AP7 Räntefond
112.40
AP7 Aktiefond
345.68

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2019-04-30)
533 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI 125 % SEK
Förvaltningsavgift per år
0,09%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,13%
Normanbelopp
1524 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-02-10

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 53%
Europa 19.41%
Asien exkl Japan 14.42%
Japan 7.5%
Australien & Nya Zeeland 2.04%
Afrika & Mellanöstern 1.71%
Syd & Centralamerika 2.01%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-02-10

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc102439828585401667
Microsoft Corp92899042308094549
Amazon.com Inc7949389889459005
Tencent Holdings Ltd45323578799760600
Facebook Inc-A43397868252616717
JP Morgan Chase and Company39958389013785787
Johnson and Johnson39845509983114616
Alphabet Inc Class C3916310720340502
Alibaba Group Holdings Adr38456966542211382
Alphabet Inc - Class A3818222484330610
Taiwan Semiconductor325115583640748387
Samsung Electronics30438778148158570
Intel Corp30326740385573591
Nestle SA29022721803298999
Bank of America Corp287493258710291136
Visa Inc A Shares28389182301905416
Cisco Systems Inc28327638785399111
Berkshire Hathaway Inc27346017971399866
Procter and Gamble Co26816073362718163
Verizon Communications26257559164863153
Chevron Corp25556763892292042
Pfizer Inc25165294436869376
The Walt Disney Company24771906922010474
AT T Inc24020430648061481
Home Depot Inc23358444631220914
Unitedhealth Group Inc22804326401105464
Mastercard Inc Class A22612951921009089
Wells Fargo and Co21558830164870704
Roche Holdings AG GS2131801423881794
Merck and Co20822630543058263
Comcast Corp A19938446355051371
Coca-Cola Co19304453364370567
Citigroup Inc19278989902974606
Pepsico Inc18007308861523100
Naspers N1794938951749302
HSBC Holdings174012166421572965
Novartis AG16475215272330276
Oracle Corp16058749063166262
Netflix Inc1579573160471201
Toyota Motor Corp15730693152712091
Mcdonalds Corp1510985004833330
BP p.l.c150393250221889701
Broadcom Ltd1435501637484308
Intl Business Machines Corp14081644471078683
Total Fina ELF13874495512637171
Philip Morris International13838337031760636
China Construction Bank1373618800164080333
Adobe Systems Inc1328209856527689
Abbott Laboratories13082379301902461
Union Pacific Corp1305540366794407
3M Co1294988959635991
Amgen Inc1291810724782465
Abbvie Inc12334581041709313
AIA Group Ltd123143142813030075
Royal Bank of Canada12300821181649587
Sap SE12296092811169975
Paypal Holdings Inc12080453651209572
Salesforce Com Inc1193124839822205
Accenture Ltd1173993460706563
Costco Wholesale Corp1156727806505851
Lilly (Eli) and Co11517377271074712
Nike Inc Cl B11419677671376195
Medtronic Plc Npv11375132691451885
Texas Instruments Inc11303737051051946
Allianz SE Germany1122600537499550
LVMH Moet Hennessy1107211189300474
Toronto Dominion Bank10872903092063088
Nvidia Corp1081675340624130
Altria Group Inc10650980632105820
Glaxosmithkline Plc10623217205758210
Thermo Electron Corp1052557346435543
LINDE PLC USD1034675080616536
Ping An Insurance Co9966859698894500
Qualcomm Inc9933543401336604
Diageo Plc9843125112601803
Lowes Cos978416047924701
AstraZeneca9627721811368057
Starbucks Corp9573650691353045
China Mobile (HK)94076874010480500
Siemens N938301229842329
Commonwelth Bank of Australia9303572601904971
Sanofi S.A9278756561217391
Bristol Myers Squibb9167665072164948
Novo Nordisk A/S B9126278802018547
Unilever Cert9121755831668457
Nextera Energy Inc912019128517734
Reliance Industries Ltd9047901784866385
DowDuPont Inc8984902282476508
ConocoPhillips8677576971415481
American Express859461211812777
Booking Holdnings inc USD 0.00885457613349809
ASM Holding NV851453811444301
Banco Santander Spain85065343417645543
American Tower Corp Class A848621020472879
Softbank Group Corp848163151884351
Caterpillar Inc844170996632985
ICBC842884953118471000
Gilead Sciences Inc8420179551437860
Danaher Corp839933995712229
British American Tobacco8319158352248611
General Electric Co8099260329311609
US Bancorp8097989361699861
United Parcel Service Inc799412414752811
Goldman Sachs Group Inc782794061408659
Basf AG775152163999324
Baidu Inc Sp Adr756355654475412
Housing Dev Fin Corp Comstk7499426372789913
Canadian National Railway Co737495176845311
Mondelez International Inc7354309441578272
Automatic Data Processing714300851472693
Rio Tinto7039583651264502
L Oreal698002566274399
TJX Companies Inc6907065241347024
CVS Caremark Corp6884212541406086
Anheuser Bush Inbev687071577822755
Bank of Nova Scotia6761536591328393
Unilever6719583531232885
Westpac Banking Corp6697147933752002
Celgene Corp666872382764568
Simon Property Group Inc656249565396181
SK Hynix Inc643912790993696
Bayer AG6437689721006356
Anthem Inc643767827288800
Lloyds Banking Group Plc64252692280563123
CSX Corp641395913873082
Chubb Ltd641172878497067
Itau Unibanco Holding SA6396118228268043
CME Group Inc638183115388988
Intuit Inc638113138266107
Duke Energy Corp633664963764149
Schlumberger Ltd6317510631490573
BNP Paribas6240686671218031
Morgan Stanley6229198981408227
CSL Limited619927829489122
Sony Corp6199182291407030
PNC Financial Svc Group Inc619477375499971
Australian and New Zealand Bank Group6182592333470195
Stryker Corp613274234365718
Bank of China Ltd H612360354135543000
Prudential6073440292819325
EOG Resources Inc607175990628370
Walgreen Co6070719771194538
Becton Dickinson and Co606444998286060
Exelon Corp6062203011319151
Hon Hai Precision60247033321804117
Intuitive Surgical Inc602440007122637
Keyence Corp59976433699400
Mitsubishi UFJ Financial Group59776200812615153
Charter Communications Inc-A584295620174776
AXA5834344202350130
Daimler AG579334588933879
Air Liquide574920229464635
Cigna Corp new USD 0.01574305152414331
Infosys Limited5736576845963614
Micron Technology Inc5713292911415102
Dominion Resources Inc570123028818016
Banco Bradesco SA pref5632996346879261
Colgate-Palmolive Co562909189872535
Zurich Insurance Group AG562154828186618
Blackrock Inc559820900129224
Schwab (Charles) Corp5566921341313765
Bank of Montreal Canada554494909755440
Norfolk Southern Corp552335094298991
Takeda Chem Ind5468931161616110
Iberdrola SA5462750476714791
Enel5458061899444854
Prudential Financial Inc545692560564958
S+P Global Inc542686445268584
Sumitomo Mitsui Financial Group5376808251585770
Honda Motor Co5368992172009138
Ing Groep Nv5339100964239657
Biogen Inc533385778253265
Suncor Energy Inc5330044201722348
Cnooc Limited53258531530471000
Progressive Corp-Ohio527961250756714
General Motors Co5243192301398562
Koninklijke Ahold Delhaize NV5171634992243902
Ecolab Inc515174022302287
Schneider Electric515015697639468
Deere and Co512893182326139
Reckitt Benckiser Group Plc511981675727879
Capital One Finan Corp510919227623330
HP INC5101418152672419
Kering50855893195262
Vinci507383484542853
Vodafone Group50659358629362456
Crown Castle International Corp506052006443634
UBS Group AG5045686764090319
Kimberly-Clark Corp504475529438923
National Australia Bank4977215452960568
Glencore Plc49557128212107735
FedEx Holding Corp494725810268387
Boston Scientific Corp4910545071503453
Bank of New York Mellon Corp4888170201085431
KDDI Corp4866797322357379
MetLife Inc4841513351148371
Illinois Tool Works478396780324800
Waste Management Inc478329844486088
Adidas477968843196843
Sberbank RF USD47758197514107903
Target Corp477262431616186
Allergan Plc475222340364082
Zoetis Inc474628899515203
Canadian Imperial Bank of Commerce474051142613898
Marsh and Mclennan Co473451520543043
HCA Holdings Inc470829558439189
Occidental Petroleum Corp469321825816080
Applied Materials Inc4658266061139348
Danone465500566632174
Illumina Inc464754900156597
Aflac Inc4634498721018374
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA4628559002867561
Prologis Inc462688376676050
Intercontinental Exchange Group461285469620914
Lauder Estee Inc458616535289434
Telefonica SA4576309455827472
Emerson Electric Co456545382676826
Nippon Telegraph and Telephone Corp4541416881169600
Mizuho Financial Group Inc45337529231052474
BBVA (Bilb-Viz-Arg)4513081907713293
Tata Consultancy4432485531536756
DOW Inc437473006814029
Cummins Engine436314128279444
American International Group4360399051018080
Petrol Brasileiros4351385926690763
Cognizant Tech Solutions Crp434213952654277
Vertex Pharmaceuticals Inc432659462276576
Valero Energy Corporation431909684527356
Relx Plc4307248872092310
Servicenow Inc430007229194709
Air Products and Chemicals Inc429746873233195
Samsung Electronics Pref4249795991405741
Epiroc AB B4246909344393203
America Movil SA ser L42373009457445851
Baxter International Inc421105733609001
Aon Plc418668262256922
Analog Devices418078804391512
Peugeot SA4134464331591958
Hitachi4128630551349339
Manulife Financial Corp4120247182403463
Hong Kong Exchanges and Clear4095071971245843
American Electric Power406253392526087
LyondellBasell Industries NV405935626475393
Edwards Lifesciences Corp402884499244321
Brookfield Asset Management400355935894654
Munchener Ruckvers N398442012171981
Banca Intesa SPA39129698916038876
Marriott Intl Inc390998798312705
Autodesk Inc388821510247025
ABB Ltd CHF3886156582000971
Kao Corp385800824557100
Kinder Morgan Inc Del Com3842013482129963
Ebay Inc3839220521147025
Mitsubishi Corp3838622501541750
Canadian Natural Resourses Ltd3825280841310961
BB and T Corp382443003833049
CIE Financiere Richemont382023528547374
Ross Stores381982816410615
Anglo American3804456001448983
Imperial Brands PLC3793013601258175
Central Japan Railway378993652191000
Roper Industries Inc378939312116477
Fanuc Corporation377032465209500
Sherwin Williams Co37615492089373
Barclays37576163718328605
Travelers Cos Inc372086317287898
Eaton Corp PLC370123541466925
Pernod Ricard369699981228480
Koninklijke Philips N V368583324997427
Petrol Brasilerios com3681608475079353
National Grid PLC3676500023710566
Allstate Corp364511414405122
Fidelity National Information363562598352434
Nxp Semiconductors Nv363488875388443
Qatar National Bank362175958774658
Autozone Inc36087272037120
Sysco Corp359023097543646
Xilinx Inc358968894285940
Best Buy Co Inc358250071522954
Ford Motor Co3558310644005267
Nintendo Co352720604123500
Deutsche Post AG3526993111084434
Compass Group Plc3515265941689712
Sempra Energy348761874294250
DBS Group Holdings3485565671854135
Jd Com Inc Adr3478935511246153
Fast Retailing Co Ltd34775171066105
NetApp Inc346813446479868
Nordea Bank ABP3467087544451833
Tokio Marine Holdings346499798733311
Credit Suisse Group3449190112747054
Lam Research Corp344771271190283
Tesla Inc344524823135530
O Reilly Automotive Inc34308120492324
Archer-Daniels-Midland Co342727438861593
Dollar General Corp341315153296964
Equinix Inc Com34100252082108
Rio Tinto Limited340260056523278
Williams Co Inc3400562741290769
Amadeus IT Holding SA339282567471068
TE Connectivity Ltd339212908407737
Fiserv Inc338818299428186
Industria de Diseno Textil3374633421152279
Vantiv Inc336724870325420
Johnson Controls International336661327984752
Axis Bank India3361057643248741
Volkswagen AG VTG Pref Npv335226922196457
Mitsui and Co3343136722258900
Public Storage334138016165180
Shin-Etsu Chemical333916196382300
Swiss Re Ltd333863400353672
Constellation Brands Inc A333522153180343
Humana Inc332557406148525
Netease Icn Adr331813196134087
China Life Insurance Co Ltd32969778212696000
Moodys Corporation328722619186905
Hewlet Packard Enterprise3284264522119113
Activision Blizzard Inc Common Stock328313036778906
Nokia3270659096087161
Orange3247661102123068
VF Corp324007536364515
Ambev SA3238879588047557
East Japan Railway323297817381398
Ericsson AB B3231251913433849
United Overseas Bank3230041221756677
Engie3224891192312124
VMware Inc A322427232184271
Murata Mfg Co321816654653035
Anadarko Petroleum Corp321812069539006
NTT Docomo3212803971626300
Red Hat Inc320579336189408
China Merchant Bank H3201488706658189
Essilor Luxottica320095359282971
YUM Brands Inc319933886332864
Tesco31950234810555790
Amphenol Corp Class A319388117328324
Canadian Pacific Railway Ltd318814054158019
Hoya Corp318583350515700
Ingersoll Rand Plc318301994303361
Volvo AB B3160014002106676
Astellas Pharma Inc3155958432504599
China Petroleum & Chemical31538342443530400
Bank Central Asia31351268516826600
Seven I Holdings Ltd313381297982300
Macquarie Group Ltd312428245352645
Vivendi SA3082500421138309
Michelin306416842249430
General Mills Inc305945014635881
Link Reit3031068902808985
Recruit Holdings Co Ltd3023265501153960
Daikin Industries300415989273206
Pioneer Natural Resources300131687184296
Public Service Entrp299616549547095
Omnicom Group298416499389775
Kohls Corp298136632455427
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)2980706473318715
Suntrust Banks Inc297891123504363
Woolworths Ltd2971907511430857
Sasol296571472958115
Pohang Iron and Steel295758699133883
Standard Bank Group2956814872208514
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.02907406212961218
CRH Plc289363384906162
Alexion Pharmaceuticals Inc288742144246318
Ctrip Com International Adr288367266697687
Agilent Technologies Inc287431801405641
Unicredit SPA2864481052146270
Nidec Corp285810669218184
Electronic Arts Inc285633321329658
Shiseido Co285597159413000
Japan Tobacco Inc2855374181334189
Fifth Third Bancorp2851238011114530
PPG Industries Inc284852344255468
Oneok Inc284589122442466
Xcel Energy Inc284245710558800
Wesfarmers2841877111220830
Newmont Goldcorp Corp283910163923702
Corning Inc283292626873823
Workday Inc281960777161367
Discover Financial281432279392129
Vonovia Se280294605604241
Bank Rakyat Indonesia27981367794703900
Welltower Inc279670872410478
Avalonbay Communities Inc279569706153212
Grainger (W W) Inc27937139797447
Itochu Corp2782733571673000
Heineken276903797281099
Infineon Tech N2760154731228823
Equity Residential275759620394871
Waters Corporation275432254123582
Synchrony Financial275266119887520
Rockwell Intl Corp274645974155451
Bayer Motoren Werke274583361337647
Kroger Co2733732501139893
Tatneft2727205892503220
Akzo Nobel271628425323608
Las Vegas Sands Corp271460527427746
Equinor ASA2714131951252160
Sun Hung Kai Prop2692831711701073
Grupo Financiero Banorte2692549174427801
Kla-Tencor Corp269190939232986
Shinhan Bank268992799728173
Oversea Chinese Banking Corp2688694963329536
Advanced Micro Devices2680183321040853
Consolidated Edison Inc267907334344443
Regeneron Pharmaceuticals Inc26716028286154
Halliburton Co266833354921408
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S266710246156925
Aptiv Plc266543981317161
Alimentation Couche Tard Inc266496759484312
Sandvik AB2659478881513217
Tokyo Electron265541592179978
Experian Plc265255599996259
BT Group Plc2647539769517620
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao2645029853513313
State Street Corp263914060405512
Paychex Inc262516334345868
Canon Inc262157299984699
Daiichi Sankyo Co Ltd261949952634800
T Rowe Price261656430265599
Yum China Hldgs Inc259847135617428
Hyundai Motor Company259798914236965
Firstrand2593665155742558
Hindustan Unilever Ltd2586172601107999
Fiat Investments NV2576834951680971
Orix Corp2563197991929160
Societe Generale255523677841972
KB Financial Group253679798677714
Digital Realty Trust Inc253407867226154
Deutsche Boerse AG253270557205468
Public Bank BHD2519030364967787
CGI Group Inc A251388461380304
LafargeHolcim Ltd CHF250787355514186
Credicorp250188678116254
Transurban Group2499241192848113
Parker-Hannifin Corp249276941141092
Legal and General Group2489726507064650
Hilton Worldwide Holdings Inc248530302306270
Dollar Tree Inc247392410244719
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2466199218988667
Paccar Inc246483902370884
E. On SE2454384022387141
Woodside Petroleum2451154641033487
SunLife Financial Services of Canada Inc244946960641407
Ameriprise Financial Inc244663030183571
Unibail Rodamco244297105151028
IAC InterActiveCorp242479986118469
Standard Chartered2423036642979347
Microchip Technology240842811262279
Swiss Life Holding24014297055036
Bridgestone Corp239954026650578
Neste Ojy239410925710628
Formosa Plastics 13012393824067347960
PTT Pcl Nvdr23893463416752840
ITC2387663265847020
Komatsu2387347841020000
Concho Resources Inc238566658219262
Seagate Technology238277046507203
United Continental Holdings238118400289949
Mitsubishi Electric Corp2375309431882584
Palo Alto Networks Inc237300663108336
Zimmer Biomet Holdings Inc237179779212465
ALCON INC237007342461858
WEC Energy Group Inc236861951333748
Willis Towers Watson Plc236433001143291
LG Chem Ltd23636079478289
Fujitsu236253989353900
Celltrion236244371141889
Cdw Corp236082122240799
SMC Corp23508994861735
Monster Beverage Corp233198320454127
Fresenius SE & KGaA232925054455357
New Waste Connections Inc232763249282564
Largan Precision Co Ltd231841281166000
Smith and Nephew Plc2315242591324370
CK Asset Holdings Ltd2311984422951937
Motorola Inc230885572173125
NHN Corp230766012239024
McKesson Corporation230737531217382
3I Group2306316881764516
M T Bank Corp230559614148997
Givaudan2305274329792
Twitter Inc230110062719065
PPL Corp229193275795521
Aviva Plc2272615514350858
Transdigm Group Inc Com22718431852040
Oriental Land Co227158394219708
Viacom Inc Class B Common226012939805017
Host Hotels and Resorts Inc2253869121281911
MMC Norilsk Nickel USD225226664106741
Assicurazioni Generali2251862571263089
SBA Communications Corp225119418122108
Carnival Corp224865422450719
China Overseas Land2230347016542287
Fleetcor Technologies Inc22182217794841
South32 Ltd AU2218120989553305
Hyundai Mobis221636886116262
Eversource Energy220875538339382
Icici Bank2204553004063643
Telekomunikasi Indonesia22029965686150995
Koninklijke DSM NV219408284204354
Iqvia Holdings INC. USD 0,01218796027176826
Mediatek Inc2182497712486332
DTE Energy Co217816539190036
Global Payments Inc216421854166567
Agricultural Bank Of China-H21623868449825000
Verisk Analytics Inc-Class A215395014167795
Ihs Markit Ltd215386380420889
Petrochina21513965535998544
Tyson Foods Inc -Cl A214507144313765
Lonza reg21441294078550
Mitsui Fudosan Co214282553997372
SQUARE INC - A214210658325512
Align Technolgy Inc21398814681718
Hermes International Npv21391853133528
Investor AB B213380609486393
NN Group Nv212304972529969
UPM-Kymmene OYJ211533188795595
Mercadolibre Inc21133509246174
Hongkong and China Gas2110328599640807
Xylem Inc210733226273157
Carlsberg B210066699178521
American Water Works Co Inc209574981215171
Dassault Systemes SA208498686147168
Realty Income Corp208004890326275
Chunghwa Telecom2079808566268000
Marubeni Corp2075353833150000
Wolters Kluwer207291601317096
Boston Properties Inc206770040167132
Firstenergy Corp206340923547673
Itausa Inv SA2058606227537841
Nucor Corp205407895384008
ACS Actividades Cons Y Serv205200378481201
Stanley Black and Decker204853610151097
Sunac China Holdings Ltd2046018934132836
Fortinet Inc204207037241012
Ventas Inc Reit204199853371855
Ulta Beauty Inc20392007962473
New Oriental Educatio Sp Adr203785744243428
Centene Corp203580333454025
Sampo-Leonia Insurance Comp A203224934471023
Tractor Supply Co Com Stk203061909211740
Ralph Lauren Corp202398497165957
Fastenal Company202219829305821
Royal Caribbean Cruises Ltd202127839179584
Saint Gobain202102123524067
Mitsubishi Estate2019829671320261
Citrix Systems Inc201600785216474
MTN Group2015984482893454
Shopify Inc - Class A20070439997640
DNB ASA2003862741087235
Edison International199672921340212
Verisign Inc199615885114963
MSCI Inc19875353296522
Country Garden Holdings Co19851012112937292
Kraft Heinz Co198388553647024
Nan Ya Plastic1982140068500670
Clorox Co197755875138506
Cap Gemini197697280169746
CBS Corp Cl B197629857405504
Voya Financial Inc197335119388084
Nissan Motor Co1972542612469200
Ametek Inc197110196244982
London Stock Exchange Group Plc196889653327734
Essity Ab196683907742764
Legrand196540340291508
Kyocera Corp195597653343880
Cadence Design Sys Inc195022982330821
Hang Seng Bank194962261803600
Lululemon Athletica Inc194946934120916
Freeport McMoran Inc1945625101493902
First Abu Dhabi Bank1944202214750395
Weyerhaeuser Co193122849787552
Ameren Corp192856777294144
ArcelorMittal192819075876180
Ball Corp192523066353707
Tal Education Group Adr192280759606495
Goodman Group1922480532273580
Hennes och Mauritz B1921803421149679
Denso Corp192061198459600
Continental AG191890175117905
Northern Trust Corp191845101224475
Magna International -Cl A191627080362838
CBRE Group Inc191595809405987
Fuji Photo Film Co191206665437200
Ferguson Plc191179453292535
Swisscom AG19085910744131
Formosa Chemical N Fiber Corp1906935325799730
Singapore Telecom1900048868791700
KBC Group SA189796811270834
China Resources Land1895846714730222
MCcormick and Co Non VTG shares189558984131991
Rogers Communication -Cl B188720829393691
Sika AG188672663135551
Softbank Corp1885872091691400
Snap-On Inc188575876120611
Church & Dwight Co Inc187586573273124
Mettler Toledo International18757926227670
Idexx Laboratories Inc18752481292261
Pembina Pipeline Corp187402597539256
AmerisourceBergen Corp186195233276262
Splunk Inc185943901156060
Daiwa House Inds184027994738886
Kone B NEW183967173365894
LG hsehold & healthcare18391950515988
Hollyfrontier Corp183695401417120
Panasonic Corp1834418392161963
Dxc Technology Co183020478304644
Cerner Corp182983478313665
Telia Co AB1829715494457285
Delta Electronics Inc1826435493760770
CLP Holdings1824237531734414
CHINA TOWER CORP LTD-H18207309169794000
Hess Corp181833607296786
Essex Property Trust Inc18182776670235
Republic Services181714759247135
Geely Automobile Holdings1810442128426000
CP All Pcl Nvdr1810171768035502
Vestas Wind System180647085213716
Hartford Finl Service Group Inc180614921381141
China Pacific Insurance Gr-H1805613654498432
Maruti Suzuki India180228527180394
Chipotle Mexican Grill Inc17990398527627
Deutsche Lufthansa179720082760623
Swedish Match AB179714647396546
Cathay Financial Holding Co Ltd17953122413465300
Grupo Mexico Sa De Cv1786972326148327
Astra International17858449634340600
Kubota Corp1782814221308647
Constellation Software Inc17766023421613
Fresenius Medical Care177282911241583
Shionogi and Co177194988331800
Citizens Financial Group176654157537035
Japan Post Holdings Co Ltd1765977231724000
Chinatrust Financial Holding C17630979528934993
Costar Group Inc17590881839254
Devon Energy Corp175843720563411
Terumo Corp175569566663400
Subaru Corp175056057736936
Samsung SDI Co Ltd17470885093861
Synopsys Inc174148552161409
Henkel AG and Co KgAA VZ173789748188427
Regions Financial Corp New1732713741221372
Intl Paper Co173271162419219
Kirin Brewery Co173128955832400
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc1730874073341491
Keysight Technologies Inc172750469206700
Kerry Group172523118170133
Keycorp1725091211104466
Ferrari Nv172504022133977
Secom Co172353194226400
BOC Hong Kong Holdings Ltd1717106784096405
Galaxy Entertainment Group Ltd1716955032468800
Teck Cominco Limited171346221740915
Telenor171279018925741
UNI President Enterprises Co1708163027964491
Check Point Software Technologies Ltd170365868152626
Veeva Systems Inc-Class A169386919142442
Sumitomo Corp1693216041270800
Hershey Foods Corp169027603155350
Aegon NV1689927723460456
First Rep Bk San Francisco Calif New Com168931497175250
Banco Do Brasil SA Ord.1688275831466682
MS&AD Insurance Group Holdng168718288587493
Svenska Handelsbanken A1686659431620230
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1686316651234800
Southwest Airlines168183637346474
Maxim Integrated Products167430571301122
Suzuki Motor Corp167237470388900
Arista Networks Inc16721976055586
Skyworks Solutions Inc166579542198962
D R Horton Inc166534890385648
Korea Tobacco and Ginseng Corp166167442199112
Total System Sevices Inc166159559177655
Deutsche Bank1656667632035061
Pearson1655704071622107
Ally Financial Inc165503477598416
Bank Mandiri16457277231849100
Royal Bank of Scotland Group1642518835172219
DSV A/S164148587203294
OTP Bank Regd163724910385154
Bank Leumi Le Israel1634270542609094
NRG Energy Inc163411982428441
USX Marathon Group162576859991845
Block H and R Inc161130178641511
Sanlam1611056313046583
Robert Half Intl160967269253900
Merck KGaA160861369163995
Atlas Copco AB A160320162567505
National Bank Canada160083944363438
Restaurant Brands Intern159945938253076
Wirecard AG159406228126897
Hana Financial Group159270095512274
Ansys Inc15919284591712
Credit Agricole1591152971219929
Shenzhou International Group1588704721282100
Resona Holdings Inc1583320764082067
Deutsche Wohnen Ag BR158227318380569
Principal Financial Group157900112307381
China Mengniu Dairy Co.1576970224691000
China Steel15716056920757172
Geberit Reg15714418340639
Centerpoint Energy Inc156938102556955
Fortis Inc Canada156801282451652
WH Group Ltd15652760514332644
Kia Motors Corp156507993449561
Lennar Corp CL A156328026317607
TD Ameritrade Holding Corp156154540313580
Western Digital Corp155953086302659
Symantec Corporation155875517686719
Genuine Parts Co155783877158806
Delta Air Lines Inc155362360287103
JXTG Holdings Inc1553176483393332
Darden Restaurants Inc155124805142682
Macys Inc155022337664443
Lincoln National Corp154994279251718
Assa Abloy B154742257735467
Veolia Environnement154410259701315
Scentre Group1534778725945767
CMS Energy Corp152925165305497
Asahi Group Holdongs LTD152884640378036
Swedbank AB152830911986961
Marvell Technology Group Ltd152770310660851
Mega Financial Holdings Co Ltd15261016117940422
Expedia Inc152371626131550
Equifax Inc152345177130282
Vulcan Materials Co151901146132970
WPP Plc1516690061341777
Dover Corp151525987166582
Yangzijiang Shipbuilding15088720113745200
Celanese Corp150696856154000
Spirit Aerosystems Hold -Cl A150433991189024
Conagra Brands Inc150260976529240
SKF AB B149487104841233
Kellogg Co149347120274665
Scottish and Southern Energy1492394811097104
Arthur J Gallagher and Co149202685199436
EVERGY INC148911916282966
Fubon Financial Hldg Co Ltd14887962610967839
Dong Energy A/S148446320213433
Banco Bradesco Common1480806832063803
Huntington Bancshares1480799751169578
Taisei Corp147571696371700
Covestro Ag146948868264682
Tenaga Nasional1466461055370200
Idex Corp145907250101504
Otsuka Holdings Co Ltd145835422447217
Liberty Global Inc C145571691586959
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1455171621517993
Cspc Pharmaceutical Group Ltd1452645567986000
Laboratory Crp of Amer Hldgs144961061107304
Biomarin Pharmaceutical Inc144621448186943
Jardine Matheson144618613244432
Wynn Resorts144617534109139
SGS Holding N1445707595926
Discovery Communications A144455761515379
Sunny Optical Tech1441679151221300
Hexagon AB144056629277352
Newcrest Mining143987260857489
Alexandria Real Estate143856188111524
Nippon Steel Co143558075843064
Pulte Group143318224506946
Diamondback Energy Inc142898720143186
WP CAREY INC142631395199873
HCP Inc142269852512685
COPART INC142020500234654
Sberbank-Sponsored Adr1417976031031301
Brown-Forman Corp -Cl B141710073288235
Expeditors Intl lf Washington Inc141596916189246
Eisai Co141349139267090
West Japan Railway140980311209100
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1409056827005510
Resmed Inc140861150152610
Mylan NV140800073563702
Poste Italiane Spa1407549431413565
Annaly Capital Management Inc Reit1407351201514356
Cardinal Health Inc140336030327946
Asahi Kasei corp1402626271493546
Ss&C Technologies Holdings140135752234605
AGL Energy Ltd140068881966225
RWE ST A139788474583613
Danske Bank A/S139752649773960
Sands China Ltd Com1397079802736800
MTU Aero Engines Holding AG13969339265086
Brambles Inds Ltd1394413261765772
Cooper Cos Inc13943579653299
Comerica Inc139086056191069
Hcl Technologies138997173939668
Citic Pacific1384244059926596
E*Trade Financial Corp138074519290231
Broadridge Financial138024842131546
Loews Corp137710187303221
Swire Pacific A1377050561176597
Ashtead Group Plc137220493522504
Arch Capital Group Ltd137053044452893
JM Smucker137006190122018
Kansas City Southern136519646117374
Partners Group Holding Ag13642981619507
Intertek Group135932467210730
Sumitomo Realty and Development135910069399856
Akamai Technologies135881685193877
Advance Auto Parts Inc13560352783106
Nomura Securities1353685223707807
Fairfax Financial Hldg13521489430798
China Evergrande Group1345166084466190
Mitsubishi Chemical Holdings1341676982031800
Cincinnati Financial Corp134025138166364
TRANSUNION133970972202721
Extra Space Storage Inc133810862142841
First Data Corp- Class A133708509572177
Barclays Africa Group Ltd1336507181229470
Insurance Australia Group Ltd1336004202594542
Franco-Nevada Corp133505011201544
Unicharm Corp133268786440100
GAP Inc133143282551110
MGM Mirage133126126520003
Incyte Corp132878100193129
Qorvi Inc132835079186218
Malayan Banking1328073756571026
FOX CORP - CLASS A132370875370169
Baker Hughes A GE Co132258972555362
Sompo Holdings Inc.132165867372354
TDK Corp132135183161999
Picc Property & Casualty -H13208385611900601
Svb Financial Group13198170458351
Circuit City Stores Carmax131913114184157
Kimco Realty Corp131796986808192
Informa Plc1317390671364087
Masco Corp131486596353003
Suncorp Group Limited1314556411459333
Apache Corp131447986393925
Trimble Incorporated131399177343336
Chugai Pharm Co130542106232600
OLD MUTUAL LTD1302335608375540
Suntory Beverage & Food Ltd130049262323500
GODADDY INC - CLASS A129832949178312
Erste Group Bank AG129812561334979
Amcor Limited1287964961258756
Kajima Corp128776601984000
Samsung Fire and Marine Insurance12874643852540
Cheniere Energy Inc128697319212837
Berkeley Group Holdings Plc128689938276194
ASE Industrial Holding Co1279885635725999
Thomson Reuters Corp127976315229356
Noble Energy Inc127888187507098
Heidelberger Zement127874652167705
CNH Industrial Nv1277631891239099
Polski Koncern Naftowy127297635515025
STMicroelectronics NV127248387732660
C H Robinson Worldwide127064297151782
State Bank Of India1269766633045433
Anhui Conch Cement H1267457602148500
QBE Insurance Group1265981011492488
Bluescope Steel Ltd1264130391363085
Coloplast B126090809131326
New Melrose Industries PLC1258037235287378
Atlantia SpA125743625524747
Varian Medical125659698103287
Pinnacle West Capital125514558143428
Emirate Telecom Group Co1250314402970420
Eastman Chemical Co124890803159767
Olympus Corp1248175921290800
Hormel Foods Corp124496760331341
Sm Prime Holdings12434704317473000
Teleflex Inc12418525148184
Enn Energy Holdings Ltd1239426361388100
Hologic Inc123776130306576
CF Industries Holdings Inc123704115294587
Lojas Renner1236907381220180
PTC INC123267860135766
Hd Supply Holdings Inc123098373297829
Nedbank Group123054240678691
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC122593536369722
Mid America Apartment Comm122569750123646
Whitbread Hldgs Plc122420941208911
China Shenhua Energy1222615615799001
Aena SA12201679873415
Norweigan Cruise Line holding121864536230146
Markel Corp12177386112899
Kasikornbank Pcl-Nvdr1217381072156022
Wellcare Health Plans Inc12139744751725
Ncsoft Corp12137572129759
Publicis Groupe121312197224860
Caixabank SA1211488673918357
Franklin Resources Inc120969267368376
Bank Of Communications H12080978715161000
BURLINGTON STORES INC12080676179189
China Unicom Hong Kong Ltd12046358610484000
Cabot Oil & Gas Corp120298368494893
Sumitomo Electric120207325938800
Bajaj Finance Ltd119897608296489
Edenred119823188271596
Cemex Cpo11953162626149167
UCB119409506162395
Intact Financial Corp119349712154447
Molson Coors Brewing Company119347555208947
Kansai Elec Power119224270906689
Lennox International Inc11920220647346
SK Holdings Co Ltd11875718954261
Raymond James Financial Inc118732018143101
Telstra Corp1184183875219857
Anta Sports Products Ltd1182295001803000
Associated British Foods118165720388689
Heineken Holding NV118164677126581
Vornado Realty Trust117939230189195
Athene Holding Ltd-Class A117895936289477
Omron Corp117677860238271
Symrise AG117476274136272
Tiffany and Co117406252117818
NVR Inc1172586584087
Porsche Automobile Holding pref117057433173404
Remgro116957174897488
UDR Inc116872296284044
Samsung C&T Corp116825382128637
Jack Henry & Associates Inc11679634787492
Intl Flavors and Fragrances11678252492306
Sekisui House116530295791600
Teleperformance11628255866333
Intercontinental Hotels116221495194673
Quest Diagnostics116160429145618
Mahindra Mahindra1161454621264561
United Rentals Inc11589184691602
China Telecom Corp Ltd H11567705623678000
Centurylink Inc1156196891023774
E Sun Financial Holding Company11553591315958941
Next Plc115316348165023
Bid Corp Ltd114686300569840
Julius Baer Group Ltd114528541259853
Garmin Ltd114410144142131
Empire Co Ltd A114250557552355
Mitsubishi Heavy Ind114127923297300
Umicore113804013250413
Martin Marietta Materials Inc11375051557795
Atlas Copco AB B113615245433150
KKR & CO INC -A113579582513860
Chubu Elec Power113496106851816
S-E Banken A1134561661243219
Micro Focus International113438665492294
Carrefour112988784646276
Atmos Energy Corp112519856121954
Xerox Corp112498453349916
Samsung Sds Co Ltd11231123559168
Gartner Inc11226140476766
Beiersdorf112217127115214
Sodexho Alliance112164072104265
Aercap Holdings Nv112109597243904
Endesa SA111518476486402
Phonak Holding Ltd11149467160647
Ferrovial SA111462509507698
FMC Corp111296367149642
Sino Biopharmaceutical11117421412020000
Daito Trust Const11106977087083
ABIOMED INC11082406146434
Pvh Corp Com USD111080773690101
Bharti Airtel Ltd Comstk1107609792379721
F5 Networks Inc11053124972715
Burberry Group Pls110290248452489
Cenovus Energy Inc1102429441173740
Cboe Holdings Inc110116911116898
FNF Group109937314303643
58 Com Inc Adr109769276162553
LG Electronics Inc109689822181170
TechnipFMC Plc109343209480733
Lear Corp10918458274364
Ageas109054659223838
Dominos Pizza Inc Us10902247843793
Alliant Energy Corp108817440254402
Siam Commercial Bank P-Nvdr1088083672905603
Inpex Corp1087815671237194
Kon Kpn NV1087599033751152
WestRock Company108705788329259
Duke Realty Corp108554771387294
National Oilwell Varco Inc108507562432484
Atos SE107643910108997
Sage Group1075476791253387
Smith Corp107447254204463
Autohome Inc-Adr107312638101851
Powszechny Zaklad Ubezp.1072329881031342
Aristocrat Leisure Ltd107140281633785
Idemitsu Kosan LTD106813210362898
United Utilities Group Plc1062119811069740
Fortescue Metals Group Ltd1061810502133729
Ayala Land10617438512570400
Encana Corp1061711681573221
Tokyo Gas Co106161171459700
Nasdaq Inc106133874126780
Methanex Corp106132255195723
Shimano Inc10584639470411
OGE Energy Corp105667325274168
Open Text Corp105536930297433
Dentsply Sirona Inc105535471228124
Power Assets Holdings Limited1053322581629896
Take-Two Interactive Software105038099124434
China Resources Ent. Wheelock and Co1049449692525042
First Financial Holdings Co Ltd10482206716276205
Mosaic Co/The104780730416087
Ugi Corp104677891214291
Barratt Devel1045160871403774
Hengan Intl Group Co Ltd1044365981260000
Lenovo Group Ltd10437659812058000
Agnico Eagle Mines Common Stock104191877277021
Torchmark Corp104163490126179
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo104163063455151
Hasbro Inc103762808125637
Avery Dennison Corp10376040098384
Energias de Portugal SA1032260922865599
Israel Chemicals Ltd1032034242027080
Dell Technologies Inc Class C103055931176262
Kepco Korea Elect. Power102767228435372
Universal Health Sevices Inc10274515488705
Ubisoft Entertainment SA102621786122336
Federal Realty Investment Trus10252123083363
Amorepacific Corp (New)10246332255413
Henkel AG and Co KgAA102448947118438
Dollarama Inc101950390364880
Yes Bank Ltd1018837752969003
Nisource Inc101725875396774
Nitori Holdings Co Ltd10149766292200
New World Development Co1013824426438129
Fortune Brands Home & Security Inc101356491222491
Sirius XM Holdings Inc1013331971803457
American Capital Agency Corp Reit Fund101070595600921
Jones Lang Lasalle Inc10077030269305
TEMENOS GROUP AG-REG10026427565847
Meiji Holdings Co Ltd99853881138200
Industries Qatar99688027312158
National Retail Properties99612850207760
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR99537000545908
Capri Holdings Ltd99421534217135
Wipro993054002599196
Live Nation Inc99284932163316
Novozymes A/S B98347227225091
Loblaw Companies Ltd98332356212983
Coca-Cola European Partners Eur98329640203926
Naturgy Energy Group SA98169551378150
Wabtec Corp98133406135364
Woongjin Coway Co Ltd98059735133168
Sealed Air Corp98024044230522
Iron Mountain Inc97963679293007
Everest Re Group Ltd9789030945943
Persimmon Plc97624449344137
COLES GROUP LTD975937051178274
Origin Energy975654302003451
MTR Corp974965281732798
Dexcom Inc9746192991668
Asian Paints Ltd97424371494168
Hannover Rueckversicherung AG9718003569544
Fortum OYJ97028892506228
Bunzl96697221339709
Wheaton Precious Metals Corp96674512473272
Advanced Info Service Nvdr963078551719004
OMV AG96140836185804
Australian Stock Exchange95923073201318
Standard Life958863452826598
Alleghany Corp9585032115927
Regency Centers Corp95844228155210
Bancolombia Sa-Pref95758416784355
Snam SPA957243692057533
LG Chemical Ltd95683451157823
Colruyt SA95626123140438
Lamb Weston Holdings Inc95611609151994
Steel Dynamics Inc95378366301907
Taiwan Cement Corp952224857588300
Dai Nippon Printing Co Ltd94978455436500
Sumitomo Metal Mining94957569316100
Juniper Networks Inc94885023364146
Ultratech Cement94694794165702
Securitas94667848590751
Albemarle Corp Com Stk94586014123139
A P Moller Maersk A/S944306847495
JFE Holdings Inc94396738580877
Schindler Holding AG Part Cert9436775646692
Shaw Communications Inc -Cl B94114994495690
Nielsen Holdings PLC93756382384232
Nippon Building Fund Inc936982271563
China Citic Bank H9367894315370000
Pentair PLC93556726263133
Swatch Group I9328548831881
Techtronic Industries Co Ltd931744371348950
Nec Corp93067797297697
Segro Plc930303861147309
OLD DOMINION FREIGHT LINE9296990664381
Santos Limited927996221931981
Wharf real estate investment926263591339865
Dexus Property Group925443601102261
CHR Hansen Holding A/S92504330101686
China Gas Holdings Ltd923300923152400
Tapestry Inc USD 0.0191699614302836
Nordstrom Inc91673538224681
Carnival Plc91572304187475
Dcc Plc Gbp91454889109614
Metro Inc91379404266684
Liberty Broadband C91318623102339
ON SEMICONDUCTOR CORP91237181433581
Western Union Co91224448508095
Mowi ASA91223421444849
Centrica910485977114154
Toyoda Auto Loom90811542176162
Unumprovident Corp90763567266722
Samsung Electro-Mechanics Co9075488696876
Packaging Corp of America90751919101187
Solvay SA9065220478612
Falabella906502321298797
Electricite de France90463659674119
Suzano Papel e Celulose SA NPV90457839935625
China Conch Venture Holdings904566862794300
Adecco SA90416693164021
Cimb Group Holdings903810197969652
Huazhu Group Ltd90378748228973
Camden Property Trust9015603698260
Beijing Enterprices Water GR9014538615837888
Arconic Inc USD 1.090104399483325
Bandai Namco Holdings Inc90048236220800
Sun Pharmaceutical Ind898878421446567
JB Hunt Transport Services Inc8973974599235
Boliden AB89635583312755
Taiwan Mobile895800592651500
Tripadvisor Inc89560032186143
Henry Schein Inc89534445156497
Shoprite Holdings89348397757769
Yahoo Corp Jp893403963879100
BorgWarner Inc89322367218222
Henderson Land Dev893135551510940
OAO Rosneft Oil Company892486671408779
Yuanta Financial Holding Co Ltd8922523116570964
Power Corp Canada89155264393083
Rakuten Inc89089175895894
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr890122142304940
Bouygues88985504243075
Whirlpool Corp8896834868774
Vail Resorts Inc8881495845578
Pandora A/S88557570218217
Zions Bancorporation88393398200886
Qiagen NV EUR88316838248344
CIT Group Inc88276878187797
Toray Industries Inc882404551341696
Isuzu Motors88082221667325
Japan Exchange Group Inc88065336577522
Taiwan Cooperative Financial8744107114603376
ELANCO ANIMAL HEALTH INC87394836301979
Invesco Ltd USA87284531435797
Taylor Woodrow872212983792146
Guangdong Investment Ltd872071805072000
Commerzbank AG871787681025580
LKQ Corporation87171896304438
Ajinomoto Co Inc87156466610687
China Taiping Insurance Hold871082062836314
Discovery Communications C86844347333050
AXA EQUITABLE HOLDINGS INC86727364412514
Woori Financial Group Inc86530202755425
Teva Pharmaceutical ADR86444401647103
Longfor Properties862954322558000
Vodacom Group861777701078971
Targa Resources Corp86165753235446
China Everbright Intl Ltd859766639343592
VISTRA ENERGY CORP85969777355301
Sysmex Corp85806015169542
XPO LOGISTICS INC85732503139571
Genmab A/S8556724854441
Telefonica Brasil85408452767920
Qatar Islamic Bank85236539198001
Unilever Indonesia852087332603700
Anglogold Ashanti85207544700442
Bank Negara Indonesia8520253213057200
Reinsurance Group Of America8511234360347
Brighthouse Financial Inc85067862222006
Kingspan Group84981304176626
Bidvest Group84639280582847
Johnson Matthey84401536202968
Samsung Biologics Co Ltd8439876428654
Tech Mahindra Ltd84374292785844
Grupo Televisa S A B De CV842785744187774
Tokyu Corp84260405578432
Abu Dhabi Commercial Bank842036363456093
Grifols Sa Par EUR 0.584183745334798
Tableau Software Inc-Cl A8404249076193
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln184037759294194
Tata Motors Ltd Equity839956142650275
Momo Inc-Spon Adr83960273253024
CDK Global Inc83868892148404
Bank Hapoalim837191051260027
Genting Singapore Plc8366041512701863
SEI Investments83639048154111
Allegion Plc8363795995901
China Vanke Co LTD H834974052180045
Lindt Sprungli AG83471437116
Smiths Group83368217445864
Petronas Chemicals Group832776604152700
Vereit Inc831035501106973
Croda International Plc83066142135111
Samsung Life Insurance83060632119434
Gildan Activewear Inc83057774239769
Auto Trader Group Plc830553611244153
Asustek Computer Inc827929591163000
Interpublic Group Of Cos82733561392649
Crown Holdings Inc82673540157488
Empresas Copec SA82644724679940
W R Berkley Corp82427171151852
AAC Technologies Holdings823696621284000
Dentsu Inc82365953218200
Catcher technology822487851082000
Enel Americas SA8206689149380212
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock81999963171993
Groupe Bruxelles Lambert SA8193961887825
Citic Securities Co Ltd-H818118703833000
Quanta Computer Inc817791784459000
Nice Systems Ltd8175445666905
Land Securities Group Plc81651594740588
XIAOMI CORP-CLASS B815215915876000
Terna814569471457306
Treasury Wine Estates Ltd81446940730893
Imperial Oil Ltd81411336297142
Volkswagen AG8136675646694
Baloise Holdings8130139450762
Valeo81290365239726
Growthpoint Properties Ltd811833754949352
Accor80930959205077
Jazz Pharmaceuticals Plc8091806767723
Mondi Plc80852060386838
New China Life Insurance Co Ltd807777491474500
Seattle Genetics Inc80770740125506
Bdo Unibank Inc806586243400197
Wartsila80568349496480
Kuehne and Nagel International AG8055119460380
Telus Corp physical shares80381996231394
Liberty Media Group-C80285289229225
Rumo Sa802484281906831
Yakult Honsha Co80090353130700
Sl Green Rlty Corp8007302798880
President Chain Store Corp79931820943000
Red Electrica De Espana Redesa79540970415215
East West Bancorp Inc79401882171565
AGC Inc79344956250800
Kakao Corp7919960483090
A2 MILK CO LTD79087471810994
Coca-Cola Amatil789815401374060
Hydro One Ltd78980252528739
Hong Kong Land Holding788957341194500
Straumann7880120710260
Alliance Data Systems Corp7854576851927
Eiffage7849074685295
Exor NV78393202124294
First Quantum Minerals Ltd78360446707027
Magnit GDR78191504590671
British American Tobacco ADR78141056211157
Titan Industries78027037516826
Japan Real Estate Investment780099771506
Bco Santander Chile New77954896113860989
China Minsheng Banking-H7793245410827412
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC77649774816000
BB Seguridade Participacoes774325251203699
Sinopharm Group Co-H772759372065570
Brenntag AG77267618153232
Galp Energia77201006512210
Scor SE77108087188303
BCE Inc77063602182150
Lindt Spruengli768982361233
Sonic Healthcare Ltd76882243473426
Ecopetrol SA767777998600991
Bunge Limited76514012160863
Autoliv Inc7650608994802
Yamaha Corp76399621163500
Fibra Uno Administracion SA763978585625820
Daiwa Secs Group763299331708602
Emaar Properties Pjsc763214436100273
APA Group Npv (Stapled Units)762893221205805
Acuity Brands Inc7616407757479
Alstom76087835178999
Sabre Corp75965517372365
Dish Network Corp75958750234028
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H7593864313568000
Byd Co H758251511115000
Cochlear Limited7570440464747
Nitto Denko Corp75684138151888
Banco Santander (Brasil) SA75595954707890
Aramark75574704256681
Toyota Tsusho Corp75481523247028
Bausch Health Cos Inc75478211350183
Chailease Holding Co Ltd753515211914167
Power Grid Corp Of India752593852887314
Arkema7523759175798
Mohawk Industries7513398861293
Liberty Property Trust75005555166724
United Phosphorus74963829598257
Jardine Strategic Hldgs Ltd74948577217865
Altice USA Inc- A74936927347815
Coca Cola HBC AG74854772228656
Ricoh Co74838919800800
INVITATION HOMES INC74683825329159
ADYEN NV7464077010651
Inter Pipeline Ltd74369646478484
Newell Brands Inc74349045527538
WAYFAIR INC- CLASS A7430188255004
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA742650595071000
Great West Lifeco Inc74234220310351
Soquimich B74129233209171
Mediobanca SpA73918604743908
Sekisui Chemical73905539496300
Pan Pacific Intl73870178126200
NTT Data Corp73805017710700
China Communic Constru-H737870887730000
Localiza Rent A Car SA73532462952560
Hargreaves Lansdown Plc73370923278098
Klepierre73251639218650
PTT Global Chemical732332023601697
Tosoh Corp73224040487100
Stora Enso OYJ R73221543615427
Sumitomo Chemical730418441611900
Saputo Inc73030046229438
St James Place Plc72968976541475
Keppel Corp728226801574800
Rohm Co72722940105000
British Land Co726995381008573
LG Display72664997408336
OBIC7258911374428
Oil Search Ltd724633971351380
Flowserve Corp72072941156674
Groupe Eurotunnel SA72062357491066
DaVita Inc72004504148194
Obayashi Corp71922393802432
Helmerich & Payne Inc71692098123266
Campbell Soup Co71572862195323
Rollins Inc71447070177373
Electrolux AB B71413399297804
Paddy Power Betfair Plc7140674589125
Dr Reddys Laboratories71400580190147
Sm Investments71365899427007
PINDUODUO INC-ADR71356086325710
Qurate Retail Corporation71312251456839
Siam Cment Co THB1 Nvdr71252425529451
Power Financial Corp71240532308421
Middleby Corp7115449856641
GPT Group709965641821099
Peoples United Financial Inc70784806444195
Hua Nan Financial Hldgs7075966412217514
Haitong Securities Co Ltd-H706620225729909
Formosa Petrochemical Corp705627572043000
Lundin Petroleum AB70415880227148
Ayala Corp70384051435170
United Micro Electric7036502619439000
Surgutneftegaz Pref (RUB)7007842912129547
Brothers Industries70071681382900
MONCLER SPA70016724183299
Yy Inc Adr7000942285724
Alnylam Pharmaceuticals Inc6998524291667
Kingfisher Plc699506182210295
Capitaland Ltd697090642791300
Arrow Electronics Inc6968581188170
American Financial Group Inc6931813974514
Canadian Tire Corp l A6918220666491
Fosun International687765064517208
Chemours Company68762826188132
Mirvac Group687143643688785
Ono Pharmaceutical68674796408185
Morrison Supermarket686418102561778
Skanska AB B68422360389871
Taishin Financial Holdings Co6840231515969112
Telecom Italia SpA Ord6836357112728387
Tabcorp Holdings Ltd683343942148846
Alibaba Health Information Technology Ltd682339095963043
RSA Insurance Group PLC680256631030595
Yamaha Motor co Ltd68006561336318
Cmpc Empresas678009572132755
Orkla ASA67737500934315
Osaka Gas Co67542288395300
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)67535184623972
ABB Ltd SEK67532048346052
Suez SA67310285523836
Indian Oil Corp Ltd672833093212999
Vicinity Centres672793994029046
Coal India672649001994082
Axalta Coating Systems Ltd67264749258146
Signature Bank6704405557026
China Development Financial Hl6699440222209400
Sino Land Co668885344012004
SK Telecom Co Ltd6685696133421
Grasim Industries Ltd66641064572801
RMB Holdings665899161213395
Yamato Transport66431460295700
Liberty Sirius Group-C66407191178775
Aisin Seiki Co66384658174900
Ultrapar Participacoes SA Com Npv662716791242798
GEA Group65932146243569
Eicher Motors Ltd6591784623372
Smurfit Kappa Group Plc65779087229105
Honam Petrochemical6558169428424
Kose Corp6557910636600
Elisa Communications OYJ65482038166415
Cognex Corp65423326124473
ITV Plc652786593844536
Mobile Telesystems ADR65259502867134
Sina Corp65207715107657
Nexon Co Ltd Npv65119862502700
Direct Line Insurance Group651061831578994
Mitsui Chemicals65086221277000
Harley-Davidson Inc64903220170624
Wabco Holdings6485959752422
Hanesbrands64843106368997
Natixis Banques Populaires647539691179673
Weg SA Pref646568061472850
Showa Denko K K64624183185500
Banco de Sabadell SA646202586042191
Weston (George) Ltd6459190090930
Trelleborg B64537044408980
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd643223511307100
Weibo Corp Adr6430137496673
Stockland Trust Gp642669582483316
FLIR Systems Inc64240601138167
Cimarex Energy Co6420919599599
Alrosa AO641119864602064
Ascendas Real Estate Inv Trt640700793176337
Bharat Petroleum Corp Ltd640556091315759
Gecina6400569347036
Admiral Group Plc63885477236398
Uniper Se63882901224216
Kinnevik Investment AB B63790475247730
Puma6372023111209
Gerdau pref637188091811194
Aurizon Holdings Ltd636381902043929
CAE Inc63342605296174
Bajaj Finserv Ltd6327567362299
Tenaris SA63229775463589
T D Holdings Inc63218015611200
MULTICHOICE GROUP LTD62910990749302
Campari62837956696146
Guangzhou Automobile Group-H627392815280400
Kintetsu Group Holdings Co Ltd62682475156247
Marks and Spencer626366451833361
Lend Lease Group62480786733720
Innogy Se62446078153675
Ingredion Inc6230714571649
Hankyu Corp62270343187000
Randstad Hldgs62227651120898
RenaissanceRe holdings Ltd6219634443704
SES Global61943121374822
Leucadia National Corp61916009330144
Spark New Zealand Ltd618742232692264
Banco De Chile6187124943954627
Gail India618669191310339
Capitec Bank Holdings Ltd6183074965742
Redefine Properties Ltd618283869353630
China Resources Gas Group Ltd618053501460000
Odakyu Elec Railway61776876297200
China National Building MA H616265346976000
Raia Drogasil Sa Com Npv61587528401608
Kurita Water Ind61548925253600
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr61490393256299
Yara International ASA61479953151151
Want Want China Holdings Ltd614722408348000
Hitachi High Technologies Corp61431034156700
Ceska Energeticke Zavody (Cez)61424634280984
Zayo Group Holdings Inc61348783207970
Polaris Industries Inc6134876266755
Fisher and Paykel61100949648871
Metso OYJ61062295172619
Masraf Al Rayan60918795653639
Kghm Polska Miedz60916302232548
M3 Inc60863584405100
Swiss Prime Site6084496580992
Mr Price Group60803616425514
Perrigo Co pLC60573753133376
Affiliated Managers Group6034368357081
Commercial Intl Bank Egypt SA602939011529216
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1260233315261641
CRRC Corp Ltd600934497028892
SinoPac Holdings Company5999458617145588
Pao De Acucar Pn59981697271377
Vifor Pharma AG5997517249391
Bank Zachodni5995437761616
Aeon Co Ltd59929639357000
Ramsay Health Care59770305144743
Manpower Group5966801066097
Lanxess AG59469366103867
Weichaii Power Co Ltd-H593767363496780
United Therapeutics Corp5936166663595
Jsw Steel Ltd592532121476485
Far East One Telecommunication591495712625000
Nestle India Ltd5909796140215
AURORA CANNABIS INC59066513705717
Pegatron Corporation589690343210000
Discovery Holdings58942351602428
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes588562272084936
Bank of Ireland Group Plc58824472945214
SIEMENS HEALTHINEERS AG58769317152808
Shimao Property586319002039000
NEKTAR THERAPEUTICS58600634198842
Brasil Food SA58479318898862
Aéroports de Paris5846710731176
SARTORIUS AG-VORZUG5831239936296
Haier Electronics Group Co Ltd581683772119000
Grupo Aeroportuario58155269602901
Bajaj Auto58144068141203
Nomura Real Estate Master Fund579561054395
Fukuoka Financial Group Inc57899433269700
S-Oil Corporation Ord5789422774799
Japan Retail Fund Investment578822563217
Yokogawa Electric57835428306700
Makita Corp57820707168996
Meggitt Plc57734071919523
Wilmar International Ltd574594692300800
Severstal57388093381147
Kulun Energy Co Ltd572218035738000
Orica Limited57188879459443
Teva Pharmaceutical Ltd57077135432218
Japan Air Lines Co57031335180554
Hotai Motor Co57028527448000
Brilliance China Automotive569719825010000
OTE (Hellenic Telecom)56893309441509
Severn Trent56880956239918
OWENS CORNING56832185112550
Novatek Microelectronics Corp56823556949000
Leggett and Platt Inc56818816141155
Toppan Printing Co56789287383500
SBI Holdings Inc56697270279470
Enagas SA56671317217161
Caltex Australia56593522310917
China Jinmao Holdings Group Limited564912198806000
Mazda Motor Corp56485329503601
Norsk Hydro ASA564795761325214
Flight Centre Travel Group Ltd56421240194469
Southern Copper Corp56324053147565
Bic5628492265906
Kroton Educacional SA562636102416728
GRUBHUB INC5615201694211
Sabesp Cia Saneame56145566576371
Amada Holdings Co Ltd56101851542400
Royal Mail Plc559572371785200
Ipsen5587813045428
Hyundai Steel Co55794264139312
AROUNDTOWN SA55788865749129
L Brands Inc55713748233216
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR55699628217647
Sydney Airport555178211120134
Minebea Mitsumi Inc55490435347600
Godrej Consumer Products55245592616815
CD PROJEKT SA55234140111900
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)551985153863467
Digi Com551065275254600
CLICKS GROUP LTD54996655425242
Hamamatsu Photonics KK54955032150046
Hyundai Engineering And Const54913347131087
Electric Power D Ord54853645257809
CANOPY GROWTH CORP54763046131979
HK Trust and HKT Ltd546639853699800
Great Wall Motor Company H546310116610000
Coca Cola Femsa S A54492713867393
Computershare Limited54479141460049
Trend Micro Inc54391238120919
Assurant Inc5436958862689
Sainsbury (J)543452491972100
Nabtesco Corp54210000188437
Marui Co54175884294700
Wsp Global Inc54054551106299
Wheelock and Company54047843822000
Vipshop Holdings Adr54006359732087
United Internet AG54005081141692
Hindalco Industries Ltd539578121941202
FOX CORP- CLASS B53915591152840
Korea Zinc Co Ltd5382402814395
JG Summit Holdings Inc537179724872280
LATAM Airlines Group SA53712603536359
Oil Natural Gas Corp536017902487940
Equatorial Energia SA53533178284337
Mexichem Sab De CVcom535292352363020
James Hardie Industries Ltd53484448426265
Shimizu Corp53479834689400
Fonciere Des Regions5343826553950
Tohoku Elec Power53426752478104
Santen Pharmaceutical53302294394265
Grupo Aeroportuario De Sur-B53191342348671
Nagoya Railroad Co53060334218400
Grupo Bimbo Sa De Cv530486072646376
Thyssen Krupp53001502372049
Nomura Research Institute52978828122066
Woolworths Holdings529773231680998
Genting529451523498000
Faurecia SA52893580105332
Shimadzu Corp52868534211600
Flextronics International Ltd52678797505151
Samsung Heavy Industries52640170754258
Kangwon Land52616835197572
Tingyi Cayman Isln Hldg Co525798683486000
SILLAJEN INC52521033102055
Peoples Insurance Co5248540113134200
Parsley Energy Inc-Class A52439144264647
Novolipetsk Steel524368222081215
FamilyMart UNY Holdings Co Ltd52249369213600
Bankinter SA52243521679940
Piramal Enterprises Ltd52144646146688
Alfa S.A.B DE CV520351675163604
Banco Santander Mexico-B519153193228934
Empresa Bras De Aeronautica518264841138418
News Corporation Inc Class A51809030444828
Alfresa Holdings Corp51799312212700
Gold Fields516657491422290
EMS-Chemie Holding AG-Reg515944339023
KION GROUP AG5153649680854
WIX.COM LTD5153309545129
Banco De Credito Inversion5152670580526
Industrial Bank Of Korea51365317434464
IHH Healthcare BHD513061434169100
Hochtief5128604537090
Vedanta Ltd512589052139410
Nepi Rockcastle Plc51174423650363
Semiconductor Manufacturing510581635144400
Kyowa Hakko Kogyo50809053299700
Sprint Corp50750186945481
The Foschini Group50737518410805
Coty Inc-Cl A50591488482981
Far Eastern Textile505578435270596
Auckland International Airport Ltd505527011017335
IA FINANCIAL CORP INC50510678134420
Emart Co5049996735371
Antofagasta plc50463312413252
Seibu Holdings Inc50425147339000
Turkiye Garanti Bankasi502551043692812
Cheung Kong Infrastructure Hldgs50230809674000
Nikon Corp50074315387300
Huatai Securities Co LTD-H499642572704500
Komercni Banka AS CK 50049944631135492
Bayerische Motoren Werke AG4991087970329
MAGAZINE LUIZA SA49877386123929
Medibank Private Ltd498051912732234
ISS A/S49681809168804
FUTURE LAND DEVELOPMENT HOLD495968664366000
Alkermes Plc49526714158544
Proximus SA49514450178841
Onex Corp4943675688932
Kasikornbank Fgn49344348869400
Commscope Holding Co Inc49204674203356
Dabur India Ltd49016507902292
Nisshin Flour Mill48976494235055
China Galaxy Securities Co H489645527413471
Au Optronics Corp4896159214364000
Alumina Ltd488770153113053
Chang Hwa Commercial Bank488759118878310
United Tractors488575142828400
Charoen Pokphand Indon4882098512231600
Hong Leong Bank487931741089651
Indiabulls Housing Finance48770880454128
Alfa Laval AB48697199211543
FILA KOREA LTD4869678779358
Wynn Macau Ltd486715671927040
Dongbu Insurance Co4858410486184
Kuraray Co48539846392600
Hyundai Robotics Co Ltd4841553417227
Helixmith Co Ltd4838502022966
Tobu Railway Co48334793190600
Recordati Spa48326896130225
CGN Power Co Ltd-H4827866918676427
Petronas Gas482267061209200
IPG Photonics Corp4819446129523
ZIijin Mining Group Co Ltd-H4818939011988000
Exxaro Resources48159270433627
Oji Holdings Co48037549867500
Netmarble Corporation4803156644306
AMUNDI SA4792336373075
Kyushu Railway Company47915742161200
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD4790211284362
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD478882017186000
Hang Lung Properties477889842171425
IRB BRASIL RESSEGUROS SA47736942218117
Japan Post Bank Co Ltd47603789465100
Tiger Brands47553291267169
Fuji Electric Co Ltd47492533168000
Goodyear Tire and Rubber Co47471018248802
Cencosud474535992439555
Schindler Holding AG Reg4735080323840
Comfortdelgro Corp Ltd473442112643900
Evonik Industries AG47307012166038
Liberty Global Plc A47266582184226
West Fraser Timber Co Ltd47257132101394
Akbank472546454671968
Sime Darby Plantation BHD471327544115344
Richter Gedeon Nyrt47006580252201
H. Lundbeck A/S46993630121020
Hotel Shilla Co Ltd4684030655582
Central Pattana Pcl Nvdr466526722098200
Kinross Gold Corp466439321548325
IQIYI INC-ADR46563409215795
Anglo American Platinum4653765193778
Aurobindo Pharma Ltd46508780439098
ZTE Corp-H464249221463600
Mattel Inc46340230398829
Maxis BHD462309343805300
THK Co Ltd46208604185500
Schroders46076094119124
Kimberly Clark de Mexico S A B460427442729316
Adani Ports and Special Economic Zone45950620877043
Pigeon Corp45930692119700
Cipla45870325608905
Blackberry LTD45827637533786
Lite-On Technology Corp458208243428921
NEC Electronics Corp45778145893800
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas45727422355481
Lojas Americanas SA - Pref457103631277068
Far East Horizon Limited456729424552853
PSG Group Ltd45652809252826
A P Moller Maersk456016653857
Hyundai Motor Co Ltd4559025364868
Kyushu Elec Power45545973473047
Buenaventura Minas ADR45457104306360
Klabin units452178941173680
Capitalmall Trust451021982845800
Raiffeisen Bank International AG45034101179324
Bancolombia SA45013542371936
Under Armour Inc-Class A45008256218330
AMP Limited450026012966857
DP World Ltd44959094281638
Innolux Display Corporation4493221514821429
Havells India Ltd44927111441995
CHINA DING YI FENG HOLDINGS449221801640000
Aspen Pharmacare Hldgs44912815629256
Zalando44842374103133
Alibaba Pictures Group Ltd4482861622912179
Andritz AG4478910697900
Group 4 Securior PLC447647501592958
Tupras Turkiye Petrol Rafine44664530216002
Realtek Semiconductor44662911749684
Mondi Ltd44649138213279
Taiheiyo Cement44636329142400
Atlas Copco Ltd -Class I44594578136638
Asia Cement Corp445767563591178
Koito Manufacturing Co4452192178400
NSK Ltd44347428470762
Lpp Sa442872662121
Eaton Vance Corp44270207114176
Enel Chile4417723545616587
China Resources Power Holding441470173283094
Hugo Boss AG4392270967189
Keyera Corp43798076194898
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR437945253761000
United Urban Investment Corp437780292963
Ppb Group Berhad435806241032260
Swire Properties Ltd435751571157418
Gvc Holdings Plc43548699554790
Tourmaline Oil Corp43462996292191
Axiata Group434111654737997
Keisei Electric Railway Co43300641134918
Zee Entertainment Ent43254108801463
WOOD GROUP JOHN PLC43236875707446
Bombardier Inc -Cl B429362252252310
China Merchant Holding428776342212961
Seiko Epson Corp42858020290400
Advantech Co Ltd42850030578626
Lixil Group Corp42808811313944
Continental Resources Inc Common Stock4278786192267
Konica Minolta Inc42780994464800
Shin Kong Finl Hldgs4277499716374589
Hufvudstaden AB A42710328267441
Cameco Corp42621079388215
Indocement Tunggal Prakarsa425969402942800
Bollore Investissement SA42552424941737
ASAHI INTECC CO LTD42534252101100
Grupo De Inv Suramericana42510957408541
Gudang Garam42481796810700
Life Healthcare Group424439332319948
Dairy Farm International42386394583400
Alps Electric Co42248349217800
Mirae Asset Daewoo Co42190365656894
Daiwa House Reit Investment Co421440852013
Bank of East Asia421247091390404
Spar Group Za42110299314035
Husky Energy Ltd42092259417531
Kikkoman Corp4206581295100
Lupin42026089374820
Dialog Group Bhd419845625935162
Polish Oil and Gas419251712833574
Semen Gresik418041314597700
China Resources Cement417921414166000
Concordia Financial Group Ltd417910841134600
Sumitomo Heavy Ind41730820128200
Charoen Pokphand Foods-Nvdr417299945539302
Nippon Express Co4172358782400
ANA Holdings INC41699466125100
Tryg A/S41699366148244
Clariant41639510203076
BROOKFIELD PROPERTY REIT INC41637811214465
Otsuka Corp41526990113900
Beijing Enterprises Hldgs41481158827000
Hankook Tire Co Ltd41392743125226
Surgutneftegaz USD4135786711339917
Eurofins Scientific4118857010643
Tata Steel41166834565033
Hikari Tsushin Inc4115686925000
Kawasaki Heavy Ind41138125182439
YAGEO CORPORATION41137457412010
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A4113319331356
BR Malls Participacoes410581291424721
Seek Ltd41051376345881
Jollibee Foods Corp41046593751330
Macerich Co40904347106055
Altagas Ltd40843037327228
Investec PLC40829841656109
Shree Cement Ltd4070187115406
Pou Chen Corp406094783590000
Mitsubishi Motor Co40483461757233
Feng Tay Enterprise Co Ltd40475389557923
Arca Continental40368005762464
Compal Electronics402392346806000
Vermilion Energy Trust40174681163442
CNP Assurances40106722179685
Kuala Lumpur Kepong40080909719100
Marico Ltd40008117814619
Prosieben Media AG39900335258978
Shriram Transport Fin39879250244537
Weir Group Plc39771373185141
Konami Holdings Corp3975287999400
3Sbio Inc397493802159900
HM Sampoerna Tbk Pt3973587416523800
Kobayashi Pharmaceutical3970864649800
Sappi39693315915870
Universal Robina Corp396701421452270
Indorama Ventures Pcl Nvdr396498932853201
Jtekt Corp39541716323300
Minor International Pcl-Nvdr395245873555230
Metropolitan Bank & Trust395150312818999
Rexel39385477331472
Korea Investment Hldg3938386468375
Nissin Food Prods3925716861800
Bangkok Expressway And Metro Plc3922536412891920
WIN SEMICONDUCTORS CORP39166993567000
Start Today Co Ltd39108803237200
Huaneng Power390925896926000
BRITANNIA INDUSTRIES LTD3907822997173
China Cinda Asset Manageme-H3907529215047111
Agile Property Holdings Ltd390386122638000
Tim Participacoes SA390071391366964
Singapore Exchange Limited39000227775500
Prysmian Spa38929052227917
Hanmi Pharrm Co Ltd3889663911186
Rosneft OJSC GDR38759106612351
Commercial Bank Of Qatar Qsc38642815318499
Singapore Tech Enginering386247571454700
AVENUE SUPERMARTS LTD38613517211878
Venture MFG38505508291700
Singapore Airlines38487635569513
Toho Co (Film)38451491109200
Cheng Shin Ind384459853104818
Truworths International38359684773192
Kerry Properties38333677942500
Hyundai Glovis Co3815126531829
Eregli Demir Ve Celik Fabrik380761552565233
United Spirits38004137512517
Toto3797968397500
Cielo SA379035971949771
Amerco Uhal3784425011054
Barry Callebaut AG378330822239
Kingboard Holding378270511147500
Globalwafers Co Ltd37782123362000
BEIGENE LTD-ADR3773907633863
Daelim Industrial Co Ltd3773141249217
MEITUAN DIANPING-CLASS B37728370576400
GDS HOLDINGS LTD - ADR37696463103637
Capitacommercial Trust376571532843864
Reinet Investment SCA ZA37638643248968
Turkcell Iletisim Hizmet AS376376491838723
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L376266782456000
Disco Corp3751910123800
NGK Insulators37470935269700
AKER BP ASA37379345111084
51JOB INC-ADR3737176743234
Pola Orbis Holdings Inc37291657132500
Thai Oil Pcl Nvdr372882171770203
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H372321921782000
Eclat Textile Company Ltd37212477286892
Cimic Group Ltd37175770114110
Travelsky Technology371147991584000
Chiba Bank37071114743100
Taiwan High Speed Rail Corp370521333412000
Hindustan Petroleum Corp370308631035404
SEB SA3696609621749
Infraestructura Energetica36932621886846
PIDILITE INDUSTRIES LTD36899563219084
Hammerson36850122921572
NWS Holdings Ltd367875801848861
Hysan Development36786564733405
Dubai Islamic Bank367741852830449
China Railway Construction-H367424633272000
Gjensidige Forsikring ASA36737028210821
Rea Group Ltd3673290270426
Boral Limited366855871132297
Dassault Aviation Sa366281232700
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC366165812704000
KOC Holding AS365627811353705
William Demant36498523134199
HLB INC3648902454058
Greek Organization of Football Prognostics36487673372700
Bankia Sau364145741443401
Air China Ltd H364062703058000
Millicom Intl Cellular3633450664252
Polyus PJSC3629776750102
Cia Siderurgica nacional362794681008275
Wendel Investissem3626359728844
GS Holdings Corp3625491183607
Wistron Corp362200764672126
Ingenico Group3619875651196
CI Financial Corp36119644274686
Plains Gp Holdings Lp Cl A36112780160744
INTERGLOBE AVIATION LTD36098264173113
ASM Pacific Technology36071892315400
Ezdan Holding Group360210181284089
GENSCRIPT BIOTECH CORP360055711474000
Siemens Gamesa Renewable Energy35989292222491
Promotora y Operadoa De Inf35662695377640
KIRKLAND LAKE GOLD LTD35621690122079
Kingsoft Corp Ltd356103551409911
Genting Malaysia355904305145600
Osram Light AG35534078109238
Medipal Holdings Corp35520523173100
Samsung Enginnering Co Ltd35440837269048
Zillow Group Inc - C W/I35324305104664
Natura Cosmeticos35321984325870
Engie Brasil SA35299766353566
International Container Ter Se352422181520200
Knight-Swift Transportation Holdings Inc35224938109059
Voest Alpine AG35205344110574
PETRONET LNG LTD351964841093642
CJ Cheiljedang Corp3515564613512
Fraport AG3509580846116
Alpha Bank350808452281612
Korea Aerospace Industries35077093118268
USS Co Ltd35072196202700
Hypera SA34942119596253
Hanon Systems34937212333603
Medy-Tox Inc349369427143
Air Water Inc34933443244700
WALSIN TECHNOLOGY CORP34919626525000
Energy Absolute Pcl-Nvdr348608142237700
AIB Group Plc34858401784904
Tokyu Fudosan Holdings Corp34767882678829
Gruma B Sa De Cv34739054351578
Qatar Electricity and Water Co3472625080429
GF Securities Co Ltd H347191802591111
DELIVERY HERO AG3470263093856
Wharf Holdings346878501308865
Samsung Securities Co Ltd34548222114900
Braskem SA Pref A34410888302222
Kalbe Farma3438861234722200
American Airlines Group Inc34348363107428
Yamada Denki34312918786070
Shizuoka Bank34041261482806
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD33975055103200
Mitsubishi Gas Chemical Co33969233250800
Ryman Healthcare Ltd33769310440215
Giant Manufacturing33750888518000
China Longyuan Power Group337485535300000
LIC Housing Finance33735202485983
Yanzhou Coal Mining Co337289163236000
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC33695815707916
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING33678117776000
LUNDIN MINING CORP33667436628455
Hyundai Marine & Fire Insurance Co33636371106644
Keio Electric Railway3331128962600
Tsingtao Brewery Co Ltd-H33298548582000
STARS GROUP INC/THE33179220183491
Interconexion Electrica Sa33116938689633
Ambuja Cements331016001057193
Fuyao Glass Industri Group H33092222915000
Bendigo And Adelaide Bank32986085494831
Dufry AG Reg3289092034358
Sun Art Retail Group Ltd328711273954500
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc32816991147000
Cervezas32815187243874
Krung Thai Bank Public Co Ltd327677475803276
Nanya Technology Corp327575881721000
Pickn Pay Stores32757086682473
China Huarong Asset Managem3269881516317000
Crown Ltd32696553372607
Kakaku Com Inc32616486173500
Orion Oyj32594342100980
Nippon Prologis Reit Inc325663081632
SHENZHEN INTL HOLDINGS325464061559500
Foxconn Technology Co325336521516916
NMC HEALTH PLC32426771106409
CJ ENM Co Ltd3240855018013
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr323651614296200
GS Engineering and Construction Corp32363925102212
China Communications Servi-H323445583930400
Country Garden Services Holdings323364041907000
Isetan Mitsukoshi HD32312033372600
Polska Grupa Energe-Pda-Allt322762031377329
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA32273495607644
China State Construction Int322380793364750
China Life Insurance Co Ltd322011564219386
Corp Mapfre SA321997311153434
Hoshizaki Corp3217652353600
Motherson Sumi Systems Ltd321704671525981
Ishikawajima-Harima Heavy Ind32146228146339
Shandong Weigao Gp Med H321446163516000
Grupa Lotos SA32133896156701
Hiwin Technologies Corp32043389374700
IOI Corp320392263198900
Bts Group Holdings Pcl NVDR320197439354400
NGK Spark Plug Co32016020167200
Worleyparsons Ltd31981758331992
Japan Prime Realty Investmen31968702865
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR31928368609688
Oest Elektrizitatswirts3191120269434
Canadian Utilities l A31898466123348
Inventec Co Ltd318951434315755
Eurazeo3189440345717
Misc BHD318794042103100
Icade3179289540340
Biomerieux3174163741916
Nokian Tyres Plc3170750996728
Indofood Sukses Makmur316788287620600
Amorepacific Group3161213448846
PAGE INDUSTRIES LTD313686069914
Guangzhou R&F Properties - H313020941596000
Swatch Group N3125104354609
Svenska Cellulosa AB B31240669383792
Orion Corp NE NPV3111166439242
Hanwha Chemical Corp31111061175634
CCC SA3111004954641
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H31074169911500
Bank Danamon310298415446467
PING AN INSURANCE GROUP CO-A31029520265300
Cyberagent Inc3102878790800
Shinsegae Co Ltd3102014012017
SARTORIUS STEDIM BIOTECH3101322327711
Kumba Iron Ore30939789102553
Perusahaan Gas Negara3086506319741900
WPG Holdings Co308443242546760
Aboitiz Equity Ventures306821073104200
Meridian Energy Ltd306211671208290
Liberty Siriusxm Group3062039982392
Phil Long Distance Tel30572980138990
Inter Rao Ues CLS3056983455053189
Telkom South Africa30508769541881
NH Foods Ltd3042531986000
Finning International Inc30366276179836
Divis Laboratories Ltd30360250131246
Hero Honda Motors3036000582549
Vanguard International Semi303091951452000
Netcare303013301916917
Shanghai Pharmaceuticals302931831475000
Mahindra & Mahindra Financial Services30269727539936
NH Investment and Securities Co Ltd30257214261351
BOC AVIATION LTD30185935371900
Investec Ltd30149584484588
RMI Holdings301359701264092
Chugoku Elec Power30098331271159
Ryohin Keikaku3008791616800
Fuchs Petrolub Se -Pref3007034573415
Jumbo SA30053057178909
Under Armour Inc-Class C30044938163612
Challenger Ltd30035528579551
Lotte Shopping Co2993081220437
Cosan SA29900940273479
Kcc Corp2983941810465
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR29806876105572
Bosch Ltd2979227212220
Acer Inc297692244688282
J Front Retailing Co Ltd29753460267451
Moscow Exchange Micex297327182240684
Yuexiu Property Co Ltd2969436313180000
Yuhan Corp2965113414792
Telenet Group Holding2964505959694
Aldar Properties Pjsc296183986253881
McDonalds Holdings Co Japan2942391969800
Moneta Money Bank As29419979899435
Suntec Reit292862162258500
Home Product Center Plc-Nvdr292483526449910
Valmet Corp29202760120552
Micro-Star International Co291505921125000
Stantec Inc29012926127021
Navient Corp29009966255820
AMMB Holdings289858052874700
China Oilfield Sevcices Ltd289313242867040
Huaneng Renewables Corp H2891878211035264
Colbun2885547513437242
Barwa Real Estate28788878320037
M Bank2874151126611
Cosco Shipping Ports Ltd286044762710435
Toyo Seikan Group Holdings Ltd28578698155600
Persol Holdings Co Ltd28566858173000
Koninklijke Vopak NV2846461263629
China Everbright284158051604000
JGC Corp28410440199008
Mitsubishi Materials Corp28292859110661
Cyfrowy Polsat Sa28284512442471
BGF Retail Co Ltd/New2827521914896
Eutelsat Communications28237787166137
DINO POLSKA SA2821843492384
Singapore Press Holding281293851659900
PIRELLI & C SPA28104405417232
Telecom Italia SpA Savings280939315682193
Westlake Chemical Corp2790718239887
SG HOLDINGS CO LTD27900948107900
Sumco Corp27793234225100
VALMONT INDUSTRIES2778946822696
Fletcher Building ltd27706606861119
Qatar Insurance Co27686874280610
JSR Corp27627484177500
Stanley Electric2761463898700
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg275729981011000
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd27565457139300
Powertech Technology Inc274473921223000
Pargesa Holdings2743023936580
CCL Industries Inc Cl B2734773370042
Multiplan Empreendim On27284021501249
CHINA HONGQIAO GROUP LTD271964533572500
Aeon Mall Co Ltd27131839188080
City Developments Ltd26907279424900
United Overseas Land Ltd26829169509836
Mitsubishi Tanabe Pharma26778871218800
Metro Pacific Investments Co2677623833258200
Kungsleden AB26736250365000
Grupo Argos SA Nvp26688231507217
KWG Property Holding Ltd266442812395500
Husqvarna B26633989315046
Synnex Technolgy Intl Corp266243132322700
BNK Financial Group26533188456112
B2W Cia Global Varcom26511199296857
SINOTRUK HONG KONG LTD265042291194000
Remy Cointreau SA2647655121525
VTB Bank (JSC) RUB264524985050673258
LG Innotek Co2634997425459
Sinopec Shanghai Petrochem H263384325939000
Jiangxi Copper262826301979000
Sul America Units26224773358317
Hakuhodo Dy Holdings Inc26209176178900
BRP INC/CA- SUB VOTING2614530790969
Grupo Carso Sa De Cv26087315722063
Motor Oil Hellas Corinth Refineries SA26083104114391
Phosagro Oao-Gdr Reg S26069330219104
Container Corp of India Ltd26066593372916
EssilorLuxottica2604050323063
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD260347215024195
Nine Dragons Paper Holdings260120812816000
Nippon Paint Co2595776273200
China Molybdenum Co Ltd-H259373306510000
Daicel Corporation25899644250200
TOP GLOVE CORP BHD258990402574300
IJM Corp258613135141100
CJ Corporation2584679025374
RioCan Real Estate Investment25770456142738
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR25669878151449
Pennon Group25649632290010
Aluminum Corp Of China Ltd H256297386452000
Axel Springer SE2555348948378
Hitachi Construction Machine25484583106500
Hyundai Motor Co Pref2547373540122
China Southern Airlines Co H254437942895734
ARCADIS NV25351263137479
Inds Penoles25350470223514
Jiangsu Express Co Ltd-H253267471974000
Lg Houshold And Heal Th-Pref252529313764
Turkiye Is Bankasi C252438772633538
Aozora Bank Ltd25223467110275
MAGNITOGORSK IRON & STEEL WO251761863915166
CHINA FIRST CAPITAL GROUP LT251518675892000
Keikyu Corp25112432166868
IRPC Pcl Nvdr2508315015041501
Azrieli Group2506948344593
Winbond Electronics Corp250247595074000
CHINA MERCHANTS BANK-A24956046506684
Ashok Leyland Ltd249196651940035
Dialog Semiconductor Plc2491818172877
Tsuruha Holdings Inc2487552733503
Grupo Aval Acciones y Valores248227366431819
Bank of Queensland Ltd24806460408402
Iliad SA2478625424380
BAIC MOTOR CORP LTD-H247246123325500
Rural Electrification Corp Ltd247238491202994
Zhejiang Expressway Co-H246805902336000
Sats Ltd24676861686400
OCI Company2466164631998
AQUA AMERICA INC2453415670991
Kobe Steel24532656337595
Telefonica Deutscland Holding AG24494134808356
POPULAR INC2448566446348
Bank Of Phil Islands244536841639432
Minth Group Ltd24442651722000
Berli Jucker Public Co-Nvdr244257651637050
Nippon Yusen K K24417539162700
Entel24417057247077
Cheil Worldwide Inc24392050118304
Oracle Corp Japan2427049739500
Teijin24207074151400
Bangkok Bank Public Co-Nvdr24158528395101
Hartalega Holdings Bhd241385702272500
Manila Electric Co24134841354350
Beijing Capital Intl Airpo-H240891462898000
Hulic Co Ltd24027201290431
Atrium Ljungberg SER23970000150000
Mitsui Osk Lines23956989104700
Mettro Wholesale & Foods Spec AG Npv23915686154129
Commercial Intl Bank-GDR Reg23898259611657
RHB Bank238955451828300
TUI AG-DI23873436232786
Aguas Andinas SA-A238692284384216
S1 Corp Korea2386119629518
IGM Financial Inc2375839593353
Mizrahi Tefahot Bank Ltd23749383118471
Nippon Elec Glass2369962291800
Inner Mongolia Yitai B236967862146000
First Capital Realty Inc23628295163907
GT Capital Holdings Inc23606458152388
Jeronimo Martins23595709160792
H&R Real Estate Inv-Reit Uts23574719146496
Sohgo Security Services2357340758700
Bank Millennium S.A235561561009427
Ooredoo QSC23496366141491
Gamuda234551283391100
BAOZUN INC-SPN ADR2343449660309
HUNTSMAN CORP23404086101486
Nissan Chemical Corporation2339580955500
Bharat Forge Ltd23388763348310
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME233704904158000
Taiwan Business Bank233653166509131
Casino Guich-Perr2332106558598
Adaro Energy PT2329409327152500
Keihan Holdings Co Ltd2323118263000
Kumho Petro Chemical Co2320619930014
Sega Sammy Holdings Inc23179582207738
Shanghai Lujia B SS USD231458741616687
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK231299744655300
Sino-Ocean Group Holding231263055242740
Tatung Co Ltd229854923085000
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS2295530445781
Turk Hava Yollari22951672999201
Cosco Shipping Holdings Co Ltd229379525117500
Chongoing Rural Commercial-H229133244009000
Hk Electric Investments228420992495248
Phison Electronics Corp22833160243000
Glenmark Pharmaceuticals Ltd22786782265758
True Corp Plc-Nvdr2274394214807795
SHENZHEN INVESTMENT LTD227412676012000
Shimamura Co Ltd2273971131400
SJM Holdings227378522010000
Chicony Electronics Co Ltd22709491986691
MEGACABLE HOLDINGS-CPO22692190503949
Tui AG22632101221065
Luye Pharma Group Ltd226197302660500
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk225989523748700
SPX Corp2253132865673
Bharti Infratel Ltd22529741546690
Fortress Income Fund Ltd A225060711763296
Haitian International Holdings224933431009000
Toyo Suisan Kaisha2249202165500
Hang Lung Devel Co22462157813000
PICO HOLDINGS INC22454224222669
Park24 Co Ltd22419469113200
HUBBELL INC2239108819077
Hap Seng Consilidated223310271007500
Airtac International Group22330462186000
Zhen Ding Technology Holding Ltd22285712674700
Suzuken Co Ltd2228025042400
Lee & Man Paper222316172858000
LG Chem Pref2214908713015
Itau Corpbanca22137891261442549
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD221261301368000
SSY GROUP LTD220391412452000
Mebuki Financial Group Inc.21972440917590
DALI FOODS GROUP CO LTD219656173386500
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN219199012169100
Hanergy Thin Film Power Group Ltda218468714712024
Sime Darby218438284342444
Alior Bank SA21820513148829
Greentown China Holdings218045222410000
Lion Corp21796279116200
ARC Resources Ltd21764013337090
Lundbergs B2175034470618
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD21718790950000
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO21710484171224
Line Corp2165786768100
Easyjet Plc21654399146782
LG Telecom Ltd21653022183784
Seven Generations Energy A21597741305541
Korean Airline2153480774142
Coca-Cola European Partners USD2146167644332
Petronas Dagangan21395981384800
PCCW Ltd213944303774573
Cycle and Carriage2135936786000
Ibiden Co Ltd21260192144300
Yamazaki Baking Co21232554149600
Benesse Corporation2122721685500
Kamigumi Co Ltd2119380996700
China Everbright Bank Co L-H211466064608130
China Power International211318998651000
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-H211044891082600
NEXTEER AUTOMOTIVE GROUP LTD210796301391000
ALSEA SAB DE CV21058943949120
Gome Electrical Appliances2105233420887013
Nomura Real Estate Holdings21033239123400
Porto Seguro21000714161105
Convatec Group Plc209827621305063
MMG Limited209257394560000
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD208834071990000
Malaysia Airports Hldgs208638521366278
Aselsan Elektronik Sanayi20632707607736
JC Decaux SA2061251868096
Doosan Bobcat Inc2058920680656
Asics Corp20579366182800
Hyprop Investments Ltd20519012420829
Iida Group Holdings Co Ltd20465091128800
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR20415254687500
Highwealth Construction203101501385400
Schibsted ASA - B shares2027150583505
CHINA REINSURANCE GROUP CO-H2025776410417000
Dip Corp20181533154800
Lotte Corporation2009881548073
Hino Motors20071074238300
China Medical System Holding200477932367900
Dainichiseika Color Chemicals Mfg2003441673800
CJ Logistics1985918015123
Haci Omer Sabanci Holding198100611558466
Globe Telecom1969565358765
Glow Energy Pcl Nvdr19680822735201
Hyundai Dept Store1966372124524
Kureha Corporation1962426036200
Credit Saison Co19602435157700
Nien Made Enterprise Co Ltd19584552265000
Taisho Pharmaceutical Holding1952415423600
Fischer (Georg)-Reg193199061999
El Puerto De Liverpool Sab De Cv19311659326089
Hirose Electric1930075818093
Megaworld Corp1918203818759000
DGB Financial Holdings19174973278009
SP Ausnet191402231630032
Shanghai Elec- H191392395124000
Pririesky Royalty Ltd19063303143984
MMI Holdings Ltd190548811640918
Sanyo Denki Co Ltd1905201447100
ALLISON TRANSMISSION HOLDING1897053742238
Posco Chemical Co Ltd1891768939865
Orange Life Insurance Korea Ltd1887678266585
Century Tokyo Leasing Corp1885283944200
RTL Group1881232934555
Aeon Financial Service Co LTD1874108498300
S/Industrial Holding18716010836000
Sinopec Engineering Group H186965632196000
Philips Lighting Nv1858001765260
Calbee Inc1857796173500
PTT185552991301000
Toyo Construction Co Ltd18508934548300
Grupo De Inv Suramericana Pf18433649183490
Brinker International Inc1842221446323
UNI President China Holdings Ltd183826862221000
Hitachi Chemical1836394684300
Korea Gas Corp1834096348945
British Amer Tobacco My18288751224600
Transneft Pref18274361739
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-H181993292417000
Embotelladora Andina-Pref B18172959523422
Alliance Global Group180817546716700
Cementos Argos Sa18062434755981
Sharp Corp18000518169800
HDC Hyundai Development Co1784348548143
Deckers Outdoor Corp1782365712490
Electrecity General Pcl Nvdr17804662207000
Mitsubishi UFJ Lease & Finance17787234372700
WASHINGTON H. SOUL PATTINSON17717955113088
YUZHOU PROPERTIES CO173446703309320
Ryanair Holdings17309784131032
AALBERTS INDUSTRIES NV1730617247220
CHINA LITERATURE LTD17127346388800
Domtar USA1711587538291
Hanwha Life Insurance Co Ltd17053122525669
Titan Cement Co1704273085758
Robinsons Land Co170056353894160
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A16945933165752
Samsung Card1693734258727
Welcia Holdings Co Ltd1687847450000
Shangri-La Asia168779521280000
Resilient REIT Ltd16855797456125
Pagegroup PLC16835687267521
Misumi Group Inc1682612569400
JSB CO LTD1674174155700
Harvey Norman Holding16728626610319
Polymetal International Plc GB16708375169107
Cadila Healthcare Ltd16706169370082
Gs Retail Co Ltd1663543749773
KAISA GROUP HOLDINGS LTD165167394121000
Shikoku Elec Power16513666159400
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD16473897210800
Daihen Corp1646848564100
CANADA GOOSE HOLDINGS INC1645032733543
Yue Yuen Indl Holdings16382473545000
Yokohama Rubber Co Ltd1634301990000
Japan Airport Terminal Co Ltd1629084543300
CHINA EASTERN AIRLINES CO-H162525232292000
QL RESOURCES BHD161689571045000
M Dias Branco SA16145402169139
Hisamitsu Pharmaceutical Co1614122539700
Legend Holdings Corp H16137905633000
Shinsei Bank Ltd16116234125947
Imerys1611455031558
Comsys Holdings Corp1611050366700
TFI INTERNATIONAL INC1607935554290
Makino Milling Machine Co Ltd1606839039400
BBMG Corporation-H160628104561000
Smart Real Estate Investment1602822067421
Bangkok Dusit Med Service159505512117300
LAND & HOUSES PUB - NVDR159023404941426
Alliance Bank Malaysia Berhad158984661769900
PABRIK KERTAS TJIWI KIMIA PT158543352375400
Eva Airways Corp158089203414225
Sumitomo Rubber Inds15782553133300
Metallurgical Corp Of Chin-H157747005784000
Amorepacific Corp Pref1573044914962
Abc-Mart Inc1573032227700
Zhaojin Mining Industry H156843911832000
Sinotrans Limited H156500513928000
Sihuan Pharmaceutical Hldgs156455456908000
Sulzer AG1564300115494
Datang International Power Gen156293006074000
TPG Telecom Ltd15619576339770
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A15556404557000
Kaneka Corp1550857342200
Daewoo Shipbuilding & Marine1550383363802
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR154269761023900
Liberty Holdings15405631221742
Showa Corp15372839113500
Taimed Biolocigs Inc15335828310000
Siam Cement Fgn15300459113200
Hong Leong Financial Grp15287616359050
Dominos Pizza Enterprisec1525707553160
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A15242410107349
Argo Graphics Inc1510029779100
Thai Union Group PCL150996452760000
AZBIL Corp1501878267100
Dainippon Ink and Chemicals1501165654300
STX Pan Ocean14991160405816
Emera Inc1494584242505
Jasa Marga(Persero)149331573725890
Takashimaya Co14825120139300
Nippon Soda Co Ltd1481348058800
Formosa Taffeta Co147687281360000
Tatneft ADR1476668422779
Nippon Sanso Corp1467654099000
Sojitz Corp14661224459200
Golden Agri Resources Ltd145940027210594
Hitachi Metals14563978132800
Soho China Ltd145444874061500
China Coal Energy Co-H144829093460000
Dmci Hldgs Inc144761986712750
Aboitiz Power144484472236400
China Zhongwang Holdings Ltd144441962731200
Ruentex Industries14425292634237
Meitec Corp1441288634600
ONEMAIN HOLDINGS INC1440040346319
PEARL ABYSS CORP143836369670
Pakuwon Jati Tbk Pt1425391329076100
Daewoo Engineering and Construction14142113344320
Bezeq Israeli Telecom Corp141272242132053
Sanwa Holdings Corp14061248128900
Hikma Pharmaceuticals Plc1405920170087
Angang Steel Company140455922060000
Dena Co Ltd13985279100300
Airasia BHD138891192545200
Dainippon Screen1381873130000
Banpu Public Co Ltd137729692942331
TOWNGAS CHINA CO LTD137492121916538
Turquoise Hill Resources Ltd13746185927593
Sime Darby Property BHD137138155602544
Shui On Land Ltd136851865949000
CHINA WATER AFFAIRS GROUP135814771390000
Bumi Serpong Damai Pt1355811114163322
SP Setia135410792679935
Evergreen Marine Corp135163073556197
Orange Polska SA134825261116910
Turk Sise VE Cam Fabrikalari133178311408206
China Shipping Development-H132732452182000
YTL Corp132003595248331
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H13144024386900
OPT HOLDING INC1307441586400
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A13053405789954
Jastrzebska Spolka Weglowa S1300124190563
BANK TABUNGAN NEGARA PERSERO129866417482200
TGS Nopec Geophysical Co1294069551544
Sra Holdings Inc1293659364400
Petkim Petrkimya Holding AS128986451697659
Southwestern Energy Co Common Stock12866792333283
Wesports Holdings128516721518000
Nipro Corp12829719114300
ODELIC CO LTD1275925339500
China Airlines127545754314577
TMB Bank Public Corp NVDR1273706520931000
Nippon Shinyaku Co Ltd1271996721700
MIDEA GROUP CO LTD-A12673899171000
Sankyo Co1266621434900
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L126271601530000
NORMA GROUP SE1259705425430
EMAAR DEVELOPMENT PJSC125697091319979
Hanmi Science Co Ltd1256132120719
Shinagawa Refractories Co Ltd1251900546400
Emaar Malls Group124773442898030
Maanshan Iron Steel Co124373392552000
Hengten Networks Group Ltd1243152944612000
Ottogi Corporation124145572090
CP All Pcl12396705550300
Salmar Asa1235926328388
Aida Engineering Ltd12243595168100
TONG REN TANG TECHNOLOGIES-H12191811933000
Huadian Power Intl Corp H120986092858000
JAIN IRRIGATION SYSTEMS LTD120977011527176
Tav Havalimanlari Hldg12065751312336
Ruentex Development Co12064659957981
Posco Intl Corp1197293781298
Surya Citra Media Pt TBK1192062110371300
Sanki Engineering Co Ltd11888848115500
Anadolu Efes Biracilik VE11886355370769
AaronS Inc1181954823896
Itron Inc1171549725127
NICHIBAN CO LTD1167350264700
Genting Plantations11665768493800
Monotaro Co Ltd1165930057400
Standard Foods11653096757477
Tambang Batubara Bukit Asam116257264442800
Bunka Shutter Co Ltd11612681173500
MEITU INC115893922917500
Telekom Malaysia115853991725414
SJW GROUP1156537020248
BEACH ENERGY LTD11532507810035
Yamaguchi Financial Group In11525669161000
CELLTRION PHARM INC1149909325008
Security Bank Corp11331125350290
Arcelik AS11325405381915
Kitagawa Iron Works Co Ltd1124076456900
Oil & Gas Development Co Ltd112102111188900
Amano Corp1120200252200
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A11175438125601
China Agri-Industries Hldgs111444573560000
Hi-Lex Corp1112694762100
CHINA VANKE CO LTD -A11121298261100
SPX FLOW INC1110566333619
Toyoda Gosei Co Ltd1109978352600
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H110231561023800
Mgm China Hldgs Ltd10974841562978
Drillisch AG1089576130406
CHINA STATE CONSTRUCTION -A108770071196900
Sony Financial Holdings INC1080471756500
Chesapeake Energy Corp10772929397953
Casio Computer Co1076668792100
Bank Handlowy W Warszawie Par Pln 41062506566792
SILTRONIC AG1061896911341
Ford Otomotiv Sanayi AS10570647124661
Ebara Corp1050423137600
Uponor Oyj1027971091001
IND & COMM BK OF CHINA-A101986311237500
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A101935281913300
Acom Co10189077320800
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A10176015214082
GN Store Nordic1016589822125
Turkiye Halk Bankasi101388601025153
Nippon TV Network1000113672200
LAMAR ADVERTISING CO-A994615913318
HANWA CO LTD991207135800
PING AN BANK CO LTD-A9908062498000
Fullshare Holdings Ltd99061418982900
CHINA ORIENTAL GROUP CO LTD98852991674000
Kewpie Corp981629646100
COSTAIN GROUP PLC9795612235976
Nippon Suisan Kaisha Ltd9794661157700
Toei Company97700598200
Inabata Co Ltd976181175600
Car Inc97512581293000
Nippon Chemi Con Corp971142549200
Damac Properties Dubai Co96991882945925
Delphi Techologies PLC964990939487
CITIC SECURITIES CO-A9607457285200
Zebra Technologies A95738154423
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A9356427404300
Dicks Sporting Goods Inc Com U935256525878
DAIHO CORP934639238300
Endo International PLC9323336140761
CHINA SHIPBUILDING INDUSTR-A9295467992561
Toshiba Machine Co Ltd928249546000
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A92733031045980
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A9204433172900
WATTS WATER TECHNOLOGIES-A915633311481
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A9146565104792
Fortress Income Fund Ltd91347091278288
Azimut Holding Spa911639651270
MIDDLESEX WATER CO908926917997
EASTERN TOBACCO9061871904326
Hokuetsu Corporation9051293175300
Nippon Carbide903131472900
Seven Bank Ltd9024329363000
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD902131136300
C Uyemura Co Ltd898101115700
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH895651776655
Rinnai Corp891649014000
CHINA MINSHENG BANKING-A8907846971317
Siam Commercial Bank8878867237100
SAIC MOTOR CORP LTD-A8874314216528
NEC System Integration Construction Ltd882453239900
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A87038721588200
ZTE CORP-A8651072182908
Berli Jucker Public Co Ltd8647978579600
ALTIUM LTD862553540140
Ohmoto Gumi Co Ltd858045921300
APPLUS SERVICES SA854756775878
Foot Locker Inc852402714822
Yaskawa Elec Corp852130124200
Tower Bersama Infrastructure85052773405500
Nishimatsu Construction822113042400
Pal group Holdings Co Ltd821790430600
CHINA UNITED NETWORK-A8172854857446
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A8156091446700
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv814419255300
Robinson Dept Store -Nvdr8133986477300
BANK OF NINGBO CO LTD -A8115562253000
Central Glass Co806899136900
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A806154067336
VA TECH WABAG LTD8023206201813
CHINA TRAVEL INTL INV HK79454773702000
BANK OF CHINA LTD-A79284311428621
Mcb Bank Ltd7914991650500
SUNING.COM CO LTD-A7913500409456
CRONOS GROUP INC790528353825
Shindengen Electric Mfg788540720200
AIPHONE CO LTD787945353300
ROYAL UNIBREW781168711787
IOI Properties Group77981392650777
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A7715878180327
CRRC CORP LTD-A7707801596720
Loomis AB770131222271
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd767200673700
Seino Holdings Co Ltd760578960500
Kandenko Co7591156100000
JIANGSU YANGHE BREWERY -A754865144600
SODICK CO LTD745691890500
AMEDISYS INC74434976826
QINGDAO HAIER CO LTD-A7433039299800
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A742967390000
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A7420362126020
Valor Holdings Co Ltd740566733700
DKS CO LTD735997123700
Vodafone Idea Ltd73196933163078
Intl Flavors & Fragrances Inc72982815821
YAMABIKO CORP729319780400
NS Solutions Corp724799931200
Tokyo Seimitsu724011727600
Fujikura Kasei Co Ltd7233881138100
Fuji Soft ABC Incorporated722531720000
TENET HEALTHCARE CORP720686833093
Whiting Petroleum Corp717750828128
Square Enix Co Ltd712753823200
CORECIVIC INC711712837031
JIAYUAN INTERNATIONAL GROUP71158641600263
Tsubakimoto Chain699438120900
Taihei Dengyo Kaisha Ltd694578335100
Komeri Co Ltd691501932000
MMC Norilsk Nickel Pjsc ADR683794932582
CANCOM SE682921014490
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A67996441137100
MIZUNO CORP673949131700
ELSWEDY ELECTRIC CO6729311781646
Alps Logistics Co Ltd666659097900
JVC Kenwood Corp6662175261000
CHEMTRADE LOGISTICS INCOM FD Unit Trust6638334104851
Hiroshima Bank Ltd6599467137800
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL65767176005
Kohnan Shoji Co Ltd656867031400
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A654508560302
DRILLING CO OF 1972/THE65425749122
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A6532587218691
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A6528400336100
Gunze650278516500
LPL FINANCIAL HOLDINGS INC64678519350
Airports Of Thailand Pcl6420245319200
Tachibana Eletech Co Ltd637916544400
Mitsui E and S Holdings Co Ltd635822164100
China Merchants Shekou Ind A6328576200500
Raysum Co Ltd629506474300
Lawson623389414200
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A6221235580830
Mitsubishi Logisnext Co Ltd621232658100
DCM Japan Holdings Co Ltd617705667600
MANILA WATER COMPANY61401721426600
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A6120741652600
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A6101903219461
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP604598621200
AECC AVIATION POWER CO-A6013022164040
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A6010961740590
BANK OF BEIJING CO LTD -A5986287673115
HUATAI SECURITIES CO LTD-A5980674199013
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A5780374328310
Paltac Corp574059311300
SSAB Svenskt Stal AB B5734812180624
Radian572827127343
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A5698575346900
Shinko Electric Industries568234275600
Denka Co Ltd566592921000
SPACE CO LTD564869352300
Ya Man Ltd563744358400
Tegna Inc551834236572
H.I.S Co Ltd549668717700
HUAXIA BANK CO LTD-A5438533447985
Delta Electronics Thai-Nvdr5432480237300
Daiichi Jitsugyo Co Ltd540714019500
Wienerberger AG530719324465
Surgutneftegaz - Sponsored ADR5303329148228
KS Holdings Corp528344463800
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD527755835500
LINDSAY CORP52416366452
Grafton Group Plc GBP523972848079
PETROCHINA CO LTD-A5218625490400
Sinfonia Technology519031440300
DAQIN RAILWAY CO LTD -A5177715440600
SNC Lavalin Group Inc515817521634
UNIPOL GRUPPO SPA5148880107248
DANA INC507600626630
Hitachi Zosen Corp5066086176100
AMERICAN EQUITY INVT LIFE HL505793619044
Mitsui Mining and Smelting505522820000
Advanced Info Service505348990200
PTT Global Chemical Public Co Ltd Shs5038510247800
Nippon Pillar Packing Co Ltd493742743600
DONGXU OPTOELECTRONIC TECH-A4925762559100
Fujitsu Frontech Ltd487023055000
Habib Bank Ltd4836852593600
ICA Gruppen AB471350913734
REXNORD CORP468200517962
LIBERTY EXPEDIA HOLD-A461950411144
PTT Exploration & Prod4603268119200
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF459871119400
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD459333925600
Nos SGPS458826872990
Robinson Department Store4550124267000
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A4524847145400
77Th Bank447008534200
Fancl Corporation446255218200
Tate and Lyle440745049616
Regal Beloit Co42433375386
Glow Energy4189397156500
Daiichikosho Co Ltd41381369000
Kaken Pharmaceutical Co412466710600
Asahi C Ltd410610936100
Sanyo Special Steel Co Ltd409584020900
XENIA HOTELS & RESORTS INC407618120649
IT Holding40728679700
Sumitomo Osaka Cement Co Ltd407178610600
GAZTRANSPORT ET TECHNIGA SA40487764712
KT Corp404132218060
FRANKLIN ELECTRIC CO INC39794458295
Mallinckrodt Plc397701323451
Greggs Plc393017217912
Yamazen Corp391759340100
Tohokushinsha Film Corp386525478000
Magnit Ojsc38523757369
WELBILT INC382541723894
Edion Corp382265048600
Osaki Electric Co Ltd382255964300
Drax group379174689363
Bangkok Bank Fgn376291659000
LEROY SEAFOOD GROUP ASA376087254815
Fujitsu General373644529200
Louisiana-Pacific Corp371665816162
Sakata Seed Corp370574012900
Dai Nippon Toryo Co Ltd368213539400
ICOM INC360595720200
Topy Industries Ltd343018016300
Nafco Co Ltd340815527200
Central Pattana Pub Co Ltd3375215151800
GRANITE CONSTRUCTION INC33551797773
ENCOMPASS HEALTH CORP32762255748
Nittan Valve Co Ltd3240733117400
Nippon Signal Company Ltd323850538000
Nishimatsuya Chain co ltd317926443700
Japan Aviation Electronics314062722700
Yuasatrading Co Ltd311046211600
PBF ENERGY INC-CLASS A30003229821
Chioyda Integre Co Ltd294171017200
Banpu Public Company Limited2936842627400
Idea Cellular Ltd rights issue 19032928950477241783
Electricity Generating Pcl288143133500
GEO GROUP INC/THE287849415958
HAITONG SECURITIES CO LTD-A2814666141274
PENN NATIONAL GAMING INC280806214225
VTB Bank OJSC GDR Reg S2724148252661
Sundrug Co Ltd268617211000
Kasikornbank256347645400
Thai Oil2523512119800
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A2499492324600
BYD CO LTD -A248552630200
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A247936099500
SSAB Svenskt Stal AB A247026966103
ADEVINTA ASA-B241765926404
Bangkok Expressway & Metro P2390900785800
GF SECURITIES CO LTD-A2371926103800
Minor International Pcl2364651212700
Irpc Public Company22839401369600
Suncall Corp227177644500
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A226162618100
FUKUDA DENSHI CO LTD22524033500
Tsubakimoto Kogyo Co Lttd22491617100
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A224743224105
Keihin Corporation224089614200
Indorama Ventures2158147155300
Citizen Watch Co215479141800
Metawater Co Ltd21358758300
Charoen Pokphand Foods2128197282500
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A212157175700
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A208876659600
China Huishan Dairy Holdings20785924173640
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A206547057148
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A206504575900
FF Group SA203874940608
Surgutneftegaz Adr Pref203072335152
Saint Marc Holdings Co Ltd20283689700
Takuma Co Ltd197594517500
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A195718820400
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A1923553163300
Bumrungrad Hospital Pcl190097236300
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A1857188158600
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A184422411400
Seazen Holdings184285032200
Aoyama Trading Co18092818900
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A1766864336900
CHINA NATL NUCL A (HK-C)1724952196100
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A1711859133100
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A170195850440
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A1681701156400
SHAANXI COAL INDUSTRY CO L-A1668870129200
BANK OF JIANGSU CO LTD-A1653330160600
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A1648358196700
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A1643094245700
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A1626986329400
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A161996042000
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A1618772634100
CHINA LIFE INSURANCE CO-A161146138600
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A158320438800
WEICHAI POWER CO LTD-A157592084200
SDIC POWER HOLDINGS CO LTD-A1560752132500
Thai Union Group Pcl-F1533451281800
SCSK Corporation15295393600
BANK OF NANJING CO LTD -A1491457118000
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A148878035900
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A1471855119600
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A146536460980
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A144159238200
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A142072877400
Nippon Seiki Co Ltd14202039500
IFLYTEK CO LTD - A141713229100
CHINA CONSTRUCTION BANK-A1405832133500
True Corp Pcl1370984892600
ORIENT SECURITIES CO LTD-A135193783000
Siam Cement Public13054069700
KT Corp Sponsored ADR KRW128179611094
Kansai Paint Co12288696900
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A120653326700
Cookpad Inc81917136900
Chubu Steel Plate Co Ltd54302110500
Severstal GDR Reg S4672533112
Fresnillo Plc2715922883
Tata Steel Ltd - Partly Paid24169620697
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H rights issue 190326237581194522
CJ Corp - convert Pref2300003604
Banpu Public Company Limited (Foreign Line)19660142000
Banco Espirito Santo Nom SA1761531684144
ASAHI KOGYOSHA CO LTD173848700
Shimachu Co00
Konecranes OYJ00
Atlas Copco AB B redemption 18050900
Man SE00
FLS Industries B00
International Consolidated Airlines Group00
Innogy Se00
Akastor ASA00
Grifols SA B00
QLIRO Group AB00
HgCapital Trust Plc00
Energa SA00
Nokia (AB) Oy SEK00
Novion Property Group00
Xstrata Plc00
Lagardere00
Intu Properties PLC00
Portugal Telecom00
Kabel Deutschland Holding AG00
Dfds A/S00
Zardoya Otis SA00
Elekta B AB00
Atlas Copco AB A redemption 18050900
Holmen AB B00
LINDE PLC EUR00
Lenzing AG00
TDC A/S00
Syngenta AG00
Antena 3 Television00
Tecnicas Reunidas SA00
Sonae00
Acerinox SA00
Salzgitter AG00
Medco Health Solutions Inc00
BK Popular Esp00
Getinge Industrier AB B00
Topcon00
Brait Se00
Luxottica00
Kinder Morgan Management LLC00
Gemalto00
Volvo AB A00
Iluka Resources00
Relx NV00
Industrivarden AB A00
XACTOMXS3000
Oesterreichische Post AG00
Home Retail Group00
Distribuidora Internacional00
Zeon00
Indra Sistemas SA00
Inmobiliaria Colonial Sa00
SAAB B00
Tokyu Land Corp00
Aberdeen Asset Management Plc00
Fomento de Const Y Contra00
Okamura Corp00
Royal Dutch Shell A00
Scripps Networks Inter Cl A00
Fosters Group Limited00
SeaDrill00
Systemair AB00
NCC B00
Immofinanz AG00
Banco Santander Spain bonus issue 15102000
Gestevision Telecino00
Shire Pharmaceuticals00
Ebro Puleva00
Fugro NV00
Telekom Austria interim share00
Eurocash SA00
O2 Czech Republic AS00
Schibsted ASA00
Unicredit rights 2012-01-0900
Abertis Infraestructuras SA00
AstraZeneca00
JM AB00
Swiss Reinsurance00
Core Laboratories NV Ord00
Vienna Insurance Group00
Ceconomy00
Ihara Chemical Industry Co00
JAPAN LIFELINE CO LTD00
Rhoen-klinikum AG00
Exedy Corp00
Reynolds American00
Nichias Corporation00
Corbion NV00
Cosmos Pharmaceutical Corp00
Panalpina Welttransport -Reg00
Atlas Copco AB B Redemption shares 15051500
National Bank of Greece rights issue 10092100
Level 3 Communications Inc00
Atlas Copco AB A Redemption shares 15051500
Mandom Corp00
DORMAKABA HOLDING AG00
K S AG00
Sims Metal Management00
Eniro AB00
Westfield Group00
Modern Times Group B00
FUJI PS CORP-164461-4600
Bank of Kyoto-358439-900
HODEN SEIMITSU KAKO KENKYU-714483-8400
Avex Group Holding-749770-6400
Fukuyama Transport-821350-2300
Daifuku Co-1061598-1900
Shinmaywa Industries Ltd-1577264-14000
Via Holdings Inc-1629629-30200
OPTIM CORP-1986505-11000
Nippon Gas Co Ltd-2159297-8900
H20 Retailing Corp-2164086-18100
BP Castrol KK-2247996-19000
Nihon Kohden Corp-2290276-8900
JEOL LTD-2414536-13200
Sembcorp Ind-2720163-146300
SANTEC CORP-2744789-16800
Capcom-2796838-13900
WORKMAN CO LTD-2902931-6600
TECHNOPRO HOLDINGS INC-2967868-5500
Sanrio Co-3063069-15000
GRACE TECHNOLOGY INC-3164839-19500
Chiyoda-3293506-22700
PACIFIC INDUSTRIAL CO LTD-3307366-23100
Hokkoku Bank Ltd-3326972-11700
TOHO TITANIUM CO LTD-3512585-44800
DMG Mori Co Ltd-3627043-26200
YAMAURA CORP-3730708-49800
Japan Steel Works Ltd-3748767-21000
Resort Trust-3822085-29600
Hokuto Corp-3862726-24400
SITEONE LANDSCAPE SUPPLY INC-3889184-6420
Nachi-Fujikoshi Corp-3906161-8700
Pilot Corp-3934430-10400
CANTEL MEDICAL CORP-4000517-6659
Matador Resources Co-4006704-20687
ZENRIN CO LTD-4077706-19400
RELO GROUP INC-4111646-16600
Trusco Nakayama Corp-4135442-17600
Outokumpu-4151768-107542
Itochu Techno-Science Corp-4157260-20000
Maruichi Steel Tube-4170937-15900
Fireeye Inc-4202297-29314
Compass Minerals Internation-4335723-8107
COLUMBIA BANKING SYSTEM INC-4338859-13391
ALD SA-4351830-30593
WATSCO INC-4355664-3094
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B-4401600-19650
Jins Inc-4403536-9100
INTERXION HOLDING NV-4419116-7152
FIXSTARS CORP-4434382-40100
Autonation Inc-4438781-12613
Lintec Corp-4452259-22000
Iamgold Corp-4501825-158205
HUDSON PACIFIC PROPERTIES IN-4512688-14118
JUST EAT PLC-4611413-51771
Asos Plc-4619443-9863
Aica Kogyo Co Ltd-4655964-15300
FLOOR & DECOR HOLDINGS INC-A-4705234-10896
PREMIUM BRANDS HOLDINGS CORP-4738903-9083
Nof Corp-4752496-14600
DECHRA PHARMACEUTICALS PLC-4765750-15169
Zensho Holdings Co Ltd-4767063-23800
MEDIDATA SOLUTIONS INC-4897474-6675
Ain Holdings Inc-5047329-7100
Systena Corp-5098929-46600
KAMAKURA SHINSHO LTD-5111101-45200
Yamashin-Filter Corp-5122741-84400
BRINKS CO/THE-5133625-6892
MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC-5161562-3605
Nissin Electric Co Ltd-5194554-59900
LEC Inc-5215698-41000
Fuji Oil Holdings Inc-5283669-18500
Furukawa Sky Alumi-5284293-28500
CKD Corp-5481663-48800
LENDINGTREE INC-5717213-1674
Sankyu-5783496-13300
Adeka Corp-5862908-42300
INSULET CORP-5941103-7776
JAPAN BEST RESCUE SYSTEM CO-6164750-45100
Banco BPM SpA-6213620-278642
Plenus Co Ltd-6387629-43900
NISSEI ASB MACHINE CO LTD-6455725-18800
SOUTH STATE CORP-6607120-9756
Chukyo Bank Ltd-6651499-37400
Kato Sangyo Co Ltd-6691109-22200
SUMMIT MATERIALS INC -CL A-6750730-45129
TAKEAWAY.COM NV-7162764-8987
BBA Aviation Plc-7337280-228264
CYRUSONE INC-7359186-13903
HEALTHCARE TRUST OF AME-CL A-7428880-29039
Bluebird Bio Inc-7475490-5863
FCC-7657689-38200
PIA CORP-7861544-21200
Glory Ltd-8052113-34100
GOYO INTEX CO LTD-8063753-21600
Advantest-8327157-31200
Tokuyama Corp-8358287-35100
Western Alliance Bancorp-8408272-20403
TRUST TECH INC-8659073-28300
IR JAPAN HOLDINGS LTD-8724225-55400
PORTOLA PHARMACEUTICALS INC-8804989-28086
COHERENT INC-9213907-6330
UNIVERSAL DISPLAY CORP-9442825-6007
House Foods Corp-9504493-26400
Matsui Securities Co Ltd-9555195-116200
Unipres Corp-9567600-60500
EXACT SCIENCES CORP-9760929-11379
SENSIENT TECHNOLOGIES CORP-9772679-15354
Autobacs Seven Co-9924775-62300
Elecom Co Ltld-9992722-33200
SCOTTS MIRACLE-GRO CO-10060445-13028
Japan Petroleum Exploration-10152468-49900
LITHIA MOTORS INC-CL A-10169764-11057
Morphosys AG-10408062-11564
Aomori Bank Ltd-10724565-45100
Takamiya Co Ltd-10733711-195600
First Solar INC-10763969-19333
POOL CORP-10802908-6528
Tokyo Steel MFG Co Ltd-10955410-151800
RUBIS-10962647-21664
Medicines Company-11274659-43254
Sangetsu Co Ltd-11326370-66000
MARUWA UNYU KIKAN CO LTD-11425479-35600
Toagosei Co Ltd-11552359-111600
KITANOTATSUJIN CORP-11635670-235200
CALLON PETROLEUM CO-11859410-157193
LCI INDUSTRIES-11862615-13691
KILROY REALTY CORP-12070304-17222
Sumitomo Bakelite-12426049-35000
Kumiai Chemical Ind Co Ltd-12507298-184800
Capital Counties Properties Plc-13031728-445324
RAKSUL INC-13548342-44400
TAKI CHEMICAL CO LTD-13643294-30500
HEALTHCARE SERVICES GROUP-13702386-42620
SANSHIN ELECTRONICS CO LTD-13744000-87600
Ito En Ltd-14056526-31600
TERILOGY CO LTD-14295859-173500
Ritchie Bros Auctioneers Inc-14956678-46063
ATOM CORP-15141737-189700
Shima Seikii Mfg Ltd-15174995-48800
RYOSAN CO LTD-15519258-61500
Toho Gas Co Ltd-16267356-43000
Net One Systems-16797814-75300
SANDERSON FARMS INC-18595800-14119
HIOKI E E CORP-18711326-50800
Mabuchi Motor Co-19034678-54900
Tele2 B-19038402-153350
Sho-Bond Holdings Co Ltd-19096288-30300
Colowide Co Ltd-21293292-117100
Huhtamaki Oyj-21323778-63353
NTN Corp-21886076-707600
Iriso Electronics Co Ltd-22456102-47300
United Bankshares Inc-22986507-64600
Towa Phatmaceutical-23251103-101800
Anritsu Corp-24168411-134200
BWX TECHNOLOGIES INC-24201022-50135
Ams Ag-24947687-77638
Daio Paper Corp-25489854-235100
TRI CHEMICAL LABORATORIES IN-26407245-53200
Nihon M&A Center Inc-26814906-103700
JAPAN ELEVATOR SERVICE HOLDI-27193715-159000
Howard Hughes Corp-30472803-29836
Cellnex Telecom SA-31318576-114811
Nifco Inc-31863565-119200
Axfood AB-34500000-200000
Nomura Co Ltd-34710581-137100
SHOEI CO LTD-35667624-89000
Harmonic Drive Systmes Inc-36754830-97800
Galapagos Nv-39383582-37024
GOLDWIN INC-40665232-27900
MARKETAXESS HOLDINGS INC-41553728-16925
Viasat Inc-43621784-53165
Fuji Kyuko Co Ltd-43738901-125700
Castellum-53923717-303283
Fabege AB-64783423-480411
Industrivarden AB C-108994202-521753
EPIROC AB A-320859075-3141058

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning