385711142
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A1211809199251
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A12104693116796
FU JIAN ANJOY FOODS CO LTD-A1209831338800
Korea Gas Corp1204785052045
POLY PROPERTY SERVICES-H11986078187600
Daiseki Co Ltd1187236039500
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A1186055873998
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A11854275240950
NMC HEALTH PLC11758283106409
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F117401452117300
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A117395205397300
JUEWEI FOOD CO LTD-A11691028103000
PIOLAX INC11641249102700
Foster Electric Co Ltd11606266131900
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A11603741435500
JASTEC CO LTD11554020119200
Nippon Valqua Industries Ltd1152695073400
Samsung Card1150812547598
TELESITES SAB DE CV114706661464399
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A1146458886900
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A11455104791394
CHINA JUSHI CO LTD -A11320049483599
DCM Japan Holdings Co Ltd11280875141600
Trusco Nakayama Corp1123962951200
OSOTSPA PCL-NVDR111861311187700
HUAXIA BANK CO LTD-A111464011336855
TAKEUCHI MFG CO LTD1105869350800
CHINA NATL NUCL A (HK-C)110335611587000
ARCADIS NV1096744129731
BY-HEALTH CO LTD-A10961671241353
DOUYU INTERNATIONAL HOLD-ADR10950677166843
Tsukishima Kikai Co Ltd10852024118100
AI HOLDINGS CORP1083772564700
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A10721555154500
TONGKUN GROUP CO LTD-A10714900361400
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1069726347458
H. Lundbeck A/S1062948538689
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A105199051093600
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A105002931510298
Kawasaki Heavy Ind1046992054200
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A10447787380828
Century Tokyo Leasing Corp1042754321100
GREAT WALL MOTOR CO LTD-A10356681241600
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A10334858204000
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A10334074197670
REECE LTD1028995275624
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A10264797875100
Shinko Electric Industries1025037343500
Nishio Rent All Co Ltd1019365943400
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A10093298163300
Tokyo Tatemono Co Ltd1007415879500
Highwealth Construction10069083829488
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A10033671303798
Nippon Chemi Con Corp1002924561500
ANGEL YEAST CO LTD-A10006091123796
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD999147339400
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR99871661224200
DKS CO LTD995053236800
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A9939098120800
HANGZHOU FIRST APPLIED MAT-A988590785230
Nippon Soda Co Ltd987204937300
SHANDONG SINOCERA FUNCTION-A9835313154750
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A9804832477499
Kyoritsu Maintenance Co Ltd974754537700
Sato Holdings Corp974297050100
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A9636116322200
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A9599739454891
Miura Co Ltd959856123800
Kandenko Co9578396137500
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A955804572236
Megaworld Corp951952920082400
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A951563666586
BAIDU INC-CLASS A951094748400
OPPEIN HOME GROUP INC-A950779045684
OKAMOTO INDUSTRIES INC949704830700
PUREGOLD PRICE CLUB INC94916031633100
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A94643351022397
C&S PAPER CO LTD-A9455021220300
Meidensha Corp943949452700
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A941488444883
Hi-Lex Corp940661173000
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A9369941231000
HANGZHOU SILAN MICROELECTR-A9363943199300
Tokyo Seimitsu935780224700
NISSO CORP9337828175900
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A928788338100
SUNING.COM CO LTD-A92876001051852
Acom Co9272406266800
Cimic Group Ltd917360868595
BEIJING-SHANGHAI HIGH SPE-A91701061264800
Fujibo Holdings Inc916363731000
Dainippon Screen914767312700
KINGFA SCI.& TECH CO LTD-A9139948342200
REXNORD CORP909539821549
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A9069665122900
SHANGHAI JINJIANG INTERNAT-A9054335113900
CHINA ZHESHANG BANK CO LTD-A90301771743700
GEM CO LTD-A8977467651700
SPRING AIRLINES CO LTD-A8956923112400
Tachibana Eletech Co Ltd895683179500
Maxell Holdings Ltd894826994400
CIA SANEAMENTO BASICO DE-ADR8906237135008
BGI GENOMICS CO LTD-A887909754900
YANTAI JEREH OILFIELD-A8835456181500
ASAHI KOGYOSHA CO LTD883531439600
TBEA CO LTD-A8821569554408
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A8813690567299
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A8812113201730
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A8796159791847
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv8766584316800
Canon Sales Co Inc873146444000
Izumi Co Ltd872596427200
Tsubakimoto Chain861475137100
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A859713883160
Denki Kogyo857976848500
CHINA CONSTRUCTION BANK-A8568394946799
TOYO TANSO CO LTD851533947500
JIANGXI COPPER CO LTD-A8445127241500
LOMON BILLIONS GROUP CO -A8433142192200
JASON FURNITURE HANGZHOU C-A842954180680
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A8411876760800
VIDLER WATER RESOURCES INC8403185100358
AIPHONE CO LTD840032955600
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A8399100170900
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A8391640413104
Toyo Construction Co Ltd8373993192000
CP ALL PCL-FOREIGN8321836550300
Kitz Corp8291201148900
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A8238088112500
Dainichiseika Color Chemicals Mfg816171045200
PROYA COSMETICS CO LTD-A811373634799
SBS HOLDINGS INC810726436600
Star Micronics809179762500
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A8061744520200
Shinagawa Refractories Co Ltd805551529500
JCET GROUP CO LTD-A8050488176400
Hosiden8043103105300
SINOMA SCIENCE&TECHNOLOGY -A8036725315100
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A803640460200
Dena Co Ltd802492352400
Kinder Morgan Management LLC79956219156
Sra Holdings Inc799273641100
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A7989275129912
YANTAI EDDIE PRECISION MAC-A7976939106800
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN7960677237200
YOUNGOR GROUP CO-A7944950828149
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A7941592371757
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A7921331474290
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A791954273257
GRANITE CONSTRUCTION INC791640923519
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A7911246106940
Ohmoto Gumi Co Ltd786070120100
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A7801753179880
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A7798977187600
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A7764621134680
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A7748538271300
Argo Graphics Inc774482033900
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A7742093257200
Shikoku Chemicals Corp771825484700
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A7710302204300
KUANG-CHI TECHNOLOGIES CO-A7709794337200
AIR CHINA LTD-A7686856685593
APELOA PHARMACEUTICAL CO-A7648216201000
JVC Kenwood Corp7638465452500
TPG Telecom Ltd7548669225451
Takasago Thermal753170556800
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A7508121211649
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A748959977400
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A74741392356300
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A744939975798
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A7424085891800
AVICOPTER PLC-A7346797109400
Sinfonia Technology734662976700
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A73347531798500
DASHENLIN PHARMACEUTICAL G-A730878777300
ZHEJIANG WEIXING NEW BUILD-A7305914247500
Nachi-Fujikoshi Corp728324723200
Kaneka Corp727958120900
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A726969550700
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A7248148235424
Morinaga Milk Industry Co724566715300
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF720869725100
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A72069431015795
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A7201417385200
Penta-Ocean Construction Co7198065120200
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A7179988650145
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A7179464115600
SDIC CAPITAL CO LTD-A7162141418770
ORIENT SECURITIES CO LTD-A7145810611900
YINTAI GOLD CO LTD-A7140542518840
Toshiba Machine Co Ltd713883837900
CHINA INTERNATIONAL CAPITAL-A7138679113500
Kumagai Gumi Co Ltd713769231400
Benesse Corporation710844537300
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A70914851018100
NIHON PARKERIZING CO LTD706977382200
Ryoshoku Ltd706334131400
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A7060402711000
Nippon Pillar Packing Co Ltd704056446600
Topcon695542856700
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A6933167173080
Takuma Co Ltd692226245200
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A6907386524600
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A6895343413500
ZHONGJIN GOLD CORP-A6890671564997
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A6875617110800
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A6874399653100
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A68531221109700
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR6839819160183
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A6825674904300
Alps Logistics Co Ltd680858997100
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A6799914428399
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A679605644200
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A6730374376700
SG MICRO CORP-A672060320300
BANK OF CHENGDU CO LTD-A6718048401000
Mebuki Financial Group Inc.6701852346800
VA TECH WABAG LTD6667878218889
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A6662310193600
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A6649109624780
EASTERN TOBACCO65861171031037
MIZUNO CORP658371938600
Konica Minolta Inc6571215153900
Furukawa Sky Alumi656304935200
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A65525371207900
OPEN HOUSE CO LTD654901818700
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A6539021685300
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A6533167983653
CHINA MERCHANTS ENERGY -A6518158942799
PICC HOLDING CO-A6491867814000
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A6449891268128
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A6434590198800
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A640909279091
PERFECT WORLD CO LTD-A6405718230662
NAVINFO CO LTD-A6402074379500
Lotte Corporation639701823151
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A6389473969578
Yurtec Corp6387552112400
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6350057126410
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A6326068414786
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A6277591409176
Seino Holdings Co Ltd626704352900
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A623560739559
JEOL LTD622748515500
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A620893299973
CAITONG SECURITIES CO LTD-A6208090444398
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A6191826724620
ADDSINO CO LTD -A6186347276200
Saizeriya Co Ltd618003633600
SAUDI AIRLINES CATERING CO617152334475
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A6159922436500
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A6159281148900
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A6147804368100
GEMDALE CORP-A6145225427998
CHINA NATIONAL MEDICINES-A6109638127300
Haseko Corp610878652000
HUAXIN CEMENT CO LTD-A6099471204300
J Front Retailing Co Ltd608911076800
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A602987257820
Kadokawa Dwango Corp602201521600
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A60197081042500
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A6017929608400
Modern Times Group B601259056245
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A5959007148234
Mcb Bank Ltd5927338650500
Towa Corp591794442500
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A5917615774694
MIDDLESEX WATER CO58878458757
Heiwa Corp587444440800
Sky Perfect Jsat Holings5850742176900
HESTEEL CO LTD-A58337651644500
Neturen Co Ltd5820456138800
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5811639242640
Nippon Thompson Co Ltd5796228122000
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A5780644363000
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR5779882732297
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A5734134685600
Nichiha Corp569914523800
Oil & Gas Development Co Ltd56828261177118
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A56764581112799
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A5600328918392
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A5581664196500
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A5545238901700
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A549908265345
Nippon Kayaku Co547222870100
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A5339429269726
Alps Electric Co533154662100
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5330005523770
YAMABIKO CORP531432955000
CHONGQING RURAL COMMERCIAL-A5307630964600
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A5291362559095
Inabata Co Ltd526090740900
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A5252694335299
Relia Inc519644054600
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN5189756579600
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A5183998441949
SAAB B517140020400
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A5134546200600
AVIC CAPITAL CO LTD -A51259161009999
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR5123456319200
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A5113622254000
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A5068582109600
FUKUDA DENSHI CO LTD50580657700
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A5011884252684
Siam Cement Fgn500660342312
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A4979382145407
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A4969497259000
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A4968818187030
Sintokogio Ltd493068986300
Yapi Ve Kredi Bankasi49117002303930
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A4905784559700
Daihen Corp485595613300
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A4838566226500
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A4837966553598
Genting Plantations4802639276600
Mitsubishi Logistics Corp479622518800
Matsumotokiyoshi Holdings Co Ltd477201214700
YOKOWO CO LTD474694328300
Japan Steel Works Ltd474165725400
NANJING SECURITIES CO LTD-A4725861395900
Sulzer AG46738324820
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A4673687534800
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A4585306559500
AK MEDICAL HOLDINGS LTD4567299316000
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH454252047199
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A4529200388700
Ottogi Corporation45217901129
Nokia (AB) Oy SEK4517505109000
YUNDA HOLDING CO LTD-A4474466227370
NINESTAR CORP-A4416265138100
BBMG CORPORATION-A44136081204600
Ariake Japan Co Ltd44133959000
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR4404746247800
YANGO GROUP CO LTD-A4397861605500
LINDSAY CORP43887253199
M&A CAPITAL PARTNERS CO LTD436768013100
DONGXING SECURITIES CO LT-A4355666315597
Asanuma Corp435564912800
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A4334750240698
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4321597577500
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4290111390298
Surgutneftegaz - Sponsored ADR4278099104902
FAW CAR COMPANY LIMITED-A4215372288900
Tatneft ADR420810612355
DHC SOFTWARE CO LTD -A4198934451700
TIANMA MICROELECTRONICS-A4155985233797
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A4144970263500
SHENZHEN CAPCHEM TECHNOLOG-A413451542500
Habib Bank Ltd4125100596500
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A4108727220998
BEIJING SHIJI INFORMATION -A409742392000
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A40855241077000
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG403228590200
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A403045464600
JA SOLAR TECHNOLOGY CO LTD-A3996506112700
YTO EXPRESS GROUP CO LTD-A3973776270900
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A3941074118399
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A3932746185900
SHENZHEN SC NEW ENERGY TEC-A388637631900
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A3874057232500
Aboitiz Power38666021008500
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A3829795418400
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP381531818500
Seiko Holdings Corporation378733123600
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3775555135700
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A3756868906800
Ptt Exploration & Prod Foreign3747481119200
NISSEI ASB MACHINE CO LTD37442829500
Topre Corp371165130600
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A3680723161899
Lawson36791279800
Ube Industries366935020100
HUANENG POWER INTL INC-A3663327670500
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A3662440236920
Nipro Corp365335636400
INTCO MEDICAL TECHNOLOGY C-A363862518900
House Foods Corp363276314500
Komeri Co Ltd359296817000
Xebio Holdings Co Ltd358021249600
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A3575412876700
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3571012614300
COSTAIN GROUP PLC3567199505735
Shibaura Mechatronics Corp35441598000
FUSO CHEMICAL CO LTD351062711800
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A3496792127400
Fujikura Kasei Co Ltd344895681800
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A3447981269280
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A3435431234200
Miraca Holdings Inc336431613700
O-FILM TECH CO LTD-A3352991299400
Nippon Carbide333967533300
INTER ACTION CORP331574420800
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A3289094254300
INGENIC SEMICONDUCTOR CO -A326958538900
GUOLIAN SECURITIES CO LTD-A3227394164000
MACROMILL INC314326448700
Raysum Co Ltd311641651000
Ihara Chemical Industry Co306712641100
LIAONING CHENG DA CO LTD-A2984180103500
Pal group Holdings Co Ltd298083625000
Mandom Corp295295720000
XIAMEN INTRETECH INC-A294526353040
Daiichi Jitsugyo Co Ltd29239318700
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A290442141200
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A286701863000
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A2857735216400
Yamazen Corp283529737800
HUMANWELL HEALTHCARE GROUP-A280660171900
CHONGQING FULING ZHACAI-A276575051800
Epiroc AB B redemption shares 2105142754198918066
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A27504924700
Citizen Watch Co272770487100
AVIC AVIATION HIGH-TECHNOL-A272145178200
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A2706563157300
Yamazaki Baking Co266820220500
GUANGZHOU WONDFO BIOTECH C-A266268722205
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD263948216300
VTB Bank OJSC GDR Reg S2638158252661
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A263743164000
TOLY BREAD CO LTD-A263677354910
KOOLEARN TECHNOLOGY HOLDING2622114189000
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A2596291506400
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A2595567224500
San-A Co Ltd25529407800
WORLD CO LTD253197323100
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A2530147379467
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A2522463405900
NORDEA BANK ABP Finland251434428875
ZHEJIANG JUHUA CO-A2501046200600
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2497255116900
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A2493420285740
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2491948113958
Nippon Shokubai Co24809115800
CMK CORP244954967800
Sanken Electric Co Ltd24483726200
RELO GROUP INC239798314900
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A2389220178300
TONGLING NONFERROUS METALS-A2374806617600
CREEK & RIVER CO LTD236361821400
Ito En Ltd23616784900
CHACHA FOOD CO LTD-A234369133100
Tokai Carbon Co Ltd232585417500
Mirait Holdings Corp230981416800
Shindengen Electric Mfg22719288800
KOA CORP227124119000
Yokogawa Bridge Holdings224736414200
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A223420752500
DA AN GENE CO LTD SUN YAT-A221241147600
NS Solutions Corp21808049300
Tomy Company214191029800
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2136034282500
JOYOUNG CO LTD -A210492751450
JINYU BIO-TECHNOLOGY CO LT-A206925574200
BEIJING YANJING BREWERY CO-A2067306206300
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2058240368000
YIFAN PHARMACEUTICAL CO LT-A202822482800
Makino Milling Machine Co Ltd20210876300
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI2013662151800
HgCapital Trust Plc198710750000
FF Group SA197428040608
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A197296699601
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A1967209153016
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A1964786209900
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1957013119871
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A194644527300
EPIROC AB A redemption shares 2105141926609642203
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A1921459235200
WEIFU HIGH-TECHNOLOGY GRP-A192124261600
JIANGSU SHAGANG CO LTD -A1898994143800
XIAMEN TUNGSTEN CO LTD-A188876176300
China Huishan Dairy Holdings18823124173640
HUAXI SECURITIES CO LTD-A1877621151700
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1874682155300
THAI OIL PCL-FOREIGN1859334119800
TOKYO ELECTRON DEVICE LTD18301304000
Bangkok Bank Fgn181574559000
Press Kogyo Co Ltd181089773400
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1806141151800
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A179552276200
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A179308274500
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN1792867759300
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A178778574400
BELLSYSTEM24 HOLDINGS INC178454514900
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A1780810138100
LEYARD OPTOELECTRONIC CO L-A1773910194900
Surgutneftegaz Adr Pref177363335152
HUADIAN POWER INTL CORP-A1764968394000
SHANGHAI ELECTRIC POWER CO-A1762430192000
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A173431778200
XIAMEN C & D INC-A1731169166725
JILIN AODONG PHARMACEUTICA-A171114085600
TANGSHAN JIDONG CEMENT INV-A167872190800
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1667847113500
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A1660409164000
GUANGDONG HONGDA BLASTING -A164690547500
Abc-Mart Inc16306193600
YUAN LONGPING HIGH-TECH AG-A161401371400
Nittan Valve Co Ltd161274578200
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A160837155484
AECC AERO-ENGINE CONTROL-A160719662100
PACIFIC SECURITIES CO/THE-A1603896369800
Dai Nippon Toryo Co Ltd160002724500
SHENZHEN AIRPORT CO-A1588753150200
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1563573785800
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1532290118947
SHENZHEN HEPALINK PHARMACE-A152442370760
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1523535189800
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI150646633500
Home Retail Group1498084111110
HUBEI JUMPCAN PHARMACEUT-A147551560300
CHINA MERCHANTS PROPERTY O-A146146156300
INABA DENKI SANGYO CO LTD14436347500
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A142961880600
Tohokushinsha Film Corp142427826600
WUXI TAIJI INDUS CO LTD-A1419785141500
JIANGSU CHANGSHU RURAL COM-A1416946148700
HUAGONG TECH CO LTD-A141614754500
ZHONGTIAN FINANCIAL GROUP -A1407065380000
Corbion NV13990332855
Thai Union Group Pcl-F1390589281800
NORTHEAST SECURITIES CO LT-A1388736126940
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A138493142960
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1381000172600
CHINA AEROSPACE TIMES ELEC-A1346312147500
LEO GROUP CO LTD-A1342965441400
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1322196315200
INNER MONGOLIA FIRST MACHI-A129407891700
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1273919144700
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1257596140980
Ferrovial SA bonus issue 2105131256787611237
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1218917243906
CHINA FILM CO LTD-A121652172502
Kokuyo Co12164109200
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A120910727500
Toyo Tire Rubber Co Ltd11632717100
Boliden AB redemption 210506912339152565
Topy Industries Ltd9030968700
Chioyda Integre Co Ltd8760186400
TRUE CORP PCL-FOREIGN719905892600
Eniro AB701640762652
Severstal GDR Reg S6187343112
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A41642334000
Suncall Corp38649711000
Chubu Steel Plate Co Ltd2444254000
Ingenico Group191364149
Banco Espirito Santo Nom SA1705831684144
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A13216718100
Zardoya Otis SA1133642013
Nelly Group AB9695026132
BK Popular Esp2893901
Credit Suisse Group Rights Issue 210428293158688
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR Warrant R9 210506022884
Systemair AB095000
Minor International Pcl-Nvdr warrant 2105060161506
Minor International Pcl-Nvdr warrant 2105060178213
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR Warrant 210506025251

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning