AP7 Räntefond
112.19
AP7 Aktiefond
378.28

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2019-10-31)
583,4 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,09%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,13%
Normanbelopp
1524 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 53%
Europa 19.41%
Asien exkl Japan 14.42%
Japan 7.5%
Australien & Nya Zeeland 2.04%
Afrika & Mellanöstern 1.71%
Syd & Centralamerika 2.01%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc125128094495481474
Microsoft Corp115959808198555979
Amazon.com Inc8348422144481383
Facebook Inc-A51672043862797300
JP Morgan Chase and Company44704236473828513
Alphabet Inc Class C4368225108359300
Alphabet Inc - Class A4304928842354170
Alibaba Group Holdings Adr42793002132493993
Johnson and Johnson41542859043144434
Tencent Holdings Ltd410107559510017000
Taiwan Semiconductor401020428143199387
Nestle SA37494316623671012
Samsung Electronics34570793438374869
Visa Inc A Shares34282922401985783
Procter and Gamble Co32336769872857682
AT T Inc30934937238432767
Bank of America Corp303804172110347903
Berkshire Hathaway Inc29991086551481712
Verizon Communications29652326065059149
Mastercard Inc Class A29537690731101015
Home Depot Inc28901669301258125
Intel Corp27927193865550375
Chevron Corp27267987672436481
Unitedhealth Group Inc26594576201124912
The Walt Disney Company26281889752046419
Roche Holdings AG GS2623381492925876
XACTOMXS30258842568112328772
Merck and Co25446728473129792
Coca-Cola Co24137016244624977
Cisco Systems Inc24056944695272214
Comcast Corp A23806905645342371
Pfizer Inc23774245166720748
Wells Fargo and Co23500956634882518
Atlas Copco AB B22038409818123262
Pepsico Inc21509864411618719
Novartis AG20724546212448876
Citigroup Inc19914156792949037
Toyota Motor Corp18752748002844391
Mcdonalds Corp1750469407872221
HSBC Holdings174429001423088100
Atlas Copco AB A16700983305436518
Oracle Corp16517186553091914
Medtronic Plc Npv16153816811534380
Abbott Laboratories16071700452010794
Sap SE15460724591235810
Amgen Inc1524384189771844
Costco Wholesale Corp1506022411513307
Texas Instruments Inc15051269901192129
Philip Morris International14816035871912426
Intl Business Machines Corp14633587791123393
Adobe Systems Inc1459630038558767
Starbucks Corp14510147861733161
BP p.l.c143094006523523822
Investor AB B14302607942975990
Accenture Ltd1427632057790929
Netflix Inc1419454363498727
Total Fina ELF13789440772766582
LVMH Moet Hennessy1376668532340618
Salesforce Com Inc1359517791958637
Abbvie Inc13415818501840236
Union Pacific Corp1333011628839394
China Construction Bank1329838100170387333
Nike Inc Cl B13176947081421236
Royal Bank of Canada13075744041660582
AIA Group Ltd129842734113858075
Paypal Holdings Inc12807096441273775
Broadcom Ltd1272523048453158
AstraZeneca12688729571493134
Allianz SE Germany1256497092540999
Thermo Electron Corp1251806467458192
Glaxosmithkline Plc12465029126057097
Nextera Energy Inc1228070541547734
Nvidia Corp1225571012650153
LINDE PLC USD1219999766639463
ASM Holding NV1192088882482673
Naspers N1169503912769683
Ping An Insurance Co11623080399902000
Sanofi S.A11518020271275641
American Tower Corp Class A1136828255518665
Toronto Dominion Bank11312276352070661
UnileverN Euro.1611077797781886407
Lilly (Eli) and Co10686030991015487
Diageo Plc10678955892724575
Commonwelth Bank of Australia10601445872000401
Bristol Myers Squibb10574887842079248
Qualcomm Inc10520348441373079
Lowes Cos1043670381955328
Novo Nordisk A/S B10349179562015905
3M Co1034700480652106
Danaher Corp1019033262762362
Booking Holdnings inc USD 0.00898573817150085
Reliance Industries Ltd9531404565007103
CVS Caremark Corp9503816281473004
Siemens N949889993890367
United Parcel Service Inc937065865815798
Altria Group Inc9332703582172338
American Express930813572805524
Gilead Sciences Inc9173151871449435
US Bancorp9140252631721944
China Mobile (HK)89045403210899500
Mondelez International Inc8864361441672414
Fidelity National Information884556508698462
General Electric Co8646510949858254
Sony Corp8599227691479230
CSL Limited858511664513770
Caterpillar Inc838738859654561
CME Group Inc834767747403918
Goldman Sachs Group Inc831331565415017
Automatic Data Processing824003791518398
Housing Dev Fin Corp Comstk8181381712872122
TJX Companies Inc8120279791383614
British American Tobacco8092165742421780
Stryker Corp798283416381695
Intuit Inc795070739307459
Celgene Corp792455519802333
ICBC783285702115560000
Bank of Nova Scotia7770722991393944
Target Corp776699039706999
Anheuser Bush Inbev776213430860904
Chubb Ltd773740032521164
Duke Energy Corp771773684835829
L Oreal769889305292203
Banco Santander Spain76943571318492259
Charter Communications Inc-A764478207178295
Westpac Banking Corp7589888753945297
Becton Dickinson and Co754744105302923
ConocoPhillips7546458701426380
Bayer AG7539216361059643
Enel74900515510258314
Anthem Inc748754490309622
Basf AG7457209681045581
Dominion Resources Inc745584298932830
Unilever7444403771284317
Iberdrola SA7359206667503362
PNC Financial Svc Group Inc713097394515198
Zurich Insurance Group AG707528072184989
Softbank Group Corp7055916001839702
Mitsubishi UFJ Financial Group70484046414432453
Biogen Inc700669981320112
Canadian National Railway Co698995649822237
Itau Unibanco Holding SA6913997678506170
Cigna Corp new USD 0.01690634745432014
S+P Global Inc690103258281139
Air Liquide680630879539163
Adidas680582572223775
Fiserv Inc679369964659402
Zoetis Inc674284773540965
Australian and New Zealand Bank Group6678570663611939
Rio Tinto6660390191349487
Intuitive Surgical Inc661975514128880
BNP Paribas6545009591291746
AXA6542394742545080
Lloyds Banking Group Plc64835707985368567
Crown Castle International Corp637887693471030
Infosys Limited6364475116067706
SK Hynix Inc632344583955056
KDDI Corp6307834072375979
Morgan Stanley6290161221492449
Allergan Plc628158229375325
Sumitomo Mitsui Financial Group6196115561854270
Keyence Corp618215794104200
Prologis Inc615420918711426
National Australia Bank6148769573220554
Reckitt Benckiser Group Plc614358176819268
Kinnevik Investment AB B6113484682281151
Vodafone Group60802930330418693
HCA Holdings Inc607826717510163
Micron Technology Inc6078017831376823
Colgate-Palmolive Co607762146920114
Vinci603976602576029
Edwards Lifesciences Corp595939876269635
Danone594889764701947
CSX Corp589794684871159
Boston Scientific Corp5893150101591303
Schneider Electric588075026663347
Applied Materials Inc5875478731161448
Intercontinental Exchange Group583960609638398
Waste Management Inc583316346517043
Blackrock Inc582541163133228
Kimberly-Clark Corp581569693441983
Banco Bradesco SA pref5793128927055913
Norfolk Southern Corp576952298323694
Deere and Co575603892344643
Takeda Chem Ind5742628391679510
General Motors Co5730638581632082
Ecolab Inc571444338303536
Honda Motor Co5699619622193738
American International Group5673865281081759
Illinois Tool Works565849485371569
Nippon Telegraph and Telephone Corp5610535101181000
Simon Property Group Inc558361943386733
Marsh and Mclennan Co557217604583360
Bank of China Ltd H556507790141042000
Walgreen Co5564638871025279
Aflac Inc5429312711062855
DowDuPont Inc542491111844239
Capital One Finan Corp541376713619921
Daimler AG5400162661019258
Lauder Estee Inc539045606295998
Prudential5386580502886224
MetLife Inc5381211351208356
Sberbank RF USD53538559215113917
Hon Hai Precision53359468821853117
Global Payments Inc532215402336038
Suncor Energy Inc5311581651809051
McKesson Corporation527288703361086
Schwab (Charles) Corp5214905191362470
Air Products and Chemicals Inc520945373250470
Baidu Inc Sp Adr515449322493514
Bank of Montreal Canada514576413719191
Equinix Inc Com51256441992385
Aon Plc510047646271750
Servicenow Inc508966046206278
American Electric Power506763944561630
Baxter International Inc506040100593705
Sherwin Williams Co50576955092998
Vertex Pharmaceuticals Inc504970326292858
Hitachi5008571551340539
Exelon Corp5000670041169799
Illumina Inc498277441165374
Sysco Corp495802216645143
Relx Plc4941175992221881
Schlumberger Ltd4928576371592922
Munchener Ruckvers N492606172186353
Progressive Corp-Ohio487508102703049
UBS Group AG4837604644402314
Autozone Inc48161319944918
Activision Blizzard Inc Common Stock480478235890850
Samsung Electronics Pref4802794201436583
Ing Groep Nv4773836034360952
Telefonica SA4773253416280440
Cummins Engine477267682293435
Petrol Brasileiros4763567707341558
Lam Research Corp472228058206150
Cnooc Limited46900330531757000
Valero Energy Corporation467803044535138
Itochu Corp4676398672313600
Dollar General Corp465112934294337
Shin-Etsu Chemical463586121431900
Ross Stores461739221421047
Emerson Electric Co461569824699096
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA4580619743090231
Kinder Morgan Inc Del Com4579672672351877
America Movil SA ser L45712822858751980
Prudential Financial Inc455551597525321
Manulife Financial Corp4538062592545696
Kering45369896788072
Analog Devices453436109424865
Koninklijke Philips N V4522862851073371
Recruit Holdings Co Ltd4518984211480560
Public Storage450723621193010
Johnson Controls International4482768181085096
Nintendo Co448206469128500
National Grid PLC4448730363971962
Epiroc AB B4441302124314038
Compass Group Plc4436596201835595
Essilor Luxottica439107897302824
Hoya Corp439085585540100
Tata Consultancy4380703361582396
BB and T Corp436394393857717
Sempra Energy435839715309889
CIE Financiere Richemont434543606597384
Astellas Pharma Inc4343057982825999
NTT Docomo4337707921707100
Volkswagen AG VTG Pref Npv430575457234596
Ebay Inc4278211461128039
Humana Inc426958315154137
BBVA (Bilb-Viz-Arg)4243735528324201
Peugeot SA4235242061632159
Kao Corp421475058563700
Bank of New York Mellon Corp418004567970781
EOG Resources Inc417557069644558
Essity Ab4167903481444180
Qatar National Bank4148528647955207
Moodys Corporation412564349194371
Fast Retailing Co Ltd41208599567605
Mizuho Financial Group Inc41164980928006274
YUM Brands Inc411069823383877
Pernod Ricard410517576238420
Welltower Inc408982191462309
Travelers Cos Inc407325569298851
Cognizant Tech Solutions Crp407158640683698
Allstate Corp406315000388699
Canadian Imperial Bank of Commerce404911869496172
FedEx Holding Corp404682237276776
Ford Motor Co4045129844576586
Fanuc Corporation404171735219500
General Mills Inc404056785786361
HP INC4037815752453851
Roper Industries Inc403323862121996
Deutsche Post AG4013317311219267
Best Buy Co Inc401186222591726
Banca Intesa SPA40040368116637230
Rio Tinto Limited399241019691923
Daiichi Sankyo Co Ltd397220816650900
Equity Residential392877730461464
Daikin Industries392258217302006
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao3920680753621578
Central Japan Railway390702306192700
Occidental Petroleum Corp390579592998180
Hong Kong Exchanges and Clear3901867691331043
Jd Com Inc Adr3896324821306408
DOW Inc389632325839970
PROSUS389316427537092
Barclays38918165619047466
Marriott Intl Inc384424448328624
ABB Ltd CHF3830180482073710
Eaton Corp PLC382790725484631
Tokio Marine Holdings382108150754011
Nxp Semiconductors Nv379008976355742
Industria de Diseno Textil3732387001212586
Mitsubishi Corp3709932421551650
Shopify Inc - Class A370129767115064
Tesla Inc369656995145437
Murata Mfg Co369154470709935
Petrol Brasilerios com3689057945207348
Synchrony Financial3684656401117638
Anglo American3670606241552608
Public Service Entrp366520410608813
Autodesk Inc365341480261006
Ambev SA3652339848294973
TE Connectivity Ltd364993115404510
Xcel Energy Inc359880578582574
Bank Central Asia35981346917160600
Amadeus IT Holding SA359166302498987
Woolworths Ltd3590379711430857
Constellation Brands Inc A358906333187501
Koninklijke Ahold Delhaize NV3562135051428264
O Reilly Automotive Inc35500459989864
Engie3542828702207634
Tokyo Electron354192042180578
Orange3541809342208483
Kla-Tencor Corp353288762225454
Glencore Plc35276745012388992
Shiseido Co351166506443500
Netease Icn Adr350589311125099
Seven I Holdings Ltd350191932906100
Ingersoll Rand Plc349793562308513
DBS Group Holdings3475571001961035
Axis Bank India3474360553588423
Avalonbay Communities Inc346775943163145
Ally Financial Inc3461959671168753
Credit Suisse Group3450735392866058
Mitsui and Co3448338522173100
East Japan Railway344717479376798
Canadian Pacific Railway Ltd344618420163212
Motorola Inc344537367202089
Newmont Goldcorp Corp343292864923592
CBRE Group Inc343279460675863
Alimentation Couche Tard Inc3432740321186754
LyondellBasell Industries NV342427777408444
Wesfarmers3420766991278332
Swiss Re Ltd340990133338779
Hewlet Packard Enterprise3395736312301083
Advanced Micro Devices3386849571120998
VF Corp338468112381096
Canadian Natural Resourses Ltd3359738091362581
Orix Corp3347694592302760
Suntrust Banks Inc334386973510062
Discover Financial334376232434984
Nordea Bank ABP Sverige3340676394752029
Tesco33341723911031281
China Merchant Bank H3315911876954189
Deutsche Boerse AG330957871215120
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S330557724160255
AL RAJHI BANK3299873282140437
Consolidated Edison Inc328994506371403
Macquarie Group Ltd325709067368383
Nokia3254450256401296
Cadence Design Sys Inc324593935506902
Vonovia Se324321531624409
Oriental Land Co323971248216208
Hindustan Unilever Ltd3238852911129398
Japan Tobacco Inc3222924321505389
Twitter Inc321505506836587
United Overseas Bank3193104031726877
PPG Industries Inc319258621271409
Idexx Laboratories Inc319207012116614
WEC Energy Group Inc319197498354137
Agilent Technologies Inc316036898434778
Heineken315719581297560
SBA Communications Corp315546467135490
Amphenol Corp Class A314215898328324
Mitsubishi Electric Corp3128132422330684
London Stock Exchange Group Plc311108441354504
Mediatek Inc3101747422643332
Oneok Inc309023701463823
NHN Corp308327117246536
Electronic Arts Inc308303235328405
CRH Plc307848151906162
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP3067211171310227
China Life Insurance Co Ltd30658132813073000
Link Reit3059761412905165
Ericsson AB B3054752073433849
Zimmer Biomet Holdings Inc305436225227283
Sandvik AB3047265211916519
Nidec Corp304078750228384
Experian Plc3021822961009355
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)3012976263376096
Ihs Markit Ltd301207027445346
Dollar Tree Inc300836928264181
Volvo AB B3005914152145549
Williams Co Inc2999306681355856
Fifth Third Bancorp2994013431139548
Vivendi SA2992433081102354
Legal and General Group2992175448733394
Paychex Inc297293989361640
Eversource Energy295137639357372
SMC Corp29445800371235
Digital Realty Trust Inc292818456229039
Swiss Life Holding29254323660744
SunLife Financial Services of Canada Inc290885740674617
Transurban Group2908038342984256
Xilinx Inc290710282315701
Volvo AB A2896275102062874
Smith and Nephew Plc2864894931247367
Givaudan28511593510172
Fabege AB2849036181787911
Fleetcor Technologies Inc28437698199736
T Rowe Price284104096265599
Transdigm Group Inc Com28328361855451
Hilton Worldwide Holdings Inc283120690316496
New Oriental Educatio Sp Adr283024740253882
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.02817995803110288
Oversea Chinese Banking Corp2817235553653836
Canon Inc2810235071083499
Hershey Foods Corp280579051189347
Ventas Inc Reit280403639401736
Unicredit SPA2798098152268656
Lonza reg27916403483894
Firstenergy Corp278859001597416
Workday Inc277832525181435
Realty Income Corp277324237363704
Aptiv Plc276749221320353
Carlsberg B276644290192007
ALCON INC276472973483356
Kroger Co2755860631162683
LafargeHolcim Ltd CHF275423392578143
Bayer Motoren Werke275050472375542
Shinhan Bank274450376786314
Yum China Hldgs Inc273774446640291
Tatneft2734577082548495
Michelin273440625242620
Edison International273379682399333
DTE Energy Co271674791216259
Regeneron Pharmaceuticals Inc27126381392711
Hartford Finl Service Group Inc270056469474747
Iqvia Holdings INC. USD 0,01269032790193435
Paccar Inc267765165389916
Standard Bank Group2675262132246101
Bank Rakyat Indonesia26719534896204500
Verisk Analytics Inc-Class A266921976177241
Monster Beverage Corp266558164485747
Parker-Hannifin Corp266207306149671
PTT Pcl Nvdr26605917918769640
New Waste Connections Inc265387895296512
American Water Works Co Inc265263647223333
Hyundai Motor Company264948787263522
MMC Norilsk Nickel USD264813060107951
Cdw Corp264692729220066
Societe Generale262371891934594
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2623006469098849
CGI Group Inc A262122987345863
Mercadolibre Inc26176388449121
Willis Towers Watson Plc261213153143291
China Petroleum & Chemical26089270545360400
Firstrand2604051685910134
Tyson Foods Inc -Cl A260320524329740
Assicurazioni Generali2585589291324527
Mitsui Fudosan Co2581973801075872
Standard Chartered2573139653132154
Mitsubishi Estate2567866951373261
Koninklijke DSM NV256684618218350
NRG Energy Inc255832433663355
Sun Hung Kai Prop2553370961778073
CP All Pcl Nvdr2546466099664802
Corning Inc252303120886017
Waters Corporation251890995120889
Icici Bank2515850984189006
Verisign Inc251536650138974
Bridgestone Corp251320055643878
Imperial Brands PLC2511802191096904
PPL Corp250881653805799
IAC InterActiveCorp250876432111633
Infineon Tech N2501031381408522
Lululemon Athletica Inc249102594125267
Alexion Pharmaceuticals Inc249086179256756
Telekomunikasi Indonesia24880335287004495
Ball Corp247689736345595
Softbank Corp2475388171846800
State Street Corp246819649426121
E. On SE2462547722585560
Grupo Financiero Banorte2462462704484521
DNB ASA2461381951444005
Largan Precision Co Ltd246044098177000
Sumitomo Corp2457718241618500
Tal Education Group Adr245529546644258
Stanley Black and Decker245019227169751
Omnicom Group244204503331052
Costar Group Inc24417764342918
Chipotle Mexican Grill Inc24404219530339
Microchip Technology243502001262279
Celltrion243324418158339
Hermes International Npv24318249935509
Essex Property Trust Inc24203185675902
KB Financial Group241928922689907
Credicorp241656238119031
Daiwa House Inds241418170748686
Fujitsu241322912307200
Public Bank BHD2408207525381987
Newcrest Mining2403452671097274
United Airlines Holdings239754026276226
Itausa Inv SA2392521047756005
UPM-Kymmene OYJ239235053785767
Formosa Plastics 13012389254787819960
Citrix Systems Inc238024239243406
Chunghwa Telecom2376893876680000
Asahi Group Holdongs LTD237102644487636
Cerner Corp237071907358754
Ameriprise Financial Inc236593356173574
BT Group Plc2363425569285435
Akzo Nobel235608310259854
Ferguson Plc235341445296543
Trip.com Group Ltd235170681796804
Synopsys Inc234870387176919
Komatsu2348592931064800
Fresenius SE & KGaA234513818488749
Archer-Daniels-Midland Co233423718603732
Hennes och Mauritz B2329755301134529
DSV A/S231864287248538
3I Group2317527141717612
Hyundai Mobis231286695117651
Terumo Corp231110554743700
Constellation Software Inc23086749523911
Kyocera Corp230209601372380
CORTEVA INC229913356885204
Weyerhaeuser Co229033308842477
Sika AG228904776144223
Saint Gobain228448534560372
Pioneer Natural Resources228338565184296
Las Vegas Sands Corp228300226410299
SQUARE INC - A227259524369454
Grainger (W W) Inc22719511375358
NATIONAL COMMERCIAL BANK2268093572097665
Telia Co AB2264247275436368
Woodside Petroleum2251121111059405
Wolters Kluwer225092713329610
Ametek Inc224616219261563
Rockwell Intl Corp223977526138766
China Resources Land2238023524930222
Unibail Rodamco223313550151028
Ameren Corp223017843303248
MCcormick and Co Non VTG shares222449172141441
Akamai Technologies221601392250057
Aviva Plc2211598974350858
Palo Alto Networks Inc220920663106268
China Overseas Land2208926516816287
Boston Properties Inc220502326178027
Republic Services220417938263828
Ferrari Nv219948972142915
M T Bank Corp219891150148997
Kubota Corp2190076751455947
Magna International -Cl A218867042422861
Dassault Systemes SA218639233147169
Northern Trust Corp218549167240222
Legrand218061860291508
D R Horton Inc217213183418544
Hongkong and China Gas21716152711415487
AXA EQUITABLE HOLDINGS INC2169470171039056
Chinatrust Financial Holding C21689906332423993
Vulcan Materials Co216480488151035
Equinor ASA2159674491218244
Veeva Systems Inc-Class A215718784149331
MSCI Inc21448214696522
Clorox Co214370393147891
Resmed Inc214081474167630
Singapore Telecom2138143389521500
Fastenal Company213753615611642
Cap Gemini213229500181969
Secom Co212132148242700
Denso Corp210744803485100
Kone B NEW210635614372718
Kerry Group210366289181615
Ansys Inc21009987098043
Brown-Forman Corp -Cl B209632864339087
Subaru Corp209441745772536
Xylem Inc209160366273543
Henkel AG and Co KgAA VZ208847558206490
Dai-Ichi Life Holdings Inc.2077450481357700
Nucor Corp206620668411520
Masco Corp206465137487629
Royal Caribbean Cruises Ltd205671681194213
AmerisourceBergen Corp205477118236629
Kirin Brewery Co205331349999300
CMS Energy Corp204931729331691
Agricultural Bank Of China-H20485619851919000
Castellum204779330971900
Citizens Financial Group204581283602284
Nan Ya Plastic2036598919043670
Pembina Pipeline Corp203599342584623
Keycorp2021053531189650
ITC2018805556024137
Marubeni Corp2018387973089500
Expedia Inc201338976149854
Equifax Inc201002684141221
Fortis Inc Canada200963798500164
LG Chem Ltd20019561080564
Swedish Match AB199887980485165
Fiat Investments NV1992708961521465
MEITUAN DIANPING-CLASS B1978043751759300
Kraft Heinz Co197370955732546
Franco-Nevada Corp197085751218456
Host Hotels and Resorts Inc1969801771236451
Rogers Communication -Cl B196922517409249
National Bank Canada196149967394564
Healthpeak Properties Inc195750694545292
Carnival Corp195488011474758
Church & Dwight Co Inc195457902273124
Swisscom AG19540808039621
Scottish and Southern Energy1952099951193345
Keysight Technologies Inc194609360206700
Sampo-Leonia Insurance Comp A194345941501671
China Mengniu Dairy Co.1940347344887000
UNI President Enterprises Co1937677418473491
Chugai Pharm Co193605574260900
First Abu Dhabi Bank1932560394781981
First Rep Bk San Francisco Calif New Com192566442191857
Orsted A/S192458748213433
Western Digital Corp192152375332186
RWE ST A191802061650719
Geberit Reg19128572040639
Laboratory Crp of Amer Hldgs191184743115573
MS&AD Insurance Group Holdng191124601623993
Darden Restaurants Inc190895958180277
Cincinnati Financial Corp190395166170464
CK Asset Holdings Ltd1900811422856437
Svenska Handelsbanken A1898269422015148
Petrochina18977191237512544
Mettler Toledo International18944835129108
Veolia Environnement189110092760388
WP CAREY INC189096823213052
Merck KGaA188201640164161
VMware Inc A188155127127518
Lennar Corp CL A188125729317607
Sunac China Holdings Ltd1880853024313836
Hess Corp187627697296786
Alexandria Real Estate187501161124432
Splunk Inc186830911170110
Celanese Corp186425591157549
Arch Capital Group Ltd184551407452893
Restaurant Brands Intern184483727273838
COPART INC184455947234654
Centene Corp184446653402940
Sasol184048532986569
CLP Holdings1835776841852914
NVR Inc1820971654966
Principal Financial Group181686912337471
MTN Group1813373622976841
Sunny Optical Tech1810547421247900
Country Garden Holdings Co18095524813471292
KBC Group SA180689639270834
SAUDI TELECOM CO180667767699144
Kellogg Co180558844299148
Maruti Suzuki India180107846185475
Shenzhou International Group1791244841333500
Cardinal Health Inc179020327360309
Pulte Group178428443480921
Martin Marietta Materials Inc17805327268728
Mega Financial Holdings Co Ltd17769522419207422
Kimco Realty Corp177497844888514
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1774873367195610
Halliburton Co177206224986734
Arthur J Gallagher and Co177160752204637
Goodman Group1766925841865151
Assa Abloy B176533737799881
Anta Sports Products Ltd1764503831911000
Suzuki Motor Corp176183940404300
Huntington Bancshares1758745031278363
Tractor Supply Co Com Stk175842230195090
Wellcare Health Plans Inc17578961966063
Tenaga Nasional1752799185488700
Poste Italiane Spa1752081921517566
Neste Ojy175017432557850
Hang Seng Bank174979062855300
Bharti Airtel Ltd Comstk1749418403326180
Markel Corp17492033315985
TRANSUNION174836388222115
Regions Financial Corp New1744720631157184
Seagate Technology174392545325742
ACS Actividades Cons Y Serv174051450448535
Cathay Financial Holding Co Ltd17388068013311300
Samsung SDI Co Ltd17352715196495
Circuit City Stores Carmax173227143192541
Korea Tobacco and Ginseng Corp173127708204638
Shionogi and Co172874977318200
Vestas Wind System172581979225807
China Pacific Insurance Gr-H1723315324683232
Formosa Chemical N Fiber Corp1722511646195730
Align Technolgy Inc17212165682930
Deutsche Bank1717048112230728
LG hsehold & healthcare17125393416432
Sanlam1707311753261900
Telenor170555744891842
Cspc Pharmaceutical Group Ltd1704888698156000
Intl Paper Co170300679419219
Bajaj Finance Ltd170010738303699
Maxim Integrated Products169859552301122
S-E Banken A1697064071807695
Sino Biopharmaceutical16932069812179000
Skyworks Solutions Inc169004687198962
Viacom Inc Class B Common168778600769046
Olympus Corp1687496141290800
Fubon Financial Hldg Co Ltd16846377111757839
OTP Bank Regd167552077392973
Credit Agricole1673048951343676
Lojas Renner1671849221376661
STMicroelectronics NV166706147812469
Expeditors Intl lf Washington Inc166676702230934
WPP Plc1665446381453968
Wirecard AG166111043129266
Fuji Photo Film Co165996291391100
SUN COMMUNITIES INC165982444111603
Otsuka Holdings Co Ltd165134333421817
Royal Bank of Scotland Group1650151915704143
Panasonic Corp1647539332034163
Partners Group Holding Ag16450980121900
Mid America Apartment Comm164230604126246
Deutsche Wohnen Ag BR163965181432274
Dover Corp163852405166582
Marvell Technology Group Ltd163384421712647
JXTG Holdings Inc1633258163654332
Broadridge Financial162857100133877
Continental AG162532058127519
Delta Electronics Inc1624420133832770
Hollyfrontier Corp162367417303721
Nissan Motor Co1623547172653800
Banco Bradesco Common1623529272117158
XEROX HOLDINGS CORP162266392565594
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A16199542999949
Teleflex Inc16190209350869
Incyte Corp161668722215201
UDR Inc160766659335358
Lincoln National Corp160567386280500
Astra International16029047435281200
Nomura Securities1602195463707807
Fresenius Medical Care159611255241583
Delta Air Lines Inc159466038307963
Cheniere Energy Inc159331104263090
Coloplast B159212679137577
Extra Space Storage Inc159093540143461
Japan Post Holdings Co Ltd1590312801811700
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc1589853203346591
Banco Do Brasil SA Ord.1589120001508418
Nortonlifelock Inc158154002694240
CHINA TOWER CORP LTD-H15792930974668000
Dexcom Inc157773746103795
Idex Corp157186671101504
MGM Mirage157148536586003
INVITATION HOMES INC156891584531754
Mitsubishi Heavy Ind156538735400500
Asahi Kasei corp1565265791499446
Ferrovial SA156466374558636
Galaxy Entertainment Group Ltd1563464332468800
Check Point Software Technologies Ltd156274272149070
Conagra Brands Inc155660447585752
MTU Aero Engines Holding AG15530524259211
Bank Leumi Le Israel1551794422268404
Intact Financial Corp155146096154447
Centerpoint Energy Inc155140705556955
Resona Holdings Inc1550107613785167
Genmab A/S15454302975920
Hasbro Inc154433712130054
Cooper Cos Inc15424741654399
Kansas City Southern154215198117374
Sompo Holdings Inc.153909561407554
E Sun Financial Holding Company15375501518448789
BURLINGTON STORES INC15350497978112
Kia Motors Corp153271482461276
Genuine Parts Co152428922158806
Ageas152392490273838
Aena SA15236331982616
KKR & CO INC -A152011366574327
Hana Financial Group151865493525569
SKF AB B151864998868048
Enn Energy Holdings Ltd1517463911398900
TDK Corp150828646160099
Ulta Beauty Inc15038052262473
Bank Mandiri15024213332699300
Cboe Holdings Inc150213891132953
Spirit Aerosystems Hold -Cl A149998970186425
China Steel14997923620395172
Southwest Airlines149857012286773
Mitsubishi Chemical Holdings1496738122058600
Loews Corp149596934303221
Scentre Group1490589985822184
Geely Automobile Holdings1485694938742000
Advanced Info Service Nvdr1485421812016104
Freeport McMoran Inc1484298891620604
Take-Two Interactive Software148182747124434
XIAOMI CORP-CLASS B14801155613850000
Quest Diagnostics147964873145618
Fortescue Metals Group Ltd1478953352739700
Swedbank AB1475556791033665
Unicharm Corp147426880471700
Grupo Mexico Sa De Cv1469677446141689
SGS Holding N1468068176062
Siam Cment Co THB1 Nvdr1467952941252051
Hologic Inc146790440306576
ASE Industrial Holding Co1465162685984999
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1464050851534808
Picc Property & Casualty -H14611090612266601
Thomson Reuters Corp145602770224850
Elekta B AB1454659921172640
Telstra Corp1450906606109191
Snap-On Inc14461873495758
NetApp Inc144550543275799
Fortinet Inc144513983188758
Agnico Eagle Mines Common Stock144395270277592
Discovery Communications C144109786571718
Eisai Co143909261290790
Arista Networks Inc14347354861230
Covestro Ag143405319292236
Sumitomo Realty and Development142861407399856
Nitori Holdings Co Ltd14261692199600
Universal Health Sevices Inc142263291100225
EXACT SCIENCES CORP141838313150109
Hcl Technologies141735982951285
Voya Financial Inc141435116275360
Wabtec Corp141336946209062
Teleperformance14107715766333
Diamondback Energy Inc140707178172567
Anglogold Ashanti140616498714017
Skanska AB B140474731686918
Sekisui House139728588697300
Next Plc139716062165795
Dentsply Sirona Inc139556502261764
Pearson1393374801639400
Aercap Holdings Nv139085574256493
Atmos Energy Corp139020796128118
Sberbank-Sponsored Adr138905051975258
Ashtead Group Plc138591498522504
WH Group Ltd13796214414695557
MARKETAXESS HOLDINGS INC13769312040583
West Japan Railway137288997166100
Gartner Inc13681314597404
Phonak Holding Ltd13656433860647
BOC Hong Kong Holdings Ltd1365506484096405
Intertek Group136550262217898
Insurance Australia Group Ltd1364549012594542
Brambles Inds Ltd1362054491765772
COLES GROUP LTD1361091131349137
China Resources Ent. Wheelock and Co1355574942597042
Polski Koncern Naftowy135553617524631
Centurylink Inc1348940941154766
New Melrose Industries PLC1348583775179172
CBS Corp Cl B134584333367164
Malayan Banking1342317006788460
Trimble Incorporated134188513347504
Biomarin Pharmaceutical Inc134171653203666
Alliant Energy Corp133860871261602
Aristocrat Leisure Ltd133288840633785
Advance Auto Parts Inc13311445883786
OMV AG132967609248267
TWILIO INC - A132928439124496
FNF Group132894976303643
Concho Resources Inc132764524216723
Liberty Broadband C132569350122942
Beiersdorf132148701115214
Emirate Telecom Group Co1316483493020631
Lamb Weston Holdings Inc131546350175968
Hormel Foods Corp131354816331341
Annaly Capital Management Inc Reit1313544001563343
Atlantia SpA131142821541878
Barclays Africa Group Ltd1310925681258198
JM Smucker130930731124618
Berkeley Group Holdings Plc130871370235473
Informa Plc1308591521364087
United Utilities Group Plc1306821511202070
Intl Flavors and Fragrances130354552112478
Sm Prime Holdings13022348617712200
Symrise AG130214846136272
Gildan Activewear Inc130206084379267
NN Group Nv130041153361764
Nippon Steel Co130020810962664
Arconic Inc USD 1.0129894717483325
OLD DOMINION FREIGHT LINE12985831075875
Anhui Conch Cement H1297760432195000
Duke Realty Corp129624092393642
Bandai Namco Holdings Inc129468920212900
Pinnacle West Capital129073086141994
Yahoo Corp Jp1289425434362400
Snam SPA1286306332609805
Citic Pacific12861895410295596
Edenred128418037276395
Ss&C Technologies Holdings128415233264395
Longfor Properties1282150843170000
Aramark128022507298330
Zebra Technologies A12801028764132
Jardine Matheson127953909246046
Baker Hughes Co127834462596728
Suncorp Group Limited1277705281417012
C H Robinson Worldwide127617848151782
Steris Plc12713780991540
Bid Corp Ltd126952991584008
Qorvi Inc126603977165260
Wheaton Precious Metals Corp126454088502024
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC126350367369722
GODADDY INC - CLASS A126213188201622
ROKU INC12584575893268
Segro Plc1254056261223947
Empire Co Ltd A125324900483095
Sands China Ltd Com1252497572736800
Regency Centers Corp125136651188370
China Gas Holdings Ltd1251312133122400
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES125070835189044
Norweigan Cruise Line holding124996157258803
Dollarama Inc124862712364880
Asian Paints Ltd124810780505234
Mowi ASA124778660518536
Garmin Ltd124423563146579
Kon Kpn NV1243301413893300
Taisei Corp124256673323600
Hexagon AB124169323269816
QBE Insurance Group1240114521492488
Fairfax Financial Hldg12395658430798
Porsche Automobile Holding pref123593632174532
Enel Americas SA12348411066420569
Emera Inc123383701298415
Heineken Holding NV123207142126581
Australian Stock Exchange122985366226493
CF Industries Holdings Inc122929978261458
AMCOR PLC1228675051320523
Nec Corp122684280297697
FMC Corp122537330149642
Liberty Global Inc C122482126520796
Ncsoft Corp12167190428847
Chubu Elec Power121551754849416
Nasdaq Inc120950940126780
Wynn Resorts120766845109139
WestRock Company120719729343714
CNH Industrial Nv1202883541150062
First Financial Holdings Co Ltd12002252917170767
Alleghany Corp11956429015927
SK Holdings Co Ltd11955577660190
Sumitomo Electric119386327944500
Energias de Portugal SA1193514943139414
Heidelberger Zement119318699171313
W R Berkley Corp118971920173123
Ayala Land11887527812800210
Toray Industries Inc1186346221607796
Jack Henry & Associates Inc11861411685254
Shimano Inc11859808684111
Kajima Corp118121172911000
Fortune Brands Home & Security Inc118071195208203
Western Union Co118016173508095
Camden Property Trust117932290106540
Open Text Corp117881980297433
Fortum OYJ117710463506228
Barratt Devel1175494331406134
China Shenhua Energy1172379265999001
Franklin Resources Inc116653769443013
Suntory Beverage & Food Ltd116597521281100
Li Ning Co1165199213495500
Tiffany and Co116434129131041
Comerica Inc116191201185411
Svb Financial Group11596729658351
Omron Corp115841611209571
Globe Life Inc115725536126179
Molson Coors Brewing Company115553594208947
Robert Half Intl115502746218596
SAMBA FINANCIAL GROUP1154170741716122
Ajinomoto Co Inc115350830633987
Volkswagen AG11526816663055
Hd Supply Holdings Inc115235821298723
Nippon Building Fund Inc1151478091563
Hannover Rueckversicherung AG11506523867869
RIYAD BANK1149953162096987
Vornado Realty Trust114983061189195
TD Ameritrade Holding Corp114975993326189
Persimmon Plc114922795389541
Intercontinental Hotels114889520194673
Federal Realty Investment Trus11488825585963
FOX CORP - CLASS A114855280370169
Coca-Cola European Partners Eur114805648203926
Auto Trader Group Plc1145338271709392
Raymond James Financial Inc114459834143101
Varian Medical114374798103299
Techtronic Industries Co Ltd1143485371599450
Metro Inc114266240275184
Samsung C&T Corp113918145149533
UCB113534342149320
OLD MUTUAL LTD1134695828490903
Rentokil Initial Plc1133796672008934
Block H and R Inc113330688492448
Daito Trust Const11299047690283
Ugi Corp112880587241680
State Bank Of India1128544713118937
Coca-Cola European Partners USD112838335199693
Julius Baer Group Ltd112789018259853
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR112736860557833
Eastman Chemical Co112723227159767
M3 Inc112697207475700
Henry Schein Inc112510685182476
OKTA INC112497498110439
Loblaw Companies Ltd112454712212983
Nice Systems Ltd11220870677393
Kohls Corp112175689226436
PINDUODUO INC-ADR111958357337410
Vereit Inc1118587971182478
JB Hunt Transport Services Inc11185842799235
United Rentals Inc11173968290046
AGL Energy Ltd111678311872873
China Unicom Hong Kong Ltd11138923410824000
Everest Re Group Ltd11119691345943
Interpublic Group Of Cos110998291550817
Banco De Chile11093487079541228
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr11082953314722400
PAYCOM SOFTWARE INC11080419254334
ArcelorMittal110754696786560
Tokyu Corp110680606603432
Sirius XM Holdings Inc1106108521759342
Carrefour110532875660784
Power Assets Holdings Limited1103763741629896
Allegion Plc110140372109018
Avery Dennison Corp11010690098384
Mirvac Group1098490445288169
Aurizon Holdings Ltd1095111102854098
Danske Bank A/S109434113773960
Sage Group1093398821253387
Sodexho Alliance109323698104265
Dominos Pizza Inc Us10896320343793
PING AN INSURANCE GROUP CO-A108851648866468
Caixabank SA1088181623918357
Pentair PLC108791455291550
Associated British Foods108765522390784
Kasikornbank Pcl-Nvdr1085669932172522
Live Nation Inc108540487163316
Erste Group Bank AG108490838334979
Henkel AG and Co KgAA108191869118438
Burberry Group Pls107956330452489
China Conch Venture Holdings1079489652815300
EPAM SYSTEMS INC10781231858732
Endesa SA107785892427279
Nisource Inc107596335396774
Taiwan Cement Corp1075053978476276
USX Marathon Group107484641959162
Localiza Rent A Car SA1074837241035704
TechnipFMC Plc107276410480733
Treasury Wine Estates Ltd107236501856762
Whirlpool Corp10687544168774
Origin Energy1068255342003451
China Telecom Corp Ltd H10673436124104000
Guangdong Investment Ltd1067306005236000
Kingspan Group106646743206698
Sysmex Corp106592827169942
LKQ Corporation106587665351773
Reinsurance Group Of America10652901370199
MAGAZINE LUIZA SA1063857031050532
VISTRA ENERGY CORP105938039406815
Discovery Communications A105810245391027
LG Electronics Inc105803562188136
Advantest105803377224400
Novozymes A/S B105548073253942
Woongjin Coway Co Ltd105384453148360
TEMENOS GROUP AG-REG10495606771078
Meiji Holdings Co Ltd104728048149400
Mahindra Mahindra1047261431294945
Cemex Cpo10471946326469885
Mediobanca SpA104660006917223
Seattle Genetics Inc104648329125506
Adecco SA104639541189314
Kintetsu Group Holdings Co Ltd104514201203547
APA Group Npv (Stapled Units)1045137401387038
E*Trade Financial Corp104512209275921
Devon Energy Corp104497924528483
Rumo Sa1044747621928002
Packaging Corp of America104467121101187
XPO LOGISTICS INC104229136139571
Remgro104207428908847
Straumann10412410912338
Baloise Holdings10405653958711
Teck Cominco Limited104047856655342
Land Securities Group Plc103987052880254
Terna1036428761667808
Nedbank Group103522816657638
Vail Resorts Inc10345925345578
Manpower Group103453467124232
Yuanta Financial Holding Co Ltd10327982717461964
Tokyo Gas Co103266749431100
Mylan NV103258076563702
Bank Of Communications H10317210915562000
Crown Holdings Inc103123907157488
Bouygues102896382243075
Taiwan Cooperative Financial10280299415855177
Schindler Holding AG Part Cert10266346746692
IRB BRASIL RESSEGUROS SA1026602881167957
Millicom Intl Cellular102519423216377
Swire Pacific A1023360431127967
Whitbread Hldgs Plc102226588191936
National Retail Properties101872287184987
OGE Energy Corp101788355246157
New World Development Co1017239577356129
Dexus Property Group1012501421298137
Aeon Co Ltd101089565520600
Hankyu Corp101049185264700
Umicore100690998256278
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC10067978641216
Standard Life1006110302826598
Bank Hapoalim1005363351351587
CIT Group Inc100458261232991
Telefonica Brasil100367010777216
ELANCO ANIMAL HEALTH INC100342606390714
Santos Limited1000750741931981
BB Seguridade Participacoes1000628091216312
Taiwan Mobile995286752772500
Pandora A/S99304545253166
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC98971596977000
Grifols Sa Par EUR 0.598683066334798
Bdo Unibank Inc985494603492237
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock98476881202512
Cenovus Energy Inc983771971173740
Japan Real Estate Investment983071491506
Naturgy Energy Group SA98206614378150
Steel Dynamics Inc98190274352503
Powszechny Zaklad Ubezp.981042791037776
SNAP INC - A97915274732367
Samsung Fire and Marine Insurance9780369953535
Ultratech Cement97690473168216
Newell Brands Inc97606087527538
KIRKLAND LAKE GOLD LTD97554058224821
Cimb Group Holdings975203338454629
Juniper Networks Inc97493984418866
Bunzl97203236393051
Abu Dhabi Commercial Bank970363494833782
MTR Corp970305071753005
Cognex Corp96752548196380
Publicis Groupe96724518242390
Perkinelmer Inc96582786119907
Noble Energy Inc96481035507098
Showa Denko K K96436280367200
HALMA PLC96341179413633
Smith Corp96212993198252
Kepco Korea Elect. Power96200662447489
NTT Data Corp96190264753800
Iron Mountain Inc96148108302407
Swatch Group I9608803637075
Inpex Corp958712101129994
Dcc Plc Gbp95840859109614
Hua Nan Financial Hldgs9582371914223701
Raia Drogasil Sa Com Npv95814143402611
Samsung Sds Co Ltd9578242060401
Lennox International Inc9546723639227
Apache Corp95295596444033
American Capital Agency Corp Reit Fund95266870600921
China Vanke Co LTD H952458792650745
PTC INC95164680152188
Titan Industries95124011546453
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA950043755798732
RenaissanceRe holdings Ltd9496023251521
Dell Technologies Inc Class C94954374194299
South32 Ltd AU949073845738504
Bancolombia Sa-Pref94620756791533
LG Chemical Ltd94361182165623
Hufvudstaden AB A94284000540000
ON SEMICONDUCTOR CORP94268747508434
Shaw Communications Inc -Cl B94188164485338
Evraz Group Sa Ord939872201918598
Ingenico Group9366313495372
Vodacom Group935934011131308
Rakuten Inc935310181016894
Industries Qatar933653003188130
BorgWarner Inc93009657252141
Dish Network Corp92997314274803
Sumitomo Metal Mining92831963315500
Sonic Healthcare Ltd92823706485176
Catcher technology927605371128000
Athene Holding Ltd-Class A92596323233516
President Chain Store Corp92579305999000
Kakao Corp9253156486744
Gecina9232944756545
Liberty Media Group-C92318168229225
Mondi Plc92257079482886
Cellnex Telecom SA92117995208528
F5 Networks Inc9108922068444
Liberty Property Trust91045564185674
Japan Exchange Group Inc90972445577522
Campbell Soup Co90887681195323
Lindt Sprungli AG90716111116
Eiffage9064705087789
Zayo Group Holdings Inc90560146272922
Jones Lang Lasalle Inc9051012165086
Rohm Co90465070113700
Grupo Televisa S A B De CV904255074212168
EPIROC AB A90383758842739
Johnson Matthey90136623238853
Aegon NV900940782156893
James Hardie Industries Ltd90060402535968
CHR Hansen Holding A/S89959309114376
Idemitsu Kosan LTD89919050329608
Croda International Plc89891758151963
Securitas89794152590751
Cochlear Limited8957716164747
Severn Trent89538079319414
Samsung Electro-Mechanics Co8933114698901
Toyoda Auto Loom89114768159162
GPT Group891113452176111
Targa Resources Corp89051003235464
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes890301892158870
Galp Energia88873649608154
Swiss Prime Site8881642990132
Stockland Trust Gp887637062873143
Commercial Intl Bank Egypt SA887268191882550
Elisa Communications OYJ88716261166415
Metso OYJ88666678252652
Ocado Group Plc88637024522740
Dxc Technology Co88295652326184
Dentsu Inc88200914268400
United Micro Electric8789307620137000
Sekisui Chemical87857973567400
Sealed Air Corp87660955218345
SEI Investments87649999154111
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr876325412338140
Smiths Group87516940445864
Alnylam Pharmaceuticals Inc87514921110162
Lindt Spruengli874794081263
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H8742448314366000
Kansai Elec Power87408871789389
Power Grid Corp Of India873133363239996
Valeo87305589255850
Smurfit Kappa Group Plc87134552284080
Cabot Oil & Gas Corp87127251501682
Flutter Entertainment Plc8672107092851
Coca-Cola Amatil865418951262715
Altice USA Inc- A86538340298009
BCE Inc86369125182150
Hydro One Ltd86209480484408
National Oilwell Varco Inc86187234432484
A P Moller Maersk A/S861308667495
Chailease Holding Co Ltd860003792075622
OWENS CORNING85959669141169
Momo Inc-Spon Adr85937640256071
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR859350903930600
Bunge Limited85918354160863
Zions Bancorporation85835994200886
Capitaland Ltd857068473368900
Lenovo Group Ltd8569001312782000
Brenntag AG85673224180992
Groupe Eurotunnel SA85667217539252
Autohome Inc-Adr85584233103631
Red Electrica De Espana Redesa85445777442359
FLIR Systems Inc85225945165333
Power Corp Canada85204146377679
Accor84710234205077
58 Com Inc Adr84648741167685
Qatar Islamic Bank846086622061780
China Minsheng Banking-H8455099812338912
AROUNDTOWN SA843713181048944
China Citic Bank H8434308615604000
Unilever Indonesia842391302745000
Suez SA84162177575277
Weg SA Pref840452331478048
Bausch Health Cos Inc83999720379546
Odakyu Elec Railway83996754356300
Oil Natural Gas Corp839690154356525
Kuehne and Nagel International AG8396413958020
Groupe Bruxelles Lambert SA8392126787825
Nomura Real Estate Master Fund838135854619
St James Place Plc83682825668675
Sumitomo Chemical835897421846300
Brasil Food SA83573583991562
Beijing Enterprices Water GR8344213316413888
Orkla ASA83330488934315
Fibra Uno Administracion SA833224225337095
Woori Financial Group Inc83279761842004
DaVita Inc83177611148194
Exor NV83138479124294
Signature Bank8303981970775
Brighthouse Financial Inc82864822230832
Samsung Biologics Co Ltd8279991429361
Nitto Denko Corp82769719169388
CHINA MERCHANTS BANK-A827513251632882
Hotai Motor Co82682064539000
Assurant Inc8258709167589
Bco Santander Chile New82487841116245562
China Resources Gas Group Ltd824389141550000
Wabco Holdings8243118962934
Mohawk Industries8237627867880
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo82197915455151
ABIOMED INC8209374247934
Hengan Intl Group Co Ltd820152781263000
Obayashi Corp81864585841832
Solvay SA8183259278612
Hitachi High Technologies Corp81826272143400
Sun Pharmaceutical Ind816740751492345
Wsp Global Inc81617121136956
Albemarle Corp Com Stk81504164123139
Telus Corp physical shares81285283231394
Huazhu Group Ltd81043544232417
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln181036921298916
Sm Investments81018874426657
Israel Chemicals Ltd809972631785678
Bharat Petroleum Corp Ltd805785281151645
Boliden AB80463473325961
Asustek Computer Inc803095981212000
Nomura Research Institute80222156392298
Kose Corp8020184846900
Ayala Corp80183784491090
Ionis Pharmaceuticals Inc79916626145683
Alstom79896520192169
Central Pattana Pcl Nvdr798003613847300
Quanta Computer Inc796965724649000
Lear Corp7968764268794
Henderson Land Dev796606271662034
Jazz Pharmaceuticals Plc7959034167723
Nestle India Ltd7950619240179
British Land Co791875751008573
SARTORIUS AG-VORZUG7909638043217
Pan Pacific Intl78931116504800
BANQUE SAUDI FRANSI78906945950302
Stora Enso OYJ R78841786631561
Inter Pipeline Ltd78795054478484
ADYEN NV7871920611593
Osaka Gas Co78649863428800
OBIC7858464770628
Growthpoint Properties Ltd785717305293111
Toyota Tsusho Corp78420307247028
Taylor Woodrow782378113792146
Israel Discount Bank A782226701812103
MONCLER SPA78164538217578
HEICO CORP-CLASS A7809451386531
Ramsay Health Care78071629171357
Oil Search Ltd780051781642244
Puma77970125100340
Isuzu Motors77941348705025
Banco Santander (Brasil) SA77905040716822
Nielsen Holdings PLC77858139389362
Deutsche Lufthansa77840878466549
Sl Green Rlty Corp7767925698880
NOTRE DAME INTERMED PAR SA77605205536880
Tech Mahindra Ltd77471947784633
Gold Fields772420551446242
Atos SE77095295108276
Klepierre76946116218650
United Phosphorus76920040953290
Sydney Airport766132841372146
Quebecor Inc - Cl B76486610338594
Pvh Corp Com USD17638606090101
Suzano Papel e Celulose SA NPV76361758954898
Falabella763243681309344
SAUDI ARABIAN MINING CO76052368717101
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1275984095324970
Bajaj Finserv Ltd7596228867007
Liberty Sirius Group-C75902584178775
Fisher and Paykel75847659648871
Lend Lease Group75585263636519
Dr Reddys Laboratories75545835203204
Vifor Pharma AG7552840549391
Macys Inc75457455492859
Scor SE75425689188303
Mosaic Co/The75394642395664
Yara International ASA75177389183510
Zalando75056701163442
GEA Group75052158257072
China Evergrande Group750235813282190
Electrolux AB B75016828297804
Middleby Corp7499728066966
Spirax Sarco Engineering Plc7488370680141
American Financial Group Inc7488351974514
Saputo Inc74812176263344
Tapestry Inc USD 0.0174747568302836
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA747395751197780
SinoPac Holdings Company7463817819185588
WAYFAIR INC- CLASS A7462399967127
Wharf real estate investment745771301339865
Medibank Private Ltd742145323328877
Arkema7417893176371
Daiwa Secs Group740904691708602
Hong Kong Land Holding739934331412300
Telecom Italia SpA Ord7392294012728387
CLICKS GROUP LTD73868894452863
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD73859189880834
ABB Ltd SEK73783512399694
SIEMENS HEALTHINEERS AG73664878186544
Vipshop Holdings Adr73642555779287
United Urban Investment Corp735432643797
Jardine Strategic Hldgs Ltd73531815256562
SAUDI ELECTRICITY CO735059741454285
Uniper Se73484351239577
Tabcorp Holdings Ltd733921052264081
Weston (George) Ltd7337946790930
Autoliv Inc7334427094802
Sabre Corp72957625351386
AAC Technologies Holdings729074171280000
Yamaha Corp72855284163500
Taishin Financial Holdings Co7259738716453791
Petronas Chemicals Group724665824254000
Kinross Gold Corp721676581583911
Shoprite Holdings72146324831195
Sabesp Cia Saneame72133935607471
Axalta Coating Systems Ltd72132394258146
Ecopetrol SA720963228697786
Emaar Properties Pjsc718973536144342
Capitec Bank Holdings Ltd7188976780677
Misumi Group Inc71888801323700
Carnival Plc71869093187475
DOCUSIGN INC71753751110845
A2 MILK CO LTD71674063872671
Imperial Oil Ltd71599138297142
British American Tobacco ADR71520047211157
JG Summit Holdings Inc714733835127250
Orica Limited71396342459443
JFE Holdings Inc71380646614177
RMB Holdings713338541344359
Great West Lifeco Inc71252572310351
Hargreaves Lansdown Plc71019091320877
Ono Pharmaceutical70895619408185
CAE Inc70840979296174
Otsuka Corp70755169195400
Amorepacific Corp (New)7072479056551
Canadian Tire Corp l A7071022066491
Ascendas Real Estate Inv Trt706505073176337
SES Global70621694374822
Samsung Life Insurance70555079121571
Unumprovident Corp70486361259000
Equatorial Energia SA70462274302737
Perrigo Co pLC70383232133376
HK Trust and HKT Ltd703561324557800
Flowserve Corp70319378156674
Power Financial Corp70012322308421
Ricoh Co69936786800800
CD PROJEKT SA69891819118193
Hanesbrands69871960454648
Bidvest Group69863573522429
Anglo American Platinum6966643697659
Wipro696644872062021
China Everbright Intl Ltd694932919379592
Lundin Petroleum AB69439144227148
Coca Cola HBC AG69423935232181
CDK Global Inc69400901148404
SAREPTA THERAPEUTICS INC6937587581776
Yamato Transport69215185436800
Citic Securities Co Ltd-H691398413677500
Prysmian Spa68904523313029
East West Bancorp Inc68863117171565
Vicinity Centres687675004029046
Meggitt Plc68529934919523
Empresas Copec SA68194397685789
Commerzbank AG681468841179517
SK Telecom Co Ltd6802274334819
Peoples United Financial Inc68006923444195
Want Want China Holdings Ltd679624188694000
SSAB Svenskt Stal AB B677979742676588
Sainsbury (J)677873232486737
Japan Retail Fund Investment676813643217
Surgutneftegaz Pref (RUB)6765197211769374
Qiagen NV EUR67602565248344
Mizrahi Tefahot Bank Ltd67441849278676
RSA Insurance Group PLC673063991030595
Mobile Telesystems ADR67241438842102
Vedanta Ltd672269403325621
Bank Negara Indonesia6707580713262500
China Development Financial Hl6687997522352400
Keppel Corp666984951574800
Formosa Petrochemical Corp666579722166000
Micro Focus International66642813470790
FOX CORP- CLASS B66522930217734
ALINMA BANK664684041282239
Lanxess AG66383384103867
Santen Pharmaceutical66365494394265
Tosoh Corp66322959498800
Banco de Sabadell SA663054186042191
SSAB Svenskt Stal AB A662064082411891
Svenska Cellulosa AB B66163760734500
Masraf Al Rayan661622996533941
Eicher Motors Ltd6615266123683
Lojas Americanas SA - Pref661422081335668
Invesco Ltd USA66086945435797
FINECOBANK SPA65895931607352
Nagoya Railroad Co65724197218400
Sinopharm Group Co-H656459342029570
Acuity Brands Inc6563725854912
Electricite de France65515243658286
Kurita Water Ind65465125252100
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)65462033704098
Alfa Laval AB65412257319708
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR65316788213515
Trend Micro Inc65235654137319
Kroton Educacional SA652153622578928
Keisei Electric Railway Co65200024160118
EMS-Chemie Holding AG-Reg6513353110540
Chang Hwa Commercial Bank650989149419796
Morrison Supermarket650773752561778
Arrow Electronics Inc6505677388170
Realtek Semiconductor64979112868684
Colruyt SA64851752117582
T D Holdings Inc64812641611200
Kasikornbank Fgn648118941292800
Dai Nippon Printing Co Ltd64770564258400
ITV Plc646859303844536
Encana Corp644776791573221
Semiconductor Manufacturing643616945342400
Nippon Express Co64314714126800
Woolworths Holdings643098901765662
Shimao Property641827452051000
China Taiping Insurance Hold640815592865514
Indian Oil Corp Ltd640418373209174
Far East One Telecommunication635689592757000
Godrej Consumer Products63480494651609
Makita Corp63425784208596
Hero Honda Motors63340362176737
Yamaha Motor co Ltd63243537338218
Country Garden Services Holdings631169152009000
Bajaj Auto63082164148733
S-Oil Corporation Ord6298355477207
UBER TECHNOLOGIES INC62842370198562
NEC Electronics Corp62719491975500
Nexon Co Ltd Npv62703131556400
Kyushu Railway Company62695470203800
Flextronics International Ltd62424301635771
Covivio6239880757002
Grupo Aeroportuario62261881633801
HLB INC6217830659614
Campari62165699696146
Alliance Data Systems Corp6214984651927
DELIVERY HERO AG62047369132652
Toto61962242166000
Shimizu Corp61928666688000
LATAM Airlines Group SA61872455528230
Surgutneftegaz USD6174214111242698
OTE (Hellenic Telecom)61458743422114
Daiwa House Reit Investment Co614465892181
Pegatron Corporation614196023389000
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Sino Land Co613777564034352
Computershare Limited61319378578594
Ceska Energeticke Zavody (Cez)61169388281242
CCL Industries Inc Cl B61158676156499
MULTICHOICE GROUP LTD61155496791484
Mitsui Chemicals61007001267600
Digi Com609540955540900
IA FINANCIAL CORP INC60858590134420
Tobu Railway Co60762253190600
Harley-Davidson Inc60754527170624
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO60601352290669
Gerdau pref605412891925994
Novatek Microelectronics Corp605321971018000
Randstad Hldgs60526338120898
Admiral Group Plc60465000236398
Cheung Kong Infrastructure Hldgs60449926879000
GLOBANT SA6043090562273
WORLDLINE SA6038976696210
Ubisoft Entertainment SA6018099096208
WIN SEMICONDUCTORS CORP60180644605000
Hang Lung Properties601760542786425
BEIGENE LTD-ADR6001547046415
Thyssen Krupp59864617428959
China Communic Constru-H598035757849000
Orbia Advance Corp SAB de CV597582442751820
China Jinmao Holdings Group Limited597472229236000
AVENUE SUPERMARTS LTD59690218227409
Trelleborg B59588386408980
Aisin Seiki Co59499933182800
Dabur India Ltd59491427943859
Minebea Mitsumi Inc59471536349600
Kingfisher Plc594530572210295
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas59124964763978
Sprint Corp59076007945481
MONGODB INC5900705550530
News Corporation Inc Class A58997430444828
Leggett and Platt Inc58944188141155
Discovery Holdings58776336722006
Haier Electronics Group Co Ltd587077622271000
Shin Kong Finl Hldgs5855379718929337
Honam Petrochemical5848032329872
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd583642651557300
Ultrapar Participacoes SA Com Npv583627441302598
Rollins Inc58272469168568
PTT Global Chemical582164313671397
Wilmar International Ltd582067352300800
New China Life Insurance Co Ltd581241471470800
China National Building MA H580862736728000
Gvc Holdings Plc58032644554790
Coal India580249862134816
Polaris Industries Inc5801213366755
First Quantum Minerals Ltd57962741707130
Brilliance China Automotive579585765386000
Nippon Paint Co57906942105100
Shimadzu Corp57803651235300
Electrecity General Pcl Nvdr57795458485000
Lion Corp57697038295300
Auckland International Airport Ltd575813751017335
Ralph Lauren Corp5753108462365
Akbank573849055024965
Schroders57275765152581
SBI Holdings Inc57249456279470
Teva Pharmaceutical ADR57033266756545
Koito Manufacturing Co56824916115700
Direct Line Insurance Group568131641578994
Evonik Industries AG56750451224583
Yakult Honsha Co56658107104700
Banco De Credito Inversion5664993589084
Grupo Aeroportuario De Sur-B56600386366746
Home Product Center Plc-Nvdr5644532410488410
HEICO CORP5632110148110
Turkiye Garanti Bankasi562955523905174
Pao De Acucar Pn56199854286677
Ingredion Inc5618950171649
Genting Singapore Plc561650048544363
Fosun International561410234476208
Centrica560860106455075
Adani Ports and Special Economic Zone560710061005371
Nepi Rockcastle Plc56031586666566
AGC Inc55918584182300
Lite-On Technology Corp558782333638921
Caltex Australia55864452310917
Siam Commercial Bank P-Nvdr557851901494803
Keyera Corp55649113249201
Aéroports de Paris5551209531176
Peoples Insurance Co5546506013840200
Korea Zinc Co Ltd5537426315292
Sumco Corp55224603360600
Alibaba Health Information Technology Ltd551951216215043
Jefferies Financial Group55111827307044
Disco Corp5502287828500
Marks and Spencer550107892200033
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING54966038826000
Soquimich B54924236199211
Hypera SA54906686671053
Kikkoman Corp54881965116400
Seibu Holdings Inc54850988326900
Buenaventura Minas ADR54793632389484
Advantech Co Ltd54707296601626
Coca Cola Femsa S A54616899918093
Knight-Swift Transportation Holdings Inc54560111152397
Cheng Shin Ind544111613572818
United Internet AG54402077141692
Haitong Securities Co Ltd-H543926265222709
Kyowa Kirin Co LTD54354990299700
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL54333816397069
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI543194597439660
Singapore Tech Enginering543036061920000
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Kimberly Clark de Mexico S A B542455842709712
ICA Gruppen AB54168828123083
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR54139275963000
Tsuruha Holdings Inc5384546749103
Wartsila53744487477324
Natura Cosmeticos53650934703940
Charoen Pokphand Foods-Nvdr534720276299002
Spark New Zealand Ltd533615701953509
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT53290880389332
Capitalmall Trust531868772845800
ALMARAI CO53095080437656
WIX.COM LTD5308344744180
Tata Motors Ltd Equity529545492784836
Recordati Spa52948769130225
Hikari Tsushin Inc5293151425000
Kangwon Land52794808210042
Byd Co H526411741104000
Hindalco Industries Ltd526381162045356
Far Eastern Textile525453535631596
Eurofins Scientific5249692811437
Asia Cement Corp524526953821178
Proximus SA52444077178841
Grasim Industries Ltd52394493530503
GRUBHUB INC5239384394211
Jeronimo Martins52328805319631
Onex Corp5228202088932
Bluescope Steel Ltd52276600649849
QATAR FUEL QSC52273069866080
Polyus PJSC5213379647663
Cimarex Energy Co52044097125653
Bts Group Holdings Pcl NVDR5198101511844457
Andritz AG51958045126980
Rea Group Ltd5192940770426
IHH Healthcare BHD518982583895800
Schindler Holding AG Reg5171525723840
Amada Holdings Co Ltd51696886486900
Alrosa AO514154504586753
Toho Co (Film)51413444122500
L Brands Inc51408986292744
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)513399074104967
Yy Inc Adr5127919288724
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr51275279256299
Hyundai Engineering And Const51215245142076
Maxis BHD511667214052700
Samsung Heavy Industries51164620790323
Dialog Group Bhd511550746407462
Altagas Ltd51025218352895
Weichaii Power Co Ltd-H509710173377780
Southern Copper Corp50881058156265
Severstal50807623374618
FamilyMart UNY Holdings Co Ltd50647355202200
Tenaris SA50490664500702
Japan Air Lines Co50483284168054
Charoen Pokphand Indon5044819012683500
SAUDI BRITISH BANK50431782649882
Guangzhou Automobile Group-H504275815002400
Natixis Banques Populaires504203511179673
Seek Ltd50408353345881
Empresa Bras De Aeronautica503436561216618
Electric Power D Ord50281811219609
AMUNDI SA5028166573075
Tokyu Fudosan Holdings Corp50243700784729
CRRC Corp Ltd501533137564892
Ryohin Keikaku50151482246000
Koninklijke Vopak NV4996494595404
Weibo Corp Adr49959488102473
Marui Co49949936232100
Grupo Bimbo Sa De Cv499026592808276
Zillow Group Inc - C W/I49843525160041
Erie Indemnity Company4975715727510
Konami Holdings Corp49659092112800
Alfresa Holdings Corp49650876229000
KNORR-BREMSE AG4961731552321
Alfa S.A.B DE CV496019845538504
Nanya Technology Corp495876682227000
Minor International Pcl-Nvdr495782684182930
Mazda Motor Corp49560600555501
Kghm Polska Miedz49555030251899
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR4945540044177
Genting493881473688100
Eaton Vance Corp49350890114176
Boral Limited492813481561719
Medipal Holdings Corp49108836226500
Sohgo Security Services4910365798900
AMP Limited490990934365794
Nippon Prologis Reit Inc489467601809
Cmpc Empresas489337221952712
Gail India487371072777046
IPG Photonics Corp4856262837090
Canadian Utilities l A48552733170069
Weir Group Plc48533881283832
Norsk Hydro ASA484713641421380
BR Malls Participacoes482718241365490
Energy Absolute Pcl-Nvdr482028762979700
Pou Chen Corp480361083727000
Hyundai Robotics Co Ltd4786108016587
Nokian Tyres Plc47810549156756
Mr Price Group47770718453334
Enel Chile4764541449028804
Nikon Corp47589231387300
Wheelock and Company47582776822000
Lixil Group Corp47577309268544
Hindustan Petroleum Corp475742191111685
LG Display47565348411239
Enagas SA47544252217161
Redefine Properties Ltd473914559239381
Bank Zachodni4729224162609
Brothers Industries47206302259900
Methanex Corp47151185134621
Ipsen4708332845428
Pigeon Corp47081052110300
Ishikawajima-Harima Heavy Ind46981975205839
Zozo Inc46956928209000
CHINA DING YI FENG HOLDINGS468178821640000
BRITANNIA INDUSTRIES LTD46815023105745
Lpp Sa467770502278
Telecom Italia SpA Savings467629548180991
Under Armour Inc-Class A46747766234807
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD46672669140876
Axiata Group466690074709301
Reinet Investment SCA ZA46493343264451
City Developments Ltd46464113629300
The Foschini Group46418437420229
Sul America Units46318867405117
Cameco Corp46301347526006
Tingyi Cayman Isln Hldg Co462687013496000
Keihan Holdings Co Ltd46225218105000
Eclat Textile Company Ltd46115696353892
SEB SA4600686230867
Industrial Bank Of Korea45901203440427
Barry Callebaut AG458421712239
LAND & HOUSES PUB - NVDR4583402414452526
Alpha Bank457981782471752
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A45786050256549
Yangzijiang Shipbuilding457602896778300
Aspen Pharmacare Hldgs45729618678072
Hong Leong Bank457133051169651
CGN Power Co Ltd-H4550305318033427
Universal Robina Corp454817321505940
Klabin units453638081220080
Singapore Exchange Limited45299978775500
Sina Corp45244029112857
Bank of Ireland Group Plc45241562945214
Kulun Energy Co Ltd452393595500000
Bankinter SA45216221679940
Nabtesco Corp45213480149137
Toppan Printing Co45163329258700
Sun Art Retail Group Ltd451337284344000
Jsw Steel Ltd451130511484449
Swire Properties Ltd450913221506418
Keikyu Corp45054663233368
Parsley Energy Inc-Class A44962109286947
China Resources Cement448557244364000
PEPTIDREAM INC44814976101900
Magnit Ojsc4479335091145
Hitachi Chemical44730366141500
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD443634136654326
Amcor Limited44311128479463
YAGEO CORPORATION44292336451010
Capri Holdings Ltd44289055147395
Yaskawa Elec Corp44256193123900
Indocement Tunggal Prakarsa442093733167900
Globalwafers Co Ltd44195361386000
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A440790621800899
GDS HOLDINGS LTD - ADR44061231108437
Qurate Retail Corporation43969073456839
Helmerich & Payne Inc43831844123266
Huaneng Renewables Corp H4373466211865264
Huatai Securities Co LTD-H437271952902500
Komercni Banka AS CK 50043672290133691
Eurobank Ergasias SA435697384643501
Japan Post Bank Co Ltd43526162465100
KION GROUP AG4350459880854
Tohoku Elec Power43494956448504
Kuraray Co43458581364000
ASAHI INTECC CO LTD43352352172400
Bancolombia SA43305285386293
Hyundai Steel Co43302995145939
Novolipetsk Steel432841492204915
Semen Gresik432572474966800
Hamamatsu Photonics KK43243588118546
Harvey Norman Holding432145411593253
United Spirits43180205498510
Pennon Group43158910385765
Korea Investment Hldg4307293674009
Dufry AG Reg4302234851860
Alumina Ltd430097822851485
Antofagasta plc42966786398515
USS Co Ltd42850505236500
BANDHAN BANK LTD42845781552902
Under Armour Inc-Class C42800909238973
JSR Corp42767235264600
Hyundai Motor Co Ltd4274267364796
Feng Tay Enterprise Co Ltd42706198608215
Persol Holdings Co Ltd42665747240700
Tupras Turkiye Petrol Rafine42569944213807
Fukuoka Financial Group Inc42563349236900
Remy Cointreau SA4246002932086
Spar Group Za42394978337279
Amerco Uhal4235142811054
PSG Group Ltd42346687271588
Clariant42336734203076
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL4227979742748
Inter Rao Ues CLS4226381762116189
Konica Minolta Inc42211300601400
Commercial Bank Of Qatar Qsc421658043493095
Concordia Financial Group Ltd421481841134600
A P Moller Maersk421411463905
Ppb Group Berhad420921051010960
Teijin42064252222300
Hyundai Glovis Co4204142834403
United Tractors420043213006200
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR419241403923000
Oji Holdings Co41909213867500
AstraZeneca4185278048700
Kakaku Com Inc41844498195900
Industrivarden AB A41827380199178
OPAP SA41797305391465
Thai Oil Pcl Nvdr417559381931103
Yokogawa Electric41709881239900
Bangkok Bank Public Co-Nvdr41703743781901
China Resources Power Holding415959633525094
ANA Holdings INC41579229125100
Bangkok Expressway And Metro Plc4150239012108220
Marico Ltd41482625785252
Kalbe Farma4144869136520300
Capitacommercial Trust414292482843864
Tripadvisor Inc41397617109602
Compal Electronics413744647308000
Indofood Sukses Makmur412839787869400
Atlas Copco Ltd -Class I41252281116042
Dubai Islamic Bank412393262956949
Raiffeisen Bank International AG41155911179578
Infraestructura Energetica41153089967046
Nissin Food Prods4114182856600
Mirae Asset Daewoo Co41138989689431
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA41111136242258
Richter Gedeon Nyrt41065720247558
Nordstrom Inc40969744120511
NGK Spark Plug Co40933049218800
B2W Cia Global Varcom40923571318057
Misc BHD409023422103100
Affiliated Managers Group4090172256435
ASM Pacific Technology40884160315400
Taiwan High Speed Rail Corp408802663646000
Wistron Corp408780964877126
Hoshizaki Corp4087697051900
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H407672492230000
Petronas Gas407620291055500
Alps Electric Co40627337214100
Sime Darby Plantation BHD405887823591144
Keio Electric Railway4056523067100
Arca Continental40557047746456
Life Healthcare Group405092572514782
Havells India Ltd40440120432599
Mitsubishi Gas Chemical Co40384776301900
Cencosud403773412611957
BANK ALBILAD40212550649908
FILA KOREA LTD4020749484517
International Container Ter Se402034821745800
Gjensidige Forsikring ASA40194733210821
Tiger Brands40181591287245
Meridian Energy Ltd401416441208290
JARIR MARKETING CO40136290103030
Stanley Electric40016475151700
Japan Prime Realty Investmen40011849865
DP World Ltd39909725294871
Tryg A/S39871639148244
PIDILITE INDUSTRIES LTD39834343215320
3Sbio Inc398160342305900
Grupo De Inv Suramericana39793089439322
Korea Aerospace Industries39758561125360
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD39724662118700
ETIHAD ETISALAT CO39692095667737
ISS A/S39674480168804
Siemens Gamesa Renewable Energy39661595304553
ZIijin Mining Group Co Ltd-H3959041911988000
Far East Horizon Limited395886844552853
Interconexion Electrica Sa39544239750001
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD3954134587793
Samsung Enginnering Co Ltd39529278286149
Au Optronics Corp3948006515039000
Lupin39465081398518
Group 4 Securior PLC393250891592958
Shandong Weigao Gp Med H392664033700000
Taiheiyo Cement39012022140700
INTERGLOBE AVIATION LTD39010297164821
Azrieli Group3896225451321
Turkcell Iletisim Hizmet AS389507361977667
Tim Participacoes SA389316291435664
CI Financial Corp38913949278668
Bollore Investissement SA38855559952602
Comfortdelgro Corp Ltd387449792243700
Kobayashi Pharmaceutical3873381349800
Kuala Lumpur Kepong38706113771400
GAP Inc38688686226955
Aldar Properties Pjsc386126466644665
Tsingtao Brewery Co Ltd-H38552468666000
Wendel Investissem3851201828844
Zee Entertainment Ent385109771068345
PETRONET LNG LTD384828261073654
Beijing Enterprises Hldgs38445230861000
China Galaxy Securities Co H384209177413471
FUTURE LAND DEVELOPMENT HOLD384117353946000
Shriram Transport Fin38351772262888
Fuji Electric Co Ltd38241155125400
KOC Holding AS381817031284498
Qatar Electricity and Water Co38169187912350
Daelim Industrial Co Ltd3814529847961
Cosan SA38117056286579
China Life Insurance Co Ltd381019754780421
China Railway Construction-H379593293440500
Wynn Macau Ltd378983201927040
DROPBOX INC-CLASS A37856524206010
SARTORIUS STEDIM BIOTECH3783607327711
Kansai Paint Co37802450163700
Fraport AG3773975746116
Kyushu Elec Power37711633393947
Cipla37332005613656
Gruma B Sa De Cv37319264375883
Oest Elektrizitatswirts3718767769434
Singapore Airlines37112255569513
Grupa Lotos SA37059581162242
Bendigo And Adelaide Bank37059173499277
Dongbu Insurance Co3705213884411
Orion Oyj37039247100980
Cyberagent Inc37034915101900
STARS GROUP INC/THE36976092191773
Emart Co3693701737973
Icade3682841340340
Cielo SA368270282065671
Travelsky Technology366992071682000
Zhen Ding Technology Holding Ltd36697692885700
Ryman Healthcare Ltd36670237440215
51JOB INC-ADR3652655745534
Shree Cement Ltd3646654214707
BOC AVIATION LTD36461625392000
Liberty Global Plc A36289681146795
Alibaba Pictures Group Ltd3627088724642179
GS Holdings Corp3626651887683
Promotora y Operadoa De Inf36249477395060
Great Wall Motor Company H362491765550500
Hirose Electric3619694729893
Nisshin Flour Mill36171373198755
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A361598281387296
Giant Manufacturing36143810523000
Metropolitan Bank & Trust360703312777489
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A360288991997316
Engie Brasil SA36007329352299
Dassault Aviation Sa359625822700
Yamada Denki35939658786070
Exxaro Resources35922944454102
IQIYI INC-ADR35914319227095
BUDWEISER BREWING CO APAC LT35898368924300
Jollibee Foods Corp35694427804680
Genting Malaysia356224015016000
Jumbo SA35610772191081
Netmarble Corporation3556480847603
Polish Oil and Gas355302363052352
Faurecia SA3552704078394
NGK Insulators35511791256400
Eurazeo3543667248002
China Merchant Holding353474092330961
AIR CANADA35292757104946
Powertech Technology Inc352580501274000
Metro Pacific Investments Co3522082938002200
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L352061292368000
Hochtief3506632930587
Investec PLC35018438656109
Innolux Display Corporation3495538215500429
Hotel Shilla Co Ltd3491522054692
Hankook Tire Co Ltd34903984131996
H&R Real Estate Inv-Reit Uts34876261207233
Hiwin Technologies Corp34864870419931
Toyo Suisan Kaisha3477245588600
Orion Corp NE NPV3472671641856
CNP Assurances34707838179685
Liberty Siriusxm Group3462947982392
Line Corp34517330100400
ZTE Corp-H343959891343400
IOI Corp343581963364600
McDonalds Holdings Co Japan3430230071400
True Corp Plc-Nvdr3423701920165595
Kingsoft Corp Ltd341989061484911
Biomerieux3413083741916
NSK Ltd34091738390362
China Oilfield Sevcices Ltd340437262867040
Cia Siderurgica nacional340181991091175
Micro-Star International Co339300891188000
VTB Bank (JSC) RUB338421055309083258
IND & COMM BK OF CHINA-A338286634325440
NMC HEALTH PLC33753972103764
Moscow Exchange Micex337534432400134
Schibsted ASA - B shares33651107128076
Aboitiz Equity Ventures335395313272260
Foxconn Technology Co335294561625916
EssilorLuxottica3352940523063
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC33489269730616
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd33478149206900
Mitsubishi Motor Co33336439757233
NEKTAR THERAPEUTICS33308381193194
DINO POLSKA SA3325781387824
Sumitomo Heavy Ind33237687114000
ENERGISA SA-UNITS33184264299835
Venture MFG33125129291700
RioCan Real Estate Investment33099048168313
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO330747561291555
Divis Laboratories Ltd33066820140796
Coty Inc-Cl A32992268333380
JM AB32874092127865
AXEL SPRINGER SE-TEND3287067448378
J Front Retailing Co Ltd32815098267451
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc32803965147000
Cyfrowy Polsat Sa32775268474068
Welcia Holdings Co Ltd3269814758400
Yanzhou Coal Mining Co326610983236000
WALSIN TECHNOLOGY CORP32648369561000
VITASOY INTL HOLDINGS LTD32490951812000
Husqvarna B32473503436003
China Cinda Asset Manageme-H3241166915978111
William Demant32393148127054
Eutelsat Communications32314888166137
Krung Thai Bank Public Co Ltd323115106003976
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A32282411274701
Gudang Garam32269717869800
Nissan Chemical Corporation3225612184200
Bayerische Motoren Werke AG3218170755258
Malaysia Airports Hldgs321443311722678
Container Corp of India Ltd32080878392645
Oracle Corp Japan3206296939500
Bank of East Asia320346991398452
China Medical System Holding319913352565900
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk319621734035300
Multiplan Empreendim On31927191466267
Perusahaan Gas Negara3191198120867500
RATCH GROUP PCL-NVDR319001971310300
Chiba Bank31892418638900
PING AN BANK CO LTD-A317896201389794
Polymetal International Plc GB31759609218160
WPG Holdings Co316014812653760
SAVOLA31577953463292
Plains Gp Holdings Lp Cl A31575392164117
SP Ausnet315709852600703
LUNDIN MINING CORP31558022628455
Corp Mapfre SA315224171153434
Vanguard International Semi313396701541000
VALMONT INDUSTRIES3131403023386
Chicony Electronics Co Ltd313123361057691
Hakuhodo Dy Holdings Inc31311033221500
Ambuja Cements312239161107127
WOOD GROUP JOHN PLC31200953707446
Nomura Real Estate Holdings31109085141500
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A310768396320100
Huaneng Power310115286926000
Inventec Co Ltd309708674491755
BARITO PACIFIC TBK PT3093775247993500
Hartalega Holdings Bhd308857352539700
Piramal Enterprises Ltd30861069154136
Samsung Securities Co Ltd30854103109093
Moneta Money Bank As30751214957363
SHENZHEN INTL HOLDINGS306749521633729
TUI AG-DI30669630232786
Hanon Systems30647229311146
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg30623768961500
Gmo Pamyment Gateway Icn3061178446200
China State Construction Int306053633524750
Atrium Ljungberg SER30600000150000
Polska Grupa Energe-Pda-Allt305269241445486
Barwa Real Estate305130463357990
Phil Long Distance Tel30478078145990
AQUA AMERICA INC3039247767584
Suntec Reit303337622258500
GENSCRIPT BIOTECH CORP303325731572000
WUXI APPTEC CO LTD-H30313713275680
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A30305820715365
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI30288416653000
Holmen AB B29987960122600
Winbond Electronics Corp299858215433000
Worleyparsons Ltd29957343331992
Crown Ltd29924782372607
Teva Pharmaceutical Ltd29792712432218
National Bank of Greece297389771002705
Gamuda296705903391100
Aurobindo Pharma Ltd29666622466588
Kerry Properties29597671964881
Kingboard Holding295931271147500
Amorepacific Group2954963651132
Hulic Co Ltd29539929290431
Tata Steel29460396606928
Bank Of Phil Islands293985801639432
Mitsubishi Materials Corp29250214110661
Hanmi Pharrm Co Ltd2914385811709
Agile Property Holdings Ltd291299172318000
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV29095980943644
Tui AG29087070221065
Taiwan Business Bank290392907229387
AKER BP ASA29022075111084
China Longyuan Power Group290174465653000
TOP GLOVE CORP BHD289884342878000
Wharf Holdings289787731308865
Challenger Ltd28946757579551
Beijing Capital Intl Airpo-H289270422898000
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR28894045721588
Casio Computer Co28787028188300
Magnit GDR28664174251330
NWS Holdings Ltd286312761848861
Hisamitsu Pharmaceutical Co2862436363100
Park24 Co Ltd28552540121900
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD285446725094420
Toyo Seikan Group Holdings Ltd28538788185700
Yuhan Corp2845483515506
YPF S.A.-SPONSORED ADR28446726317313
Bankia Sau284177041443401
Macerich Co28409920106055
Nippon Sanso Corp28393366129200
GT Capital Holdings Inc28377918174407
NH Foods Ltd2834807467400
Acer Inc283256235031282
Commercial Intl Bank-GDR Reg28247978611657
RMI Holdings282402821401937
BNK Financial Group28198861480471
Mitsui Osk Lines28188811104700
Dip Corp28122775113000
Nippon Yusen K K28040620162700
PAGE INDUSTRIES LTD279689949519
Husky Energy Ltd27965506417531
Airtac International Group27962899210000
GS Engineering and Construction Corp27907113107700
Yuexiu Property Co Ltd2787684513180000
Ooredoo QSC278628181414910
Taisho Pharmaceutical Holding2782934139700
Pargesa Holdings2763652336580
Hanwha Chemical Corp27591214188047
Inds Penoles27563110241804
LG Innotek Co2755702027747
CHINA VANKE CO LTD -A27555334735580
Telenet Group Holding2755463159694
Fortress Income Fund Ltd A274809352021706
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A27463083184936
AMMB Holdings274533062994700
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH27447190635379
CHINA AOYUAN GROUP LTD273873572201000
THK Co Ltd27367633105900
United Overseas Land Ltd27354062509836
Aeon Mall Co Ltd27326426176580
RHB Bank273082752078900
Hysan Development27305018733405
M Bank2729840028142
Shizuoka Bank27290939378706
Alkermes Plc27272880158544
Investec Ltd27272134507023
Cervezas27221726256239
LIC Housing Finance27213215523032
Thai Union Group PCL272078035587800
Sime Darby271568175109744
Shinsei Bank Ltd27073265187147
Turkiye Is Bankasi C270486232798445
Jiangsu Express Co Ltd-H269883612094000
Hugo Boss AG2697406567197
Air China Ltd H268929963058000
Grupo Argos SA Nvp26847197548132
Banpu Public Co Ltd267517817017731
Swatch Group N2675037454609
Iliad SA2674171527075
Fuchs Petrolub Se -Pref2673426771354
Bosideng Intl Hldgs Ltd267018475696000
China Huarong Asset Managem2669135817688000
Jtekt Corp26668598233500
Colbun2661901014281416
First Capital Realty Inc26604302163907
AIB Group Plc26580695784904
Shanghai Pharmaceuticals265635131475000
BAOZUN INC-SPN ADR2653496165009
Suzuken Co Ltd2653067750700
Manila Electric Co26514556380670
American Airlines Group Inc2647024497682
Guangzhou R&F Properties - H262764741696800
IJM Corp262496175141100
Indorama Ventures Pcl Nvdr262473382777501
Aozora Bank Ltd26184131110275
JGC Corp26158998199008
Synnex Technolgy Intl Corp261146362296700
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN261050292319200
Bank of Queensland Ltd26071717418367
Isetan Mitsukoshi HD26007925334000
CJ Cheiljedang Corp2598781414225
Pickn Pay Stores25966322651196
ALSEA SAB DE CV259032681065120
Voest Alpine AG25901982110574
Yue Yuen Indl Holdings25897940983000
Tourmaline Oil Corp25892546292191
Bombardier Inc -Cl B258197232171696
Shinsegae Co Ltd2580545012965
Cheil Worldwide Inc25787965125192
Grupo Aval Acciones y Valores257366537054429
China Everbright257165871774000
Blackberry LTD25703543509619
Fletcher Building ltd25641224861119
SG HOLDINGS CO LTD25543860107700
Hap Seng Consilidated255202151109600
IGM Financial Inc2549994793353
CJ ENM Co Ltd2549694318985
H. Lundbeck A/S2548628277769
Aguas Andinas SA-A253732194813808
Doosan Bobcat Inc2536340993885
Eregli Demir Ve Celik Fabrik253519352331472
Continental Resources Inc Common Stock2532513792267
Entel25322043271652
CHINA STATE CONSTRUCTION -A253087953317400
West Fraser Timber Co Ltd2528057564085
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A25207062500099
Lundbergs B2519650270618
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A25167403500400
Singapore Press Holding251249901659900
CITIC SECURITIES CO-A24990737810200
Mahindra & Mahindra Financial Services24962507579341
Hyundai Marine & Fire Insurance Co24944854116034
Chugoku Elec Power24922206194759
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC249169612704000
Phosagro Oao-Gdr Reg S24875962196923
HM Sampoerna Tbk Pt2485377215965700
S1 Corp Korea2484614531304
Hitachi Construction Machine24821777106500
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR248048931269400
Bosch Ltd2474717912973
NH Investment and Securities Co Ltd24738670241153
Truworths International24584532706627
Berli Jucker Public Co-Nvdr245655201503650
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A24556267220854
Mitsubishi Tanabe Pharma24481676218800
Netcare244684752020108
Pririesky Royalty Ltd24456726208950
PIRELLI & C SPA24419279407962
Mettro Wholesale & Foods Spec AG Npv24418912154129
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H24408814911500
Sega Sammy Holdings Inc24403947172638
Sundrug Co Ltd2439448578500
Motor Oil Hellas Corinth Refineries SA24361180107562
Kumba Iron Ore24341214106298
Nien Made Enterprise Co Ltd24333194286000
Motherson Sumi Systems Ltd243196101631580
GF Securities Co Ltd H242331712286111
Sats Ltd24144980686400
Sappi24075527978226
Nine Dragons Paper Holdings240333242816000
CHINA MINSHENG BANKING-A238659982801372
Monotaro Co Ltd2381647692800
Telefonica Deutscland Holding AG23800466808356
Emaar Malls Group237999754717472
Westlake Chemical Corp2368788139887
BANK AL-JAZIRA23555736704832
Qatar Insurance Co235540442806100
Haitian International Holdings235024751127000
Lawson2349328743200
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A234851533013441
Hk Electric Investments234562952495248
SPX Corp2343071559925
Stantec Inc23427457110232
MAGNITOGORSK IRON & STEEL WO233891254144466
Phison Electronics Corp23291346263000
DALI FOODS GROUP CO LTD231935613613000
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK231829574846700
SHENZHEN INVESTMENT LTD231265836012000
Jiangxi Copper231204972105000
Chongoing Rural Commercial-H230722594338000
China Communications Servi-H230539434160400
Petronas Dagangan23009105425500
Easyjet Plc22968559146782
Nippon Shinyaku Co Ltd2292624427400
UNI President China Holdings Ltd229111412221000
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd228619262915355
Dainippon Screen2282462236000
Braskem SA Pref A22774015333622
ADVANCED PETROCHEMICALS CO22768502186485
Kawasaki Heavy Ind22727921102339
Hyundai Motor Co Pref2272752537829
China Everbright Bank Co L-H226843444970130
SAUDI CEMENT22681066130870
Helixmith Co Ltd2265269433632
CHINA UNITED NETWORK-A226366022669944
KWG Property Holding Ltd224889962395500
Grupo Carso Sa De Cv22444715754963
Lotte Shopping Co2242228821347
Telkom South Africa22320598491107
Calbee Inc2231562373500
GRUPO FINANCIERO GALICIA-ADR22218934183060
Highwealth Construction221982341532400
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR221848291144700
SAUDI IND INVESTMENT GROUP22163387385259
MERITZ SECURITIES CO LTD22143683556264
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR22128887168449
Fuyao Glass Industri Group H22060579803400
Makino Milling Machine Co Ltd2205522949200
Mitsubishi UFJ Lease & Finance21832627372700
Lg Houshold And Heal Th-Pref217893393526
Mebuki Financial Group Inc.21631934917590
Rural Electrification Corp Ltd216288211274483
MIDEA GROUP CO LTD-A21541346295515
Vermilion Energy Trust21497199145119
Bharat Forge Ltd21491063348310
Seven Bank Ltd21483542794000
Adaro Energy PT2145896923705900
Casino Guich-Perr2142923745941
Porto Seguro21416779161105
Haci Omer Sabanci Holding213571451558466
Medy-Tox Inc212904657775
Cimic Group Ltd2122326397630
Cycle and Carriage2119721099000
Shanghai Lujia B SS USD211754231940024
Momentum Metropolitan Hld211547251640918
Sharp Corp21141887188500
Zhejiang Expressway Co-H211396382506000
Kamigumi Co Ltd2110427596700
MEGACABLE HOLDINGS-CPO21088395503949
Credit Saison Co21067162157700
PCCW Ltd210560293774573
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-H209755171337400
BGF Retail Co Ltd/New2093848813170
WASHINGTON H. SOUL PATTINSON20922486139570
Yokohama Rubber Co Ltd20898514102600
Air Water Inc20817985116100
LG Telecom Ltd20806423183784
SAIC MOTOR CORP LTD-A20794753638445
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A20785769538526
NCC B20770032120756
Globe Telecom2074291158765
Itau Corpbanca20675430282003403
BAIC MOTOR CORP LTD-H205664373325500
BANCO MACRO SA-ADR2047997881626
China Molybdenum Co Ltd-H204525196510000
Dairy Farm International20436082356400
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD20416540140085
Daifuku Co2037285139200
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE20342906107879
Itochu Techno-Science Corp2029848378600
Iida Group Holdings Co Ltd20219829128800
Hitachi Metals20198987184500
KAISA GROUP HOLDINGS LTD201333524664000
MERCARI INC2007155998800
Luye Pharma Group Ltd200406902660500
SJM Holdings200384082010000
Aluminum Corp Of China Ltd H200308876452000
Japan Airport Terminal Co Ltd2002905343300
CJ Logistics2001442316433
Zhaojin Mining Industry H199860131832000
ARCADIS NV19970590105510
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A19882694150819
Robinsons Land Co198694254218960
CRRC CORP LTD-A198167451963118
Century Tokyo Leasing Corp1973490444200
QL RESOURCES BHD197201341172000
SNC Lavalin Group Inc19714546148729
RABIGH REFINING AND PETROCHE19596597385344
Yamazaki Baking Co19589795112500
OCI Company1949465735021
Liberty Holdings19484218243318
Ashok Leyland Ltd194368711940035
PICO HOLDINGS INC19432178193887
SSY GROUP LTD192586702452000
Sino-Ocean Group Holding192372695676240
Bharti Infratel Ltd19147814546690
Yes Bank Ltd191303412960840
Sanyo Denki Co Ltd1910981742800
Shimamura Co Ltd1907472322700
Kumho Petro Chemical Co1905841632473
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A19053973887199
Kcc Corp1903308510465
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A18966558471002
IRPC Pcl Nvdr1891346417064201
Gome Electrical Appliances1885954920887013
Benesse Corporation1882645672900
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C18810379575310
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD18796441231400
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME187205234158000
Transneft Pref18666435739
Philips Lighting Nv1866447670464
Inner Mongolia Yitai B186556422146000
Embotelladora Andina-Pref B18605513583781
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO18577687110681
CJ Corporation1850556927178
Cosco Shipping Holdings Co Ltd184830155117500
PTT184416431301000
Turk Hava Yollari18373101999201
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR1836154995823
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A182479322967214
Megaworld Corp1819559220082400
CCC SA1817247454641
CHINA HONGQIAO GROUP LTD180476723033500
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A18030784309020
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A18015167225800
RTL Group1800253738729
Tatung Co Ltd179870303316000
GRANITE CONSTRUCTION INC1797612053073
El Puerto De Liverpool Sab De Cv17961797326089
LG Chem Pref1787283313015
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD178698871990000
CRONOS GROUP INC17865350208558
PEARL ABYSS CORP1785555010568
China Southern Airlines Co H177652962895734
HUBBELL INC1769481513586
STX Pan Ocean17594035463882
SINOTRUK HONG KONG LTD174859061194000
PABRIK KERTAS TJIWI KIMIA PT174707902375400
Argo Graphics Inc1731033375900
Orange Polska SA172854481202551
JSB CO LTD1728255239700
Bank Millennium S.A172441851076975
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L172273461772000
Eva Airways Corp172063903844612
Korean Airline1716038582652
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A17029205149705
Aselsan Elektronik Sanayi17008817607736
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD169813531228000
JC Decaux SA1693561868096
PAMPA ENERGIA SA-ADR REG S16921719110948
NIO INC - ADR169189171194393
S/Industrial Holding16904269916000
Telekom Malaysia169004091862414
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN168778491124000
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR16753581160183
Fresnillo Plc16720690217731
TITAN CEMENT INTERNATIONAL T1668519785758
Aboitiz Power166324052236400
Drillisch AG1646659248470
Sinopec Shanghai Petrochem H164548325939000
Gs Retail Co Ltd1639603449773
Formosa Taffeta Co163920281485000
AZBIL Corp1637007662100
Korea Gas Corp1636332648945
CHINA REINSURANCE GROUP CO-H1623473910417000
Grupo De Inv Suramericana Pf16197562201037
Sumitomo Bakelite1618262241000
CHINA FIRST CAPITAL GROUP LT161788565892000
Sumitomo Rubber Inds16141080133300
Smart Real Estate Investment1611129267421
Hino Motors16107379192300
Daihen Corp1602635054800
CHINA LITERATURE LTD15983489428600
EMAAR ECONOMIC CITY15964957664360
Bangkok Dusit Med Service159389352117300
SAUDI AIRLINES CATERING CO1589419670627
JIANGSU YANGHE BREWERY -A15854410111569
Kitagawa Iron Works Co Ltd1564418986900
Cementos Argos Sa15639479755981
Daewoo Shipbuilding & Marine1559356563802
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A15471273296627
Shanghai Elec- H154643285124000
M Dias Branco SA15330664183939
Japan Steel Works Ltd1530661576900
Nippon Elec Glass1530407972100
Hyundai Dept Store1529522224524
Wesports Holdings152899381518000
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A15263591129400
Ruentex Development Co152588171064981
TPG Telecom Ltd15239686339770
Bumi Serpong Damai Pt1512444315641622
Lotte Corporation1510906248073
Sony Financial Holdings INC1507564574800
BANK OF NINGBO CO LTD -A15025119407800
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD14987481764000
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A14973346251600
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A149574831124659
Alliance Global Group149351846716700
Amano Corp1491771251800
Nippon Suisan Kaisha Ltd14876832277200
Kobe Steel14804499294995
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A14745521727903
Evergreen Marine Corp147345853556197
Standard Foods14662286757477
BANK OF CHINA LTD-A146213402900821
Dainichiseika Color Chemicals Mfg1459141750200
Ruentex Industries14563609634237
CP All Pcl14499214550300
Tatneft ADR1447157522779
Jasa Marga(Persero)144363353725890
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A14425502590361
SJW GROUP1438415420248
Daewoo Engineering and Construction14377967382384
Flight Centre Travel Group Ltd1432791150216
EMAAR DEVELOPMENT PJSC142950171319979
Alior Bank SA14286769148829
Posco Chemical Co Ltd1426085440573
HAITONG SECURITIES CO LTD-A14240872703467
TOWNGAS CHINA CO LTD142310601943495
Aeon Financial Service Co LTD1420282798300
Samsung Card1412303649015
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-H140808762417000
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H140295541218322
AALBERTS INDUSTRIES NV1400567935260
China Merchants Shekou Ind A13922589511054
YUZHOU PROPERTIES CO139058993406850
Meidensha Corp1387812180400
Maruichi Steel Tube1387694255500
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS1386539549881
China Power International138432446783000
Seiko Epson Corp13819934102900
China Coal Energy Co-H137376753460000
Mgm China Hldgs Ltd13731342898178
Orange Life Insurance Korea Ltd1364185459604
Hong Leong Financial Grp13616052359050
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A136097702031999
Sembcorp Ind13593596910900
Taimed Biolocigs Inc13579766310000
CHINA WATER AFFAIRS GROUP135509041796000
Legend Holdings Corp H13545091633000
Rinnai Corp1350831919800
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A134721701951590
EAST MONEY INFORMATION CO-A13321103636500
Security Bank Corp13224129350290
BBMG Corporation-H132010374561000
Indiabulls Housing Finance13200031489204
Kaneka Corp1318934642200
HUATAI SECURITIES CO LTD-A13186824523813
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A131306912591000
BANK OF BEIJING CO LTD -A131156981713015
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H13074948459600
WELBILT INC1306596874983
ZTE CORP-A12994760295008
Sra Holdings Inc1299313157900
Nipro Corp12980138116100
Daicel Corporation12891447154400
Sinopec Engineering Group H128748682196000
Bic1285262019409
Lee & Man Paper128055522380000
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B1277886456245
HDC Hyundai Development Co1275023348143
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A12621801936500
China Airlines125274224314577
CHINA SHIPBUILDING INDUSTR-A124949441673861
Ford Otomotiv Sanayi AS12472182124661
NEXTEER AUTOMOTIVE GROUP LTD124210271574000
Abc-Mart Inc1240664718500
DAQIN RAILWAY CO LTD -A124027071176000
Metallurgical Corp Of Chin-H123767465784000
Pakuwon Jati Tbk Pt1236250129076100
Sinotrans Limited H122920443928000
Acom Co12289505320800
Imerys1225270931558
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A12215436543478
Tav Havalimanlari Hldg12168696312336
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A121587961496985
Shangri-La Asia121274881280000
Outsourcing Inc12077922124200
IT Holding1205954520400
Toyo Tire Rubber Co Ltd1201025296000
Taiyo Yuden Co Ltd1195324447400
Datang International Power Gen119454916074000
NISSEI ASB MACHINE CO LTD1193885835700
Anadolu Efes Biracilik VE11904761370769
Sankyo Co1179598134900
Alliance Bank Malaysia Berhad117478661769900
Aida Engineering Ltd11712085148200
SILLAJEN INC11691086108765
ODELIC CO LTD1164573733100
Shui On Land Ltd116260765949000
Toyo Construction Co Ltd11609375277200
YTL Corp115714845248331
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A11566732348961
Hitachi Transport Sys Ltd1155911840200
Genting Plantations11551965493800
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A11547760166292
HUAXIA BANK CO LTD-A115425321100155
Soho China Ltd115041374061500
China Agri-Industries Hldgs114486813560000
MIDDLESEX WATER CO1143530017997
British Amer Tobacco My11388963249100
Dena Co Ltd1123693065200
CHINA EASTERN AIRLINES CO-H111697372292000
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A11167307473200
Airasia BHD111642092545200
Siam Cement Fgn1115321195651
Dmci Hldgs Inc111251116712750
TRANSPORTADOR GAS SUR-SP B11116239141975
China Zhongwang Holdings Ltd111142842731200
Maanshan Iron Steel Co110621273042000
JASTEC CO LTD11027257113500
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH1099139069801
PETROCHINA CO LTD-A109153371304300
Shinagawa Refractories Co Ltd1087393244200
APPLUS SERVICES SA1087379991741
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A10862000884095
Fischer (Georg)-Reg108446161211
Arcelik AS10827785381915
Golden Agri Resources Ltd107605567210594
Huadian Power Intl Corp H106051202858000
Nippon Pillar Packing Co Ltd1056751487400
Uponor Oyj1051328399470
Toyoda Gosei Co Ltd1050268452600
Glenmark Pharmaceuticals Ltd10452902265758
Sulzer AG1043239410852
Shindengen Electric Mfg1022044831400
QINGDAO HAIER CO LTD-A10213414478000
UNITED INC1018317597300
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE1018142338363
Hanwha Life Insurance Co Ltd10033194525669
Robinson Dept Store -Nvdr10014788477300
GOERTEK INC -A10001187382296
DKS CO LTD996728835100
Ottogi Corporation98915602090
SUNING.COM CO LTD-A9857047687356
YAMABIKO CORP985187992400
BANK TABUNGAN NEGARA PERSERO97746857482200
TMB Bank Public Corp NVDR965520520931000
Vodafone Idea Ltd965360811241381
Cosco Shipping Energy96350742182000
Takasago Thermal954759557700
C Uyemura Co Ltd953347715700
Berli Jucker Public Co Ltd9469076579600
DAIHO CORP946132434400
Oil & Gas Development Co Ltd93924201188900
Nippon Carbide935809582000
Amorepacific Corp Pref931932714962
Kinder Morgan Management LLC93017879156
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A925193382800
Sihuan Pharmaceutical Hldgs92280136908000
Hi-Lex Corp922332659600
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A9123197278696
Getinge Industrier AB B911585067400
MMG Limited90807734560000
Toei Company90761816700
Angang Steel Company90097262678000
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A8876757210010
77Th Bank878279260900
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A876732256100
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A8764464292991
Shikoku Elec Power874327794600
Kandenko Co870345096500
NS Solutions Corp867532126800
Turk Sise VE Cam Fabrikalari86363611230692
Nippon Chemi Con Corp863247658200
NORMA GROUP SE861477426155
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD857898640400
Anritsu Corp857720044800
FUJIMI INC857508435500
IFLYTEK CO LTD - A8504520176396
TONG REN TANG TECHNOLOGIES-H8493595933000
EASTERN TOBACCO8406613904326
CHINA LIFE INSURANCE CO-A8394723207200
SP Setia83762982713665
Surya Citra Media Pt TBK832142210371300
Mitsubishi Logisnext Co Ltd821900788500
CELLTRION PHARM INC820737825008
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD8199496113500
MIZUNO CORP818793132400
Nissin Electric Co Ltd815369566600
Sime Darby Property BHD81423914331344
Inabata Co Ltd807691666900
Surgutneftegaz - Sponsored ADR8060803148228
WEICHAI POWER CO LTD-A7996541483300
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd799263685000
MMC Norilsk Nickel Pjsc ADR798199732582
CHEMTRADE LOGISTICS INCOM FD Unit Trust7978793104091
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A797501868100
SDIC POWER HOLDINGS CO LTD-A7897187659694
Airports Of Thailand Pcl7873406319200
Cellnex Telecom SA Rights offer 1910117871411208528
Itron Inc779732410515
KS Holdings Corp778573271000
Showa Corp774537052000
Minor International Pcl7736141652700
Seiko Holdings Corporation772969834500
Bank of Kyoto768036020800
Ohmoto Gumi Co Ltd766580517700
HAPPINET CORP765249964000
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A7575710760800
CHINA CONSTRUCTION BANK-A7556330759899
AIPHONE CO LTD755491450600
Bunka Shutter Co Ltd754055588700
Nippo Corp747372439000
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A744034230300
ASAHI KOGYOSHA CO LTD739496326800
Tachibana Eletech Co Ltd734652847200
Sanwa Holdings Corp730596965400
MEITU INC72907913427000
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A727532763659
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A725707477883
SPACE CO LTD723547763800
CHINA ORIENTAL GROUP CO LTD71708131952000
MARUHA NICHIRO CORP710585128800
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD708134826000
Tokyo Seimitsu702830523600
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A7019445336942
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A7013984155320
Hokuetsu Corporation6979861146100
ORIENT SECURITIES CO LTD-A6966373493800
Nippon TV Network694883054800
Hanmi Science Co Ltd693525820719
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A6907546892600
Mcb Bank Ltd6869303650500
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A6854964100096
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A6821439719700
GF SECURITIES CO LTD-A6770641354100
Tambang Batubara Bukit Asam67637604442800
OPT HOLDING INC675015948800
Tsubakimoto Chain672665621400
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A6698982266100
Central Glass Co669189230700
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A66675151367400
S F HOLDING CO LTD-A6656311118300
Advanced Info Service664574190200
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A6602023700600
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A65959971472700
BANK OF NANJING CO LTD -A6593594533700
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP657349128400
Ushio Inc654828246500
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A652361547586
Hengten Networks Group Ltd651127244612000
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A6487979801500
Raysum Co Ltd640644161900
Kewpie Corp638607229000
BYD CO LTD -A637202697900
YUNDA HOLDING CO LTD-A6298577126300
SODICK CO LTD627534285700
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A6253555175200
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A6243549165700
KOA CORP621163749900
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A616913956000
COSTAIN GROUP PLC6130097281807
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A612160860397
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A6118484611094
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A6105827150400
LINDSAY CORP60901946973
SHAANXI COAL INDUSTRY CO L-A6081421505699
ELSWEDY ELECTRIC CO6056706781646
ICOM INC604514928600
OPTORUN CO LTD604281020200
Sumitomo Seika Chemicals Co603834521000
GEMDALE CORP-A6007971336898
BANK OF JIANGSU CO LTD-A5997230616700
WUXI APPTEC CO LTD-A598431448600
MANILA WATER COMPANY59596351563000
Tadano Ltd595770963000
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A5956866152600
FRANKLIN ELECTRIC CO INC591792012517
Pola Orbis Holdings Inc591350626000
Fujikura Kasei Co Ltd5862311120900
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A5829187233199
CHINA NATL NUCL A (HK-C)5811790800600
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A5787586376941
TCL CORP-A57849771206744
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A5775740769500
B2W CIA DIGITAL-RCT575867245293
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A5710565314900
TONGWEI CO LTD-A5681229333966
Nihon Kohden Corp565257720000
Daiichi Jitsugyo Co Ltd564431719300
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A5624708470400
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A5619925291000
Robinson Department Store5602238267000
KUSURI NO AOKI HOLDINGS CO L55958728300
SAAB B559368020400
Izumi Co Ltd558658514600
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF557421820500
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A5566737302176
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A5557728318500
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A5554564174500
SDIC CAPITAL CO LTD-A5547799320700
Nokia (AB) Oy SEK5537200109000
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A5528917397700
GD POWER DEVELOPMENT CO -A55197311700400
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A55090401132998
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A5498821346691
Delphi Techologies PLC549766839487
Toshiba Machine Co Ltd549719827000
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A5486779321500
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A5476587856199
Pal group Holdings Co Ltd547558817200
NICHIBAN CO LTD541231135800
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A5368830245600
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A532341956084
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A5276426108577
Nippon Soda Co Ltd527591721500
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv523478134200
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A5231964602500
HUADONG MEDICINE CO LTD-A5210495148080
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A5186030175699
SPRING AIRLINES CO LTD-A518286186000
Sinfonia Technology517983246000
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A5123233746600
Alps Logistics Co Ltd511641283400
Penta-Ocean Construction Co509641092200
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A50889352527500
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A5068061169500
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A5046989526400
Seazen Holdings5041454120998
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A50186761276700
Taihei Dengyo Kaisha Ltd500691521800
AISINO CORP-A4925800169000
BEIJING TONGRENTANG CO-A4916939131786
AECC AVIATION POWER CO-A4898067164040
Habib Bank Ltd4847019593600
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD478638420000
CHINA SHIPBUILDING INDUSTR-A4736482158193
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A4722738137100
VA TECH WABAG LTD4688838181473
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A4617006323500
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A4616894135700
H.I.S Co Ltd459796519000
Ya Man Ltd454551172100
Jastrzebska Spolka Weglowa S451790990563
PTT Exploration & Prod4467568119200
Maruwa Co Ltd44453546700
Sanki Engineering Co Ltd443843438500
Mitsui E and S Holdings Co Ltd439331149100
Modern Times Group B438148656245
Chioyda Integre Co Ltd413075720200
Sumitomo Osaka Cement Co Ltd41101739500
Adastria Co Ltd407371317600
Electricity Generating Pcl399205733500
Hodogaya Chemical Co Ltd394090911800
PTT Global Chemical Public Co Ltd Shs3929303247800
Intl Flavors & Fragrances Inc38624163330
Lintec Corp385629019400
JVC Kenwood Corp3737130135000
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD372614621000
Citizen Watch Co369337475200
Fujitsu Frontech Ltd364815345800
FUKUDA DENSHI CO LTD36089875900
Ihara Chemical Industry Co358574341100
Nikkiso Co Ltd355414034400
POPULAR INC35365666648
NORDEA BANK ABP Finland351899650167
Dai Nippon Toryo Co Ltd344923335600
VTB Bank OJSC GDR Reg S3206405252661
Tele2 B315464622485
Central Pattana Pub Co Ltd3148622151800
Bangkok Bank Fgn314684459000
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A3070911145400
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A3051729122826
Yamazen Corp302104835800
Saizeriya Co Ltd297604112600
Tohokushinsha Film Corp297267557100
Nos SGPS292231750837
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A2867421158000
Asanuma Corp28209308100
ONEMAIN HOLDINGS INC28137077965
Yuasatrading Co Ltd28064649700
ALLISON TRANSMISSION HOLDING27952076388
Industrivarden AB C276733913519
Dainippon Ink and Chemicals27494039900
RETAIL PROPERTIES OF AME - A270984721601
First Horizon National Corp270960018123
Bangkok Expressway & Metro P2693425785800
Nafco Co Ltd267272222900
BBVA BANCO FRANCES SA-ADR265575866600
NINESTAR CORP-A264819063600
AGCO Corp26452983710
Thai Oil2590417119800
Navient Corp258184422362
Tech Data Corp25457862103
ASM INTERNATIONAL NV25445592764
BRP INC/CA- SUB VOTING25204736108
DONGXU OPTOELECTRONIC TECH-A2510915347200
NINGBO ZHOUSHAN PORT CO LT-A2500704476700
GUANGZHOU AUTOMOBILE GROUP-A2449970139200
JAIN IRRIGATION SYSTEMS LTD24355911527176
Charoen Pokphand Foods2398134282500
Banpu Public Company Limited2391666627400
EASTGROUP PROPERTIES INC23649051911
Nittan Valve Co Ltd235800997800
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A233735056320
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A231878056810
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A231324258500
Kasikornbank226876545400
Topy Industries Ltd224176912300
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A224135051900
Tate and Lyle222612126100
Home Retail Group2210698111110
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2205492113958
China Huishan Dairy Holdings21681854173640
MASTEC INC21617863298
YANZHOU COAL MINING CO-A2159708146000
INTERTRUST NV215642311322
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A2148688264100
Wienerberger AG21269668428
AaronS Inc21257933052
Dialog Semiconductor Plc21112644763
FF Group SA210219540608
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A2072240253000
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2044556151700
Azimut Holding Spa203916510964
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A203329876600
Hikma Pharmaceuticals Plc20286458101
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A2017327189800
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A2010542210300
XIAMEN C & D INC-A1993579166725
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A198602580600
Surgutneftegaz Adr Pref198493135152
HUADIAN POWER INTL CORP-A1975130394000
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A196909083100
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A1969063308500
NEXSTAR MEDIA GROUP INC-CL A19689652053
OSHKOSH CORP19538962627
CAITONG SECURITIES CO LTD-A1934538138200
BEIJING SHIJI INFORMATION -A193252036600
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A192969774900
TBEA CO LTD-A1929644214108
Crescent Point Energy Corp192875751013
Firstgroup1927812116256
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A1917806139600
HEILAN HOME CO LTD -A1890517173400
COMPUGROUP MEDICAL SE18689333100
LPL FINANCIAL HOLDINGS INC18685882487
TONGLING NONFERROUS METALS-A1861009617600
CHINA CITIC BANK CORP LTD-A1858527225400
AIR CHINA LTD-A1808777157400
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A180599241102
TFI INTERNATIONAL INC18035735941
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A179835155800
OPPEIN HOME GROUP INC-A178995411232
Greggs Plc17887877629
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A178263627400
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1777875178300
Barco N.V.1777817924
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A177489392100
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A175406469000
Tegna Inc174869511561
CIRRUS LOGIC INC17451853187
Brinker International Inc17450524441
ZHONGJIN GOLD CORP-A1734544144400
CHINA GRAND AUTOMOTIVE SER-A1733388317179
World Fuel Services Corp17321214506
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A172937946920
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1725712151800
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A1715932259917
BANK OF CHENGDU CO LTD-A1714113146200
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A170263488100
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A1698411134200
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A169808051700
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A1693986162520
WESTERN SECURITIES CO LTD-A1693093137500
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A1677203173200
PSP Swiss Property16756781312
DONGXING SECURITIES CO LT-A1673826109700
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A1665030200600
AVIC CAPITAL CO LTD -A1648873250800
HUNTSMAN CORP16482457451
JIANGXI COPPER CO LTD-A164707983800
BBMG CORPORATION-A1637877337800
SINCLAIR BROADCAST GROUP -A16369673955
TIANMA MICROELECTRONICS-A162027484800
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A1619166106982
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A161139977400
BANK OF GUIYANG CO LTD-A1602515131460
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A1596184252245
TIANQI LITHIUM CORP-A159391145600
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1591485144700
PERFECT WORLD CO LTD-A159091842222
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A158067439200
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A1577253135000
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A1571259122300
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A1568446168400
HERMAN MILLER INC15650353532
HUANENG POWER INTL INC-A1557587193400
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A1554443190100
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A1554242127500
CHINA COMMUNICATIONS CONST-A1548432111600
SHENERGY COMPANY LIMITED-A1546521191700
Suncall Corp153968037000
Prosieben Media AG152738510936
Irpc Public Company15180251369600
OUTFRONT MEDIA INC15168265685
True Corp Pcl1515451892600
Patterson-Uti Energy151284020042
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A1505950125800
Centerra Gold Inc150495116200
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A1503071359800
B2GOLD CORP150106047604
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A150090555484
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1494088172600
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1485125315200
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1485064135700
HESTEEL CO LTD-A1477251426300
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A1468397351500
Indorama Ventures1467582155300
DETOUR GOLD CORP14644629726
CHINA SPACESAT CO LTD -A145381649300
Bumrungrad Hospital Pcl145353636300
Element Fleet Management Corp145209718309
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1448873113500
HgCapital Trust Plc141094350000
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A140339846300
ANXIN TRUST CO LTD-A1401011226300
Loomis AB13975903804
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1393083243906
CHINA FILM CO LTD-A138331072502
ZHEJIANG CHINA COMMODITIES-A1383176262300
GAZTRANSPORT ET TECHNIGA SA13735131480
TASLY PHARMACEUTICAL GROUP-A134528762800
EXELIXIS INC13280838052
Seven Generations Energy A131753022302
SHANGHAI 2345 NETWORK HOLD-A1258990277700
Aoyama Trading Co12588377400
GALENICA AG12509952203
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A124222927500
Avis Budget Group12335934310
BRAVIDA HOLDING AB123264013696
SHANGHAI INDUSTRIAL URBAN DE1178314916000
Regal Beloit Co11631101644
Ams Ag11606512637
Siam Cement Public11372659700
Eniro AB1136351762652
DANA INC11293557598
Hiroshima Bank Ltd111665623200
LANDIS+GYR GROUP AG10733441194
Pagegroup PLC104113819897
UNIPOL GRUPPO SPA98895418439
SCOTTS MIRACLE-GRO CO976652994
Grafton Group Plc GBP9678029940
Perspecta Inc9453683784
PAREX RESOURCES INC9317286758
EQUITY COMMONWEALTH9051652974
Valmet Corp8657194502
Bed Bath and Beyond Inc8516956978
Aggreko8506668747
Corbion NV8350572855
Chesapeake Energy Corp79915162876
CANADA GOOSE HOLDINGS INC7847971982
Salmar Asa7610521651
Thai Union Group Pcl-F731198281800
Tsubakimoto Kogyo Co Lttd7266642100
EVOLUTION GAMING GROUP7219373446
GN Store Nordic7161691798
Deckers Outdoor Corp645742421
AVAST PLC62493713579
TENET HEALTHCARE CORP6213082725
AMERICAN EQUITY INVT LIFE HL5962592566
Dicks Sporting Goods Inc Com U5632151482
Foot Locker Inc5576681301
CIE AUTOMOTIVE SA5265412166
HEMFOSA FASTIGHETER AB5110285095
Chubu Steel Plate Co Ltd4902208700
CARLISLE COS INC485112351
Air France KLM4828224374
CORECIVIC INC4669433095
AMEDISYS INC459821352
CIENA CORP4430051200
Severstal GDR Reg S4181793112
LAMAR ADVERTISING CO-A418030522
Domtar USA3531901061
QLIRO Group AB24851526132
Altice Nv A2252443948
Teradyne Inc191927328
Banco Espirito Santo Nom SA1816351684144
Legg Mason Inc162983472
Banpu Public Company Limited (Foreign Line)15606942000
Zardoya Otis SA1412252013
Tata Steel Ltd - Partly Paid10452620697
TMB Bank Public Corp NVDR Rights 1909269283314489803
Cathay Financial Holding Co rights issue 19101527511457795
BK Popular Esp3080901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd64712024
Systemair AB095000
Shin Kong Finl Hldgs RI191009085312

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning