Hoppa till innehållet
ap7 logo Till AP7.se

Louise

Payback time i Kungsan

För några veckor sedan offentliggjordes det att Swedish House Mafia-stjärnan Steve Angello håller gratiskonsert i Kungsträdgården på lördag, 17 maj.

Under en veckas tid pågick en hemlig marknadsföringskampanj i sociala medier under hashtaggen #SITP1705. Kampanjen gick ut på att avslöja platsen för Steves gratiskonsert ”Size In The Park”. Intresset var stort och glädjen överväldigande när det avslöjades att det blir i hemstaden och Kungsan.

Under hela 2014 lever Steve enligt devisen – att ge tillbaka! Och det gör han med råge i morgon till alla svenska fans som stöttat honom och hans skivbolag Size, genom att bjuda hela Sverige på en spelning.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=zqttTOyi7Uo]

Payback – Steve Angello & Dimitri Vangelis & Wyman

Själv hoppas Steve på att 50 000 personer kommer och han utlovar en folkfest tillsammans med AN21, Qulinez och Dimitri Vangelis & Wyman.

Stockholms hjärta kommer att pulsera i morgon mellan 19-24.

Trevlig helg!