Hoppa till innehållet
ap7 logo
AP7 Aktiefond
452.94
AP7 Räntefond
112.80

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2021-03-31)
735,1 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,075%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2020-10-08

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 55.5%
Europa 18.0%
Asien exkl Japan 15.3%
Japan 6.7%
Australien & Nya Zeeland 1.7%
Afrika & Mellanöstern 1.6%
Syd & Centralamerika 1.2%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2020-10-08

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc2232908338721785692
Microsoft Corp180902434689193941
Amazon.com Inc14033162526534271
Taiwan Semiconductor801757959245197387
Facebook Inc-A75838468983060359
Tencent Holdings Ltd728959920910551500
Alibaba Group Holdings Adr71176497013474970
Alphabet Inc - Class A6975292659402868
Alphabet Inc Class C6414780345367550
Samsung Electronics54215283398762559
Tesla Inc5229283888934830
JP Morgan Chase and Company49012298213698510
Johnson and Johnson44787150443276200
Unitedhealth Group Inc37300191991194467
Berkshire Hathaway Inc36672698361710535
Visa Inc A Shares35629082562015996
The Walt Disney Company35253264412159202
Atlas Copco AB B35126059148379308
XACTOMXS30339719312512328772
Home Depot Inc33613840411361180
Nvidia Corp3287814902749089
Nestle SA32709334813464419
Procter and Gamble Co32442697072967007
Mastercard Inc Class A32428683381064886
Bank of America Corp31860818899680626
Intel Corp29679984645449553
Paypal Holdings Inc27420869371330471
Roche Holdings AG GS2638099313931988
Comcast Corp A25854887655457683
Verizon Communications24751370525152280
MEITUAN DIANPING-CLASS B24268716546624800
ASM Holding NV2421237841512227
Netflix Inc2305291786526925
Cisco Systems Inc22950166535485454
Adobe Systems Inc2265392955600701
Atlas Copco AB A22317876784509573
Investor AB B21774573223234488
Abbott Laboratories21764813392118924
AT T Inc21707231748539197
Pfizer Inc21242001046999157
Coca-Cola Co21141378854871129
Novartis AG20812084782836449
Chevron Corp20310108232299965
Accenture Ltd2017772140895521
Merck and Co19996399533020227
Pepsico Inc19659120621711147
Salesforce Com Inc19599784071081313
Broadcom Ltd1949647255481063
Thermo Electron Corp1938635371510002
Abbvie Inc18836260812132238
LVMH Moet Hennessy1880456415331625
Nike Inc Cl B18570455781581237
Citigroup Inc18392824182949250
Lilly (Eli) and Co18381259211167667
Toyota Motor Corp18361478902706991
Texas Instruments Inc18241826191213530
Wells Fargo and Co17434238675150204
Qualcomm Inc17217791331538457
Mcdonalds Corp1689261853889057
Amgen Inc1681644290800480
Philip Morris International16247628182131215
Medtronic Plc Npv15999984821606172
Naspers N1599602977799328
Lowes Cos15944961911039989
Novo Nordisk A/S B15637969502593689
AIA Group Ltd154947099414416475
Oracle Corp15323501602707398
LINDE PLC USD1506033295655140
Costco Wholesale Corp1481893435527455
Danaher Corp1472233130779672
Softbank Group Corp14629280881870102
Union Pacific Corp1452926779806898
Sony Corp14461643941594930
Bristol Myers Squibb14431431052694557
Nextera Energy Inc14419643602382986
Applied Materials Inc13889968981415722
Royal Bank of Canada13824440701737580
Siemens N1362974370972558
Total Fina ELF13414475933277741
Sap SE13405160271271930
Goldman Sachs Group Inc1338837466455368
Starbucks Corp13323286931466764
Intl Business Machines Corp13231868301201749
AstraZeneca13201075061566974
Reliance Industries Ltd12900390335260662
United Parcel Service Inc1283395761943230
Unilever12781413892729506
Shopify Inc - Class A1264463041132299
China Construction Bank1253558160176393333
Caterpillar Inc1250616699649872
HSBC Holdings124124253624313789
Morgan Stanley12273684681732433
Toronto Dominion Bank12156000422160381
Deere and Co1204087140378443
3M Co1189568024737972
Commonwelth Bank of Australia11863283502116734
General Electric Co118031207110452277
Intuit Inc1158375613355673
Sanofi S.A11530087871354123
Jd Com Inc Adr11515294661586181
Ping An Insurance Co114037467810929000
Blackrock Inc1134666189182056
Target Corp1126141330702945
Baidu Inc Sp Adr1085407737493528
Allianz SE Germany1079766312494251
SK Hynix Inc10441136091001525
Schwab (Charles) Corp10300174641825649
Altria Group Inc10298695922385100
Micron Technology Inc10250779821325885
Lam Research Corp1016635770219464
American Tower Corp Class A1004343607529967
Infosys Limited9925989246268266
Diageo Plc9917359722793678
BP p.l.c98783684327182759
CVS Caremark Corp9846315971575168
Kinnevik Investment AB B9840462942323604
American Express981232225816380
L Oreal980957812300960
Advanced Micro Devices9776003931447605
Servicenow Inc975809793242626
Booking Holdnings inc USD 0.00895347600748792
Anthem Inc941050707311097
Housing Dev Fin Corp Comstk9390117263149094
Enel91858716810871248
Cigna Corp new USD 0.01917036596441328
Keyence Corp916559850220800
Glaxosmithkline Plc9162594585965798
Charter Communications Inc-A915299089170156
CSL Limited912714826543229
Fidelity National Information892533610737187
SQUARE INC - A887516111462113
Schneider Electric878249260684898
NIO INC - ADR8752706602363735
PINDUODUO INC-ADR873890093721483
Rio Tinto8690714861340636
Iberdrola SA8624484127781384
Gilead Sciences Inc8565032961555551
S+P Global Inc854046152287829
TJX Companies Inc8494873661493011
Mondelez International Inc8484696301709644
Hon Hai Precision84836265622886117
Canadian National Railway Co848315067847898
Intuitive Surgical Inc847537804140244
British American Tobacco8462134832557460
BNP Paribas8461331831626088
Daimler AG8375760671115929
Samsung Electronics Pref8289896041509412
Truist Finl Corp 5.08096428421619147
Air Liquide805753505583463
Automatic Data Processing800970010509811
General Motors Co7996117301564870
Mitsubishi UFJ Financial Group79897270715441053
Illinois Tool Works798217752427305
Stryker Corp788638691401417
Basf AG7811296161097393
Deutsche Post AG7795495371710093
Activision Blizzard Inc Common Stock7793952591008330
Bank of Nova Scotia7783064981448047
PNC Financial Svc Group Inc771916038514069
US Bancorp7668164761625995
Prologis Inc761671476888313
Zoetis Inc758010227579547
Nintendo Co755640518154000
ConocoPhillips7524349311674668
XIAOMI CORP-CLASS B74801883025903200
CME Group Inc743267451429361
Sumitomo Mitsui Financial Group7425526232178870
Mediatek Inc7356322602769332
Chubb Ltd733486426539278
Recruit Holdings Co Ltd7297431511789760
Crown Castle International Corp728439569514904
Australian and New Zealand Bank Group7262973463888657
FedEx Holding Corp726012615304007
Hong Kong Exchanges and Clear7125566351386988
CSX Corp709858472915535
Netease Icn Adr707895862759818
Fiserv Inc707565497679697
Autodesk Inc705071801315651
Becton Dickinson and Co704814141345212
Duke Energy Corp695247305877832
Westpac Banking Corp6915919474263100
NHN Corp686938487226196
Capital One Finan Corp685388562634647
Honda Motor Co6842877552512338
Zurich Insurance Group AG675041848186121
Norfolk Southern Corp672501781302272
KDDI Corp6720543162446979
National Australia Bank6686600803897615
Equinix Inc Com663318780118909
ICBC662033941111444000
Colgate-Palmolive Co6591388491029146
Mercadolibre Inc65899943553247
Lauder Estee Inc656013462269264
HCA Holdings Inc655993709407196
Edwards Lifesciences Corp655446372966290
Ebay Inc6537311501281304
Icici Bank6485641219386250
Tokyo Electron648556550196178
Adidas647355783226458
ZOOM VIDEO COMMUNICATIONS-A646235737231885
Intercontinental Exchange Group642308143676214
Koninklijke Philips N V6398590891313106
Takeda Chem Ind6384042481903510
Emerson Electric Co636983777842713
Bayer AG6369082201172429
Reckitt Benckiser Group Plc635310194849187
Global Payments Inc627274239357400
Shin-Etsu Chemical626908506428600
Dominion Resources Inc625945625999038
Illumina Inc625892877176180
Air Products and Chemicals Inc619888917263509
Bank of Montreal Canada618576093812043
Tata Consultancy6181947291720740
MetLife Inc6119818661168946
Marsh and Mclennan Co607236020608223
UBS Group AG6045303274432446
Banco Santander Spain60127343320444424
Nxp Semiconductors Nv600664870348049
Ecolab Inc599604376338162
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC5949243555995500
ABB Ltd CHF5925454962209483
Anheuser Bush Inbev5918134691085353
Canadian Pacific Railway Ltd591120036182567
Sherwin Williams Co59057281897895
Idexx Laboratories Inc590413087142550
Wesfarmers5899415201761849
Waste Management Inc585280713563616
Cummins Engine583042725256701
Allstate Corp582791967602503
Hitachi5819131801365439
Vertex Pharmaceuticals Inc580408795314416
VIACOMBS INC USD579978955697464
Anglo American5717809451720665
Humana Inc570257994162901
Cadence Design Sys Inc568587345530479
Prudential5656637063120247
Vodafone Group56178008535397952
Vinci557831546618202
Schlumberger Ltd5567067832409377
SNAP INC - A5558493441115032
UBER TECHNOLOGIES INC5549745321138242
PROSUS553804689580246
Daiichi Sankyo Co Ltd5530684972105800
Boston Scientific Corp5526832751695117
Kla-Tencor Corp550735613220140
Kering54642319590487
Analog Devices545425411420334
Infineon Tech N5449213191591841
Progressive Corp-Ohio543900094700180
Exelon Corp5410873811474170
Nidec Corp540281528507568
Sberbank RF USD53861668316425236
Eaton Corp PLC538467508473048
AXA5373746982312768
Twitter Inc536828587948913
Daikin Industries534633538294306
LG Chem Ltd52774199684166
Murata Mfg Co522948612726035
Johnson Controls International5221513131018804
Freeport McMoran Inc5190276201736569
Itochu Corp5169255931868800
Volkswagen AG VTG Pref Npv514643375228445
CIE Financiere Richemont510132787621851
Ing Groep Nv5089714074842392
TWILIO INC - A507897248167115
Aon Plc Ireland506803928266180
Fast Retailing Co Ltd50500193970705
Electronic Arts Inc504912526460359
Newmont Goldcorp Corp504223100953163
HP INC5041421511962098
Samsung SDI Co Ltd504017736100934
Regeneron Pharmaceuticals Inc503885494124530
Ford Motor Co5008888184570463
Align Technolgy Inc499990898110554
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A499118902806290
Fanuc Corporation498509130237800
Moodys Corporation498051108202602
Canadian Imperial Bank of Commerce492349659568712
Cognizant Tech Solutions Crp492076618752546
Parker-Hannifin Corp491906546185139
Volvo AB B4896697682088144
Relx Plc4855012662296127
Volvo AB A4847753902062874
Agilent Technologies Inc483275258461138
Banca Intesa SPA48125328220443785
DOW Inc480425672880041
China Merchant Bank H4789671727178689
Dollar General Corp478915301298576
Hoya Corp477011133476400
Hyundai Motor Company475657698274350
Magna International -Cl A474719061604397
AL RAJHI BANK4697864152247005
Denso Corp469551011773900
Workday Inc466454839217362
Bank of China Ltd H463014260146141000
Trane Technologies Plc462318602329821
Best Buy Co Inc460757366456391
TE Connectivity Ltd458442341415562
Essilor Luxottica455778608340576
Aptiv Plc455535604365421
Barclays45486039521023230
Nippon Telegraph and Telephone Corp4542814481971800
Simon Property Group Inc453412572454889
Kimberly-Clark Corp453324910407234
Prudential Financial Inc453115726576715
Roper Industries Inc451997927133963
Danone446981571744460
ADYEN NV44423508322827
Ross Stores443836991428324
Manulife Financial Corp4423632472386610
General Mills Inc441372727860188
Seven I Holdings Ltd4404781211247400
Aflac Inc4403156541007579
Mitsui and Co4396248962361900
Biogen Inc438355801192153
Mizuho Financial Group Inc4382029763259957
Munchener Ruckvers N437257799164305
DowDuPont Inc437011621663566
Lonza reg43686073287922
EOG Resources Inc435993241728335
Microchip Technology435104884339449
American Electric Power425853741595849
Mitsubishi Electric Corp4248949863049684
T Rowe Price423751930288674
Marriott Intl Inc423711036325741
Synopsys Inc419332956215445
Canadian Natural Resourses Ltd4186519941625319
YUM Brands Inc417717782452966
National Grid PLC4165324814175023
Softbank Corp4153193993566500
DBS Group Holdings4131173592278231
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP4125791341655908
Hindustan Unilever Ltd4119607801512784
Expeditors Intl lf Washington Inc410743555465496
Lululemon Athletica Inc410652693155729
American International Group4104884271026177
Baxter International Inc410390232598311
Sika AG410227927170546
Lloyds Banking Group Plc40951440284244718
Autozone Inc40929854236170
Glencore Plc40675491512173229
Mitsubishi Corp4045481581605550
MODERNA INC403865661328931
Pernod Ricard403411404247535
Koninklijke Ahold Delhaize NV4033651771687258
Constellation Brands Inc A403085867201062
Macquarie Group Ltd401905076408241
Itau Unibanco Holding SA3980631659041649
Rockwell Intl Corp397429514180128
Ericsson AB B3961300503474825
Sysco Corp395098188580353
DSV A/S394837243245201
Fujitsu394834769313400
New Oriental Educatio Sp Adr3937367772798710
Kakao Corp392281577105435
Tal Education Group Adr391863239697725
CRH Plc3914175911005386
MATCH GROUP INC389897047298921
Celltrion389355881179580
Veeva Systems Inc-Class A389295508175079
Digital Realty Trust Inc389274058341340
Woolworths Ltd3888358221510820
Travelers Cos Inc387940333304194
Walgreen Co387437150863290
ROKU INC387084732130402
Amphenol Corp Class A386796419704234
Flutter Entertainment Plc386618055194994
Essity Ab3862282981422572
Chipotle Mexican Grill Inc38417447431646
Bank of New York Mellon Corp383767954969314
BBVA (Bilb-Viz-Arg)3832668518053636
Sempra Energy381175407346946
Centene Corp381043103694407
America Movil SA ser L38031013063700676
Public Storage380110938190609
Sandvik AB3800896291611232
PINTEREST INC- CLASS A379377685608324
Nordea Bank ABP Sverige3778307454520588
Yum China Hldgs Inc377812020730478
Ihs Markit Ltd376808493462691
Maxim Integrated Products376370931493302
Industria de Diseno Textil3751432071323631
Ferguson Plc374320152368883
CORTEVA INC373321436928505
McKesson Corporation372415809229745
O Reilly Automotive Inc37143889289089
Iqvia Holdings INC. USD 0.01370749739230466
Hermes International Npv36978597838376
Ameriprise Financial Inc369466635189351
Compass Group Plc3686892232103848
Astellas Pharma Inc3685844212602999
DOCUSIGN INC368291161209636
Dexcom Inc367385616124800
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A366004774138649
Zebra Technologies A36507238392921
Vonovia Se364605398643456
Bank Central Asia36361910718142200
Saint Gobain359126927726677
Engie3591245232894771
Givaudan35844798211097
CARRIER GLOBAL CORP3582021311025048
Monster Beverage Corp356603663474836
Axis Bank India3563289164165654
PPG Industries Inc354817998281770
Vestas Wind System354385150232213
CBRE Group Inc354360978540592
Koninklijke DSM NV353668721243626
Hilton Worldwide Holdings Inc352440186331700
MSCI Inc352376183100528
Pioneer Natural Resources350392168250920
Panasonic Corp3475734523103963
CROWDSTRIKE HOLDINGS INC - A346691522208535
Michelin346128972269606
Weyerhaeuser Co3452641081193036
Alexion Pharmaceuticals Inc344488043267187
ALCON INC343115696589813
Mettler Toledo International34300838235753
Xcel Energy Inc342858411637219
Credit Suisse Group3422613433062098
Skyworks Solutions Inc341235693227251
Fortescue Metals Group Ltd3407814442574097
Paccar Inc340157677418917
Qatar National Bank3401570968332906
Fortinet Inc339873272228030
Resmed Inc339768409214314
Orsted A/S339219728254829
OTIS WORLDWIDE CORP338590838592863
Banco Bradesco SA pref3366663848067465
Delta Electronics Inc3344020643936770
Zimmer Biomet Holdings Inc334296285244356
Costar Group Inc33412132847780
Tokio Marine Holdings333000848747911
Suncor Energy Inc3320170051758885
Public Service Entrp331829887659435
Xilinx Inc330852404315209
Ansys Inc329986147119141
Bayer Motoren Werke327257299389977
Lennar Corp CL A326630472402004
SMC Corp32627471864235
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao3252396753745546
SAUDI ARABIAN OIL CO3247301534050664
Petrol Brasileiros3244254308661685
Amadeus IT Holding SA323615080534103
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA3230994773121731
Rio Tinto Limited323029346447685
London Stock Exchange Group Plc322910312377561
Deutsche Boerse AG322508414231997
Kinder Morgan Inc Del Com3216042012364962
Marvell Technology Group Ltd320986348799529
Motorola Inc320454312204757
OLD DOMINION FREIGHT LINE320415404162660
Oriental Land Co320358018235508
Intl Flavors and Fragrances320232517273029
Stanley Black and Decker319508608190191
Corning Inc316997470899004
Vipshop Holdings Adr316923658816331
Willis Towers Watson Plc316856826168611
Kia Motors Corp316816549479284
Bajaj Finance Ltd316815185493252
Kroger Co3161816131045632
STELLANTIS NV ITALY3161690912092878
Komatsu3159358021170400
Archer-Daniels-Midland Co315831087650613
Paychex Inc315762051385708
Experian Plc3157615801098929
Keysight Technologies Inc315417361273992
TRADE DESK INC/THE -CLASS A31413361750157
Verisk Analytics Inc-Class A313745404213709
American Water Works Co Inc313555010265307
Transdigm Group Inc Com31344095961003
State Street Corp313304310435819
Trip.com Group Ltd312373574872782
Equity Residential312191334511665
Kao Corp311836373544300
YANDEX NV-A311283904555942
Palo Alto Networks Inc311209726114986
Olympus Corp3106216111688400
ETSY INC310470522168733
SunLife Financial Services of Canada Inc310202362701959
LafargeHolcim Ltd CHF308150103634727
Grainger (W W) Inc30627443589518
MMC Norilsk Nickel USD306039862116832
Masco Corp305892141624752
SAUDI NATIONAL BANK3057103082673946
Merck KGaA305688404217117
Welltower Inc303883434503049
Synchrony Financial302630381864753
Laboratory Crp of Amer Hldgs302202863147277
M3 Inc300792616504700
SBA Communications Corp300738489132324
Waters Corporation300339512130855
Svb Financial Group30004031264497
Chugai Pharm Co300012141838800
Discover Financial298469228368662
Hologic Inc297993354484327
Valero Energy Corporation297870955473158
Regions Financial Corp New2975917971652707
United Micro Electric29675917221470000
NATIONAL BANK OF KUWAIT29657821412014930
Cerner Corp296214415481971
Constellation Software Inc29614657125464
D R Horton Inc294522398412289
Byd Co H2936630581444500
Ally Financial Inc293599377760267
Shiseido Co293460401468700
First Rep Bk San Francisco Calif New Com293075653203104
Oversea Chinese Banking Corp2916742073946512
DNB ASA2915231351555236
Heineken289117923315709
SAUDI TELECOM CO2890790331107588
Cap Gemini288610034198393
STMicroelectronics NV287959741916654
Swiss Re Ltd287366584342103
Eversource Energy287172929409293
WEC Energy Group Inc287068401378373
Clorox Co285599198179633
LyondellBasell Industries NV285433569312969
Geely Automobile Holdings28536708410831000
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES285009791120390
Shenzhou International Group2849532841521000
Bank Rakyat Indonesia282759999102108300
Vivendi SA282711141990743
New Waste Connections Inc281242797320065
Fifth Third Bancorp281017840858751
Bharti Airtel Ltd Comstk2787558334465883
Hyundai Mobis278403704122842
United Overseas Bank2782291321710777
Dassault Systemes SA277951166154016
Halliburton Co2769493451487951
EVOLUTION GAMING GROUP276847704227952
Fastenal Company276700786680104
Sunny Optical Tech2761678671311600
Williams Co Inc2756851011406294
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S275473636168230
DTE Energy Co275067212247842
Ametek Inc274685482266292
Kubota Corp2739919861395547
KB Financial Group273701401729711
Alimentation Couche Tard Inc2728455641007458
National Bank Canada270781578446762
Wolters Kluwer270045845376423
Neste Ojy269667084540982
Kone B NEW268354974397037
Take-Two Interactive Software268268137185025
NN Group Nv267838312642782
PELOTON INTERACTIVE INC-A267357473288981
Occidental Petroleum Corp2661231681108720
Tractor Supply Co Com Stk265616784179765
Transurban Group2652916223192493
Ashtead Group Plc264959837521735
Firstrand2647340598806223
Ball Corp263847065380167
Anta Sports Products Ltd2633132241988000
Citrix Systems Inc262745155230288
OKTA INC261627662143440
VF Corp261579203384567
Avalonbay Communities Inc260488692166833
Kraft Heinz Co259258512775457
Orix Corp2578036981665160
Omnicom Group256818439393376
Teradyne Inc256250243261067
Expedia Inc255999971166518
Ferrari Nv255388183152983
Hexagon AB255040772333823
Sun Hung Kai Prop2545979981996833
Dollar Tree Inc254554455275626
Logitech International SA254122570292053
NVR Inc2529085176676
RWE ST A252903128780541
Citizens Financial Group252812782664499
Orange2527705302375449
Petrol Brasilerios com2525738056880971
KKR & CO INC -A252100428612311
East Japan Railway251861197380198
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2505119369680978
BEIGENE LTD-ADR25016683583929
Nitto Denko Corp250100145333388
Baker Hughes Co2491108511289275
Goodman Group2489459192180019
Tesco2485961689173823
Asahi Group Holdongs LTD248075389664436
China Mengniu Dairy Co.2476050375075000
Xylem Inc247401174278466
Fuji Photo Film Co247256213483200
Liberty Broadband C247173093188144
Franco-Nevada Corp246968667231894
Deutsche Bank2465894232287186
Aviva Plc2455445035270342
Consolidated Edison Inc245377870397322
China Life Insurance Co Ltd24514565513688000
Grupo Mexico Sa De Cv2449824315757500
Terumo Corp244803604788000
Japan Tobacco Inc2447275481467289
China Resources Land2441367675902222
Central Japan Railway243202493175200
Mitsui Fudosan Co2431902791160072
Telefonica SA2430491905919622
Dominos Pizza Inc Us24297414978210
Nokia2428113426958663
Carlsberg B242555554178471
RINGCENTRAL INC-CLASS A24201789689373
COPART INC241809635265572
Unicredit SPA2402094512571042
A P Moller Maersk A/S23995663911689
Techtronic Industries Co Ltd2391134051657950
Discovery Communications C238997630423931
Dell Technologies Inc Class C238482851318603
E. On SE2382914272655772
Pulte Group237979641568693
Robert Half Intl237821368362948
Geberit Reg23756405044891
TDK Corp236769200192799
Legal and General Group2366812707187824
Hartford Finl Service Group Inc236340673408812
Fleetcor Technologies Inc23601773598340
EQUITABLE HOLDINGS INC235059936843607
Nomura Securities2347241364283607
WAYFAIR INC- CLASS A23466611681919
Legrand234253915311176
Public Bank BHD23294789626481435
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2323036483596836
United Rentals Inc23210498385989
3I Group2320380261696975
Chunghwa Telecom2320091487027000
Arthur J Gallagher and Co231795166223454
Edison International231218825455167
Eastman Chemical Co230264888241119
Svenska Cellulosa AB B2291203201432002
Tyson Foods Inc -Cl A228997220349299
Partners Group Holding Ag22884574921905
Hershey Foods Corp227935115172491
Societe Generale2267526251005397
Nasdaq Inc226676980182085
PPL Corp226307568895364
Circuit City Stores Carmax225966306198543
Hcl Technologies2258900731996828
Oneok Inc225626120545069
Secom Co225477198299500
Alexandria Real Estate225094375158851
Assicurazioni Generali2249881711321949
Western Digital Corp224904696373046
Las Vegas Sands Corp224902017413073
Cdw Corp224534400166337
LG Electronics Inc223643783193490
Realty Income Corp222722549422253
Akzo Nobel222637423231834
Splunk Inc222622841192998
Randstad Hldgs222595398360359
Kansas City Southern222337208116118
Vulcan Materials Co222183523157385
Discovery Communications A222058072336435
PTT Pcl Nvdr22186982119780547
Ventas Inc Reit221757432476526
Impala Platinum Holdings2213564541462510
Genmab A/S22133619078650
Trimble Incorporated220481795345632
Republic Services219329635267440
TELADOC HEALTH INC219215140134378
EPAM SYSTEMS INC21908959467568
Grupo Financiero Banorte2189547674720571
Pandora A/S218235598235206
Mitsubishi Estate2180206311411061
Bridgestone Corp217909103624878
Assa Abloy B217900930927238
Kotak Mahindra Bank2177925521008153
Teleperformance21750025271054
EXACT SCIENCES CORP216257067189415
Nec Corp215814746414197
Cooper Cos Inc21580505465789
Fabege AB2156400001800000
Keycorp2155981311237865
MCcormick and Co Non VTG shares215342499291312
MGM Mirage215182414629313
Nucor Corp214973772352874
Equifax Inc214837920144397
Kyocera Corp214625174363180
Galaxy Entertainment Group Ltd2144660572722800
Church & Dwight Co Inc214014822301537
Carnival Corp213988154865041
Fisher and Paykel2139559001133388
Shinhan Bank213880094798633
Brown-Forman Corp -Cl B212671464362250
Ncsoft Corp21110564529951
SLACK TECHNOLOGIES INC- CL A210479885603943
WH Group Ltd21027355727150773
NetApp Inc209703357349914
Nan Ya Plastic2096977119377670
Zillow Group Inc - C W/I209657970182339
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.02090482993148760
Maruti Suzuki India208915432249346
Enn Energy Holdings Ltd2084555621449800
WORLDLINE SA207954855286140
Ambev SA2075762228586673
Scottish and Southern Energy2070718101237680
Martin Marietta Materials Inc20654267372818
Qorvi Inc206516455134428
Arista Networks Inc20648305384752
UPM-Kymmene OYJ206317923630626
Verisign Inc206302465125758
Idex Corp206226554121236
Hennes och Mauritz B206156222964248
Hess Corp205776130351118
BURLINGTON STORES INC20570080078441
Kingfisher Plc2053528985542364
Kerry Group205136648195585
Northern Trust Corp204741487233594
Intl Paper Co204417794446644
BOC Hong Kong Holdings Ltd2042054116559202
BILIBILI INC-SPONSORED ADR204103016219496
Swisscom AG20408876445676
Chinatrust Financial Holding C20406628431918993
Fortis Inc Canada204022781557657
Country Garden Services Holdings2028749392720000
Formosa Plastics 13012023223266941960
Li Ning Co2020641143871000
Veolia Environnement201556458881356
Henkel AG and Co KgAA VZ201296146218886
MARKETAXESS HOLDINGS INC20084972046094
Dai-Ichi Life Holdings Inc.2008270081256700
Canon Inc2005312251062799
Sampo-Leonia Insurance Comp A200296565536486
China Petroleum & Chemical20012984344588400
Teleflex Inc19985142458334
Castellum199628260971900
Daiwa House Inds199247674732586
M T Bank Corp199160177153322
Hewlet Packard Enterprise1989243191524088
Darden Restaurants Inc198610029166330
KBC Group SA198388092308567
HORIZON PHARMA PLC198303400259158
Asian Paints Ltd198210996697917
Seagate Technology198046532310670
Snap-On Inc197998553102838
SIBANYE STILLWATER LTD1978860825054817
Dover Corp196881587170040
Whirlpool Corp196552466105330
ABIOMED INC19631195676656
Equinor ASA1962074061168932
LG hsehold & healthcare19547946017046
AFTERPAY TOUCH GROUP LTD195372478272666
Skanska AB B195117269876144
HUBSPOT INC19509271150956
Fubon Financial Hldg Co Ltd19502772212099839
Swiss Life Holding19424738246709
Ameren Corp194121190288398
Ulta Beauty Inc19388754670527
CGI Group Inc A193410956277233
Swedish Match AB193333806290291
IAC InterActiveCorp19308032093393
Sonova Holding Ltd19288110586531
Cardinal Health Inc192660114384368
Cathay Financial Holding Co Ltd19240999414373095
GENERAC HOLDINGS INC19226995473648
SARTORIUS AG-VORZUG19210717643016
Garmin Ltd191947521178755
Restaurant Brands Intern191909547346701
ASE Technology Holding Co1918408615917999
UNILEVER PLC191819308410130
Keurig Dr Pepper Inc191515617656729
Link Reit1908257512479816
AmerisourceBergen Corp190207070192094
Alibaba Health Information Technology Ltd1901120377401043
GEA Group189810575567811
ArcelorMittal189593652810302
Celanese Corp189413576150194
Kuehne and Nagel International AG18929333377106
Seagen Inc189095634150985
PAYCOM SOFTWARE INC18877573159324
Mega Financial Holdings Co Ltd18849579620225422
Royal Caribbean Cruises Ltd187742476242273
Check Point Software Technologies Ltd186569440187193
Firstenergy Corp186493153626298
Imperial Brands PLC1863877781078902
Otsuka Holdings Co Ltd186090244492517
Pentair PLC186063351356972
Telekomunikasi Indonesia18586653991117695
ENPHASE ENERGY INC185570768140205
Intact Financial Corp185232366179590
PTC INC185151245167173
MAGAZINE LUIZA SA1850564685319771
VIATRIS INC1847745351463569
Coloplast B184761674144068
Largan Precision Co Ltd184283345183000
CP All Pcl Nvdr18392596610062229
Eisai Co183910290307490
Conagra Brands Inc183853985568660
Ingersoll Rand Inc183472764434361
Woodside Petroleum1833861011149649
BT Group Plc18320481610637607
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR182435653746513
China Resources Ent. Wheelock and Co1822493772685042
Albemarle Corp Com Stk181991569140632
Svenska Handelsbanken A1816984751821356
Sino Biopharmaceutical18086893919095500
ON SEMICONDUCTOR CORP180840974528088
China Pacific Insurance Gr-H1807196015125632
UNI President Enterprises Co1806338268785491
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR179914321692392
CATALENT INC178973754197646
Unicharm Corp178845338502900
Essex Property Trust Inc17874878576001
Gvc Holdings Plc178509594967909
Standard Chartered1784830073070375
INVITATION HOMES INC178244004681706
Advantest177908025245900
Shimano Inc17787077588011
FOX CORP - CLASS A177176123483215
Huntington Bancshares1768724471295773
Fresenius SE & KGaA176631699480033
Agricultural Bank Of China-H17635931850893000
INSULET CORP17629507079067
Standard Bank Group1760612682408745
Sysmex Corp175769206196142
COUPA SOFTWARE INC17572150882707
MS&AD Insurance Group Holdng175707384661493
Wheaton Precious Metals Corp175685989523264
Credit Agricole1756728501425385
Hana Financial Group175555163546144
Sunac China Holdings Ltd1754602094711836
Cspc Pharmaceutical Group Ltd17536969316519520
SGS Holding N1751894517091
TYLER TECHNOLOGIES INC17496946648766
WestRock Company174548753394563
CK Asset Holdings Ltd1744876963143937
Principal Financial Group174462505338207
Broadridge Financial174314727139602
Deutsche Wohnen Ag BR174308528425383
Japan Post Holdings Co Ltd1738609122023400
SUN COMMUNITIES INC173789292136428
Quest Diagnostics173722639162338
Cellnex Telecom SA173693393383426
First Abu Dhabi Bank1735883055077937
Genuine Parts Co173429854173075
Fortune Brands Home & Security Inc173199763221601
Tatneft1731594812529675
Suzuki Motor Corp173112822457600
Novatek Microelectronics Corp1727691811062000
Steris Plc172324176107744
Cincinnati Financial Corp172109453188307
Rogers Communication -Cl B171913045415673
Weg SA Pref1714603491526974
Healthpeak Properties Inc171323432628150
Pembina Pipeline Corp171296141673406
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC171193516529522
CLP Holdings1706467912072414
Gartner Inc170223753108986
Energias de Portugal SA1700101053415470
FMC Corp169889773180990
TRANSUNION169764276227057
Devon Energy Corp169744733875419
Duke Realty Corp169649590485003
Continental AG168814609138691
COLES GROUP LTD1683263131642467
PLUG POWER INC168210344514430
Cheniere Energy Inc168115691276190
CARVANA CO16800785373058
Extra Space Storage Inc167499321155197
CMS Energy Corp167467579335997
Varian Medical167451948111100
Mid America Apartment Comm167275784138376
Swedbank AB1672172151047202
Longfor Properties1669288993309500
Sumitomo Corp1664621691317600
Suez SA166238253902326
Ageas165892036320501
DELIVERY HERO AG165648518147693
Ss&C Technologies Holdings165586596279487
S-E Banken A1653146771555171
Ultratech Cement165217170210241
Smith and Nephew Plc1650218321028596
Alnylam Pharmaceuticals Inc164533552133615
China Gas Holdings Ltd1644169724821200
KUWAIT FINANCE HOUSE1643341977677650
Fresenius Medical Care164166483262057
POOL CORP16412957456381
PG and E Corp1641217281706370
Kirin Brewery Co163521419951100
Eurofins Scientific163520439203031
E Sun Financial Holding Company16254879620788998
Aristocrat Leisure Ltd162517327722465
VICI PROPERTIES INC162374354678172
Nexon Co Ltd Npv162233240583200
Perkinelmer Inc162054723147755
China Steel16172263121466172
Formosa Chemical N Fiber Corp1616889986397730
Intertek Group161673210252024
Boston Properties Inc161597220181226
Cemex Cpo16142550827894736
Hongkong and China Gas16119450212210661
Resona Holdings Inc1610422454133467
Samsung Biologics Co Ltd16093403030089
Zalando160778538187212
WPP Plc1607193361449773
Power Corp Canada160701678703084
Akamai Technologies160379012188889
CNH Industrial Nv1601505041189475
China Overseas Land1598638067054287
Marubeni Corp1597284592176100
Kellogg Co159617587307292
WIX.COM LTD15952617464488
Bandai Namco Holdings Inc159418584247000
Nitori Holdings Co Ltd15936404796000
Western Union Co159107780761830
Fair Isaac Corporation15859965140463
Newcrest Mining158316437988796
Thomson Reuters Corp158095755211852
Markel Corp15792589716501
Nippon Steel Co1577631481063464
Arch Capital Group Ltd157658420500056
Next Plc157639908167559
DATADOG INC - CLASS A157215164219031
Segro Plc1572019671461792
Kingspan Group157167445226698
Hydro One Ltd156845062792492
MTN Group1568320103088248
Shionogi and Co156449506332900
Hang Seng Bank156191261938400
Epiroc AB B156117123918066
MONGODB INC15562673260193
Toyoda Auto Loom155070116193362
HALMA PLC154937382582714
Wynn Resorts154770342133739
SIEMENS HEALTHINEERS AG154625388319554
Yahoo Corp Jp1544307183386700
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC15415694952588
Symrise AG154096789151719
Novozymes A/S B154075168284680
Credicorp153901959122742
CHINA MERCHANTS BANK-A1538873152263782
Suzano Papel e Celulose SA NPV1538755301332406
ITC1538136065857409
Emirate Telecom Group Co1537745903163898
Agnico Eagle Mines Common Stock153752885297077
AVANTOR INC153377229625640
INNOVENT BIOLOGICS INC1532926011798000
Aeon Co Ltd153258419594000
OTP Bank Regd153080660407459
Porsche Automobile Holding pref152307118173404
JXTG Holdings Inc1513720203777232
Jardine Matheson151049930263146
Hormel Foods Corp150924628368329
Interpublic Group Of Cos150677006596139
Samsung Electro-Mechanics Co150586759102485
JM Smucker150010833138949
Huazhu Group Ltd149482912292397
Omron Corp149451348204571
Nice Systems Ltd14909724475452
VMware Inc A148845517119368
Country Garden Holdings Co14876174514234357
Incyte Corp148693191219321
ZENDESK INC148611708134368
Avery Dennison Corp14853777596871
Mahindra Mahindra1484477461482244
Croda International Plc148231484200934
Kinross Gold Corp1481464192494274
SAMBA FINANCIAL GROUP1477581491792211
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A147429903430448
Asustek Computer Inc1463935501292000
CLOUDFLARE INC - CLASS A145567415237712
Brenntag SE145476464201412
Publicis Groupe145474292284295
ZAI LAB LTD-ADR145354939128457
Siam Cment Co THB1 Nvdr1452598761387551
Cognex Corp144909678214064
Asahi Kasei corp1443956431335846
Ocado Group Plc144226389601985
Sekisui House144119124783200
AMCOR PLC1440373411492252
Centerpoint Energy Inc144027006757468
Anglogold Ashanti143895720766448
Raymond James Financial Inc143231765140073
United Utilities Group Plc1429272481358389
Toto142650157262700
Ono Pharmaceutical142393622606185
Sealed Air Corp142311050370477
State Bank Of India1420460923249362
Persimmon Plc141983165405922
Singapore Telecom1419057519335200
Heidelberger Zement141842882191001
Host Hotels and Resorts Inc141820260931700
Julius Baer Group Ltd141811232256062
Wabtec Corp141589667219113
Quanta Computer Inc1413865805269000
Mondi Plc141255995645624
James Hardie Industries Ltd141237279573239
Siemens Energy AG140677933460185
Samsung C&T Corp140495329153066
SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC14039084158502
Open Text Corp139875673333258
XINYI GLASS HOLDINGS LTD1398594335095554
Subaru Corp139806012785036
Lixil Group Corp139413889550044
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1390789447467310
Biomarin Pharmaceutical Inc138971043208101
Danske Bank A/S138887679839341
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC13874661842038
Edenred138413465305546
Live Nation Inc138345178191262
Bank Mandiri13795606034339300
Spirax Sarco Engineering Plc137779169104946
Advance Auto Parts Inc13755455586578
Alstom137423465334207
ELANCO ANIMAL HEALTH INC137294768516986
Loews Corp137253388306646
MOLINA HEALTHCARE INC13711164068841
Natwest Group PLC1369620776039215
Gold Fields1366702531633604
Jazz Pharmaceuticals Plc13651236292727
LUMEN TECHNOLOGIES INC LA USD1363870111142119
BorgWarner Inc136118359325079
Suntory Beverage & Food Ltd136084928419400
Lenovo Group Ltd13608039813344000
GODADDY INC - CLASS A135942059217355
JB Hunt Transport Services Inc13588873198013
ARGENX SE13586367052580
UDR Inc135664931366458
FNF Group135601890403531
Brambles Inds Ltd1352404342073126
NOVOCURE LTD135214918111720
NATURA &CO HOLDING SA1350151841678886
Essential Utils Inc134781229371704
C H Robinson Worldwide134760530163148
SK Telecom Co Ltd13438574369897
Great Wall Motor Company H1343239555732500
ACS Actividades Cons Y Serv134078248486340
Alliant Energy Corp133266987301363
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR1331749624534000
Tech Mahindra Ltd1331487551142514
Campbell Soup Co133038894312811
Daito Trust Const132930899140583
Dentsply Sirona Inc132630722247404
Lennox International Inc13245219151495
News Corporation Inc Class A132292048567305
ZSCALER INC13222850285261
Universal Health Sevices Inc132160345112116
Nissan Motor Co1317041692689300
HAIER SMART HOME CO LTD-H1312383123745600
Korea Tobacco and Ginseng Corp131178639212277
Covestro Ag131056952232458
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC130946170732435
Itausa Inv SA1309013848034197
Nortonlifelock Inc130684428724395
Ferrovial SA130642575611237
MTU Aero Engines Holding AG13017355564253
Hasbro Inc130063968158726
Kon Kpn NV1298480624447383
Crown Holdings Inc129789406157488
Sompo Holdings Inc.129775192369154
F5 Networks Inc12971865275836
Informa Plc1293848271850147
DROPBOX INC-CLASS A129110431562731
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC12906127748514
Elekta B AB1289904001172640
Straumann12885860012778
EMIRATES NBD PJSC1288372304695086
Sasol1288069651026031
Anhui Conch Cement H1286631462271000
Caixabank SA1285513724911203
Packaging Corp of America128537734114852
LKQ Corporation128149587345679
Astra International12812033137413300
Rentokil Initial Plc1278955882211861
Berkeley Group Holdings Plc127109434243863
Chailease Holding Co Ltd1270844292264166
KUAISHOU TECHNOLOGY126735055364800
NOTRE DAME INTERMED PAR SA126047085950754
Atmos Energy Corp125957823156721
Associated British Foods125869972440055
Malayan Banking1257869487217963
Telenor125627363849077
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1256240521201068
Mitsubishi Gas Chemical Co125312388562500
Sumitomo Electric125288612888500
Japan Exchange Group Inc125202094633022
New Melrose Industries PLC1251937666039359
Tokyo Gas Co125180393646900
WP CAREY INC125152818213643
GLOBANT SA12507640868658
Howmet Aerospace Inc125067279460139
Volkswagen AG12503472843802
Qiagen NV EUR124850842294735
Dollarama Inc124828455356773
Sage Group1246281771793066
Vail Resorts Inc12439527746478
Roche Holdings AG I12410341342707
BIO-RAD LABORATORIES-A12407410325531
Metro Inc123710176321462
RIYAD BANK1236269412458444
Scentre Group1234637026457100
ZIijin Mining Group Co Ltd-H12338368510482000
DRAFTKINGS INC - CL A123200989200377
KE HOLDINGS INC123056388225097
Lamb Weston Holdings Inc122853521179243
Lincoln National Corp122798212225541
MASIMO CORP12278987465249
ASM INTERNATIONAL NV12262798555143
Black Knight Inc122521781195231
Petrochina12225207438992544
Aena SA12192053684998
IQIYI INC-ADR121889146513848
Telia Co AB1216582623327633
Realtek Semiconductor121630263887684
SARTORIUS STEDIM BIOTECH12153325033464
Bausch Health Cos Inc121347406428513
NORDSON CORP12132193170257
Sands China Ltd Com1213053872791600
XPO LOGISTICS INC121278298113812
Jack Henry & Associates Inc12121812195801
Stora Enso OYJ R120878835714941
First Financial Holdings Co Ltd12053609418678250
QBE Insurance Group1204549731861581
Ajinomoto Co Inc120388238661287
Unibail Rodamco119857168170357
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD119829627126592
Anglo American Platinum11943872097438
Fortum OYJ119311969519641
GDS HOLDINGS LTD - ADR119277996163588
EPIROC AB A119224987642203
Groupe Bruxelles Lambert SA119197034135113
American Capital Agency Corp Reit Fund119050248840097
Nestle India Ltd11893732961383
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H11864085018279000
Intercontinental Hotels118250904199878
Sonic Healthcare Ltd118043058545952
Iron Mountain Inc117838509385345
MONCLER SPA117503932233628
Cboe Holdings Inc117471638134735
Mitsubishi Chemical Holdings1173543341712300
OBIC11704310675028
Lear Corp11699096174679
JD SPORTS FASHION PLC1168756861167319
China Conch Venture Holdings1168135062957800
Emera Inc116590169311413
Schindler Holding AG Part Cert11657886147683
Annaly Capital Management Inc Reit1165725401531666
AIRBNB INC-CLASS A11622223369994
LG Chemical Ltd116148195173725
Mohawk Industries11609351073969
Allegion Plc115882061113128
Smurfit Kappa Group Plc115732909288158
Trend Micro Inc115403570261219
Liberty Global Inc C115071797515555
Hindalco Industries Ltd1150422372914749
Yuanta Financial Holding Co Ltd11494834517688962
SKF AB B114774640447639
Adecco SA114717337199084
NTT Data Corp114612912847700
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD1145565861412752
FOX CORP- CLASS B114518614332260
UCB114479394141693
Genting Singapore Plc11422511819105363
Shaw Communications Inc -Cl B114211986495690
TAKEAWAY.COM NV114208534140368
Cimb Group Holdings11418402611988448
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock114061062214164
Sumitomo Realty and Development113994827356756
Cenovus Energy Inc1138605601666140
CERIDIAN HCM HOLDING INC113852102160625
Taiwan Cement Corp1137110708872222
Sanlam1136286633240713
Electricite de France1135609181004316
Steel Dynamics Inc113339870281176
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD1133181397596437
Molson Coors Brewing Company113260889269501
Tata Motors Ltd Equity1130119933105665
YAGEO CORPORATION112832715681010
Altice USA Inc- A112640806384793
Snam SPA1126172772392008
Mosaic Co/The112578551395664
SEI Investments112472607216494
DaVita Inc112469061119883
Titan Industries112431797651383
Bunzl111917953419797
OWENS CORNING111907999144142
Hikma Pharmaceuticals Plc111687123426128
XERO LTD111591347140625
Arrow Electronics Inc111535044119650
Wsp Global Inc111515597135220
Franklin Resources Inc111477866436917
Sm Prime Holdings11121735618483000
China Vanke Co LTD H1110527853135045
Endesa SA110824734493388
Heineken Holding NV110749943141477
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES110428151204102
Nomura Research Institute110352835410598
SCSK Corporation110304956211700
AVALARA INC11027742895546
HELLOFRESH SE110269508171239
10X GENOMICS INC-CLASS A11021972972589
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1096173931602026
First Quantum Minerals Ltd109552981668629
Burberry Group Pls109106431452489
RPM INTERNATIONAL INC109037892145140
Stockland Trust Gp1090303163868421
Ugi Corp108852446307365
Newell Brands Inc108698627487748
TCS GROUP HOLD-GDR REG USD108510575217533
Hannover Rueckversicherung AG10832607768655
Sberbank-Sponsored Adr108197980822916
Wharf real estate investment1081969062232745
Umicore107942571257854
W R Berkley Corp107621227169984
Amorepacific Corp (New)10754915059195
Bunge Limited107425235160863
Henry Schein Inc107411924188216
AGC Inc107215143312300
Pan Pacific Intl107211965533700
Dexus Property Group1072093791723856
PING AN HEALTHCARE AND TECHN106948192968300
CHINA TOWER CORP LTD-H10692539882370000
FINECOBANK SPA106923487729897
Tata Steel1067214221236135
Sundrug Co Ltd106628773322000
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A106487754256184
Cochlear Limited10645550079286
Dr Reddys Laboratories106384390211308
VISTRA ENERGY CORP106064526717744
Chubu Elec Power105857804936816
Santos Limited1058282922237133
Sumitomo Metal Mining105814422273300
Kghm Polska Miedz105673209260261
Beiersdorf105522942117686
Mowi ASA105488623509261
Yy Inc Adr105403686106929
Minebea Mitsumi Inc105262249473500
Australian Stock Exchange105152172224355
NRG Energy Inc105100036332183
Barratt Devel1050020851150878
Power Grid Corp Of India1049906583872252
Fairfax Financial Hldg10495993829490
Sun Pharmaceutical Ind1048731371539676
Terna1047644081670172
Rakuten Inc104631533896094
DYNATRACE INC104622198240631
Boliden AB104519176319240
Taiwan Cooperative Financial10451343417068662
Globe Life Inc104483255123604
Solvay SA10443153996345
Ricoh Co1039639641117100
Alfa Laval AB103934758378633
Toray Industries Inc1038020441757196
Puma103614354115505
Makita Corp103267057269396
Bid Corp Ltd103221335617431
CF Industries Holdings Inc103036999250416
Taisei Corp102899936301800
Pinnacle West Capital102873912149071
Localiza Rent A Car SA1028722511111584
AROUNDTOWN SA1026278361624518
Nisource Inc102285702505470
XPENG INC - ADR102279413319473
Swatch Group I10226959140272
Valeo102221564328162
Bouygues102136681288588
Brown Brown Inc101966187266693
Kikkoman Corp101893866185500
TEAMVIEWER AG101603154261865
AVENUE SUPERMARTS LTD101587071291354
Teck Cominco Limited101567847586419
Wipro1014346412097932
Industrivarden AB A101414565321951
Toyota Tsusho Corp101259883260428
Sumitomo Chemical1012203552186300
Capitec Bank Holdings Ltd101195189130481
Yamato Transport101169113424100
Mitsubishi Heavy Ind101107090353200
GSX TECHEDU INC- ADR100912288136418
Coca Cola HBC AG100854540373649
Telstra Corp1007908184745828
DIASORIN SPA10069611969171
Carrefour100630753669959
RSA Insurance Group PLC1002438221243413
Advanced Info Service Nvdr1001923792097204
Athene Holding Ltd-Class A100145872236182
ADANI GREEN ENERGY LTD100115277712728
TEMENOS GROUP AG-REG10006130281854
Guangdong Investment Ltd999765456400000
China Shenhua Energy999581896215001
Antofagasta plc99931082489057
South32 Ltd AU999075695592818
SSAB Svenskt Stal AB B998955842618495
Kansai Elec Power997622171043789
CHR Hansen Holding A/S99738433131167
St James Place Plc99651146672813
Soquimich B99510093211486
Alleghany Corp9945783518391
TOP GLOVE CORP BHD990645648805300
Polyus PJSC9875949259713
NIBE INDUSTRIER AB-B SHS98590961358643
Securitas98567018673502
Kurita Water Ind98002203255400
ALGONQUIN POWER & UTILITIES97993760734968
Aramark97972794293267
Quebecor Inc - Cl B97916288404244
Erste Group Bank AG97904409334979
Lindt Spruengli978468881308
Henkel AG and Co KgAA97740574118105
SSAB Svenskt Stal AB A976551542345788
Whitbread Hldgs Plc97352641248073
Southern Copper Corp97346196157975
Altagas Ltd97313580669530
A P Moller Maersk971847035074
LASERTEC CORP9650640092400
LEG IMMOBILIEN AG9650444983698
Lojas Renner964242391454798
Camden Property Trust96318937105364
Insurance Australia Group Ltd962885902994571
Standard Life960217572826598
SILERGY CORP95958866139000
Divis Laboratories Ltd95844789241445
Colruyt SA95609034187292
GN Store Nordic95551372147129
Everest Re Group Ltd9552871645493
Smith Corp95389086165489
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr9537812716017894
Northam Platinum95376052672479
Industries Qatar952914543356872
West Japan Railway95238828181500
KIRKLAND LAKE GOLD LTD95081647318704
Suncorp Group Limited949701041417012
Misumi Group Inc94944328358500
Southwest Airlines94748245181690
Invesco Ltd USA94738500435797
Autohome Inc-Adr94449574109499
Teva Pharmaceutical ADR94373098959050
American Financial Group Inc9432716894968
Otsuka Corp94322254233400
APA Group Npv (Stapled Units)942801661436497
Hotai Motor Co94241392547000
STELLANTIS NV France94148498623215
Bank Leumi Le Israel941004811699425
Hargreaves Lansdown Plc94076382510590
Barclays Africa Group Ltd939339601325597
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING93661345867000
Exor NV93619420129543
Lindt Sprungli AG93202732118
Yara International ASA92888925212136
NEC Electronics Corp92863771963700
Grasim Industries Ltd92812110558366
Nippon Paint Co92571970133300
SAUDI ARABIAN MINING CO92238990783376
Rohm Co92014438110000
Tenaga Nasional918187514181100
KNORR-BREMSE AG9181493786235
Vodacom Group914749461195031
Picc Property & Casualty -H9117907312634601
Reinsurance Group Of America9099455784754
Liberty Media Group-C90812830229225
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP907848192286000
Kasikornbank Pcl-Nvdr907501922221522
Eiffage90737394101983
Loblaw Companies Ltd90377824198804
Taiwan Mobile902517903074500
Regency Centers Corp90202654188370
Enel Americas SA9019703063822239
CCL Industries Inc Cl B90183191190234
Ayala Land9016465514875710
Samsung Sds Co Ltd8988755863799
Aegon NV897079172184895
Ramsay Health Care89465069206573
Zillow Group Inc - A8943093073881
Johnson Matthey89338234254379
Banco Bradesco Common890035622447655
Au Optronics Corp8887171715502000
Atlantia SpA88744064543689
Sumco Corp88563426426700
Pearson88481400937890
Globalwafers Co Ltd88266249409000
Stora Enso OYJ R88208675522873
ROYALTY PHARMA PLC- CL A87908626219950
Banco De Chile8780047083320484
Gerdau pref877862251964048
Siemens Gamesa Renewable Energy87721270310625
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A87697093217819
Dish Network Corp87396097274449
CAE Inc87288979362002
Sodexho Alliance86764266104265
Bank Hapoalim867222641321616
SAUDI BRITISH BANK866984491507635
Vedanta Ltd866611493311301
Admiral Group Plc86562458245564
Taylor Woodrow865390994057532
Assurant Inc8648626270454
Disco Corp8639830932100
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI863076561406000
Dentsu Inc86284134271500
Meiji Holdings Co Ltd86243722153500
B2GOLD CORP859830622149253
Grifols Sa Par EUR 0.585737587384487
President Chain Store Corp857110481046000
Juniper Networks Inc85706221401345
Elisa Communications OYJ85693176165884
NEW WORLD DEVELOPMENT855036481957782
SMOORE INTERNATIONAL HOLDING853796171184000
Nippon Building Fund Inc853711301636
WUXI APPTEC CO LTD-H85153748529452
Nippon Express Co85135798128700
Baloise Holdings8512220158883
Inpex Corp846362721354994
Kingsoft Corp Ltd842907521484911
Telus Corp physical shares84060154472485
Hua Nan Financial Hldgs8400193515293107
Prysmian Spa83893246322513
T D Holdings Inc83819048703200
Voya Financial Inc83672057153390
MTR Corp835414841691321
Shoprite Holdings83436868915338
China National Building MA H832769417088000
NORTHERN STAR RESOURCES LTD832542241290618
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1282924172346868
APOLLO GLOBAL MANAGEMENT INC82707228204748
Canadian Tire Corp l A8244309466491
Guidewire Software Inc8241357093726
Qatar Islamic Bank822939482165305
JSR Corp82276963302600
IPG Photonics Corp8227667345514
Power Assets Holdings Limited821974351654896
RenaissanceRe holdings Ltd8212588459166
Hankyu Corp81845297275200
Powszechny Zaklad Ubezp.816308701107083
Wilmar International Ltd816150432434900
Bank Of Communications H8157004616225000
Tele2 B81438034722609
Kyowa Kirin Co LTD81285489321700
BRITANNIA INDUSTRIES LTD81173218198805
Japan Post Insurance Co Ltd81150802428400
Dcc Plc Gbp81123357109614
NEXI SPA80987679542860
Axalta Coating Systems Ltd80962043323158
China Resources Gas Group Ltd808859531656000
EMS-Chemie Holding AG-Reg8084267110650
Hero Honda Motors80766749219844
CABLE ONE INC805258875365
Naturgy Energy Group SA80448058381476
Pegatron Corporation804109493572000
Yamaha Corp80101056160500
Isuzu Motors80088393882125
Samsung Fire and Marine Insurance8004202856508
Autoliv Inc79970867100002
Cameco Corp79811188525892
Tryg A/S79801743399248
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC79794305101296
Delta Air Lines Inc79761153190564
Raia Drogasil Sa Com Npv797115351974347
HEICO CORP-CLASS A7961388080808
Citic Pacific7958267310829596
Vereit Inc79550454243095
Severn Trent79443837299319
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO79426811371801
BANQUE SAUDI FRANSI793995471099778
Weichaii Power Co Ltd-H793733023435780
Adani Ports and Special Economic Zone79284111980894
Shimadzu Corp79241177256300
TATA CONSUMER PRODUCTS LTD791974871120205
Kesko Oyj79129474320098
SCOUT24 AG79126481123071
Husqvarna B79122644646691
Bluescope Steel Ltd79080684637478
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA79062798218385
Ryohin Keikaku78879930365800
Eicher Motors Ltd78866881251586
Kintetsu Group Holdings Co Ltd78844538217247
IA FINANCIAL CORP INC78700484167996
Yamaha Motor co Ltd78675665365918
Ascendas Real Estate Inv Trt786602264015374
Empresas Copec SA78556983748545
OMV AG78362674174434
Norsk Hydro ASA783608811488480
Smiths Group78346837445864
Arkema7834305475798
Lundin Petroleum AB78270318278245
Japan Real Estate Investment782328321506
LUNDIN MINING CORP78168595812055
Kajima Corp78156558622500
Jsw Steel Ltd780685911504525
Rumo Sa779852132405883
Tabcorp Holdings Ltd779822732523917
Barry Callebaut AG778157404133
SBI LIFE INSURANCE CO LTD77793925728451
Polski Koncern Naftowy77763598554147
Shimamura Co Ltd7773799784600
Innolux Display Corporation7728859615014429
GPT Group771541212603018
Rollins Inc77149533267374
Bajaj Finserv Ltd7692663569182
Osaka Gas Co76877545452100
Mirvac Group768613724800526
Petronas Chemicals Group766794444485700
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS76661865245885
Red Electrica De Espana Redesa76464073515173
Seek Ltd76404096419933
Vornado Realty Trust76266540185740
Advantech Co Ltd76221644720405
Knight-Swift Transportation Holdings Inc76118747195293
SAUDI ELECTRICITY CO758342421553055
Liberty Sirius Group-C75646167196057
Woori Financial Group Inc75641226986474
Banco Do Brasil SA Ord.753692711573094
SNOWFLAKE INC-CLASS A7529611039919
Hanwha Solutions Corp75270897224914
Grupo Televisa S A B De CV752487044409521
Honam Petrochemical7512149731974
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA749728916182732
Sm Investments74821184444317
ALINMA BANK746948341826125
Israel Discount Bank A746767682102030
Sydney Airport746322381852274
WIN SEMICONDUCTORS CORP74479928653000
Samsung Life Insurance74447177128819
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr743157352333340
Jardine Strategic Hldgs Ltd74227018256562
Cipla74187818828068
Tokyu Corp74099546604932
Groupe Eurotunnel SA74091648551755
Capitaland Integrated Commer740033625337237
CHINA YOUZAN LTD7388658325932000
Abu Dhabi Commercial Bank737857815134148
ACCTON TECHNOLOGY CORP73636349897000
Sirius XM Holdings Inc735833381416842
OGE Energy Corp73528491266666
Catcher technology734774181200000
LI AUTO INC - ADR73474246327307
Orkla ASA73293638868863
Gecina7326361858838
SBI Holdings Inc73136996279470
Evonik Industries AG73121552244317
Yaskawa Elec Corp73081718171200
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas73000270856068
Cyberagent Inc72977509125000
INFO EDGE INDIA LTD72829487134354
Tosoh Corp72791566417100
LG Display72604018441870
Cia Siderurgica nacional722034481299226
Land Securities Group Plc72182077885062
Atos SE71897822108464
ALLEGRO.EU SA71833489546564
Auckland International Airport Ltd716919271547188
AMBU A/S-B71685669191863
Swiss Prime Site7162798786319
Uniper Se71443205231014
Mediobanca SpA71394400743908
Lend Lease Group71294461828275
Electrolux AB B71279810290938
Capitaland Ltd711355073378936
Airtac International Group71028170232000
Taishin Financial Holdings Co7102563818063478
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO710219864018917
EQT AB70960576274509
SG HOLDINGS CO LTD70912246355500
British American Tobacco ADR70830591211157
Lite-On Technology Corp707517223857921
Hengan Intl Group Co Ltd706500731191500
BCE Inc70557999182150
Pennon Group70321359608702
Great West Lifeco Inc70300316310351
China Citic Bank H7027884616680000
Cabot Oil & Gas Corp70218787455430
PTT Global Chemical697230933873097
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL69603106460958
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A69457362600641
KION GROUP AG6943037587522
JFE Holdings Inc69379808638377
Accor69346894205077
Daifuku Co6903727382300
SinoPac Holdings Company6898615119073588
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A689745432261792
Saputo Inc68968293267399
Poste Italiane Spa68761616653697
China Development Financial Hl6862814822864400
Bco Santander Chile New68573308127113013
Hufvudstaden AB A68418000540000
M&G PLC683971392886224
Cosan SA68249485466175
Campari68071158696146
Nihon M&A Center Inc67965838137700
Auto Trader Group Plc67934983999903
Masraf Al Rayan678602276944908
X 5 RETAIL GRO NV-REGS GDR67679968233038
Shandong Weigao Gp Med H676689834400000
Grupo Aeroportuario67568357722274
Citic Securities Co Ltd-H675552013941500
Pan American Silver Corp67226013235015
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A669703832491099
Coway Co Ltd66931489134443
GLP J-REIT668108634896
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA66793335394744
Ayala Corp66707684513450
Ionis Pharmaceuticals Inc66316159143214
Keisei Electric Railway Co66311662221218
Sainsbury (J)663103212286082
United Phosphorus66186173898448
Lanxess AG66166734103867
Wharf Holdings660142222913000
Faurecia SA France65860414135582
Sekisui Chemical65648762385000
SUNRUN INC65562292138096
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg654924471065000
Richter Gedeon Nyrt65343086268094
Ubisoft Entertainment SA65246672100623
Shree Cement Ltd6518903320547
Nabtesco Corp65111001163337
Kulun Energy Co Ltd650966347190000
Ceska Energeticke Zavody (Cez)65002554305675
CLICKS GROUP LTD64968702469358
Nippon Prologis Reit Inc649276192430
Rea Group Ltd6479041173261
MICROPORT SCIENTIFIC CORP647675951366000
West Fraser Timber Co Ltd64662724115157
Gildan Activewear Inc64591870239769
JD HEALTH INTERNATIONAL INC64579930521350
Nippon Shinyaku Co Ltd64322377101700
William Demant64267794186634
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR642397694123600
Calbee Inc64185250278500
DAQO NEW ENERGY CORP-ADR6414335694778
Medibank Private Ltd640906503328877
BUDWEISER BREWING CO APAC LT640700262367500
LA FRANCAISE DES JEUX SAEM64060006162841
Northland Power Inc63875238217842
Galp Energia63779880611661
Commerzbank AG637638891179517
Fuji Electric Co Ltd63740793168700
Yakult Honsha Co63647060141800
Biomerieux6359096455663
Shimao Property635274592278000
OLD MUTUAL LTD633865028793388
Weston (George) Ltd6331915590930
Hartalega Holdings Bhd632908563140800
Tsingtao Brewery Co Ltd-H63196441816000
Schroders63186681152581
Ipsen6304944691143
Korean Airline63024369287676
Aisin Seiki Co62986888195300
Nanya Technology Corp629413022267000
Want Want China Holdings Ltd629273479241000
Telefonica Brazil SA NPV62858379867114
Commercial Intl Bank Egypt SA627975461901910
Aspen Pharmacare Hldgs62790504737151
AAC Technologies Holdings627672391342500
Mitsui Chemicals62742610216100
Aldar Properties Pjsc627358587291188
Hamamatsu Photonics KK62697875122546
Daiwa Secs Group626039861336802
Bdo Unibank Inc625761143491957
Micro-Star International Co624823691297000
Severstal62121749380812
Formosa Petrochemical Corp621100292160000
Origin Energy620965182044799
Tenaris SA62029059653949
Keppel Corp618524191888300
Orbia Advance Corp SAB de CV618469972757185
Treasury Wine Estates Ltd61786079856762
Industrivarden AB C61672609202139
HK Trust and HKT Ltd615636734891800
Mobile Telesystems ADR61533870849501
Nissin Food Prods6146354296700
Obayashi Corp61462845743132
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Amerco Uhal6136398111854
Central Pattana Pcl Nvdr613270263954203
Brothers Industries61302426306600
Hiwin Technologies Corp61270736496671
CD PROJEKT SA61166865124358
GFL ENVIRONMENTAL INC-SUB VT61121633216884
CHEWY INC - CLASS A6111183386688
Cheung Kong Infrastructure Hldgs610914741217828
Ritchie Bros Auctioneers Inc61033060125650
Hong Kong Land Holding608739781439700
Lojas Americanas SA - Pref608151151760081
China Minsheng Banking-H6079682211418412
Oil Search Ltd607321402175215
Unimicron Technology606933072272000
Gmo Pamyment Gateway Icn6064588053300
Oil Natural Gas Corp606300164658474
Bharat Petroleum Corp Ltd605383981187166
Square Enix Co Ltd60439502116700
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT60350404413278
AVEVA GROUP PLC60248354147426
PIDILITE INDUSTRIES LTD60212172291947
Evergreen Marine Corp600345494796481
Apollo Hospitals Enterprise60019576173645
Recordati Spa59980640130415
Alrosa AO599583564925744
Nomura Real Estate Master Fund598183304432
Equatorial Energia SA596820901717978
NGK Insulators59580816355800
Imperial Oil Ltd59545348292197
Tobu Railway Co59364614237900
Odakyu Elec Railway59353314226800
Godrej Consumer Products59283114748440
TRADEWEB MARKETS INC-CLASS A5920727194036
Japan Metropolitan Fund Invest591704786880
British Land Co59107798963024
China Longyuan Power Group590788995653000
Bancolombia Sa-Pref59061983819346
Magnit Ojsc5894486693965
Discovery Holdings58885717743561
Klabin units588673951335227
Bajaj Auto58842617136871
Remgro58791137970902
Cmpc Empresas587534822123737
Henderson Land Dev587490851587034
Inter Pipeline Ltd58635363478484
Vifor Pharma AG5861383350590
Koito Manufacturing Co5860094093000
SAREPTA THERAPEUTICS INC5856238782961
ASAHI INTECC CO LTD58537065242200
JG Summit Holdings Inc584831395548044
MULTICHOICE GROUP LTD58453136801366
Surgutneftegaz Pref (RUB)5844462012728915
Far East One Telecommunication583725563053000
Tingyi Cayman Isln Hldg Co583377663466000
OTE (Hellenic Telecom)58304042424852
NH Foods Ltd58223576148100
ORPEA5809571659020
Dabur India Ltd58027311938765
PING AN BANK CO LTD-A578969422153594
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A57837632419618
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A57750089289196
Konami Holdings Corp57729918107400
Fibra Uno Administracion SA577269375804682
Toromont Industries Ltd5770276094554
Hang Lung Properties576870932675425
Grupo Aeroportuario De Sur-B57626744377555
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD576165441228000
Emaar Properties Pjsc575577716781024
Computershare Limited57535627578594
Direct Line Insurance Group575312101578994
Scor SE57238320188303
Charoen Pokphand Foods-Nvdr571538246878902
Compal Electronics571331507981000
Aurizon Holdings Ltd569528122247566
Morrison Supermarket569303602665574
Charoen Pokphand Indon5683150013790000
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A56739978374897
FIRSTSERVICE CORP5667436944596
Toppan Printing Co56629919368200
BANDHAN BANK LTD565629191387750
Coca-Cola European Partners USD56539156127830
Cosco Shipping Holdings Co Ltd564099065117500
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR5640128444177
Novolipetsk Steel563510742258628
Unilever Indonesia5628797414062800
Kasikornbank Fgn562184011376200
ALMARAI CO56038964475933
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A55992654118100
Spark New Zealand Ltd555936371972260
Kumho Petro Chemical Co5549129631458
Asia Cement Corp554684584162178
Vanguard International Semi554646451711000
Meridian Energy Ltd551181741607961
Fosun International550803744551708
China Evergrande Group550166453325190
Motherson Sumi Systems Ltd550159182206929
Lion Corp54978619313200
Korea Investment Hldg5494997383129
Monotaro Co Ltd54793868115800
Posco Chemical Co Ltd5476238348488
TMX Group Ltd5472316261669
BROOKFIELD RENEWABLE COR-A54657777143634
Grupo Bimbo Sa De Cv545204263048961
WEIMOB INC545160392898000
China Everbright Environment Group LTD544752119559592
ESR CAYMAN LTD544720021984600
Idemitsu Kosan LTD54461922239408
Voest Alpine AG54455682153380
ARAB NATIONAL BANK544514941149457
Yamada Holdings Co Ltd543640631124670
United Urban Investment Corp543338194613
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Ampol Ltd54258147357805
Wistron Corp542261295337126
Minth Group Ltd541944821430000
HLB INC54166845162220
Seiko Epson Corp54104348369500
China Taiping Insurance Hold540328623054514
Empire Co Ltd A54020712210616
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN538475052636800
Remy Cointreau SA5376782532910
Hyundai Steel Co53487759163139
BALLARD POWER SYSTEMS INC53475424252758
Tsuruha Holdings Inc5344413547003
Vicinity Centres533473334931636
Coca-Cola European Partners Eur53331542120794
Hyundai Motor Co Ltd5332055870581
SEB SA5321077735655
Shriram Transport Fin53183354328642
Erie Indemnity Company5286870127510
Mr Price Group52735437485198
Mazda Motor Corp52698733719801
Schindler Holding AG Reg5265152422066
Bank Negara Indonesia5259599814422400
SOFINA5258990318397
Falabella523702801434911
Nippon Yusen K K52338410169500
China Medical System Holding522417752673900
Telecom Italia SpA Savings5220495311197287
Bidvest Group52188655536900
Shin Kong Finl Hldgs5209977420113265
Enagas SA52047763284474
Lupin52040537439593
Nissan Chemical Corporation52023234105400
Blackberry LTD51909229552986
PHOENIX GROUP HOLDINGS51823104610506
BECHTLE AG5180223332127
Aurobindo Pharma Ltd51682335533650
Singapore Airlines516174831423782
S F HOLDING CO LTD-A51414679456700
Eregli Demir Ve Celik Fabrik513516452653497
Evraz Group Sa Ord51307487793649
Ecopetrol SA512516878999956
Bank Of Phil Islands511796023467992
Chang Hwa Commercial Bank509569409870347
Sinopharm Group Co-H509493802533570
RioCan Real Estate Investment50937789380871
Genting508603924422600
ICA Gruppen AB50844402121492
S-Oil Corporation Ord5078762484884
Havells India Ltd50695018412291
Sharp Corp50653438340100
Surgutneftegaz USD5062023412760512
CARLYLE GROUP INC/THE50573127162297
CJ Cheiljedang Corp5056920115900
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln150490282326938
Oji Holdings Co50374099867500
EVOLUTION MINING LTD503634301834270
Daiwa House Reit Investment Co503572122219
BANK ALBILAD50251079649908
Eclat Textile Company Ltd50238098361892
HEICO CORP5023026746946
United Internet AG50179251133965
JUBILANT FOODWORKS LTD49955214147881
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA497254801406726
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD497060855992505
Fastighets AB Balder ser. B49659213114607
Gail India496331293042567
Stanley Electric49473572178100
CHINA FEIHE LTD492996132037000
BB Seguridade Participacoes492373711287738
Woolworths Holdings491542961738287
Nedbank Group49152667665821
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H489853742622400
A2 MILK CO LTD48895739869209
AMUNDI SA4887802273075
Holmen AB B48745760122600
Growthpoint Properties Ltd487434436353427
Coca-Cola Amatil48585344546796
Natixis Banques Populaires485792931179673
Onex Corp4855264688932
Emart Co4849797936895
Hyundai Glovis Co4843230733478
Giant Manufacturing48408652576000
Banco Santander (Brasil) SA48241283764564
Korea Zinc Co Ltd4814728315854
Nagoya Railroad Co48140485218400
Singapore Exchange Limited48042024759900
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo48015704455151
Sino Land Co479049733916030
Kansai Paint Co47822044207500
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL4760793140614
Ibiden Co Ltd47536294121400
DINO POLSKA SA4751433286801
Kingboard Holding474646571147500
Weibo Corp Adr47452585106260
Dialog Group Bhd474095077191662
New China Life Insurance Co Ltd474079361470800
Orion Oyj47304285133851
Siam Commercial Bank P-Nvdr471916771535103
Delta Electronics Thai-Nvdr47142648542100
Singapore Tech Enginering471375501920000
Telecom Italia SpA Ord4708414910763592
Hakuhodo Dy Holdings Inc46991662302600
CHINA HONGQIAO GROUP LTD469502313641500
Petronas Gas467012901441400
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE466624701956785
PPD INC46596819143291
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO465931221291555
AGL Energy Ltd46531725728816
Acer Inc464105265086282
Liberty Global Plc A46399875206345
BYD CO LTD -A46393864206400
VIA VAREJO SA463798822443964
Keihan Holdings Co Ltd46379012114100
Fuyao Glass Industri Group H46329525939000
Hong Leong Bank462957961165551
Hyundai Engineering And Const46257350145098
Wartsila46213823496480
Energy Absolute Pcl-Nvdr461929782803200
Covivio4608363263713
Keyera Corp46077235253162
Hanon Systems46051976348340
Marui Co46016196256300
Winbond Electronics Corp459865985433000
Moscow Exchange Micex458413872368814
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc457690351576391
Far Eastern Textile457557225220596
Beijing Enterprices Water GR4568607613183888
Swire Properties Ltd456723891748076
Japan Post Bank Co Ltd45600742512000
Amplifon Spa45561764144801
Klepierre45531962218650
Ppb Group Berhad453936551173560
Cencosud453374462611957
Mizrahi Tefahot Bank Ltd45297880205960
Persol Holdings Co Ltd45224555254000
HUBBELL INC4518836128831
BANCO INTER SA-UNITS45124822187003
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)45102479754762
Feng Tay Enterprise Co Ltd45028253753858
Ambuja Cements449810831347323
SAVOLA44908357508864
Capcom4487489183000
Turkiye Garanti Bankasi448319274272381
ETIHAD ETISALAT CO44786227667737
PARKLAND FUEL CORP44767438169750
Taiheiyo Cement44731957189700
Liberty Siriusxm Group44710566116680
Hankook Tire Co Ltd44700714132670
Lpp Sa446493542483
JARIR MARKETING CO44646482113315
Jeronimo Martins44614794331615
MERCARI INC44577566103100
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A445752903186916
Digi Com445706135730600
Concordia Financial Group Ltd444272481134600
Minor International Pcl-Nvdr443716765168199
Ryman Healthcare Ltd44366222465215
Yamana Gold Inc443235211127156
Oest Elektrizitatswirts4431422472783
Hikari Tsushin Inc4417885825000
IHH Healthcare BHD441520343874300
CHINA LITERATURE LTD44094409547200
Canadian Utilities l A43910542193035
Cheng Shin Ind437248133295818
Yuhan Corp4369118593735
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A43666983155000
SHIN POONG PHARMACEUTICAL CO4364745652051
LARSEN & TOUBRO INFOTECH LTD4352955190691
Nepi Rockcastle Plc43481502825779
WPG Holdings Co433753933032760
Kuala Lumpur Kepong43353278887865
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes433341412203730
INVESTMENT AB LATOUR-B SHS43219677199906
Tokyu Fudosan Holdings Corp43166199784729
Chugoku Elec Power43147566398159
Samsung Heavy Industries43133844877062
CHINA VANKE CO LTD -A431181241052280
Gruma B Sa De Cv43079337428371
MIDEA GROUP CO LTD-A42978622383600
Gjensidige Forsikring ASA42953000210821
Deutsche Lufthansa42936504365898
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A42876136413461
International Container Ter Se427373011961760
21VIANET GROUP INC-ADR42705320153642
OPAP SA42693626367492
Misc BHD425553612983000
ORIX JREIT INC425539152883
Kyushu Elec Power42519794494847
Reinet Investment SCA ZA42347197262174
Schibsted ASA - B shares42332185135199
LG Innotek Co4231761126548
Sega Sammy Holdings Inc42278573310538
Guangzhou Automobile Group-H422732695374400
Commercial Bank Of Qatar Qsc421918633794168
Home Product Center Plc-Nvdr4213325210564710
Brasil Food SA420735171052273
AMP Limited420081434503088
China Resources Cement420070904364000
Orion Corp NE NPV4198516742916
SEAZEN GROUP LTD419792584090000
Spar Group Za41945373370212
Interconexion Electrica Sa41832873737711
Brilliance China Automotive418312515386000
Peoples Insurance Co4177937115191200
MAIL USD GROUP-GDR41744603199471
Kyushu Railway Company41726656187500
Turkcell Iletisim Hizmet AS416371672218034
Orica Limited41613958459443
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD41588238140876
Banco De Credito Inversion4157645596561
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A41563547187596
Sabesp Cia Saneame41527857621139
WALSIN TECHNOLOGY CORP41479623555000
Israel Chemicals Ltd41432247812411
Kangwon Land41390871206753
Marico Ltd41379814889651
Sina Corp41266778111547
B2W Cia Global Varcom41217919423321
Pou Chen Corp412049834224000
AstraZeneca4111741048700
Axiata Group410860605131648
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr41040557227923
PEPTIDREAM INC41020187101900
ANA Holdings INC40977177186300
Piramal Enterprises Ltd40949334184044
Ultrapar Participacoes SA Com Npv409404071323571
Dongfeng Motor Group409183714966000
Maxis BHD408683904137300
Indian Oil Corp Ltd407914913507121
JM AB40712216127865
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A40705621804000
Kumba Iron Ore40662764121830
Chiba Bank40609159638900
Eurazeo4059594760463
BAOZUN INC-SPN ADR40418986107007
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A4036730798200
Dai Nippon Printing Co Ltd40309214210700
Hypera SA40246203784556
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A40169487848903
Indorama Ventures Pcl Nvdr401478433186001
Powertech Technology Inc401199311273000
Inter Rao Ues CLS4009230668321302
Mirae Asset Daewoo Co40050143541520
Kimberly Clark de Mexico S A B400164872694212
Amcor Limited39961698417130
Mitsubishi UFJ Lease & Finance39960507735900
United Tractors399403533079100
Banque Cantonale Vaudoise3993305845244
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR399222504302940
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD39787650850000
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)39767826213850
JINXIN FERTILITY GROUP LTD396098092314000
Zhen Ding Technology Holding Ltd395974401034700
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD395553332076000
THK Co Ltd39512652131300
YADEA GROUP HOLDINGS LTD394794261818000
CHINA MEIDONG AUTO HOLDINGS39375665970000
KINGSOFT CLOUD HOLDINGS-ADR3932049594445
MAPLETREE LOGISTICS TRUST392812703302672
Universal Robina Corp391851671715690
IND & COMM BK OF CHINA-A391389215559940
Zee Entertainment Ent389440351531818
LUFAX HOLDING LTD38846692303793
KOC Holding AS388159811428675
PI INDUSTRIES LTD38790818144518
Bollore Investissement SA38783143955958
LG Chem Pref3869349613550
Akbank386131515507187
Pigeon Corp38604867119700
USS Co Ltd38601179236500
WIWYNN CORP38596655154000
Polymetal International Plc GB38566671215626
AGILITY385609781948257
Semen Gresik385410795508100
Nine Dragons Paper Holdings385200563029000
Bradespar SA Pref38511326391135
Rinnai Corp3847688239800
CGN Power Co Ltd-H3844236118787427
JIUMAOJIU INTERNATIONAL HOLD384224341190000
Totvs SA38385675850785
Momo Inc-Spon Adr38377032275294
Rational AG382914725751
IOI Corp382747664340800
Haitong Securities Co Ltd-H382423464923909
INFRASTRUTTURE WIRELESS ITAL38173729414407
Indus Towers Ltd380382621225627
DLF379826231122061
Kose Corp3797278828200
PAGE INDUSTRIES LTD3797137411378
Nan Ya Printed Circuit Board Corp37964533412000
Tohoku Elec Power37939462448504
China Jinmao Holdings Group Limited3793133010642000
Kobayashi Pharmaceutical3786669646400
ALTEOGEN INC3780768031999
LAND & HOUSES PUB - NVDR3780286615871624
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H37749396658000
Jiangxi Copper376995622105000
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L376900132054000
Polish Oil and Gas375871433052352
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A37550698797767
Amada Holdings Co Ltd37531533356400
Sime Darby Plantation BHD374658723714644
Qantas Airways374621931058365
City Developments Ltd37426701768200
Coca Cola Femsa S A37296531932793
Synnex Technolgy Intl Corp372944332296700
WUXI APPTEC CO LTD-A37204582224277
BANK OF NINGBO CO LTD -A37201803725200
Venture MFG37198830291700
Genting Malaysia371503215617700
INTERGLOBE AVIATION LTD37144011189565
Netmarble Corporation3710593640593
Travelsky Technology370996811682000
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD36939959130900
Hotel Shilla Co Ltd3690808055835
Phison Electronics Corp36825603263000
BERGER PAINTS INDIA LTD36754912430008
Harmony Gold Mining Co36744701967243
Oracle Corp Japan3673005139500
Koninklijke Vopak NV3659718586582
Atlas Copco Ltd -Class I36591987131435
Far East Horizon Limited365883563646853
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H36521691959500
Nippon Sanyo Holdings Corp36513206223600
Inventec Co Ltd364691634491755
Haitian International Holdings363883051127000
SP Ausnet363748043037513
Itochu Techno-Science Corp36334089129700
Shizuoka Bank36290025508206
Phosagro Oao-Gdr Reg S36287996247855
Bayerische Motoren Werke AG3625800655258
Bangkok Bank Public Co-Nvdr362443061034533
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd36106758988600
IT Holding36089874185600
Qatar Electricity and Water Co36059151906801
Teva Pharmaceutical Ltd36057098356218
Swire Pacific A35949918600716
Dubai Islamic Bank359398933219732
Liberty Broadband A3590128128458
Hyundai Robotics Co Ltd3588341917399
Cyfrowy Polsat Sa35873113565234
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK358531024846700
INDRAPRASTHA GAS LTD35821542594938
Korea Aerospace Industries35755259128091
ADEVINTA ASA-B35739969270835
JIANGSU YANGHE BREWERY -A35693284170169
Kakaku Com Inc35606747141800
Arca Continental35580866832542
Toyo Suisan Kaisha3554004797400
MRF LTD355377143569
Buenaventura Minas ADR35504535377865
Kalbe Farma3548269637282200
China Molybdenum Co Ltd-H354584946408000
Schibsted ASA3542914897334
WISETECH GLOBAL LTD35424567191772
RLX TECHNOLOGY INC-ADR35294301212328
Hindustan Petroleum Corp352905541276354
McDonalds Holdings Co Japan3527991787300
RHB Bank352554733088000
CITIC SECURITIES CO-A352540031119400
QATAR FUEL QSC35198635862269
Hyundai Motor Co Pref3507466944643
Foxconn Technology Co350560121599916
KWG Group Holding Ltd349658282452500
Clariant34887070203076
NEMETSCHEK SE3486440464239
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A348140797936600
Medipal Holdings Corp34784706192900
Guangzhou R&F Properties - H347777562982400
CANSINO BIOLOGICS INC-H34765831108600
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A34761049679360
Taiwan High Speed Rail Corp346777393703000
Phil Long Distance Tel34515109164400
Zozo Inc34492859133000
Santen Pharmaceutical34446110279065
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A34416273459985
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD34405172101744
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA34388574678912
Container Corp of India Ltd34275312519141
Telefonica Deutscland Holding AG342667901449400
BOC AVIATION LTD34240723403700
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A34177977100700
ASM Pacific Technology34159162315400
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-H34094653213300
Cosmos Pharmaceutical Corp3405672024900
China Merchant Holding340188182477849
Tiger Brands34016513287245
Keikyu Corp33933043233368
Komercni Banka AS CK 50033902145128721
BIOCON LTD33894817727253
Gome Electrical Appliances3385913518999013
LG Telecom Ltd33832200368593
Huatai Securities Co LTD-H338005672728700
Nien Made Enterprise Co Ltd33752488278000
Wynn Macau Ltd337492091927040
Ford Otomotiv Sanayi AS33721774124661
Aéroports de Paris3364998131176
CELLTRION PHARM INC3359497829926
Industrial Bank Of Korea33464208485712
Hulic Co Ltd33404532314631
Sun Art Retail Group Ltd333906704263000
Casio Computer Co33323728199000
Magnit GDR33297422251330
Proximus SA33212225178841
Hitachi Construction Machine33181579120300
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L331728512424000
HOPSON DEVELOPMENT HOLDINGS331341721154000
Hanmi Pharrm Co Ltd3298037512993
GS Engineering and Construction Corp32951683107700
PETRONET LNG LTD329386511247907
BOUBYAN BANK K.S.C329331361928379
Sul America Units32924831533428
MUTHOOT FINANCE LTD32914533227113
Galapagos Nv3286920147182
SEEGENE INC3286345732782
Samsung Securities Co Ltd32842188109093
Doosan Heavy Industries & Construction Cp Ltd32772339373975
Qatar Gas Transport327100854317972
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD32697641183259
Bank Zachodni3265079870622
Rockwool326455789454
TIM SA325977631577606
SSR MINING INC32555063249013
Lundbergs B3254077470618
Thai Oil Pcl Nvdr324905181931103
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR32393239130678
Rural Electrification Corp Ltd323923021921183
Enel Chile3237996348478572
TRENT LTD32364835343824
United Spirits32222794510074
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD321828332193000
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI321149847504972
Bangkok Expressway And Metro Plc3202702813604820
China Galaxy Securities Co H320233486341971
Bts Group Holdings Pcl NVDR3195107812273057
SINOTRUK HONG KONG LTD319183481194000
ELIA SYSTEM OPERATOR SA/NV3189200735106
Bharat Forge Ltd31831983450396
EAST MONEY INFORMATION CO-A31611996886560
Inds Penoles31574185273031
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)315656424128867
Dongbu Insurance Co3149880591237
China Railway Group Ltd-H313433076882000
Adeka Corp31319813189700
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE31314921121465
GF Securities Co Ltd H312567992621111
Hirose Electric3122855022793
Shinsei Bank Ltd31227377205447
PHARMARON BEIJING CO LTD-H31222890220700
NSK Ltd31204603335862
BALKRISHNA INDUSTRIES LTD31195494163810
Shimizu Corp31085500427800
Suzuken Co Ltd3100449589900
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd30840688189500
Welcia Holdings Co Ltd30835666102200
Hitachi Metals30755359211400
Siemens India Ltd30676555141334
Fuchs Petrolub Se -Pref3062088373415
Samsung Enginnering Co Ltd30472082294425
ZTE Corp-H304440461343400
Infraestructura Energetica30190938966846
MING YUAN CLOUD GROUP HOLDIN30114029701000
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH30069910635379
Telekom Malaysia299661882280014
African Rainbow Minerals Ltd29949350193520
Keio Electric Railway2994432047700
Wendel Investissem2987117528844
CNP Assurances29868466179685
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A297737742093300
Taiwan Business Bank2976148710232656
Fukuoka Financial Group Inc29729452157400
Chicony Electronics Co Ltd297113061038691
ACC Ltd29710661143732
AIR CANADA29678939157056
Changsha Zoomlion Heavy In-H295486882437400
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR294727401547900
SK CHEMICALS CO LTD/NEW2921227113334
BARITO PACIFIC TBK PT2917066547993500
YES BANK LTD2912881416542452
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC291071791376413
Jumbo SA29028235189096
Agile Property Holdings Ltd290182802398000
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST289552982188700
Malaysia Airports Hldgs289449732096178
Bancolombia SA28941285412492
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A289281713658900
CHINA STATE CONSTRUCTION -A287331904332300
Koei Tecmo Holdings Co Ltd2871264852800
ADVANCED PETROCHEMICALS CO28668265186485
Iliad SA2862335517763
ABU DHABI ISLAMIC BANK286047142515434
China Cinda Asset Manageme-H2847542715978111
Nisshin Flour Mill28470381190355
GENSCRIPT BIOTECH CORP283599841860000
DOUZONE BIZON CO LTD2831888936751
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A28312989418118
Air Water Inc28240797175300
Moneta Money Bank As28231445910106
Iida Group Holdings Co Ltd28228831128800
SES Global28212380394041
Metropolitan Bank & Trust281917893488392
QINGDAO HAIER CO LTD-A28168889722900
SK BIOPHARMACEUTICALS CO LTD2806938634725
Tupras Turkiye Petrol Rafine27969428234748
IPCA LABORATORIES LTD27933387128951
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS2774500769197
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A27719798622978
Aluminum Corp Of China Ltd H277040646976000
Teijin27627174176300
KOBE BUSSAN CO LTD27614729117500
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A275364052324485
C Uyemura Co Ltd2752429244400
Raiffeisen Bank International AG27494753149239
Shinsegae Co Ltd2742902713084
Seibu Holdings Inc27361826267400
KRUNGTHAI CARD PCL-NVDR273502541352800
FILA Holdings Corp2729524984517
Sumitomo Bakelite2717352971400
SRISAWAD CORP PCL-NVDR271210621190600
VALMONT INDUSTRIES2711508413221
SARANA MENARA NUSANTARA PT2710700739750600
China Oilfield Sevcices Ltd270369803053040
HUYA INC-ADR27021738126588
Promotora y Operadoa De Inf27011310405360
JDE PEET'S BV2695629386200
SHENZHEN INTL HOLDINGS269037701919614
China Life Insurance Co Ltd268359473664246
Line Corp2678431563800
Sime Darby267779055109744
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A266390151383599
Yuexiu Property Co Ltd2663002013754000
NONGFU SPRING CO LTD-H26602914549600
Indocement Tunggal Prakarsa265075943239300
SAUDI IND INVESTMENT GROUP26410281385259
Beijing Enterprises Hldgs26213728897500
AZBIL Corp2612877367200
Dassault Aviation Sa260525442700
GS Holdings Corp2602872788572
Bank of East Asia259071391398452
Japan Air Lines Co25904032121454
Engie Brasil SA25825623391765
PEARL ABYSS CORP2580476711579
Beijing Capital Intl Airpo-H257839603562000
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A256195354213241
United Overseas Land Ltd25358042509836
Hoshizaki Corp2534218631600
TONGCHENG-ELONG HOLDINGS LTD252932561388400
Jollibee Foods Corp25160340813700
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR25138908669888
A-LIVING SERVICES CO LTD-U25121995784750
IGM Financial Inc2509120093353
Kuraray Co25020582239200
DR SULAIMAN AL HABIB MEDICAL2498597591730
Ooredoo QSC249777531523149
TORRENT PHARMACEUTICALS LTD2495465687760
Fischer (Georg)-Reg248900342175
NGK Spark Plug Co24880889160300
Pola Orbis Holdings Inc24873560117400
Doosan Bobcat Inc2471757593885
Fresnillo Plc24714267216323
CHINA MINSHENG BANKING-A246983883665872
EVE ENERGY CO LTD-A24672608227989
Barwa Real Estate246561133320604
51JOB INC-ADR2465581945679
H. Lundbeck A/S2465198977769
EVER SUNSHINE LIFESTYLE SERV246406981216000
RMI Holdings246145161401937
MOBILE TELECOMMUNICATIONS CO24544272768685
SUPERMAX CORP BHD244740532730560
PTT OIL & RETAIL BUSINE-NVDR244444712758200
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A24436894220800
Shanghai Pharmaceuticals244044861475000
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR244005191182600
MERDEKA COPPER GOLD TBK PT2437642017057400
Electrecity General Pcl Nvdr24362106482000
ONENESS BIOTECH CO LTD24307278322000
Crown Ltd24307028372607
SAIC MOTOR CORP LTD-A24243743921145
ASSET WORLD CORP PCL-NVDR2414976116768900
Toho Co (Film)2410235371100
Aboitiz Equity Ventures240642533799510
Amorepacific Group2394921851132
Suntec Reit239416932397600
BANK AL-JAZIRA23918042704832
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L238998512538000
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A23876171147900
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME238650004716000
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A2381148868700
Grupo De Inv Suramericana23760703453195
Mercury NZ Ltd23736760592037
Air China Ltd H236831763058000
UNI President China Holdings Ltd236023632221000
Gamuda235717453022620
Aselsan Elektronik Sanayi235655371215472
Taisho Pharmaceutical Holding2352033739700
Alibaba Pictures Group Ltd2347669120922179
Azrieli Group2342279944593
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN232959431408000
VTB Bank (JSC) RUB232190255309083258
Colbun2319994114281416
Metro Pacific Investments Co2310611934072200
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B2310544656245
Swatch Group N2301070047677
Cpfl Energia SA22980134464800
Petronas Dagangan22817531540500
SJM Holdings227752462010000
Copel parana energi Pref227733962087610
Krung Thai Bank Public Co Ltd227497766845276
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A226638151718800
Nomura Real Estate Holdings22622675106500
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC22614911753946
ENERGISA SA-UNITS22568825314035
Lg Houshold And Heal Th-Pref225284704297
QL RESOURCES BHD225234461787250
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-A224864622931800
CJ Logistics2245597317537
Turk Sise VE Cam Fabrikalari223757352453595
ABDULLAH AL OTHAIM MARKETS2237570376398
Bosideng Intl Hldgs Ltd223701045696000
PTT OIL & RETAIL BUS-FOREIGN223648372563600
Sohgo Security Services2233394353600
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A222791784157814
Ishikawajima-Harima Heavy Ind22279045120100
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A2220310543392
Kureha Corporation2219928734500
China Everbright Bank Co L-H221530385888130
Hochtief2203403429112
Bonava Ab-B Shares22015000212500
Lotte Shopping Co2198121722821
KMW CO LTD2198069943427
STX Pan Ocean21770871456709
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A21750281576241
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-B21579144184393
Sanyo Denki Co Ltd2157544745000
ASMEDIA TECHNOLOGY INC2154647249000
Alfresa Holdings Corp21493501124900
Ruentex Development Co213610781597471
Denka Co Ltd2130252760800
Hyundai Marine & Fire Insurance Co21257093116034
Thai Union Group PCL212028865353700
KAISA GROUP HOLDINGS LTD211390554664000
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk211169214035300
Polska Grupa Energe-Pda-Allt210887821519017
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd209460763036724
China State Construction Int209388053524750
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A20934834829790
Jiangsu Express Co Ltd-H208245162094000
CJ ENM Co Ltd2073890218985
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C20728226575310
China Everbright206441441858000
Huaneng Power205272267068000
Aneka Tambang2041400415300500
TONGWEI CO LTD-A20393422503666
Cervezas20384946256239
Commercial Intl Bank-GDR Reg20376380611657
NH Investment and Securities Co Ltd20134261231756
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H199968101218322
Gudang Garam19953759890800
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV19943891943644
MABANEE CO SAKC19921266965140
Highwealth Construction199059101498740
Yokogawa Electric19889118116000
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A19876099514591
Cheil Worldwide Inc19861075125192
Jtekt Corp19846963209200
TCL CORP-A197763361595144
Lee & Man Paper196890432380000
Greentown China Holdings196071301513000
Hap Seng Consilidated194984491109600
Globe Telecom1930633758765
True Corp Plc-Nvdr1930072421118095
SAUDI CEMENT19254239130870
TRANSCOSMOS INC1924283581200
Emaar Malls Group191983194717472
BANGKOK COMMERCIAL ASSE-NVDR191824343148300
AALBERTS INDUSTRIES NV1906112444432
China Southern Airlines Co H190179112895734
CJ Corporation1901233127178
AMMB Holdings189945962994700
SPX Corp1882824136996
S1 Corp Korea1881189630554
PCCW Ltd188075083859204
DOUYU INTERNATIONAL HOLD-ADR18769307166843
TORO CO1875830121329
RATCH GROUP PCL-NVDR187469951333800
Manila Electric Co18726051380670
China Huarong Asset Managem1868012417688000
SRI TRANG GLOVES THAILA-NVDR186509071662800
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE18648007107879
3Sbio Inc186447952305900
Hk Electric Investments186325912141248
Perusahaan Gas Negara1859609122007300
CHINA EAST EDUCATION HOLDING185712151039500
DALI FOODS GROUP CO LTD185218213613000
Berli Jucker Public Co-Nvdr184705171814750
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C18437904120600
Shinko Electric Industries1832473173900
Zhejiang Expressway Co-H181951152506000
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A18178859291898
CHINA AOYUAN GROUP LTD181113762201000
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD180649963116000
NCC B18016795120756
Millicom Intl Cellular1801185854171
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A17949857159257
Ebara Corp1789377150900
Next Co Ltd17793102526100
JSB CO LTD1777904865200
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD17772351280200
BECLE SAB DE CV17755450931929
Haci Omer Sabanci Holding177015611496106
VITASOY INTL HOLDINGS LTD17665310518000
B GRIMM POWER PCL-NVDR176599851371300
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A17625706522000
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A176219561574855
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A17608771832261
VINDA INTERNATIONAL HOLDINGS17566411606000
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc17564745107100
Turk Hava Yollari175319651073452
EMAAR ECONOMIC CITY17521278664360
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD17502329145400
Orange Polska SA173709871202551
HUATAI SECURITIES CO LTD-A17351708793513
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A17343000326300
VALUECOMMERCE CO LTD1729206061900
Aeon Mall Co Ltd17274407115680
Turkiye Is Bankasi C172678762544489
SHANDONG GOLD MINING CO LT-H17201510970000
MERITZ SECURITIES CO LTD17199497507629
Chongoing Rural Commercial-H170845044338000
Embotelladora Andina-Pref B17020960740182
KOSSAN RUBBER INDUSTRIES169581802284200
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC169288522903500
CHINA RAILWAY GROUP LTD-A168843262220400
Grupo Carso Sa De Cv16868681754963
TOC CO LTD16835323254500
BGF Retail Co Ltd/New1681432213170
GULF BANK167854752662104
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A16773032130600
Nippon Suisan Kaisha Ltd16755966376600
MEGACABLE HOLDINGS-CPO16729663542049
ALPARGATAS SA - PREF16604493297361
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A166028581005712
Kitagawa Iron Works Co Ltd16567966133800
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD1643171060000
IFLYTEK CO LTD - A16410967279796
AECC AVIATION POWER CO-A16368364256340
Hino Motors16248584195900
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR161995441624783
Seazen Holdings16101098270098
GUANGDONG HAID GROUP CO-A16082290170099
BEIJING NEW BUILDING MATER-A16070264264568
Getinge Industrier AB B1591314067400
CHINA WATER AFFAIRS GROUP158943122254000
BANK OF BEIJING CO LTD -A158756452513115
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A157140222808690
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN157016981574850
GT Capital Holdings Inc15688210174407
WEICHAI POWER CO LTD-A15660768600729
China Communications Servi-H156527634160400
TPG Telecom Ltd15555897339770
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A15517807122100
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A15466713130453
Zhaojin Mining Industry H154579051832000
Nitta Corp1537844872800
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A15328026505900
Kanto Denka Kogyo Co Ltd15236111205900
BANK OF NANJING CO LTD -A152332441187200
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A15221397357493
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A15177138676198
SHENZHEN INVESTMENT LTD151717935284046
DAQIN RAILWAY CO LTD -A150647341679449
Toyoda Gosei Co Ltd1505769362000
RABIGH REFINING AND PETROCHE15024710385344
CHINA BOHAI BANK CO LTD-H149971254300500
Andritz AG1494498138158
Yapi Ve Kredi Bankasi149073184749741
Stantec Inc1487531940712
BANK OF CHINA LTD-A148380623476321
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A14828369386799
ZHEJIANG NHU CO LTD-A14721461284499
GOERTEK INC -A14621894426896
PTT PCL/FOREIGN145927531301000
Morinaga Milk Industry Co1453429534300
CENCOSUD SHOPPING SA14495925849907
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A144882862398199
Acom Co14461977343200
Hong Leong Financial Grp14378144399650
HAITONG SECURITIES CO LTD-A14342039932567
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A14335853171900
ABB Ltd SEK1431168653642
EF-ON INC14292473173300
UNITED INC14273679130300
TAKEUCHI MFG CO LTD1425211558400
Foster Electric Co Ltd14248914128600
ZTE CORP-A14221905366708
Shanghai Lujia B SS USD141851961940024
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A14184957234799
YIHAI KERRY ARAWANA HOLDIN-A14122188138000
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A13973200414796
CHINA JUSHI CO LTD -A13972754483599
PETROCHINA CO LTD-A139723422462700
Daiseki Co Ltd1393376147100
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A13913542566529
COSMO ENERGY HOLDINGS CO LTD1389083766800
SUNGROW POWER SUPPLY CO LT-A13732538159176
GF SECURITIES CO LTD-A13709505677400
Kinnevik Investment AB B Redemption 200827137052821971983
China Overseas Property Holdings Ltd136543672140000
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A13645961613000
CHINA YUHUA EDUCATION CORP L134894411928000
BAIDU INC-CLASS A1341762748400
Korea Gas Corp1341042953630
NORMA GROUP SE1329757631167
Gs Retail Co Ltd1326229845246
TELESITES SAB DE CV132271531464399
China Power International132076306783000
Kyowa Exeo Corp1319777156100
Pilot Corp1318256345900
SSY GROUP LTD131576972706000
CSC FINANCIAL CO LTD-A13101875315399
ARCADIS NV1310124739626
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A13100409477499
Trusco Nakayama Corp1308110154300
China Merchants Shekou Ind A13069744806451
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A130196731783000
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A12990017495040
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1293074178259
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD1291560776200
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A12914757153746
Wesports Holdings128852201405000
Japan Airport Terminal Co Ltd1282097131300
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A12773755791394
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A12749216197992
Tsukishima Kikai Co Ltd12692939119200
Daewoo Shipbuilding & Marine1265232963802
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A12608518711142
BANGKOK DUSIT MED SERVICE-F126074072117300
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A12573699169720
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A12568683112576
CHINA LIFE INSURANCE CO-A12551629307500
BANK OF JIANGSU CO LTD-A124678721490318
SJW GROUP1240608024050
JASTEC CO LTD12391173122600
Samsung Card1234899849015
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A12326922140299
Toyota Boshoku1231307980800
GUANGZHOU SHIYUAN ELECTRON-A1226071073998
Nishio Rent All Co Ltd1221664752900
Megaworld Corp1220762720082400
SAUDI AIRLINES CATERING CO1217644170627
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A1215446289400
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A121212285397300
MAXSCEND MICROELECTRONICS -A1209651015700
AI HOLDINGS CORP1197019567200
YPF S.A.-SPONSORED ADR11926006317313
Toshiba Machine Co Ltd1189046949600
Lotte Corporation1187560848073
Mebuki Financial Group Inc.11860446519400
NMC HEALTH PLC11831622106409
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A11818515118500
REXNORD CORP1178155927960
Nippon Soda Co Ltd1178123839200
TOKYO ELECTRON DEVICE LTD1174961438100
Nippon Valqua Industries Ltd1172453566200
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD11715574145800
Cimic Group Ltd1170429997630
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A11661069240950
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR116015861269400
Denki Kogyo1149861951200
Sato Holdings Corp1149058352000
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A1146922637800
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A11450972219900
CHINA NATL NUCL A (HK-C)114425611587000
OSOTSPA PCL-NVDR114305331187700
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A11427683116796
HUAXIA BANK CO LTD-A114122591336855
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A11364752435500
DKS CO LTD1134604138000
Kyoritsu Maintenance Co Ltd1130347136700
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO1120618651047
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1118957460000
SHANGHAI BAIRUN INVESTMENT-A1116718286500
Hi-Lex Corp1115998877000
POLY PROPERTY SERVICES-H11144392187600
Tokyo Seimitsu1109885927200
SKSHU PAINT CO LTD-A1109222645100
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A11078388380828
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A1099805144698
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A10930250124347
HUADONG MEDICINE CO LTD-A10923962199180
JIUGUI LIQUOR CO LTD-A1091840958100
Dip Corp1088757743700
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A10809404231000
Alps Electric Co1079141289300
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1078802331900
GUANGDONG KINLONG HARDWARE-A1074885652300
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1073778836500
Toyo Construction Co Ltd10731884221300
PIOLAX INC1073131176700
HUNAN VALIN STEEL CO LTD -A107288471093600
Nichirei Corp1069610247100
SINOMA SCIENCE&TECHNOLOGY -A10660270315100
PUREGOLD PRICE CLUB INC106158321633100
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1059576547458
GUANGZHOU KINGMED DIAGNOST-A1047617367600
Century Tokyo Leasing Corp1046662317300
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1039511166586
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A10345647188500
FU JIAN ANJOY FOODS CO LTD-A1031272138800
TONGKUN GROUP CO LTD-A10304381361400
Kumagai Gumi Co Ltd1029312540800
Tsubakimoto Chain1025216340200
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A10245789454891
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A10244450567299
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A10236502163300
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A10226040303798
Miura Co Ltd1014552221300
KINGFA SCI.& TECH CO LTD-A10143446342200
Hosiden10122059111200
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A10084741474290
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A10067827875100
CP ALL PCL-FOREIGN10058851550300
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A10057136197670
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD1005512436300
LINDSAY CORP100061527061
Aboitiz Power99996392469300
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A9953589106760
JUEWEI FOOD CO LTD-A9942567103000
NS Solutions Corp987271934900
KUANG-CHI TECHNOLOGIES CO-A9831380337200
AIPHONE CO LTD982639865700
HOMESERVE PLC981072470407
SUNING.COM CO LTD-A98081461051852
GUANGZHOU TINCI MATERIALS -A976919488564
THUNDER SOFTWARE TECHNOLOG-A976592467600
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A9692062760800
Fujibo Holdings Inc966936329800
Takuma Co Ltd966203448400
Dainichiseika Color Chemicals Mfg965064046200
Sra Holdings Inc964597944700
WUHAN GUIDE INFRARED CO LT-A9617254201730
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A958225538100
OPPEIN HOME GROUP INC-A957510945684
CHINA ZHESHANG BANK CO LTD-A94808231743700
Genting Plantations9447477493800
GUOXUAN HIGH-TECH CO LTD-A9424064187600
Maxell Holdings Ltd942185280800
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A93992141022397
BEIJING-SHANGHAI HIGH SPE-A93353831264800
Kawasaki Heavy Ind922765341700
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A92051131015795
Canon Sales Co Inc920159344100
Argo Graphics Inc918622135800
Meidensha Corp918041445700
SPRING AIRLINES CO LTD-A9152336112400
GREAT WALL MOTOR CO LTD-A9138257241600
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A909831686900
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A9078894115600
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A9072443322200
Japan Steel Works Ltd901931443000
ASAHI KOGYOSHA CO LTD901413535400
CHINA CONSTRUCTION BANK-A8965345946799
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A8940194154500
CREEK & RIVER CO LTD891592179400
BUMRUNGRAD HOSPITAL-FOREIGN8901412237200
Ottogi Corporation88406171997
CHONGQING BREWERY CO-A882339365500
OVCTEK CHINA INC-A877315482900
Nippon Thompson Co Ltd8769731159200
BY-HEALTH CO LTD-A8745373241353
Ohmoto Gumi Co Ltd874160720000
OKAMOTO INDUSTRIES INC872536425100
YANTAI EDDIE PRECISION MAC-A8707569106800
Izumi Co Ltd869366223800
ZHEJIANG JINGSHENG MECHANI-A8635041204000
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A8631640791847
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A8621057120800
SHANDONG SUN PAPER INDUSTR-A8599290413104
Mabuchi Motor Co858545121000
YANTAI JEREH OILFIELD-A8578916181500
ECOVACS ROBOTICS CO LTD-A853362160800
Takasago Thermal848422460000
Towa Corp844589951400
ZHEJIANG DINGLI MACHINERY -A843606365345
BGI GENOMICS CO LTD-A841572654900
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A8374563432018
HANGZHOU FIRST APPLIED MAT-A837274885230
Sinfonia Technology835776178200
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A832414473257
JASON FURNITURE HANGZHOU C-A830722480680
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A830156160200
KOOLEARN TECHNOLOGY HOLDING8252905387500
AIR CHINA LTD-A8238752685593
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A82316081510298
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF819545328000
Kinder Morgan Management LLC81893319156
SHANDONG SINOCERA FUNCTION-A8186421154750
Kandenko Co8177059105900
DASHENLIN PHARMACEUTICAL G-A816224277300
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A8116349520200
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR8072776160183
Tokyo Tatemono Co Ltd805636458500
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A8022911891800
NISSO CORP8005837116200
JIANGSU YANGNONG CHEMICAL -A800228750700
LOMON BILLIONS GROUP CO -A7974013192200
VIDLER WATER RESOURCES INC7946689100358
Ryoshoku Ltd793398931400
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A7930546376700
Yurtec Corp7902923116700
JCET GROUP CO LTD-A7858296176400
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A7855685170900
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A7851169409176
AK MEDICAL HOLDINGS LTD7850183636000
Shikoku Chemicals Corp781429075100
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A7812569129912
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A777382544883
SHANGHAI JINJIANG INTERNAT-A7771113113900
MIZUNO CORP776675340300
GRANITE CONSTRUCTION INC776265823519
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A7750309385200
Saizeriya Co Ltd774777940300
HONGFA TECHNOLOGY CO LTD-A7726615122900
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A7723210106940
Star Micronics770383556100
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A7699122179880
JIANGXI COPPER CO LTD-A7646951241500
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A7586731257200
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A7548079650145
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A7535632211649
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A7522345653100
Furukawa Sky Alumi750478735200
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv7500186316800
NINGBO TUOPU GROUP CO LTD-A7476265173080
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A7475142624780
M&A CAPITAL PARTNERS CO LTD746622716900
ZHEJIANG CENTURY HUATONG -A7461057724620
Shinagawa Refractories Co Ltd742887531400
ORIENT SECURITIES CO LTD-A7417475611900
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A7414061414786
FUJIAN SUNNER DEVELOPMENT-A7409736198800
Tachibana Eletech Co Ltd739116255800
OPTORUN CO LTD738014533000
OFFCN EDUCATION TECHNOLOGY-A7371019193600
Seino Holdings Co Ltd736460859400
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A7358169711000
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A72986561798500
House Foods Corp729786924900
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A7268653271300
CHINA INTERNATIONAL CAPITAL-A7259367113500
NAVINFO CO LTD-A7251849379500
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A72470901018100
Kitz Corp7207188137700
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A7198375368100
SHANGHAI PUTAILAI NEW ENER-A719425059400
Sky Perfect Jsat Holings7176695176900
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A7156911983653
WEIHAI GUANGWEI COMPOSITES-A711942879091
Alps Logistics Co Ltd710005290300
GEMDALE CORP-A7082494427998
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A70684031109700
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A7043515413500
PROYA COSMETICS CO LTD-A703819734799
CHINA GALAXY SECURITIES CO-A7034415524600
YOKOWO CO LTD699889629100
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A69319042356300
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A6922752235424
INTER ACTION CORP690466937300
Yamazaki Baking Co689941146300
Kaneka Corp687518817700
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A687303657820
CHINA MERCHANTS ENERGY -A6872046942799
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A686879975798
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A6866455134680
Abc-Mart Inc685682613300
EASTERN TOBACCO68355471031037
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A6831528268128
AVICOPTER PLC-A6791675109400
Haseko Corp678989052000
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A6710192904300
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A6704742242640
Konica Minolta Inc6704201137800
Oil & Gas Development Co Ltd66946101222606
Modern Times Group B666503256245
Isetan Mitsukoshi HD665766899000
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A6649916436500
SDIC CAPITAL CO LTD-A6621799418770
ADDSINO CO LTD -A6594646276200
SHIJIAZHUANG YILING PHARMA-A6544163204300
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A6523527110800
CAITONG SECURITIES CO LTD-A6513437444398
ZHONGJIN GOLD CORP-A6500162564997
YINTAI GOLD CO LTD-A6480193518840
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A647822299973
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A6453359428399
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A644926644200
Nippon Pillar Packing Co Ltd640907345000
VA TECH WABAG LTD6382173218889
PICC HOLDING CO-A6371543814000
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A6309177685300
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A6302935685600
MINOR INTERNATIONAL PCL-FOR6287151732297
JOINCARE PHARMACEUTICAL GR-A6283645371757
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A6277744969578
Kadokawa Dwango Corp623212219000
BANK OF CHENGDU CO LTD-A6135419401000
QINGDAO RURAL COMMERCIAL B-A61337781042500
Mcb Bank Ltd6121954650500
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A6120981335299
ZHEJIANG HUAHAI PHARMACEUT-A6116241187030
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A6083692127400
SHANGHAI RAAS BLOOD PRODUC-A6072629608400
TIANFENG SECURITIES CO LTD-A6015888901700
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A6014835126410
UNIVERSAL SCIENTIFIC INDUS-A6001210254000
HUAXIN CEMENT CO LTD-A5959240204300
Inabata Co Ltd595583643100
AIRPORTS OF THAILAND PCL-FOR5945113319200
MIDDLESEX WATER CO59160448757
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A59013021207900
BERLI JUCKER PUB CO-FORGN5899166579600
NIHON PARKERIZING CO LTD584180359700
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A584018072236
PERFECT WORLD CO LTD-A5837565230662
Sintokogio Ltd581900791100
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A5810054441949
YAMABIKO CORP574372258000
CHINA NATIONAL MEDICINES-A5741200127300
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A5737580148900
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A57289731112799
Dowa Holdings572049515000
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A570876377400
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A5697603774694
SG MICRO CORP-A569630520300
Nichiha Corp565913121400
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH563227347199
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A5626258148234
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A5608607918392
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A5586539559700
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A5554691259000
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A555284739559
WINNING HEALTH TECHNOLOGY-A5483625269726
TV Asahi Holdings Corp547451429700
Relia Inc547132045100
NINGBO JOYSON ELECTRONIC -A5419891226500
TIANSHUI HUATIAN TECHNOLOG-A5368080363000
Nachi-Fujikoshi Corp535513713200
Mitsubishi Logistics Corp533300818800
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A5298468109600
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A5289411752800
AVIC CAPITAL CO LTD -A52660551009999
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5248547523770
TONGFU MICROELECTRONIC CO-A5248005200600
FUKUDA DENSHI CO LTD52331947800
Asanuma Corp522299213000
NANJING SECURITIES CO LTD-A5220272395900
HESTEEL CO LTD-A52050501644500
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A5198677559095
CHINA TRANSINFO TECHNOLOGY-A5153748252684
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A5133204145407
SBS HOLDINGS INC511746523200
Kewpie Corp509722025900
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A5092175534800
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A5067649220998
Topcon506746445800
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A5003966196500
YANGO GROUP CO LTD-A4970134605500
Tatneft ADR495909812355
TOYO TANSO CO LTD486114228300
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A4849669388700
SAAB B482664020400
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A4820388553598
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A4761558559500
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A4716450240698
Sulzer AG47146004820
NINESTAR CORP-A4690252138100
Neturen Co Ltd468233188400
YUNDA HOLDING CO LTD-A4664318227370
Shindengen Electric Mfg463352317600
BBMG CORPORATION-A46195501204600
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A4538713185900
JVC Kenwood Corp4498271242900
INTCO MEDICAL TECHNOLOGY C-A449475718900
DONGXING SECURITIES CO LT-A4492997315597
PTT GLOBAL CHEMICAL PCL-FOR4460870247800
WESTERN SECURITIES CO LTD-A4459535390298
Siam Cement Fgn442955742312
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A441089164600
SHENZHEN SC NEW ENERGY TEC-A439229631900
DAIHO CORP436295613900
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4338324577500
ADVANCED INFO SERVICE-FOR RG430923990200
DTS Corp429333720400
TIANMA MICROELECTRONICS-A4268032233797
DHC SOFTWARE CO LTD -A4259401451700
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A4242727263500
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A42292261077000
Toyo Tire Rubber Co Ltd422021927300
FAW CAR COMPANY LIMITED-A4143279288900
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP411028219400
Surgutneftegaz - Sponsored ADR4077084104902
JA SOLAR TECHNOLOGY CO LTD-A4036296112700
Habib Bank Ltd4030126596500
Dainippon Screen40121155700
YTO EXPRESS GROUP CO LTD-A3998980270900
HUANENG POWER INTL INC-A3945034670500
Fujikura Kasei Co Ltd393450887200
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A3920079118399
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A3913687135700
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A3910208161899
Nippon Carbide387531035200
Seiko Holdings Corporation387418023600
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A3867647236920
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A3864470614300
MACROMILL INC385994551400
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A3859615232500
ANGEL YEAST CO LTD-A385854756696
BEIJING SHIJI INFORMATION -A382536392000
FUSO CHEMICAL CO LTD382390411900
SHENZHEN CAPCHEM TECHNOLOG-A381171142500
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A3811123876700
Ptt Exploration & Prod Foreign3796462119200
Nokia (AB) Oy SEK3778485109000
Gree Inc377552781000
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A3656149906800
KOA CORP363120428600
Shibaura Mechatronics Corp35857858400
COSTAIN GROUP PLC3499563505735
YOUNGOR GROUP CO-A3444219320600
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A3443706379467
Yamazen Corp339875138500
O-FILM TECH CO LTD-A3361955299400
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A3353615216400
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A3333119254300
Daiichi Jitsugyo Co Ltd32985839300
Pal group Holdings Co Ltd328518925700
Topre Corp324076623900
Ihara Chemical Industry Co315095741100
Dena Co Ltd314036317700
TBEA CO LTD-A3135319214108
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A3125033234200
C&S PAPER CO LTD-A306071186700
Kokuyo Co304245621600
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A300345563000
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A2956544269280
LIAONING CHENG DA CO LTD-A2919770103500
GUOLIAN SECURITIES CO LTD-A2909867164000
INGENIC SEMICONDUCTOR CO -A287628538900
HUMANWELL HEALTHCARE GROUP-A287440271900
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A2873871418400
Nipro Corp287175925900
GEM CO LTD-A2842349259500
SHANGHAI JAHWA UNITED CO -A281869644900
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A2812799224500
Makino Milling Machine Co Ltd28072807500
Mandom Corp279744016800
CHONGQING FULING ZHACAI-A278993151800
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2756820113958
A&D CO LTD271043225700
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A2693535506400
CIA SANEAMENTO BASICO DE-ADR268034639973
AVIC AVIATION HIGH-TECHNOL-A267539878200
Press Kogyo Co Ltd267060094800
Sanyo Special Steel Co Ltd263155319600
ZHEJIANG WEIXING NEW BUILD-A259566785300
Hitachi Transport Sys Ltd25895258800
Tomy Company256992329800
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD249795013100
TIANJIN712 COMMUNICATION &-A247461052500
Tokuyama Corp245424910700
NORDEA BANK ABP Finland241899328875
HEILONGJIANG AGRICULTURE-A2416536116900
XIAMEN INTRETECH INC-A237619331200
YIFAN PHARMACEUTICAL CO LT-A236191482800
CENTRAL PATTANA PUB CO-FOREI2354316151800
ZHEJIANG JUHUA CO-A2352645200600
APELOA PHARMACEUTICAL CO-A234981063900
CHAROEN POKPHAND FOOD-FORGN2347170282500
TOLY BREAD CO LTD-A233501439222
TONGLING NONFERROUS METALS-A2319783617600
LAOBAIXING PHARMACY CHAIN-A231616327300
HANGZHOU SILAN MICROELECTR-A225637571200
BEIJING KUNLUN TECH CO LTD-A225170576200
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQU-A223077064000
Lawson22116115200
Tohokushinsha Film Corp220737338800
CHACHA FOOD CO LTD-A220616533100
LIVZON PHARMACEUTICAL GROU-A220495041200
GUANGZHOU WONDFO BIOTECH C-A218718722205
SEALAND SECURITIES CO LTD -A2170042368000
BEIJING ORIGINWATER TECHNO-A2155724209900
G-BITS NETWORK TECHNOLOGY-A21049364700
VTB Bank OJSC GDR Reg S2070798252661
Bangkok Bank Fgn206703359000
SHANGHAI ELECTRIC POWER CO-A2050056192000
COSCO SHIPPING ENERGY TRAN-A2038709235200
THAI OIL PCL-FOREIGN2015617119800
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A200137899601
JOYOUNG CO LTD -A200009751450
Ito En Ltd19887553600
Dai Nippon Toryo Co Ltd198607125800
FF Group SA198290540608
HUAXI SECURITIES CO LTD-A1972399151700
BTS GROUP HOLDINGS PCL-FORGN1966210759300
BEIJING YANJING BREWERY CO-A1964315206300
SHENZHEN KAIFA TECHNOLOGY-A196161678200
INDORAMA VENTURES-FOREIGN1956986155300
GUANGDONG HONGDA BLASTING -A195696147500
NANYANG TOPSEC TECHNOLOGIE-A195032774400
CHINA GREAT WALL SECURITIE-A1949737138100
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1933347113500
China Huishan Dairy Holdings19283864173640
JINYU BIO-TECHNOLOGY CO LT-A191779874200
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A1917635285740
XIAMEN TUNGSTEN CO LTD-A189291276300
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A1883000153016
GRG BANKING EQUIPMENT CO -A1879940157300
WEIFU HIGH-TECHNOLOGY GRP-A186881661600
TANGSHAN JIDONG CEMENT INV-A186626990800
BANGKOK EXPRESSWAY AND METRO1849847785800
Chioyda Integre Co Ltd183112312600
HgCapital Trust Plc182769250000
XIAMEN C & D INC-A1823978166725
LEYARD OPTOELECTRONIC CO L-A1802015194900
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1799730189800
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1784304151800
JIANGSU SHAGANG CO LTD -A1779032143800
HUADIAN POWER INTL CORP-A1774861394000
LEO GROUP CO LTD-A1768097441400
JILIN AODONG PHARMACEUTICA-A176388785600
DA AN GENE CO LTD SUN YAT-A175478347600
INABA DENKI SANGYO CO LTD17432057900
SHENZHEN AIRPORT CO-A1720126150200
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A1714052113390
ELECTRICITY GEN PUB CO-FOREI169321733500
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A169055755484
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1646524118947
SHENZHEN HEPALINK PHARMACE-A163744970760
HUBEI JUMPCAN PHARMACEUT-A162822560300
YUAN LONGPING HIGH-TECH AG-A162037671400
WUHU TOKEN SCIENCE CO LTD-A1613242164000
Surgutneftegaz Adr Pref160942035152
Citizen Watch Co160885648700
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A160462774500
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1588471119871
WUXI TAIJI INDUS CO LTD-A1581466141500
PACIFIC SECURITIES CO/THE-A1578426369800
JIANGSU CHANGSHU RURAL COM-A1542808148700
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A154124080600
Nittan Valve Co Ltd152485383400
HUAGONG TECH CO LTD-A151956954500
CHINA NATIONAL ACCORD MEDI-A150939728100
Home Retail Group1507428111110
Lintec Corp15002537300
AECC AERO-ENGINE CONTROL-A147945962100
ZHONGTIAN FINANCIAL GROUP -A1472243380000
LUENMEI QUANTUM CO LTD-A1466891103900
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1453024172600
NORTHEAST SECURITIES CO LT-A1425406126940
ACCELINK TECHNOLOGIES CO -A141221149100
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1390951178300
CHINA AEROSPACE TIMES ELEC-A1390882147500
BEIJING E-HUALU INFO TECH-A136820142960
CHINA FILM CO LTD-A135401572502
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1316398315200
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A131175427500
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1301628140980
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1277061144700
Corbion NV12590542855
VISIONOX TECHNOLOGY INC-A1257929100400
OCEANWIDE HOLDINGS CO LTD -A1257160326700
STO EXPRESS CO LTD-A1254230100000
INNER MONGOLIA FIRST MACHI-A124527191700
CHINA MERCHANTS PROPERTY O-A122371556300
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A1166048139600
Thai Union Group Pcl-F1139459281800
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1127559243906
BEIJING THUNISOFT CORP LTD-A109429643900
Topy Industries Ltd10939339300
Eniro AB877050762652
TRUE CORP PCL-FOREIGN815785892600
Severstal GDR Reg S5071923112
Suncall Corp46332111600
Chubu Steel Plate Co Ltd2621784300
Ingenico Group192201149
Banco Espirito Santo Nom SA1713281684144
Zardoya Otis SA1099682013
Nelly Group AB9695026132
BK Popular Esp2906901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd54712024
Systemair AB095000

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning