AP7 Räntefond
111.94
AP7 Aktiefond
312.83

AP7 Aktiefond

AP7 Aktiefond är en global aktiefond med hög risk. Det innebär att avkastningen kan variera kraftigt mellan åren. Den långsiktiga avkastningen beräknas dock vara avsevärt högre än i en räntefond. Låg risk går inte att förena med hög avkastning.

AP7 Aktiefond är en av de två byggstensfonder som AP7:s övriga fyra portföljer skapas med.

AP7 Aktiefond fondbestämmelser

AP7 Aktiefond hållbarhetsprofil

Fakta

Start
2010-05-21
Förvaltat kapital (uppdaterad 2020-02-28)
573,6 miljarder SEK
Jämförelseindex (normalnivå)
MSCI ACWI SEK
Förvaltningsavgift per år
0,08%
Insättningsavgift
ingen
Uttagsavgift
ingen
Prestationsbaserad avgift
ingen
Årlig avgift
0,11%
Normanbelopp
1167 SEK
Morningstar Kategori™
Global, mix bolag
Risk/Avkastningsprofil
1 2 3 4 5 6 7
Fondnummer: 581371
ISIN-KOD: SE0003299999

Innehav

Branschfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Regionsfördelning enligt vår portfölj, listade bolag.

Nordamerika 53%
Europa 19.41%
Asien exkl Japan 14.42%
Japan 7.5%
Australien & Nya Zeeland 2.04%
Afrika & Mellanöstern 1.71%
Syd & Centralamerika 2.01%

Uppdateras årligen, senaste uppdatering 2019-05-31

Värdepapper

Värdepapper Marknadsvärde Andel Position
Apple Computer Inc157417336225519757
Microsoft Corp144276254518700171
Amazon.com Inc9601463491497712
Alibaba Group Holdings Adr62915308653092905
Facebook Inc-A55306886002877983
Tencent Holdings Ltd522976843910467200
Alphabet Inc Class C5088200701374777
Alphabet Inc - Class A5084766628375254
JP Morgan Chase and Company47727696353867368
Taiwan Semiconductor459364699344926387
Johnson and Johnson44745823913195745
Samsung Electronics39420589748712907
Nestle SA38091628883649537
Visa Inc A Shares36923915172023926
Procter and Gamble Co34327161232931527
Intel Corp32948318045668116
Berkshire Hathaway Inc32433318701540398
Mastercard Inc Class A32091952681104937
Roche Holdings AG GS3184936984964786
AT T Inc31633292248749564
Bank of America Corp312912617710483155
Verizon Communications29964686365381278
Unitedhealth Group Inc29716204841159454
Home Depot Inc29306101071278171
XACTOMXS30275178191012328772
Coca-Cola Co26769437804769059
The Walt Disney Company25349230842108659
Atlas Copco AB B24914044558123262
Merck and Co24499814123144956
Chevron Corp23366151272445681
Pfizer Inc23258761406874210
Pepsico Inc22591096971632774
Cisco Systems Inc22194093165401977
Comcast Corp A21935624525331479
Novartis AG21572828892503498
Wells Fargo and Co21225269684934428
Toyota Motor Corp19697113972969691
Adobe Systems Inc1939614473566505
Bristol Myers Squibb19266473083186738
Citigroup Inc19235936672895158
Netflix Inc1883006305509511
Philip Morris International18465453922196933
Mcdonalds Corp1807250405882690
Nvidia Corp1765428645676860
Abbvie Inc17589434002041580
Salesforce Com Inc1694035883971854
Amgen Inc1654042974791142
HSBC Holdings165023891123622449
Abbott Laboratories16400078162068478
Medtronic Plc Npv16341053921579705
Sap SE15951364551268508
Oracle Corp15906530353135961
Accenture Ltd1575581285826290
Intl Business Machines Corp15638375301148301
Investor AB B15408219262983776
Costco Wholesale Corp1532140937514320
Atlas Copco AB A15060426824309135
Nextera Energy Inc1500535003571415
LVMH Moet Hennessy1452324563356030
AstraZeneca14359944911539592
Starbucks Corp14317214761821220
ASM Holding NV1408852884497216
Thermo Electron Corp1406464966466833
China Construction Bank1390743873175996333
Paypal Holdings Inc13864734721303956
AIA Group Ltd136400289514112675
Texas Instruments Inc13484206131164827
Naspers N1339849399802200
Union Pacific Corp1330731690823859
Lilly (Eli) and Co13162808341011546
Nike Inc Cl B13140134211465642
Royal Bank of Canada13043267021712488
Broadcom Ltd1295754090465109
American Tower Corp Class A1291022883545926
Glaxosmithkline Plc12881399766268366
BP p.l.c128621448823852561
LINDE PLC USD1283835800647669
Sanofi S.A12717509191321307
Total Fina ELF12274965742824396
Novo Nordisk A/S B12266495032058743
Allianz SE Germany1190710742523891
Tesla Inc1179445280155406
UnileverN Euro.1611676725292155540
Danaher Corp1154548203778470
Toronto Dominion Bank11474758022142769
Commonwelth Bank of Australia11355352592083242
Ping An Insurance Co112380390310190500
Qualcomm Inc11107617341430858
General Electric Co109377413510250132
Lowes Cos1083450668981285
Gilead Sciences Inc10737012141474955
British American Tobacco10460050712581169
CSL Limited1040395864524510
Diageo Plc10242810102773985
Biogen Inc1017691785318924
Fidelity National Information1010924417720898
Reliance Industries Ltd9866675195212330
3M Co980864326675702
Siemens N960428908920862
Sony Corp9562228711516430
American Express949418542822158
Housing Dev Fin Corp Comstk9287343442993511
Mondelez International Inc9279599741674705
Charter Communications Inc-A921378071182494
Target Corp919491188852654
CVS Caremark Corp9190928061505408
Altria Group Inc9081945162212618
Goldman Sachs Group Inc904808170430290
CME Group Inc896079100417623
Enel89089250210576712
China Mobile (HK)88702942711243000
TJX Companies Inc8836453271417039
Softbank Group Corp8833015791850902
Iberdrola SA8818066917432366
US Bancorp8494889361755363
United Parcel Service Inc843298902923249
Caterpillar Inc836020497668922
Intuit Inc834500948305735
Duke Energy Corp828604494859392
Dominion Resources Inc825347535976075
Anthem Inc823370144315089
Chubb Ltd823110839534484
Cigna Corp new USD 0.01818986192444851
Automatic Data Processing816791263503914
Booking Holdnings inc USD 0.00880961184549505
Bayer AG8046597391087178
S+P Global Inc795351076288630
ICBC790111294118337000
Truist Finl Corp 5.07835979611585993
L Oreal783490954291317
Air Liquide777513826557767
Stryker Corp773686176393696
Crown Castle International Corp771699492486747
Prologis Inc765940051861252
Bank of Nova Scotia7613750241433540
SK Hynix Inc755969217997933
Fiserv Inc749395679681316
Becton Dickinson and Co749173345312319
ConocoPhillips7490888241502221
Zoetis Inc744467694561105
Intuitive Surgical Inc728353791133578
Unilever7276793601317932
Allergan Plc727275644386305
Banco Santander Spain72326191519265650
Zurich Insurance Group AG713866433176075
PNC Financial Svc Group Inc709816790525115
Canadian National Railway Co709385807822237
Servicenow Inc705416604216553
KDDI Corp7034247192409179
Schneider Electric698581252679459
Keyence Corp697748925215200
BNP Paribas6972345791365722
Applied Materials Inc6971981501196185
Mitsubishi UFJ Financial Group69104329614212653
Vertex Pharmaceuticals Inc686549070303616
Morgan Stanley6827293651483046
Rio Tinto6813598831383545
Colgate-Palmolive Co674895967949743
Micron Technology Inc6681428501309190
McKesson Corporation662975178427928
Infosys Limited6622359886221427
CSX Corp660899445900531
Blackrock Inc660153476133228
Illinois Tool Works657290910383253
Basf AG6560880671079107
Westpac Banking Corp6506666094131503
Lam Research Corp647818389224129
Global Payments Inc647256801350219
Lauder Estee Inc645769907350079
Marsh and Mclennan Co640059780583360
Recruit Holdings Co Ltd6357186741738160
Boston Scientific Corp6336201721650665
Australian and New Zealand Bank Group6322410563797382
Reckitt Benckiser Group Plc628946269819268
Vodafone Group62769830334086131
Sumitomo Mitsui Financial Group6248562911970570
Icici Bank6196625198701076
Equinix Inc Com619557920100941
Ecolab Inc615516327324857
Takeda Chem Ind6144674031727510
Vinci613633184593657
Aon Plc611343291281962
Kimberly-Clark Corp611035629453509
Waste Management Inc611032587518497
Edwards Lifesciences Corp610980568282952
Itau Unibanco Holding SA6101186078849613
Baidu Inc Sp Adr609781927506504
Sberbank RF USD60614168316181833
Intercontinental Exchange Group603993447660340
HCA Holdings Inc601328513480689
Air Products and Chemicals Inc595133478259300
Hon Hai Precision59379690922807117
Adidas590106105212308
Anheuser Bush Inbev584545494891997
Norfolk Southern Corp581761320314085
HP INC5815057502627561
Samsung Electronics Pref5791888301503708
Humana Inc576663933180044
American Electric Power576613839607307
AXA5765589152413627
Honda Motor Co5765308922220938
Capital One Finan Corp574322178634936
MetLife Inc5698983831246394
National Australia Bank5691727913396432
Schwab (Charles) Corp5681325431407523
National Grid PLC5639246874274133
Deere and Co560611381344643
Bank of China Ltd H559417386143863000
Relx Plc5576669012221881
Itochu Corp5574493422443600
Advanced Micro Devices5565115931202508
Nippon Telegraph and Telephone Corp5541401672297300
Lloyds Banking Group Plc55199252484479872
Prudential5420817333027496
Exelon Corp5415993921181230
Progressive Corp-Ohio539266458694758
Best Buy Co Inc533670831666382
UBS Group AG5320716434565733
Baxter International Inc530514224625524
NTT Docomo5290955961951100
Shopify Inc - Class A528667329115064
Jd Com Inc Adr5245033361348260
Danone522861727726820
Bank of Montreal Canada522393429745135
Ebay Inc5172530501446676
Sherwin Williams Co51722877096395
Activision Blizzard Inc Common Stock515413400890850
American International Group5140105071172129
Astellas Pharma Inc5135480653232799
Banca Intesa SPA50863093820174786
Shin-Etsu Chemical506036450429300
Simon Property Group Inc505095555391976
Kering50498166089984
Suncor Energy Inc5020090951809051
Hitachi5009361791419939
Synchrony Financial4963427691665015
Moodys Corporation494393426194371
America Movil SA ser L49197470161337957
Banco Bradesco SA pref4906297657341064
Autodesk Inc489431708263406
Ross Stores489092389421047
Dollar General Corp488253174308002
Aflac Inc4882242451076256
Nintendo Co484133552141000
Walgreen Co4828166841039329
Kinnevik Investment AB B4824634362281151
Analog Devices479280587428265
Newmont Goldcorp Corp476596229990010
Tata Consultancy4742333691642176
Allstate Corp473520367419864
Sysco Corp472495158665372
Emerson Electric Co471879550726737
Kinder Morgan Inc Del Com4703011422351877
ABB Ltd CHF4689201612108406
General Motors Co4684574951502229
Roper Industries Inc468189769131627
Hoya Corp468033311527900
Cnooc Limited46355547432636000
Sempra Energy463532129323864
Illumina Inc461843427172525
Koninklijke Philips N V4595283041072105
Eaton Corp PLC456123516484631
Munchener Ruckvers N454572166168488
Daimler AG4519997931062282
Hong Kong Exchanges and Clear4512451631389143
Petrol Brasileiros4469943507680803
Manulife Financial Corp4463481602604910
Ing Groep Nv4439011664568761
BBVA (Bilb-Viz-Arg)4438666548841019
Prudential Financial Inc443695214555790
Schlumberger Ltd4405457071592922
Netease Icn Adr438095136129986
Essity Ab4371532861444180
General Mills Inc428789386843896
Public Storage428088328192476
Cadence Design Sys Inc425197044633451
Cognizant Tech Solutions Crp424800767688866
Barclays42473038720334492
Compass Group Plc4240920931835595
Johnson Controls International4240021291106830
Cummins Engine423104954274846
Essilor Luxottica420595886304967
Orix Corp4201508162575560
PROSUS419070180577105
Kao Corp418269441586000
EOG Resources Inc417245690677471
Tokio Marine Holdings416916830773111
BLACKSTONE GROUP INC/THE-A416686098763549
Canadian Imperial Bank of Commerce415337338529520
Pernod Ricard414254103250869
Qatar National Bank4129433758237950
Trane Technologies Plc412042674304715
CIE Financiere Richemont411983672600510
FedEx Holding Corp411865190292424
Nxp Semiconductors Nv411182023353176
Petrol Brasilerios com4109831856662902
Regeneron Pharmaceuticals Inc41037166891961
Canadian Pacific Railway Ltd406251938162388
Daiichi Sankyo Co Ltd404922455657400
Bank Central Asia40277486217939100
DowDuPont Inc402528077874014
Swedish Match AB402170668674783
Daikin Industries400911662295106
B3 SA-Brasil Bolsa Balcao3992035643749535
Industria de Diseno Textil3990325571288392
Murata Mfg Co394793397735935
Mitsubishi Corp3934218791597450
Anglo American3928009431604937
Tokyo Electron392422008184378
Citrix Systems Inc391792126376444
Woolworths Ltd3916975941505841
Bank of New York Mellon Corp391372999970781
Deutsche Post AG3904501371241789
CBRE Group Inc389921695702833
Xcel Energy Inc388037492582574
Alimentation Couche Tard Inc3871116951241023
Fanuc Corporation386196263227700
Marriott Intl Inc384903344328624
Tal Education Group Adr384483656700786
NHN Corp382515382255444
London Stock Exchange Group Plc382072308375855
Autozone Inc38100303238555
Equity Residential380574181468487
Mizuho Financial Group Inc37911735928006274
MMC Norilsk Nickel USD378102735115989
Axis Bank India3761488843792227
ENI-Ente Nazionale Idrocarburi SPA3744441712931307
Travelers Cos Inc374407594298851
Canadian Natural Resourses Ltd3741988191428414
Experian Plc3733064491072609
Ally Financial Inc3725018431471880
Valero Energy Corporation371484498531516
Welltower Inc369325374469509
Engie3688338722227202
WEC Energy Group Inc368546658377095
Credit Suisse Group3681556653048337
DOW Inc367760545876613
Koninklijke Ahold Delhaize NV3659688401526291
Fujitsu365953615340500
Volkswagen AG VTG Pref Npv365395713221693
SBA Communications Corp365293671130030
AL RAJHI BANK3641797742233021
DBS Group Holdings3636829162114635
Electronic Arts Inc362649135349293
Centene Corp361569615682164
Hennes och Mauritz B3594256451926802
Hindustan Unilever Ltd3588244581179972
TE Connectivity Ltd357717460426040
NRG Energy Inc3569938151045174
Discover Financial356871371530736
Givaudan35571466211085
Constellation Brands Inc A355084850190802
Swiss Re Ltd351903927357291
Avalonbay Communities Inc351707985163145
Oneok Inc351046531491514
Occidental Petroleum Corp3497582251048827
Wesfarmers3493189071289723
Eversource Energy348479725382620
Zimmer Biomet Holdings Inc348076465243711
T Rowe Price347899212281969
EQUITABLE HOLDINGS INC3472032671537044
Ameriprise Financial Inc346234922227752
Nordea Bank ABP Sverige3446940574273420
Deutsche Boerse AG342694727215120
Lonza reg34197401283894
Check Point Software Technologies Ltd340791586337360
RWE ST A340472109987255
Motorola Inc340386014196507
Peugeot SA3400166771733435
Legal and General Group3396667679347110
Mitsui and Co3396286372056400
Telefonica SA3393569115485123
Amadeus IT Holding SA338673879498987
Tesco33833281411134685
New Oriental Educatio Sp Adr337515543258950
CRH Plc335961588959447
Macquarie Group Ltd335884147372238
Seven I Holdings Ltd334493157970200
Central Japan Railway334354624199100
Public Service Entrp333235229615356
Vonovia Se332411417604421
Kroger Co3323230271186147
Akzo Nobel332308398396662
YUM Brands Inc331746961349155
Mediatek Inc3314641302753332
O Reilly Automotive Inc33075415189864
Volvo AB A3306787022062874
Mercadolibre Inc32957497353508
Fast Retailing Co Ltd32817174266105
Glencore Plc32805504312509049
China Merchant Bank H3275961137043189
Kla-Tencor Corp326560571227544
Agilent Technologies Inc326082125428387
Ihs Markit Ltd324582545445346
Amphenol Corp Class A324213229347753
Ford Motor Co3214144094574525
Orange3213344852350697
Consolidated Edison Inc321310895376003
Bharti Airtel Ltd Comstk3206102754398995
Workday Inc319622609187035
United Overseas Bank3184113381816777
Transurban Group3173207133224322
Bank Rakyat Indonesia317216937101232900
Digital Realty Trust Inc316285488248934
Hershey Foods Corp313749712203282
East Japan Railway313469421407898
Fabege AB3126600001800000
Monster Beverage Corp311851466485747
China Life Insurance Co Ltd31102213113446000
New Waste Connections Inc310895086319444
Paychex Inc309266228385704
Unicredit SPA3087786352323271
Transdigm Group Inc Com30841208456051
Heineken307698735297560
Japan Tobacco Inc3076783511575789
SunLife Financial Services of Canada Inc306407771674617
Infineon Tech N3063363371408522
Newcrest Mining3062952861698315
E. On SE3054200712624614
Rio Tinto Limited303707923517524
SQUARE INC - A302678289405532
Ambev SA3023399238607175
Idexx Laboratories Inc302148324119504
Hilton Worldwide Holdings Inc301949969316496
Willis Towers Watson Plc301493425151331
Fomento Econ Mexico (FEMSA UBD)3013834913538510
Firstenergy Corp301129786639768
Edison International299172189413133
ALCON INC298747236483356
LyondellBasell Industries NV298398894411622
Smith and Nephew Plc2978678631286456
PPL Corp297138770917306
Tatneft2970345892745805
State Street Corp294314565430588
Ericsson AB B2925926173556060
Volvo AB B2921267831823513
SMC Corp29137447370135
Lululemon Athletica Inc291218107125267
Rockwell Intl Corp291014457153017
Hewlet Packard Enterprise2907046662287654
Vivendi SA2906396561102354
Pandora A/S290548610642522
Nidec Corp290513251247384
American Water Works Co Inc290274418223894
Mitsubishi Electric Corp2888396302253284
PPG Industries Inc288531517271409
Ferguson Plc287860652315352
MSCI Inc28746034796522
VF Corp287195944385796
Realty Income Corp287047143369304
Societe Generale286733171948168
Dexcom Inc286598351105695
Costar Group Inc28538055542918
DTE Energy Co285260853234686
SAUDI BASIC INDUSTRIES CORP2851111631368915
Ansys Inc284671056108116
Verisk Analytics Inc-Class A282452680177241
Twitter Inc282323920836587
Carlsberg B281831707211392
Iqvia Holdings INC. USD 0,01281605191193435
Shiseido Co278171360473500
VMware Inc A277608422197457
Sandvik AB2773931471634609
Oversea Chinese Banking Corp2767408613653836
Parker-Hannifin Corp276643440149671
Ball Corp276550835375031
Fleetcor Technologies Inc27622316299736
Yum China Hldgs Inc276196122651395
Canon Inc2760131431109999
Chugai Pharm Co275099124262200
CK Hutchinson Holdings Ltd HKD 1.02746275873215859
Sika AG272983296147303
Michelin271991009252332
3I Group2718711741952896
Wal-Mart De Mexico V (Walmex)2714644069507130
Aptiv Plc271408964343415
Resmed Inc271040728167630
Grupo Financiero Banorte2708237084733903
Williams Co Inc2706202041444850
Largan Precision Co Ltd267598425182000
CGI Group Inc A267192022377373
Hyundai Motor Company266974868272159
Cdw Corp266671375219199
LafargeHolcim Ltd CHF264949601575027
Splunk Inc263872942173009
Panasonic Corp2638684732656663
Paccar Inc263778709389916
Olympus Corp2628316951487800
DNB ASA2622423481496301
LG Chem Ltd26209823682862
Microchip Technology261232992282861
Koninklijke DSM NV260944879221720
Mitsui Fudosan Co2604000511073072
Boston Properties Inc259775930196863
XIAOMI CORP-CLASS B25926242516641600
Ventas Inc Reit257956267444957
Novatek Pjsc-Spons GDR Reg S257781742165743
UPM-Kymmene OYJ256954841822901
NATIONAL COMMERCIAL BANK2567990722178082
Archer-Daniels-Midland Co256127029659212
Franco-Nevada Corp255800643221956
Hermes International Npv25427183736057
Cerner Corp253150839358754
Oriental Land Co253085804226208
Softbank Corp2526798911947100
Trip.com Group Ltd251930044854615
Sun Hung Kai Prop2506577391799573
Nokia2505203576457332
Chipotle Mexican Grill Inc25050558630339
Waters Corporation250432113126843
DSV A/S249995844248538
Legrand249813241316598
Republic Services249131552263828
Bayer Motoren Werke249048238380716
Pembina Pipeline Corp247821615670411
Samsung SDI Co Ltd24781120599187
Essex Property Trust Inc24755407080151
Sunac China Holdings Ltd2465797724512836
Constellation Software Inc24599249824176
CORTEVA INC245851181885204
Mitsubishi Estate2456836441373261
Standard Bank Group2455876032353525
Chinatrust Financial Holding C24553264433544993
PTT Pcl Nvdr24551983819341947
Xylem Inc245389426300023
Omnicom Group245210283347501
Assicurazioni Generali2449168301339731
Synopsys Inc244888963176919
Tyson Foods Inc -Cl A244802651353365
Pioneer Natural Resources243633512199225
Clorox Co242165708147891
Scottish and Southern Energy2421363411193345
Fresenius SE & KGaA241091345496818
Wolters Kluwer241034851326036
Chunghwa Telecom2389547746892000
Fastenal Company238128004679527
MEITUAN DIANPING-CLASS B2373411281861000
China Resources Land2373288935462222
Formosa Plastics 13012373139348078960
Hongkong and China Gas23722610412682487
Castellum237046410971900
Kerry Group236917349181615
Brown-Forman Corp -Cl B236889792377289
Celltrion236650039170824
Las Vegas Sands Corp236544413410299
Imperial Brands PLC2365205371111868
Corning Inc235672031957773
Stanley Black and Decker235248330169751
Shinhan Bank235091594859676
Ameren Corp234730606282680
Firstrand2343908746105933
Alexion Pharmaceuticals Inc234052093253403
Dassault Systemes SA233767159149475
STMicroelectronics NV233665173826820
Terumo Corp233432657732700
Standard Chartered2332384743132154
Komatsu2330884721182300
Verisign Inc232293725121711
Ametek Inc232234335261563
China Overseas Land2321949706942287
China Petroleum & Chemical23217989545850400
Fifth Third Bancorp231743082892330
Geberit Reg23138452145440
D R Horton Inc230733881418544
Merck KGaA230579951187890
AmerisourceBergen Corp230008946251869
Fortinet Inc229896462222013
Aviva Plc2296338594802172
Arthur J Gallagher and Co229023138226324
Kone B NEW228505793411215
Swisscom AG22745856941350
Xilinx Inc227433701282547
Ferrari Nv227215310142915
Credicorp226917458122956
Dollar Tree Inc226862929265297
Hartford Finl Service Group Inc226693794427226
XEROX HOLDINGS CORP225969456648982
Veolia Environnement225620358771472
KB Financial Group225611451721487
Public Bank BHD2255328055685587
Weyerhaeuser Co224953465842477
Eisai Co224588056295290
Orsted A/S224462727216386
Bridgestone Corp223488699671578
Mettler Toledo International22330131632717
Kyocera Corp223276795354580
M T Bank Corp222821344148997
Link Reit2222933672399285
Regions Financial Corp New2222892961564505
Telekomunikasi Indonesia22178998490339595
Telia Co AB2206036875512336
Church & Dwight Co Inc220002396303316
CMS Energy Corp219381842338834
Akamai Technologies218807218242632
Daiwa House Inds218245227773386
Grainger (W W) Inc21781755578468
COPART INC217301147252361
Vestas Wind System215941604224619
Kubota Corp2156559011574647
Fortis Inc Canada215090245509827
Itausa Inv SA2146614328009739
Arch Capital Group Ltd214641263502525
Veeva Systems Inc-Class A214633062149331
Masco Corp214508208496549
Assa Abloy B214418764932661
Deutsche Bank2143750922285105
National Bank Canada214369890400364
Hyundai Mobis214137539121551
Sunny Optical Tech2115796721317900
Agricultural Bank Of China-H21125338553980000
Palo Alto Networks Inc211119243114275
Equifax Inc211096193141221
MCcormick and Co Non VTG shares211039110141441
Subaru Corp210723927847736
Bajaj Finance Ltd209939581320959
Northern Trust Corp209212972240222
Keysight Technologies Inc208982108227968
Fuji Photo Film Co208791399430200
Sampo-Leonia Insurance Comp A208493778501671
KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A208240768139649
Singapore Telecom2077554559671800
Laboratory Crp of Amer Hldgs206782192115573
NVR Inc2064371765503
Cap Gemini206165327181969
Saint Gobain205995441564967
KBC Group SA205972195297620
Unibail Rodamco205350209165829
First Rep Bk San Francisco Calif New Com205056816195160
CP All Pcl Nvdr20490449310036029
Keycorp2048518221189650
Host Hotels and Resorts Inc2045645731409781
UNI President Enterprises Co2043434318719491
Marubeni Corp2038693873052200
TRANSUNION203789726222115
Mega Financial Holdings Co Ltd20365063319609422
Markel Corp20287564716282
Nan Ya Plastic2024864989316670
Skyworks Solutions Inc201276652198962
Lennar Corp CL A200624129317607
Align Technolgy Inc20032554590343
Woodside Petroleum1995912101059405
Citizens Financial Group199583050607909
Kraft Heinz Co199074163796733
Cooper Cos Inc19903949460911
Secom Co198993144253900
Healthpeak Properties Inc198523147582881
Alexandria Real Estate197750166124432
Sumitomo Corp1969140401396900
Asahi Group Holdongs LTD196779124506536
Cspc Pharmaceutical Group Ltd1967492468646000
Western Digital Corp196427926338086
CK Asset Holdings Ltd1963097223165437
Partners Group Holding Ag19587475721900
Neste Ojy195489673485854
MS&AD Insurance Group Holdng195264482609693
Wirecard AG194666426147787
CLP Holdings1938961081885414
Fortescue Metals Group Ltd1932256482780856
Cardinal Health Inc193152719360309
Rogers Communication -Cl B192894341409249
Pulte Group192831800470351
Henkel AG and Co KgAA VZ192798460206490
Restaurant Brands Intern192427479320529
Nomura Securities1914267994113007
RINGCENTRAL INC-CLASS A19127059683546
Equinor ASA1912114351218244
Thomson Reuters Corp190605545252021
Svenska Handelsbanken A1903728011824368
Swiss Life Holding19021108741113
First Abu Dhabi Bank1890891955040480
CHINA TOWER CORP LTD-H18904755676750000
Maxim Integrated Products188592871336276
BT Group Plc18837547610214063
INVITATION HOMES INC187497221649789
VIACOMBS INC USD187329939786542
Fresenius Medical Care187109994245227
Expeditors Intl lf Washington Inc186759175263466
Goodman Group1857806981893878
Biomarin Pharmaceutical Inc185742069208947
S-E Banken A1857236431894366
Galaxy Entertainment Group Ltd1856369672764800
Cathay Financial Holding Co Ltd18549254114214095
OTP Bank Regd184711428406038
IAC InterActiveCorp18467853690588
Bank Mandiri18463337634505800
Denso Corp184459346483600
Kansas City Southern183936970117374
Delta Electronics Inc1837025954029770
Kellogg Co182987871299148
Otsuka Holdings Co Ltd182580758480117
Teradyne Inc182568555304973
Magna International -Cl A182255457398699
Country Garden Holdings Co18222631013827511
E Sun Financial Holding Company18187634019335789
Coloplast B181860494137577
China Mengniu Dairy Co.1806369275087000
Tractor Supply Co Com Stk180515331202468
Shionogi and Co180400611334800
Genmab A/S17981206777158
OMV AG179771024429604
Vulcan Materials Co179475226152182
Skanska AB B178842613790989
BURLINGTON STORES INC17881971078428
ADYEN NV17799438320877
SUN COMMUNITIES INC177006871109731
Halliburton Co176930208986734
Erste Group Bank AG176794182506578
Sino Biopharmaceutical17667356412799000
Quest Diagnostics176504068164761
Fubon Financial Hldg Co Ltd17644622812295839
PAYCOM SOFTWARE INC17635613661993
Dai-Ichi Life Holdings Inc.1760061161267600
WUXI BIOLOGICS CAYMAN INC1759681121218500
Dover Corp175808796166582
Intl Paper Co175684974464403
Martin Marietta Materials Inc17551857776744
Credit Agricole1750972561366657
Mid America Apartment Comm175092536126246
Shenzhou International Group1747639021389400
Tiffany and Co173922015133677
Deutsche Wohnen Ag BR173667570437958
SAUDI ARABIAN OIL CO1735643041998025
Intact Financial Corp173329441156847
Hang Seng Bank172816930855300
Circuit City Stores Carmax172452353193827
Hexagon AB172384902313998
Ashtead Group Plc172372433529759
LG hsehold & healthcare17236814616856
New Melrose Industries PLC1720869226049375
Geely Automobile Holdings1720320459259000
Lojas Renner1716781041468548
ITC1715135686350670
Ferrovial SA171463915579578
Cincinnati Financial Corp171317514170464
Teleflex Inc17117244450869
Kirin Brewery Co170573547913600
Royal Caribbean Cruises Ltd170222709212140
Annaly Capital Management Inc Reit1697674811779458
Formosa Chemical N Fiber Corp1694590806500730
Unicharm Corp169373242503100
Qorvi Inc169328839180754
KKR & CO INC -A168800855574327
WPP Plc1686893111475304
Phonak Holding Ltd16860479269745
Teleperformance16818680667822
DaVita Inc167870049212564
Poste Italiane Spa1671334371497574
Tenaga Nasional1670282385850100
Kimco Realty Corp166592511935180
Ulta Beauty Inc16605697262473
Maruti Suzuki India165707200195441
Freeport McMoran Inc1651933891620604
Hess Corp165029629303055
Sompo Holdings Inc.164939635440154
Suzuki Motor Corp164561642394100
Power Corp Canada163476432701521
Vornado Realty Trust163367797291551
WH Group Ltd16321244915393273
Liberty Broadband C163202452125579
Symrise AG162809675164732
Weg SA Pref1627458401565155
Incyte Corp162720344214156
Seagate Technology162657645326768
Anta Sports Products Ltd1626017171990000
OKTA INC162537457130488
Cboe Holdings Inc162342855134553
Aristocrat Leisure Ltd162182415725154
Wheaton Precious Metals Corp161760559509017
ACS Actividades Cons Y Serv161607945552592
UDR Inc161051006335358
Western Union Co160996086693860
Principal Financial Group160980483337471
Enn Energy Holdings Ltd1607192241468200
Duke Realty Corp160566809455159
Ncsoft Corp16055950429837
WP CAREY INC160020265189462
China Steel16001902721814172
Nitori Holdings Co Ltd160003717114400
China Pacific Insurance Gr-H1599589334873632
Atmos Energy Corp159840666146331
Banco Do Brasil SA Ord.1595883861589082
Hcl Technologies1591809632005747
Sanlam1588560883465380
Anglogold Ashanti158750547766440
Swedbank AB1587192611033665
Voya Financial Inc158695813284301
Lamb Weston Holdings Inc158689161175968
Cellnex Telecom SA158590274321822
SAUDI TELECOM CO158417526739411
Astra International15833860637417500
MTN Group1582352183056948
Huntington Bancshares1582129341278363
Fiat Investments NV1580610081267630
Yahoo Corp Jp1578729294195200
Idex Corp157583327101504
SGS Holding N1571936236240
Energias de Portugal SA1571068213249561
Japan Post Holdings Co Ltd1568562251811700
Alnylam Pharmaceuticals Inc156642344136163
Dominos Pizza Inc Us15648191343793
Marvell Technology Group Ltd156464566718059
Bank Leumi Le Israel1563686302361510
Genuine Parts Co156158138177693
MAGAZINE LUIZA SA1561500351329910
Darden Restaurants Inc155952155149465
SKF AB B155814616868048
Ss&C Technologies Holdings155550398271601
Segro Plc1554939471400606
Nucor Corp154511220363072
Petrochina15410136239002544
Carnival Corp153886131476500
Conagra Brands Inc153778437585752
TDK Corp153600494158299
Expedia Inc153353592155515
Essential Utils Inc153122209312320
Intertek Group153044019217898
JM Smucker152943841143749
MARKETAXESS HOLDINGS INC15283490746362
Longfor Properties1527742693343000
MGM Mirage152530888586003
OLD DOMINION FREIGHT LINE15252460175875
Anhui Conch Cement H1522148702193500
Wabtec Corp151831245219813
Gartner Inc151470687112113
Grupo Mexico Sa De Cv1508092586475807
United Airlines Holdings150639430232347
Resona Holdings Inc1503760114000667
Sumitomo Mitsui Trust Holdings INC150315643441522
Scentre Group1500653846563570
NetApp Inc150026637317557
Arconic Inc USD 1.0150014337483325
Extra Space Storage Inc149861933142841
ASE Technology Holding Co1494110456392999
Berkeley Group Holdings Plc149046563234943
E*Trade Financial Corp148974181320016
Persimmon Plc148663008383712
EPAM SYSTEMS INC14849795468675
MTU Aero Engines Holding AG14806749059607
JXTG Holdings Inc1476639433654332
State Bank Of India1476286623307748
Snap-On Inc147588432101338
Steris Plc14758271791540
Take-Two Interactive Software147565947138327
Broadridge Financial147480895134476
Alliant Energy Corp147427440261602
Edenred146663668281186
Concho Resources Inc146493465219262
Barratt Devel1463163911478533
China Conch Venture Holdings1462384303069800
ELANCO ANIMAL HEALTH INC145817883520100
Hologic Inc145018029306576
Ingenico Group144825553100756
Telenor144789860891842
Kia Motors Corp144720989473724
Trimble Incorporated144702746347504
Loews Corp144642541303221
Nortonlifelock Inc144406473767795
TELEDYNE TECHNOLOGIES INC14434663341706
Centurylink Inc1434789681154766
Agnico Eagle Mines Common Stock143157435286788
UCB142716386146984
Celanese Corp142570884151028
Continental AG142071719127519
Hormel Foods Corp141879387331341
Seattle Genetics Inc141771633129766
TYLER TECHNOLOGIES INC14162582044811
Discovery Communications C141625509571718
Pentair PLC141406199346728
First Financial Holdings Co Ltd14139721918428767
Snam SPA1413896282776696
SNAP INC - A141297570925298
FMC Corp141291661149642
Samsung C&T Corp141289795159675
Telstra Corp1412754236320351
Sm Prime Holdings14120486518816600
Royal Bank of Scotland Group1411853825810199
United Utilities Group Plc1410536671119493
Sekisui House141035836697300
Airports Of Thailand Pcl Nvdr1408729047369010
GODADDY INC - CLASS A140621915201622
Atlantia SpA140255438632570
Malayan Banking1401879837297260
Fairfax Financial Hldg13994619630798
BOC Hong Kong Holdings Ltd1399228234167905
PING AN INSURANCE GROUP CO-A1398690961261568
Brambles Inds Ltd1398342921765772
Nasdaq Inc139633660126780
Korea Tobacco and Ginseng Corp139551946209712
Pinnacle West Capital138785560146519
Techtronic Industries Co Ltd1379541931630950
TD Ameritrade Holding Corp137702502326189
Aercap Holdings Nv137559531259721
Associated British Foods137513052452187
TWILIO INC - A137045302124496
Jack Henry & Associates Inc13688716487492
Zebra Technologies A13682082064460
Aramark136787437359913
Suntory Beverage & Food Ltd136612821352700
Kakao Corp13656630392686
FOX CORP - CLASS A136357705426731
QBE Insurance Group1362073211492488
Hana Financial Group135490085538848
ZTO EXPRESS CAYMAN INC-ADR135473136585090
Intl Flavors and Fragrances135303045112478
Next Plc135224189165023
Banco Bradesco Common1351397952235974
EQUITY LIFESTYLE PROPERTIES134992855187474
Impala Platinum Holdings1347605251453949
Jardine Matheson134728481246046
MEDICAL PROPERTIES TRUST INC134276699593665
Robert Half Intl133894345262911
Alleghany Corp13376932318469
Nec Corp133703704333797
Fortune Brands Home & Security Inc133108588210691
Picc Property & Casualty -H13282109312798601
Aena SA13280331881443
Asian Paints Ltd132132708531931
Universal Health Sevices Inc132059287100225
Kingspan Group131864462206698
Allegion Plc131374636109018
Sands China Ltd Com1308163202790000
Centerpoint Energy Inc130695508556955
Sumitomo Realty and Development130668367399856
Southwest Airlines130631500274129
Asahi Kasei corp1305217851499446
Emirate Telecom Group Co1304348123111652
COLES GROUP LTD1299714301338016
Sberbank-Sponsored Adr129928164882495
VICI PROPERTIES INC129499538518282
Novozymes A/S B129479105253942
WEST PHARMACEUTICAL SERVICES12937670883867
Varian Medical129209482101859
EXACT SCIENCES CORP129001209163913
Elekta B AB1289904001172640
Sasol1289634521027182
Garmin Ltd128852197146297
Hannover Rueckversicherung AG12877421169258
Nice Systems Ltd12811545877393
M3 Inc127981664487800
RIYAD BANK1278861482218233
Dentsply Sirona Inc127729792257609
NN Group Nv127554193349985
Svb Financial Group12754447458351
Metro Inc127480848322017
SAMBA FINANCIAL GROUP1270907871815900
Interpublic Group Of Cos127038232567037
Advanced Info Service Nvdr1270331782108204
Open Text Corp126834545297433
Informa Plc1265252781390305
Cheniere Energy Inc126486007268894
Localiza Rent A Car SA1260871501121591
Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA1257047911584386
Baker Hughes Co125669028726108
AMCOR PLC1255971721320523
Raymond James Financial Inc125549212143101
Sysmex Corp125357119195842
Rentokil Initial Plc1253215872008934
W R Berkley Corp124912313173123
Barclays Africa Group Ltd1248059571344587
Hasbro Inc124798935155229
China Resources Ent. Wheelock and Co1246493492709042
Siam Cment Co THB1 Nvdr1240425941283351
Danske Bank A/S123936993773960
Globe Life Inc123871986126179
Beiersdorf123605621117464
Aurizon Holdings Ltd1233608433832564
Spirit Aerosystems Hold -Cl A123291671214327
Taiwan Cement Corp1231911519093276
Hollyfrontier Corp122941361350633
China Gas Holdings Ltd1228494843376400
Caixabank SA1225455804594466
Everest Re Group Ltd12232967045943
FNF Group122029829303643
INSULET CORP12197348369532
Sumitomo Electric121559528999500
Inpex Corp1213739491390694
Arista Networks Inc12121148761230
Citic Pacific12095890310857596
Camden Property Trust120871625106540
Alibaba Health Information Technology Ltd1207206446867043
West Japan Railway120549542169100
Kinross Gold Corp1202909042135284
PINDUODUO INC-ADR120116827356963
Nippon Building Fund Inc1199787281563
Sirius XM Holdings Inc1193327471803457
PTC INC119284098152188
Emera Inc118790842271118
Bid Corp Ltd118640451622695
Omron Corp118543913214871
Enel Americas SA11831835469356267
Straumann11827264612338
Samsung Biologics Co Ltd11806015530715
Dell Technologies Inc Class C117803041263194
Wynn Resorts117789825109139
NOTRE DAME INTERMED PAR SA117722140841568
Teva Pharmaceutical ADR117493547926017
Advantest117427081251400
CI Financial Corp117353581679651
Manpower Group116856086152097
WestRock Company116763923343714
Sage Group1165892601253387
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC11644694241216
Heineken Holding NV116070233126581
Mitsubishi Heavy Ind115872693363300
ArcelorMittal115849304786560
BOOZ ALLEN HAMILTON HOLDINGS115725288165141
United Rentals Inc11558466590046
NATURA &CO HOLDING SA1155801541123308
Grifols Sa Par EUR 0.5115496381334798
Mowi ASA115453768518536
CHINA MERCHANTS BANK-A1154304032386282
Daito Trust Const115240356109883
Yuanta Financial Holding Co Ltd11520440218402964
Nissan Motor Co1149726292707700
Black Knight Inc114905103167250
Avery Dennison Corp11489743998384
Crown Holdings Inc114367963157488
Intercontinental Hotels114171684199878
Power Assets Holdings Limited1140214191629896
Galapagos Nv11398222749607
Raia Drogasil Sa Com Npv113746397429803
Lincoln National Corp113658521227886
Chubu Elec Power113330676863916
VISTRA ENERGY CORP113296667536258
Fortum OYJ113096517518247
Henry Schein Inc113026322183576
Julius Baer Group Ltd113020712259853
Samsung Electro-Mechanics Co112991861103372
Regency Centers Corp112802233188370
Terna1126681521667808
Carrefour112507119660784
American Capital Agency Corp Reit Fund112442342625727
Taiwan Cooperative Financial11213056216752177
Australian Stock Exchange112102129226493
Hd Supply Holdings Inc111891982282250
AGL Energy Ltd111234236889546
Semiconductor Manufacturing1111465205548900
Pearson1109608891519893
Umicore110795749256906
Vereit Inc1107389831182478
Ageas110731814231366
Whirlpool Corp11067633382712
Pan Pacific Intl110582482665300
Aeon Co Ltd110436661577200
Swiss Prime Site10994950490627
Advance Auto Parts Inc10985174383786
HALMA PLC109752572413633
Insurance Australia Group Ltd1095435342642924
Remgro109524319978273
Kajima Corp1090744781017800
Loblaw Companies Ltd108718609212983
Porsche Automobile Holding pref108659703173404
Bandai Namco Holdings Inc108654156215500
China Shenhua Energy1085955306312001
Gold Fields1085090561526471
Swire Pacific A1083329921214340
C H Robinson Worldwide108193009154931
TAKEAWAY.COM NV108105303120114
Diamondback Energy Inc108018192175553
Hydro One Ltd107924721519291
TEMENOS GROUP AG-REG10773745671078
China Vanke Co LTD H1076485892841445
Ono Pharmaceutical107426608503385
Mylan NV107339164563702
MATCH GROUP INC107325088166767
Nisource Inc107297664396774
Standard Life1072349162826598
Nippon Steel Co107138116968664
Ultratech Cement107036651181298
OGE Energy Corp106882059254356
Bank Hapoalim1067996761337395
Suncorp Group Limited1067856541417012
SK Holdings Co Ltd10663462065598
Hotai Motor Co106511596530000
Mondi Plc106353644521565
Schindler Holding AG Part Cert10571666347683
Apache Corp105711634444033
XPO LOGISTICS INC105588424130496
Discovery Communications A105432248408729
DELIVERY HERO AG105361062139363
Molson Coors Brewing Company105352934208947
OMEGA HEALTHCARE INVESTORS105287342245885
Japan Real Estate Investment1052507701506
Ramsay Health Care105130110220162
LKQ Corporation105043693352953
Dexus Property Group1045425261298137
Heidelberger Zement104390883171459
Flutter Entertainment Plc10422350893521
Guidewire Software Inc10420188296046
Otsuka Corp104080570243000
Alstom103941305212018
Gecina10393896156545
Campbell Soup Co103808522228397
Liberty Global Inc C103542389544599
Croda International Plc103476000171910
Adecco SA103248158188379
Federal Realty Investment Trus10296339585963
Shimano Inc10289163575811
Coca-Cola Amatil1028783971376832
Albemarle Corp Com Stk102779633123139
Bank Of Communications H10268235316198000
Toray Industries Inc1026497891727596
Powszechny Zaklad Ubezp.1025759861117372
Eastman Chemical Co102462051159767
ROKU INC10244226893268
Liberty Sirius Group-C102287955221303
National Retail Properties102231546184987
Auto Trader Group Plc1022173551502728
SARTORIUS AG-VORZUG10213703543217
Franklin Resources Inc102061941455159
Lindt Sprungli AG101877667116
Hengan Intl Group Co Ltd1018423961365500
Sodexho Alliance101833878104265
CNH Industrial Nv1018033271150062
Hua Nan Financial Hldgs10175793414708701
Dollarama Inc101574446364880
Fisher and Paykel101527063648871
Vipshop Holdings Adr101512693800680
Taylor Woodrow1013837813792146
Hufvudstaden AB A101304000540000
Lindt Spruengli1012918471263
Cimb Group Holdings1012319488939848
Commercial Intl Bank Egypt SA1012144841942751
Abu Dhabi Commercial Bank1010318665174104
Guangdong Investment Ltd1009883245450000
AROUNDTOWN SA1008529071137964
THE SHANGHAI COMMERCIAL & SA1007131416187732
Mitsubishi Chemical Holdings1006990671487000
Ricoh Co1006180921068000
Land Securities Group Plc100583584880254
Ayala Land10050966013618910
Perkinelmer Inc100490975119907
Quanta Computer Inc1004424444998000
Comerica Inc100317247184682
Bangkok Dusit Med Servi Nvdr10002576014932394
Taiwan Mobile999974792952500
Henkel AG and Co KgAA99950237118438
WIX.COM LTD9993519577396
United Micro Electric9991120219950000
Rumo Sa998709482046365
President Chain Store Corp998274131047000
Titan Industries99776591584589
Burberry Group Pls99757852452489
James Hardie Industries Ltd99675313535968
Mirvac Group996511584937850
Brown Brown Inc99471614220796
SIBANYE STILLWATER LTD994237424021562
Targa Resources Corp99376939293543
Meiji Holdings Co Ltd99362054165800
Bunzl99343975393051
Telefonica Brasil99286724827614
Nitto Denko Corp99229192199988
Kon Kpn NV992266663893300
Steel Dynamics Inc98997886364637
Securitas98820534709408
Dish Network Corp98682426278811
Ugi Corp98537164263252
Endesa SA98424878376639
Taisei Corp98357452286900
Zions Bancorporation98309230241256
RPM INTERNATIONAL INC98243985145140
Elisa Communications OYJ98148147166415
Bouygues98113242243075
Suez SA98014601600305
Smurfit Kappa Group Plc98000024284080
Eiffage9792849687789
Vail Resorts Inc9787951545578
SIEMENS HEALTHINEERS AG97703678234494
Li Ning Co976611513624500
Baloise Holdings9756637558711
Iron Mountain Inc97397403302407
JB Hunt Transport Services Inc9735292799235
Bancolombia Sa-Pref97344549806122
Severn Trent97339784298696
OLD MUTUAL LTD973183538930726
LG Chemical Ltd97206999171456
Catcher technology971920721211000
EPIROC AB A97125670842739
Publicis Groupe97015458242390
Live Nation Inc96700912163316
LG Electronics Inc96376866190133
Japan Exchange Group Inc96094304577522
MTR Corp960027611753005
APA Group Npv (Stapled Units)958457801387038
58 Com Inc Adr95708158175191
Obayashi Corp95446141927232
Nestle India Ltd9537238743185
Mahindra Mahindra950391351389424
SEI Investments94975059154111
Nomura Research Institute94858549421598
China Telecom Corp Ltd H9469998825416000
RenaissanceRe holdings Ltd9459087751521
Delta Air Lines Inc94419242195381
Tech Mahindra Ltd94342914854964
Evraz Group Sa Ord941966151987129
Groupe Eurotunnel SA94067420559441
Signature Bank9405519570775
Ajinomoto Co Inc93971252561787
Daiwa Secs Group939638012124302
Cemex Cpo9392799128640214
Origin Energy938937942044799
SAUDI BRITISH BANK938520251314158
Whitbread Hldgs Plc93757384176299
Tokyu Corp93545155603432
AAC Technologies Holdings933740321348000
Lennox International Inc9313603839227
Reinsurance Group Of America9306398070199
Smiths Group92993766445864
Samsung Sds Co Ltd9295775464671
Packaging Corp of America92897878101187
CD PROJEKT SA92862495122748
Zayo Group Holdings Inc92768192272922
CF Industries Holdings Inc92706881256698
Bdo Unibank Inc921582043522877
Keppel Corp919914801995500
NEUROCRINE BIOSCIENCES INC91984136100469
Electricite de France91835954657059
Vodacom Group918297701211120
SAREPTA THERAPEUTICS INC9180541182907
BIO-RAD LABORATORIES-A9159536225472
Jefferies Financial Group91483134447244
Samsung Fire and Marine Insurance9147916357119
Sonic Healthcare Ltd91406841485176
BB Seguridade Participacoes914009961297336
Juniper Networks Inc91352253418866
Norweigan Cruise Line holding91323364258803
Spirax Sarco Engineering Plc9124146580141
New World Development Co912404607356129
St James Place Plc91195398668675
Jones Lang Lasalle Inc9117578465086
Zillow Group Inc - C W/I91062714163709
ON SEMICONDUCTOR CORP90968563508434
Cognex Corp90928326199673
American Financial Group Inc9082800192944
Grupo Televisa S A B De CV907902354500921
ALGONQUIN POWER & UTILITIES90748980574569
Cenovus Energy Inc907141781173740
Stockland Trust Gp906445232873143
China Unicom Hong Kong Ltd9062011911486000
Polski Koncern Naftowy90563123553248
Bausch Health Cos Inc90531480379546
DOCUSIGN INC90282286110845
Solvay SA9017488395818
Wsp Global Inc90126658136956
IRB BRASIL RESSEGUROS SA900566341267469
Kuehne and Nagel International AG8995682560380
Shaw Communications Inc -Cl B89910746495690
Exor NV89888743124294
Fibra Uno Administracion SA897013065824841
Noble Energy Inc89539924600539
Dr Reddys Laboratories89492304213989
Nexon Co Ltd Npv89392465556400
Naturgy Energy Group SA89089918378150
Mobile Telesystems ADR88994011886624
Liberty Media Group-C88883264229225
BANQUE SAUDI FRANSI887730511017369
Santos Limited887133781931981
Metso OYJ88658163269577
POSTAL SAVINGS BANK OF CHI-H8857252014546000
Rakuten Inc885441251016894
Bajaj Finserv Ltd8831198069182
Suzano Papel e Celulose SA NPV883111701030386
Galp Energia88284704608154
Autohome Inc-Adr88214762112144
Hankyu Corp88180562264700
Qatar Islamic Bank881327072077659
RSA Insurance Group PLC880708831315200
Cochlear Limited8805926764747
Sprint Corp87991404945481
Kepco Korea Elect. Power87856396456191
Equatorial Energia SA877575141585381
PTT Explor & Prod Pcl Nvdr877122682526540
Tokyo Gas Co87707155431100
Asustek Computer Inc877017591304000
China Minsheng Banking-H8762947613026912
Assurant Inc8727879667589
OBIC8716088368728
FLIR Systems Inc87148637165333
Red Electrica De Espana Redesa87097460442359
NTT Data Corp86936650710700
Swatch Group I8689181737075
Kintetsu Group Holdings Co Ltd86352442198747
Bureau Veritas Sa Par EUR 0.1286338578342030
Quebecor Inc - Cl B86314724362090
Capitaland Ltd862280563368900
Sabesp Cia Saneame86126033631739
Lenovo Group Ltd8590703113472000
Qiagen NV EUR85882424248344
HEICO CORP-CLASS A85841388106863
Telus Corp physical shares85801229232295
Sekisui Chemical85459139567400
Cabot Oil & Gas Corp85363447597522
China Citic Bank H8533057616727000
Kansai Elec Power85300358773689
Dai Nippon Printing Co Ltd85259012352300
Sensata Technologies Hldg BV Common Stock85037665202512
Vifor Pharma AG8503255949391
Country Garden Services Holdings850034132229000
ALINMA BANK848721771397840
Makita Corp84767998245996
British American Tobacco ADR84675817211157
Toyoda Auto Loom84442873159162
F5 Networks Inc8434091168444
Mohawk Industries8428788668738
Nielsen Holdings PLC84267320426180
Devon Energy Corp84249957517070
WORLDLINE SA83993552108220
A2 MILK CO LTD83961441872671
Brenntag AG83958964180992
Ecopetrol SA839245738999956
Nedbank Group83707148674535
Power Grid Corp Of India835877083307350
BCE Inc83425525182150
Chailease Holding Co Ltd832576582216622
Amorepacific Corp (New)8324455360615
Huazhu Group Ltd83232625252245
GPT Group831073822176111
Wabco Holdings8291748162934
CCR Rodoviarias Companhia de Concessoes827279032240430
Israel Discount Bank A827043991908336
Coway Co Ltd82587599146915
South32 Ltd AU824590985738504
CHR Hansen Holding A/S82273602114376
MONCLER SPA82246540217578
Taishin Financial Holdings Co8224409217852791
Ascendas Real Estate Inv Trt822297263684550
Atos SE82065069108276
National Oilwell Varco Inc82057838432484
Surgutneftegaz USD8198759712476041
China National Building MA H819687757416000
Randstad Hldgs81964015154941
Sl Green Rlty Corp8193410498880
Orkla ASA81699815934315
CAE Inc81558656296174
Idemitsu Kosan LTD81382966327808
M&G PLC812326752886224
Covestro Ag81230657202150
Kyowa Kirin Co LTD81224143351500
Newell Brands Inc81182458502148
KIRKLAND LAKE GOLD LTD81160545228571
Groupe Bruxelles Lambert SA8099734087825
Lojas Americanas SA - Pref807814861360065
Dxc Technology Co80420589326184
Mediobanca SpA80217857865031
Valeo80094885307493
Barry Callebaut AG800143823804
Industries Qatar799173613412321
Anglo American Platinum7988086198889
Sun Pharmaceutical Ind797851181565808
Minebea Mitsumi Inc79718615428900
Ralph Lauren Corp7958120680393
China Resources Gas Group Ltd795767091634000
Eurofins Scientific7950089516119
MONGODB INC7949477653930
Dentsu Inc79303511296000
SinoPac Holdings Company7925432318917588
Bunge Limited79211736160863
Puma79099409100340
Dcc Plc Gbp78975898109614
Yamaha Corp78963327163500
Perrigo Co pLC78856184133376
Gvc Holdings Plc78799839738071
Citic Securities Co Ltd-H785356793677500
Johnson Matthey78349104238853
CLICKS GROUP LTD78310409491718
Ionis Pharmaceuticals Inc78183058143214
OWENS CORNING78180972141169
Aegon NV781525312156893
SSAB Svenskt Stal AB B780835212618495
A P Moller Maersk A/S780661887495
Nomura Real Estate Master Fund779956874619
Banco De Chile7797544284183156
Altice USA Inc- A77949921291506
Zalando77652274163442
Coca Cola HBC AG77651018232181
SAUDI ARABIAN MINING CO77581184772936
Sm Investments77519256412152
Rohm Co77494100112300
Momo Inc-Spon Adr77425841278094
Saputo Inc77141183267399
USX Marathon Group77124162941045
Stora Enso OYJ R77037508631561
Jazz Pharmaceuticals Plc7694520567723
Kasikornbank Pcl-Nvdr767122152171422
Smith Corp76506236198252
SBI LIFE INSURANCE CO LTD76338396629789
Chang Hwa Commercial Bank7627752210285796
Hitachi High Technologies Corp76144908108000
Athene Holding Ltd-Class A75861204170453
PETROBRAS DISTRIBUIDORA SA758545421253680
Gerdau pref757529611995148
BEIGENE LTD-ADR7567935249139
Shimao Property756292752168000
Jardine Strategic Hldgs Ltd75506327256562
Kikkoman Corp75471589158000
Ocado Group Plc75372572533931
Middleby Corp7522370666966
Hochtief7516130372804
Flextronics International Ltd75161249644341
Lear Corp7511172568794
Mizrahi Tefahot Bank Ltd75047426286854
Accor75045582205077
Toyota Tsusho Corp75000219247028
China Evergrande Group747272513365190
Grupo Aeroportuario74720288666510
AVENUE SUPERMARTS LTD74632583232708
Isuzu Motors74629776795125
Lend Lease Group74431555636519
SSAB Svenskt Stal AB A744083952345788
Byd Co H744049471140000
Henderson Land Dev742920611662034
Sumitomo Metal Mining74290726293000
Great West Lifeco Inc74254048310351
BorgWarner Inc74229796252141
Svenska Cellulosa AB B73817250734500
Prysmian Spa73814084313029
Millicom Intl Cellular73714127161159
Ubisoft Entertainment SA7369264396208
JSR Corp73669493404800
Bharat Petroleum Corp Ltd735788331205592
Tobu Railway Co73334817245100
HDFC LIFE INSURANCE CO LTD73212754966480
ORIX JREIT INC730623613665
United Phosphorus72984918953290
Capitec Bank Holdings Ltd7278456983023
Israel Chemicals Ltd725953001944058
Unilever Indonesia7257391814213500
Uniper Se72257519242077
Pegatron Corporation721768393502000
Inter Pipeline Ltd72067812478484
ABIOMED INC7197840247934
Want Want China Holdings Ltd719590669497000
Bank Polska Kasa Opieki SA Pln171885854306640
Turkiye Garanti Bankasi718841224270098
Commerzbank AG717885871179517
Arkema7168708275798
STARS GROUP INC/THE71651265304602
WULIANGYE YIBIN CO LTD-A71637835415648
Yamato Transport71433018443400
TechnipFMC Plc71349003480733
RMB Holdings713452021454460
Altagas Ltd71333410465458
X 5 RETAIL GROUP NV-REGS GDR71294683219370
Telecom Italia SpA Ord7120138212728387
Weston (George) Ltd7110255390930
Masraf Al Rayan710835876533941
Beijing Enterprices Water GR7107983515281888
Hong Kong Land Holding707414811412300
Novatek Microelectronics Corp704254871078000
Coca-Cola European Partners Eur70401014131921
GEA Group70391098257072
SAUDI ELECTRICITY CO703313611587474
Yara International ASA70280719183510
JG Summit Holdings Inc702043975328430
Atlas Copco Ltd -Class I70109113180163
Sydney Airport701047891372146
Kohls Corp69908504179254
Wipro698584942141358
Sealed Air Corp69748725218345
Scor SE69744744188303
Woori Financial Group Inc69576933885696
Sinopharm Group Co-H695728702239170
INNOVENT BIOLOGICS INC694288631525500
Tapestry Inc USD 0.0169411094302836
Trend Micro Inc69344557137319
YAGEO CORPORATION69089810488010
Odakyu Elec Railway69050714356300
Realtek Semiconductor68844868908684
China Development Financial Hl6880935623272400
FOX CORP- CLASS B68747250217734
Growthpoint Properties Ltd686631085579362
GLOBANT SA6863787161773
China Everbright Intl Ltd6863708910184592
CDK Global Inc68636861148404
Tokyo Electric Power Company Holdings Inc683868821808791
Ayala Corp68339677518690
Nippon Shinyaku Co Ltd6814652091400
Canadian Tire Corp l A6800333366491
ARAB NATIONAL BANK679589011046750
Klepierre67834643218650
FINECOBANK SPA67821809643742
INTOUCH HOLDINGS PCL-NVDR678015684182400
East West Bancorp Inc67745773171565
Nippon Prologis Reit Inc676725972473
Caltex Australia67631106310917
Abn Amro Holding Nv Gdr Ipo67567516455151
British Land Co674871721008573
Brasil Food SA673880161066773
Bank Negara Indonesia6738317313196900
Coca-Cola European Partners USD67355526127830
Wharf real estate investment673462711339865
Mosaic Co/The67283107395664
HK Trust and HKT Ltd672455784557800
Rollins Inc67187135177373
AGC Inc66905595231100
Surgutneftegaz Pref (RUB)6687346512879307
Axalta Coating Systems Ltd66840706258146
Boliden AB66710642312755
UBER TECHNOLOGIES INC66660633198562
Admiral Group Plc66623403236398
Hargreaves Lansdown Plc66379995320877
China Jinmao Holdings Group Limited662860719236000
Misumi Group Inc66271319306300
Wilmar International Ltd661105082300800
IA FINANCIAL CORP INC66084854134420
Banco Santander (Brasil) SA66053251772088
Acuity Brands Inc6601651464279
Bidvest Group65897797534404
Haier Electronics Group Co Ltd658476532320000
Meggitt Plc65810982919523
SK Telecom Co Ltd6571393937992
Invesco Ltd USA65656511435797
Weichaii Power Co Ltd-H655878473487780
Alfa Laval AB65366676285444
Showa Denko K K65266991292600
Santen Pharmaceutical65254570394265
Grupo Aeroportuario De Sur-B65222378382850
Peoples United Financial Inc65103685444195
Pvh Corp Com USD16500998990101
Nippon Express Co64768647134600
Trelleborg B64618840408980
Japan Retail Fund Investment646133873217
Sul America Units64602996523581
Alliance Data Systems Corp6457493172866
Formosa Petrochemical Corp644616992308000
Dabur India Ltd64426906943859
Akbank643383765359682
Autoliv Inc6432769294802
Imperial Oil Ltd64323895297142
Kurita Water Ind64075940237600
Direct Line Insurance Group639382081578994
Unumprovident Corp63755430259000
Flowserve Corp63468908156674
Covivio6343475357002
Lundin Petroleum AB63374292227148
Ingredion Inc6334978171649
FamilyMart UNY Holdings Co Ltd63195250299400
Osaka Gas Co63065839393400
Central Pattana Pcl Nvdr626566913811103
China Taiping Insurance Hold625579453054514
Keyera Corp62423870252106
GDS HOLDINGS LTD - ADR62420686108437
Centrica623197326455075
Kyushu Railway Company62234978203800
OTE (Hellenic Telecom)62195400438348
Bajaj Auto62093092154961
Medibank Private Ltd620780373328877
United Urban Investment Corp620073453797
Guangzhou Automobile Group-H619565705374400
Electrolux AB B61943232297804
ABB Ltd SEK61942117278642
JIANGSU HENGRUI MEDICINE C-A61888838514101
Hang Lung Properties618752232786425
T D Holdings Inc61837561611200
BANCO BTG PACTUAL SA-UNIT61811994413278
Tingyi Cayman Isln Hldg Co618083703496000
Oil Natural Gas Corp615464804724306
Polyus PJSC6153753847663
Toppan Printing Co61509654358100
Evonik Industries AG61432654236327
Atlas Copco AB B redemption 180509614132247676653
Oil Search Ltd613551361642244
Arrow Electronics Inc6115935588170
Petronas Chemicals Group609089494514600
CHINA YANGTZE POWER CO LTD-A608875122578899
Shin Kong Finl Hldgs6084943919868337
Orica Limited60767184459443
Carnival Plc60646453187475
Sainsbury (J)606100952366201
Samsung Life Insurance60405095124272
Kroton Educacional SA603684222649928
Inter Rao Ues CLS6030633568321302
Treasury Wine Estates Ltd60242764856762
Far East One Telecommunication600892592836000
Bim Birlesik Magazalar AS Bimas59896769781764
Campari59890528696146
Brothers Industries59821616332900
Orbia Advance Corp SAB de CV598056712889720
Empire Co Ltd A59562091261432
Schroders59556771152581
Disco Corp5955298528500
Aisin Seiki Co59525356182300
Cheung Kong Infrastructure Hldgs59513267879000
ITV Plc594494743844536
Computershare Limited59417906578594
Lion Corp59360420354500
Nanya Technology Corp593194272270000
Emaar Properties Pjsc592584716274152
Yy Inc Adr59226978106982
Magyar Olaj Gazi Regd (Mol)59038202750352
Jeronimo Martins58989931331615
Fosun International589231534656708
Advantech Co Ltd58880031619626
Teck Cominco Limited58768544586419
Vedanta Ltd586510903311301
Hamamatsu Photonics KK58646914150046
Shoprite Holdings58588361800571
Tata Motors Ltd Equity585834192980279
Gildan Activewear Inc58525998239769
ALMARAI CO58309071488638
Alrosa AO582858104939884
Singapore Tech Enginering582485201920000
Charoen Pokphand Indon5819343613983000
Ultrapar Participacoes SA Com Npv581596021323571
Vicinity Centres581524534029046
Globalwafers Co Ltd58121982424000
Sun Art Retail Group Ltd581165804344000
Daifuku Co5810535097100
Toto57975226152100
Zhuzhou Crrc Times Electric Co Ltd578757101598900
Charoen Pokphand Foods-Nvdr578467997004502
Volkswagen AG5763708034594
NEC Electronics Corp57502977893800
Orion Oyj57498808145976
JFE Holdings Inc57483763614177
Hitachi Chemical57426612141500
B2W Cia Global Varcom57388083393514
YIHAI INTERNATIONAL HOLDING57165325900000
Sabre Corp56974217362011
Nagoya Railroad Co56915569218400
KINGDEE INTERNATIONAL SFTWR568793994522000
SBI Holdings Inc56870396279470
INDUSTRIAL BANK CO LTD -A568679362313392
Tabcorp Holdings Ltd568253202264081
Daiwa House Reit Investment Co567797242181
Spark New Zealand Ltd565771011953509
Haitong Securities Co Ltd-H564203835222709
ZTE Corp-H563539451343400
SAUDI ARABIAN FERTILIZER CO56264568324336
Hanesbrands56135290454648
Southern Copper Corp56083871164291
Far Eastern Textile560276506091596
Coca Cola Femsa S A56026686945493
Digi Com560126035824300
Leggett and Platt Inc55999151141155
China Communic Constru-H559391227849000
Korea Zinc Co Ltd5588191116343
Morrison Supermarket558654962561778
Soquimich B55785774199211
Reinet Investment SCA ZA55775847264451
Severstal55698675420723
New China Life Insurance Co Ltd556295391470800
PING AN HEALTHCARE AND TECHN55600387594100
Enagas SA55599716217161
Mitsui Chemicals55564367256500
Adani Ports and Special Economic Zone554982031138705
GULF ENERGY DEVELOPMENT-NVDR554196041017900
JD SPORTS FASHION PLC55401935561553
Lanxess AG55363717103867
Tim Participacoes SA553395391497800
Eicher Motors Ltd5525562523683
Sumco Corp55230017343200
WIN SEMICONDUCTORS CORP55159510605000
Jsw Steel Ltd551499971555028
Tohoku Elec Power55055319617904
MAGELLAN FINANCIAL GROUP LTD55034227140876
Ceska Energeticke Zavody (Cez)54985442281242
Teva Pharmaceutical Ltd54942152432218
Recordati Spa54865930130225
Kingfisher Plc546412522210295
Grasim Industries Ltd54613665571439
Hero Honda Motors54605909187417
Empresas Copec SA54519276685789
PARKLAND FUEL CORP54469434169409
United Spirits54368930581158
EMS-Chemie Holding AG-Reg543291609023
Coal India543240902298492
Atlas Copco AB A redemption 180509543019186796235
Lite-On Technology Corp542736313890921
XINYI SOLAR HOLDINGS LTD542690046792420
Polaris Industries Inc5418921766755
AMUNDI SA5412413773075
Shimadzu Corp54107082219500
Godrej Consumer Products53985566660272
Dialog Group Bhd538389316947862
Peoples Insurance Co5375050715408200
Banco de Sabadell SA537477456133457
IQIYI INC-ADR53688645227095
YANBU NATIONAL PETROCHEMICAL53630756413029
Northam Platinum53620125637628
Empresa Bras De Aeronautica535564541352037
Sino Land Co534694994034352
News Corporation Inc Class A53448961444828
PTT Global Chemical534404863926197
Mitsubishi Gas Chemical Co53345977345100
Kimberly Clark de Mexico S A B531409802709712
SARTORIUS STEDIM BIOTECH5313798627711
HANGZHOU HIKVISION DIGITAL-A531263251036665
KNORR-BREMSE AG5310652752321
Mr Price Group53057887488895
Onex Corp5297278788932
Tsuruha Holdings Inc5283854049103
Harley-Davidson Inc52808604170624
First Quantum Minerals Ltd52734866707130
A P Moller Maersk526161995327
Nepi Rockcastle Plc52590075682189
Hulic Co Ltd52543728462531
Indian Oil Corp Ltd524007353556385
Richter Gedeon Nyrt52366530247558
China Resources Cement523274784364000
Maxis BHD523210114224700
Bco Santander Chile New52219781116245562
Canadian Utilities l A52078220171135
Hypera SA52075373671053
Sohgo Security Services52042929111000
BR Malls Participacoes519965871403946
Klabin units519961001170880
Asia Cement Corp519400483652178
Wartsila51938947496480
CONTEMPORARY AMPEREX TECHN-A51923848244584
ICICI LOMBARD GENERAL INSURA51807179308365
Keisei Electric Railway Co51717945160118
LG Display51716533443869
Knight-Swift Transportation Holdings Inc51629856155917
Koito Manufacturing Co51629817131500
Bluescope Steel Ltd51628584649849
Nissin Food Prods5149043867700
Japan Post Insurance Co Ltd51448179331500
AMP Limited514418984365794
Nisshin Flour Mill51389488312155
Weir Group Plc51304947293024
Casio Computer Co51269230295300
Tokyu Fudosan Holdings Corp51177438784729
SHANGHAI PUDONG DEVEL BANK-A511675943289516
Magnit Ojsc5111182196973
Aspen Pharmacare Hldgs51094003736172
Eaton Vance Corp51026167114176
Au Optronics Corp5102492315910000
Schindler Holding AG Reg5100127823840
Discovery Holdings50990242743433
Auckland International Airport Ltd509640571022880
Natixis Banques Populaires509381661179673
Colruyt SA50906786110017
IHH Healthcare BHD508532893895800
Kghm Polska Miedz50818413251899
Faurecia SA50806155111821
Altice Nv A50735611823578
Ishikawajima-Harima Heavy Ind50594038232139
NIO INC - ADR505150811194393
CELLTRION HEALTHCARE CO LTD5049098292182
CCL Industries Inc Cl B50355396158711
Yamaha Motor co Ltd50315330312318
Honam Petrochemical5025751732351
Huatai Securities Co LTD-H500815512902500
Genting Singapore Plc500556838544363
CRRC Corp Ltd499950967917892
HEICO CORP4991279649568
Pao De Acucar Pn49867600291448
Tenaris SA49445982530657
ACCTON TECHNOLOGY CORP49440989898000
Buenaventura Minas ADR49438679409460
Capri Holdings Ltd49368519204770
Micro Focus International49343255507787
Aéroports de Paris4931799731176
Square Enix Co Ltd49241607119900
Harvey Norman Holding490201391776779
Petronas Gas488264021260200
Seibu Holdings Inc48765799343900
Hindalco Industries Ltd486961302107664
Zee Entertainment Ent486293331422438
Hikari Tsushin Inc4862610325000
Falabella485839221430519
Wheelock and Company48562394822000
MULTICHOICE GROUP LTD48356317801366
Seek Ltd48287446345881
Commercial Bank Of Qatar Qsc482758523853521
Nordstrom Inc48237015136061
S-Oil Corporation Ord4818471885351
Kingsoft Corp Ltd480868851484911
IPG Photonics Corp4808187338933
Siemens Gamesa Renewable Energy48048916304553
CAN APARTMENT PROP REAL ESTA48047274113492
Capitalmall Trust480301732845800
Powertech Technology Inc479920161417000
Cosan SA47959127286579
Singapore Exchange Limited47919242775500
Wharf Holdings478838371944000
Iliad SA4777926833687
Brilliance China Automotive476788825386000
Marks and Spencer476168102200033
Deutsche Lufthansa47539066343774
Sumitomo Chemical474831451255900
Industrivarden AB A47404364199178
Ryohin Keikaku47388061334600
Nippon Paint Co47382755107100
Compal Electronics473738728020000
WAYFAIR INC- CLASS A4736621668314
Line Corp47338513100400
Shandong Weigao Gp Med H472801753700000
ICA Gruppen AB47240264125639
Rea Group Ltd4723483670426
Axiata Group472128924932948
DP World Ltd47125935294871
Koninklijke Vopak NV4709483795404
ASAHI INTECC CO LTD47044862202200
IND & COMM BK OF CHINA-A469671836251040
Hitachi Metals46931244327100
Shree Cement Ltd4692962914707
CARL ZEISS MEDITEC AG - BR4687037044177
Lixil Group Corp46813993302844
Dubai Islamic Bank467879783218165
Boral Limited467770801561719
CGN Power Co Ltd-H4665852319640427
Industrivarden AB C46653681202139
Grupo Bimbo Sa De Cv465865382901373
Bank Zachodni4651759968822
RioCan Real Estate Investment46192229236870
Cheng Shin Ind461776413678818
Novolipetsk Steel461274172258628
Bancolombia SA46041245408754
Grupo Fin Inbursa SA (GFINBUR)459768564274767
Arca Continental45916451829938
Marui Co45860403232100
Pou Chen Corp458231644192000
Telecom Italia SpA Savings457896708180991
Melco Crown Resorts & Entertainment Adr45706932256299
MAPLETREE COMMERCIAL TRUST456838152937400
Electric Power D Ord45650147215109
HAPVIDA PARTICIPACOES E INVE45637959391357
Epiroc AB B45561099406614
Ryman Healthcare Ltd45530003465215
City Developments Ltd45512522629300
Great Wall Motor Company H454609136100500
Genting453937923799800
AstraZeneca4537866048700
GRUBHUB INC4532614894211
CHINA VANKE CO LTD -A452914541083080
Mazda Motor Corp45205611628601
Andritz AG45148627132338
Swire Properties Ltd451104821506418
BUDWEISER BREWING CO APAC LT450885881484000
Amcor Limited45073396479463
Clariant45063908203076
Turkcell Iletisim Hizmet AS450374631977667
Medipal Holdings Corp45027348246700
PIDILITE INDUSTRIES LTD44966641215320
KION GROUP AG4489506880854
PINTEREST INC- CLASS A44835857226533
Gail India447709983046999
Lpp Sa447476942477
Yakult Honsha Co4474174396700
QATAR FUEL QSC44735149866080
JARIR MARKETING CO44383236111557
Woolworths Holdings443736571738287
United Internet AG44289026141692
DROPBOX INC-CLASS A44263213228477
Kakaku Com Inc44163359195900
Wistron Corp441619635076126
ZIijin Mining Group Co Ltd-H441377339698000
Sime Darby Plantation BHD440535373805144
CHINA INTERNATIONAL CAPITA-H439524232362400
BRITANNIA INDUSTRIES LTD43734678105745
Cameco Corp43697295526006
Enel Chile4369511149028804
Cmpc Empresas436717512131800
Bts Group Holdings Pcl NVDR4345841312354857
Kulun Energy Co Ltd434288435968000
Proximus SA43421576178841
Gjensidige Forsikring ASA43343524210821
OPAP SA43270022367492
Norsk Hydro ASA431904641488480
HLB INC4315471859614
NGK Insulators43116684269700
Eclat Textile Company Ltd43108097364892
Thyssen Krupp42984421438869
Konami Holdings Corp42968994119500
PING AN BANK CO LTD-A429564882063394
Hyundai Engineering And Const42946400146733
CYBERARK SOFTWARE LTD/ISRAEL4290710240614
Alpha Bank428902352696833
China Resources Power Holding426715103619094
Erie Indemnity Company4266593927510
Universal Robina Corp426539601589890
Bangkok Expressway And Metro Plc4261816514074120
Nokian Tyres Plc42574150156756
Weibo Corp Adr42405952105135
SES Global42307437374822
Infraestructura Energetica42288424967046
Havells India Ltd42240665480243
Promotora y Operadoa De Inf42232030419960
China Oilfield Sevcices Ltd422195973053040
Antofagasta plc42133632413252
Alfresa Holdings Corp42067409234100
Semen Gresik419928105457900
PEPTIDREAM INC41939011101900
Electrecity General Pcl Nvdr41833977485000
Oji Holdings Co41819991867500
Icade4177430140340
Bankinter SA41728561679940
Tosoh Corp41693250299800
Zhongsheng Group Holdings Limited Reg416868011075500
Taiwan High Speed Rail Corp416711933757000
Engie Brasil SA41649129390865
Ppb Group Berhad416410231010960
LOGAN PROPERTY HOLDINGS CO L416211082518000
Nabtesco Corp41539325154537
Yaskawa Elec Corp41538105130200
Nissan Chemical Corporation4152717699200
Spar Group Za41517734369647
BANK ALBILAD41451821649908
AGRICULTURAL BANK OF CHINA-A413489808629800
Seiko Epson Corp41332936290400
Vanguard International Semi412856191717000
Siam Commercial Bank P-Nvdr412028761557303
Hiwin Technologies Corp41184694419931
KOC Holding AS411625441353752
WALSIN TECHNOLOGY CORP41152455561000
Tryg A/S41112316148244
Kasikornbank Fgn410870401158000
Kose Corp4105003733900
Divis Laboratories Ltd41013776140796
Hoshizaki Corp4099134248000
Pennon Group40948734287767
Hong Leong Bank409481261169651
NESTLE (MALAYSIA) BERHAD40882093125100
INFO EDGE INDIA LTD40793718114922
William Demant40792523134199
Japan Post Bank Co Ltd40579683465100
ETIHAD ETISALAT CO40577442667737
Energy Absolute Pcl-Nvdr405574702979700
Innolux Display Corporation4055533715500429
WUXI APPTEC CO LTD-H40535827275680
Tupras Turkiye Petrol Rafine40521944234748
Voest Alpine AG40444668184704
Hyundai Motor Co Ltd4042008764796
The Foschini Group40400699463232
Shriram Transport Fin40393830232617
Home Product Center Plc-Nvdr4036801110907210
RHB Bank402795403130000
Keihan Holdings Co Ltd40275721100000
AIR CANADA40177191157056
Life Healthcare Group401580852568588
BANDHAN BANK LTD40121577748638
Dongfeng Motor Group401112034966000
Interconexion Electrica Sa40025159750001
Pigeon Corp39981629119700
Redefine Properties Ltd3994015910342071
Concordia Financial Group Ltd398972351134600
Kuala Lumpur Kepong39882048777565
Hotel Shilla Co Ltd3986292158019
Hyundai Robotics Co Ltd3985797817969
Raiffeisen Bank International AG39856236184515
SAVOLA39763961463292
Yokogawa Electric39747994239900
Dufry AG Reg3972509651860
Komercni Banka AS CK 50039719046128721
Alibaba Pictures Group Ltd3969613828862179
Grupo De Inv Suramericana39648898453195
Nikon Corp39526028387300
Wynn Macau Ltd393703471927040
Yamada Denki39349270786070
Japan Air Lines Co39216250157654
Industrial Bank Of Korea39213832506933
Metropolitan Bank & Trust391308163467492
Samsung Heavy Industries39111519790323
ENERGISA SA-UNITS39084913314335
Capitacommercial Trust390723442843864
CITIC SECURITIES CO-A390500701137900
Azrieli Group3904338051321
Minor International Pcl-Nvdr389979774678830
Zhen Ding Technology Holding Ltd389170541018700
Mirae Asset Daewoo Co38895180730403
Group 4 Securior PLC388585881592958
Tsingtao Brewery Co Ltd-H38788399736000
China Railway Construction-H387619353651500
Multiplan Empreendim On38761458558448
Kangwon Land38732709204953
Biomerieux3872395541916
Sharp Corp38649648317100
Korea Investment Hldg3852205874009
Polymetal International Plc GB38496133233730
Misc BHD384782682166800
Moscow Exchange Micex384639582400134
Gruma B Sa De Cv38429327375883
PETRONET LNG LTD382602851073654
LUXSHARE PRECISION INDUSTR-A38205175577802
Liberty Siriusxm Group3812236482392
Taiwan Business Bank381054449850387
Persol Holdings Co Ltd37911545273300
Airtac International Group37897043238000
United Tractors378483593006200
LAND & HOUSES PUB - NVDR3783538515085024
NGK Spark Plug Co37812504232800
Shimizu Corp37753994413900
Meridian Energy Ltd377374231208290
Cyberagent Inc37673266101900
International Container Ter Se376588491933530
Genting Malaysia375604855558500
Sina Corp37547073112857
VTB Bank (JSC) RUB374577925309083258
Alfa S.A.B DE CV374434105664581
Hartalega Holdings Bhd373882252675200
BANK OF COMMUNICATIONS CO-A373542155065241
Eregli Demir Ve Celik Fabrik372990782640410
Teijin37262938222300
Qatar Electricity and Water Co37260578912350
Amada Holdings Co Ltd37244378409500
Beijing Enterprises Hldgs37200129897500
China Life Insurance Co Ltd371388284780421
MESAIEED PETROCHEMICAL HOLDI371240987749422
Kansai Paint Co37059198166800
SEB SA3703043230867
Alumina Ltd369678772851485
Japan Prime Realty Investmen36934907865
Holmen AB B36878080122600
ASM Pacific Technology36753953315400
Kobayashi Pharmaceutical3673515949800
GENSCRIPT BIOTECH CORP366741321748000
Cielo SA366647872407114
CIFI HOLDINGS GROUP CO LTD365370524798326
CHINA STATE CONSTRUCTION -A365274874825900
Hirose Electric3652346033693
OVINTIV INC36488036314644
AVEVA GROUP PLC3648216263145
Aldar Properties Pjsc364275536446218
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-A36399474491818
Wendel Investissem3637489028844
Hino Motors36338289431300
Agile Property Holdings Ltd363313402632000
Lupin36298843398518
Netmarble Corporation3620036849623
JM AB36070716127865
Liberty Global Plc A35975776179995
WIWYNN CORP35968932151000
Keio Electric Railway3589703674600
Bank of Ireland Group Plc35890117945214
Amerco Uhal3583041911054
Piramal Enterprises Ltd35773377184044
Orion Corp NE NPV3574773844686
Sumitomo Dainippon Pharma Co Ltd35713372248000
BOC AVIATION LTD35711793403700
PSG Group Ltd35583941271588
Feng Tay Enterprise Co Ltd35405723630215
Keikyu Corp35354468233368
Banco De Credito Inversion3532608791919
Micro-Star International Co353162121188000
Coca-Cola Bottlers Japan Holdings Inc35238171147000
ICICI PRUDENTIAL LIFE INSURA35235242544741
Cipla35232455613656
China Merchant Holding350320812330961
Samsung Enginnering Co Ltd35011662294425
Far East Horizon Limited349429854003853
Kuraray Co34895933331900
Fuji Electric Co Ltd34812500125400
Kalbe Farma3476667138681500
Challenger Ltd34754787579551
BARITO PACIFIC TBK PT3474397047993500
Hyundai Glovis Co3471190534403
Travelsky Technology347005531682000
Nine Dragons Paper Holdings346913503029000
China Galaxy Securities Co H346523066341971
FOSHAN HAITIAN FLAVOURING -A34614896247164
KWG Property Holding Ltd345895232452500
SHENZHEN INTL HOLDINGS345407841839229
McDonalds Holdings Co Japan3451585279200
Eurobank Ergasias SA344974864819548
Tata Steel34359218606928
CHINA MINSHENG BANKING-A342568964223672
ATACADAO DISTRIBUICAO COMERC34234338753946
Qantas Airways34179771935655
Aboitiz Equity Ventures340478043927510
H. Lundbeck A/S3403202296874
Indocement Tunggal Prakarsa339569463167900
TOP GLOVE CORP BHD339473222591500
LATAM Airlines Group SA33937138473684
HDFC ASSET MANAGEMENT CO LTD3384822676031
China Cinda Asset Manageme-H3376281115978111
ANA Holdings INC33759003125100
Oest Elektrizitatswirts3373106469434
DINO POLSKA SA3369561887824
Toyo Suisan Kaisha3362194387300
Alps Electric Co33574140216700
Schibsted ASA - B shares33481504135199
Gudang Garam33460989869800
Chiba Bank33446175638900
China Medical System Holding334327132673900
Singapore Airlines33363941569513
Venture MFG33323050291700
Sega Sammy Holdings Inc33277592239438
Bollore Investissement SA33265694952602
CHINA UNITED NETWORK-A332509574064844
Inventec Co Ltd332379084491755
IOI Corp332110933364600
Emart Co3318181338908
Exxaro Resources33174188454102
BERGER PAINTS INDIA LTD33155783430008
WPG Holdings Co331404142653760
51JOB INC-ADR3306240545534
Under Armour Inc-Class A32995930234807
NH Foods Ltd3296968786000
Daelim Industrial Co Ltd3284191954035
Yamazaki Baking Co32839518195500
Marico Ltd32692114785252
GF Securities Co Ltd H326741682688511
Coty Inc-Cl A32585512333380
GAP Inc32511811226955
LUNDIN MINING CORP32457428628455
DLF324170061122061
China Communications Servi-H324078034160400
Aurobindo Pharma Ltd32359622466588
Welcia Holdings Co Ltd3232210358400
LG Innotek Co3221778127747
Hindustan Petroleum Corp321954701133602
Eurazeo3217343948002
Guangzhou R&F Properties - H321711252058400
Ambuja Cements321586921107127
Oracle Corp Japan3199187739500
CHINA AOYUAN GROUP LTD319780982201000
SEAZEN GROUP LTD319454643112000
Nomura Real Estate Holdings31924458141500
Yuhan Corp3183033318794
EssilorLuxottica3167307423063
Cyfrowy Polsat Sa31669952474068
Fukuoka Financial Group Inc31659625202500
Atrium Ljungberg SER31575000150000
Jumbo SA31502176191081
Remy Cointreau SA3149414032086
H&R Real Estate Inv-Reit Uts31486071207233
Comfortdelgro Corp Ltd314525062243700
CHINA PACIFIC INSURANCE GR-A31419620680400
GS Holdings Corp3131904893232
Dongbu Insurance Co3130365192744
Husqvarna B31303066456047
Commercial Intl Bank-GDR Reg31293297611657
VALMONT INDUSTRIES3118845726439
INTERGLOBE AVIATION LTD31187448164821
Foxconn Technology Co311093581625916
Acer Inc310982445783282
China Everbright309439961858000
BOE TECHNOLOGY GROUP CO LT-A309310874147400
Kingboard Holding309190701147500
Shizuoka Bank30806215482806
Dassault Aviation Sa307617102700
Moneta Money Bank As30725836915156
POLY REAL ESTATE GROUP CO -A307258341383599
Indofood Cbp Sukses Makmur Tbk305534614035300
Fraport AG3054800246116
China Longyuan Power Group305343865653000
Cencosud305128742611957
ISS A/S30451952168804
SRISAWAD CORP PCL-NVDR304421171421800
THK Co Ltd30398484131300
Ipsen3037605845428
MUELLER WATER PRODUCTS INC-A30367805263195
Under Armour Inc-Class C30367602238973
Bendigo And Adelaide Bank30355395499277
MUYUAN FOODSTUFF CO LTD-A30288123188005
CJ Cheiljedang Corp3012933514225
SAIC MOTOR CORP LTD-A30076383921145
Suzuken Co Ltd3006758889900
Hanon Systems30031736355481
Bangkok Bank Public Co-Nvdr29975671765633
Stantec Inc29949746104560
Krung Thai Bank Public Co Ltd299409316845276
Lundbergs B2982904370618
SAUDI KAYAN PETROCHEMICAL CO297844261291555
NSK Ltd29724078390362
QATAR INTERNATIONAL ISLAMIC297220971277986
Samsung Securities Co Ltd29702116109093
Magnit GDR29684588251330
Toho Co (Film)2965174493200
SP Ausnet296064672775957
Mahindra & Mahindra Financial Services29600858603223
Gmo Pamyment Gateway Icn2956008846200
Grupo Aval Acciones y Valores295370607054429
Hyundai Steel Co29449878145939
Bank of East Asia294453091398452
LUCKIN COFFEE INC - ADR2935123376600
Tiger Brands29278512287245
Toyo Seikan Group Holdings Ltd29180341185700
J Front Retailing Co Ltd29156880267451
HUTCHISON CHINA MEDITECH-ADR29110270124778
Korea Aerospace Industries29083282133036
Fuchs Petrolub Se -Pref2905752073415
Sundrug Co Ltd2901002099900
ZTE CORP-A28998103409808
FIRST CAPITAL REAL ESTATE IN28963411184664
CNP Assurances28957490179685
A-LIVING SERVICES CO LTD-U28954903653250
China State Construction Int289107013524750
Winbond Electronics Corp288658535433000
Konica Minolta Inc28864155527400
Worleyparsons Ltd28835262331992
Kerry Properties288180701013111
Barwa Real Estate287852443357990
Bayerische Motoren Werke AG2872837755258
Container Corp of India Ltd28698159409141
Phison Electronics Corp28664358263000
PAGE INDUSTRIES LTD286323839519
Blackberry LTD28584813533786
Hisamitsu Pharmaceutical Co2858377663100
Aozora Bank Ltd28572716110275
USS Co Ltd28570098179700
Fletcher Building ltd28532525861119
VITASOY INTL HOLDINGS LTD28529148812000
Park24 Co Ltd28513095136800
Hankook Tire Co Ltd28472075132670
GREE ELECTRIC APPLIANCES I-A28460428339900
Huaneng Power284563297068000
3Sbio Inc283701762305900
Cia Siderurgica nacional283471011091175
Bank Of Phil Islands283050811830052
Hanmi Pharrm Co Ltd2828514113304
Hanwha Solutions Corp28234446188047
Bumrungrad Hospital Pu-NVDR28053098818888
Giant Manufacturing28039150523000
Yuexiu Property Co Ltd2803129013754000
Stanley Electric28029029116200
Turkiye Is Bankasi C280088792798445
United Overseas Land Ltd27947789509836
Investec Ltd27938506507023
Phil Long Distance Tel27932306145990
Aselsan Elektronik Sanayi27910964607736
Suntec Reit278796792258500
Chugoku Elec Power27873306214859
Synnex Technolgy Intl Corp277597752296700
Thai Union Group PCL277262306003100
WUXI APPTEC CO LTD-A27712526180498
INNER MONGOLIA YILI INDUS-A27710789679360
WENS FOODSTUFFS GROUP CO - A27680452563499
Chicony Electronics Co Ltd276055271057691
CHINA LESSO GROUP HOLDINGS L274386061925000
MAGNITOGORSK IRON & STEEL WO274214924144466
Kawasaki Heavy Ind27336119149339
Pargesa Holdings2724014436580
Fuyao Glass Industri Group H27179599939000
FILA Holdings Corp2713938784517
Shanghai Pharmaceuticals270735081475000
China Molybdenum Co Ltd-H270226947017000
Malaysia Airports Hldgs270158721722678
GREENTOWN SERVICE GROUP CO L269352212176000
Jollibee Foods Corp26904524804680
ARCADIS NV26901569115694
Amorepacific Group2690108251132
Hitachi Construction Machine26853110106500
CRRC CORP LTD-A268458762906772
AKER BP ASA26841364111084
HAIDILAO INTERNATIONAL HOLDI26698533653000
Shanghai Fosun Pharmaceutical -H26668525911500
Corp Mapfre SA266612761153434
Thai Oil Pcl Nvdr265800781931103
YPF S.A.-SPONSORED ADR26500420317313
Grupa Lotos SA26470238162242
Shinsegae Co Ltd2637046712965
SG HOLDINGS CO LTD26281838140800
SHENZHEN MINDRAY BIO-MEDIC-A2620029476100
Taiheiyo Cement26184374106300
Methanex Corp2612463190811
AMMB Holdings261066462994700
Indorama Ventures Pcl Nvdr260680173186001
Daicel Corporation26058127306400
Ooredoo QSC260071731508946
BNK Financial Group25976014514897
Mercury NZ Ltd25971151826681
HANSOH PHARMACEUTICAL GROUP25956959800000
Jtekt Corp25882844265300
Siemens India Ltd25877388141334
BANK AL-JAZIRA25808817704832
West Fraser Timber Co Ltd2579264364085
National Bank of Greece257890381002705
Mitsubishi Materials Corp25746941110661
Mitsubishi Motor Co25626416757233
Yanzhou Coal Mining Co255681043380000
Crown Ltd25485776372607
Gamuda254842503078020
IGM Financial Inc2548132193353
Shinsei Bank Ltd25461455178447
PRESS METAL ALUMINIUM HOLDIN254060872319200
JGC Corp25378514199008
BANCO MACRO SA-ADR2530324781626
BAOZUN INC-SPN ADR2527417680370
Yangzijiang Shipbuilding252421483731300
Fortress Income Fund Ltd A252313742347326
WANHUA CHEMICAL GROUP CO -A25231342374897
SAHARA INTERNATIONAL PETROCH25212713635379
CHINA RESOURCES PHARMACEUTIC251946172903500
Petronas Dagangan25100020504800
CHINA EVERBRIGHT BANK CO-A250051454664414
Kumba Iron Ore24957795121690
RATCH GROUP PCL-NVDR249487281310300
Tripadvisor Inc24823399107890
Haci Omer Sabanci Holding248094391671920
LIC Housing Finance24762492523032
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-A24756342979961
Polish Oil and Gas247424433052352
Pickn Pay Stores24712702651196
Hk Electric Investments247095802495248
Motherson Sumi Systems Ltd246835761631580
RMI Holdings246073401401937
Grupo Argos SA Nvp24584174548132
China Huarong Asset Managem2454868117688000
HUATAI SECURITIES CO LTD-A24525834895513
Jiangxi Copper244245482105000
Nippon Sanso Corp24423902134400
Stora Enso OYJ R24420000200000
Air China Ltd H243940903058000
Swatch Group N2435596254609
Jiangsu Express Co Ltd-H243492782094000
DALI FOODS GROUP CO LTD243491153613000
Inds Penoles24319995241804
CHINA INTERNATIONAL TRAVEL-A24261358217819
Taisho Pharmaceutical Holding2421161339700
IJM Corp241875675141100
GLOBAL POWER SYNERGY-NVDR241450131182600
Yue Yuen Indl Holdings24139121983000
Bankia Sau241325701443401
SPX Corp2409918652751
ALSEA SAB DE CV240675471115952
GT Capital Holdings Inc23977967174407
JIANGSU YANGHE BREWERY -A23746797170169
Makino Milling Machine Co Ltd2372962668600
GRUPO FINANCIERO GALICIA-ADR23726254183060
Porto Seguro23724350173005
BYD ELECTRONIC INTL CO LTD237067561228000
Credit Saison Co23640852157700
China Everbright Bank Co L-H234852145888130
GS Engineering and Construction Corp23458282107700
Sime Darby234508285109744
Bosch Ltd2344694912973
China Merchants Shekou Ind A23441191953051
Bharat Forge Ltd23369943374980
Grupo Carso Sa De Cv23356344754963
American Airlines Group Inc23356143107428
Nippon Yusen K K23314989162700
China Agri-Industries Hldgs232659504399000
HUBBELL INC2323944417495
NH Investment and Securities Co Ltd23200012284038
Nichirei Corp2319553794200
EAST MONEY INFORMATION CO-A23093932887800
Hap Seng Consilidated230311131109600
POLYMETAL INTERNATIONAL PLC USD23014587140085
ZHONGAN ONLINE P&C INSURAN-H23000047584900
Tatung Co Ltd229940233316000
Phosagro Oao-Gdr Reg S22970723196923
UNI President China Holdings Ltd229657442221000
Beijing Capital Intl Airpo-H229365742898000
Telenet Group Holding2288093159694
CHINA PETROLEUM & CHEMICAL-A228443003514690
Lawson2280540043200
SANY HEAVY INDUSTRY CO LTD-A22799804971403
LG Chem Pref2274060914452
BANK OF CHINA LTD-A226249314525221
DAR AL ARKAN REAL ESTATE DEV22594486943644
SJM Holdings225934322010000
Singapore Press Holding225741261659900
NWS Holdings Ltd225621531848861
PCCW Ltd225591223774573
BANK OF SHANGHAI CO LTD-A225416861854955
Perusahaan Gas Negara2251814821534500
Turk Hava Yollari225077711073452
Posco Chemical Co Ltd2250055446367
BANK OF NINGBO CO LTD -A22493896628500
Rural Electrification Corp Ltd224874961274483
Haitian International Holdings224614971127000
BANK OF BEIJING CO LTD -A224547673103315
GUOTAI JUNAN SECURITIES CO-H224409011337400
Nien Made Enterprise Co Ltd22356905286000
Qatar Insurance Co223510452982677
Eutelsat Communications22314712166137
Adaro Energy PT2225667425456200
Easyjet Plc22217071146782
Ashok Leyland Ltd222073182094982
QL RESOURCES BHD221639641172000
Isetan Mitsukoshi HD22106171334000
NCC B22080235120756
Highwealth Construction220392521532400
SSY GROUP LTD220259802706000
KINGBOARD LAMINATES HLDG LTD219595872076000
Mitsui Osk Lines21951704104700
CHINA TRADITIONAL CHINESE ME219393324158000
Lg Houshold And Heal Th-Pref219389033526
SINOTRUK HONG KONG LTD219157751194000
Westlake Chemical Corp2187996939887
Husky Energy Ltd21869838417531
Zhaojin Mining Industry H218524581832000
Telefonica Deutscland Holding AG21826158808356
ADVANCED PETROCHEMICALS CO21720495186485
Itochu Techno-Science Corp2163929975900
Mitsubishi UFJ Lease & Finance21612868372700
SAUDI IND INVESTMENT GROUP21610754385259
AIER EYE HOSPITAL GROUP CO-A21556793380527
WISETECH GLOBAL LTD21518616191772
LG Telecom Ltd21429468197497
Braskem SA Pref A21386014333622
Rinnai Corp2133731931000
True Corp Plc-Nvdr2115072321474895
Air Water Inc21150473160100
Hyundai Motor Co Pref2114423037829
Sino-Ocean Group Holding209367485676240
Hakuhodo Dy Holdings Inc20928216179900
TUI AG-DI20921075232786
SAUDI CEMENT20901555130870
Doosan Bobcat Inc2090030493885
SHENZHEN GOODIX TECHNOLOGY-A2087113944200
MERCARI INC2081918198800
Bonava Ab-B Shares20737500250000
KAISA GROUP HOLDINGS LTD207020504664000
SHENWAN HONGYUAN GROUP CO-A206833423051799
INDAH KIAT PULP & PAPER TBK206791484846700
Orange Polska SA205864721202551
Pririesky Royalty Ltd20569692221966
Metro Pacific Investments Co2056773336267200
HM Sampoerna Tbk Pt2056746516473500
Benesse Corporation2056362081300
M Bank2050839625027
NOAH HOLDINGS LTD-SPON ADS2049040872132
Globe Telecom2048969458765
TENCENT MUSIC ENTERTAINM-ADR20486468168449
MUANGTHAI CAPITAL PCL-NVDR204826361144700
S1 Corp Korea2037989631304
Gome Electrical Appliances2037029920887013
HUYA INC-ADR20301325106288
HAITONG SECURITIES CO LTD-A20296167957667
Emaar Malls Group202754154717472
Momentum Metropolitan Hld202575311640918
Sats Ltd20249395686400
CO FOR COOPERATIVE INSURANCE20227280107879
CJ ENM Co Ltd2018925418985
Cervezas20152157256239
FRASER & NEAVE HOLDINGS BHD20122999280200
CHINA MERCHANTS SECURITIES-A20065437775100
Hyundai Marine & Fire Insurance Co20023691116034
Cheil Worldwide Inc20000049125192
B GRIMM POWER PCL-NVDR199234431371300
Cycle and Carriage1987103199000
BAOSHAN IRON & STEEL CO-A198705362689385
Tui AG19826125221065
DAQIN RAILWAY CO LTD -A197968821955349
ZHENRO PROPERTIES GROUP LTD197139853116000
PIRELLI & C SPA19685989417232
QINGDAO HAIER CO LTD-A19617011802100
Chongoing Rural Commercial-H194719954338000
Mettro Wholesale & Foods Spec AG Npv19470662163526
Bombardier Inc -Cl B194697772252310
Cosco Shipping Ports Finance Co Ltd194652132915355
CJ Logistics1944437117724
Medy-Tox Inc194302458008
Berli Jucker Public Co-Nvdr194277791814750
CHINA LITERATURE LTD19426145428600
Monotaro Co Ltd1938748988100
COLGATE PALMOLIVE (INDIA)19328079107204
Polska Grupa Energe-Pda-Allt192276931519017
Zhejiang Expressway Co-H192073742506000
Motor Oil Hellas Corinth Refineries SA19202195107562
Transneft Pref19141297801
Changsha Zoomlion Heavy In-H190777702437400
Robinsons Land Co190525244218960
Century Tokyo Leasing Corp1902891244200
PEARL ABYSS CORP1897220613177
WILL SEMICONDUCTOR LTD-A1895540670000
KMW CO LTD1891778643427
MEGACABLE HOLDINGS-CPO18801060542049
Calbee Inc1872675673500
Sony Financial Holdings INC1870838191500
ZAI LAB LTD-ADR1870683233200
Continental Resources Inc Common Stock1868426592267
Eva Airways Corp186828064809612
Manila Electric Co18680897380670
LUZHOU LAOJIAO CO LTD-A18664587171200
Aluminum Corp Of China Ltd H185785816976000
TELECOM ARGENTINA SA-SP ADR18497747160183
Kamigumi Co Ltd1849325496700
CJ Corporation1845546327178
AIB Group Plc18450322784904
Lee & Man Paper184499462380000
Colbun1840368914281416
WASHINGTON H. SOUL PATTINSON18219244139570
GIGADEVICE SEMICONDUCTOR B-A1812560833899
Lotte Shopping Co1807351222821
Bharti Infratel Ltd17995608604949
Japan Airport Terminal Co Ltd1797363543300
BYD CO LTD -A17953944180300
PEPKOR HOLDINGS LTD179388351755063
Iida Group Holdings Co Ltd17787380128800
Aeon Mall Co Ltd17747545117080
Embotelladora Andina-Pref B17668188740182
ZIJIN MINING GROUP CO LTD-A175850272904100
SHENZHEN INVESTMENT LTD175741645284046
Gs Retail Co Ltd1755421760893
SAUDI AIRLINES CATERING CO1755278670627
Cimic Group Ltd17495694107096
Argo Graphics Inc1747697557900
NORDIC ENTERTAINMENT GROUP-B1741345256245
Mebuki Financial Group Inc.17386584917590
PICO HOLDINGS INC17373656179358
Helixmith Co Ltd1737096733632
NATIONAL INDUSTRIALIZATION C17330986575310
BEST INC - ADR17271871337595
SUNING.COM CO LTD-A172642501290852
Cosco Shipping Holdings Co Ltd172122085117500
STX Pan Ocean17207770587930
HUA HONG SEMICONDUCTOR LTD17175505764000
Dairy Farm International17175163349000
YUZHOU PROPERTIES CO171636943492945
Yokohama Rubber Co Ltd17116899102600
Banpu Public Co Ltd171004007555031
Casino Guich-Perr1708885845941
SANAN OPTOELECTRONICS CO L-A17076052433700
SHENZHEN EXPRESSWAY CO-H170035581424000
Zozo Inc16899146119100
NAURA TECHNOLOGY GROUP CO-A1685767577200
Bosideng Intl Hldgs Ltd168077065696000
Kumho Petro Chemical Co1672033532473
YUNNAN BAIYAO GROUP CO LTD-A16656373147900
TPG Telecom Ltd16534740339770
PTT165144341301000
Aguas Andinas SA-A164740944813808
BGF Retail Co Ltd/New1645212413170
Standard Foods16438525757477
HUAYU AUTOMOTIVE SYSTEMS -A16360549414796
CHINA EDUCATION GROUP HOLDIN163585861124000
Shanghai Lujia B SS USD162966541940024
Kitagawa Iron Works Co Ltd1624879498700
Sulzer AG1619907117069
S/Industrial Holding16125923916000
YONYOU NETWORK TECHNOLOGY-A16124464254610
Formosa Taffeta Co161134981485000
AALBERTS INDUSTRIES NV1602817838303
Daihen Corp1602145359800
EMAAR ECONOMIC CITY15976360664360
MERITZ SECURITIES CO LTD15969146556264
NARI TECHNOLOGY CO LTD-A15947132603391
ODELIC CO LTD1593711229500
Telekom Malaysia159351481862414
Nippon Suisan Kaisha Ltd15840838327400
RABIGH REFINING AND PETROCHE15811354385344
CHINA LIFE INSURANCE CO-A15756299366800
Ford Otomotiv Sanayi AS15754164124661
JC Decaux SA1574739368096
NEW CHINA LIFE INSURANCE C-A15716997243792
Hyundai Dept Store1569828227689
Sumitomo Heavy Ind1569492872100
Liberty Holdings15669039243318
CENTRAL RETAIL CORP-FOREIGN156552811574850
CHINA EASTERN AIRLINES CO-H156206883590000
El Puerto De Liverpool Sab De Cv15563287326089
JSB CO LTD1553184336300
Evergreen Marine Corp155083494164481
ACE HARDWARE INDONESIA1549250814524300
IFLYTEK CO LTD - A15457927279796
HITHINK ROYALFLUSH INFORMA-A1543614484586
LONGI GREEN ENERGY TECHNOL-A15421338348961
Inner Mongolia Yitai B154127912146000
Entel15386425271652
CHINA RAILWAY CONSTRUCTION-A153761151169100
Sumitomo Forestry15302518101600
China Southern Airlines Co H152790932895734
Korean Airline1518964682652
CSC FINANCIAL CO LTD-A15177789315399
CHINA HONGQIAO GROUP LTD151715673033500
TIANJIN ZHONGHUAN SEMICOND-A15145278546899
Smart Real Estate Investment1505925367421
Sinopec Shanghai Petrochem H149999965939000
Aeon Financial Service Co LTD1483147798300
Sanyo Denki Co Ltd1480701235900
GOERTEK INC -A14774578426896
Shanghai Elec- H147354505124000
TCL CORP-A147321631595144
OCI Company1466701835021
OSOTSPA PCL-NVDR146221401187700
EVE ENERGY CO LTD-A14598074141298
Hong Leong Financial Grp14488997399650
TOPSPORTS INTERNATIONAL HOLD144576511127000
Dip Corp1443559455600
NEW HOPE LIUHE CO LTD-A14417861418099
BAIC MOTOR CORP LTD-H144128012811500
IRPC Pcl Nvdr1440304021021701
CHINA REINSURANCE GROUP CO-H1432721610417000
Soho China Ltd142698444061500
Anadolu Efes Biracilik VE14268278370769
HENAN SHUANGHUI INVESTMENT-A14238761297000
Ruentex Development Co142056001064981
Bangkok Dusit Med Service141828932117300
CHINA EAST EDUCATION HOLDING14110683708000
S F HOLDING CO LTD-A14105740209200
Kcc Corp140377819739
Sumitomo Rubber Inds14003401133300
Acom Co13909982320800
Bank Millennium S.A138308611076975
Ruentex Industries13825092634237
NORMA GROUP SE1378842141498
CHINA WATER AFFAIRS GROUP137598891816000
Aboitiz Power137209062469300
Seven Bank Ltd13635050514000
TOTAL ACCESS COMMUNICA-NVDR135895431269400
Kyushu Elec Power13532476185447
YUNNAN ENERGY NEW MATERIAL C13481717158100
SHANDONG GOLD MINING CO LT-A13460514272020
Maruichi Steel Tube1341181555500
Samsung Card1330577949015
ZHONGJI INNOLIGHT CO LTD-A13253029147400
CHANGCHUN HIGH & NEW TECH-A1323891320196
Megaworld Corp1322972020082400
BUPA ARABIA FOR COOPERATIVE1318127353372
TITAN CEMENT INTERNATIONAL T1316670485758
SHENNAN CIRCUITS CO LTD-A1309142141300
XL Axiata TBK130367137338000
Nippon Soda Co Ltd1297389449400
Daewoo Engineering and Construction12845271382384
GF SECURITIES CO LTD-A12836459604100
Legend Holdings Corp H12703773724700
Wesports Holdings126732011518000
BBMG Corporation-H126601694561000
Korea Gas Corp1264750053630
NMC HEALTH PLC12568842106409
China Power International125519156783000
Sra Holdings Inc1250688057900
XINJIANG GOLDWIND SCI&TEC-H124911491218322
JVC Kenwood Corp12448459565000
Shimamura Co Ltd1244273018700
Jasa Marga(Persero)124309723725890
JASTEC CO LTD12407055143800
AMREST HOLDINGS SE12368992123495
CRONOS GROUP INC12344941208558
INSPUR ELECTRONIC INFORMAT-A12308853188973
JIANGXI GANFENG LITHIUM CO-A12281000149700
CHINA RAILWAY SIGNAL & COM-H122695642417000
Pola Orbis Holdings Inc1223782665500
Sinopec Engineering Group H122083792484500
Sembcorp Ind12197374910900
SANGFOR TECHNOLOGIES INC-A1217720246500
Dainippon Screen1197061423100
SHANDONG NANSHAN ALUMINUM-A119090663862600
YEALINK NETWORK TECHNOLOGY-A1190330582898
NEXTEER AUTOMOTIVE GROUP LTD118475261574000
Nipro Corp11842913113400
Luye Pharma Group Ltd118208441982000
Sankyo Co1181092134900
WEICHAI POWER CO LTD-A11805381600729
Daewoo Shipbuilding & Marine1175097063802
DAWNING INFORMATION INDUST-A11717304171238
Arcelik AS11697285381915
Shui On Land Ltd116780435949000
LOMON BILLIONS GROUP CO -A11646193510700
TSUBAKI NAKASHIMA CO LTD11607868117600
Bumi Serpong Damai Pt1159696415641622
TMB Bank Public Corp NVDR1159259035420803
HENGLI PETROCHEMICAL CO L-A11555856543478
Tele2 B1149102677485
Tav Havalimanlari Hldg11455722312336
CARLSBERG BREWERY MALAYSIA B11455280138900
BANK OF NANJING CO LTD -A114506501038400
Getinge Industrier AB B1141756067400
China Airlines114133234314577
Canon Sales Co Inc1139746548600
Genting Plantations11388252493800
GUANGDONG LY INTELLIGENT M-A11347024653100
China Coal Energy Co-H113345393460000
BEIJING SINNET TECHNOLOGY-A11283263305198
Lotte Corporation1126000848073
Shindengen Electric Mfg1125591840100
CP All Pcl11235414550300
Flight Centre Travel Group Ltd1122451450216
Metallurgical Corp Of Chin-H112095055784000
Itau Corpbanca11207742282003403
WUHU SHUNRONG SANQI INTERA-A11198408235424
WELBILT INC1118841486650
Pakuwon Jati Tbk Pt1118550329076100
TONGWEI CO LTD-A11184005444666
Dainichiseika Color Chemicals Mfg1113069350600
WINGTECH TECHNOLOGY CO LTD-A1109275851200
Toyoda Gosei Co Ltd1108853252600
YONGHUI SUPERSTORES CO LTD-A11038336884095
TOWNGAS CHINA CO LTD110322921943495
ZHEJIANG SANHUA INTELLIGEN-A11026761380800
ASYMCHEM LABORATORIES TIAN-A1100484643300
SHANGHAI BAOSIGHT SOFTWARE-A10996930166000
UNIGROUP GUOXIN MICROELECT-A10979414128400
Sinotrans Limited H109522363928000
Outsourcing Inc10919744140800
SHENGYI TECHNOLOGY CO LTD -A10912573257200
HUAXIA BANK CO LTD-A108634671100155
SHANGHAI INTERNATIONAL AIR-A10848176115600
CHINA MOLYBDENUM CO LTD-A108460211783000
Seazen Holdings10780804231098
PABRIK KERTAS TJIWI KIMIA PT107797632274800
CHINA NATIONAL SOFTWARE -A1075660981700
SHENZHEN KANGTAI BIOLOGICA-A1065348863659
NAVINFO CO LTD-A10599096379500
YTL Corp105909585248331
Fischer (Georg)-Reg105511711211
SHENZHEN SUNWAY COMMUNICAT-A10521266145407
GRANITE CONSTRUCTION INC1050530148801
CHINA SHENHUA ENERGY CO-A10475571458529
BANK OF JIANGSU CO LTD-A104444271146399
Security Bank Corp10434420350290
CHONGQING ZHIFEI BIOLOGICA-A10415506126896
SHANXI XINGHUACUN FEN WINE-A1038483685800
CHINA NATL NUCL A (HK-C)103810861587000
WUS PRINTED CIRCUIT KUNSHA-A10359463259000
HUALAN BIOLOGICAL ENGINEER-A10358500180900
Uponor Oyj1035274277475
SHAANXI COAL INDUSTRY CO L-A10338608935199
Ottogi Corporation102946132506
Aida Engineering Ltd10202889136200
ZHEJIANG NHU CO LTD-A10158458284499
HUNDSUN TECHNOLOGIES INC-A1010602476597
BEIJING TIANTAN BIOLOGICAL-A10081533209800
VENUSTECH GROUP INC-A10080235169980
BEIJING ORIENTAL YUHONG-A10023917237499
Siam Cement Fgn1000584995651
CHINA FORTUNE LAND DEVELOP-A10005096291898
C Uyemura Co Ltd999824916300
Kureha Corporation998476519500
WUCHAN ZHONGDA GROUP CO L-A98975701402878
Shinagawa Refractories Co Ltd987718440300
GLODON CO LTD-A9811132166299
Datang International Power Gen97969516074000
UNITED INC9680847100500
MIZUNO CORP967066847400
YANGO GROUP CO LTD-A9663599867600
WANDA FILM HOLDING CO LTD-A9653206405997
HUAXIN CEMENT CO LTD-A9636300285300
JIANGSU HENGLI HYDRAULIC C-A9609517127944
Hi-Lex Corp959996964800
Hitachi Transport Sys Ltd952331335900
LENS TECHNOLOGY CO LTD-A9511857316200
Nippon Thompson Co Ltd9495023261500
DHC SOFTWARE CO LTD -A9472661451700
PETROCHINA CO LTD-A94556841304300
ZHANGZHOU PIENTZEHUANG PHA-A944690656100
Fuji Television943784478800
Tokyo Seimitsu943447728700
BANK TABUNGAN NEGARA PERSERO93939987482200
ZHEJIANG DAHUA TECHNOLOGY-A9379113322200
Kinder Morgan Management LLC93428219156
FOCUS MEDIA INFORMATION TE-A93424461188500
YANTAI JEREH OILFIELD-A9329120181500
CCC SA932472745408
China Zhongwang Holdings Ltd93227192731200
Oil & Gas Development Co Ltd92956031188900
Toyo Construction Co Ltd9264720217200
NIPPON SYSTEMWARE CO LTD923428049100
SHANXI MEIJIN ENERGY CO LT-A9222772711000
BETTA PHARMACEUTICALS CO L-A920335684000
BEIJING NEW BUILDING MATER-A9185912264568
JAFRON BIOMEDICAL CO LTD-A917019172400
GUANGDONG HAID GROUP CO-A9166367198799
Amorepacific Corp Pref916563714962
Telkom South Africa9157473491107
AUTOBIO DIAGNOSTICS CO LTD-A914876256159
INNER MONGOLIA BAOTOU STE-A91449515397300
CONSOLIDATED WATER CO-ORD SH914414354618
SJW GROUP913484613546
NINESTAR CORP-A9085358138100
ORIENT SECURITIES CO LTD-A9084544611900
GUANGDONG HEC TECHNOLOGY H-A9074951752800
TSINGHUA UNISPLENDOUR CO-A9072237132020
BEIJING ENLIGHT MEDIA CO L-A9059114574199
SHANDONG HUALU HENGSHENG-A9026190378300
AZBIL Corp902596536100
HEFEI MEIYA OPTOELECTRONIC-A8994523175512
ZHEJIANG CHINT ELECTRICS-A8989284231000
ANHUI GUJING DISTILLERY CO-A898833851198
Tachibana Eletech Co Ltd897105161100
FIBERHOME TELECOM TECH CO-A8968379224299
SHIN-ETSU POLYMER CO LTD8950993109800
O-FILM TECH CO LTD-A8910846299400
Takasago Thermal889596456900
KOJIMA CO LTD8885476221100
WUXI LEAD INTELLIGENT EQUI-A8876036116796
AVICOPTER PLC-A8871070145900
APPLUS SERVICES SA886991475878
FOXCONN INDUSTRIAL INTERNE-A8755358336942
Huadian Power Intl Corp H87549722858000
CHINA CONSTRUCTION BANK-A8744287946799
AVIC JONHON OPTRONIC TECH-A8724633153746
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES CO871011439991
MIDDLESEX WATER CO866954013576
BEIJING SHUNXIN AGRICULT-A8632719110800
Cosco Shipping Energy86212112182000
GEMDALE CORP-A8595181427998
Tambang Batubara Bukit Asam85674745190200
CHINA JUSHI CO LTD -A8536165634299
Nippon Pillar Packing Co Ltd852484570400
HANGZHOU TIGERMED CONSULTI-A848880777883
CHENGDU KANGHONG PHARMACEU-A8424007178400
PANGANG GROUP VANADIUM TIT-A84102462356300
JIANGSU ZHONGNAN CONSTRUCT-A8402620716000
JIANGSU KING'S LUCK BREWER-A8348979190300
SUZHOU DONGSHAN PRECISION-A8316012185900
CHINA GREATWALL TECHNOLOGY-A8312494368100
ZHEJIANG HUAYOU COBALT CO -A8306439140299
ASAHI KOGYOSHA CO LTD829027731200
DAIHO CORP822655838100
EASTERN TOBACCO8202592904326
SDIC CAPITAL CO LTD-A8183039418770
EVERBRIGHT SECURITIE CO -A8118120454891
Mcb Bank Ltd8117521650500
Bank of Kyoto802694223000
JIANGXI ZHENGBANG TECH -A8020155376700
INDUSTRIAL SECURITIES CO-A7995040791847
FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP-A7989274234799
ZHEJIANG SUPOR CO LTD -A798258975798
Tatneft ADR796326212355
MARUZEN SHOWA UNYU CO LTD795820034400
YIFENG PHARMACY CHAIN CO L-A789198970398
OKAMOTO INDUSTRIES INC785940625700
PERFECT WORLD CO LTD-A7774625114222
JAPAN MEDICAL DYNAMIC MKT769290949400
MEINIAN ONEHEALTH HEALTHCA-A7643238409176
GUOSEN SECURITIES CO LTD-A7638354436500
YAMABIKO CORP761924191100
FOUNDER SECURITIES CO LTD-A7618630700600
SHANGHAI FOSUN PHARMACEUTI-A7593773195000
Raysum Co Ltd758546196600
Toei Company75557966600
AECC AVIATION POWER CO-A7544603228540
TIANQI LITHIUM CORP-A7525788151027
BANK OF HANGZHOU CO LTD-A7483320613000
CHINA SOUTHERN AIRLINES CO-A7443667891800
SINOLINK SECURITIES CO LTD-A7433906497000
RONGSHENG PETRO CHEMICAL-A7419875498841
Inabata Co Ltd741204660900
SHENZHEN INOVANCE TECHNOLO-A7411018174500
Ohmoto Gumi Co Ltd740236016900
GUANGZHOU BAIYUN INTERNATI-A7385509335299
AISINO CORP-A7369083225500
LEPU MEDICAL TECHNOLOGY-A7324673148900
GUANGZHOU BAIYUNSHAN PHAR-A7320733148234
MANGO EXCELLENT MEDIA CO L-A7310631115920
Central Glass Co726366037600
FUJIMI INC725703328200
AVIC AIRCRAFT CO LTD-A7257020303798
ZHEJIANG LONGSHENG GROUP C-A7232825385200
Nippon Chemi Con Corp722291747900
Hanwha Life Insurance Co Ltd7219184525669
SDIC POWER HOLDINGS CO LTD-A7173800659694
Ryoshoku Ltd717211029200
SHANGHAI M&G STATIONERY IN-A7140900118500
HDC Hyundai Development Co711280848143
CHINA MERCHANTS ENERGY -A7083719942799
Sumitomo Seika Chemicals Co708099226300
SHENZHEN OVERSEAS CHINESE-A7068733760800
Dowa Holdings701079621500
Citizen Watch Co7003128173500
GCL SYSTEM INTEGRATION TEC-A6964533876700
Komeri Co Ltd694864638200
Hodogaya Chemical Co Ltd694293519500
HAPPINET CORP693965763400
Nippon Carbide693720665000
KOA CORP693445768900
AIPHONE CO LTD693013848600
MARUHA NICHIRO CORP691159632300
LINDSAY CORP69005496973
FCC688785338500
ANHUI KOUZI DISTILLERY CO -A6874994106940
METALLURGICAL CORP OF CHIN-A68189591798500
Surgutneftegaz - Sponsored ADR6818576104902
SHIBAURA ELECTRONICS CO LTD681671429100
MAANSHAN IRON & STEEL-A68154581746400
DKS CO LTD677967319500
ZHESHANG SECURITIES CO LTD-A6761503417900
ZHEJIANG WOLWO BIO-PHARMAC-A6739875107700
GD POWER DEVELOPMENT CO -A67367872266700
Sinfonia Technology672516468500
Airasia BHD67145162553900
CHEMTRADE LOGISTICS INCOM FD Unit Trust6702748104091
ALUMINUM CORP OF CHINA LTD-A66911121510298
CHINA EASTERN AIRLINES CO-A66880041018100
CHAOZHOU THREE-CIRCLE GROU-A6667927192895
SOOCHOW SECURITIES CO LTD-A6621256480600
POWER CONSTRUCTION CORP OF-A65682641112799
COSTAIN GROUP PLC6540962281807
CHONGQING CHANGAN AUTOMOB-A6539933432018
Shikoku Elec Power653331286100
BGI GENOMICS CO LTD-A652572357400
SICHUAN CHUANTOU ENERGY CO-A6523837520200
GREENLAND HOLDINGS CORP LT-A6498485774694
Kandenko Co647801975700
SHANGHAI ELECTRIC GRP CO L-A6420735983653
FIRST CAPITAL SECURITIES C-A6366257559700
SICHUAN SWELLFUN CO LTD-A635390799436
ICOM INC634347029200
JONJEE HIGH-TECH INDUSTRIA-A6337488122273
XINJIANG GOLDWIND SCI&TECH-A6325158414786
Hokuetsu Corporation6321905152300
AVIC CAPITAL CO LTD -A62841121009999
Berli Jucker Public Co Ltd6204899579600
WALVAX BIOTECHNOLOGY CO-A6182790150400
Alps Logistics Co Ltd618136383300
CAITONG SECURITIES CO LTD-A6114927369998
Airports Of Thailand Pcl6102126319200
HENGTONG OPTIC-ELECTRIC CO-A6021404236920
SHANGHAI ORIENTAL PEARL GR-A5997546388700
TAKASAGO INTERNATIONAL CORP599685231000
Eizo Corp597975518900
Habib Bank Ltd5917802593600
XCMG CONSTRUCTION MACHIN-A5913450804897
JIANGSU ZHONGTIAN TECHNOLO-A5911496465700
Nippon TV Network590831648300
SIASUN ROBOT & AUTOMATION-A5901912262159
AVIC ELECTROMECHANICAL SY-A5893044545400
BBMG CORPORATION-A58888501204600
FUKUDA DENSHI CO LTD58606909500
CHINA NORTHERN RARE EARTH -A5854752435500
TIANMA MICROELECTRONICS-A5841375233797
360 SECURITY TECHNOLOGY IN-A5817186158299
Tokuyama Corp580392525300
AVIC SHENYANG AIRCRAFT CO -A5790941142700
JINKE PROPERTIES GROUP CO -A5728342542000
SPRING AIRLINES CO LTD-A5691516112400
KUSURI NO AOKI HOLDINGS CO L56712099900
SODICK CO LTD565298481400
SAAB B562224020400
HANGZHOU ROBAM APPLIANCES-A5612664126410
DONGXING SECURITIES CO LT-A5605939315597
Modern Times Group B559975256245
SUNWODA ELECTRONIC CO LTD-A5589571167000
Toyo Tire Rubber Co Ltd558748540000
Tsubakimoto Chain557338420400
Daiichi Jitsugyo Co Ltd556712718100
HUADONG MEDICINE CO LTD-A5551854199180
YUNDA HOLDING CO LTD-A5551649126300
CHINA NATIONAL CHEMICAL-A5520316553598
INNER MONGOLIA JUNZHENG EN-A54952841383500
Ebara Corp546210223100
Minor International Pcl5440245652700
Advanced Info Service543514490200
Nippo Corp543378524000
GUANGZHOU AUTOMOBILE GROUP-A5430618336800
Ishihara Sangyo Kaisha Ltd540263179100
TOKYO ELECTRON DEVICE LTD539084823100
OFFSHORE OIL ENGINEERING-A5383378614300
CHINA RESOURCES SANJIU MED-A5377009118399
ZOOMLION HEAVY INDUSTRY S-A5374302612294
GUOYUAN SECURITIES CO LTD-A5326957402900
Fujikura Kasei Co Ltd5317188118300
SONGCHENG PERFORMANCE DEVE-A5275649134800
CHANGJIANG SECURITIES CO L-A5256416526400
SHANGHAI PHARMACEUTICALS-A5253373196500
HESTEEL CO LTD-A52529911644500
SHANGHAI INTERNATIONAL POR-A5242874801500
Yamazen Corp523009862600
BEIJING SHIJI INFORMATION -A521945192000
CHINA GRAND AUTOMOTIVE SER-A5199907977579
ZHENGZHOU YUTONG BUS CO -A5181424240698
CHANGZHOU XINGYU AUTOMOTIV-A514529439700
WESTERN SECURITIES CO LTD-A5144078390298
NINGBO ZHOUSHAN PORT CO LT-A51293531092700
VA TECH WABAG LTD5082455181473
CHINA GEZHOUBA GROUP CO LT-A5070418559095
OPPEIN HOME GROUP INC-A506041732632
NANJING KING-FRIEND BIOCHE-A505983573900
ZHONGJIN GOLD CORP-A5050119427797
Rengo Co LTD504481273200
SHANXI TAIGANG STAINLESS-A5039355991400
SHANGHAI CONSTRUCTION GROU-A50257391077000
YINTAI GOLD CO LTD-A5020015243900
BOHAI LEASING CO LTD-A49594331029100
BEIJING TONGRENTANG CO-A4950870131786
NICHIBAN CO LTD493403134200
CENTRAL RETAIL CORP PCL-NVDR4888720491783
JIANGXI COPPER CO LTD-A4869997241500
Mitsubishi Logisnext Co Ltd485474934300
FANGDA CARBON NEW MATERIAL-A4835761315678
TONGKUN GROUP CO LTD-A4828291236500
RISESUN REAL ESTATE DEVEL-A4824430389000
KAWAI MUSICAL INSTRUMENTS MF479830119300
ELSWEDY ELECTRIC CO4790034781646
CHINA RAILWAY HI-TECH INDU-A4788596342400
Cia Saneamento Minas Gerais Com Npv476733634200
OPT HOLDING INC474964429100
HENGYI PETROCHEMICAL CO -A4735581259300
Bunka Shutter Co Ltd467734265200
ANGEL YEAST CO LTD-A4670427113996
SHANGHAI YUYUAN TOURIST MA-A4634515453400
BANK OF CHENGDU CO LTD-A4622399401000
HUANENG POWER INTL INC-A4562888670500
AIR CHINA LTD-A4551963418593
SICHUAN KELUN PHARMACEUTIC-A4543830135700
CHINA CITIC BANK CORP LTD-A4514949584700
BANK OF GUIYANG CO LTD-A4393692366160
TOLY BREAD CO LTD-A439309273222
HUBEI BIOCAUSE PHARMACEUTI-A4360440506400
XINHU ZHONGBAO CO LTD-A4332264906800
SHENERGY COMPANY LIMITED-A4323005577500
Nokia (AB) Oy SEK4232470109000
Next Co Ltd4227629106600
COSCO SHIPPING HOLDINGS CO-A4221617706912
TOPCHOICE MEDICAL CORPORAT-A420954828900
Taihei Dengyo Kaisha Ltd414170119500
PTT Exploration & Prod4138190119200
Pal group Holdings Co Ltd413720714400
Hosiden413678446200
Itron Inc41269665709
Intl Flavors & Fragrances Inc40929303330
NANJI E-COMMERCE CO LTD-A4064077277900
TSINGTAO BREWERY CO LTD-A405084067800
Nippon Valqua Industries Ltd404825621100
NISSEI ASB MACHINE CO LTD404691712100
Nichicon Corporation400024354100
Tetra Tech Inc39808684349
TONGHUA DONGBAO PHARMACEUT-A3942608232500
British Amer Tobacco My3910303114100
77Th Bank390786429900
JUEWEI FOOD CO LTD-A389811770700
SPACE CO LTD384246239600
Denki Kogyo371180013900
Mandom Corp366661517100
Fujitsu Frontech Ltd360339933000
H.I.S Co Ltd359545017600
Ihara Chemical Industry Co353886141100
Adeka Corp353048026600
VTB Bank OJSC GDR Reg S3513551252661
NS Solutions Corp350795412400
FTGROUP CO LTD342850427300
PTT Global Chemical Public Co Ltd Shs3372870247800
MMC Norilsk Nickel Pjsc ADR327868610183
SHIBUSAWA WAREHOUSE CO LTD299974817500
QUDIAN INC-SPON ADR2931046124802
Electricity Generating Pcl288956333500
Ya Man Ltd285107255300
GUANGZHOU HAIGE COMMUNICAT-A2705268153016
LIAONING CHENG DA CO LTD-A2666424103500
Nafco Co Ltd254798121400
HUAXI SECURITIES CO LTD-A2534523151700
CHINA SPACESAT CO LTD -A252649449300
JOINTOWN PHARMACEUTICAL-A2522773113958
BEIJING DABEINONG TECHNOLO-A2508306252245
Central Pattana Pub Co Ltd2495678151800
Dai Nippon Toryo Co Ltd247647228100
Tohokushinsha Film Corp242186641200
Asanuma Corp23985655600
Bangkok Expressway & Metro P2379499785800
Chioyda Integre Co Ltd235924113700
Bangkok Bank Fgn233700759000
Charoen Pokphand Foods2333031282500
NORDEA BANK ABP Finland233037328875
Home Retail Group2233505111110
China Huishan Dairy Holdings21917494173640
Abc-Mart Inc21902243800
WANGSU SCIENCE & TECHNOLOG-A2171443139600
GIANT NETWORK GROUP CO LTD-A214698380600
Nittan Valve Co Ltd209319291000
FF Group SA206389340608
CHINA AVIONICS SYSTEMS CO -A203064899601
SOUTHWEST SECURITIES CO LT-A2009750271500
CHINESE UNIVERSE PUBLISHIN-A199315498500
Dainippon Ink and Chemicals19795308100
DONGXU OPTOELECTRONIC TECH-A1977009347200
HUAAN SECURITIES CO LTD-A1939252172600
CHINA SOUTH PUBLISHING -A1903053118947
TBEA CO LTD-A1876321214108
YANZHOU COAL MINING CO-A1875597146000
TONGLING NONFERROUS METALS-A1861281617600
Surgutneftegaz Adr Pref186009035152
SHANDONG LINGLONG TYRE CO -A184470257700
XIAMEN C & D INC-A1843142166725
HUADIAN POWER INTL CORP-A1838571394000
SUZHOU GOLD MANTIS CONSTR -A1794099151800
JINDUICHENG MOLYBDENUM CO -A1775394185000
TRANSFAR ZHILIAN CO LTD-A1758195189800
SHANGHAI TUNNEL ENGINEERIN-A1743715219500
SHENZHEN ENERGY GROUP CO L-A1732777224400
SHANDONG BUCHANG PHARMACEU-A172145655484
HEILAN HOME CO LTD -A1712236173400
ACS Actividades Cons Y Serv Bonus issue 2002181698757392932
SHENZHEN SALUBRIS PHARM-A167816363000
COSCO SHIPPING DEVELOPME-A1652581536000
Thai Oil1648951119800
Topy Industries Ltd162860211400
Suncall Corp162802034400
HgCapital Trust Plc162689550000
SHANXI XISHAN COAL & ELEC-A1608730219800
Kasikornbank160389645400
HUBEI ENERGY GROUP CO LTD-A1593573306800
ANGANG STEEL CO LTD-A1570635387300
SHANXI SECURITIES CO LTD-A1564238135700
SHANXI LUAN ENVIRONMENTAL-A1562520178300
DONGFANG ELECTRIC CORP LTD-A1543205113500
GUANGSHEN RAILWAY CO LTD-A1484369400300
SHANGHAI ZHANGJIANG HIGH-A143094774500
FINANCIAL STREET HOLDINGS-A1424819144700
Banpu Public Company Limited1420086627400
TASLY PHARMACEUTICAL GROUP-A138676162800
ZHEJIANG SEMIR GARMENT CO-A1368456119871
CHINA FILM CO LTD-A136337072502
SHANGHAI 2345 NETWORK HOLD-A1330577277700
CHINA COMMUNICATIONS CONST-A1320531111600
Thai Union Group Pcl-F1310156281800
Star Micronics128917611500
GUANGHUI ENERGY CO LTD-A1282622315200
SINOPEC SHANGHAI PETROCHE-A1273665243906
Indorama Ventures1270672155300
Bumrungrad Hospital Pcl124354936300
JAIN IRRIGATION SYSTEMS LTD12252951527176
DONG-E-E-JIAOCO LTD-A120573627500
Kohnan Shoji Co Ltd11074325400
Corbion NV10266162855
ANXIN TRUST CO LTD-A1008868226300
CHINA FIRST CAPITAL GROUP LT9473543080000
Irpc Public Company9383831369600
Siam Cement Public9375569700
Toagosei Co Ltd9214869100
True Corp Pcl879126892600
Aoyama Trading Co7569026800
HDC Hyundai Development Co Right Issue 20013153693424076
Chubu Steel Plate Co Ltd5204038100
Severstal GDR Reg S4094093112
Eniro AB405731762652
Banco Espirito Santo Nom SA1783261684144
QLIRO Group AB17769826132
Banpu Public Company Limited (Foreign Line)14773642000
Zardoya Otis SA1415292013
Tata Steel Ltd - Partly Paid12932820697
BOLLORE-NEW Drip 19091141383356
BK Popular Esp3024901
Hanergy Mobile Energy Hld Group Ca Ltd64712024
Systemair AB095000
BTS GROUP HOLDINGS PCL-CW9901235486

Innehavet uppdateras dagligen med viss eftersläpning